Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Aurig@ válasza ArGab (#700) üzenetére


Aurig@
őstag

https://sg.hu/cikkek/it-tech/142933/bemutatkozott-a-oneplus-8t , remélem igaz. A cikk alján írják a hetes szériát is.

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#702) ArGab válasza Aurig@ (#701) üzenetére


ArGab
őstag

Akkor úgy tűnik azóta változott mióta ez megjelent: [link]

(#703) harsanyi315


harsanyi315
csendes tag

Köszönöm a segítséget! :R

Üdvözlettel.: harsanyi315 | +36 30 912 7 912 | softshop13@gmail.com

(#704) FrankóStein


FrankóStein
aktív tag

Van aki használja a jOneplus hangfelvevojet, és az utolsó frissítés óta még működik neki? Nekem nem működik azóta.

(#705) Aurig@


Aurig@
őstag

Az utolsó frissítés óta működik a VoWIFI is hibátlanul! Tökéletesen mennek a kimenő és bejövő hívások!
Telekom kártyával.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#706) zolka95


zolka95
őstag

Az ujjlenyomat olvasó pontosságát nagyban befolyásolhatja fólia?
Én mindig olcsó ebay-es fóliát használok és rengetegszer nem ismeri fel az ujjam.
Ha újra beállítom az ujjlenyomatomat olyankor jó egy darabig, aztán megint nemm
Ezért nem tudom eldönteni, hogy a plexi miatt van-e.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#707) Shyciii


Shyciii
veterán

Oxygen OS android 11-es Open Beta 1-es változata nagyon jól működik. Simán használható mindennapos használatra. Úgy néz ki a Oneplus cég mégis módosított az elhatározásán, és engedett a kéréseknek, mert már a Oneplus 7-es is megkapta a Horinzont Light funkciót többek között.

(#708) Aurig@ válasza Shyciii (#707) üzenetére


Aurig@
őstag

Működik is rendesen?
Igaz, bétát nem akarok feltenni, de ha megjelenik a végleges kíváncsi leszek rá.
Milyen plusz van a 11-ben, ami a 10-ben még nincs?

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#709) gippazoid válasza Aurig@ (#708) üzenetére


gippazoid
senior tag

Van végre rendes automata fényerő?

Gippazoid Novelties Inc.

(#710) Aurig@ válasza gippazoid (#709) üzenetére


Aurig@
őstag

Fogalmam sincs!
Írtam, hogy ha jól működik és megjelenik valószínű feltenném.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#711) Shyciii válasza Aurig@ (#708) üzenetére


Shyciii
veterán

Igen. Rendesen működik. Van ismertt hiba, hogy a oneplus gallery időnként laggol, automata fényerő időnként lassan reagál, és az ideálisnál többet fogyaszt. Ebből nekem a oneplus gallery probléma látszik. Többi rendben működik. Sokkal rosszabbra számítottam open beta 1-hez képest.

(#712) Répafőzelek


Répafőzelek
tag

Sziasztok!
Kérlek segítsetek beazonosítani az alábbi tokot:
[kép] [kép]
Létezik, hogy ez OnePlus7-hez való? Ha igen, akkor szívesen odaadom bárkinek ingyen, mivel tévedésből ezt küldték nekem.

(#713) ArGab válasza Répafőzelek (#712) üzenetére


ArGab
őstag

Kamera, felső mikrofon, oldalsó slider, alsó kivágások mind jó helyen vannak, elsőre ránézésre annak tűnik.

(#714) Aurig@


Aurig@
őstag

üdv.!

Ma jött az Android11 frissítés.
Van, aki lefrissítette? Ha igen a VoLTE, VoWIFI működik?
Ez a két funkció többet ér nekem, mint az Android11, amiben azt sem tudom, hogy mi lett új.

Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#715) FrankóStein válasza Aurig@ (#714) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Most tettem fel. A WoWifit kijelzi, gondolom működik is.

(#716) FrankóStein válasza FrankóStein (#715) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

VoLTE szintén működik.

(#717) Aurig@ válasza FrankóStein (#716) üzenetére


Aurig@
őstag

Ok, köszönöm!
Ezeket alapból kijelzi vagy kellett állítani valamit, LogKitben?

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#718) FrankóStein válasza Aurig@ (#717) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Semmit nem kellett csinálnom, egyből ott volt.

(#719) Aurig@ válasza FrankóStein (#718) üzenetére


Aurig@
őstag

Még egy kérdésem lenne: frissítés után csináltál alapbeállításra való visszaállítást?

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#720) FrankóStein válasza Aurig@ (#719) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Nem, bár gondoltam rá. De így is jó, nem tudom lenne e haszna....?

(#721) Aurig@ válasza FrankóStein (#720) üzenetére


Aurig@
őstag

Köszönöm!
Azért kérdeztem, mert a 9-ről 10-re való frissítéskor én sem csináltam gyárira történő visszaállítást, nem volt kedvem, viszont így is hibátlan.
Lehet így ünnepek alatt lefrissítem, ha lesz kedvem hozzá.
Bár, most ránéztem és nincs új rendszerfrissítés! Lehet valamiért visszavonták.

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#722) Aurig@ válasza Aurig@ (#721) üzenetére


Aurig@
őstag

Nos, feltettem a 11.0.0.2 frissítést. Eddig minden OK! VoLTE és VoWIFI hibátlan, Telekom kártyával. Értesítések: Viber, banki alkalmazások, Aqua Mail, hívások eddig hibátlanok. Kicsit mintha pörgősebb lenne a rendszer.
Viszont ez a "Horizon light" dolog nem működik, bár ez nem zavar.
Merem ajánlani!

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#723) RAiN91


RAiN91
őstag

Felraktam én is. A betűtípus vagy a méret elég fura, az előző jobb volt. Digi 4G mobilnet gyengébb lett a második SIM-el (térerő kevesebb, és lassabb a net ilyenkor), a vodafone térerő elhagyatottabb helyeken nem full csíkos már, de persze attól még jó. Egyelőre ennyi, két nap alatt.

(#724) noto válasza RAiN91 (#723) üzenetére


noto
senior tag

Szia!
kisebb vagy nagyobb lett a betűméret?
sms irás megy?

[ Szerkesztve ]

(#725) RAiN91 válasza noto (#724) üzenetére


RAiN91
őstag

Nagyobb lett. Egyel kisebbet be lehet állítani, de az túl kicsi. Először nagyon fura volt, most már azért kezdem megszokni.

A Horizon light nekem működik.

[ Szerkesztve ]

(#726) zolka95


zolka95
őstag

twrp-ből felraktam az android 11-et és azóta nem tudom elindítani a twrp-t.
A fastboot boot twrp.img parancsra nem indul el.
Már megint baszakszik az android, hogy ne lehessen rootolni a telefont vagy mi? Muszáj ezt minden egyes kib*szott új verziónál eljátszaniuk? :W

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#727) RAiN91 válasza RAiN91 (#725) üzenetére


RAiN91
őstag

Hétvégén vissza raktam a 10-est, bár véletlen egy bétát sikerült letöltenem. Aztán a hivatalos oldalról a 11-est letöltöttem, hogy ne csesztessen, hogy van új verzió, frissítsem. A 4G nem lett erősebb. Aztán ma jött OTA-n egy frissítés (11.0.1.1.GM57BA), ami többet között a 4G teljesítményt is javítja a leírásból. Sajna nem lett jobb, kevésbé lefedett helyen gyengébb a jel, mint a 10-es OS-en.

(#728) daty5


daty5
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék a hozzáértőktől.
Egyik napról a másikra nincs mobilnetem.
(Előfizetés, adatmennyiség ok.)
Wifiről minden rendben, simán csatlakozik, simán megy a net.
Ha bekapcsolom a mobilnetet, nem csatlakozik.
Elindul az állapotjelző, megy kb 2-3 millimétert, aztán kiírja, hogy nincs internet.
A telefon nem esett le, nem sérült meg.
Kikapcsoltam, újraindítottam, semmi.

Van valami ötletetek?
Meg lehet javítani?
Ja, a legújabb firmware van rajta.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv!

Attila

(#729) zolka95 válasza daty5 (#728) üzenetére


zolka95
őstag

Én első körben egy downgrade-et próbálnék.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#730) daty5 válasza zolka95 (#729) üzenetére


daty5
tag

Bocs, teljesen analfabéta vagyok ilyen téren, nem tudom mit jelent a downgrade. :F

(#731) daty5 válasza zolka95 (#729) üzenetére


daty5
tag

Na meg ugye azt sem tudom, hogy ezt hogyan kell csinálni.

(#732) cd334 válasza daty5 (#728) üzenetére


cd334
tag

Nem lehet, hogy a délutáni digi ledöglésbe estél bele?

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#733) daty5 válasza cd334 (#732) üzenetére


daty5
tag

Már napok óta csinálja! :((

(#734) zolka95 válasza daty5 (#730) üzenetére


zolka95
őstag

Visszarakod az eggyel korábbi rendszert.
Leírást most nem tudok linkelni. Google-ben keress rá.

Valamelyik oneplus összefoglalójában talán le van írva.
Ez a topik szinte kihalt.

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#735) daty5 válasza zolka95 (#734) üzenetére


daty5
tag

Köszönöm!

(#736) zolka95


zolka95
őstag

TWRP 3.6.0 released with support for devices that launched with Android 11

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#737) ChrYsler


ChrYsler
aktív tag

Sziasztok!

Aki még használja ezt a készüléket, de elkeseredett, mert már nincs rá hivatalos OnePlus támogatás (bővebben: [link] és [link]), annak van egy jó hírem. :)

A történet ott kezdődik, hogy egy OnePlus 7-est használok, amit még 2019 őszén vettem. Alapvetően nem volt vele bajom, egész erős még a mai napig is hardveresen, csak a szoftver ugye... Az utóbbi időben már nagyon sokat anyáztam miatta, volt, hogy mérgemben le is hajítottam a kocsiban a gumiszőnyegre (ki kellett adjam a dühöm), mert olyanokat csinált, ami nem normális. Idegesített, hogy híváskor szanaszét nyomkodtam az arcommal (a legjobb esetben csak némítottam a mikrofont); laggolt; üzeneteket nem küldött el pl. Viberen, holott volt mobilnet; navigáció közben vettem észre, hogy nem megy a mobilnet és amit tervez, az offline tervezés, nem az aktuális forgalomnak megfelelő; hazaérve vagy felkapcsolódott a WiFi-re, vagy nem; a kamera nem mindig mentette el a fotókat, az első fotó után időnként kiakadt, sorozatképeket nem lehetett vele lőni a lassúsága miatt, gyengébb fényviszonyok mellett képtelen volt normálisan fókuszált éles képet készíteni, stb, stb.. Napi szinten kikészített. Emellett az is egyre jobban zavart, hogy nincs hozzá már régóta Android biztonsági frissítés, miközben egyre több kibertámadás történik a világban.
Elkezdtem nézegetni az új telefonokat is, de azok meg úgy megdrágultak, hogy nem volt sok "kedvem" újat venni. Végül gondoltam, adok neki még egy esélyt egy új ROM-mal. Rákerestem, hogy milyen alternatív firmware-ek léteznek rá (mert van egy pár, valljuk be), és akkor jött szembe hála Istennek a Pixel Experience. :)

Azt tudni kell hozzá, hogy feleségemnek tavaly előtt (2021.) karácsonyra vettem egy Pixel 6-ost. Persze az meg olyan bugosan jött ki, hogy a kezdetekben már bántam, hogy megvettem, 1 évbe telt mire a hibákat kijavították teljesen, most már tök jól használható készülék lett. A Pixel telót elég sokat nyomkodtam (én állítottam be szinte mindent rajta) tesztett is, két dologban mindenképpen. Minden hónap elején (5-én) jött rá szépen az Android biztonsági frissítés (és egyéb szoftver javítás), másrészt a kamerája brutális volt. Főleg egy OnePlus-hoz képest. Ezzel nem akarom lehúzni a OnePlus-t, mert a legújabb csúcskészülékeknél már elég jó a kamera, de amilyen fotókat a Pixel csinált, akár teljes sötétben, attól lehidaltam. Na, de elkanyarodtam kicsit a témától. :) Mikor megláttam, hogy létezik gyakorlatilag Pixel ROM OnePlus-ra, ráadásul az enyémre is, egyből utánaolvastam, mi ez, hogy működik, miket tud, miket nem? :D
A legfontosabbak számomra: az oldalsó alert slider (talán üzemmódállító kapcsolónak lehetne fordítani) működik-e vele, van-e Dash/Warp töltés támogatás és a kamera van-e olyan jó, mint a gyári szoftverben? Nos, az első kettőre meg is találtam a választ fórumokon, az utolsó nem volt egyértelmű, de mint később kiderült, ugyan a szoftverben gyárilag meglévő kamera app nem túl jó, de létezik rá Pixeles kamera port, nem is egyféle, ami simán hozza fotóknál azt, amit a OOS gyári kamera szoftvere, sőt! ;)
Szóval miután ezeknek utána olvastam, erőt vettem magamon, lementettem a telót (ami nem kis munka volt!), majd egyik pénteken késő este nekiálltam feltenni a Pixel Experience ROM-ot, abból is a bővített, Plus edition-t. Előtte több videót is megnéztem, bonyolultabbnak tűnt, mint ami valójában volt. Ehhez szinte tökéletes leírást ad a konkrét ROM letöltési oldalán lévő Install guide. Közvetlen linkje (OP7-hez): [link]
Annyival egészíteném csak ki, hogy kelleni fog hozzá a Google Android USB drivere is (amit fura módon nem részleteztek), innen letölthető: [link]
Tényleg pár lépés, amik közül a fájlok felmásolása tart a legtovább, majd fel is megy szépen a ROM. Érdekesség, hogy ahogy bekapcsoljuk a készüléket, a OnePlus logó fogad, majd pár másodperc után megjelenik a Google logója és pillanatok alatt betölt a login screen.

Összefoglalásképp amik pozitívumok a ROM-mal:
- A legújabb, 13-as Android-ot kapjuk minden új feature-rel. :)
- Nagyon gyors. Még az OOS-hez képest is, ami azért legendásan gyors volt a OnePlus-okon. Nincs laggolás, nincs tökölés. Minden betölt, azonnal. Egy-egy program, ami új telókon is lassabb, azok ezen is lassabban töltenek be értelemszerűen (pl. Erste George), de minden más úgy tölt be, ahogy kell. Semmivel nem volt gondom, minden egyből működött hiba nélkül. Minden banki app, hitelesítő alkalmazás, semmivel nem volt probléma.
- Biztonságos. Amikor feltettem tavaly decemberben, akkor még a 2022.11.12-i kiadás volt belőle a legújabb, 2022.11.05-i Android biztonsági szinttel. Amin ledöbbentem, de nagyon örültem neki, hogy most, január 6-án dobta az értesítőt a teló, hogy van újabb szoftver update, amit fel is telepített, és 2023. 01.05-ös biztonsági szinten lett a telefon!! Előtte nap telepítettem épp feleségem Pixelére, de azon is külön rá kellett kerestetnem, akkor dobta, hogy van frissítés. Magyarul egyidőben jött ki mindkettőre és egy biztonsági szinten lett a két telefon! Mellesleg a SafetyNet test és a YASNAC Safetynet checker is azt mondja rá, hogy rendben van a ROM.
- Működik a Dash/Warp töltés, azaz gyorsan fel tudjuk tölteni az akkut a gyári töltőfejjel és kábellel.
- Megszűnt a laggolás, stabil a net, WiFi-re mindig felkapcsolódik, a kocsi bluetooth-ára szintén felmegy egyből, valamint a proximity szenzort (közelségérzékelőt) is jobban kezeli, mert jóval ritkábban nyomom csak be az arcommal a gombokat. Azért így is előfordul időnként sajnos.
- A OnePlus 7-re készített Google kamera portokkal sokkal jobb képeket tudok készíteni, mint a gyári OnePlus ROM kamerájával. Nincs többé elmosódott, sötét, használhatatlan fotó gyenge fényviszonyok mellett! Tudja ugyanis a "legjobb felvétel" funkciót, ami annyit tesz, hogy gyakorlatilag egy mozgókép sorozatot készít, amiből automatikusan kiválasztja a legjobb képet, plusz feljavítja a szoftver. A videófelvételnél nem jobb a helyzet sajnos, mint az OOS-nél de amúgy is ritkán videózok.
- Működik az alert slider, sőt, menüből is felülbírálható az aktuális állapot (hang/rezgő/néma), a csúszka helyzetétől függetlenül.
- Van AOD, azaz Always On Display kijelzés. Ez mondjuk jobban is eszi az akkut, de van és jól működik. :)
- Be lehet állítani az alapvető, OOS-ben megszokott gesztusokat: kamera gyors indítása, LED lámpa felkapcsolása (Itt a bekapcs. gomb hosszan nyomásával is fel lehet kapcsolni, ami sokkal praktikusabb, mint a kijelző taperolása!), mindenfélét be lehet állítani, csomó betű rajzolása és hozzá művelet társítása is lehetséges. Működik a Pixel-eknél megjelent, hátlapon két koppintással való képernyőkép készítése funkció is. :)
- Lehet ez már Android 13-as feature, de ha a kocsiban megy a Google Maps és bejön egy hívás, akkor nem teszi ki teljes képernyőre a hívót, hogy aztán nekem kelljen menet közben taskot váltani, hogy lássam végre a térképet, hanem háttérbe teszi a hívást! Ez nekem nagyon nagy segítség, mert mostanában elég sokat vezetek és nem szeretem a telót nyomkodni vezetés közben.
- Működik az arc- és ujjlenyomat alapú feloldás is, pillanatok alatt, mint ahogy megszoktuk. (Itt megjegyzem, hogy a Pixel 6-nál csak ujjlenyomatos feloldás a támogatott.)
- Az email-ek azonnal megjönnek. Én a Gmail appot használom magán és céges levelezésre is. Az OxygenOS-nél az volt a megszokott, hogy ha kapok egy céges email-t, akkor a laptop Outlook-jába beeséstől azért jó pár perc (akár 10 is!) eltelt, mire megjött a telóra, holott push-ra volt állítva ugyanúgy a levelek lekérése. Ez ennél az új ROM-nál megszűnt, azonnal megjön minden, az asztali Outlook-kal szinte egy időben. Ez nekem megint csak óriási pozitívum!
- Az OP7-re készült Google kamera portokkal pillanatok alatt készíthetünk jó minőségű, nem elmosott képet. Nincs másodpercekig várás, hogy betölt-e, ráfókuszál-e, mikor lesz kész a kattintás után, lesze-e belőle értékelhető kép? Szinte mindig gyorsan, azonnal éles (ha nem is mindig tökéletesen színhelyes) fotó készíthető velük, akár gyors, egymás utáni képek is.
- Be lehet állítani, hogy előbb rezegjen párat, utána kezdjen csak el szólni a csengőhang híváskor. Ez pl. home office esetén elég praktikus, ha más is otthon van velünk. Ha a mobil közelében vagyunk, egyből fel tudjuk venni, mert halljuk, hogy rezeg. Ha messzebb vagyunk, akkor meg a csengőhangot fogjuk meghallani előbb-utóbb. :)
- Lehet ez is általános Android 13 feature, de van benne egy "Alvásidő mód" is, amihez pár dolgot beállíthatunk. A megadott időintervallumban eleve nem zavar a telefon, az értesítések némák maradnak, csak a csillagozott hívók, illetve a többször hívók csörögnek ki (bár este 11 után eleve nem szoktak hívogatni. :) ) Itt beállítható továbbá, hogy menjen át a kijelző szürkeárnyalatosba, az AOD kapcsoljon le, a hátteret halványítsa el, vagy eleve fekete-fehér témát használjon. Nagyon szeretem ezt a funkciót is, mert nem kell nyomkodni már a telefont késő este, hogy elnémítsam az értesítéseket, de azért elérhető is maradjak és az AOD is kikapcsoljon, hogy ne fogyasszon feleslegesen energiát. Elég csak beesni az ágyba és aludni. :)

És amik negatívumok:
- Az akku talán jobban merül, bár az új januári update-ben ezen is javítottak. Biztosra azért nem állítanám a gyorsabb merülést, mert egyrészt 3,5 éves a telefonom, másrészt lehetséges, hogy a pár dühömben való elhajítástól esetleg zárlatos lett az akku valahol. Egyébként már a gyári ROM-mal sem volt túl izmos az üzemidő, akkor sem bírt ki egy teljes napot. Most bekapcsolt AOD-vel fél napot bír ki az én használati szokásaimmal. Viszont gyorsan feltölthető, így nagy gond nincs. :)
- Az akku töltésnél nem írja ki, hogy milyen töltés. Ezt alul, a zárolási képernyőn, az ujjlenyomat olvasó alatt láthatjuk. Csak annyit közöl, hogy töltés és hogy mennyi ideig tart kb, amíg feltölt teljesen. Itt azért hiányolom a villámtöltés, vagy gyors töltés kiírását. (Pixel 6 ezt tudja.) Ami szintén fura volt és nem értettem, amikor ellenőrizni szerettem volna Aida64-gyel, hogy valóban meg van-e a villámtöltés. Nos, az Aida64 töltés közben 3,3 - 3,4 mA közti értékeket írt. Ez lehetetlen, hiszen gyorsan feltölt a telefon. (OOS-nél 3000mA körüli értéket jelzett, csak összehasonlításképp.)
- Az akkumulátor aktuális százalékát nem lineárisan írja ki, azaz nem frissíti egyfolytában. Ez is elég fura volt elsőre. Magyarul van olyan eset, hogy kézbe veszem mondjuk 78%-on, nyomkodom, olvasgatok egy ideje, még mindig 78%-ot ír, majd egyszer csak 76%-ra esik vissza. Töltésnél szintén előfordul hasonló, amikor lehúzom a töltőről, még pár másodpercig azt mutatja időnként, hogy tölti. :D
- Amit igazán nagyon hiányolok a Pixel Experience-ből, az a virtuális gombokra állítható funkciók. Én ugyanis OOS-ben mindkét szélső (azaz a vissza és a task váltó) gomb hosszan nyomására is a zárolást állítottam be. Ez sokkal praktikusabb volt bizonyos esetekben, mint a bekapcsoló gomb megnyomása, ami a toknak köszönhetően sem mindig olyan könnyű, főleg ha esőben használom, vagy mondjuk koszos a kezem, megnéznék valamit rajta: felébresztem, megnézem amit szeretnék, majd zárolnám oldalsó gombok nyomkodása nélkül. Szóval ez eléggé hiányzik.
- Az előző funkcióhiányhoz kapcsolódóan hiányolom a multitask állítást is, amit én korábban a home gombra hosszan nyomva indítottam, így két ablakot is egymás alá-fölé tudtam tenni egyszerűen és gyorsan. Android 13 alatt nincs ilyen funkcióállítási lehetőség a gombra, így marad a futó taskok megnyitásakor az egyikre hosszan bökve lenyíló menüben előjövő ablakfelosztási funkció.
- Sajnos nincs meg a ROM-ban az éppen lejátszott zenék felismerése sem, ami kimondott Pixel feature. Ez a Now Playing funkció. Azért hiányolom egyébként, mert feleségem telója tudja és nagyon menő, mikor szól a rádióban egy zene és az asztalon fekvő telefon kiírja AOD-n, hogy melyik előadótól milyen szám szól! :D Bár Shazam-ot indítva ki lehet deríteni, hogy éppen mit hallunk, de az mégis csak más kicsit. :)
- Ha telefonhívás közben bejön valamilyen üzenet, vagy értesítés, akkor kiad egy sípoló hangot a beszédhangszórón, ami eléggé hangos, elsőre nagyon meglepett és nem esett jól. Ez mondjuk nem tetszik. De az is lehet, hogy rezgő/néma módban nem jön elő, ezt még ki kell próbáljam. :K
- A bekapcsoló gomb kétszeri megnyomásával a default kamera app nyílik meg itt is, ahogy megszokhattuk. Én átállítottam a gyáriról a később tárgyalt OP7-hez készített Google kamerára (Wichaya v1.6). Időnként előfordul viszont, hogy amikor megnyitom, csak a kamera vezérlő felülete tölt be, kameraképet nem ad, majd egyből be is záródik és a login képernyőre vált vissza. Ez lehetséges, hogy a portolt kamera app hibája, ezt nem tudom megmondani. Sokszor a kamera app cache törlése megoldja ezt, de nem minden esetben. Másodszorra viszont már mindig jól indul el a kamera. Kicsit bosszantó tud lenni, de mivel az arcfelismerés be van nálam állítva, így amikor visszavált a zárolási képernyőre, egyből be is enged és már csak a kamera ikonra kell ráböknöm, hogy elinduljon újra. Így kb. 3-4 mp-et veszítek mindössze. Túlélhető. :)
- Ha úgy oldjuk fel a telefont, hogy az éppen elment zárolásba, mert letelt az x (nálam 30) másodperces inaktivitási idő, akkor ahogy feloldottuk, majdnem teljes fényerőn kapcsol vissza a kijelző. Ez nagyon ritka eset, mert általában gombbal eleve zárolom, de előfordul. Egy zárolás, feloldás megoldja ezt.
- Nem tudja sajnos azt a funkciót, amit az OOS-ben bevezettek az utolsó ROM-oknál, azaz hogy híváskor hangosabban csörögjön, majd ahogy érzékeli, hogy felvettük az asztalról a készüléket, akkor visszavegye a csengetési hangerőt. (Ez idáig mondjuk nagyon nem zavart.)
- Zseb üzemmódot nem ismer a Pixel-es ROM. (Érdekes, mert maguk a Pixel telefonok tudják.) Nem kapcsolódik be ettől a kijelző - legalábbis erről majd nyáron lehet igazán nyilatkozni vékony nadrágnál - de az azért meglepő, hogy mindegy milyen pozícióban (vízszintes/függőleges) áll a készülék, illetve mindegy, hogy valami eltakarja-e a közelségérzékelőt, vagy nem, az AOD ugyanúgy megy. Mondom, még nem sikerült elállítgatni nadrágzsebben, de erre majd figyelni kell!

Összességében nem bántam meg, hogy váltottam a Pixel Experience ROM-ra, sőt! Én mindenkinek csak ajánlani tudom. Nem tökéletes, de van olyan jó, mint az OxygenOS mindent egybevetve. Komolyabb problémákkal legalábbis én nem találkoztam még a használatakor (pl. telefon újraindulás, vagy hasonlók). És megkapjuk a legfrissebb Android-ot is vele. ;)
Kamera téma
Kamera appból többet is kipróbáltam, mert létezik OP7-re többféle Google kamera port is. Amit mindenképpen tudok ajánlani, az a következő kettő:


GCam_8.1.101_Wichaya_v1.6
Letölthető innen: [link]
Én ezt állítottam be fő kamera appnak. (A gyári kameráját teljesen letiltottam, csak úgy ment.) Előnye, ahogy feljebb is írtam, hogy ismeri a legjobb kép funkciót, így mindig éles, tiszta képeket kapunk. Amiket én átállítottam a beállításokban (hosszas tesztelés után), azok a következők:
- Preset Noise Reduction Model: ENABLE, Back Camera 1 & Front Camera 1: IMX586 OFILM Mevlut (Ezzel a beállítással kicsit pixelesebb, de kevésbé elmosott, élesebb képeket fog készíteni rosszabb fényviszonyok mellett.)
- Auxiliary Camera: Auxiliary camera (Back): DISABLE (Ettől kétféle látószög lesz, a normál és a 2-szeres nagyítású, mint a normál OOS kamerájánál.)
- Advancednél: HDR+ control: DISABLE (Ahogy írja is hozzá, ha kikapcsoljuk, akkor alapértelmezetten HDR+ lesz minden felvétel. A kinti kamera felületen így nem fog megjelenni az állítása, de nem is kell szerintem.)
- Store videos efficiently: ENABLE (Ha ez fel van kapcsolva, akkor jobb tömörítéssel, hatékonyabban tárolja a videófelvételeket. -> HEVC formátum)
- Automatic White Balance: Back Camera 1 (Main): Sony IMX586_OFILM (Az automatikus fehéregyensúlyt befolyásolja. Sony IMX586 szenzor van az OP7-ben.)
Mást nem is módosítottam a beállítások alatt. A kamera vezérlő képernyőjén egy dolgot állítottam át: Google AWB: ON.
Amit tudni kell még a kamera apphoz, hogy ha sötétben fotózunk, akkor a megjelenő kis holdacska áthúzva ikont kattintsuk vissza, így automatikusan gyenge fényviszonyok mellett át fog váltani vaku nélküli éjszakai módra. (Mint a Pixel készülékeknél alapértelmezetten.) Ilyenkor értelemszerűen nagyobb lesz a záridő, de ha kitartjuk mozdulatlanul azt a pár másodpercet, amíg elkészül a fotó, akkor nagyon jó, éles képeket kaphatunk. Nagyságrendileg jobbakat, mint a OnePlus gyári kamerájával.

A másik kamera app, ami szintén bevált, a következő:
GCam_8.2.204_Greatness_v220901
Letölthető innen: [link]
Ezt a kamera appot főleg sötétben való fotózáshoz ajánlom. Akkor ugyanis vetekszik képminőségben az előzővel, a legtöbbször világosabb, élesebb fotókat készít, mint a Wichaya féle változat, kicsit más színhőmérséklettel. A saját beállításaim ennél a következők:
- Advanced alatt: HDR+ control: DISABLE (Feljebb már leírtam miért.)
- Store videos efficiently: ENABLE (Szintén említettem már.)
- Noise Model: Noise Model Back Main: IMX586_NORD (Zajszűrés a OnePlus Nord beállításai alapján.)
Összesen ennyit állítottam át ennél, plusz a kamera vezérlő beállításoknál a Google AWB-t szintén ON-ra tettem.
Ez a kamera app már nem csak mutatja a másikhoz hasonlóan a vízszintes síkot, illetve az attól való elmozdulást, hanem rezgéssel jelzi is, a 0-ás szögtől való elmozdulást. Érdekes funkció, de tetszik. :)

Fej-fej mellett van egyébként a fenti két kamera app. Van, hogy az egyik, van, hogy a másik készít jobb, élesebb, színhelyesebb képeket. Ezért ha olyan dolgot fotózok, ami nem szalad el, azt mindkét appal le szoktam fényképezni és utána lehet hasonlítgatni őket. :D

Aki videózik inkább a telóval, annak ajánlom a fentiek mellett a következő kamera alkalmazást:
GCam_7.3.018_Urnyx05_v2.6
Letölthető innen: [link]
Ha videózok, akkor ezt használom. Tudja a 4K 60FPS-t és a stabilizálást is. Itt is ugyanazokat állítottam be, amiket a fenti kamera appoknál. Bár ezzel csak videózok, így a HEVC formátumban való tároláson kívül sok jelentősége nincs is ezeknek.
Tudom, kicsit vicces, hogy 3 kamera appot is használok a telefonon, de videózni nagyon ritkán szoktam, szuper fotókat pedig mindkét fenti appal lőhetünk. Kinek melyik tetszik. :)
A kamerákat egyébként szanaszét lehet állítgatni, kismillió beállítási lehetőségük van, nagy részükhöz lövésem sincs, a fenti beállításokat is csak a saját szememhez állítottam, nem etalon beállítások. Nyugodtan kísérletezzetek velük!

Kicsit hosszúra nyúlt a leírás, elnézést, de meg szerettem volna osztani veletek a jó hírt, hogy van élet az OxygenOS után is. :)
Ha kérdésetek lenne ezzel kapcsolatban, akkor írjátok ide be a fórumba, megpróbálok válaszolni rá.

Végezetül pár kép a rendszerről:

És pár fénykép, amit lőttem vele:
Világosban
Mozgás közben
Félárnyékban
Ködös időben, sötétben
Párás időben, sötétben
Párás időben, sötétben, 2x-es zoommal
Sötétben 1
Sötétben 2

(#738) ArGab válasza ChrYsler (#737) üzenetére


ArGab
őstag

Köszi az összefoglalót. Én még használom a telót, pár apró gondot leszámítva az eddigi legjobb okostelefonom volt (bár a 12-essel egyelőre nem vagyok teljesen elégedett). Pont nemrég gondoltam rá, hogy most év elején lesz 3 éve, hogy használom, ami messze a leghosszabb idő eddig amit egy telefonnal töltöttem. Talán a Moto X közelítette meg.
Ráadásul még most is úgy érzem, hogy simán ellennék vele még akár 1-2 évet is, csak engem is a biztonsági frissítések hiánya fog majd zavarni pár hónap múlva. Sajnos munkahelyi dolgok miatt is érdekes kérdés, egyik autorizációs app pl zaklat ha túl régi, bár működni működik tovább.
Körbenéztem én is, de amit érdemesnek tartok megvenni helyette 200+ fölött van és ott még mindig csak középkategóriánál járunk. Ráadásul ilyen "kompakt" méret is ritka már. Xiaomi 12X-szel szemeztem, de nemhogy nem lefelé, hanem felfelé ment az ára az elmúlt hónapokban. Jól elszálltak a teló árak (is). Szóval lehet végül én is inkább a romolásra szánom majd rá magam egyszer tavasszal.

(#739) molnarl63


molnarl63
újonc

én a Pixel indító helyett a Nova-t használom, mert valahol (asszem XDA-n) azt olvastam, hogy ez kevesebbet fogyaszt. Aztán a januári frissítésben azt írták, hogy optimalizálták a Pixel indító fogyasztását, de most már hagyom a Nova-t egyelőre. Meglátjuk.
Igen, én decemberben raktam fel az én OP7-mre, teljesen megdöbbentő, de mintha új telefonom lenne. Nagyon tetszik nekem is!
Köszi a kamera beállításokat, én a Greatness féle GCam-et használom a telepítés óta

[ Szerkesztve ]

(#740) ChrYsler válasza molnarl63 (#739) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

Igen, nekem is olyan érzés volt, mintha új telefonom lenne. :)
Neked egyébként mennyit bír az akku a Nova launcherrel? AOD fel van kapcsolva?

(#741) molnarl63 válasza ChrYsler (#740) üzenetére


molnarl63
újonc

Sajnos 1 nap max. az akku. Az Accubattery app szerint 87%-os az akkum állapota, épp emiatt gondoltam, hogy ez a készülék még egy up to date főzött rom-mal elmegy legalább 1 évet. A NOVA egyébként 3%-ot fogyasztott az akkuból, de most visszaálltam a Pixel-re. Az AOD nincs felkapcsolva.

(#742) ChrYsler válasza molnarl63 (#741) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

Értem, köszi. Mondjuk az AOD sokat fogyaszthat, kicsit langyos is tőle mindig a telefonom. Viszont ez meg egy olyan feature, ami nem véletlenül került bele a későbbi telefonokba, nem szívesen kapcsolnám ki. Szerintem az értesítő LED-ek eltűnése után ez az egyik legjobb fejlesztés.

(#743) Joe215 válasza ChrYsler (#737) üzenetére


Joe215
aktív tag

Szia!

problémába ütköztem a telepítés során

letöltöttem a zip files-t
az ötödik pontnál járok viszont hibát dob ki.
error: cannot load 'PixelExperience_Plus_guacamoleb-13.0-20230106-1142-OFFICIAL.zip'

hova kell a zip-et másolni hogy betudja tölteni?

(#744) Joe215 válasza Joe215 (#743) üzenetére


Joe215
aktív tag

Oké meg van, közben találtam róla videót az alapján sikerült

(#745) ChrYsler válasza Joe215 (#744) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

Szia!

Bocsi! Nem néztem vissza már egy ideje. Most hétvégén kijött a február 25-i verzió is belőle.
Az előzővel (januári kiadás) 45 napig ment újraindítás nélkül, hibátlanul. Nekem továbbra is bejön a szoftver. :)

Ja és hívás közben nincs az az erős sípoló hang, ha rezgőre (vagy némára) van állítva a kapcsoló oldalt. Ez még nem volt tiszta, amikor megírtam a tesztet.

(#746) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv!
Ezt használja már valaki?


Ma reggel dobta fel a telefon.
Nem is olvastam erről, hogy lenne még egy frissítés.
Gondolom ez lenne az Android 12?

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#747) ChrYsler válasza Aurig@ (#746) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

Szia!

Igen, a 7Pro-s topikban írtak már róla.
Én egyébként nem vártam meg ezt a frissítést, előbb váltottam Pixel Experience ROM-ra és örömmel használom azóta is Android 13-mal a telót. ;)

(#748) Aurig@


Aurig@
őstag

Június 8-án feltettem a GM1903_11_H.40 frissítést.
El kell mondanom, hogy nagyon pozitív csalódás volt. Minden pöpecül működik, nem akad, nem röcög. Csináltam egy gyári visszaállítást, így törlődtek a régebbi beállítások. Nagyon jó lett. Aki esetleg vacillál rajta, annak ajánlani tudom.
Semmit nem mókoltam a telefonon, gyári ROM van rajta. Minden alkalmazás működik, ami 11-en is működött: OTP, Simple, BKK, MÁV, Viber, Messenger, True Phone, HyperCam, Youtube Vanced, Áram és gázszolgáltató stb. Az akku sokkal jobban bírja, mint 11-en, ott sem volt rossz, de itt jobb. Legalább is nálam.
Csak ennyit szerettem volna írni, remélem így még egy-két évet tudom használni.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#749) ßrainiac válasza Aurig@ (#748) üzenetére


ßrainiac
addikt

Csak a security update-ek, ugye..

(#750) Aurig@ válasza ßrainiac (#749) üzenetére


Aurig@
őstag

Nem, teljes frissítés volt. Több, mint 3 gigabájt.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#751) ßrainiac válasza Aurig@ (#750) üzenetére


ßrainiac
addikt

Úgy értem, hogy oké, új rendszer, stb. de a security update-eknek már búcsút inthetünk.

Enyém most feleségemnél van (én ~15 év Android után ma egy iPhone 14 Pro Max-ot nyúzok :DDD ), tegnap ChrYsler kolléga írásán felbuzdulva előkészítettem a Pixel Experience-re való átállásra (200GB kimentése, cuccok letöltése, előtelepítése), sajna nem fért bele az időbe a teljes művelet, mert még vissza kell állni 11-re - ha jól értettem, ott kell nyitni a BL-t, majd PE requirement, hogy menjen vissza a 12.1 :/

De ma kiderül, milyen a 7T Pro új telefon bőrébe bújva :)

Ha frankó, akkor jön a lányom telefonja (szintén enyém volt, csak régebben, az egy OP7 sima :D)

[ Szerkesztve ]

(#752) ArGab válasza ßrainiac (#751) üzenetére


ArGab
őstag

Én is tovább adtam, most anyám használja. Egyelőre utolsó gyári van rajta, de régi Mi A1 telefonján próbálkoztam már PE-vel.
Azon elég szenvedős volt, vagy 4-5 órám ráment mert fastboot nem akart működni Windows alatt. Majd mikor linux alatt végre sikerült akkor azt hittem brick lett mert mint kiderült rossz volt a leírás és valami másik custom recovery-vel megy csak. Ezek után egyelőre inkább nem kezdtem bele O7-en. Főleg, hogy itt sem tiszta mi a helyzet 11/12/PE downgrade, upgrade sorrenddel és ellentmondásos információkat olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#753) ßrainiac válasza ßrainiac (#751) üzenetére


ßrainiac
addikt

Rossz topic volt vegul, azt hittem, az OP 7T Pro-ba irok :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.