Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Tetszik, és ebben a kategóriában nem is tűnik olyan drágának!
Kéne... ha hallgatnék még CD-ket. :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2) Janus27


Janus27
tag

Nem rossz dolog ez, csak az ára egy nullával hosszabb mint amennyit ér! :D

(#3) elefant válasza Janus27 (#2) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

na!

nem olyan biztos az (és a forgalmazást Japánban kezdik meg, ahol minden sokkal drágább)

(#4) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Csak kapkodom a fejemet, mik vannak!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#5) khron78 válasza Janus27 (#2) üzenetére


khron78
őstag

Szerinted ez 10eFt-ot ér? El vagy tévedve nagyon.

(#6) #16939776


#16939776
törölt tag

Hi-fi-torony szint gombok, műanyag előlappal. "TEAC" :(

Ha belül is tiszta műanyag, sok érte a 100K.

[ Szerkesztve ]

(#7) Formaster válasza #16939776 (#6) üzenetére


Formaster
addikt

Kazetta Rulez ;]

(#8) elefant válasza #16939776 (#6) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Direkt úgy néz ki,mint egy 30 éves cucc...

(#9) E770


E770
senior tag

a fiataloknak lassan már el kell magyarázni, mi is az a kazetta
nosztalgikus készülék, vagyis inkább olyan kedves, megmosolyogtató

pedig valaha micsoda szép dolgokat csinált a TEAC - s itt most tényleg helye van a régen szebb volt lemeznek

(#10) #16939776 válasza Formaster (#7) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez is egy "plusz szolgáltatás", az olcsóbb egybe-készülékekbe nem kerül ilyen funkció.

Komolyabb SD + CD kapni ennyiért :Tascam CD200SB

(#8) elefant: Egy belül-üres hifitorony ugrik be a kivitelezésből, inkább, mint egy "30 éves cucc".

[ Szerkesztve ]

(#11) E770 válasza elefant (#8) üzenetére


E770
senior tag

hát azért nem pont mint egy Z-7000-as ;]

(#12) -=RelakS=- válasza E770 (#9) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mármint kazettának, nem? :)

A kazetta is tudott jól szólni, megfelelő ráfordítás ellenében persze.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13) elefant válasza E770 (#9) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

A kazetták egyébként most megint elkezdtek pörögni. Egy csomó zenész, zenekar kiad limitált példányszámú kazettát is.

(#14) MZperX75 válasza Janus27 (#2) üzenetére


MZperX75
addikt

Annyiért vennék is egy ilyet 10.000Ft ,van egy jó pár kazettám a pincében
(LP-s felvételek Metál,krómos szalagokra rögzítve egy 3fejes Technics Deck-el)

Szerintem így ránézésre ,ez nem a minőségről szól sajnos ,csak az ára high.
Kár szépíteni,régen sem az egybe"szarok" hordozták a minőséget,szerintem használtan szerezni kell egy jó deck-et,és jó CD-playert azt kész,PC szinte mindenkinek van ,minőségibb digitalizálást biztosít,persze ez csak az én véleményem így látatlanban ,az eddigi tapasztalataim szerint.
Így egyet értek veled...

(#15) E770 válasza elefant (#13) üzenetére


E770
senior tag

erős a retro hullám ismét, bár én nyilván arra hivatkozom otthon, hogy a gyerekeknek veszem játékszerként az összes régi analóg cuccot
valójában ez érzelmi kérdés szerintem, teljesen mindegy a műszaki rangsor egy orsós vagy kazettás magnó az élmény

ilyet is találtam nekik, s ezzel már most is tudnak játszani (még nem ovisok sem)

(#16) Attici válasza -=RelakS=- (#12) üzenetére


Attici
őstag

Én is elővettem a régi Maxell MX kazettáimat, amire még az AIWA AD-F810-el vettem fel. és nagyon meglepődtem, hogy még mindig milyen jól szól. Pedig több mint 20 éves felvételek.
Sokkal természetesebben szól mint a digitális jelforrások.
Lehet, hogy én is visszatérek a kazettákra. :K

E770: De minek otthonra egy játék keverő? :F

[ Szerkesztve ]

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#17) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Kazetta ill. cd lejátszónak sajnos nem látom már értelmét. Ezek az adathordozók nem nyújtanak olyan minőséget, mint pl. egy bakelit lemez. De utóbbihoz sem ilyen horror áron kéne lejátszókat árulni. 30-40-k-t még rááldoznék egy jó minőségű lejátszóra, de 100k+-t már nem ér meg. Annyiért már egy rendes számítógépet lehet venni, amit nem csak zene lejátszásra lehet használni...

ez a kedvenc aláírásom

(#18) Peak válasza ROBERTOH (#17) üzenetére


Peak
addikt

a DVDaudio meg nullába veri a bakelitet. afelett pedig a HiRes anyagok, 384kHz/32bit, sehol sincs a bakelit.
manapság meg amikor a zenei anyagokat amúgy is digitálisan keverik, rögzitik, hangolják, a bakelit lemezen kvantált jel van analóggá alakitva, szép négyszögjel van DAColva, nagyjából egy szinten van egy mai bakelit egy CDvel.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#19) [CsuCsu] válasza ROBERTOH (#17) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

En meg a bakelitnek nem latom ertelmet a retro eleterzestol eltekintve. A legjobb adathordozo a hattertar. Tomoritetlen, jo minosegben felvett hangfajlokkal, nem agyon masterelve. Barmelyik PC lejatsza, de ugye kell erosito es a tobbi bizbasz ide is. Az igazi problema az emlitett minosegu fajlok elerhetosege.

[ Szerkesztve ]

(#20) SySERR


SySERR
csendes tag

Csak érdekességként érdemes meghallgatni, hogyan szól most egy 1960-as évekbeli felvétel egy akkori mester szalagon.
https://www.youtube.com/watch?v=UsUjWKayoGo
Ebbe érdemes beleszámolni azt is, hogy a YouTube már rontott a minőségen a tömörítés miatt, de még így is teljesen jó.

(#21) #16939776 válasza ROBERTOH (#17) üzenetére


#16939776
törölt tag

CD-t és MC-t is meg lehet hallgatni, akár többször is, ha olyanok a körülmények :)
LP-vel is ugyan az a baj mint a CD/MC-vel: sok a szemét, szét-masterelt fosch-halom. De ha van időd/lehetőséged kutatni, válogatni, kipróbálni akkor bármelyikből lehet olyan gyűjteményed, amit élvezetesen halhatsz.
Ha van PC-d/Mac-ed, akkor 100-150K körül egészen elfogatható minőségű külső hangkártyát lehet kapni. Ha szerencséd van a felvételeid-et is megleled, hozzá méltó minőségben.
Ez kevesebb idő, de több pénz. :)

[ Szerkesztve ]

(#22) mazsi70 válasza Attici (#16) üzenetére


mazsi70
senior tag

Még mindig használok kazikat . :D

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#23) elefant válasza mazsi70 (#22) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

:C :Y :R

azta bakker.

Nekem is megvannak a régi kazijaim, de mondjuk már nagyon ritkán teszek be bármit. Azt is inkább azért, hogy ha nosztalgiázni akarok, visszahozni valami régi életérzést, vagy korszakot.

(#24) -=RelakS=- válasza SySERR (#20) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az is érdekes, hogy az eredetileg kitalált 15 inch/sec-es sebességet (jesszus, 38cm másodpercenként :Y ) felezgették újra és újra, míg eljutunk el a kompakt kazettában használt 1 7/8 inch/sec sebességig (15 -> 7 1/2 -> 3 3/4 -> 1 7/8)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#25) Attici válasza mazsi70 (#22) üzenetére


Attici
őstag

Nem semmi! :C
Én mióta 99-ben megvettem az MD-met nem használtam kazikat.
De most újra kezdek ráhangolódni. Jó érzés és meglepően jó a minősége is.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#26) mazsi70 válasza Attici (#25) üzenetére


mazsi70
senior tag

Azt a vasat ne hagyd porosodni !
A Facebook-on van egy-két jó fórum ,ilyen cuccokat kivesézni .

A legszebben még mindig a DAT magnóm szól .

elefant :R

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#27) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Lehet, hogy egyedül vagyok a véleményemmel, de szerintem a kazetta pont nem az a dolog, amire könnyes szemmel kellene emlékezni.
Visszanézve szerintem egy igen kényelmetlen és kevéssé praktikus megoldás volt a szalag degradálódással meg az ide-oda tekergetéssel. (Igen, én még az a korosztály vagyok, aki a suliban tollon pörgette a kazettát, hogy spóroljon a Walkman elemeivel.) Elmondhatatlan élmény volt, amikor a '90-es évek közepére végre lett egy Discman-em.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#28) Lacok válasza mazsi70 (#22) üzenetére


Lacok
őstag

Szép gyüjtemény. :Y

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#29) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Jópofa de ennyi, egyszerűen manapság nincs relevanciája. Ha van olyan kazettán lévő anyaga az embernek - házi felvétel stb. azt már eddig is lehetett digitalizálni. A CD alapban digitális úgyhogy arról is lehet FLAC-ot csinálni. A digitálisan tárolt zenék kényelmesebbek és ez az emberek 99%-nak elég.

Talán a lemezjátszónak van még keresnivalója de egy átlag embernek az is csak macera. CD, DVD, VHS egyiknek sincs már értelme. Ha jobban belegondol bárki EZEK CSAK ADATHORDOZÓK. Ebből következik, hogy egy adathordozó elavul ha ugyanazt az adatot:
- jobb minőségben, egyszerűbben, kisebb helyen, olcsóbban lehet tárolni. A minőségre szoktak sokszor hivatkozni de nem egy 192kbps -os mp3-at kell nézni hanem pl. egy 1500 kbps körüli FLAC tömörített zenét pl. amihez már eszköz is kell, hogy visszakapjuk hangzásban ezt a minőséget.

(#30) X-Master


X-Master
tag

Nekem nemrég ment tönkre egy Akai CS-F12 deckem. Gondoltam, veszek egy újat, valami igazán jót. Teac volt, egy darab az egész neten 100 ezer forintért. Szuper meg új meg garanciás, de azért sok. Mondom várok egy kicsit, meg kinézek a piacra. Töredékéért jutottam hozzá egy tökéletesen működő Pioneer CT-W606DR-hez. Az Akai-t nem érte meg javíttatnom, mert többe lett volna mint a Pioneer. Eladtam hibásként, még úgyis többet adtak érte, mint amenyi a Pioneer volt.

Zenéről az a véleményem, hogyha tehetem, 192/24-es vinyl ripeket hallgatok. A SACD is jó, van egy semmihez sem fogható hangzása, de valahogy nem olyan természetes és gazdag, mint a bakelit. A legjobb persze a digitális stúdióanyag. A legszebb minőségű felvétel, amit eddig hallottam, az az Europe - Final Countdown című lemeze 192/24 vinyl ripben. Állítólag oroszok megszerezték a mesterlemezt és arról készült a rip. Én elhiszem, mert mai felvételeket is leiskoláz. Vannak zenekarok, amik viszont CD-n szólnak jobban, arra hangolják (főleg újabbak), de olyat is hallottam hogy MP3-ra hangolnak. Na az gyalázat.

Én még kocsiban is FLAC-et hallgatok pendrive-ról. Évek óta kerestem hozzá az eszközt, míg végül 2-3 éve a Pioneer előjött egy FLAC-kompatibilis szériával. 18 ezer forintért ajándék. Kár hogy csak a CD minőséget bírja (44.1/16), pedig 192/24 is jó lenne.

Kazettás deck meg úgy szól a legjobban ha digital RCA (koax) kábelből veszel kettőt, és azokkal kötöd össze a csatornákat. ELég egy közép kategória, én inakustik start használtam. 2 ezer ft az 1 méteres, nem vészes.

[ Szerkesztve ]

(#31) r4z válasza Cs1csó (#29) üzenetére


r4z
nagyúr

egy adathordozó elavul ha ugyanazt az adatot jobb minőségben, ...

Itt a lenyeg, hogy, miert van meg letjogosultsaga a vinylnek, es akar a kazettanak is. Analog felvetelt digitalizalva, majd ujra analogra konvertalva nem ugyanazt az adatot kapod vissza. A mai napig keszulnek tisztan analog felvetelek es keveresek (meg akkor is, ha feher hollo kategoria), de aki bevallalja a macerat, hogy ugy hallgathassa ezeket a zeneket, ahogy azoknak tenyleg szolniuk kell, az megveszi az analog adathordozot.

Peldaul a Metallica fekete albumabol a legjobban szolo verzio, amit valaha hallottam, egy vinyl rip volt. Felmossa a padlot barmelyik digitalisan kiadott verzioval, es ez csak egy rip, ami mar ugye atesett az analog -> digitalis -> analog konverzion. Minden bizonnyal ugyanazon a rendszeren az eredeti lemez meg jobban szol, mint ez a rip.

Mindezt azert irom le, mert a forras a legfontosabb eleme a zenei lancnak. Jo forrasbol lehet rosszat csinalni, de forditva ez mar nem all.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32) x_o_n


x_o_n
veterán

Nem régen vettem meg az In strict confidence uj lemezének limitált kiadását amiben van egy kazetta is,söt elég sokan adnak ki ujra föleg USA ,de deckem már elég régota nincs,én simán megvenném ezt a készüléket ha SACD-t is lejátszana,nemrég vadásztam le elég jó hifi cuccokat az ebayen,és egy jó sacd,himd ,és kazettás deck még hiányzik a gyüjteményböl,bár leginkább az MD-t kedvelem,kár érte,jó ügynök volt

(#33) trufa12


trufa12
addikt

valahogy így néz ki egy régi cucc :) .
Aztán itt nincs nagyon műanyag....

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#34) Tidus válasza #16939776 (#6) üzenetére


Tidus
addikt

Hát nem egy Pioneer, a retró világból, fémből és alumíniumból.
Amúgy a 100rugó tényleg kisé húzós.

(#35) Peak válasza r4z (#31) üzenetére


Peak
addikt

a metallica black albumának hangkeverése a szakmában az egyik legtöbbet szidott fikázott darab. :D Azért nice try. :D bármelyik RHCP vagy Jamiroquai album fényévekkel jobb master darab. de kb. Pink Floyd albumokból az új Division Bell aniversary kiadás HiQ digitálban 50 körrel jobb.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#36) hypno skate


hypno skate
senior tag

Azért egy erősítő nélküli cuccot nem feltétlenül neveznék hangrendszernek.

Ennyi pénzért meg talán akár DVD-t (horribile dictu Blu-ray-t) is lejátszhatna.
Valamelyik sarokba meg akár egy tisztességes rádió tuner is elfért volna. (Ha már...)

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#37) Gabir


Gabir
aktív tag

Nem az volt a cél ,hogy hájend szóljon..
Aki még meg akarja hallgatni régi kazettáit, CD lemezeit, és van is pénze, el tudja költeni erre.
Főleg ha nem akar/tud több gépet kezelni.(külön CD, Deck, stb)
Gyakorlatilag kazettára nincs lejátszó. Ha kazettát akarsz és újat, ez van.
Ami tetszik, hogy nem a trendi slim formavilág :)

(#38) hpeti2 válasza hypno skate (#36) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Teljesen egyet értek. Fel nem tudom fogni, hogy lehet, hogy az összes szar mp3-as cd lejátszós cuccból kimarad még a dvd támogatás. Evidens, hogy ha a hely miatt mp3ban tartom a zenei gyűjteményemet, akkor szeretném, minél kevesebb adathordozón tárolni azokat. De látom jól megvagyunk így, mert én nem veszek mini hifit, meg autós cd-s fejegységet, mert nem tudom a dvd-t beletenni, a gyártók meg nem akarnak ilyet gyártani. Hát kenjék a hajukra az mp3-as cd-s szarjaikat, főleg ezért az árért.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#39) trufa12 válasza Gabir (#37) üzenetére


trufa12
addikt

Annyi szóljon ellene hogy ha az ember szerencsés meg odafigyel pár ezerért kap kiváló kazetta decket meg cdt .
Helyet egyszerűbb kiszorítani mint 100kilot . A régi cuccbol meg 20-30 ezerbol meg van a kettő és akkor az már minőség .
Csak ott kiesik az MP3 formátum támogatás
De jól van az. Sőt lehet venni régi cdtarakat amibe akár. 50cd belefer abból is akad kellemes hangzású .

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#40) Solar Eclips válasza MZperX75 (#14) üzenetére


Solar Eclips
tag

Minek egy cd lejatszo, ha van gep arhivalni?

(#41) Gabir válasza trufa12 (#39) üzenetére


Gabir
aktív tag

Én tudom, szinte csak használt gépek alkotják a felhozatalt.
De sokan vannak, akik "használtat sosem, csak új, stb.-stb", (nem baj ha gatyaminőség), csak új és bolti.a varázsszavak.

(#42) x_o_n válasza MZperX75 (#14) üzenetére


x_o_n
veterán

A Teac nagyon jó minőségü cuccokat készit,nem csak ebben a kategóriában,a réggebbi cuccaik arany árban mennek,ne téveszen meg az mp3,igazábol én csak az sacd-t hiányolom,bár egy megfizethető áru bd,svcd,dvda készülék is jó lenne de azok m tényleg tul vannak árazva

(#43) x_o_n válasza Solar Eclips (#40) üzenetére


x_o_n
veterán

Gondolom zene hallgatásra,ég és föld egy pc és egy hi-fi között a különbség ne adj isten egy high end cucc vagy studio készülék.

(#44) r4z válasza Peak (#35) üzenetére


r4z
nagyúr

Lehet, hogy szidtak es fikaztak, de ettol fuggetlenul az osszes verziobol akkor is magasan az szolt a legjobban. Jopar verziot vegigprobaltam.

De mondhattam volna Michael Jacksont is, Thriller es Bad. A vinyl felmossa a padlot a digitalissal.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#45) -szabi- válasza Attici (#16) üzenetére


-szabi-
őstag

hüha, ilyen van nekem is. :)

üdv
szabi

(#46) trufa12 válasza x_o_n (#43) üzenetére


trufa12
addikt

Az tuti hogy irdatlanul termeszetedebben szól meg egy olcsóbb középkategóriás vinyl lejatszorol is bármi mint pcrol .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#47) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Egy érdekes cikk a bakelitről: link

ez a kedvenc aláírásom

(#48) x_o_n válasza trufa12 (#46) üzenetére


x_o_n
veterán

Én ugy látom eleve fel lendült a cd-lp piac és a hi-fi is,mostanság még kazetták is jelennek meg,otthon megölte az internet az egészet sajnos a boltokat és a minőségi zene hallgatást is.
Az árazással is gondok vannak mikor ugyanazt a pioneer erösitőt itt megvettem 35k otthon a legolcsobb 110k volt,és ez nem az adó mértékének a különbsége...

(#49) [CsuCsu] válasza x_o_n (#43) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A PC csak a zenet tarolja. Digitalis kimeneten akarmilyen lancot lehet vele etetni.

(#50) x_o_n válasza [CsuCsu] (#49) üzenetére


x_o_n
veterán

Azért az attól még nem lesz se lp,cd,md,dat,sacd,dvda még ha rip akkor sem...nem beszélve azt az apró tényt amit mindenki elfelejt hogy azért egy minőségihang kártya sem árt.
Meg aztán ugye mégis ugy az igazai ha megvásárolod,ott van a polcon,songbook stb..
a hivatalos forrásbol vásárolt digitális zenék 95% a mp3..a nem hivatalos,letöltött ,lopott zenék meg más tészta...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.