Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) ollie válasza Rick4 (#149) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Megnézem hogy jössz ki 4GB-vel, ha rendszeresen kell egyszerre több excel meg word fájlt szerkesztened, pdf-et megnyitnod, céged webes alkalmazásokat használnod, stb. Van aki nem játékra veszi a telefont.

***

(#152) Rick4 válasza ollie (#151) üzenetére


Rick4
félisten

Ne engem nézz meg, hanem azokat, akik 2-3 hónapja kijött vadiúj, 4GB RAM-os készüléket használnak. Sohasem játszottam a telefonon, szóval végképp nem tudom, a játék mennyit eszik. Van asztali gépem, notim, nem 6"-on nézegetek pdf-et, a telefonnal telefonálni szoktam. De itt egyébként sem rólam van szó, hanem azokról, akik 4GB RAM-os készüléket vettek.

Mukeey:
Nekem nem nagyon számít, mennyiért veszem, sőt, az se nagyon, mennyiért adom, én amúgyis olyat veszek, ami normális, és tudok vele telefonálni. Nem hallgatok rajta zenét, nem nézek filmet, de böngészni is ritkán szoktam, talán heti 3 perc, ha egyszerűbb a telefonon megnézni valamit. Ettől függetlenül, ha cserélek, a 12GB RAM-os verzió lesz! Hogy miért? Mert ramból sosem elég. :D Az asztali gépen is csak egy chrome fut, és 6 magos proci +16GB RAM van benne, mint mindkét notiban is, történjen minden gyorsan, attól függeltenül, játszik-e, pdf-et nyitogat- e az ember vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#153) *Mukeey* válasza Rick4 (#152) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Na várj...tehát te igazából semmire nem használod a telód, szerinted okés a 4gb ram. A te felhasználási szokásaidnak a 2gb is elég lenne. De ahogy ollie is írja, van, akiknek munkaeszköz és fontos a jó multitasking, maradnia kell a ramba a dolgoknak. Na most jelenleg csak a chrome nálam 1gb felett foglal 3-4 nyitott lappal. Es akkor mást meg se nyitottam még... Szeretem, ha [igy] mennek nálam a dolgok🤣
És látod, te magad is a 12gb verziót választanád, holott ahogy irtam, neked egy 5 éves teló is megfelelne 1-2 gb rammal.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#154) Rick4 válasza *Mukeey* (#153) üzenetére


Rick4
félisten

Nem írtam, hogy oké a 4 GB. Azt írtam, ma is jönnek ki komoly készülékek 4GB RAM-mal, azokat kell megkérdezni, akik ilyen készülékeket vesznek. Akkor ki gondolja, hogy ez elég? Nem én, hanem a gyártó..... :U

Lapozzunk, más dolgot olvasol, és másra válaszolsz...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#155) mjani1172 válasza ollie (#151) üzenetére


mjani1172
addikt

Valóban elég normál felhasználásra a 4gb.
Nem hiszem, hogy van olyan ember aki :
"egyszerre több excel meg word fájlt" szerkeszt időre, telefonon.
Talán esetleg egy speckó ipari kém,miközben a zsebében matat, mert más, ha ez munkája akkor visz magával olyan eszközt amin ez kivitelezhető, vagy vár egy másodpercet.
Én sem vennék már pedig semmi gondom jelenleg a 4gb-al.

[ Szerkesztve ]

(#156) gattolino válasza mjani1172 (#155) üzenetére


gattolino
senior tag

Igen, én is így vagyok vele. Megvan lassan 2 éve a Oneplus 5t. 8gb bőven elég lesz, felesleges az a 12 ;)

Vivo X90 Pro Plus

(#157) ollie válasza mjani1172 (#155) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azért mert te nem tudsz valami elképzelni nem azt jelenti, hogy nem létezik. Remélem nem vagy laposföldhívő, csak azért, mert még nem láttad élőben, hogy a Föld gömb alakú.

[ Szerkesztve ]

***

(#158) K82 válasza mjani1172 (#155) üzenetére


K82
őstag

Addig elég a 4GB, amíg ugyanolyan SOC-cal szerelt telefon nem kerül a kezeidbe (legalább) +2GB memóriával. Imádtam a P2XL/P3 telefonjaimat, de már nincs hova optimalizálni a stock droidot, egy Mi8-at mellétéve érezhető/látható volt a különbség. OP7-nél főleg, de itt ugye minden erősebb...

Pixel / OnePlus Pad

(#159) mjani1172 válasza ollie (#157) üzenetére


mjani1172
addikt

Meggyőzhető vagyok, egy példát mondj, ahol ez életszerű és nem használhat mást.

[ Szerkesztve ]

(#160) mjani1172 válasza gattolino (#156) üzenetére


mjani1172
addikt

8gb kb mint az autóban 350 le.
Mindenre (is) elég. :)

(#161) ollie válasza mjani1172 (#159) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pl. az én munkámban életszerű.

***

(#162) mjani1172 válasza ollie (#161) üzenetére


mjani1172
addikt

Ne haragudj, de nem tudom mit dolgozol.

(#163) Rick4 válasza K82 (#158) üzenetére


Rick4
félisten

Volt itthon op6 6/64-es, és 8/128-as egyszerre, mindkettő vadiúj, ugyanaz a soc, csak az egyiknek volt +2GB RAM. Gmailbe- belépés, pár frisítés mindkettőn, majd antutu teszt, na tippelj, melyik kapot ttöbb pontot. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#164) BB0401 válasza mjani1172 (#155) üzenetére


BB0401
aktív tag

Szerintem van értelme a több RAM-nak.

Saját példáim:
Nagyobb alkalmazások közötti váltás
Emulátorok futtatása
Több böngészőlap nyitva tartása

Úgy gondolom, az optimális a 8 GB RAM, de természetesen kevesebbel is el lehet lenni.
A minimum a 4 GB. A 3 GB RAM miatt egy P Smart 2019 elég döcögős tud lenni.

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#165) Rick4 válasza BB0401 (#164) üzenetére


Rick4
félisten

És amikor összehasonlítottál ugyanazokkal az alkalmazásokkal egy 6 és egy 8GB-os verziót, mennyivel több alkalmazás maradt nyitva a nagyobb ramos telefonban?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#166) BB0401 válasza Rick4 (#165) üzenetére


BB0401
aktív tag

Nem tudom, csak 4-est és 8-ast hasonlítottam össze.

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#167) BB0401 válasza Rick4 (#165) üzenetére


BB0401
aktív tag

4: Asphalt 9, PUBG
8: Asphalt 9, PUBG, Warhammer 40k Freeblade, Shadogun Legends, Google Fotók, Samsung Internet

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#168) *Mukeey* válasza Rick4 (#154) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Komoly készülékek ma már nem jönnek 4gb rammal ki. Már egy Redmi note7 is kínál kevés felárral [link] 6gb-ot.

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#169) mjani1172 válasza *Mukeey* (#168) üzenetére


mjani1172
addikt

Nem is vitatja senki.Mindenki tudja hogy a több jobb, csak van amikor egyszerűen felesleges és nem létszükséglet.
Az egész onnan indult, hogy te a 8gb-ot is kevesled.
"8gb ram vagy feljebb, ha már van opció náluk. Jövőre nézve fontos lesz,"

[ Szerkesztve ]

(#170) *Mukeey* válasza mjani1172 (#169) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Dehogy keveslem. Csak szerintem 2019-ben a felső kategória 8gb az alap már. De ha van opció, akkor legyen 10 vagy 12.
Ezzel be is fejeztem :R

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#171) ßrainiac


ßrainiac
addikt

(#172) mrszitya


mrszitya
senior tag

Raktam fel pár képet Fototrendre, benne egy GCam vs. stock / éjszakai mód vs. auto összehasonlítással. A hajós képek a gyári appal, a tájképek Google-féle appal készültek (Picasa-val kisebb-nagyobb utólagos korrekciót kaptak). Az éjszakai vonatos képek nem szerkesztettek. [link]

[ Szerkesztve ]

(#173) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Azt vagtatok, hogy az ujjlenyomat olvaso es a szenzorok latszanak egy bizonyos szogben a napfenyben?

En full kiakadtam eloszor, azt hittem hogy panel hiba. Mert raadasul a ket szenzor baromi hulye helyen van, nem a szokasos helyen, a felso sorban.

(#174) enterlaci válasza mrszitya (#172) üzenetére


enterlaci
senior tag

Kösz! Nagyon jó képek!
Az éjszakainál szembetűnő a GCam és a stock közötti különbség - anélkül, hogy belenagyítottam volna, mert először az összhatásra voltam kíváncsi, sokkal jobbnak tűnik a GCam. Más fényviszonyok között is van ekkora vagy jelentős különbség, mit tapasztaltál?

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#175) K82 válasza enterlaci (#174) üzenetére


K82
őstag

Érdekes az éjszakai mód... Ide raktam fel pár képet, nightscape-nél pont h a GCam maradt alul, de nagyon csúnyán. Vagy csak rossz GCam verzió volt fent, de meglepődtem h a stock ott és akkor mennyivel jobb lett.

Jut eszembe, dupla power gomb benyomásra sikerült vkinek elérnie h a kijelölt fotóappot nyissa meg, ne a gyárit? Hiába van alapértelmezettnek a GCam beállítva, az esetek 90%-ában a gyári kamera indul el. :(((

Pixel / OnePlus Pad

(#176) mrszitya válasza enterlaci (#174) üzenetére


mrszitya
senior tag

Nem mindig egyértelmű azért a GCam előnye, nekem sokszor a gyári is tetszik. Téma és szerencsefüggő. Sőt, nekem a vonatos képnél is jobban tetszik, ahogy a lámpafényeket kikorrigálta a gyári éjszakai módja.
Például a korábbi Xiaomi Redmi Note 4-emnél, a GCam szinte minden helyzetben nagyságrendileg volt jobb, itt azért messze nem ez a helyzet.

A hajós képeimnél, nagyon jók szerintem a gyári fotók. Az általam lőtt tájképeknél viszont, általában jobb egy kicsit a GCam. Gyári előfordul, hogy a színekkel/fehéregyensúllyal is bajba kerül. Előlapi kamera portrék tekintetében ellenben, továbbra is elsöprő a Google-féle app fölénye.

(#175) K82
Köszi a megosztást!

GCam-ből egyelőre én ennek a fejlesztőnek a portját használtam: xtrme / MGC_6_1_021_xcam6 (+config fájl: Sam_Special_3.xml) Beta10 egyébként volt, hogy kifagyott, akkor memóriából is ki kellett lőni.

(#177) ßrainiac válasza mrszitya (#176) üzenetére


ßrainiac
addikt

Ez igy van. Epp ezert baromi idegesito h mindkettovel kell fotozni egymas utan :D

(#178) dikan


dikan
tag

Tegnap beugrottam a soroksári Média Marktba, hogy rakassak ClearPlex fóliát a telóra. Az okospultnál lévő kolléga tájékoztatott róla, hogy az ő gépük túl kicsi és nem engedi kivágni a OP7 fóliát. Ő sem értette, de a 7 Prora viszont engedte :D Ha valaki rakatott már fel ilyet, légyszi írja meg melyik áruházban.

Mate20, S10, 🍏XR, mi9SE, 1+7

(#179) mókuska


mókuska
tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata, hogy 6T-ről váltva 7-re, van-e valami különbség?

(#180) gattolino válasza mókuska (#179) üzenetére


gattolino
senior tag

Van bizony, sebességbeli különbség tapasztalható. Papíron. A villámgyorsnál villámgyorsabb. Amúgy kamerán is biztos fejlesztettek, de ez maximum az éjszakai fotók alapján észlelhető.

Vivo X90 Pro Plus

(#181) gattolino válasza mókuska (#179) üzenetére


gattolino
senior tag

Amúgy őszintén nekem az 5t-ről sem érné meg a váltást. SD835 a mai napig villám ezen a telefonon. Nem értem sokaknál ezt a vegyük meg az egyel újabbat dolgot.

Vivo X90 Pro Plus

(#182) mókuska válasza gattolino (#181) üzenetére


mókuska
tag

Inkább csak azért gondolkodtam el rajta, mivel lenne egy sérült kijelzős és annyiért kihozhatnám a telefont és a javítást amennyiért eladnám a 6t.
Csak a kétségek, hogy nem-e sérült a más is. Elvileg a kijelző sarka sérült, bal felül. Nem tudom, hogy ez más hibát is okozhatott-e?

(#183) gattolino válasza mókuska (#182) üzenetére


gattolino
senior tag

Gondolom akkor te írtál a Facebook csoportban is. Az a lényeg, hogy a Oneplus termékek nagyon megbízhatóak és ha nem érdekel annyira a gyári garancia, akkor vedd meg. Jó vétel annyiért. De ha te biztonságban szeretnéd magad érezni közel 2 évig akkor ne vedd meg. Amúgy amit írtak ott a csoportban, hogy ilyen fizikai sérülése van a telefonodnak, úgy azért úgysem vállal garanciát egyik gyártó sem. Szoftveres hiba ok, én 1.5 év után küldtem vissza akksicserére az 5t-t. Ezért már megérte onnan rendelni. 3 munkanap alatt megjárta javítással Lengyelországot, Express futárral és ingyen. Ezt úgy tudom egyik gyártó sem oldja meg ennyire olajozottan

Vivo X90 Pro Plus

(#184) mókuska válasza gattolino (#183) üzenetére


mókuska
tag

Inkább abban vagyok bizonytalan, hogy a leejtett készüléknek lehet-e más baja a kijelző repedésen kívül. Állítólag olyan derék magasságból esett le a telefon. Emberünk állítja, hogy utána még 2 hétig használta gond nélkül. Utána vett másik telefont.

(#185) Norbi. válasza gattolino (#183) üzenetére


Norbi.
őstag

Ha az Oneplusnál vásárolt a készülék és ott is szervizeltetné, akkor meg is maradna a garancia elméletben, nem?

mókuska: Mindenképp személyesen nézném meg és alaposan letesztelném. Ha minden ok rajta jól járhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#186) mókuska válasza Norbi. (#185) üzenetére


mókuska
tag

Osztrák határnál van a készülék én meg Pesti vagyok :DD
Annyit meg nem ér, hogy még le is utazzam odáig

(#187) Norbi. válasza mókuska (#186) üzenetére


Norbi.
őstag

Úgy valóban necces, bár ha csak repedt és megy az érintő mindenhol, meg maga a kijelző hibátlanul. attól általában más bajuk nem szokott lenni, de sosem lehet tudni. Még az is csak félmegoldás, hogy kérsz egy videót ahol megmutatja, hogy működik.

Ha vacilálsz rajta és nem tudod megnézni személyesen lehet inkább azt mondom, hogy engedd el.

[ Szerkesztve ]

(#188) mókuska válasza Norbi. (#187) üzenetére


mókuska
tag

Most 6t-m van. Annyira nem nagy változás a 7. Így lehet inkább marad a jó kis 6t.

(#189) gattolino válasza mókuska (#188) üzenetére


gattolino
senior tag

Így akkor meg is van a megoldás. Felesleges kockázat. Inkább gyűjts a 8t prora :DDD

Vivo X90 Pro Plus

(#190) mókuska válasza gattolino (#189) üzenetére


mókuska
tag

:DD :DD
A mostani pro sem jött be. Ez a hajlított kijelző nem az én világom.
Kiugró kamera sem kell

(#191) *Mukeey* válasza mókuska (#188) üzenetére


*Mukeey*
addikt

6t-ről teljesen felesleges bármire váltam. Imho

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#192) ßrainiac válasza *Mukeey* (#191) üzenetére


ßrainiac
addikt

Szoljunk a gyartoknak is rola. "Mosma mindegy, leallhatnak a fejlesztesekkel" :))

(#193) Jakesz válasza *Mukeey* (#191) üzenetére


Jakesz
őstag

Nemsokára jön a 7T, arra talán érdemes lesz. Pláne, ha a sima 7T is megkap ezt-azt a 7 Pro jóságaiból, és ugyanúgy megmarad 6.4 col és sik kijelzős.

(#194) *Mukeey* válasza ßrainiac (#192) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Nem így értettem😁
Hanem ha már van neki 6t, akkor 7esre, főleg most teljesen felesleges váltani. De bármi másra is jelenleg.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#195) mókuska válasza *Mukeey* (#194) üzenetére


mókuska
tag

Srácok, bocs :)
Nem akartam ekkora érzelmi vihart kavarni :DD
Én is tudom, hogy nem igazán érdemes 6t-ről 7-re váltani. Normál esetben nem is gondolkodnék rajta. Igazából ami kicsit vonz, hogy elvileg gyorsabbnak mondják az ujjlenyomatos feloldást. 6t-n kicsit lassúnak és néha pontatlannak érzem. Van, hogy többször kell rányomnom, hogy sikerüljön. De annyira azért nem frusztrál. Elvagyok vele. :)

Főleg mivel sokat hallgatok rajta zenét, v4a módot használok. Ahogy pár helyen olvasgattam, a 7-s Dolby-jával néha az összeakadhat. 6t-re pedig több minden elérhető, mint a 7-re. Op7pro-ra inkább fejlesztenek az xda-n. Valahogy a 7-s kicsit olyan mostoha gyermek lett :DD

(#196) gattolino válasza mókuska (#195) üzenetére


gattolino
senior tag

Mindig fejlesztenek ezt-azt. Vegyél fel egy ujjadra többször, több szögből ujjlenyomatot. Biztos jobb lesz valamivel. A legújabb Oneplusokon már olyan gyors az ujjlenyomat olvasó mint a régi hátlapikon elvileg. Majd ha valamit kimaxolnak, akkor jön az olyan dolgok fejlesztése amit érdemes is. Ilyennek gondolom az akksit. 90Hz kijelző is biztosan jó, de az még jobban meríti. Én 10 órás Sotot szeretnék, min 2, de inkább 3 napig ne kelljen már tölteni. És 8GB ram bőven elég sztem. 128GB memória is. Most is olyan van és még a felét sem töltöttem meg. :R

Vivo X90 Pro Plus

(#197) mókuska válasza gattolino (#196) üzenetére


mókuska
tag

Normál használatban nekem elmegy 2, akár 3 napot is a 6t. Marad is. Mint venni egy bizonytalan állapotú 7-t.
Mondjuk a 7-8, akár több órás SOT-ot soha nem értettem. Ennyi SOT azt jelenti, hogy annyit bámultad a kijelzőt. Akkor a nap többi részében mit csináltál? :DD Mert sok nem marad belőle. Tököm bámulná annyit a kijelzőt :DD

(#198) ßrainiac válasza mókuska (#197) üzenetére


ßrainiac
addikt

Nem feltetlenul, sokan hallgatnak pl ingyenes youtube-on zenet, hogy szoljon, ott mennie kell a kijelzonek.

Vagy olvasol vmit, mittomen.

(#199) gattolino válasza ßrainiac (#198) üzenetére


gattolino
senior tag

YouTube-on állítólag kevesebbet fogyaszt.

Vivo X90 Pro Plus

(#200) mókuska válasza gattolino (#199) üzenetére


mókuska
tag

Ott a Vanced Youtube. Kikapcsolt kijelzőnél is megy, ha jól tudom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.