Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#125) Kernel válasza antikomcsi (#76) üzenetére


Kernel
nagyúr

Én úgy tudom, hogy 60Hz váltó van az egyesült államokban, aminél valóban nagyobb áramerősségre van szükség. Viszont vastagabb vezetékeket is használnak.

Ne vicceljük, 60 Hz-en még gazdaságosabb is az energiaátvitel, állítólag 10-15 %-kal. Vastagabb vezeték a 120 V miatt kell (azonos teljesítmény --> kisebb feszültség --> nagyobb áram).

Ha jól látom a Google alapján, az USA államközi, nagyfeszültségű távvezetékek 500 kV-on mennek, alatta van 110 kV, alatta 16 kV középfeszültség, majd 2300-2400 V az utcákban, amit még tizedrészére csökkentenek egy másik trafóval, így lesz 230-240 V.

Csakhogy a trafók szekundere egy középcsapolással van ellátva (ez lesz a 0 / föld), így a polgárok továbbra is tudják használni a 110-120 V-os készülékeiket, nem kellett áttérni nagyobb hálózati feszültségre és kidobni a rengeteg szerkezetet. A szabványérték 120 V +/- 10 %

Ugyanakkor a 240 V (vagyis mindkét fázis) is be van vezetve a házakba és a fix bekötésű eszközök (kályha, tűzhely, ruhaszárító) arra van kötve.

Ha valamelyik információ rossz, arról nem én tehetek, így olvastam, és az elektromos témák iránt érdeklődő fórumozók kedvéért gondoltam offolni vele.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.