Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zotya984


Zotya984
senior tag

Ez egy nagyon jó cikk egy érdekes újításról. Nekem bejön és szerintem megéri.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#2) trance89


trance89
őstag

Az On-Networks Poweline 200 Plus készlet két végponttal 11 900 forintba kerül. Legalább ennyi pénzt kell kifizetnünk egy jelismétlőért, ha Wi-Fi hálózatunkat szeretnénk kiterjeszteni...
na ne mondjátok, veszek egy TP-Link TL-WR741N/ND-t vagy 740N/ND-t (hardverileg ugyanazok) ami akárhogy is számolom cca 4000 pénz, erre feldobok egy gargoyle firmware-t (kemény 2 perces művelet) és máris van egy olyan wireless repeater-em ami lealázza bármelyik bolti wireless repeater-t (amik köztudottan szart sem érnek)
szóval ebből a 12000-ből csak 3 sokkal nagyobb tudású, nagyobb térerejű wireless repeater-t tudnék kihozni mint amit boltban vesz az ember jó pénzért

[ Szerkesztve ]

(#3) Bici


Bici
félisten

Nekem valami nem világos.
Azt írjátok, hogy különböző fázisra kötve felére esik vissza a sebesség.

Itt valóban külön fázisról van szó, vagy csak külön ág (kapcsoló) a biztosíték táblán?

Mert nekem eddig sosem sikerült külön fázisok között beüzemelnem hasonló szerkezetet - egyáltalán.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4) nbg válasza Zotya984 (#1) üzenetére


nbg
senior tag

Azt leszamitva, hogy ez kozel sem ujitas, hanem egy korulbelul tiz eve letezo technologia, igazad van... ;)

Mas:

"Úgynevezett átjáró típusról van szó, vagyis az eszköz hátán lévő konnektorba további elektromos fogyasztókat dughatunk, de a leírás szerint kerülni kell a sok száz wattos készülékeket, mint a melegítők, nagyobb háztartási gépek, légkondicionáló."

A lakasbol a pincebe ezzel vittem netet, am mivel csak egy fali aljzat van, az adapteren keresztul megy a fagyaszto, a flex, a gyalu, a forraszto paka, stb.Hal isten meg nem adta meg magat semmi, es a sebesseg is elfogadhato szinten mozog.

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#5) golya87


golya87
őstag

Ennek a technikának mi a jelenlegi legnagyobb átviteli sebessége?

(#6) Doink válasza trance89 (#2) üzenetére


Doink
aktív tag

Átlagos felhasználók nem sűrűn telepítenek custom firmware-t egy routerre.
Vasúti sínes födémnél meg kitörölheted a wifivel.

(#7) copass válasza Doink (#6) üzenetére


copass
veterán

egy panelban szerinted mennyi vas van? mert azt is átviszi egy ~8k wifi.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#8) sien válasza copass (#7) üzenetére


sien
aktív tag

nekem családi házam van, az emeleten már akkor gyenge a jel ha közvetlenül a wifi feletti szobában vagyok, de ha átlósan átmegyek 4 szobával arrébb, akkor konkrétan megszűnik. nem biztos hogy mindenki panelban lakik, aminek az oldalfalai, ha régi, hát inkább csak vizuális takarás célját szolgálják...

trance89: és a szakértelmed meg ingyen van? úgy csinálsz mintha nem tudnád, hogy speciális eset vagy. nem is neked szól a cikk valószínűleg...

[ Szerkesztve ]

(#9) Bici válasza copass (#7) üzenetére


Bici
félisten

Főfalakban rengeteg a vas, de az elválasztókban panel típustól függően lehet akár nulla is.
Anyáméknál 25%-on is ellátta az egész lakást a T-Home-os ZTE router egy időben.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10) Plague1 válasza sien (#8) üzenetére


Plague1
csendes tag

Nem tudom akkor milyen gatyi routered lehet, de a TP-LINK-em jelét 3 házzal arrébb(bent a házban) fogni lehet egy laptoppal...igaz csak kettes a jel, de netre jó. Eddig 2 yagi volt fent és 1,5Km volt vele a rekord...

Amúgy ez egy jó technológia, de én féltem gépemet.

Nyugi drágám értek hozzá. Tuti, hogy a kék a fázis!!!!!!

(#11) nbg válasza Plague1 (#10) üzenetére


nbg
senior tag

Mitol felted a gepedet?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#12) trance89 válasza sien (#8) üzenetére


trance89
őstag

mondjuk a wifi repeater-t nem a fő router mellé szokás allítani hanem 1-2 helyiséggel odébb, így nincs akkora lakás amit ne lehetne lefedni vele bőséges jelerőséggel...

(#13) Plague1 válasza nbg (#11) üzenetére


Plague1
csendes tag

Lehet benne bármilyen optocsatis leválasztás vagy indukciós átvitel én biztosan nem fogom rákötni lanon keresztül a gépemet a hálózati feszültségre. Láttam én már olyat így a szervizben eltöltött jó néhány év alatt, ami azt mondja neeem :D

Nyugi drágám értek hozzá. Tuti, hogy a kék a fázis!!!!!!

(#14) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nyilván számít a falban futó kábel minősége is. Lehet tudni, hogy itt réz vagy alumínium dróton ment a jel?

Egyáltalán működik ez alumíniummal?
J.

(#15) nbg válasza Plague1 (#13) üzenetére


nbg
senior tag

Jo, akkor ne hasznald. Sot, a konnektorba se dugd be a gepet, a tap is elromolhat... :U :P

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#16) #40935168 válasza Plague1 (#13) üzenetére


#40935168
törölt tag

Kapacitív vagy induktív a csatlakozása, függetlenül a feszültségtől, amire a nagyfrekis jelet moduláció után ráteszik.

Én ezt játszottam kilovoltokkal, fejlettebb (ipari) chipsettel és két végpont között néztük, mennyi megy át, mennyi egyik fázisból a másikba az áthallás, mennyi a csillapítás, mennyit bukik az ember jelminőségben egy kismegszakító miatt, stb.

Bohóckodni jó a technológia, de a 200 mega névlegesből házon belül is ha lesz 100-ad, már tapsolhatsz + a moduláció miatt pinget buksz mondjuk online játék esetén.. beáll sima modemes 20-60-as latency-re mondjuk egy Counter Strike Source, csak mondok valamit.. rosszabb jelminőség esetén már játékra alkalmatlan, legalábbis FPS-re.

De a laikusnak nem rossz áthidaló megoldás - ha nincs wifi, mert a wifit még mindig jobban preferálom és az a technológia ehhez képest iszonyatos iramban fejlődik, ide meg senki nem fejleszt. (Legalábbis nem olyan iramban, mert én fentebbi mókolásokban 6 éve vettem részt és mai napig nem látok semmi előrelépést, ennyit az "innovatív" technológiáról). ;)

Ha valakinek van egy anyja, huga, barátnője, akinek kell a facebook, a youtube, a farm és a freemail, arra tök jók ezek a konnektoros kütyük, egy hardcore netezőnek viszont inkább csak bosszúság. A semminél jobb, de ha van alternatív megoldás és jól hasít a wifi az adott helyen, akkor csak a wifi.

A sávszéled is váltakozó, ha pl. ugyanazon a fázison vagy, mint a mosógép vagy egy hajszárító, ezek működésbe lépésekor a villanymotoroknak köszönhetően búcsút mondhatsz a következő headshot-nak, úgy telenyomja az adott ágat zajjal, esetleg a letöltésed szakad be felére- negyedakkorára..

.. ha pedig a két helyiség konnektorai mondjuk egy nagy családi házban (vagy bármi egyéb okból) külön fázison vannak, hát ott szintén ne várj sok jót.

Sok betegsége van még ennek.. a tech nem rossz, csak szerintem nem fejlesztik úgy, mint a wifit. Az alapötlet jó, a zavarforrás viszont rengeteg. Még a PC-d tápja is beleszól.. pl. laptoppal mérve két ilyen kütyü között az átvitelt, akksiról, töltők kihúzva, jobb a sávszél, mint mikor két PC-vel mérsz, két kapcsolóüzemű táppal a szomszéd konnektorban.. :U

Písz.

(#17) #40935168 válasza joysefke (#14) üzenetére


#40935168
törölt tag

Mindennel működik ami fém és vezeti az áramot, akár platinából is lehet a teljes elektromos hálózatod, arany, ezüst, .. mindenen megy. Panelokban tipikusan alu van, természetesen azon is. Csak másak a jel/zaj viszonyok, amik alapvetően befolyásolják a kapcsolat minőségét.

(#18) saelin


saelin
veterán

" ... és nem szenved a Wi-Fihez hasonló vezeték nélküli rendszerek sebességingadozásától." - Persze, csak ez fixen sz@r! Arról nem is beszélve, ha bekapcsolsz egy turmix gépet van rá esély hogy ledob a net. ;] Kösz, nem kérek belőle.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#19) #40935168 válasza saelin (#18) üzenetére


#40935168
törölt tag

:K

(#20) Plague1 válasza #40935168 (#16) üzenetére


Plague1
csendes tag

Én az induktív mellett tettem le a voksom látatlanba. Magát a technológiát én is ismerem, mert X10 rendszerekkel bohóckodom én is otthon. Ott is sok a zavaró tényező. Szóval teljesen egyetértek veled, hogy jelenleg ez még csak bohóckodásra alkalmas.

Nyugi drágám értek hozzá. Tuti, hogy a kék a fázis!!!!!!

(#21) #40935168 válasza Plague1 (#20) üzenetére


#40935168
törölt tag

Én ipari egységekkel, ipari chipsettel (de szintén 200Mb-s) kütyükkel "szórakoztam" trafóházakban is. Totál vegyes a kép, hol használtunk induktívat és hol kapacitívat. Itt bármi lehet, én pont kap-ra tippelek ennél, de tök mindegy (sajnos), mert nem ez a seb az, amiből az egész úgy alapjaiban vérzik, hanem a frekvencia, a jel-zaj arány, a vivő közeg "tisztasága" (zajossága), csillapítása, minősége és a moduláció mint olyan. Szóval MOST, 2013-ban, tényleg csak bohóckodás és ha belegondolok, mennyit esett 1 méter üveg ára + megy itt az FTTH (fiber to the home) gyerekcipőben, előbb utóbb leszivárog a 10GbE is.. 5-10 év múlva már azt sem fogjuk tudni, miről beszéltünk most. (Szvsz ez a technológia csak céltechnológia lehet, ahol nem megy wifi és kábelt sem lehet húzni, de mainstream soha nem lesz és igazi szélessáv sem, hát még 10 év múlva). Tehát marad a konnektorbohóckodás, de én inkább végigvésem a falat, vagy panelben ahol nem lehet vésni, a 45-fokos szegőléc alá be a kábelt és jónapot, ott a Gigabit és az 1 milliszekundum. Ez arra pont elég, hogy a fejlesztési költségeket (talán!) visszahozza (kérdőjel), de durranni nem fog.

(#22) Legyes


Legyes
tag

A jóval olcsóbb TP-Link 200MBites technikával 57m^2 lakás két ellentétes vége között 22/25Mbit átmegy, a segédprogram a linkre 113MBitet mutat.

-=LeGyEs=-

(#23) #40935168 válasza Legyes (#22) üzenetére


#40935168
törölt tag

:K ez a másik.. chipset által jelentett link speed ki tudja milyen fizikai layerben, vs. ip szinten áttolható adatmennyiség / másodperc. Ezt sem sikerült megoldani 6 év alatt. :C

(#24) Legyes válasza #40935168 (#23) üzenetére


Legyes
tag

Az alkalmazott titkosítás és a protokoll sajátosságai miatt ez eleve képtelenség :)

-=LeGyEs=-

(#25) #40935168 válasza Legyes (#24) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nem is a névlegest kell itt hozni vagy mutatni, de könyörgöm, a KÖZELÉBEN legalább .. :D

113 vs. 25 izé, semmi gáz :) A mérnök ránézett, jóóó lesz, aha ! Pipa, mehet tömeggyártásba. PROBLEM ? :U

Belefért volna egy szorzó még simán abba a chipset-be, ami legalább bután, marha durván saccol egy nemvalós fizikai, de valós ip szintű link speed-et :)

Vagy a közelében, na. 113-ra 80-at, már az is elég mellé, de jobb. De 25 ? :DD
Hát a full off kategória..

(#26) alevan


alevan
őstag

Az mikor lessz megoldott, hogy bemegy a konnejtorba egy hasonló cucc, és a vezetékeket felhasználva wifivel lessz elárasztva a ház?

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#28) Legyes válasza #40935168 (#25) üzenetére


Legyes
tag

Én ennek is örülök, mert kacifántos a hálózat, plusz vannak rajta nagy fogyasztók is (hűtő, klíma). Valamint ez az egyetlen közel drótos, albérlet kompatibilis megoldás. A vastag tégla és vasbeton miatt a WiFi nem játszik, főleg nem ilyen sebességgel. Plusz gyorsan megvan és szemre látható hol a gond.

-=LeGyEs=-

(#29) #40935168 válasza Legyes (#28) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ezért mondtam, hogy célhardver. Mindenre nem jó, de van, ahol NAGYON jól jön. ;) Csak nem kell keverni a szezont a fazonnal.

alevan, én egyelőre nem nagyon akarnék a mai elektroszmog-világban még a rézhuzalokból is antennát csinálni.. még nincs gyerekem, bízom benne, hogy egyelőre nem vagyok impotens. Ha már lesz kettő, elgondolkodom, meg akarom-e főzni magam, vagy az agyam, vagy a tökeimet, vagy akármimet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30) Legyes válasza alevan (#26) üzenetére


Legyes
tag

Van olyan powerline kütyü, amiben AP is van. Pl. a TP-Linknek is van ilyen.

-=LeGyEs=-

(#31) Legyes válasza #40935168 (#29) üzenetére


Legyes
tag

De a mobiltelefont, ami bejövő hívás esetén 1-2W teljesítménnyel melegíti leendő srácaidat, tőlük 10 centire azt nem hanyagolod mi? :D

-=LeGyEs=-

(#33) Fanyuvo


Fanyuvo
tag

Szerintetek egy ilyen cucc megoldást jelentene a problémámra? T-home-os SET-TOP BOX-ot kéne átvinni a nappaliból a szobába, de kedvem és lehetőségem sincs behúzni egy új UTP kábelt az egész házon át. Egy ilyennel ez meg tudom kerülni? Nem tudom mekkora átviteli sebesség kell egy SET-TOP BOX-hoz, hogy ne akadjon az adás.

Választ előre is köszönöm.

(#35) kakuk.tamas válasza copass (#7) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Egerbe panelba laktam, és egy 12 ezeres TP-link nem tudta kiszolgálni a teljes lakást, ami 75m2 volt.
Normális, új építésűnél, ha egy szobába teszed a roultert kell egy ismétlő legalább.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#36) Sanya


Sanya
nagyúr

"Aki esetleg kevésnek találja a 7 MB/s körüli csúcssebessége"... Az húzzon be cat6e kábelt és vigadjon :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#37) Bici válasza Sanya (#36) üzenetére


Bici
félisten

Pontosan. :K

!!! Egyébként a cikk írójához még mindig áll az a kérdésem, hogy mit számított "fázisnak" a teszt során; valódi fázisokat, vagy a megszakító különböző ágait?
Első esetben nem értem, hogy egyáltalán hogy működhet.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#38) Sanya válasza sien (#8) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ha az emeleten 5 szobád van, akkor keress egy céget, aki megoldja neked ;)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#39) fecus


fecus
őstag

Tudja valaki mennyit eszik egy ilyen pár kütyü? Melyik a kisebb fogyasztású egy WiFI repeater vagy ezek?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#40) sien válasza Sanya (#38) üzenetére


sien
aktív tag

minden szoba be van utp kábelezve, csak arra írtam, hogy nem kell nagy varázslat elveszteni a wifi jelet. de látod, van itt akinek olyan faja wifije van hogy 5 faraday kalitkán át is 100mre sugároz.

(#42) _Atesz


_Atesz
addikt

A nagy gond ezeknél a rendszereknél a váltóáram. Amerikában egyenáram van, ott relatíve zavartalanul működhetnek.. :)

(#43) antikomcsi válasza Bici (#37) üzenetére


antikomcsi
veterán

Sehogy. Mivel a különböző fázisok között nincs összeköttetés, ami vezetékes technológiánál egy lényeges dolog.

Azonos fázisról lehet szó, ami az óra után különböző kismegszakítókon keresztül jut el a készülékekhez. Így a 2 adapter közé rögtön 2db. kismegszakító kerül, ami okozza a veszteséget.

(#45) redXIII


redXIII
senior tag

Nekem egy netgear cuccom,van, 500mps-es, majd egy sima 5 portos gigabites switch. Az való igaz hogy tökéletesen csak úgy müködik,ha konnektorból konnektorba van dugva,egy elosztó már visszafogja,söt egy idö után bezavar. Melegszik is a cucc,le szoktam kapcsolni néha ha eszemben van,de ha elfeljetem 1 hétig pl akkor sincs semmi gond. A 60-as netemet simán viszi maxal,és nincs semmi gondom úgy sem hogy egy noname switchet használok több eszközzel,akár egyszerre.

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#46) Legyes válasza _Atesz (#42) üzenetére


Legyes
tag

:D Épp hogy a váltóáram a jó, mert a szinuszhullám a vivőfrekvencia (mint a hagyományos rádiónál), ehhez szinkronizálnak mindent, ahogy régen az analóg tv-nél :)

-=LeGyEs=-

(#47) Bici válasza antikomcsi (#43) üzenetére


Bici
félisten

Én is így sejtem, de gondoltam inkább kérdezek, mert nem akartam egyből kételkedni a szerző szakértelmében, vagy fogalmazási képességében. Gondolom, már neki is péntek volt. Előfordul. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48) weiss válasza antikomcsi (#43) üzenetére


weiss
addikt

Működik az külön fázison is.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#50) antikomcsi válasza weiss (#48) üzenetére


antikomcsi
veterán

Éspedig?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.