Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) _Atesz válasza #32839680 (#100) üzenetére


_Atesz
addikt

Igen, pont a pc táp ugrott be nekem is. Kis távon nincs gond az egyenárammal, nagy távon viszont jóval nagyobb a veszteség rajta, mint a váltóáramú hálózatokon.

(#102) weiss válasza #32839680 (#97) üzenetére


weiss
addikt

Ha időben nézed, akkor rá van ültetve, csak nincs hozzá szinkronizálva, mint az X10-nél. Ha megnéznéd szkóppal, akkor látnád, hogy a 230 V nem sima, hanem érdes, mint a macska nyelve. /Ha egyáltalán lehetne látni, mert elég kis feszültségekről beszélünk/. Frekvenciailag pedig úgy van szétválasztva, hogy mind más frekvencián üzemel, amelyek ráadásul merőlegesek egymásra /ennek van egy pontos matematikai követelménye, de most csak képzelj el egy 917 dimenziós teret, mert annyi vivő van/, és így nem zavarják egymást.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#104) weiss válasza #32839680 (#103) üzenetére


weiss
addikt

Igen.

Jó öreg wiki, mint mindig Ha rákeresel guglin, akkor kiad egy valag PDF-et.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#105) dchard válasza weiss (#102) üzenetére


dchard
veterán

Azt azért mondjuk el, hogy az X10-nél azért van "szinkronizálva" a szinusszal, mert éppen a fázis átmeneteket használja magának az adatnak az átvitelére. Ezért is nagyon lassú, mert csak a "nulla" pontok közvetlen közelében adhat (+-100usec), így az idő alig 10%-a alkalmas tényleges átvitelre . A PLC viszont csak simán rá van ültetve a fázisra, de nincs hozzá semmi köze, nem kell hogy szinkronban legyen, nem szarik be ha elmászik a szinusz, sőt: az AV2 ugye tud nulla-földön is működni, ott meg eleve nincs szinusz amihez egyáltalán lehetne szinkronizálni mégis működik. A DSL sincs szinkronizálva az analóg telefonhoz vagy az ISDN-hez mégis működik mindkettő, pedig azért feszben is van nem kis különbség (5V vs. 100V rövid hurkon).

A tiszta TDMA működés is változni fog a MU-MIMO használatával. Azt nem tdom, hogy az eredeti AV2-nek a MU-MIMO része-e, de ha nem is az első körben, akkor később minden további nélkül implementálhatják. Ami biztosan része az AV2-nek az a 2TXx4RX MIMO + beamforming. Ha egy fázist és rendes földlést nézünk akkor ugye 3 "független" ágat lehet használni (föld-nulla, nulla-fázis, fázis-föld).

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#106) pakesz válasza antikomcsi (#53) üzenetére


pakesz
aktív tag

"Két külön fázis között semmilyen kapcsolat nincs, amiket Te mérhettél, az a két kismegszakító és egyebek vesztesége."

es ha van egy jo nagy allandoan jaro 3fazisos villanymotor a kozelben? vagy azt meredek feltelelezni?

(#107) pakesz válasza antikomcsi (#76) üzenetére


pakesz
aktív tag

"Ezt az egyenáramot honnan veszik vajon a kollégák?"

Tesla meg Edison, a szerb kemenyen lealazta az amcsik nagy tehetseget, de ez tortenelem
https://en.wikipedia.org/wiki/War_of_Currents

(a masik futo forumon meg az 1881es Dell altal felfedezett szabad erpar vs. csavart erparat kellett a wikirol bemasolnom)
na az ilyeneknel kellene egy kis moderacio...

(#108) erdoke válasza dchard (#96) üzenetére


erdoke
titán

Valami információt tudsz linkelni az AV2-es megoldásról, ami műkedvelő laikus számára is emészthető? Éppen kábelezésen töröm a fejem, de nagyon nem egyszerű a tetőtér és a földszint összekötése (2 födém). Leginkább a tetőn keresztül, a házon kívül lehetne megoldani, és nem szívesen fúrnám meg egyik nyílászárót, de a szigetelt falat sem.
Stabil 120 Mbit a cél (ennyit tud a netem és a médialejátszóm is átvinni), esetleg 250 Mbit hosszabb távra.

A legjobb aláírás a héten

(#109) dchard válasza pakesz (#106) üzenetére


dchard
veterán

Arról nem is beszélve, hogy nem igaz az, hogy nincs semmilyen kapcsolat, ugyanis kapacitív (hurkoknál induktív) kapcsolat van a két hosszan párhuzamosan futó vezeték között. Ha nem így lenne, akkor nem is létezne az áthallás problémája, ami az egyik legnagyobb teljesítménycsökkentő tényező a távközlési hálózatokban.

Ezek ellen a félinformációk ellen tisztességes wikivel lehet védekezni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#111) weiss válasza #32839680 (#103) üzenetére


weiss
addikt

Még annyi eszembe jutott az elefánt formához, hogy ha nagyon pontos elefántot akarsz, akkor ahhoz nagyon nagy sávszél kell /Fourier/, szóval az lehet hogy már belemászna a ketyerének a frekvenciasávjába, minden igyekezet ellenére :D

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#112) Kernel válasza antikomcsi (#80) üzenetére


Kernel
nagyúr

elég ritka még ma is a 3 fázis. Legtöbbször ott van, ahol valamilyen munkához, géphez kell.

Lakások és régi házak 1 fázisra vannak kötve, de új házakat már jó ideje 3 fázisra szoktak kötni, különösen ahol hőtárolós kályhával fűtenek. Ha felújítasz egy régi házat és a fűtés elektromos lesz, alapból 3 fázist kell kiépíteni, éjszakai tarifás, különmért árammal, arra megy egyúttal a bojler is.

De nem csak családi házat, nagyobb méretű lakásokat is kötnek 3 fázisra. Nem mindegy, hogy a terhelést így szét lehet osztani 3 fázisra, míg 1 fázisnál bekorlátoz a maximális áram. Főleg manapság, a légkondik korában.

Eleve az áramszolgáltatói hálózat szempontjából is törekedni kell a 3 fázis kiegyenlített terhelésére, majd végső soron az erőművi generátorok szimmetrikus terhelésére is.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#114) weiss válasza #32839680 (#113) üzenetére


weiss
addikt

Az áramszolgáltató nem garantál napi legalább x óra éjjeliáramot?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#115) dchard válasza erdoke (#108) üzenetére


dchard
veterán

Kicsit utánanéztem a dolognak, a következő képpen áll az AV2:

A Broadcom és a D-Link most jelentették be startégiai együttműködésüket AV2 chipseten, amiből két féle verzió lesz:

MIMO nélküli névleges maximum 750Mbit/s, de érpárat tud váltani
MIMO-val szerelt változat 1500Mbit/s

Viszont a piacon teljes a fejetlenség. A linksys és a zyxel mutatott már be az első kategóriába tartozó készülékeket, viszont egyikük 500-ra, a másikuk 600-as tempóra van névlegesítve. A tplink-nek szintén van papíron 600-as eszköze. Ezek közül nehéz kideríteni, hogy melyik tényleg AV2-es eszköz, arról nem beszélve, hogy MIMO nélkül csak a nagyobb frekiből tudunk profitálni, MIMO-s eszközöket viszont ősznél előbb nem lehet majd kapni.

A smallnetbuilderes tesztek szerint a sima AV500-as eszközök 200Mbit/s-os IP-s sávnál tetőznek, átlagosan 110-120megás teljesítményt nyújtottak (ezek még nem AV2 eszközök), tehát ha nem akarsz várni, akkor ezt tudom a figyelmedbe ajánlani. Illetve ha kiderül, hogy az előző eszközök valóban AV2-esek akkor azokból érdemes válogatni, már eleve a jóval nagyobb sávszlességből profitálhat az ember.

A lényeg, hogy mindenképpen olyan adapter-párt vegyél, amibe lehet fogyasztókat is dugni, így sokkal jobb eredményt lehet elérni, mert a mögé dugott fogyasztók, elosztók nem húzzák el a frekvencia menetet és a zajt is megszűrik. A kábelezéssel kapcsolatban az lenne a legjobb, ha lenne egy fázis, amin csak két konnektor van: az egyik a tetőtérben a másik a földsziten, dehát ez elég életszerűtlen elvárás. Azt viszont meg lehet tenni, hogy egy fázison legyen a két végpont illetve, azt a két aljzatot érdemes választani a két emeleten, amik előtt a legkevesebb elosztás van, mert az osztásokon csökken jel erőssége, és elhúzzák a frekimentet is. Ha az ember ismeri a háza villamoshálózatát ezt nem nehéz kiválasztani, szerintem neked menni fog :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#117) Kernel válasza #32839680 (#97) üzenetére


Kernel
nagyúr

Akkor még mindig nem értem hogy hogyan közlekedhet ugyan azon a vezetéken egy nagyfeszültségű, és egy alacsony feszültségű jel, még úgy is különböző frekvencián mennek, és nincs ráültetve a sinusra. Ezt a frekvencia szétválasztást nem igazán értem.

Egy vezetéken sokféle frekvencia továbbítható, például a 75 Ω-os koaxiális kábelre simán ráköthető a 230 V 50 Hz és a TV-antennajel egyszerre. Olyan, egymástól távol eső frekvenciákról beszélünk, ami egyszerű LC keresztváltóval könnyedén elválasztható egymástól.

Most hosszú lenne elmagyarázni és indokolni, hogy én milyen speciális okból alkalmazom ezt a megoldást már 15 éve, egy adott helyen, de szakszerűen és biztonságosra meg van csinálva egyébként.

Érdekes, azon nem szoktak csodálkozni az emberek, hogy például egy hangszóró vezetékén 20 Hz és 20 kHz békésen megfér egymás mellett, plusz még rengeteg további frekvencia, amit azután a hangváltó két vagy három sávra is szétválaszt.

Pedig ennyi erővel csodálkozhatnánk azon is, hogy egy háromutas hangdobozban a mély-, közép-, és magassugárzók nem három külön vezetéken kapcsolódnak az erősítőhöz, hanem egy közös vezetéken halad minden hangfrekvencia és csak később kerül szétválasztásra. Ez mindenkinek természetes.

Azt már talán kevesebben gondolják, hogy ugyanez visszafelé is működne, vagyis a közösítés irányába. RF, UHF, VHF, SAT jeleket is lehet simán közösíteni, szétválasztani, azon sem csodálkozunk.

De amikor a hálózati vezetékre az 50 Hz mellé feltolunk még egy kis rövidhullámot is, az már valamiért furcsa az embereknek (a fórumok tanúsága szerint), holott az is csak két különböző frekvencia. Amit persze nagyon egyszerű később szétválasztani is, LC-szűrővel.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#120) Kernel válasza #32839680 (#119) üzenetére


Kernel
nagyúr

Közben én egy hasonló ábrát találtam, ami két frekvencia keveredését mutatja, persze több frekvencia esetén már csak egy kivehetetlen zavart látsz.

Egyszerű keveredésről van szó, a felharmonikusok kérdése más téma:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#122) erdoke válasza dchard (#115) üzenetére


erdoke
titán

Kösz a kimerítő választ. Nálunk a 3 fázis kb. (de nem pontosan) így néz ki:
1. Garázs + tetőtér
2. Emelet
3. Földszint

Az 1-3 között kell internetkapcsolat, az emeletet elfogadhatóan beszórják az alul-felül elhelyezett WiFi routerek, annél is inkább, mert ott csak mobil eszközöknek kell a net. Viszont a bejövő net a tetőtérben van, míg a médialejátszók a földszinten, illetve a hálózati tárolókat nem szívesen pakolnám a földszinti nappaliba.

A legjobb aláírás a héten

(#123) pakesz válasza #32839680 (#110) üzenetére


pakesz
aktív tag

igen lattam a Tesla Edison haborut megemlitetted

a masik az az egyszeres erpar es a csavart erpar, gyakorlatilag hogy a csavarton nincsen akkora zaj
http://en.wikipedia.org/wiki/Twisted_pair#History

(#125) Kernel válasza antikomcsi (#76) üzenetére


Kernel
nagyúr

Én úgy tudom, hogy 60Hz váltó van az egyesült államokban, aminél valóban nagyobb áramerősségre van szükség. Viszont vastagabb vezetékeket is használnak.

Ne vicceljük, 60 Hz-en még gazdaságosabb is az energiaátvitel, állítólag 10-15 %-kal. Vastagabb vezeték a 120 V miatt kell (azonos teljesítmény --> kisebb feszültség --> nagyobb áram).

Ha jól látom a Google alapján, az USA államközi, nagyfeszültségű távvezetékek 500 kV-on mennek, alatta van 110 kV, alatta 16 kV középfeszültség, majd 2300-2400 V az utcákban, amit még tizedrészére csökkentenek egy másik trafóval, így lesz 230-240 V.

Csakhogy a trafók szekundere egy középcsapolással van ellátva (ez lesz a 0 / föld), így a polgárok továbbra is tudják használni a 110-120 V-os készülékeiket, nem kellett áttérni nagyobb hálózati feszültségre és kidobni a rengeteg szerkezetet. A szabványérték 120 V +/- 10 %

Ugyanakkor a 240 V (vagyis mindkét fázis) is be van vezetve a házakba és a fix bekötésű eszközök (kályha, tűzhely, ruhaszárító) arra van kötve.

Ha valamelyik információ rossz, arról nem én tehetek, így olvastam, és az elektromos témák iránt érdeklődő fórumozók kedvéért gondoltam offolni vele.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#126) gordonfreemN válasza moha21 (#74) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Azt nem mondta, hogy 117V -on történik a továbbítás is ;) :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#127) dchard válasza erdoke (#122) üzenetére


dchard
veterán

Amennyiben valóban nincs még véltelenül sem olyan fázis, amihez van egy aljzat fent és lent is, akkor a topikban már belinkelt kapacitív fázisillesztőt kell beszerezni, ami a nagyfrekis jel számára átjárhatóvá teszi a hálózatot. Már ha továbbra is PLC technikával oldanád meg a problémát, mert nem lehet egy UTP kábelt betuszkolni a meglévő csőbe (ha van).

Vagy kipróbálsz egy AV2-es eszközt, ami már tud föld-nullán is kommunikálni ami ugye közös az egész házban. Egyelőre úgy tűnik, hogy a 600megabitesnek reklámozott eszközök azok az AV2 papíron 750megabites MIMO nélküli változatnak felelnek. Egy kivétel van, a Linksys AV2 500megás eszköze, ami szintén 750megát tud MIMO nélkül, csak a marketing elbaszta. Érdemes vigyázni, mert van sima AV1 500megás verziója is a cégnek.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#128) csongi válasza Bici (#3) üzenetére


csongi
veterán

Ezt én sem értem teljesen. 230V-nál másik fázis? :F

(#129) moha21 válasza gordonfreemN (#126) üzenetére


moha21
addikt

Nem tudom mire írod, én 117V-ot írtam...

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#130) moha21 válasza csongi (#128) üzenetére


moha21
addikt

Miért ne? A fázisfeszültség 230V a vonali feszültség 400 V.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#131) moha21 válasza #32839680 (#113) üzenetére


moha21
addikt

Azért szokták a csillagpontot a transzformátornál is földelni és a mérőóránál is.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#132) Kernel válasza csongi (#128) üzenetére


Kernel
nagyúr

A három fázis mindegyikén 230 V mérhető a földhöz képest. Átlagos lakásokba 1 fázis van bekötve, de a szomszéd lakás kaphatja a másik fázist és így tovább, nagyjából egyformára elosztva a terhelést.

Családi házakba viszont ma már általában mindhárom fázist bekötik, még akkor is, ha nem elektromos a fűtés. Így simán előfordul, hogy egyik szoba az egyik fázisra van kötve, másik a másikra, mert szintén el kell osztani a terhelést. Ilyenkor persze háromfázisú mérőórát szerelnek fel, vagy régebben 3 db egyfázisút.

3 db fázis az erőművi generátoron áll elő, mert a tengely forgó mozgása következtében, a körben elhelyezett tekercsek időben egymás után állítják elő a szinuszhullámot, vagyis egymáshoz képest 120 °-kal eltolva.

230 V fázisfeszültség esetén a fázisok között 400 V különbség mérhető (230x gyök3).

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#133) erdoke válasza dchard (#127) üzenetére


erdoke
titán

Először volt nagy öröm, mert találtunk 1-1 dobozt régi koax kábelekkel a tetőtérben és a földszinten is, úgyhogy a világ legegyszerűbb dolgában tűnt ezek kihúzásával behúzni egy UTP-t. Aztán sajnos kiderült, hogy valahol közben van még egy doboz befalazva, amiben átkötések is vannak. Legalábbis erre következtettünk abból, hogy a kábelek meg se mozdultak. :(

Megnézem a 600-as Zyxelt, talán az van a legjobb árban. Fent abba dugom az összes hálózati eszközt, lent csak a második routert kell szűrnie. Így a kábeles bekötésű médialejátszás mellett tudnék 2 db független 5 GHz-es WiFi hálót kialakítani, amik kevésbé zavarnák egymást, mint a jelenlegi 2,4 GHz-esek (5 GHz-en nem erősít az N53). Ráadásul a mikróra is kevésbé kell érzékenyek legyenek, ha minden igaz...

A legjobb aláírás a héten

(#134) dchard válasza erdoke (#133) üzenetére


dchard
veterán

Arra figyelj, hogy az AV2 eszköz is csak rendes föld mellett fog tudni működni 3 fázisnál, hiszen ebben az esetben csak a föld-nulla az, amit kommunikációra használhat.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#135) gordonfreemN válasza moha21 (#129) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Arrol irt, hogy egyenaram van az amerikaiaknal. Ez meg nem akkora problema, sot!
Te viszont azt irtad neki valasznak, hogy 117V-ra milyen vastag kabelek kellenenek egy atlagos szallitott teljesitmenyre.
De a kollega a 117V-ot meg se emlitette.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#136) vadallat88


vadallat88
tag

Tehát akkor ez most hogyan is működik? Kis hazánkban is lehet használni? Ha nem is ezt a típust de melyiket ajánlanátok? ez lényegében egy modem? Mi a max speed? :R

ASRock Z77 Extreme4 | Intel Core i5-3570K 3.40 GHz | ASUS HD 7970 DirectCU II | Corsair Vengeance LP 2x4GB DDR3 1600Mhz | OCZ Vertex 3 120 GB SSD | FSP Raider 550W | Zalman Z11 Plus | Samsung Galaxy Note II

(#137) moha21 válasza gordonfreemN (#135) üzenetére


moha21
addikt

Mivel az egyenáram nem transzformálható, burkoltan erre céloztam.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#138) dchard válasza vadallat88 (#136) üzenetére


dchard
veterán

Ezt olvasd el

Igen, működik, nem is rosszul. max speed a tesztből kiderül.

Megvételre minimum AV500-as terméket ajánlok, de a legjobban az AV600-as eszközök szuperálnak, mivel azok minden jel szerint már a második generációt képviselik.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#139) gordonfreemN válasza moha21 (#137) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Érdekes megoldás lenne, ha hatalmas teljesítményű kapcsolóüzeműekkel transzformálnák le a transzformátorok helyett, nem? :D

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#140) moha21 válasza gordonfreemN (#139) üzenetére


moha21
addikt

Napelemes rendszereknél ( meg persze máshol is ) szoktak ilyet alkalmazni, persze nem olcsó mulatság és azért teljesítménye is korlátolt a hagyományos transzformátorral szemben. ( Itt most a hazai "átlag " 250 MVA-es trafókra gondolok. )

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#141) gordonfreemN válasza moha21 (#140) üzenetére


gordonfreemN
addikt

A korlátoltságnak mi az oka? Vagy csak a méretek és a bekerülési költségek?
Egy trafó terhelhetőségének is vannak korlátai, de gondolom valami miatt a másik oldalra billentetted a mérleg nyelvét.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#142) vadallat88 válasza dchard (#138) üzenetére


vadallat88
tag

7mb/s ha jól olvastam. akkor az nem 7mbit ugye? neharagudj de nem vágom mi az a AV600 v AV500. Mostani netem 8mbit/s kb 1mb/s tudok max tölteni ( 5000huf/hó) ha egy ilyenre beruháznék sokkalta jobban járnék.. ezért érdeklődöm nagyon felé. várom további segítségetek :) :R

ASRock Z77 Extreme4 | Intel Core i5-3570K 3.40 GHz | ASUS HD 7970 DirectCU II | Corsair Vengeance LP 2x4GB DDR3 1600Mhz | OCZ Vertex 3 120 GB SSD | FSP Raider 550W | Zalman Z11 Plus | Samsung Galaxy Note II

(#143) vadallat88 válasza vadallat88 (#142) üzenetére


vadallat88
tag

jah hogy HomePlug AV600.. de ilyet pl nem is találok eladót.
ez pl av500? [link]

[ Szerkesztve ]

ASRock Z77 Extreme4 | Intel Core i5-3570K 3.40 GHz | ASUS HD 7970 DirectCU II | Corsair Vengeance LP 2x4GB DDR3 1600Mhz | OCZ Vertex 3 120 GB SSD | FSP Raider 550W | Zalman Z11 Plus | Samsung Galaxy Note II

(#144) erdoke válasza vadallat88 (#143) üzenetére


erdoke
titán

Pedig itt az oldalon is "hírbe hozták": [link]

A legjobb aláírás a héten

(#145) vadallat88 válasza erdoke (#144) üzenetére


vadallat88
tag

azt hiszem kezdem érteni.. ezzel nem netet lehet fogni hanem csak továbítani vagy? tehát ehez ugyan úgy szükség van egy előfizetett internet szolgáltatéásra

ASRock Z77 Extreme4 | Intel Core i5-3570K 3.40 GHz | ASUS HD 7970 DirectCU II | Corsair Vengeance LP 2x4GB DDR3 1600Mhz | OCZ Vertex 3 120 GB SSD | FSP Raider 550W | Zalman Z11 Plus | Samsung Galaxy Note II

(#146) Kernel válasza gordonfreemN (#141) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nincs olyan félvezetős kapcsoló, amivel ilyen brutálisabb teljesítményeket kezelni lehetne, méghozzá a szükséges frekvencián. Ugyanaz a gond az egyenirányító diódával is, plusz még több vetülete van ennek.

Ilyen téren továbbra is a DC-motor --> generátor kombó az áramátalakítás alkalmas eszköze.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#147) moha21 válasza gordonfreemN (#141) üzenetére


moha21
addikt

Elég sok oka van, jómagam nem is tudom egészen pontosan.

A bekerülési költség egyértelműen alacsonyabb egy hagyományos trafónál. A hagyományos trafó viszonylag "igénytelen" míg a félvezetős cuccok sokkal hamarabb és rejtélyesebben hibásodnak meg. :-) / mondjuk egy villámlás a közelben /.

Aztán 3 fázisnál azért a transzformátornál vannak különböző kapcsolások ( csillag, zeg-zug ) az utóbbi lényegében egy olyan szekunder oldali csillagkapcsolás amivel az asszimetrikus terhelésből fakadó problémákat lehet "orvosolni".

A félvezetők teljesítménye is korlátolt.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#149) moha21 válasza #32839680 (#148) üzenetére


moha21
addikt

Csak a kefe anyagán lehet variálni. ( max . kefeterhelhetőség A/cm^2 , max. felületi sebesség, fajlagos ellenállás, feszültségesés ).

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.