Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) varos


varos
tag

Sziasztok! Vezetékes fülhallgatóval milyen a hangzása, hangerő, milyen átalakítóval használjátok, kinek mi vált be?

(#602) Aurig@ válasza varos (#601) üzenetére


Aurig@
őstag

Vezetékessel egyik telefonomat sem használtam, viszont Bluetooth-al nagyon jól szól. /JBL E50BT/

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#603) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Sziasztok ismét :K hát sajnos elvittek a 2 készüléket is pedig megakartam tartani :K rendeltem megint egyet. Na egy kis segítség. Van ugye a global meg az international verza. Mindkettő volt és én semmi különbséget nem láttam. Ma jöttek meg az üveg fóliák rá úgy hogy akit esetleg érdekel... Priviben kereshet. Ezek jöttek.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#604) Aurig@


Aurig@
őstag

Búék Mindenkinek!
A képen látható frissítést érdemes feltenni vagy felesleges, mert nincs benne lényeges dolog?

Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#605) fant0mi válasza Aurig@ (#604) üzenetére


fant0mi
addikt

Tegyed izibe!
Memoriamenedzsment fejlodott.
Es visszajott a notch elrejtese!

(#606) Aurig@ válasza fant0mi (#605) üzenetére


Aurig@
őstag

Ok, viszont a beállítások, alkalmazások megmaradnak? Nincs kedvem újra beállogatni mindent.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#607) fant0mi válasza Aurig@ (#606) üzenetére


fant0mi
addikt

Igen, megmarad minden.

(#608) Aurig@ válasza fant0mi (#607) üzenetére


Aurig@
őstag

:R

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#609) Aurig@ válasza Aurig@ (#608) üzenetére


Aurig@
őstag

Még egy kérdés:
A beállításokban láttam, hogy az NFC alapból be van kapcsolva. Ezt kikapcsolhatom, ha nem használom és nem is tervezem használni? Sosem volt rá szükségem és nem hinném, hogy lenne, így kikapcsolnám ha nem befolyásol semmit.
Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#610) silverbaron válasza Aurig@ (#609) üzenetére


silverbaron
csendes tag

Nyugodtan kikapcsolhatod, csak a mobilfizetéshez kell.
Ha mégis kell majd, csak egyszerűen bekapcsolod, mint a WiFi-t :)

Oneplus 7 256GB, Oxygen OS 10.0.10

(#611) Aurig@ válasza silverbaron (#610) üzenetére


Aurig@
őstag

Ok, köszi!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#612) rankesz válasza silverbaron (#610) üzenetére


rankesz
veterán

Azért mobil fizetésen kívül még elég sok mindenre jó

(#613) fernandos


fernandos
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vettem észre hogy nem müködik a hivásrögzités.
OnePlus 7, a legfrissebb 10 -es update -el.

Van még más aki tapasztalt hasonló problémát. és esetleg tudja rá a megoldást hogy lehetne feléleszteni?
Nektek müködik?

Üdv, fernandos

(#614) Aurig@ válasza fernandos (#613) üzenetére


Aurig@
őstag

Milyen hívásrögzítőt tettél fel, ami működött? Nem is tudtam, hogy volt működő.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#615) fernandos válasza Aurig@ (#614) üzenetére


fernandos
csendes tag

A tárcsázóban levö hivásrögzitö 9 -esen még müködött.
Közben olvasom hogy Google tiltja le.

(#616) fant0mi válasza fernandos (#615) üzenetére


fant0mi
addikt

A "jOneplus Tools" app a megoldas, azzal elo lehet hozni a beepitettet.

(#617) Aurig@ válasza fant0mi (#616) üzenetére


Aurig@
őstag

Működik a gyári, nem root-olt rendszerrel is?

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#618) fernandos válasza fant0mi (#616) üzenetére


fernandos
csendes tag

Neked mukodik is azzal? Kiprobaltad?
Nem probalgatnek feleslegesen ;)

(#619) Figur10 válasza Aurig@ (#617) üzenetére


Figur10
tag

Szia.
Nekem működik root nélkül az alábbi leírás szerint csináltam link igaz nekem 7T van.

(#620) fant0mi válasza fernandos (#618) üzenetére


fant0mi
addikt

Mukodik, en igy hasznalom. Nemrootolt rendszeren tokeletes.

(#621) Aurig@ válasza Figur10 (#619) üzenetére


Aurig@
őstag

Köszönöm, amikor időm engedi megpróbálom.

fant0mi:
Egyébként rendesen hallható a hívott fél is?

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#622) fant0mi válasza Aurig@ (#621) üzenetére


fant0mi
addikt

Persze, olyan jo, mint regen. aac fajlokat csinal.

[ Szerkesztve ]

(#623) xhege


xhege
addikt

Sziasztok!

Jelenleg egy Xiaomi mi9t Pro telefonom van, de nem tudunk megbarátkozni a MIUI rendszerrel. Mindenképpen bugmentesebb stabilabb szoftverrel rendelkező telefont keresek. Samsung volt de drága és vannak hibák ott is. Apple szintén drága, karcsú üzemidő, és nekem kell a két fizikai SIM. Pixel szintén SIM miatt kilőve.

OnePlus telóm sosem volt, de szinte csak jót hallok. A 7 pro túl nagy és az ívelt kijelző nem pálya. A 7t árban húzós. Úgy tűnik ez a 7 lehet a jó megoldás. A kérdéseim: van-e valami ismert hibája a telefonnak? Kamerája mennyire jó, van esetleg erre is gcam? Akksi? Ami pedig a legfontosabb: értesítéseket jól kezeli?
Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#624) K82 válasza xhege (#623) üzenetére


K82
őstag

Hasonló cipőben jársz mint én anno: jó telefon a Xiaomi, csak ne MIUI futna rajta... :D
A OnePlus sajátja (az Oxygen OS) AOSP alapú, a stock droidhoz képest a használatot kényelmesebbé tévő extra funkciókkal, gyors frissítésekkel.
A saját kamerája is egész korrekt, de gcam-mel sokkal kiegyensúlyozottabb teljesítményre képes.
Akkuidő két SIM-mel is nagyon jó volt, jobban bírta mint a mostani P4XL. SOT-ot ne kérdezz, számomra sokkal jobb viszonyítási alap a gsmarena összehasonlító oldalán az endurance teszt (hasonló időt várhatsz tőle mint 9T Pro-tól a kisebb akku ellenére is).
Értesítésekkel nekem nem volt bajom, de itt nem is kell minden egyes program minden kis apró bizbaszát külön-külön beállítani mint MIUI alatt.

Pixel / OnePlus Pad

(#625) xhege válasza K82 (#624) üzenetére


xhege
addikt

Ez piszok jól hangzik! Köszönöm! :)

(#626) gippazoid válasza xhege (#625) üzenetére


gippazoid
senior tag

Gyenge a vibra (előzőleg Samsung telóim voltak). Nem mindig érzem a rezgését a farmer zsebében.

Feltűnt, hogy a Viber üzenetek néha későn érkeznek meg. De csak akkor ha több órán át nem nyúlok a telóhoz. Pl. reggel mikor feloldom akkor rezeg és akkori időponttal érkezik meg az üzenet amit a tartalmát nézve sokkal korábban írtak.

Tapasztalt ilyet valaki?

Egyelőre nem néztem utána, pl. energia menedzsment hogyan kezeli Viber-t, de majd utána járok.

Gippazoid Novelties Inc.

(#627) ßrainiac válasza gippazoid (#626) üzenetére


ßrainiac
addikt

Vedd ki Vibernel az akku optimalizalast

(#628) xhege


xhege
addikt

Hol a éri meg a legjobban jelenleg beszerezni a telefont?

(#629) K82 válasza xhege (#628) üzenetére


K82
őstag

Ha fontos a két év (háztól-házig) garancia, akkor a hivatalos oneplus.com oldalt javasolnám - ha kapható lenne.
Következő a turbado.hu, ahol két év teljes körű garanciát kapsz - itt van is jelenleg 8/256-os egész korrekt áron (162e Ft).
Hardveraprón egy darab bontatlan van - az árából kiindulva kínai beszerzés, így már csak egy év garid lesz, az is kérdéses hogyan intézhető. Persze valamit valamiért, banggood - gearbest oldalakról a hivatalos árnál jóval olcsóbban szerezhető be, kérdés Neked megéri-e az árkülönbözet.

Pixel / OnePlus Pad

(#630) xhege válasza K82 (#629) üzenetére


xhege
addikt

Köszi a választ! Jelenleg a gearbest-banggood párosnál sem lehet jobb áron megkapni mint itthon. Sok telefont rendeltem már külföldről, de garanciális problémám mindössze egyel akadt szerencsére. Az aprós eladónak tegnap írtam, de sajnos még nem felelt. Meglátjuk a válaszát.

(#631) K82 válasza xhege (#630) üzenetére


K82
őstag

Csak azért írtam a garit mert ki tudja kinek mi a fontos. Az alig másfél hónapos iPhone 11-emet több mint két hét alatt sikerült elpasszolnom - soha nem kellett ennyit hirdetnem egy telefont, csak ezt a */%°˛`-t. Mindenki azzal köszönt h hol vettem, válaszoltam, nem jött válasz - pedig gyári garis volt.

Pixel / OnePlus Pad

(#632) kbyte1024 válasza xhege (#630) üzenetére


kbyte1024
addikt

Szia, ha nem fontos gyorsan, akkor szerintem várj 2hetet. Kezdődik a kínai új év, és learazasok lesznek. Én már 2-ot rendeltem a gearbest - ről és 123penzbe meg állt.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#633) xhege válasza K82 (#631) üzenetére


xhege
addikt

Persze elsősorban én is magyar vagy gyári garisat keresek, de nem kizáró ok a külföldi rendelés sem.

(#634) xhege válasza kbyte1024 (#632) üzenetére


xhege
addikt

A türelem nem erős oldalam, pláne telefon csere esetén. :D A kínai újév idején rohadtul macerás rendelni nem? Nem dolgoznak, aztán minden torlódik.

(#635) ßrainiac válasza xhege (#634) üzenetére


ßrainiac
addikt

Annyit mondok h az en 7T Pro-m dead pixeles lett a 10. nap tajekan, es eleg jol jott h a vodatol vettem, mert ment is vissza nekik..

(A kovetkezot most a T-tol fogom venni februarban - ha lejar a vodas husegem -, mert morci lettem rajuk h nem adtak helyette ujat :DD)

[ Szerkesztve ]

(#636) xhege válasza ßrainiac (#635) üzenetére


xhege
addikt

No igen, az ilyen helyzetben valóban jól jön a garancia! Nagyon kevés OnePlus 7 eladó telefon van. Annál több 7pro. Árban nem nagy különbséggel. Új 7 a Turbadonál 162 , 2 hónapos garanciás 7pro 150-165. :U
Ott jobb kijelző, jobb kamera, nincs nocs. Itt jobb méret, jobb üzemidő, nem lekerekített kijelző. Nem egyszerű döntés.

(#637) ßrainiac válasza xhege (#636) üzenetére


ßrainiac
addikt

A lekerekitett kijelzo nem olyan rossz amugy elesben mint ahogy gondoltam..

(#638) xhege válasza ßrainiac (#637) üzenetére


xhege
addikt

Volt Galaxy note 9 telefonom. Teljesen jó a lekerekített kijelző csak azért paráztam, mert nagyon sérülékeny és nehéz rá jó védelmet tenni....

(#639) ßrainiac válasza xhege (#638) üzenetére


ßrainiac
addikt

En sandstone tokkal hasznaltam, azt meg el tudom rajta viselni folyamatosan. Nagyon jo a fogasa, nem tudom elkepzelni h elejtsem (altalaban a la natur hasznalom az uveg hatlapos telokat).

(#640) xhege válasza ßrainiac (#639) üzenetére


xhege
addikt

Nem is magam miatt féltem, bár nyilván én is elejthetem, de a gyerekek is le tudják lökni...

(#641) ßrainiac válasza xhege (#640) üzenetére


ßrainiac
addikt

Soha nem szabad semmit gyerekmagassagban hagyni :DDD

Meg a 6 eves lanyom is veszelyforras, pedig o azert mar vigyaz a dolgokra.

(#642) xhege válasza ßrainiac (#641) üzenetére


xhege
addikt

Khmm, khmm... én egy 11 éves fiúról beszélek (a 15 éves lány már megbízhatóbb) :D

(#643) ßrainiac válasza xhege (#642) üzenetére


ßrainiac
addikt

Itt 3 eves a fiu es egy ullot nem biznek ra :DDD

(#644) xhege válasza ßrainiac (#643) üzenetére


xhege
addikt

És ez az elkövetkezendő 8 évben sem sokat fog változni...

(#645) dikan


dikan
tag

Úgy kezdődött, hogy tegnap nem ismerte fel az ujjam. Egyiket sem. Aztán gondoltam beütöm a pin kódot, de már a képernyő elcsúsztatás mozdulatra sem reagált. Újraindítottam, elindult, majd újraindult. És ez végtelen ciklusban. Majd sikerült nagy nehezen kikapcsolni. Visszakapcsolás után úgy tűnik működik, de nem csatlakozik egyetlen mobilhálózatra sem. Vagyis csak félig. Az SMS megérkezik, de fent azt jelzi az ikonban, hogy nincs hálózat és persze telefonálni sem tudok.

Találkozott valaki ezzel a hibával?

Mate20, S10, 🍏XR, mi9SE, 1+7

(#646) gippazoid válasza ßrainiac (#635) üzenetére


gippazoid
senior tag

Kár volt morcosnak lenni rájuk ezért, 10 nap után senkinek sem kötelező újat adni. A 3 munkanapos csere 3 munkanapra vonatkozik. Utána a gyártó nem számolja el nekik a lecserélt telót. Nem akarnak egyetlen ügyfelen 150e Ft-ot bukni és ez teljességgel érthető is. Genyóbb helyeken ráterhelik a dolgozóra az ilyen határidőn túli cseréket.
Megnyugtatlak, ezt a T sem fogja megtenni neked.

Van persze egyedi ügyfélkezelés, de azt általában nagyobb előfizetőknél alkalmazzák akiket érdemes ennyi pénz árán is megtartani.

Ezért érdemes webshop-on vásárolni, mert el lehet állni a vásárlástól 14 napig (egyes cégeknél akár 60 napig is).

Gippazoid Novelties Inc.

(#647) gippazoid


gippazoid
senior tag

Én azt veszem észre, hogy a gyári tárcsázó nem jelzi ki, ha a hívásom várakoztatva van. Ez nagyon tré mert 15 éve is tudták már a telefonok. Így azt hiszem csak le van némítva a hívott fél vagy rezgőre van téve és épp nem hallja miközben neki meg pittyeg a fülébe a bejövő hívás.

Be lehet ezt állítani valahol?

Gippazoid Novelties Inc.

(#648) ßrainiac válasza gippazoid (#646) üzenetére


ßrainiac
addikt

Netes volt, of course.

El is alltam tole. A Vodanak nagyon sok rossz huzasa volt mar az elmult 13 evben, betelt a pohar (mar egy ideje tervezem a valtast..).

Nem tudom, mit tesz meg a T es mit nem, csak azt h ezekbol most elet volt :)

Minden esetre kapok 118k kedvezmenyt a telora a T-nel, ez mar jobb feltetel. Vodanak a 13 eves ugyfel fele az a szuper akcio, hogy nincs semmilyen akcio ^^

Annyit meg hozza tennek, hogy kirakta elem az asztalra a bontatlan, zsiruj keszuleket, majd par perc mulva megszolal h ezt nem tudja odaadni, odanyult erte, es behuzta a pult ala :C

Nekem ennel azert profibb szolgaltatora van szuksegem.

[ Szerkesztve ]

(#649) Aurig@ válasza ßrainiac (#648) üzenetére


Aurig@
őstag

Telekomnál vagyok már 8 éve, Telenortól vittem a számom. Nem tudom most milyen a Telenor, de akkor nagyon sumákoltak! Sosem csúsztam a számlafizetéssel nem volt elmaradásom, ennek ellenére egyetlen egyszer sem kaptam semmilyen kedvezményt úgy, hogy 12 évig voltam náluk. A számláim pedig havi szinten egy-két száz forinttal nőttek. Bementem hozzájuk személyesen, kérdeztem, hogy mitől nőnek az összegek, azt mondta az ügyintéző, hogy ő ezt nem érti. Mondtam, hogy én sem és azonnal szeretnék kérni egy számhordozási nyilatkozatot /akkor még volt ilyen/. Még ő volt felháborodva, hogy mi az, hogy más szolgáltatóhoz akarok menni.
Ekkor mentem a Telekomhoz. Ők rendszeresen hívogatnak mindenféle kedvezményekkel. Soha egyetlen alkalommal nem vertek át, nem kellett velük vitatkoznom.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#650) gippazoid válasza ßrainiac (#648) üzenetére


gippazoid
senior tag

Én tudom mit tesz meg.

Voltak olyan idők mikor még az ügyfél első szavára cseréltek telefont - nem számított, hogy már fél éves volt. A gyártónak kamion számra lett visszatolva és simán benyelte az összeset.
Aztán változtak az idők és volt olyan gyártó, amelyik kijelentette, nála nincs olyan garanciális javítás amikor a beépített alkatrész burkolati elem! Tehát azt nem lehet gariban cserélni. Még akkor sem, ha adott esetben a hátlap kis fülei tartották a helyén a felcsatolható akkut és ha a fülek megkoptak, el tudod mozdulni az akksi a reteszelés ellenére is - a teló meg kikapcsolt.

Gippazoid Novelties Inc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.