Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Apika


Apika
Közösségépítő

Hátha tovább tudják vinni a lendületüket erre az évre is...

(#2) Angel1981 válasza Apika (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Remélem!
Jó lenne egy erős rivális az iPad mellé!

(#3) kerjani


kerjani
aktív tag

UK-ban kapható már a Fire?

A siker 2 alapszabálya: 1. soha ne mondj el mindent, amit tudsz! ...

(#4) bigz válasza kerjani (#3) üzenetére


bigz
tag

Hivatalosan nem.

I <3 Razer Mantis Control.

(#5) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Minden nézőpont kérdése, az Ipad minimum 2x annyiba kerül mint a Kindle Fire, mégis 4x annyi fogyott belőle mint utóbbiból. :)

(#6) Namelesske válasza =Mentor= (#5) üzenetére


Namelesske
addikt

Owned. :DDD

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#7) .mf


.mf
veterán

Igazán bele lehetne írni, hogy az Egyesült Államokról szól csak, vagy Ny-EU is benne van-e.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Ezzel az árral és a mögötte lévő szolgáltatással csoda lett volna, ha nem lett volna sikeres... :U

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#9) #16820480 válasza =Mentor= (#5) üzenetére


#16820480
törölt tag

jah, csak a Fire egy céleszköz még mindig, az ipad meg státusszimbólum. nem véletlen van mindenkinél ilyen például itt Shanghai-ban, a metróban annyit látni mint a szemét.

(#10) Erasmus válasza .mf (#7) üzenetére


Erasmus
őstag

ezek globális adatok (lásd: [link]). az a kemény, hogy a fire hivatalosan csak az usa-ban volt kapható, mégis azonnal lenyomta a teljes samsung galaxy tab szériát.

(#11) raper válasza #16820480 (#9) üzenetére


raper
senior tag

Pesten a metróban nem veszik elő az ipad-jukat. Vagy akinek van az nem metróval utazik? :)
Igaz Kína legnagyobb városában nyolcszor annyian élnek, mint itt és lehet ott szeretik mutogatni státuszukat, azért láthatsz annyit. :)

Kína és India nagy felvásárló piaca lehet a tabletforgalmazóknak.

(#12) #16820480 válasza raper (#11) üzenetére


#16820480
törölt tag

igazából 12-szer annyian vannak itt nagyjából :DDD
inkább úgy fogalmaznék, hogy elég nagy felvásárlója ez a vidék az apple termékeknek, lassan aki csak ki tud magából préselni annyi pénzt, az mind szifonnal meg ipaddal rohangál.

(#13) raper válasza #16820480 (#12) üzenetére


raper
senior tag

Bocsi, én még kicsit régebbi adatokra támaszkodtam és alúlhúztam. Ezek szerint 2 Magyarország megy egy kicsi a lakossága.
Tehát kötelező ott a fiataloknak almással szaladgálni. Vagy nem csak a fiatalok használják?

(#14) #16820480 válasza raper (#13) üzenetére


#16820480
törölt tag

lehet, hogy nem teljesen pontos adatok. az ingázókkal együtt olyan 24-25 milliót mondanak, nélkülül még kevéssel 20 alatt van. nem mintha az nem lenne irdatlan sok...
nem kötelező, csak mindenki ezt veszi. kb olyanná vált, mitn régebben a Nokia = telefon (Európában) vagy Motorola = telefon (Amerikában). leginkább a 40 alatti korosztálynál látni, de azok agyba-főbe használják. ha valaki egy kicsit divatosabb akar lenni, akkor "kötelező".

(#15) NGA válasza #16820480 (#14) üzenetére


NGA
addikt

Basszus, én itten vidéken csak bótban láttam ilyen tepsit, embőrnél még nem. Pedig szántás közben jójönne, hogy a Bálintgazdát nézzük a traktoron :-)

(#16) raper válasza #16820480 (#14) üzenetére


raper
senior tag

Erre a válaszra számítottam. Azért kíváncsi lennék egy kínai írásjellel ellátott ipadra, amikor anyagot gépelnek és feljön"pár" írásjel..... :)

(#17) #16820480 válasza raper (#16) üzenetére


#16820480
törölt tag

a legtöbben vagy kézírásfelismeréssel gépelnek, vagy normál angol billentyűzeten, ami a fonetika szabályai szerint viszi be a szavakat, aztán egy sávban a T9-hez hasonlóan megjelennek a gyakran használt javaslatok. több szóra vagy szókapcsolatra általában elég pontos javaslatok. áltlaban elég egy mondatban a szavak kezdőbetűjét leütni, és kitalálja a mondatot. gyorsabb, mint magyarul írni tableten :D

(#18) raper válasza #16820480 (#17) üzenetére


raper
senior tag

Ez azért így hihetetlenül hangzik, mert több mint 3000 írásjelük van, de hiszek neked. :)

(#19) #16820480 válasza raper (#18) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, annál jóval több, 3000-nél még szerintem én is többet ismerek. összesen 40-50 ezer körül van, de ennek többsége persze már antik, nem használatos. ettől függetlenül meglepően hatékonyan működik mind a kézírásfelismerő, mind a prediktív bevitel.

(#20) raper válasza #16820480 (#19) üzenetére


raper
senior tag

Melyik a nehezebb nyelv: a magyar, vagy a kínai? Igaz, Te magyar vagy, ezért nehezebb megítélni, de hátha. :)

Sajna nem szeretem a predektívet, mert régebben nem voltak oly jók, most meg már.....

(#21) #16820480 válasza raper (#20) üzenetére


#16820480
törölt tag

kinek melyik. a magyar nyelvtana nehéz, ehhez képest a kínaiban szinte nincs is nyelvtan, viszont az írás-olvasás nehéz és a kiejtés is nagy kihívás. egy európainak szerintem a magyar könnyebb, a kínai nehezebb. egy ázsiainak meg fordítva.

ez másfajta prediktív, és szükséges, mert különben nehéz lenne azért írni.

(#22) raper válasza #16820480 (#21) üzenetére


raper
senior tag

Köszönöm kielégítő válaszod. ( Még egy kérdés, ha lehet: mióta élsz kínában? )

(#23) #16820480 válasza raper (#22) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem olyan régóta, csak múlt nyáron költöztem ide.

(#24) raper válasza #16820480 (#23) üzenetére


raper
senior tag

Akkor belülről élheted meg, hogy milyen hatalmas léptekkel fejlődik Kína és miért tartanak tőle a nagyhatalmak.

(#25) #16820480 válasza raper (#24) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, csak kicsit más szemszögből látom :B

(#26) raper válasza #16820480 (#25) üzenetére


raper
senior tag

:)

S milyen belülről ez a gigantikus lélekszámú ország?

(#27) #16820480 válasza raper (#26) üzenetére


#16820480
törölt tag

nekem tetszik :) bár néha bosszantó, például autót nem vezetnék szívesen itt. egyébként ha érdekel, akkro ott van néhány írás a logout oldalamon erről, bár már viszonylag régebbiek.

(#28) raper válasza #16820480 (#27) üzenetére


raper
senior tag

Egyszer én is megnézném, igaz kicsit kilógnék a sorból. Nem azért mert az europoid rasszhoz tartozom. :)

Már olvastam korábban. :)

(#29) DerDer válasza NGA (#15) üzenetére


DerDer
tag

:DDD Fire-t még én se láttam senkinél :K

(#30) kros54 válasza DerDer (#29) üzenetére


kros54
csendes tag

Hát - igaz, ami igaz, én sem hordom mindig magamnál.
Ettől még használható szerkentyű...

http://kindlefiremagyarul.blogspot.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.