Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) weiss válasza #32839680 (#49) üzenetére


weiss
addikt

Így

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#53) antikomcsi válasza weiss (#51) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez egy vezetékes technológia, az aljzatoknak egy fázison kell lennie, különben az adapterek között nincs összeköttetés.

Két külön fázis között semmilyen kapcsolat nincs, amiket Te mérhettél, az a két kismegszakító és egyebek vesztesége.

(#52) morgyi

A gyártók azt ajánlják, ha több fázisú a hálózatod, akkor használj közöttük pl. routert. Egyik lan port egyik fázis egy adapterrel, másik lan port másik fázis egy másik adapterrel.

[ Szerkesztve ]

(#55) antikomcsi válasza #32839680 (#54) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Viszont akkor azt is feltételezned kell, hogy Bici kolléga nem tudja mit csinál. ;]

Az eredményeket otthon mérte, ott van, hogy mely helységek között milyen az átvitel.

Elsőnek azt kéne tudni, hogy mit ért 3 fázisú kebel alatt. Másrészt ha 3 fázis is van egy fogyasztási helyen azok nem egymás mellett futnak legtöbbször. Gondolj bele, hogy egy zavarszűrős, vagy túlfesz védő, és egy kismegszakító is jelentősen rontja az átvitelt, akkor milyen az, amikor két külön vezetékről beszélünk, amik talán az óraszekrényben futnak egymás mellett fél méter.

(#57) antikomcsi válasza #32839680 (#56) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Én ebből sehol nem látom, hogy itt a villanyóra előtti két külön fázis van használva.

Powerline adapterrel önmagában nem tudsz külön fázison kommunikálni. Órán kívül pedig egyáltalán nem megy ki a jel.

Egyébként egy csatolóval meg lehet oldani. Ezt rendszerint a kapcsolószekrénybe szokták bekötni, ha nincs egyéb feltétel.

Fáziscsatoló

(#58) #40935168 válasza #32839680 (#54) üzenetére


#40935168
törölt tag

Jól csináltátok, van fázisok között is "átjárás" és pontosan az történik, amit tapasztaltatok.
Ezt észleltük mi is az ipari kütyükkel. Ez néha jó, néha nem.. felhasználás függő.

(#60) antikomcsi válasza #40935168 (#58) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Mifelénk akkor nagyon darabos lehet az áram. ;]

Mi TP-Link adaptereket próbáltunk, és külön fázison meg sem mukkant. Kellet egy 30m-es dobos hosszabító, úgy már ment a kis mocsok.

(#62) #40935168 válasza #32839680 (#59) üzenetére


#40935168
törölt tag

Általában igen, de van amikor jól jön. Az órán pedig átmegy, csak nagyobb csillapítással, de ipari kütyü amivel én is dolgoztam, átnyomja. Persze néha a sávszél kb. a negyedére, sőt tizedére csökken, de ha erős a bejövő jel, marad még. Recept nincs rá, rohadtul szerelvényfüggő sztori az egész, kismillió változóval.

antikomcsi: [link] Egy ilyen fejegység beküldi a jelet rendesen, de ezek a cuccok sokkal komolyabbak egy TP-Link-nél - és így sem egy hűde..

[ Szerkesztve ]

(#63) antikomcsi válasza #32839680 (#61) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Az attól függ, hogy a szembe, vagy az oldal szomszéddal kockulnál egy hálózati bulit össze. :DDD

Ma már minden lehet....... ;)

(#62) Eperkutyus

Ilyenhez sajnos még nem volt szerencsém. Az az igazság, hogy az ár is fontos volt választáskor.

Csak egy kis gonoszkodásképpen mondom, ha egy olyan TP-Linkel, amit én próbáltam, keresztül "lövöd" az órát, minden nap állom az esti sörödet nyáron! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#64) #40935168 válasza antikomcsi (#63) üzenetére


#40935168
törölt tag

Jó, hát ebből 150k volt egy, anno. És az utca végén lévő trafóházban került a jel a földkábelekre úgy, hogy a végén X házban minden konnektorban volt valami a kismegszakító és az óra mögött.
Jó esetben. :DDD

(#65) antikomcsi válasza #40935168 (#64) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Na jó, hát a kémelhárítással nem tudok versenyezni.. :DDD

(#66) Bici válasza weiss (#51) üzenetére


Bici
félisten

Ez egész érdekes.
Nem mondom, hogy lehetetlen, de ha nem hinném el, hogy igaz, amit a kolléga mért, akkor magamtól a működés ellen szavaznék.
Az a furcsa, hogy amikor otthon a családi házban próbáltam pár éve (majd később néhány hónapja) hasonló kütyüt, akkor még a párosítás sem ment.
Vagyis ment, ha egy fázisra raktam őket, de ezután nem ment külön fázison egyáltalán.
Lehet, hogy a házba bejövő három fázis vezetékezése is lehet ennyire eltérő?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#68) moha21


moha21
addikt

Legalább 10 éves technika ( mármint boltban azóta kapni tuti).

powerkutyusnak meg respect a rendes magyarázatért. :R

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#69) moha21 válasza Bici (#66) üzenetére


moha21
addikt

A 3 fázis teljesen külön vezetéken megy, miért kellene működnie? Maximum itt-ott van némi mágneses csatolás köztük aztán ennyi.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#71) moha21 válasza #32839680 (#70) üzenetére


moha21
addikt

Ok elnézést, annyira nem ástam el magam a témában. :-)

A leírásában azért látszik, hogy próbáltak steril környezetet készíteni neki és így ment a dolog, gondolom ez egymáshoz közel fekvő párhuzamos vezetékelést jelent.

Én nem igazán nevezném sikernek azt, hogy valamihez sikeres föld-hold együttállás kelljen a működéshez, remélem ezt megérted. Az, hogy elektromágneses csatolás van köztük az meg ok, de nagyjából használhatatlan. A Másik mérése meg úgy lett kiírva az SNR adatokkal, hogy :

"A falban 4 mm^2-es alumíniumkábelek vannak. Azt, hogy melyik aljzat melyik fázishoz tartozik, senki sem tudja pontosan, biztosítékokkal meg nem volt kedvem szórakozni, remélem, megértitek!"

Ezt sem szeretném túldimenzionálni, de így akármi lehet mérésnek ez így kevés. ( többfázisú szempontból )

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#73) moha21 válasza #32839680 (#72) üzenetére


moha21
addikt

Nem tudom, hogy te mit értesz működésen. Mert én azt, hogy rendeltetésszerűen tudjam használni.

AM/FM rádió is szól antenna nélkül vagy TV2 is bejött nélküle csak borsós volt, esetleg a radiátora kötve szemetes. Ezt is fel lehet fogni működésnek, de van akinek ez nem jelenti azt, hogy normálisan működik valami.

Az, hogy ő a laborba párhuzamosan rakott le vezetékeket és mért az szép és jó, de azért a valóság teljesen más és más zavaró tényezők is lehetnek még.

"A legtöbb (újabb építésű) házban főleg ahol nem szükséges csak egy fázis van. A három fázisú kiépítésnek a bekerülési költsége is magasabb."

Ehhez nem tudok mit hozzáfűzni. Nyilván ahova nem kell a 3f ott fölösleges pénzkidobás. Tegnap kötöttem egy vill. szekrényt 1 fázis 7 ágra bontva.

Én személy szerint jobban szeretem a 3 fázist .-)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#74) moha21 válasza _Atesz (#42) üzenetére


moha21
addikt

"A nagy gond ezeknél a rendszereknél a váltóáram. Amerikában egyenáram van, ott relatíve zavartalanul működhetnek.. :)"

Ja és milyen keresztmetszeten továbbítják a 117V-ot? Mondjuk kell 100kW ( ez 4 kisebb ipari mosógép tehát nem egy nagy telj.) az ~850 amper áram. Vicces lenne...

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#76) antikomcsi válasza #32839680 (#75) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor ez Nálad a nem működik kategória. ;] Egy ilyen 12K-s adapterpár csak úgy simán nem használható 2 független fázison. Még párosítani sem tudod őket, nemhogy használható jelszinttel kiélvezni az előnyeit.

(#74) moha21

Ezt az egyenáramot honnan veszik vajon a kollégák? Én úgy tudom, hogy 60Hz váltó van az egyesült államokban, aminél valóban nagyobb áramerősségre van szükség. Viszont vastagabb vezetékeket is használnak.

[ Szerkesztve ]

(#78) antikomcsi válasza #32839680 (#77) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Igen, látom, hogy otthon működött a szoba és az ól között de azt nem látom, hogy külön fázison lett volna.

Azt írja, hogy a biztosítékokkal nem volt kedve szórakozni, vagyis nem tudni, hogy mi hova volt kötve. Szerintem simán egy fázison volt az egész mérése, jelveszteséget pedig a kismegszakítók és a különböző hosszúságú és minőségű kábelek okozták.

Azért mert egy szoba és egy konyha külön megszakítóval leválaszthatók, az nem azt jelenti, hogy külön fázison is vannak. Ezt azért meg lehetett volna nézni.

(#80) antikomcsi válasza #32839680 (#79) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Többször is elolvastam, de mindegy, nem érted a lényeget. Nem azon van a hangsúly. Pusztán az otthoni eredményeiről.

A háztartások nagy részében 1 fázis van, elég ritka még ma is a 3 fázis. Legtöbbször ott van, ahol valamilyen munkához, géphez kell. Nagyon egyszerű a dolog, veszel egy adapter párt és kipróbálod egy 5 eres kábellal.

A kábel egyik végére tegyél egy 8 vagy 16A-es csatit, vagy 32-est, attól függ mekkora a csatlakozó aljzat, bontsd meg a közös szigetelést meg ehhez közel és az egyik fázisra köss be egy konnektort a 0-val együtt. A kábel másik végére köss be 3 konnektort, közös 0-val. A földet is bekötheted nyugodtan. Dugd az egyedüli konektorba az adaptert, és nézd meg a másik végén, hogy csak akkor fogod tudni párosítani ha ugyan arra a fázisra dugod a másik adaptert.

(#82) Skizz


Skizz
addikt

Mennyire érdemes akár egy ilyenbe, akár egy hasonló árú tp-linkbe fektetni? Nekem pl. 2 emelettel, meg sok-sok fogyasztóval lejjebb lenne a vevőm. Ha van wifi jel, inkább wifi kártya?

(#83) dchard válasza #32839680 (#79) üzenetére


dchard
veterán

Hagyjad már, szerinte amerikában egyenáram van. Komolyan azt hiszed, hogy meg tudod győzni? :N De az sem gyenge, aki a PLC modemek között 40-60ms késleltetést vizionál. Őrület, hogy megint mennyi hozzáértő szaladt itt össze a témában.

Ugyan már az előző hasonó tesztnél is leírtam, de nem ártana a cikkbe is beleírni: nem azért van ezeken az eszközökön aljzat, hogy konnektort spóroljunk, hanem azért, mert azokat a fogyasztókat amiket beledugsz, leszűri, így a spektrum jóval tisztább lesz a modem számára. A cél pontosan az lenne, hogy a PLC modembe (utána) legyen kötve minden annál a fali aljzatnál, ahol van. Például életszerű, hogy számítógépnél van a modem, ilyenkor az lenne a cél, hogy mindent a modembe (utána kössünk). Sokkal jobb eredmény fog így kijönni, mert lényegesen tisztább marad a sáv. Az már tök mindegy, hogy a PLC modem után hány elosztó, meg fogyasztó van.

Késleltetésnél, ha perverz módon magas interleavinget használnak, akkor is max 4-8ms késletetést okozhat a cucc.

Az illesztés meg kistrafóval van megoldva (ott virít a képen), amit minden létező rezes távközlési eszközben használnak, például a DSL modemeket is így védik a telefonhálózaton az ON-HOOK OFF-HOOK tranziensektől. Maga a technológia is VDSL2 fizikai réteg (COFDM), csak ki van egészítve többes hozzáféréssel. Ha az ember ésszel csinálja, egy telített wifis részen (ahol a repeater nem hogy nem oldja meg a problémát, de ront is rajta), akkor egy teljesen jó és stabil megoldás. Mondjuk az 500-as eszközök inkább érdekesek ma már.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#84) antikomcsi válasza dchard (#83) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Bocsi, de a #79-ben nekem válaszolt. Miből szűrted le azt, hogy szerintem egyenáram van az usa-ban?

(#85) antikomcsi válasza #32839680 (#81) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Én ahhoz az iskolai méréshez nem tudok mit hozzátenni, nem voltam ott nem láttam mit mértek, nem tudom cáfolni, éppen ezért elhiszem azokat az eredményeket, amik kijöttek. De annak a mérésnek, ami más helyen készült más körülmények között, nincs túl sok köze az otthoni mért eredményekhez.

Értem én, hogy 5 eres kábel megy ki az ólhoz, de ha már beírjuk, hogy másik fázis, nem kellet volna ellenőrizni, hogy tényleg másik e. Így igazából ezzel sem tudok érdemben vitatkozni.

Én csak azt tudom mondani, amit én próbáltam. Nekem nem működött.

Na majd én jól kitolok veled! ;] Megcsinálom a kábeles tesztet, csak Neked, majd ha megjövök a nyaralásból, csak, hogy totál skizo állapotba kerülj. :DDD

(#86) dchard válasza antikomcsi (#84) üzenetére


dchard
veterán

Ezt benéztem, örülök is, mert nem vagyok hozzászokva ilyen hülyeséghez tőled :)

Egyébként a kismegszakító rövidzár, nincs rajta veszteség. Amikor két kismegszakító között rosszabb eredményt mérnek, ott a plusz kábelhossz okozta csillapítás, és a plusz zaj az, ami elviszi a sebességet, nem maga a kismegszakító, az semmit nem ront el a PLC által használt freki sávon.

Külön fázisnál meg vagy illesztő kell, vagy ha szerencséje van az embernek és az óra előtt hosszú szakaszon futnak együtt a vezetékek, akkor lehet akkora áthallás, hogy 1-2MB/s-kel összeáll a link, de azért azt is érdemes lett volna mérni, hogy ilyenkor mekkora a csomagvesztés, újraküldés stb. DSL-nél például simán van akár 20-30dB áthallás is, igaz jóval hosszabb közösen futó vezetékszakaszokon.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#87) antikomcsi válasza dchard (#86) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Én pedig azt hittem, hogy a kismegszakítónál sok odavész.

Régen porcelán biztosítékok voltak ott, ahol ezt használtuk, de nagyon macerás volt mindig kikeresni, és lecserélni, ha egy elszállt. Ezért az összes ki lett cserélve kismegszakítóra. Érdekes, hogy a régi biztosítékokkal jobban működött. Legalábbis papíron, mert felhasználás alatt a 100 Megás adapterekkel én semmilyen változást nem érzékeltem.

Persze lehet ez azért van, mert a régi átkos merev alu vezetékek maradtak, ami 2db. plusz alu-réz kötéspontot jelent és a fázissínt. Gondoltam majd átkötöm, de nem lett belőle semmi, mert nem vészes.

(#88) dchard válasza antikomcsi (#87) üzenetére


dchard
veterán

Pedig nem, csak könnyű félreértelmezni a mérés eredményét, ha nem magyarázza el a cikkíró a mögötte meghúzódó műszaki összefüggéseket.

Képzeld el a következő tesztet:

Családi ház, két egymás melletti szoba az emeleten, egyikben is másikban is 1-1 darab ilyen PLC modem működik, a két szóba egy fázison, de külön megszakítón van. Ez azt eredményezi, hogy a két PLC modem között a vezetékek lemennek a ház biztosítótáblájáig ott találkoznak. Ez lényegesen hosszabb út (nagyobb kábelhossz), de ami ennél nagyobb gond, hogy a két konnektort összekötő vezetékek jelentős szakaszon azonos védőcsőben mennek, így az áthallási zaj miatt sokkal rosszabb SNR-t fogsz mérni, ami jelentősen lerontja a sebességet. Míg ha azonos kismegszakítón lennének, akkor jóval rövidebb lenne a kábelhossz is, de ami még fontosabb: nem lenne egymást zavaró közös szakasz sem.

Ezért lett volna fontos a mérési helyekről a weiss által készítetthez hasonló SNR és CFR méréseket is berakni, mert így a mért sebességeket leszámítva értelmezhetetlen maga az eredmény.

Nem véletlen, hogy mindenki úgy várja a Homeplug AV2-re épülő termékeket, mint a messiást. Mivel abban számos olyan protokol szintű problémát javítottak, ami megoldja ezeket a problémákat.

Itt egy jó doksi a Homeplug AV2 műszaki részéről. Jól látható, hogy szinte minden lényeges oldalon hozzányúltak a protokolhoz.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#90) antikomcsi válasza dchard (#88) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezzel azért tisztában vagyok, hogy a 2 egymás melletti szoba adapterei között lehet akár 30 - 40 méter vezeték is, amin veszteség van. De ismétlés a tudás anyja.

Egyébként egy ilyet néztem ki a Gigabites csatoló miatt, mert AV2-est én még csak nem is láttam. Az ábrák szépek azt aláírom, de valóban ennyivel jobb adatátvitelt kínál? Mert ha azt mondjátok, hogy itt van nemsokára, és megéri, akkor megvárom, mert nem hajt a tatár.

(#91) OgKush válasza trance89 (#2) üzenetére


OgKush
senior tag

de te tudod, hogy mirol beszelsz, aki nem ert hozza, csak tudja, hogy kell neki, annak tokeletes. :U

(#92) dchard válasza antikomcsi (#90) üzenetére


dchard
veterán

Ahogy írtam, nem elsősorban a csillapítási veszteség (kábelhossz), hanem inkább az együttfutásból származó interferencia az, ami rontja a teljesítményt.

Amit kinéztél az képezi a jelenleg elérhető PLC technológia csúcsát, tehát ha sürgős a dolog, akkor ezzel jársz a legjobban. Ahogy mondtam, érdemes a két végpontnál lévő fogyasztókat a PLC modembe (utána) kötni, úgy lesz a legjobb a rendszer sebessége.

Hogy az AV2-ből mikor lesz kézzelfogható termék, az jó kérdés. A jelek alapján én idén őszre várom őket, de ahogyan az lenni szokott: nem lesznek olcsók. Kérdés, hogy kinek mennyi ideje van várni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#94) dchard válasza #32839680 (#93) üzenetére


dchard
veterán

"Majd ha egy háromfázissal rendelkező 0 bites user is be tudja üzemelni úgy hogy nem kell foglalkoznia azzal hogy mi melyik fázison van"

AV2 tudja. Mivel csak a fázis van külön, és az AV2 tudja használni a fázis-nulla, fázis-föld, nulla-föld párokat is, ezért a több fázis problémája ezzel megoldott. Automatikus, semmit nem kell állítani. Sőt: ha egy fázison is vannak, az AV2 eszköz képes a legjobb (legkevésbé zajos) vezeték kombinációt kiválasztani és azt használni.
Az AV2 előtti eszközök csak a fázis-nullát tudták használni.

Későbbiekben állítólag lesz egy fázis és föld mellett 3x3MIMO (mind3 vezetéket használja), illetve ha kettőnél több PLC modem forgalmaz folyamatosan, ott is lényeges javulás lesz, arról nem beszélve, hogy sokkal nagyobb, majdnem háromszor akkora frekisáv lesz (5-30 helyett 5-88MHz), tehát nem csak papíron lesz gyorsabb. Simán el tudom képzelni, hogy AV2-n 5-600Mbit/s ki fog jönni belőle IP-n. Csak hogy érzékeltessem, a szabvány a megalkotása óta nem kapott ekkora átalakítást, mint amit az AV2 fog hozni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#96) dchard válasza #32839680 (#95) üzenetére


dchard
veterán

Na igen, ez a másik közkeletű tévedés, korábban már írta valaki, hogy a fázis 50/60Hz-éhez szinkronizálnak mint a TV-nél. Hát nem. Semmi köze a fázishoz és nem a szinuszt használja vivőfrekvenciának. Különben nem is működne nulla-föld között.

Ugyanígy működik például az analóg telefon és DSL egy vonalon. Frekvenciában szét vannak választva és semmi közük egymáshoz, nem zavarják egymást. Eleve nincsenek és nem is lehetnének szinkronizálva, ugyanez igaz a PLC-re is.

Pontosan úgy van ahogy írtad, alacsony feszültségű jelet ültetnek a tetszőlegesen kiválasztott érpárra.

Szóval jó lesz ez. Én azt mondom aki megteheti várjon az AV2-es cuccokra, mert érdemes, akinek meg gyorsan kell, az legalább törekedjen a mostani AV 500-as megoldások vásárlására amik aljzatosak, mert a beléjük dugott fogyasztók nem zavarják a PLC hálózatot, sokkal jobb eredményt lehet elérni így.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#98) _Atesz válasza #32839680 (#44) üzenetére


_Atesz
addikt

Hehe, akkor ezt benyaltam. Az egyik ürgével tárgyaltam és szóba esett ez a powerline hálózat is, de mondtam neki, hogy itthon nem igazán elterjedt, mert elég sokminden belezavarhat, főképp a tekercsek és megszakítók. Mire ő azt mondta, hogy az amiknál az egyenáram miatt nem okoz ez gondot. Eléggé logikusnak tűnt. Sajnos nincs módom kimenni és meggyőződni milyen típusú feszt használnak. :D

(#99) _Atesz


_Atesz
addikt

Egyébként elég nehéz eldönteni, hogy az ember minek higgyen. A mérések alapján jónak tűnik a cucc, viszont nem egy helyen olvastam, ha felkapcsolnak egy energiatakarékos izzót / egyéb eszközt, akkor töredékére esik le a sebesség. Lehet ez az elavult villamos hálózatok miatt is? Lassan elérhető áron adják a cuccost, lehet egyszer beruházok és tesztelgetem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.