Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) hcl válasza szabonagyur (#150) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, úgy értve, hogy ha kéri, adok. Különben nem írom ki... Kb. felére esett a félhülyék száma.

" aztán rá egy órára írt, hogy ez sérült termék és küldött egy fotót amin kb. látszott hogy elejtette a telefont."
:D :D :D :D Ugyanaz a telefon volt? Nem a saját ugyanolyanja?

Mutogatni való hater díszpinty

(#152) szabonagyur válasza hcl (#151) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem mindegy melyik telefon volt, személyesen átvette és a mondást mindenki ismeri.. pénztártól való távozás után... :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#153) hcl válasza szabonagyur (#152) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaja. Csak arra gondoltam, hogy összetörte a telefonját, vesz egy ugyanolyat, majd bekamuzza, hogy hibás, és ingen volt az új...

Mutogatni való hater díszpinty

(#154) szabonagyur válasza hcl (#153) üzenetére


szabonagyur
félisten

Van aki ilyen szinten b@lfasz, volt egy hasonló ott egy eléggé ritka figura lett eladva, hibátlan, zacskós minden, majd küldi a képet pár percre, hogy ez hibás, sérült.

Kb a kutya rágta meg vagy nem tudom mit csinált vele, de nem is érdekel különösebben, személyesen vette át, ő gondja onnantól kezdve.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#155) KISDUCK válasza szabonagyur (#152) üzenetére


KISDUCK
addikt

Még eonokkal ezelőtt volt egy post itt logouton, hogy a srác vga-t adott el és a vevő úgyb@szta át, hogy a saját ugyan olyan halott vga-ját adta vissza neki, hogy nem működik a cucc, de a fórumtárs rájött és később véletlenül összefutott vele amikor baráti társaságban volt és sikeresen vissza tudta igényelni az őt ért kárt ellenértékét.

(#156) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Bővült a lista, eszembe jutott még egy karakter. A találtam jobbat kategória bejegyezve! :R

(#157) KROK640 válasza bitpork (#1) üzenetére


KROK640
veterán

25. A businessman II
Csak egy stock fotót pecáz a netről a termékhez, amikor képet kérsz akkor Ő nagyon elfoglalt, de ha nagyon kell akkor pár száz ft-os felárért körbefotózza, további pénzért tesztelni is hajlandó.
Esetleg 20-30 terméket árul ömlesztve, amit aztán kizárólag egyben ad el, mert hogy nem fogja külön postázgatni.

szerk : nem az első postra akartam írni, hanem amúgy

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#158) szabonagyur válasza KROK640 (#157) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az omlesztettel mina gond? En is arulok masik oldalon olyat ami egyben er 3000 Ft-t es 10 db termek.
Es egyreszt nem fogok 300 Ft-ert egyesevel fel orat sorban allni, masreszt egy db postajat sem akarjak kifizetni soha mert, hogy az draga ugy.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#159) Trailblazer válasza KROK640 (#157) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ömlesztett terméket árul, és mindig a legolcsóbb darab árát írja ki.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#160) ArGab


ArGab
őstag

A "jóakaró"
Amikor felteszel valamit 130kHUF-ért és 40 perccel később rád ír egy kisregényt, miért is nem ér annyit amennyiért feltetted, és ennyiért esélyed sincs eladni, de ő most nagyon rendes lesz és megveszi tőled 70kHUF-ért és még ma megy is érte. Ellentétben az agresszív 2 bitessel legalább nem hallasz tőle többet, legfeljebb egy passzív agresszív "hát ha te jobban tudod" vagy "ha nem viszik el és meggondoltad magad jelezd, talán még akkor is érdekel majd" megjegyzésen kívül.

(#161) Oposzumtoszó válasza ArGab (#160) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Tetszik a kategória. Amint gépközelben leszek szerkesztem.

:R

(#162) hcl válasza szabonagyur (#158) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De az 10db ugyanolyan, nem?
Illetve, nagyon ritkán visznek ilyesmit egyben.

@ArGab : Én inkább azoknak szoktam írni, akik nem tudják, mit árulnak. Pendrive-nak árulta a SD olvasót, meg ilyenek :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#163) szabonagyur válasza hcl (#162) üzenetére


szabonagyur
félisten

10 különböző dolog. Amikor valaki egyben akarja eladni valószínűleg olyan kevés 1-1 db eszmei értéke, hogy se az átutalást, se a postára menetelt, csomagolást nem érné meg.

Én is így szoktam felrakni egyben, aztán ha kell egyben eladom, ha nem kuka.

Nem 10 db Macbookot akarok eladni, hogy ne megérje egyesével eladni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#164) hcl válasza szabonagyur (#163) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én is így voltam vele egy ideig, hogy fúnemérimeg, de akkor meg 10x300Ft-tal kevesebb pénzem lesz, nem mellesleg amit eladok, az nem a bolygót terheli szemétként.
Így inkább továbbra is árulok dolgokat 300Ft-ért, max. nem viszik el.
Az OTP-nek meg mindegy, hogy egyben kapott 3000Ft, vgy 10x300 megy a hitelbe...

Illetve, úgy is rakok fel sok cuccot egyben, hogy "egyben X ft, de viheted darabját is".

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#165) ArGab válasza hcl (#162) üzenetére


ArGab
őstag

Nem adok-veszek olyan sok dolgot, úgyhogy általában elkerülnek ezek, de most ősszel a régi tévémet eladni igazi szenvedés volt. Volt talán 2-3 ilyen jóakaró, meg több agresszív 2 bites alkudozó. Bár az összes hely közül ahol fent volt a hirdetés, még mindig itt a HA-n volt a legnormálisabb az érdeklődők köre.
De a lényeg, hogy nekem meg akarták magyarázni, hogy egy 3 éves csúcs FHD Sony tévé még 2 év garival miért is ér kevesebbet mint ami legolcsóbb 4K tévét találtak ugyanazon méretben árukeresőn. :) Szerencsére a végére akadt aki tudta és értékelte mit hirdetek, de már eléggé fogyóban volt a türelmem.

(#166) szabonagyur válasza hcl (#164) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát kinek hogy, nekem meg sokaknak nem éri meg és ezt néha egyesek nem értik meg.

Amúgy a db árulást akkor untam meg amikor már kérték, hogy még vigyem el ide meg oda, kipróbálja meg mittudom én mit akar még vele. Na meg ugye amikor 300-ba a posta férjen is bele (csomagolást meg eddig senki nem akart még fizetni, pedig ha megnézzük egy boríték vagy doboz is pénz ha épp nincs kéznél egy használt doboz, stb).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#167) szabonagyur válasza ArGab (#165) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az a baj, hogy egy bizonyos szint felett ha árulsz valamit kell a hozzáértő vásárló is.

Erre tipikus példa amikor telefont árultam pár hete és csak azért mert alma jel volt rajta olyan piszkosul pofátlan árat elkérhettem volna érte, hogy jujjj... Pedig ha megnézi az illető és lehagyja az alma vágyat sokkal jobbat is talál, de ugye kereslet-kínálat törvénye.

TV esetében emberek 50%-a szerintem észre sem veszi, hogy FHD vagy 4K felbontás mivel a RTL és társai HD-ban sincsenek szinte sehol.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#168) hcl válasza ArGab (#165) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D Ja, ezek alkudni akarnak, vagy hogy ne rontsd az üzletüket, válaszolni sem kell.

@szabonagyur : Ja, hát a posta férjen bele, az pár ezer alatt vicc, nem vevő.
Én meg kifejezetten olyan dolgokat szoktam eladni, amikhez kell agy is (alkatrészek a gépeimből, stb.), na ott aztán kifejezett szűrő az, hogy "mire szeretnéd használni" - úgysem ad értelmes választ.

"csomagolást meg eddig senki nem akart még fizetni, pedig ha megnézzük egy boríték vagy doboz is pénz ha épp nincs kéznél egy használt doboz"
Én tartok itthon. Ebay rendelésekből van boríték, doboz meg mindenféle boltok mögül, amennyit akarok.

Mutogatni való hater díszpinty

(#169) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Lista kibővítve a "Jóakaró" kategóriával. ArGab fórumtársnak köszönjük a javaslatot és a minden részletre kiterjedő jellemzést! :R

KROK640: Ha új kategóriát nem is, de egy kategória bővítést mindenképpen megér a javaslat!
Neked is köszönöm! :R

Tehát a Businessman kategória bővítve!

[ Szerkesztve ]

(#170) hcl válasza szabonagyur (#166) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, meg az elvitelt én is nagyon korlátozottan, meg nem 300Ft-os daraboknál. Lehet ezt kezelni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#171) KROK640 válasza Oposzumtoszó (#169) üzenetére


KROK640
veterán

Szívesen, köszönöm a megemlítést ;)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#172) elder troll


elder troll
senior tag

Nem tudom melyik kategóriába illik bele az illető:
le van írva a hirdetésbe, hogy nincs posta (félkövérrel).
Rámír, hogy kell neki. Utána jajj csak most vettem észre, hogy nem postázol. Elküldöd foxpost-tal? Jelzem neki, hogy nem postázok (nem tudom megfelelően elcsomagolni, amúgy sem ér annyit a dolog), és a foxpost 2 órába és 4 buszjegybe fájna.
Akkor küldjem futárral. Jelzem, hogy felejtse el. Pár nap szünetetet követően ismét futárral zaklat, de csak a hirdetett termék egyik részét. Jeleztem, hogy még mindig nincs posta/futár/akármi, és megy a tiltás, mert nehezen tolerálom az értetlen népeket.

[ Szerkesztve ]

(#173) hcl válasza elder troll (#172) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Futár miért? Ha kifizeti... Az kimegy és felveszi nálad (Fox is asszem).

Mutogatni való hater díszpinty

(#174) elder troll válasza hcl (#173) üzenetére


elder troll
senior tag

Ha nem tudod elcsomagolni, akkor nem sokra mész vele. A dupla futárköltség nagyjából a portéka hirdetési értékét meghaladja. Az más kérdés, hogy bőven félár alatt hirdetem.
De a lényeg: le van írva félkövér kiemeléssel, hogy nincs posta. Ha lenne is megfelelő doboz (nincs), akkor sem ér annyit az egész, hogy elcsomagoljam és rohangáljak vele (ráadásul nagy, így dupla macera kézben cipelni). Ezért raktam ki nyomott áron, mert nem tudom megoldani. Leírtam többször, elmagyaráztam az okát, és terrorizál...

(#175) szabonagyu
Természetesen letiltottam.

[ Szerkesztve ]

(#175) szabonagyur válasza elder troll (#174) üzenetére


szabonagyur
félisten

Le kell tiltani, minden oldalon van ilyen funkcio.

En eleg gyorsan letiltom az ilyet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#176) hcl válasza elder troll (#174) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, amikor már csak egy része kellett neki, az se fért volna bele?
Mondjuk PC méretűt adtam fel nem is egyszer.

"A dupla futárköltség nagyjából a portéka hirdetési értékét meghaladja. "
Az már az ő baja... fizesse ki...
Nyilván postára ha vinni kell, az érthető, hogy nem fér bele neked, de pont ezért mondtam, hogy ha kifizeti, kit érdekel :D Közölni, hogy semmilyen garancia nincs az épségre, magától fog eltűnni.

Amúgy nekem már nem egy arc postázott, aki amúgy nem akart :) Normálisan megkérdeztem, hogy amúgy belemenne-e, közben gondolom ő is rájött, hogy végre valaki megveszi a sz*rját... :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#177) elder troll válasza hcl (#176) üzenetére


elder troll
senior tag

Eleve kamuval nyit "jajj nem vettem észre" szöveggel, amikor 2 soros hirdetésben félkövérrel kiemeltem. Nem lehet nem észrevenni a nincs posta kiírást, és nem rajongok a kamugépekért, vagyis nagy ívben kerülöm az ilyeneket.
Szóval értetlen kamugéppel nem fogok üzletelni, mert abból csak gond származhat.
Amúgy szét lehet szedni a két dolgot, de a kettőnek egyben van értelme, és előbb ajándékoznám el, mint szétszedjem, elcsomagoljam és postára rohangáljak vele.

[ Szerkesztve ]

(#178) ekkold


ekkold
őstag

A Hitegető Tahó:

- Megvanmégjegeldlégyszi, tutiramegyekmajdérte.
- Szia! Több érdeklődő is van, azé lesz aki hamarabb tud értejönni, vagy hamarabb fizet/utal, addig nem teszem félre senkinek.

Közben egy másik érdeklődő felhív, megegyezünk, hogy másnap délben jön a cuccért. Jön, fizet, elviszi, mindenki örül, jegelem. Délután rámír a másik:

-Namivanmegvanmég?
-Szia! Nem az előbb elvitték.
-Basszamgrohaggymeg! (inenntől letilva)

-----------------------------------------
Gyakran jön olyan aki hiteget, tegyem félre stb... Aztán eltűnik. Emiatt soha nem teszek félre semmit, amíg nincs átutalva az ára, vagy nem beszéltünk meg egy pontos címet és időpontot a találkozóra.

[ Szerkesztve ]

(#179) hcl válasza elder troll (#177) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ért.
Mondjuk a "nem vette észre" - vagy észrevette és bepróbálkozott, vagy tényleg nem olvasta el. Azon már nem lepődök meg.

Mutogatni való hater díszpinty

(#180) D1Rect válasza ekkold (#178) üzenetére


D1Rect
félisten

Erről jut eszembe a "jogosult" vagy "nemes".

Ír egy üzenetet és onnantól (szerinte) csak ő jogosult a vásárlásra.
Aztán csinálsz neki még 4 új fényképet, megválaszolsz összesen 10+ piszlicsáré részletre kitérő kérdést. Már 100%-ra veszi, hogy a termék az övé.
Ha bárki másnak el mered adni, vérig van sértődve, hogy semmibe veszed az ő nemesi előjogát.
De hát ő kérdezett! Te szemét vagy és csak a pénz számít!

Itt magyaráztam el neki, hogy a kemény háromezer forintos lommal kapcsolatban "maximálisan kiszolgáltam" anélkül, hogy egyetlen forintot is kerestem volna rajta, két hete volt arra, hogy azt mondja ő ezt szeretné megvenni és megegyezünk valamiben. De az, hogy hülyeségekkel fáraszt és én válaszolok mindenre csak annyit jelent, hogy hihetetlen jófej vagyok.

(#181) hcl válasza D1Rect (#180) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, tegyük hozzá, hogy naponta 1 üzenet a sebessége :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#182) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Köszönet ekkold és D1Rect fórumtársaknak a "Hitegető tahó" és a "Nemes" kategóriák javaslatáért és teljes jellemzéséért!
A lista bővítve!

(#183) Oldman2


Oldman2
veterán

Van egy vadi új, jó minőségű tok, de mire megjött, már nem is kellett. Azóta áll a fiókban.

Több helyen is fent van (már féláron), legutóbb a Jofogas-on írt valaki, hogy kellene neki, de postát nem akar fizetni. Nem járok pesten? Írtam neki, hogy nem.

Most megint előkerült, hogy látja hogy még mindig megvan, még most sem járok pesten? Nincs ismerősöm, aki felmegy?

Írtam neki, hogy most sincs, de neki nincs olyan ismerőse, aki lejön ide "vidékre"?

Ő az a "Jóakaró", aki meg akar engem menteni a számomra felesleges cucctól.

[ Szerkesztve ]

(#184) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

"A már mindjárt ott vagyok típus".

Meg volt beszélve egy telefon megvétele, esős hideg nap volt. Az eladó nem ért oda időben, nem is hívott, hogy gond lenne. Felhívom, mondja mindjárt jön már úton van csak még ez meg az közbejött. Megint elmegy fél óra, megint felhívom. Azt mondja jön csak még ez meg az. Végük másfél óra esőben ácsorgás után megköszöntem és hazamentem. A telefonját meg adja el másnak...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#185) Oposzumtoszó válasza CPT.Pirk (#184) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Lista bővítve, köszönöm a közreműködést! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.