Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) idegen lény válasza Flashget (#49) üzenetére


idegen lény
őstag

És tényleg érzed a különbséget a 30 és a 40 között?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#52) idegen lény válasza Lauda (#48) üzenetére


idegen lény
őstag

Ezeken elég a főkapcsolót.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#53) #44630784 válasza Lauda (#17) üzenetére


#44630784
törölt tag

Mi értelme a vékonyságnak, ha a merőlegesen kilógó kábelek eleve ráadnak 10 centit? Akkor inkább legyen tv 2-3 centivel vastagabb és vezessék el a kábeleket oldalt, vagy lefelé. Ráadásul nem kell teljesen a szélére rakni az oldalsó csatlakozókat, rakhatnák 10 centivel beljebb és akkor ugyanúgy alul lehetne elvezetni a kábeleket, mintha merőlegesen indulnának.
Az L alakú hdmi sem megoldás, mert még mindig ott van az antennakábel, ethernet, usb, scart, stb.

(#54) Osynho válasza Lauda (#48) üzenetére


Osynho
addikt

Pont erre utaltam a kérdésemben.

Sajnos elég sok kompromisszumot kell kötni a tv-kkel, nem csak az input lag miatt. A felhősödés, dirty screen teljesen elfogadott, nem garanciális gond. Pedig rohadtul idegesítő, utóbbi az enyémen is ott virít.

(#55) Lauda válasza idegen lény (#52) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt most nem egeszen ertem.

(#56) PuMbA válasza Lauda (#55) üzenetére


PuMbA
titán

Ezzel arra utalt, hogy ha kikapcsolsz minden képjavítót, akkor ~70ms lesz az input lag, tehát tovább csökkenteni nem lehet, csak ha kikapcsolod a TV-t :) Ezzel nem tudsz mit tenni, így csinálták meg a TV-t, nem annyira a gyors reakcióidőt igénylő játék volt a fő szempont.

[ Szerkesztve ]

(#57) Lauda válasza PuMbA (#56) üzenetére


Lauda
félisten

A képjavítókat mindegyiken ki lehet kapcsolni, és akkor alacsony lesz.

A 70ms nem alacsony szerintem.

(#58) PuMbA válasza Lauda (#57) üzenetére


PuMbA
titán

"A képjavítókat mindegyiken ki lehet kapcsolni, és akkor alacsony lesz."

Ez a mondat természetesen nem igaz :) A Samsung a tavalyi TV-ire például adott ki firmware frissítést amivel lecsökkentette az input lagot 70-ről 30ms-ra, mert a szoftverbe egy kis hiba csúszott :)

[ Szerkesztve ]

(#59) Lauda válasza Gabesz84 (#38) üzenetére


Lauda
félisten

Itt a TX-50CX700-on [link] pl mar okosan megoldottak. A lenyeges dolgok oldalra/lefele neznek. :)

(#58) PuMbA :R ;)

(#60) #94529552


#94529552
törölt tag

Az milyen munka, hogy a 3D-t nem teszteljük, mert nincs szemüveg? :U :DDD

Lauda Mindent felesleges dolgot kikapcsolva sikerült nekik 70 ms alá menni:

[ Szerkesztve ]

(#61) kokobe válasza johnywalker (#30) üzenetére


kokobe
senior tag

Vicces amit ìrsz akkor miért van az hogy a pana hozza a legjobb képminőséget lcd-led teknológiàban làsd DX900 és oled teknológiàban is làsd cz950 ràadàsul lg panellel...

<---AMD___ATi--->

(#62) idegen lény válasza #94529552 (#60) üzenetére


idegen lény
őstag

Drága az aktív, meg nem küldtek hozzá tartalmat.

kokobe
A Panasonic inkább plazmában jó, nem? "LG panellel"

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#63) kokobe válasza idegen lény (#62) üzenetére


kokobe
senior tag

Nem konkrétan mindenben a top ami a prémium kategóriàt illeti a dx900-as konkrétan soha nem làtott képminőséget produkàl lcd-led teknológiàban oledben pedig a cz950 amiben lg panel van mivel csak ők gyàrtanak oled panelt.

<---AMD___ATi--->

(#64) Ashitaka válasza mufi (#9) üzenetére


Ashitaka
tag

Szia Nekem is a TX-40cs630E van, lassan már 1 éve és semmilyen felhősödést nem tapasztalok.
Megértem a problémádat-és csodálkozok is a Pana szerviz reakcióján- de néhány nem teljesen jól működő készülék miatt még nem kell megutálni egy gyártót. Kicsit off Példa: egy olyan beltéri egységem van,amit több tízezres darabszámban adtak el,és az enyém pont beleesett abba a pár tucatba amit gariztatni kellett. Ráadásul 2x egymás után. Attól,hogy én így jártam,még nem szidom a gyártót,hogy milyen sz@r termékeket állít elő.
A legnagyobb,legnevesebb márkáknál is becsúszhat egy pár elrontott példány. Igaz ez bármilyen műszaki termékre.
És hogy on is legyek: köszi a tesztet,szerény lökött véleményem szerint ez egy jó készülék.
Ami az árát illeti,az előbb-utóbb úgyis esni fog és akkor jó vétel lesz.
Annak aki nem akar a tv-én játszani,mindenképp.

(#65) idegen lény válasza kokobe (#63) üzenetére


idegen lény
őstag

Na de akkor nem az LG a csúcs? Még a királyválasztást is ők nyerték meg.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#66) #94529552 válasza idegen lény (#62) üzenetére


#94529552
törölt tag

Wow :D , ez jó kifogás lenne, ja de nem az.

kokobe Azért remélhetőleg a dx900-nak nem ilyen világos színű bútorhoz való kerete van. Azért elég viccesek ezek a Panás fiúk. :DDD

(#67) idegen lény válasza #94529552 (#66) üzenetére


idegen lény
őstag

Most tényleg azt akarod, hogy vallják be, hogy kezdődött a meccs?

De legalább a távirányítójuk emberi méretű, nem az a törpekontroll, ami a Samsungnak meg a Philipsnek van.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#68) #94529552 válasza idegen lény (#67) üzenetére


#94529552
törölt tag

Copypaste egy másik tesztből? :B A meccs meg mehet tovább. A Samsunghoz lehet venni a régiekhez való nagyméretű és akár világítós távot is. Az jobb is.

(#69) _Atesz


_Atesz
addikt

Ez tök jó, de hol vannak már az oledek?

(#70) kokobe válasza #94529552 (#66) üzenetére


kokobe
senior tag

De legalàbb benne van az anyag és a 40"-es tévélyük nehezebb mint a szétműanyagozott kìnai Samsung és lg 48"-ei és sajna a sony is kezd rààlni sajna... :(

<---AMD___ATi--->

(#71) Mercel


Mercel
senior tag

Hát.. ez nem venne rá, hogy lecseréljük a közel 5 éves G30-as plazmát.
Ami egyébként problémamentesen tud USB hdd-re rögzíteni.
Ez azért durva hiányosság 2016-ban. Nagyjából alap, hogy fel tudjam venni amit akarok, ráadásul így a time shift funkciónak is annyi amit még azok is előszeretettel használnak akik amúgy semmit nem vesznek fel..

Marcel

(#72) #94529552 válasza kokobe (#70) üzenetére


#94529552
törölt tag

Milyen anyag van benne? Hasonló a súlya a többihez. Kb. 10 kg. Ezeket már nem ólomból készítik.

(#73) idegen lény válasza kokobe (#70) üzenetére


idegen lény
őstag

Nincs is jobb egy nehéz tévénél! Visszasírom a régi időket, amikor még sérvet kaptál, ha megemeltél egy tévét egyedül. Költözésnél is maga volt az álom. Vagy inkább ólom. Egy 48 colos TV akkoriban felérhetett volna egy kisebb grizzly súlyával! :U Ezt a "tévélyük"-et meg a "teknológiá"-kat direkt csinálod?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#74) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Már megéri újra Panasonic-ban is gondolkodni?! És ráadásul aktív 3D-s is (Jó fricska ez, a kedves 3D-t temetőknek, ócsárolóknak... :D :U )

Nekem Samsu H6400-van, az 14K-val olcsóbb, mint ez, kíváncsi lennék képminőségben hogyan különböznek...

mufi: az én H6400-asom is produkál hasonlót, de ott csak a négy sarkában van elsötétedés és leginkább csak homogén háttér előtt. Pl normál adásnál is észrevehető némilgeg, de pl. filmezésnél egyáltalán nem zavaró, csak ha direkt erre figyel oda az ember. A Samu topic-ban az írták rá, hogy valamilyen szinten ez normális és, hogy a panel felfüggesztése miatt van. :F (Bár szerintem nekem is kicsit több, mint kellene...)

[ Szerkesztve ]

(#75) L.C.S. válasza mufi (#28) üzenetére


L.C.S.
tag

itt mit kell nézni? Én egyedül a sárgán és kéken látok vízszintes csíkozódást (mentségemre legyen mondva szemüveges vagyok :) )

(#76) SunMount3r válasza L.C.S. (#75) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A sötétebb foltokat (ha jól tudom és erről ment a diskurzus :U ).

(#77) L.C.S. válasza Flashget (#49) üzenetére


L.C.S.
tag

Ez nem igaz. Az egyik legjobb gamer tv ez az edge ledes sony:

[link]

14 ms input laggal.

Ja és ezen három lefelé irányuló hdmi csati is van :)

(#78) torma1981 válasza L.C.S. (#77) üzenetére


torma1981
veterán

Nekem 28 körül van az LG. Tökéletes. Pedig azt használom monitornak. 30 alatt már jó.

(#79) kokobe válasza idegen lény (#73) üzenetére


kokobe
senior tag

Direkt igen ahogy jön aztàn cseszek visszaolvasni ! :DDD

<---AMD___ATi--->

(#80) Lauda válasza mufi (#28) üzenetére


Lauda
félisten

Na az en 50-es tv-m is hasonlo mint a legfelso kepen. :DDD Mint a karacsonyfa gecc. ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#82) Treff


Treff
aktív tag

Ilyen panel van ebben a tvben: ips vagy VA?

(#83) pubyy


pubyy
tag

szeretnék egyszer egy olyan tesztet látni, amelyben példának okáért ezt a Pana tv-t , hasonlítják össze azza a Samu tv-vel, amiben ugyanez a panel van.
Ott ténylegesen kijönne, hogy melyik cég milyen elektronikát képes fabrikálni...
Azután már szépen el lehetne dönteni hogy ár-érték alapján melyik cég fejére kerüljön a korona...

(#84) shteer válasza Treff (#82) üzenetére


shteer
titán

VA

..szerintem jónak tűnik

(#85) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Szüleimnek rendeltem anno ilyet. 5 év garival beszart 5 és fél év után. Baromira nincs hozzá alkatrész. A TV szerelő valami 80k-ért tudna hozzá használt alaplapot rendelni külföldről. Remélem másnak több szerencséje van vele. Most én vagyok a hibás. :D

[ Szerkesztve ]

(#86) samu2062 válasza Ereshkigal (#85) üzenetére


samu2062
aktív tag

Az enyém még mindig remekül működik, így 6 év után és még most is elég jó TV-nek tartom. Viszont nincsenek illúzióim. Az enyém is bármikor tönkremehet. Ezek a TV-k sok esetben, jó, ha ennyi időt kibírnak.
Ha még 2 évig nézhetem, (addigra 8 éves lesz) összetehetem a két kezem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.