Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) paolinho válasza Oldman2 (#149) üzenetére


paolinho
őstag

Én szóról szóra azt csináltam, amit ITT írtam, - talán annyi pici módosítással, hogy a WiFi-nél kivettem, majd visszatettem a pipát - és simán összejött a kapcsolat. A Calibré-ben kiválasztott könyv (nyilván) simán felment az eszközre. Ez ezekszerint a Calibre irány.
Az is nagyon jó, amit Te írtál, csak ott a Kindle-n kell kiválasztani, hogy mi kerüljön fel az olvasóra. Ez ezekszerint a Kindle/KOReader irány.

A lényeg, hogy valamelyik feltétlen működjön, és ez így, hogy két lehetőség is van, nem kétséges.

(#152) paolinho


paolinho
őstag

Segítsetek már légyszi! Történt ugyanis, hogy egy olyan könyvet olvasok, ahol jegyzetekhez van csatolás a sorok között alkalmanként. A hagyományos, mondhatni gyári Kindle alatt ilyenkor, ha rátapizok, alul megjelenik a jegyzet maga. Itt a KOReader alatt viszont előre ugrik esetemben pl. 27. oldalról a 947. oldalra a jegyzethez. Ez még O. K., de képtelen vagyok visszaugrani oda, ahol egyébként tartottam. Egyrészt van ennek valami speciális módja, másrészt, hogy tudok egy konkrét oldalra eljutni?

(#153) paolinho válasza paolinho (#152) üzenetére


paolinho
őstag

Bocs, kifutottam a szerkesztési időből, de az utóbbi kérdésemre megtaláltam a választ a felső Top bar bal első menüje alatt az "Ugrás megadott oldalra" sor alatt.
De azért jó lenne egy gyorsabb visszalépési lehetőség is a Jegyzetekből a korábbi olvasott részhez.

(#154) Oldman2 válasza paolinho (#153) üzenetére


Oldman2
veterán

Oda vissza ugrási lehetőség nincs az adott ebook-ban?

A „Top bar bal első menüje alatt az "Ugrás megadott oldalra" sor alatt.” a

Visszalépés az előző pozícióhoz nem megfelelő?

A Gesztuskezelőben rendeld ezt hozzá valami jelenleg nem használt gesztushoz.

[ Szerkesztve ]

(#155) paolinho válasza Oldman2 (#154) üzenetére


paolinho
őstag

De, a Visszalépés előző pozícióhoz az kiválló így már. Elkerülte a figyelmem.
Ha megtalálom a Gesztuskezelőt, hozzárendelem valahová.
Köszi szépen a segítséget! :R

(#156) Oldman2 válasza paolinho (#155) üzenetére


Oldman2
veterán

Az ebook-ban nincs oda-vissza ugrás kódolva?

(#157) paolinho válasza Oldman2 (#156) üzenetére


paolinho
őstag

Ezt nem tudom. Hol lehet megnézni?

(#158) Oldman2 válasza paolinho (#157) üzenetére


Oldman2
veterán

:C

Ahogy a szövegből van ugrás a Jegyzetekhez, onnan nincs visszaugrás az szöveg kapcsolódó pontjához?

Csak az ebook létrehozójának igényességén múlik, hogy ez ott van-e.

Ha nincs, akkor igénytelen volt a Creator.

(#159) paolinho válasza Oldman2 (#158) üzenetére


paolinho
őstag

Na, én voltam tudatlan, nem az ebook megalkotója. Valóban, ha ott a Jegyzetek alatt is ha rábökök ugyanarra a számra (számmal vannak jelölve a jegyzetek), amely odadobott, visszavisz a korábbi felületre.
Erre magam is rájöhettem volna, de pancser voltam.
Köszi szépen ezt is! :R

[ Szerkesztve ]

(#160) Oldman2 válasza paolinho (#159) üzenetére


Oldman2
veterán

Akkor ok.
:C

(#161) pzg


pzg
tag

Nem tudom, hogy a magyarítással kapcsolatban hol lehet módosítási kérést megfogalmazni, ezért először itt próbálkoznék:

Az alsó menüben a forgatás fülön a „két oszlop“ szabatos megnevezése inkább „két hasáb” lenne. Gondolom, az elképzelés az volt, hogy ne nyomdatechnikai szakszó legyen a fordítás. Azonban ez, szerintem pont olyan, ami már beépült a köznyelvbe. Legalábbis én kisgyerekkorom óta ismerem, anyukám tanította nekem, mikor olvasni tanultam. Gondolom, más is hasonlóan van vele, de aki rendszeresen olvas, egész biztosan ismeri a kifejezést.

A hosszan nyomvatartva előjövő, hozzátartozó infóban a „két oszlopos”-t egybe kell írni, de ez inkább „kéthasábos” kellene hogy legyen.

És a végére egy kérdés: Van-e lehetőség a dokumentum kétszeri újraformázása nélkül egyhasábos álló nézetről kéthasábos fekvőre váltani?

[ Szerkesztve ]

(#162) Oldman2 válasza pzg (#161) üzenetére


Oldman2
veterán

Jó helyen kopogtatsz a honosítással kapcsolatosan... megnézzük!

A fordítás "oka" egyébként az, hogy az angol eredeti mindenhol "column(s)" -ról beszél.

---

A másik kérdésedre válaszolva, szerintem ez jelenleg sajnos nem megoldható.

De az ötlet jó, érdemes lenne felvetni mint jövőbeli fejlesztési célt...

[ Szerkesztve ]

(#163) laracroft válasza Oldman2 (#54) üzenetére


laracroft
aktív tag

Szia
Próbálom leírásod alapján beállítani a lapozást (ez sikerül is), de miután megtettem újraindítás után eltűnik az "Advanced Settings/Haladó beállítások" menüpontom. Hogyan lehet ezt visszahozni?
2022.10-es verzióban próbálom
köszi ;)

(#164) Oldman2 válasza laracroft (#163) üzenetére


Oldman2
veterán

Most néztem rá, bocs.

A "nem találom" jelenséget a Fájlkezelő alatt tapasztalod?

(#165) paolinho válasza Oldman2 (#164) üzenetére


paolinho
őstag

Megnéztem ezt én is. A Fájlkezelő-Szerszámok - tovább lapoz - "További eszközök" alatt nálam sem szerepel "Haladó beállítások" menüpont.
Csináltam egy rendszer frissítést, és megjelent a "Haladó beállítások" is.

Más. Arra van valami gyorsabb lehetőség, mint Kezdőmappa alatt az oldalankénti előre- vagy hátralapozás, ha egy könyvet el szeretnék érni cím, vagy író alapján? Nálam egyébként az író neve szerint vannak ABC sorrendben a könyvek listázva.

[ Szerkesztve ]

(#166) Oldman2 válasza paolinho (#165) üzenetére


Oldman2
veterán

"egy könyvet el szeretnék érni cím, vagy író alapján"

Keresés?

[ Szerkesztve ]

(#167) paolinho válasza Oldman2 (#166) üzenetére


paolinho
őstag

Áá, igaz, Keresés - Fájlkeresés
Így már megvan. Én egylépcsőben gondolkodtam, de végül is így is jó. Köszi :R

(#168) jan herz válasza rewonka (#104) üzenetére


jan herz
tag

Lehet, már nem aktuális, de azért beillesztem :)

Now Koreader shows colors on my Inkpad Color

https://www.mobileread.com/forums/showpost.php?p=4299495&postcount=518

[ Szerkesztve ]

(#169) paolinho


paolinho
őstag

Lehet, hogy csak könyv-specifikus, de miért lehet az, hogy bármilyen alsó-felső margót állítok, vagy alul, vagy felül (esetenként) mindkét részen átlógás tapasztalható a másik oldalra? Az oldalmargók mellesleg tökéletesek.

(#170) matti70 válasza paolinho (#169) üzenetére


matti70
tag

Hogy érted az átlógást, tudnál mutatni egy képet róla?

(#171) Oldman2 válasza paolinho (#169) üzenetére


Oldman2
veterán

A #42 hozzászólásban leírtak alapján a Szöveg menüben van egy olyan, hogy "Oldalak átfedése".

Itt mi van beállítva nálad?

Ha valamit kérdeztek, írjátok már meg azt is, hogy milyen KOReader verzió fut nálatok.

Hamburger menü/Súgó/Verzió

Nálam v2023.03-40_2023-04-07 (developer verzió)

(#172) paolinho válasza matti70 (#170) üzenetére


paolinho
őstag

Valahogy így néz ki, de van amikor kellemetlenebben:

(#173) paolinho válasza Oldman2 (#171) üzenetére


paolinho
őstag

Az Oldalak átfedésében az 1-et állítottam be, de jobb lenne, ha ezt sem láthatnám.
Nálam a 2022.10-es KOReader fut.

(#174) matti70 válasza paolinho (#172) üzenetére


matti70
tag

Ha az átfedés be van állítva, akkor elvileg az olvasási mód csak folyamatos lehet, nem az oldalakra tördelt. Ha így van, akkor miért? Az "oldalak" módnál veszi figyelembe a könyvben definiált és a beállításokban megadott alsó-felső margót.

(#175) redingitell


redingitell
senior tag

Sziasztok! Most ismerkedem a progival. Mit kell beállítanom, hogy normálisan rendezze a szöveget?

(#176) Oldman2 válasza redingitell (#175) üzenetére


Oldman2
veterán

Ez szerintem egy PDF-ből készült konverzió, láthatóan minden sor 1-1 bekezdés.

Sajnos nincs ötletem, én ilyen esetben (ha nem tudok egy normális konverziót találni), akkor manuálisan átszerkesztem az adott könyvet. Ez viszont idő, amit sokan nem áldoznak rá.

(#177) consono válasza redingitell (#175) üzenetére


consono
nagyúr

Ez milyen formátumú könyv? Én is arra gondoltam, hogy PDF, vagy abból készült...

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#178) redingitell válasza consono (#177) üzenetére


redingitell
senior tag

Pdf.mobi
Érdekes, hogy ha csökkentem a betűméretet akkor normális lesz, de az már számomra kinlódás lenne nem olvasás....

(#179) Oldman2 válasza redingitell (#178) üzenetére


Oldman2
veterán

Ez természetes, mert a "sorok" kisebb betűméret esetén már 1-1 sorként és nem "bekezdésként" jelennek meg.

Melyik ez a könyv? Akár PM-ben is megírhatod, hátha mégiscsak elérhető normálisabb formátum.

(#180) redingitell válasza Oldman2 (#179) üzenetére


redingitell
senior tag

Jonas Jonasson:
Édes a bosszú részvénytársaság

(#181) Oldman2 válasza redingitell (#180) üzenetére


Oldman2
veterán

Oké, küldök egy normális verziót.

(#182) borix válasza Oldman2 (#181) üzenetére


borix
őstag

Nem kötekedés képen de ez így ez f@szság!
Fórumtárs ezt írta róla.
Szerintem jól mutatja a fejlettségét az, hogy akár egy rosszul összetákolt epub-ot is lehet vele olvasni, mert magában a programban lehet állítani azt, hogyan értelmezze (át) az epub-ban lévő forrás adatokat.

Ezt szeretném látni itt a lehetőség, hogy bemutassuk.
A KOReader-ben mit kell hozzá beállítani?
Egy normálisabb vertiót összedobása után már az alap olvasó is elvégzi a feladatát.

(#183) Oldman2 válasza borix (#182) üzenetére


Oldman2
veterán

Ezt azon kérd számon, aki írta.
:R

(#184) borix válasza Oldman2 (#183) üzenetére


borix
őstag

Nem számonkérésnek szántam de ha igaz, akkor valaki csak tudja itt a beállításokat a KOReader topikban.

(#185) Oldman2 válasza borix (#184) üzenetére


Oldman2
veterán

A feladat az, hogy ki kellene találni, hol van az eredeti bekezdések vége.

Mivel erre semmiféle információ nem elérhető a problémás mobi fájlban, a KOReader-nek sem tudod elmagyarázni ezt.

A problémás mobi fájl egy részlete konverziót követően:

<p>akarta az üzletet. Miközben leírta egy szalvétára az</p>
<p>adásvételi szerződés részleteit, a javasember tovább</p>
<p>mesélte, hogy Irma néni mennyire hálás volt idősebb</p>
<p>Ole Mbatiannak azért, hogy megmentette az életét, és</p>
<p>voltaképpen hálából festette le először a javasember</p>
<p>első feleségét egy napernyő alatt, azután pedig a fiát, </p>
<p>vagyis Olét, amint a patakparton játszik. Játszani</p>
<p>persze nem nagyon engedte, mert a festőállvány mögül</p>
<p>állandóan rászólt, hogy amennyire csak tud, álljon</p>
<p>mozdulatlanul azzal a faággal a kezében. </p>

Ennek szerintem ilyennek kellene lennie:

<p>akarta az üzletet. Miközben leírta egy szalvétára az adásvételi szerződés részleteit, a javasember tovább mesélte, hogy Irma néni mennyire hálás volt idősebb Ole Mbatiannak azért, hogy megmentette az életét, és voltaképpen hálából festette le először a javasember első feleségét egy napernyő alatt, azután pedig a fiát, vagyis Olét, amint a patakparton játszik. Játszani persze nem nagyon engedte, mert a festőállvány mögül állandóan rászólt, hogy amennyire csak tud, álljon mozdulatlanul azzal a faággal a kezében.</p>

Simán kicserélve minden </p><p> karaktersorozatot nem jó, mert akkor az egész szöveg egyetlen bekezdéssé válik.

(#186) consono válasza borix (#184) üzenetére


consono
nagyúr

Hát a bekezdést elég nehéz átértelmeztetni még a Koreaderrel is :) VAnnak rá opciók, lehet, hogy stíluskorrekciókban a "Ne legyen a bekezdések között távolság" és a sorkizárásos szövegigazítás kombinációja szebb olvasási képet eredményezne, de a kipróbálható file nélkül ez csak tipp. A tanulság megint az, szerintem, hogy a PDF nem ebook :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#187) matti70 válasza borix (#182) üzenetére


matti70
tag

Bár név nélkül, de engem szólítottál meg, viszont kb. mindent elmondtak már előttem ezzel kapcsolatban. Ugye belátható, hogy rossz és rossz közt is lehet különbség, márpedig a pdf-ből vacakul generált "egy sor-egy bekezdés" epub/mobi a skála minősíthetetlen vége felé van valahol.

Persze a KOReader jó eséllyel tud rajta szépíteni, ahogy consono leírta, de mint sokszor említette már sok ember, a pdf nem ebook formátum. Amit pár perc alatt javíthatsz rajta Calibre vagy Sigil segítségével, azt helyben a KOReader is megoldhatja, de csodákra nem képes. Mégiscsak egy olvasó szoftverről beszélünk, így nem is feladata, minthogy egy statisztikai évkönyvből sem fog neked izgalmas krimit varázsolni.

Ha komolyabb javításra van szükség (ahogy írod: Egy normálisabb vertiót összedobása), az pedig ebook szerkesztő programmal is bőven több órás feladat, csináltam én is már párszor.

(#188) Oldman2 válasza matti70 (#187) üzenetére


Oldman2
veterán

Sokszor a legjobb megoldás, adott esetben kérdezni kell Fórumokon, hogy van-e valakinek az adott könyvből normális formátumú verziója, vagy van-e elérése ilyenhez?

Mint ahogy az most is kiderült, volt ilyen...

(#189) matti70 válasza Oldman2 (#188) üzenetére


matti70
tag

Lehet benne igazság, kíváncsi is lennék, hogy az 1-2 hete szerkesztett könyvből találhattam volna-e így jobb verziót. Viszonylag régi, csak papíron jelent meg, és végignézve az általam ismert helyeket, plusz bevetve gúgli barátunk segítségét csak egy nem túl jó minőségű előfordulása volt. De nagyon jó könyv, megérdemelte, hogy rendbe legyen téve, egyébként erről a könyvről van szó.

(#190) borix válasza matti70 (#187) üzenetére


borix
őstag

Jó lett volna letesztelni, meglepődtem volna ha a KOReader rendbe rakja.

Androidos olvasóra, reader apk-kat csak simán felrakva települnek?

[ Szerkesztve ]

(#191) Oldman2 válasza borix (#190) üzenetére


Oldman2
veterán

Elvileg igen.

(#192) Bozek válasza redingitell (#180) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ja, mert luxus megvenni a könyvet, inkább szívunk a PDF-ből konvertált sz*rral... Pedig ez még olyan, amit meg is lehet venni ITT, ITT vagy akár ITT is. De lopni egyszerűbb...

(#193) redingitell válasza Bozek (#192) üzenetére


redingitell
senior tag

Köszönöm az értékes hozzászólásodat, igazán sokat segítettél.

(#194) Oldman2 válasza Bozek (#192) üzenetére


Oldman2
veterán

Lécci itt ne kezdd el ezt.

(#195) Bozek válasza Oldman2 (#194) üzenetére


Bozek
nagyúr

Igazából ez kimeríti az ÁSZF III./10.10-es pontját, szóval nem is értem, hogy miért velem van a probléma.

Amúgy segítettem, hiszen linkeltem neki pár oldalt, ahol megveheti a jó verziót, amit normálisan tud olvasni.

(#196) redingitell válasza Bozek (#195) üzenetére


redingitell
senior tag

Látom nem kicsi a probléma. Amikor egy progi beállítására kérdezek, és te válaszként könyveket linkelgetsz oda van mit rendezni a fejben.....

(#197) Bozek válasza redingitell (#196) üzenetére


Bozek
nagyúr

Te egy illegális tartalom használatához kértél segítséget, ami a már említett ÁSZF tilt.

(#198) Apollyon válasza Bozek (#197) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Semmilyen illegális tartalomról itt nincs szó, van egy könyve, pdf-ben, leírta melyik, ahhoz szeretne segítséget.
Ha tudsz és/vagy akarsz, akkor segítesz neki, ha nem, akkor nem, és mész tovább.
Az, hogy a forrást honnan szerezte (lehet megvan neki papíron és ő szkenneltette be), arról se fogalmunk, de legfőképp marhára semmi közünk nincs. Ennek kiderítése nem a fórum és az ittlévők dolga, se nem témája.

Az meg vérképp szánalmas, hogy önkéntes gondolatrendőrséget művelsz itt, bicskanyitogató arrogáns stílusban, mint ahogy néha csinálod ezt az e-book olvasó topikban is. Vegyél vissza és ha konstruktívat nem tudsz hozzászólni, inkább ne is szóljál hozzá.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#199) Bozek válasza Apollyon (#198) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Az, hogy a forrást honnan szerezte (lehet megvan neki papíron és ő szkenneltette be), arról se fogalmunk, de legfőképp marhára semmi közünk nincs."

Ehhez nem kell "önkéntes gondolatrendőrség", mert a szerzői jog világosan leírja, hogy hogyan lehet könyvet másolni (teljes könyv, továbbá a folyóirat vagy a napilap egésze magáncélra is csak kézírással vagy írógéppel másolható). Tehát ez a könyv legális forrásból nem lehet meg neki PDF-ben, mert abban a formában soha nem adták ki. De hagyjuk is, úgy néz ki, itt ti legalizáljátok a lopást. Ha valami nem tetszik, hívj moderátort.

(#200) Apollyon válasza Bozek (#199) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Senki nem legalizál itt semmit, inkább úgy néz ki, hogy te nagyon nem értetted meg az előző kommentemben leírtakat. Mégegyszer, mivel szándékosan figyelmen kívül hagytad: a forrás származásának firtatása nem ennek a fórumnak a témája. Ha meg annyira tisztában lennél a szabályokkal, azt is tudhatnád, hogy ez a trollkodás, meg flamekeltés amit csinálsz valóban az ÁSZF-be ütközik.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.