Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Egyet kihagytál, pedig tán a legfontosabb: a mindenkit beskatulyázót! :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#2) Oposzumtoszó válasza bitpork (#1) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

:C Jogos! :R :R :DDD

Pótolva!

[ Szerkesztve ]

(#3) hhenry


hhenry
őstag

Pofátlan alkudozó? :)

Megtörtént eset szintén!

10 ezer forintért hirdettem egy hibás monitort(kb 10 ezerből javítható úgy már kb 30-35 körül ér)

"Hello mi a hibája? Esetleg piros pontert (pozitív ertekelesert oda adna)?"

[ Szerkesztve ]

(#4) Oposzumtoszó válasza hhenry (#3) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Már szerkesztettem is, köszönöm szépen a kategória bővítést! :)

[ Szerkesztve ]

(#5) elder troll válasza hhenry (#3) üzenetére


elder troll
senior tag

"Pofátlan alkudozó? :)"
Az én vagyok, bár ezt így szó szerint le is szoktam írni :K

A kedvencem a fél-analfabéta aki írni tud, de nem képes dekódolni a hirdetés címébe és a hirdetés első sorába nagy betűkkel és félkövérrel kiemelt JEGELVE! és ELKELT! kiírást.
Példa.

[ Szerkesztve ]

(#6) hhenry válasza Oposzumtoszó (#4) üzenetére


hhenry
őstag

Szintén ettől az úriembertől(ennek találj ki valamit :P ):
Kérdeztem,hogy mi lenne a csere tárgya?

A következő választ kaptam:"Nagyon sok minden úgy mondva
vga telefon amibe aksi kell 60ezres
meg egy 15ezres goldos táp"

(#7) Oposzumtoszó válasza elder troll (#5) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Köszönöm a javaslatot, a bejegyzés szerkesztve.
Nekem is volt már ilyen esetem, köszönöm, hogy felelevenítetted az emléket és bekerülhetett a listába!
:R

(#8) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

"hogy ő melyik moderátoroknak a cimborája és ha neki nem kedvez az üzlet, akkor megnézhetem magam" - Az ilyet miért nem jelentitek? Teljesen kamu szöveg és aljas fenyegetés.

13 év alatt én is találkoztam érdekes esetekkel, de az utóbbi időben szinte csak az 1-es típusú felhasználók jönnek. Különösen Marketplace-en divat ez, hogy ír, aztán eltűnik örökre.

Harrrr!!!!

(#9) davenport


davenport
aktív tag

Nem HA-s vevő, de vaterán nálam előfordult a licit után, a személyes átvételnél alkudozó.

Aki előre megmondta hogy melyik vonattal jön a vidéki kisvárosba, és 3 perce van átvenni, mert leugrik a vonatról, átveszi és megy tovább. Kicsattogtam, megvártam, a kezébe adtam a cuccost, és amikor nekiállt alkudozni, akkor kivettem a kezéből, és elindultam peronon a lépcső felé. Becsületére legyen mondva, gyorsan kapcsolt.

No money, no honey.

(#10) Oposzumtoszó válasza hhenry (#6) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Ki is találtam, a kategória neve: Az ószeres. :)

(#11) Oposzumtoszó válasza Ndruu (#8) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Csak jót mosolyogtam rajta és úgy gondoltam, hogy van jobb dolgotok is, mint ilyen dedós ügyekkel foglalkozni, ahol kár senkit nem ért. Ezért nem jelentettem. :R

(#12) koby11h válasza Oposzumtoszó (#10) üzenetére


koby11h
aktív tag

Az utánvétesek? Az egyik több levélen át magyarázza, hogy miért jobb fél téglát kapni drágábban utánvéttel mint semmit kapni olcsóbban előre utalással. A másik utánvétes aki nem veszi át a csomagot mert idézem: "Anya megtudta és nem engedte...".

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#13) Freiherr válasza koby11h (#12) üzenetére


Freiherr
őstag

Utánvéttel nincs üzlet, ez ökölszabály ( legalábbis nálam)

XXX

(#14) Oposzumtoszó válasza koby11h (#12) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Köszönöm az ajánlást, kategória létrehozva!

Freiherr: Ne legyünk szőrös szívűek, például olyannak akinek több pozitív értékelése van, mint nekem, egy bizonyos értékhatárig küldenék utánvéttel.

(#15) juliabrilke válasza Freiherr (#13) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ezzel a normális vevőket is szívatod sajnos. :(
Nem egy üzletem ment eddig a kukába, mert utánvét nem játszik, senkiben nem bízik, meg a rossz tapasztalatok.

Persze én meg utaljak előre neki 100k-t.

[ Szerkesztve ]

(#16) cappa72 válasza Oposzumtoszó (#14) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mindig közbejön valami kategória?

(Ez saját tapasztalat, sajnos. Ebben az évben amikor it-s cuccot akartam venni, akkor biztosan elromlott valami, ami fontosabb kategória, mint az IT.
Tán a sors akarja így, de hdd-t vettem volna, jó kis brand asztali gépet... autón a gumik csereor derültek ki, hogy kukázódnak... másnap maga az autó ment tönkre; aztán a kenyérsütő, a zuhanykabin... aztán lassan én is..)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#17) Freiherr válasza Oposzumtoszó (#14) üzenetére


Freiherr
őstag

De mire jó az utánvét? Ugyanúgy küldhetek féltéglát is neki, vagy gyorsan feltépi a futár előtt vagy a postán a csomagot? :F
Csak bonyolítja a dolgokat feleslegesen.

XXX

(#18) elder troll válasza Freiherr (#17) üzenetére


elder troll
senior tag

Találkoztam már aprós pályafutásom alatt olyan személlyel, akinek nem volt bankszámlája, vagy csak pénzt nem tartott rajta.
Nagyon kerültem ezt a küldési formát bő 10 évig, olvastam eleget a féltéglás és át nem vett utánvétes csomagokról.
Azóta enyhültek a kedélyek ilyen téren, ha elutalja a postaköltséget, felőlem igénybe veheti a legdrágább postázási formát. Átvételt követő napon már a számlán szokott lenni a zseton.

[ Szerkesztve ]

(#19) Oposzumtoszó válasza cappa72 (#16) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Most úton vagyok, de amint lehetőségem lesz rá szerkesztem! :R

Freiherr: Én sem szeretem és ha lehet kerülöm. De vannak emberek, akik valamiért ragaszkodnak hozzá.

(#20) Freiherr válasza elder troll (#18) üzenetére


Freiherr
őstag

Attól még simán tud utalni postáról is készpénzt, ha nincs számlája.
Mondjuk ez elég fura a mai világban, de legyen.

XXX

(#21) andris1602


andris1602
aktív tag

Egyszer kaptam még vagy 10 éve Vaterán csere ajánlatot: 200 pár Donáldkacsás papucs többféle méretben. :DDD
Hordani, eladni, tüzelni... életem üzletét hagytam ki

(#22) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Jók a kategóriák.
Olyan is van aki hirdet, de nem ad el! Pl. telefont. Egyezkedünk, árban megegyezünk, erre az 3. levélben közli, hogy, ja egyébként csak pest, csak adott kerület/utca. Kb. ők a bunkó pestiek, utólag át is szokták írni a hirdetést. (akkor is ha eredetileg postázás is volt benne) Ebből a telefonos részlegen rengeteg van. Ha ráírok, hogy fotózza már le az adott telót, hardvert, mert megvenném, akkor meg nem is reagál. Mi9lite-tal anno vagy 6 embernek írtam, egy se tudott prezentálni terméket.
Akkor mi a bánatért hirdeti, ha egyáltalán nincs neki, vagy ő is GearBestről/Aliról rendeli? Párat jelentettem már, aztán jöttek okoskodni... Tanulság, hogy Xiaomit is csak őstermelőtől, nem ilyen kretén bunkó nepperektől kell venni. Én csak azt nem értem, az ilyennek hogy van 50-100+ értékelése? Veszi őket?

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#23) Syl válasza andris1602 (#21) üzenetére


Syl
nagyúr

Róka, te vagy az? ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#24) koby11h válasza Syl (#23) üzenetére


koby11h
aktív tag

;]
Kéne venni,nem?

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#25) d@vee


d@vee
őstag

A legtutibbat kihagytad. Akárhány hirdetést teszek fel, mindegy hogy direkt kiírod csak posta, stb...minimum egy ilyen jön:
Nem jársz a héten pesten?
Pest a világ közepe/mindenki pesti, stbb...is lehetne

Ja

(#26) UnA


UnA
Korrektor

Habár én csak abszolút műkedvelő vagyok az aprón, de nagyon jó lett a lista :)

És bevallom én is lusta városi vagyok: ha elviszik helyben a szegediek, akkor nekik szoktam odaadni – de már előfordult, hogy megszántam a vergődő vásárlót, és elvittem az automatába a cuccot...

(#27) elder troll válasza d@vee (#25) üzenetére


elder troll
senior tag

Ebből már volt félreértés.
Kérdezi az érdeklődő, hogy járok-e Bp-en? Jelzem neki, hogy nagyon nem járok arra, de másnap megnézem a portéka dobozát a padláson, mert a dobozában postázható lenne a termék.
Válasz: ok, köszi.
Még aznap jelentkeztek érte helyben egy másik termékkel együtt, jegeltem a hirdetést.
Az említett jelentkező küld egy kérdőjelet. Az egyszerűség kedvéért beillesztem a válaszom:

"Félreértettelek. Úgy értelmeztem, hogy ha nem járok Bp-en, akkor részedről tárgytalan.
Közben volt egy érdeklődő, aki az alaplappal együtt elvitte a házat is.
Aprós tapasztalat alapján az "ok köszi" nekem azt jelenti, hogy:
Köszönöm a választ, akkor részemről tárgytalan.
Úgyhogy elnézést a félreértés miatt. "

Egy "ok, köszi"-ből másra nem tudtam asszociálni.

[ Szerkesztve ]

(#28) Top cat válasza andris1602 (#21) üzenetére


Top cat
őstag

Ez a mandró is azt hitte jó üzletet csinál. :DDD

(#29) 7 válasza elder troll (#27) üzenetére


7
addikt

Pedig az "ok, köszi" itt kontextusba helyezve azt jelenti (számomra), hogy "rendben, jó a posta is; köszönöm, hogy utánajársz". Én eleve így értelmeztem, úgyhogy bennem is megjelent a kérdőjel, hogy miért adod el másnak egy szó nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#30) elder troll válasza 7 (#29) üzenetére


elder troll
senior tag

Alapvetően az volt a kérdés, hogy járok-e BP-en.
Jeleztem, hogy nem.
Ok, köszi.
Nekem így jött le a dolog. Meg sem fordult a fejemben, hogy ő arra vár, hogy feltúrjam a padlást a dobozáért. Rengetegen írtak már, hogy járok-e erre vagy arra, amikor a hirdetésben le van írva a személyes átadás helye. Kivétel nélkül nem kellett a portéka, vagyis most ő volt az első kivétel.
Ha nem két szavas mondatokkal kommunikált volna, akkor előrébb lettünk volna.
Persze be lehet állítani gennyládának engem, nincs ezzel baj. De hát te ilyen Jettenetes vagy ;]

[ Szerkesztve ]

(#31) Oposzumtoszó válasza Victoryus (#22) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Lista bővítve! Minden kedves Fórumtársnak köszönöm a segítséget!

(#32) Oposzumtoszó válasza d@vee (#25) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Az általad felvázolt kategória a "legPestibb" nevet kapta. Remélem Bankos és az NKS nem számít fel jogdíjat... :))

(#33) d@vee válasza 7 (#29) üzenetére


d@vee
őstag

Hát ez egyénfüggő. Igazán nem esne le az aranygyűrű az ujjáról, ha odaszúrja akk jöhet postával.
Nálam ahány ok, köszi-t kaptam, az mindig az üzlet vége volt. Egy csere érdekel, elviszem xy helyre, mikor jársz pesten, stb...kérdésre válaszom után. Burkoltan kabbe akkor :N

Ja

(#34) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Meg vannak az "oposszumtoszók". Halott ügy, de azért csak megpróbál megerőszakolni. ;] ;)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#35) Oposzumtoszó válasza flymi (#34) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

:C :DD

(#36) flymi válasza Oposzumtoszó (#35) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ezt a ziccert nem hagyhattam ki. :) Ez az erőszakos vagy nyakadra mászós kategória.
Egy-két érdekes kivétellel nekem szerencsére normális üzlettársaim voltak adás és vétel oldalon egyaránt.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#37) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szép kis következtetés levonás.
Amúgy mondanám, hogy hiánypótló cikk...
Nem is tudom, biztos van még kategória...
:C :R

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#38) Lalikiraly válasza flymi (#36) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hát 90% ban én is a jófej korrekteket fogom ki. Sajnos úgy neveltek hogy tisztességes legyek, ezért nem is vagyok gazdag :DD :DD

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#39) Oposzumtoszó válasza flymi (#36) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Semmi gond, én veszem a poént, hisz láthatod, hogy én is egy külön kategória vagyok. :DD

(#40) koby11h


koby11h
aktív tag

Nem aprózás, de az erőszakos kategóriáról eszembe jutott mikor nagybátyám elhunyt és kipakoltuk a házat akkor eljött egy lomis, hogy Ő elvinné "jóáron" meg "mektudunk egyezni!"
Én tudtam mit mennyiért fogok eladni (létrák, szőlő daráló, szőlőprés, hordók, kádak - már az antiknak számító darabok, képkeretek, kovács szerszámok, lovas dolgok... ) Ő meg azt tudta mennyit ad érte, hogy minimum dupla haszonnal jöjjön ki belőle.
Hááát mondjuk úgy, hogy nagyot koppant. Mondtam Neki 30 perc alkudozás után, hogy nem fog ez menni Uram, hagyjuk... de Ő csak nyomult, mászkált, mondta az alacsonyabbnál alacsonyabb árakat. Orra alá dugtam a vakerás legolcsóbbat, ami duplája volt mint az Övé, erre lassan feladta. Siránkozott még 5 percet, hogy ezért kocsikázott ki idáig...
Végül rábökött egy bronz díszre a falon, és közölte, hogy de Ő ezt akkor is elviszi! Mondom, ok, 5000 Ft! 5 perc siránkozás után elvitte 3000-ért, már csakazértis. Ugyan ilyen volt eladó vakerán 1000 + 800 posta. Nem mutattam meg Neki. :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#41) Oldman2


Oldman2
veterán

Az én kedvencem az olyan "alkudozó", aki a Hirdetésben egyértelműen meghatározott árral kapcsolatosan annyit kérdez (sokszor akár köszönés nélkül), hogy "Mennyi az alja?".

Mondom micsoda?

Mennyi az a legkevesebb összeg amiért odaadom neki?

Figyelj, az alkudozás első lépését én megtettem, annyi amennyi a hirdetésben szerepel...

Ja, ház az neki sok!

És ennyi.

Saját, hasonló témájú posztom.

[ Szerkesztve ]

(#42) TaaT


TaaT
veterán

A legPestibb-hez tartozik még olyan is hogy ö bizony nem postáz, még ha egy telefonról lenne szó akkor sem.

Ja, meg van olyan is hogy írok az eladónak kell a cucc, találja ki mennyi lesz a posta és küldje a számlaszámot, visszaír hogy oké. Nem sokkal rá meg jegelődik a hirdetés, és amikor kérdezem mi történt írja hogy jött valaki a szomszéd faluból és elvitte.

Give them hell Ukraine!

(#43) hcl válasza bitpork (#1) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"16. A valami közbejött"
Ez pl. keveredik azzal, aki simán csak nem megy el a cuccért, meg aki nem válaszol.

Van az a fajta is, amelyik nem veszi át a csomagot, amit megrendelt. Az még kártékony is.

@Oldman2 : Ja, akkor vegyen olcsóbban... ha tud... :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) bitpork válasza hcl (#43) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ejjj, ez betalált! :R

MOD

Ugyanakkor jóváírandó hogy legalább szól.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45) d@vee válasza TaaT (#42) üzenetére


d@vee
őstag

Jaaj igen, leírtad a pumpa fel is ment bennem.
Ideígéri nekem a vidikarit (ez pár hónapos sztori), postázza holnap, erre visszaír másnap este hogy egyik haver értejött és elvitte.
Másik ugyanez, csak akkor meg az állítólagos főnöke ment érte. Ez a becsület hogy ***** :((

Ja

(#46) hcl válasza bitpork (#44) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, az mostanában már feature.

@Elder Troll : Nincs bankszámlája, olyat én jó sokat fogok. Úgy akarja, hogy Foxpost, és a futárnak fizeti, mondom OK, kártyád van? Ja, az nincs.
Másik gyakori, a csak utánvétes, az meg akkor szokott lekopni, amikor megtudja, mennyi az UV ára.

@koby11h : Ilyet mi is dobtunk ki nagyanyám házából :D

@Ndruu : Same here.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#47) Freiherr válasza Oldman2 (#41) üzenetére


Freiherr
őstag

Aki köszönés nélkül ír üzenetet, az egyéb aljasságra is képes. :((( Szóval alapból válasz nélkül marad az ilyen.

XXX

(#48) opr


opr
veterán

Az agresszív, kétbites parasztot hiányolom a felsorolásból, de amúgy tetszik. :D
Az agresszív, kétbites parasztnál ez úgy néz ki, hogy hirdetek mondjuk felfújható csillámfaszlámát 200kHUF-ért, és akkor jön az üzenet, ami szerint hősünk 80kHUF-ért már aznap elviszi, természetesen nyomulós paraszt stílusban.
Amikor erre válaszolsz, hogy annyiért nem eladó, akkor a következő üzenetben már anyázni kezd. Ilyen üzenetből kapsz legalább hármat. Aztán másnap meg már ír, könyörögve, hogy ugyan, add már neki oda 80 matyiért, amiből amúgy 30 egy simson, ami nem indul. Ha megint lepattintod, agresszív lesz és megint lehord mindennek.
Ha ezután ignorálod, egy hét múlva ír újra, de akkor már csak egy szolid rohadj meg-el megelégszik.

True story, nálam az volt az utolsó csepp a pohárban, amikor egy amúgy is enyhén szólva korrekt árú termékre egymás után három ilyen jelentkezett. Azóta ha autónál olcsóbb dologról van szó, inkább odaadom valami havernak ingyen, ennyit nem ér az egész alapon.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#49) zolee001


zolee001
őstag

Pl ami aláirásomban is látható,hirdet valamit se elérhetöség se semmi ,ha mégis nem válaszol vagy nem veszi fel a telefont avagy ugy kell kikönyörögni mintha a nsa igazgatójának a privát száma lenne

(#50) hhenry válasza zolee001 (#49) üzenetére


hhenry
őstag

A telefonszámért könyörgés a kedvencem :C :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.