Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Uhhh.... Az eDigitallal inkább pozitív tapasztalataim voltak, az eMag-al viszont inkább negatív. Mondjuk brutális lesz, ha ők összeolvadnak. Nem tudom mennyi idő lesz, amíg összefésülik a logisztikájukat, weboldaljukat.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) azbest válasza Cifu (#1) üzenetére


azbest
félisten

ha a brandeket megtartják, akkor lehet csak a mögöttes logisztikát fésülik össze, egyelőre. Még nagydobb szereplőként, nem versenyezve egymással, még jobb beszerzési árakat tud kapni.

Lehet a mediamarkt - saturn kombót utánozzák? [link]

(#3) jozefgucci1
mondjuk arra is kell figyelni, hogy mit rendel az ember. Mivel lehet kapni bontott terméket is náluk. PLusz emagnál vannak külsős cégek is, akiknek csak a webshop felületet adják.

[ Szerkesztve ]

(#3) jozefgucci1 válasza Cifu (#1) üzenetére


jozefgucci1
addikt

+1 Nekem is hasonló tapasztalataim vannak és sajnos az Emag nem a legmegbízhatóbb , volt hogy bontott terméket adtak .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#4) tepenzed válasza Cifu (#1) üzenetére


tepenzed
őstag

Hát igen, mikor az Emag 3 hónappal később küldte ki a Black Friday termékeket, borzasztó egy cég :o

(#5) Drughi


Drughi
addikt

ExtremEmag

(#6) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Emigitál.

Nekem nem volt még rossz tapasztalatom az emaggal, mert még nem rendeltem onnan. :DDD

Az edigitallal viszont csak jó tapasztalatom van, már lassan 15 éve hogy először vásároltam ott.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7) steele80


steele80
senior tag

Divat szidni manapság az emagot. A vállalkozásom és a háztartásom évek óta onnan vásárol. Az autógumitól a mobiltelefonig nagyon széles palettán. Több millió Ft-ot költöttem már ott el és soha semmilyen problémám nem volt velük. Voltak 30 napos elállások is és az is szó nélkül gördülékenyen ment. Lehet, hogy én voltam szerencsés, de nálam idáig 10/10 az emag.

(#8) atike


atike
nagyúr

Nálam ugyanez. Edigital pozitív, Emag negatív tapasztalatok.

Hogyan jött ki a 48/52 vajon? :U

(#9) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

De vajon mi lesz ezek utan a felarazott majd visszaakciozott kamu eMag ajanlatokkal? o.O :DD

Live-Die-Respawn

(#10) koxminator


koxminator
senior tag

EMAgitál...

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#11) zoleeno1 válasza oriic (#9) üzenetére


zoleeno1
addikt

Átveszi az edigital is :DDD

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#12) lócitrom


lócitrom
őstag

már megint? kicsit unalmas már ez kívülről nézve. ezek a dél-afrikaiak nagyon érzik ezt a piacot, ha megint egyik be akarja gyűjteni magának az ED-t. de ezek szerint a jelenlegi tulajdonosok nagy suttyók lehetnek, ha már megszabadulnának ettől, holott kétlem, hogy sz@rul menne a szekér. az eMAG meg egy vicc.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#13) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Hát ez így előreláthatólag szopás!
Éljen :O

(#14) Apollyon válasza oriic (#9) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azért blekfrájdéjkor az edigital sem maradt ki mindig az aljas húzásokból. :U Vásárlás előtt mindig érdemes előbb árukeresőt / árgépet csekkolni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15) Youri


Youri
veterán

összefújja a szemetet a szél

RTX ON

(#16) solfilo válasza lócitrom (#12) üzenetére


solfilo
veterán

Mindkettőnél jól megy a szekér:

Én mondjuk szeretem az emagot, elég sokat rendeltem eddig onnan, még nem volt gond. kopkopkop :)

solfilo

(#17) Sanya válasza steele80 (#7) üzenetére


Sanya
nagyúr

1 csomag pelenkát 3 hónapig nem tudták kiküldeni, majd ha visszakértem az árát, kb 1 hónapig visszatartották.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#18) sixpak válasza steele80 (#7) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ugyanez, a kezdetektől fogva rendelek tőlük, soha nem volt semilyen probléma, a narancssárgákkal viszont igen.
Nálam nem is kérdés, hogy mindent az Emag-tól szerzek be, BF-kor vannak igazi akciók, ellentétben a magyar riválissal....

Szerk.: azt érdemes megnézni, hogy ki a forgalmazó, ha nem az Emag, akkor lehetnek problémák, csúszás, ilyesmik.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#19) cuebler


cuebler
senior tag

emag - utoljára akkor rendeltem tőlük, amikor ugyanazt az okosórát háromszor egymás után nem a megrendelt verzióban küldték ki (pedig a két visszaküldés előtt egyeztettem is velük).

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#20) sutyesz96 válasza steele80 (#7) üzenetére


sutyesz96
őstag

Ezek szerint céggel kooperatívak. Magánszemélyeket meg nagyon-nagyon enyhén szólva telibe f*ssák.

Elutaltunk nekik közel 150.000 forintot, és másfél hónapig (!!!) fingunk nem volt, hogy hol a pénzünk, vagy a megrendelt termékünk. Követési számot nem kaptunk, a rendelés visszaigazoló e-mailben feltüntetett számlaszámra elutalt összeget követően 1,5 hónapig nem hallottunk felőlük! Írtam több tucat e-mailt időközben, teljesen feleslegesen. Hívtam őket, 10-ből 8-szor fel sem vették, a maradék 2 alkalommal pedig Nikicica elmondta a betanult robotszöveget, illetve a "szíves türelmét kérjük" monológot.

Ezen kívül máskor garanciáztatással kapcsolatban szintén hetekig húzták a dolgot, erős seggbe rugdosás után voltak hajlandóak mozdulni az ügyben.

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#21) Braddock


Braddock
őstag

Nekem már az Emag indulásakor elegem lett belőlük, amikor az egyik legszemetebb sufni gsm bolt kínálatát is forgalmazták. Ez csak egy gyűjtőoldal, amin sok a szemét is. Nem egy bolt, hanem olyan kb mint az eBay.

Az Edigital legalább üzlet, saját árukészlettel.

(#18) sixpak
"soha nem volt semilyen probléma" - "lehetnek problémák, csúszás, ilyesmik"
Pfff... :U

[ Szerkesztve ]

(#22) lm83


lm83
őstag

Hát szerintem sem jó hír ez
Remélem meg marad azért a két külön üzlet
Pont nem jó ha két nagy cég egyesül...

(#23) solfilo válasza Braddock (#21) üzenetére


solfilo
veterán

Emagon nem csak más boltok portékái vannak, lehet szűrni emag által forgalmazott termékekre. Csak ilyet veszek náluk. :)

(#24) sutyesz96: nincs bajom edigitallal sem, de volt már, hogy két hét alatt adták oda a futárnak a rendeléskor kifizetett terméket. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#24) sutyesz96 válasza sutyesz96 (#20) üzenetére


sutyesz96
őstag

Ehhez képest az edigital meg egy álom, mindig napokon belül, hibátlanul érkezik tőlük minden, a legkisebbtől a legnagyobbig.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#25) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Na gyönyörű, ez aztán sok jót ígér. A két talán legtöbbet vitatott cég reklamáció, garancia, panaszkezelés szempontjából. Nekem mondjuk eMAG-al szerencsére pozitív a tapasztalatom, most év elején volt egy ügy velük, decemberben vásárolt TV törött volt (ami gondolom inkább a futár cég sara), és szó nélkül ki is cserélték, csak épp ez több mint egy hónapig tartott. De a karácsonyi hajrá után ez még érthető is talán.
Az Edigital viszont egy iszonyat nagy kókler, csőcselék bagázs lett. Velük van negatív tapasztalatom, de sok negatívat hallottam már akkor is, amikor épp ott voltam a boltban és valaki (jogosan) vitázott velük. A kis paraszt edigitalos gyerek meg rágót csámcsogva hallgatja a vevőt. Ez aztán a kulturált kiszolgálás!

(#26) pw12345


pw12345
aktív tag

Kiváló, eddig, azért választottam az ED-t, mert bontatlan terméket küldtek, nem a polcos, visszahordott, szervizelt, gányolt, fél világot megjárt vackot. Most ez bukta. Ne legyen igazam, de az Invitel felvásárlásakor a Digi is szépen átvette a céggel a mentalitást is, ahogy előre jósoltam. :(

(#27) oriic válasza sutyesz96 (#24) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Azert az Xboxos kamuzasuk miatt meg haragszanak rajuk sokan. ;]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#28) AxBattler


AxBattler
félisten

Zsák a foltját.

Egyébként csak én olvastam elsőre "pénzmozgás" helyett "pénzmosást"? :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Látom páran felszállnak/tak a szopórollerre.

1.: Előre nem utalunk (nem, nem fogod gyorsabban megkapni a terméket), sőt!

2.: Emagon lehet ám szűrni forgalmazóra.

Ez a két tipp most ingyenes volt.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#30) RudY


RudY
addikt

Ravasz húzás, innentől kezdve a GVH, NAIH stb.embere legyen talpas, aki eléri valamilyen problémás ügyben a felelősöket. :DDD (pl. román kiskerek az emag piacterén jövedéki termékdíjak nélküli magyarországi forglamazással).

[ Szerkesztve ]

(#31) BiP válasza steele80 (#7) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez nem divat kérdése, hanem a negatív tapasztalatok kifejezése.

ON: én is aggódom, de remélem csak a jó dolgokat tanulják el egymástól.

(#29) fornettisuti: én is kipatasztaltam, hogy ha előre elutalom, (bármennyire is szerettem volna előre letudni a saját kötelezettségem) akkor lassabban kapom meg. Ebben mindkét cég hasonlóan viselkedik. Úgyhogy pár éve már nem utalok előre.

(#32) GreatL: megtartják a jelenlegi brand-eket, úgyhogy nem lesz itt semmilyen ExtremeMag, meg Digitalmag, meg stb.

[ Szerkesztve ]

(#32) GreatL


GreatL
őstag

Extreme Mag? Emag Digital? Mindkettővel volt már rossz tapasztalatom külön-külön is. Nevetséges hogy egy ilyen bűnözőcég mint az ipon tarol... Ncore-hirdetésekkel szedte össze a vásárlóit, közben meg prédikált az illegális tartalmak ellen, miközben egy régi torrentoldal bevételei biztosították az alaptőkéjét.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#33) lócitrom válasza solfilo (#23) üzenetére


lócitrom
őstag

nem vagyok meggyőződve arról, hogy ez tartós és hogy nem a hype vitte fel az eMAG dolgát. az ügyfélszolgálatuk egyelőre rémisztő. a honlapjuk hitvány. rendre tapasztalom, hogy rossz a szűrő, nem jó kategóriában vannak feltöltve a termékek, hibás/pontatlan adatokkal. ez bizonyos rétegeket biztos megfog, engem nem. ED esetében is találok fals infókat, de ott ilyen szintű hanyagság nincs. kedvencem, hogy anno feltettem egy műszaki jellegű kérdést egyik termék alatt, amit nem hagytak jóvá és nem jeleztek vissza (mint később rájöttem). eltelt 3 hét, feltűnt, hogy semmi nyoma annak már, hogy én oda írtam valaha. megkérdeztem erre, hogy "hova tűnt a kérdésem?" erre már érdekes módon jött a levél, hogy ezt törölték, ami nem segített kicsit sem, de legalább rájöttem, hogy náluk ez így megy. aztán úgy egy hete jött egy levél, hogy egyik kérdésem valaki pontozta. csak azt nem értem hogyan, hisz én magam sem látom. zavaros ez nekem.

nem tudom amúgy milyen céllal vették meg alig egy éve a mostani tulajok, de mivel nem olyan rég lett bevezetve ez a bontott árus értékesítés is, meg láttam olyan szervizfolyamatot, amiben eleve az eMAG-on át érkezett a cucc, így gondolom ők csak befektettek valamibe és nem akartak vele foglalkozni eleve. az eMAG már ott tart, hogy wish módjára noname szarokat is terít elég drágán ráadásul. inkább ne olvadjanak össze.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#34) solfilo válasza lócitrom (#33) üzenetére


solfilo
veterán

Már a 2016-os listában is második volt az emag, szóval ez inkább tartós, mint hype.


forrás

solfilo

(#35) Rick4 válasza sutyesz96 (#20) üzenetére


Rick4
félisten

Amennyi idő volt megírni a posztot, annyi lett volna egy hívás a banknak, hogy gond van egy utalással, indítsuk a chargeback eljárást.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#36) lócitrom válasza solfilo (#34) üzenetére


lócitrom
őstag

az lehet. de a színvonalbeli különbség számomra érezhető. lehet akármilyen a statisztika. kettő közül egyértelmű melyiknél vásárolnék szívesebben.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#37) steele80 válasza BiP (#31) üzenetére


steele80
senior tag

Nem vitázni akarok! Nálam több millió Ft elköltése után 10/10. Lehet, hogy nekem volt szerencsém velük idáig, bár az árukeresős értékelések - közel 120 ezer értékelés - nem úgy mutatja, mintha az ördögtől lennének. Nyilván funkcionális analfabéták nehezen jutnak dűlőre a webáruházak világában, nekik ezért ott van és rendelkezésre áll a normál kereskedelem.

(#38) Fred23


Fred23
nagyúr

Mindegyiktől rendeltem már többször is, Extreme Digital hibátlanul teljesített és viselkedett mindig, az eMAG pedig egyszer hazudozott, de azt sokáig; pénzembe viszont legalább nem került. Összességében talán az eMAG sem annyira rossz, mernék most is rendelni tőlük, csak nem túl nagy örömmel. Innentől kezdve viszont az Extreme Digital-t is úgy fogom kezelni, mint az eMAG-ot: ha nagyon muszáj, ha nagyon jó az ár, akkor bevállalhatóak; de ha lehet mástól is jó áron, akkor még a Media Markt is vonzóbb egy akciózós napján.

Futár jelenlétében lehet majd akkor csomagot bontani az eMAG rendelések után is? Nem fog elszaladni a futár, ahogy megkapta a pénzét?! :D

[ Szerkesztve ]

(#39) kisselandras


kisselandras
senior tag

Uh nekem az emagal semmi gond 45 vásárlás mind pozitív extrém digitál az negatív 2 vásárlás mind a 2 termék törve jött pénzt nagy nehezen békéltető testülettel sikerült vissza kapnom 4 hónap után

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#40) Narxis válasza fornettisuti (#29) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hűha, kösz. :D

Amúgy én már egyiktől se merek rendelni mert félek, hogy bontott terméket kapok.

Thanos was right.

(#41) BiP válasza steele80 (#37) üzenetére


BiP
nagyúr

Én sem akarok vitázni.
De ha nem akarsz Te sem, akkor ahhoz képest elég erős kezdés egy "Divat szidni manapság az emagot." felütés.
Ill. egy ilyen zárómondat: "Nyilván funkcionális analfabéták nehezen jutnak dűlőre a webáruházak világában,"

Örülünk, hogy neked nem volt negatív tapasztalatod, főleg sok vásárlás után sem. Ez jó.
Másnak viszont volt, és ehhez hülyének sem kell lenni. És ezt a vonalat szerintem hanyagoljuk is, mert mások becsmérlése nem fér bele.
Akadnak problémák a bolttal, örülj neki, hogy Te nem tapasztaltál ilyet.

(#42) Cifu válasza steele80 (#37) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem vitázni akarsz, de azért finoman osztod azokat, akik rosszat írnak az eMAG-ról, mert neked 10/10. Gratulálok, sikerült a kör négyszögesítése! :C

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#43) solfilo válasza lócitrom (#36) üzenetére


solfilo
veterán

Nem statisztikát hoztam, hanem az árbevétel rangsort. Ettől még ott vásárolsz, ahol jobbnak érzed a színvonalat, vagy ahol szeretnél, s ez így is van jól. :)

solfilo

(#44) steele80 válasza Cifu (#42) üzenetére


steele80
senior tag

Hol osztottam azokat, akik rosszat írnak az emagról? Én azokra gondoltam akik a "román csak szar lehet" elvet vallják és rájuk értettem a divat szidni kifejezést! Nyilván akit sérelem ért az majd orvosoltatja, mint ahogy én is tettem az iponnal. De nem szidom őket, mert nem mindenkit vertek át. A másik meg most ne tegyetek már úgy, mintha a funkcionális analfabetizmus nem létezne! Az írási, olvasási nehézségben szenvedők azok, ma már akik nem értenek a számítógép kezeléséhez, nem értenek az internetes média használatához ők is azok.

(#45) Apollyon válasza steele80 (#44) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Hol osztottam azokat, akik rosszat írnak az emagról?"

Itt:
"Nyilván funkcionális analfabéták nehezen jutnak dűlőre a webáruházak világában, nekik ezért ott van és rendelkezésre áll a normál kereskedelem."

Ezzel gyakorlatilag nem csak az emag elleni tábort küldted el a pokolba, hanem mindenkit, aki webshopból vásárol bármilyen boltból és problémája adódott a rendeléssel.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#46) steele80 válasza Apollyon (#45) üzenetére


steele80
senior tag

Emag elleni tábor! LoL Édes Istenem!

(#47) Teaway válasza Fred23 (#38) üzenetére


Teaway
veterán

Miért szaladna el? Gondolom nem gyalog jött... :D

Nincs itthon csokid??

(#48) Apollyon válasza steele80 (#46) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ha nem lenne tiszta "Nemvagyok Olvasási És Írási Analfabéta" úrnak, ez azoknak a halmazát jelenti, akiknek problémájuk támadt egy vagy több webshopos rendeléssel, amelyet az emagon keresztül indítottak, és nem csak divatból mondták...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#49) jozefgucci1 válasza Apollyon (#48) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Szerintem teljesen feleslegesen magyarázod , van akinek rokikártyát adnék egyedi arcképnek :DDD

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#50) Rick4


Rick4
félisten

Emagról rosszat nem tudok, edigital se lepett meg, ami nem kellett, visszavittem, ami rossz volt, cserélték, de hogy érhető legyen, az emag miért más, mint az edigital, itt egy régebbi sztorim:

Az egyik forgalmazójukról van szó. Ez a nagyonolcson.hu oldal, volt, eleve átverésre épített, a képekkel véletlenül sem azonos, használhatatlan gagyi autós kamerákat postáztak, ( kibontós, próbálós video volt, menü gomb nem is volt, sd kártyát nem is láthatta a gép, mert a foglalat egy lyuk volt csak) ez egy Soltvadkertre bejegyzett cég, aminek szerb utolérhetetlen tulajdonosa volt, és a helyi jegyző se tudott róla, hogy ott van a cég, saját weboldalon és az emagon is árult ezt azt, aztán végül az emagon jutottam a nyomukra, náluk érdeklődtem a cégről, letagadták, hogy ismernék őket, szóval hazudoztak egy picit, majd gyorsan eltüntették az információkat.

A cég utána a szerb tulajtól a bács fém kft alá került, kamuztak hetekig, majd gondolom okos megfontolásból nem számláról utaltak, hanem rózsaszínű csekken küldték vissza a vásárlás összegét, azt is épp a budaörsi tesco postán feladva.... Egy ilyen bárkivel, bármikor megtörténhet, akár ma délután is.

Mostmár mindentolcson.hu néven futnak, és egy sima székhelyszolgáltatónál van a székhely bejegyezve. :D

Naszóval csak jelzem, hogy ha nem az emaggal, hanem egyik partnerével volt gond, azt ne az emag hibájaként tüntessétek fel, de persze miután kitudódik egy- kettő- öt-tíz áttételesen az emagnak is érdeke, hogy az ilyenek ne legyenek ott.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.