Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) ßrainiac válasza Aurig@ (#750) üzenetére


ßrainiac
addikt

Úgy értem, hogy oké, új rendszer, stb. de a security update-eknek már búcsút inthetünk.

Enyém most feleségemnél van (én ~15 év Android után ma egy iPhone 14 Pro Max-ot nyúzok :DDD ), tegnap ChrYsler kolléga írásán felbuzdulva előkészítettem a Pixel Experience-re való átállásra (200GB kimentése, cuccok letöltése, előtelepítése), sajna nem fért bele az időbe a teljes művelet, mert még vissza kell állni 11-re - ha jól értettem, ott kell nyitni a BL-t, majd PE requirement, hogy menjen vissza a 12.1 :/

De ma kiderül, milyen a 7T Pro új telefon bőrébe bújva :)

Ha frankó, akkor jön a lányom telefonja (szintén enyém volt, csak régebben, az egy OP7 sima :D)

[ Szerkesztve ]

(#752) ArGab válasza ßrainiac (#751) üzenetére


ArGab
őstag

Én is tovább adtam, most anyám használja. Egyelőre utolsó gyári van rajta, de régi Mi A1 telefonján próbálkoztam már PE-vel.
Azon elég szenvedős volt, vagy 4-5 órám ráment mert fastboot nem akart működni Windows alatt. Majd mikor linux alatt végre sikerült akkor azt hittem brick lett mert mint kiderült rossz volt a leírás és valami másik custom recovery-vel megy csak. Ezek után egyelőre inkább nem kezdtem bele O7-en. Főleg, hogy itt sem tiszta mi a helyzet 11/12/PE downgrade, upgrade sorrenddel és ellentmondásos információkat olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#753) ßrainiac válasza ßrainiac (#751) üzenetére


ßrainiac
addikt

Rossz topic volt vegul, azt hittem, az OP 7T Pro-ba irok :DDD

(#754) ChrYsler


ChrYsler
aktív tag

Egy rossz hír a PixelExperience ROM-ot használóknak. :(
https://blog.pixelexperience.org/2024/04/everything-has-to-come-to-an-end-sometime/

Nagyon sajnálom, mert nekem az OP7-hez való 13-as Android alapú PE nagyon bejött!
Sokkal gyorsabb, kezelhetőbb volt, mint a gyári OOS. Nem tudom, van-e még olyan rendszer a telóra, amit fejlesztenek is és használható is (minimálisan bug-os)?

(#755) szimi57 válasza ChrYsler (#754) üzenetére


szimi57
őstag

[link]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#756) nagyx válasza ChrYsler (#737) üzenetére


nagyx
újonc

Csak egy kérdésem van: van-e telefon hangrögzítő?

(#757) nagyx


nagyx
újonc

Tévedtem. Van még kérdésem:
Hogyan lehet eltüntetni a discover lapját? Tudtok segíteni?

(#758) nagyx


nagyx
újonc

...és egy harmadik: Folyton jönnek időjárás jelentések. Hogy lehet ezt kikapcsolni?

(#759) ChrYsler válasza nagyx (#756) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

Nekem a Talker ACR hangrögzítő vált be. Ez nagyjából rendesen működik. Időnként random nevet ment a rögzített beszélgetéshez, amit nem értek, de a felvétel maga jó.
Innen tölthető le: [Link]

(#760) ChrYsler válasza nagyx (#757) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

A főképernyőtől balra, a Google hírekre gondolsz? Azt szerintem sehogy. Mint ahogy az időjárás infókat sem. Ezek jók és hasznosak szerintem, miért kéne eltüntetni?

(#761) ChrYsler válasza szimi57 (#755) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

Köszi! Igen, már közben néztem, hogy OP7-hez még léteznek custom ROM-ok, amiket frissítenek. Bár nincs túl sok belőlük. (OP7 Pro-hoz több van.)

YAAP
https://t.me/s/yaapupdates

AfterLife
https://sourceforge.net/projects/afterlife-projects/files/release/Op7/

Project Elixir
https://projectelixiros.com/device/guacamoleb

Lineage OS
https://download.lineageos.org/devices/guacamoleb/builds

DerpFest
https://sourceforge.net/projects/derpfest/files/guacamoleb/

A Project Elixir-t szeretném majd legközelebb kipróbálni. Jókat olvastam róla.

(#762) nagyx válasza ChrYsler (#759) üzenetére


nagyx
újonc

Félreértesz. Az Oneplus7 alapból tud telefon beszélgetést felvenni. Nálam automatára van kapcsolva, az-az minden beszélgetést rögzít. A lineageos-el installált telefon szintén tud, de ott nem automata, hanem a beszélgetés közben kell bekapcsolni. Ehhez képest vagyok kíváncsi, hogy akkor ez az új ROM mit csinál.

(#763) nagyx válasza ChrYsler (#760) üzenetére


nagyx
újonc

Mert engem zavar.

(#764) nagyx válasza ChrYsler (#761) üzenetére


nagyx
újonc

A lineageos után szeretnék egy visszaállítást az msmtool-lal. Sajnos nem sikerül. Csináltam neki egy külön tipikot. Segíthetnél.

[ Szerkesztve ]

(#765) ChrYsler válasza nagyx (#762) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

A OnePlus 7 hogy tud gyárilag telefonbeszélgetést felvenni? Erre kíváncsi vagyok...

Az MSMTool-hoz itt linkeltem egy kis segítséget:
https://mobilarena.hu/tema/megkapta_utolso_frissiteset_a_oneplus_7_es_7t/hsz_1-50.html#msg33

(#766) nagyx válasza ChrYsler (#765) üzenetére


nagyx
újonc

Rábökök a jobb felső sarokban a három pontra:
Tábökök a hívásrögzítésre:

(#767) ChrYsler válasza nagyx (#766) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

És ez milyen Android? Mert az OOS 12.1 tuti nem tartalmaz ilyet!

(#768) nagyx válasza ChrYsler (#767) üzenetére


nagyx
újonc

(#769) ChrYsler válasza nagyx (#768) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

A 11-esben még benne volt ezek szerint. Ha lefrissíted a rendszert, abban már nem lesz.

(#770) nagyx válasza ChrYsler (#765) üzenetére


nagyx
újonc

Nézem a videót. A legelső kattintásnál már elakadok. Nem történik semmi. Nem nyílik meg az az ablak sem.

(#771) nagyx válasza ChrYsler (#769) üzenetére


nagyx
újonc

Angol amazonon lett véve és frissítve lett.

(#772) nagyx válasza ChrYsler (#769) üzenetére


nagyx
újonc

Azt mondod, hogy egy msmtool után már nem tudna felvenni?

(#773) ChrYsler válasza nagyx (#771) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

Bocs, hülyeséget írtam. A tiéd is 12-as Android, de ezután még kijött egy újabb verzió, a 12.1. [link]

(#774) ChrYsler válasza nagyx (#772) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

Az MSMTool-lal vissza tudod állítani 10-es Android-ra a telót.

(#775) ChrYsler válasza nagyx (#770) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

Mi a legelső kattintás nálad? Nem értem. Fogod, letöltöd a cuccot és elindítod.
Innen kell letölteni: [link]

(#776) nagyx válasza ChrYsler (#775) üzenetére


nagyx
újonc

Na-várjunk csak. Ha utána nem lesz telefon hangrögzítés, akkor nem csinálom.

(#777) nagyx válasza nagyx (#776) üzenetére


nagyx
újonc

Van egy Oneplus5-ös telefonom is. Arra szépen felment a lineageos 21. Azon is van telefonos hangrögzítés, de nem automata. A beszélgetés közben kell kézzel bekapcsolni.
Aztán akkor a 7-tesre is föl akartam rakni. Csak nem sikerült. Egy angol fórumban azt olvastam, hogy az msmtoolal vissza kell állni a gyári android 11-re és akkor sikerülni fog. De most elbizonytalanodtam teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#778) ChrYsler válasza nagyx (#776) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

Újabb Android-on gyárilag biztosan nem lesz. Egyik gyártónál sincs gyárilag. A Google gyakorlatilag megtiltotta a funkció használatát még 2022-ben. Csak trükközve, külön app használatával lehet használni a hívásrögzítést.

(#779) nagyx válasza ChrYsler (#778) üzenetére


nagyx
újonc

Nemértem. Akkor nekem ez az oneplus7 hogyhogy tudja??? Nem lett rá telepítve semmi. Semmi mókolás. Nemértem.

(#780) ChrYsler válasza nagyx (#777) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

Nekem a 21-es LineageOS totál bugos volt az OP7-esemen. Sokat nem is volt fent rajta..

(#781) ChrYsler válasza nagyx (#779) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

Mondom, az egy régebbi szoftver. Az volt az utolsó, ami tudta.

(#782) nagyx válasza ChrYsler (#781) üzenetére


nagyx
újonc

Hát, akkor ez hogy lehet?
Én a biztonság miatt akartam csak android 12-ről 14-re frissíteni. De mostmár elbizonytalanodtam. Tudsz valami lehetőség a biztonság fokozására, úgy, hogy a telefon hangfelvétele megmarad?

(#783) ChrYsler válasza nagyx (#782) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

Mondom, van külön letölthető, hivatalos Play Áruházas app, ami működik. Más lehetőség nincs, illetve rootolás után van, pl. Magisk-el, de az még bonyolultabb téma.

(#784) nagyx válasza ChrYsler (#783) üzenetére


nagyx
újonc

Melyik az-az app?

(#785) ChrYsler válasza nagyx (#784) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

Olvass vissza!
[link]

[ Szerkesztve ]

(#786) nagyx válasza ChrYsler (#759) üzenetére


nagyx
újonc

Bocs, ha szűkszavúságból félreérthető lett a kérdésem. Az android 12-ről 14-re terveztem váltóztatni. Gondoltam így nagyobb a biztonság. Azt kérdezem tőled, hogy tudsz-e megoldást a biztonság fokozására anélkűl, hogy kedvező tulajdonságokról kéne lemondani?

Ha frissítenék 12.1-es gyári verzióra, megmaradna mostani telefon hangrögzítésem. Illetve növekedne a biztonság? Például jön-e még biztonsági frissítés a telefonomra?

Az 5-tösömre kb három hetente jön lineageos frissítés. Ráadásul semmi bugot nem fedeztem fel eddig. Viszont már nagyon avittas az akksija, hamar lefogy. Szóval nem véletlenül szeretnék a 7-esemre áttérni.

(#787) nagyx


nagyx
újonc

Még egy kérdés. Le lehet menteni a mostani teljes állapotot és alkamadtán visszaállítani?

(#788) ChrYsler válasza nagyx (#786) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

A biztonság miatt tettem fel én is korábban alternatív ROM-ot. Sajnos a 2022 decemberi update óta nincs és nem is lesz gyári frissítés rá. Lejárt a 3 főverzió frissítés, amit ígért a OnePlus. (Android 9-cel jelent meg.)
Ha frissítenél 12.1-re, akkor nyilván nem maradna meg a hangrögzítés funkció, mint ahogy nálam sincs.
Alternatív ROM-ra van a Talker ACR.

(#789) ChrYsler válasza nagyx (#787) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

Full mentést nem gondolom, hogy lehet róla csinálni, mint egy számítógépnél. Én ilyen lehetőségről nem tudok.

(#790) nagyx válasza ChrYsler (#789) üzenetére


nagyx
újonc

Köszönöm a válaszaidat! :R

(#791) nagyx válasza nagyx (#790) üzenetére


nagyx
újonc

Bosc még van egy ulolsó utáni kérdésem:

Tegyük fel, hogy felteszem a global verziós 10-s android verziót.

A kérdés, hogy ez ugyanúgy frissül-e majd "magától" mint ahogy korábban is megtörtént?

(#792) nagyx válasza nagyx (#791) üzenetére


nagyx
újonc

Lehet, hogy telefon hangrögzítő csak a global verzióban működik, és az eu-s verzióben meg nem? Vagy éppen fordítva?

(#793) ChrYsler válasza nagyx (#791) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

Igen, ugyanúgy tudod frissíteni a rendszert a frissítések keresése menüpontból.

(#794) ChrYsler válasza nagyx (#792) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

A hangrögzítés teljesen megszűnt a tárcsázó appban, függetlenül a régiótól: [link]
OnePlus 7 variánsok: [link] - E szerint neked is EU-s verziód van.

Pontosabban:
HD1900: China
HD1901: India
HD1903: Europe
HD1905: North America
HD1907: T-Mobile USA

[ Szerkesztve ]

(#795) ChrYsler válasza nagyx (#791) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

Ha felrakod az Áruházból az Oxygen Updater-t, akkor gyakorlatilag bármilyen FW-t le tudsz tölteni .zip-ként a telóra. Onnan már tudod helyi frissítésként telepíteni. Először a beállításokban kell az adott készülékmodellt és a full frissítési módszert választani. Utána a Frissítés menüpontban (1. ikon balról) már a megfelelő szoftver fog megjelenni.

(#796) nagyx válasza ChrYsler (#795) üzenetére


nagyx
újonc

:R

(#797) nagyx válasza ChrYsler (#795) üzenetére


nagyx
újonc

Gondolkodom:
Felrakom az európai 10-est az msmtoolal. Majd Oxigen updater. Majd FW-zipeket töltök a telefonra és felrakom őket. Vajon visszakapom a mostani állapotot a telefon hangrögzítővel? Ugye nem valószínű, hiszen a te telefonodon sincs. Viszont ha utána felrakom a lineageos-t, akkor azon lesz már. Igaz, kézzel kell aktíválni a beszélgetés közben, de legalább lesz. Vagy azon sem lesz? (Tudom, telepíthető rá, de az meg esetleg hibázik.)

Megér ennyit a biztonság az android 14-el?

Ez most csak eszmefuttatás, de azért kíváncsi lennék a Te átfogó véleményedre.

(#798) ChrYsler válasza nagyx (#797) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

Jó kérdés. Mondjuk nekem nem rémlik, hogy az Android 14 alapú Lineage OS-ben van hangrögzítés, de sokáig nem használtam (egy napot volt fent), szóval erre pontos választ nem tudok adni.
Ha MSM Download Tool-lal visszateszed az Android 10-et, majd lefrissíted 11-re, abban még biztosan benne lesz a hívásrögzítés. Utána kell még egy update, amivel arra update-eled, ami most neked fent van: Europe (GM1903_11.H.30)
Na, innen nem szabad tovább frissíteni H.40-re, mert az már nem tartalmazza a rögzítést.

Az a gond, hogy tök macera már egy custom ROM felrakása is, mert csomó idő, le kell mindent menteni (és nem is biztos, hogy mindent sikerül is ugyanúgy visszaállítani), ott vannak a netbank appok, de egy sima Telekom, MyVodafone is ki tud akadni, ha nem találja hitelesnek a telefont. A Google Pay-ről nem is beszélve..

Én még egyelőre gyűjtöm az infókat, hogy ha el jön az idő, akkor minden meg legyen a gépemen és mindenre legyen megoldás, ha valami nem működne. Utóbb több napot elcsesztem ezzel, sok-sok órányi munkám benne volt és mégsem úgy sikerült a dolog, ahogy terveztem, vissza is álltam a gyári OOS 12.1-re. Kell, hogy erőt gyűjtsek a következő nekifutásra, mert ez nem egy egyszerű történet! (Nem egy Windows telepítés.)

[ Szerkesztve ]

(#799) nagyx válasza ChrYsler (#798) üzenetére


nagyx
újonc

Értem. Köszönöm. :R

(#800) ChrYsler válasza nagyx (#797) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

Mindenképpen meg fogom próbálni a 14-es Android-ra való frissítést, ha ez a kérdésed. Szerintem biztonságosabb, gyorsabb, használhatóbb, mint a 12-es.
Csak a csomó szívástól, a telefon addigi használhatatlanságától, a rengeteg idő elcseszésétől tartok, a korábbi tapasztalatok alapján.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.