Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Bozek válasza Apollyon (#200) üzenetére


Bozek
nagyúr

Van elfogadható érvem: a warez tiltott. És miattam lehet Jóska, Pista vagy Béla is, a lopás akkor is lopás. Ez nem lejáratás, hanem tény. A warez pedig minden topicban warez marad. És pont.

(#202) Apollyon válasza Bozek (#201) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Köszönjük, hogy ilyen sokat segítettél, olyan jó hogy itt voltál, jár a scooby snack. Na viszlát!

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#203) redingitell válasza Bozek (#201) üzenetére


redingitell
senior tag

Látom, jóindulatod határtalan. Egyébként ha akkora tudor vagy, mint amekkorának tartod magad, akkor biztosan tudod azt is, hogy a jelenlegi Magyar törvények szerint, az internetről történő letöltés, az nem illegális. Viszont lopással vádolni valakit alaptalanul, az elképzelhető, hogy kimerít 1-2 törvényi tényállást.

(#204) matti70 válasza Bozek (#201) üzenetére


matti70
tag

Tényleg csak zárójelben, mert jó lenne ezt a témát lezárni. Természetesen lehet véleményed a dolgokról, amit okosan meg is tarthatsz magadnak, mert biztosat nem tudhatsz és nem is sok közöd van ahhoz, más mit és hogyan intéz. Mindezt a kirohanást viszont előadhattad volna segítő szándékú hozzászólásként is, ahol ajánlod a néhány bolt linkjével a lehetőséget, hogy a rossz forrás helyett ezekkel bizonyosan élvezetes lenne az olvasás. Mindenki jobban járt volna.

(#205) Bozek válasza redingitell (#203) üzenetére


Bozek
nagyúr

A letöltés magáncélú másolásnak minősül, ami valóban nem illegális bizonyos esetekben (zenemű, film), viszont ez könyvekre nem vonatkozik, ahogy azt írtam is.
[link]

De tényleg elég volt, mindenki higyjen, amit akar.

[ Szerkesztve ]

(#206) Cs1csó válasza Bozek (#205) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, PocketBook Touch Lux 5-ön használom a Koreadert, amikor módosítok egy könyvet akkor létrehoz ugyanabban a mappában ahol a könyv van egy "sdr" mappát. A Dropbox ezt nem nagyon kedveli (szinkronizációnál) ti hogy kezelitek ezt a problémát?

(#207) matti70 válasza Cs1csó (#206) üzenetére


matti70
tag

A múlt havi kiadásba került be az új funkció, hogy lehet központi helyen tárolni a könyvek metaadatait.

(#208) Cs1csó válasza matti70 (#207) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#209) Bozek válasza matti70 (#207) üzenetére


Bozek
nagyúr

Jó tudni. Engem mondjuk nem zavart, mert nem használok Dropbox-ot már.

(#210) Oldman2 válasza Bozek (#209) üzenetére


Oldman2
veterán

Hol jön itt képbe a Dropbox?
:F

(#211) consono válasza Oldman2 (#210) üzenetére


consono
nagyúr

Gondolom ő is használja a PocketBook beépített Dropbox szinkronizációját (én is), de eddig nekem nem okozott ez. Mondjuk az is igaz, hogy amikor használom akkor a Dropbox -> PocketBook irány érdekel csak, a visszafelé nem.

"In God we trust. All others must bring data"

(#212) Bozek válasza Oldman2 (#210) üzenetére


Bozek
nagyúr

Cs1csó kérdésében volt, szóval úgy: "A Dropbox ezt nem nagyon kedveli".

(#213) Cs1csó válasza Oldman2 (#210) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Bozek és consono
Amúgy a Koreader miatt majd akarok más könyvküldési módot is kipróbálni a lényeg hogy wifi-s legyen ne kelljen kábelezni. A Calibre is tud valamilyen módon azt akarom majd kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#214) consono válasza Cs1csó (#213) üzenetére


consono
nagyúr

Én ezért tettem Ubooquity-t a NAS-ra itthon, nem kell neki semmi, csak java. [link] Persze ha megy folyamatosan a géped, akkor a Calibre server lehet, hogy jobb megoldás. JA, én ezt nem a Koreaderből érem el, hanem az olvasó böngészőjéből, szóval félig off :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#215) Oldman2


Oldman2
veterán

Érdekes dolgot vettem észre ma a Text/Szöveg/Stíluskorrekciók alatt.

Az adott korrekción hosszan nyomva megjelenik egy (számomra) új lehetőség "Megjelenítés a műveletlistában" néven, amit bekapcsolva, az adott művelet megjelenik a Gesztuskezelőben a kiválasztható műveletek megfelelő almenüjében.

(#216) tocy777 válasza Oldman2 (#1) üzenetére


tocy777
friss újonc

Sikerült esetleg valakinek már a Pocketbook Touch Lux 5-ön (vagy másik Pocketbook eszközön, ahol van menü) a menü elrendezését úgy elmenteni hogy következő inditásra is mentődjön a sorrend? Kiraknám oda a KOReadernek az ikonját, hogy ne kelljen mindig a app menübe belemászni, de folyton visszaáll az alaphelyzetbe ha újrainditom

(#217) laracroft válasza tocy777 (#216) üzenetére


laracroft
aktív tag

Nekem nem :(

[ Szerkesztve ]

(#218) tocy777 válasza laracroft (#217) üzenetére


tocy777
friss újonc

Na picit megint beleástam magam hátha sikerült, és már van egy félmegoldásom :D

Szóval van a system/config/desktop mappában kettő darab .json file

a view.json-be az application alá kell berakni egy új kulcsot, az ikonját még nem tölti be, azt keresem hogy milyen paramétereknek kéne megfelelnie
https://pastebin.com/xebsfQBr

az apps.json pedig tartalmazza azt az 5 van kevesebb appot amit a főképernyőn mutat
https://pastebin.com/MiJGvM3r

módositás után mindkét file-t irásvédetté kell tenni (jobb klikk, tulajdonságok, Read-only bepipál), igy amikor bekapcsoljátok nem csapja felül a fileokat az alap beállitásokkal

belinkeltem pastebinre ahogy van most nálam, amint rájövök az ikonra irom azt is

(#219) jan herz válasza tocy777 (#216) üzenetére


jan herz
tag

Sziasztok!

Inkpad lite alatt két féle képpen lehet megoldani:
Ha egy meglévőt cserélsz, nálam ilyenkor fixen megmaradt a helyén, még ha közben át is helyeztem:

Én társítottam a koreadert a pocketbookkal, így közvetlenül a könyvtárból/kezdő képernyőből tudom megnyitni a könyveket:

(#220) tocy777 válasza jan herz (#219) üzenetére


tocy777
friss újonc

Picit most irigykedem :D sajnos a Touch Lux 5-ön ez egy ismert bug, kaptam igéretet hogy firmware frissitéssel majd javitják...ennek 2 éve :D

(#221) laracroft válasza tocy777 (#218) üzenetére


laracroft
aktív tag

köszi ;)
Én egyelőre megelégszem azzal, hogy induláskor az utolsó könyvem megnyitja, illetve a koreader-hez rendeltem az összes kiterjesztést, így az alap fájlkezelőből rögtön a koreader indul...
#219jan herz - Így így :)

[ Szerkesztve ]

(#222) consono válasza tocy777 (#220) üzenetére


consono
nagyúr

PB Color-on is ugyan ilyen rossz, le is tettem már róla, én is a file társítást tettem alapra, hogy a Koreader nyisson mindent.

"In God we trust. All others must bring data"

(#223) rewonka


rewonka
tag

PB Color-on én elengedtem a KOReadert, nem támogatja a színeket :) és úgy vettem észre a felbontást se jól kezeli, a gyári szoftver több DPI-vel megy, de lehet csak én nem tudtam valamit beállítani :F

(#224) Oldman2 válasza rewonka (#223) üzenetére


Oldman2
veterán

A DPI alapból automatikus beállításban van. Ez manuálisan szabadon állítható.

Sajnos a Pocketbook "mostoha gyermek" a KOReader terén, mert semelyik fejlesztő nem használ ilyen készüléket, gondolom poweruser meg nincs a felhasználók között.

[ Szerkesztve ]

(#225) rewonka válasza Oldman2 (#224) üzenetére


rewonka
tag

KORerader az open? nem néztem utána, de ha hozzá lehet férni, lehet rá nézek.
Állítgattam a DPI-t de ugy emlékszem mindig manuálisan kellett hozzányúlni.
A színeket meg menü szerint támogatja, csak nem működik. Az a bajom, hogy a colorPocketbook-ból még kisebbik volt, mikor vettem és számít a DPI- mert nem tudom olvasni a full oldalas lapokat, nagyítva meg kényelmetlen volt. De én se vagyok egy power user, nem minden nap van a kezembe, sajnos elég ritkán :(

(#226) Oldman2 válasza rewonka (#225) üzenetére


Oldman2
veterán

(#227) paolinho


paolinho
őstag

Arra van lehetőség a KOReader alatt, hogy Kezdőmappát íróra adja be, ne a megnyitás szerint?

(#228) Oldman2 válasza paolinho (#227) üzenetére


Oldman2
veterán

Bocs, de talán nem értem a kérdést.

A Kezdőmappát a Fájlkezelőben egy adott íróra akarod beállítani?

(#229) consono válasza rewonka (#223) üzenetére


consono
nagyúr

Rég jártam erre, de PBColor-on van szín támogatás, be lehet kapcsolni a menüben. A borítókat színesben jeleníti meg, az biztos.

"In God we trust. All others must bring data"

(#230) paolinho válasza Oldman2 (#228) üzenetére


paolinho
őstag

Arra gondolnék, hogy ABC sorrendbe ar írók nevére legyenek láthazók a könyvek listája.

(#231) paolinho


paolinho
őstag

Nem rég olvastam a szótár progikról a Kindle topikban, és felvetődött bennem, hogy KOReader alá is meg lwhet ezt oldani?
Illetve maga KOReader szokot frissítéseket bedobni? Mert nálam az van még mindig, amit anno hónapokkal ezelőtt a legelső alkalommal feltettem.

(#232) Oldman2 válasza paolinho (#231) üzenetére


Oldman2
veterán

A szótáraknak utána nézek, de előzetesen úgy emlékszek, vannak letölthető szótarak benne.

Frissíteni automatikusan nem szokott, ezt manuálisan a "haburger" menü frissítés pontjából tudod elindítani. A frissítés eszköztől függően zajlik le, Kindle eszközökön megy azonnal, Android-on letölti egy friss APK-t, amit neked kell feltelepíteni frissítésként.

Ugyanitt beállítható, hogy a Stabil vagy a Daily (fejlesztői) csomagokat nézze...

(#233) consono válasza Oldman2 (#232) üzenetére


consono
nagyúr

PocketBookon is frissít helyben, a többi ugyan így van ott is.

"In God we trust. All others must bring data"

(#234) paolinho válasza Oldman2 (#232) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi szépen, a frissítés meg is lett. :)
De mondjuk ez a szótár téma is jó lehetne.

(#235) consono válasza paolinho (#234) üzenetére


consono
nagyúr

Itt van a leírás a szótárhoz: https://github.com/koreader/koreader/wiki/Dictionary-support
Este, ha lesz időm megnézem!

"In God we trust. All others must bring data"

(#236) paolinho válasza consono (#235) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi, megnéztem, de már ott el vagyok veszve, hogy PC-t hiába csatlakoztatom kábelen keresztül a Kindle-t, nem látom a tartalmát. A TC csak egy USB meghajtót lát, de ha rákattintok "Nincs ilyen meghajtó" üzenetet dob. Ahová be lehetne tenni a nyelvi fájlt (koreader/data/dict) így nem tudom kezelni.
Az meg csak hab a tortán, hogy a fájl formátuma prc, ami nem a leírásnak megfelelő formátum.
"To use the dictionary lookup function, you first need to install one or more dictionaries in the StarDict format.
The StarDict format dictionary files have suffixes *.idx, *.ifo or *.ifo.gz, *.dict or *.dict.dz."

(#237) consono válasza paolinho (#236) üzenetére


consono
nagyúr

Én innen töltöttem le dictionary-t: [link], kicsomagoltam, majd mappástól bemásoltam a Pocketbookon a megfelelő helyre és simán ment.
Ha nem TC-ből, hanem a Windowsos filekezlővel nézed akkor sem látszik?

"In God we trust. All others must bring data"

(#238) Oldman2 válasza paolinho (#236) üzenetére


Oldman2
veterán

Lépj ki a KOReader-ből, az "normál Kindle felületre", a Kindle-re készült KOReader nem ismeri azt az üzemmódot, amit hiányolsz.
:N

Ha a szótárak másolása kész, indítsd újra az alkalmazást.

[ Szerkesztve ]

(#239) paolinho válasza Oldman2 (#238) üzenetére


paolinho
őstag

Igen, így már látszanak a mappák, köszi, csak a fájl formátummal kellene tudnom mit kezdeni. Vagy próbáljam meg a prc-t áttenni?

Na most, hogy bejutottam a dict mappába fogadott a meglepetés, ugyanis tőlem függetlenül, de jó pár szótár leledzik benne.

[ Szerkesztve ]

(#240) paolinho


paolinho
őstag

Tudom, hülye a kérdés, de hogy tudok kijelölni szót, vagy szövegrészt?

(#241) Oldman2 válasza paolinho (#240) üzenetére


Oldman2
veterán

Hosszan rányomva (és ha szükséges swipe-olva bővíteni a kijelölést) nem megy?
:F

Azt meg, hogy a "kijelölés" miként jelenjen meg, fent balról a 2. menüben (Text/Szöveg) a "kiemelések stílusa" alatt tudod beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#242) paolinho válasza Oldman2 (#241) üzenetére


paolinho
őstag

Par óra, és tesztelem, ha hazaérek. Köszi szépen a segítséget! :)

(#243) paolinho válasza Oldman2 (#241) üzenetére


paolinho
őstag

Igazad volt mindenben, rátapizva a szóra kiemeli, de ha elhúzom valamerre, akkor a mellette levők is kijelölésre kerülnek. És működik a szótár is frankón.
Ami a kiemelés stílusát illeti, nekem az alapbeállítás szerinti a legszimpatikusabb.
Nagyon köszi! :R

(#244) Oldman2


Oldman2
veterán

Mostanra végeztem egy tegnap érkezett refurbished PW5 jb-vel, a KOReader szépen fut rajta.

(#245) szkutyi


szkutyi
őstag

Sziasztok!
Amazon kindle pw5-re nehéz feltenni? Gari vesztessel jár?köszi a valaszt!

(#246) Oldman2 válasza szkutyi (#245) üzenetére


Oldman2
veterán

Üdv,

Amennyiben a fw verzió max. 5.16.2.1.1, akkor feltehető.

Azt nem mondanám, hogy kimondottan „könnyű”, de feltehető.

Közvetlen garivesztéssel nem jár, mivel ha a gari igénye felmerül, a készülék vélhetően halott.

Ha meg még működik, akkor egy gyári original fw-t feltolva rá, visszaáll a gyári állapot.

(#247) szkutyi válasza Oldman2 (#246) üzenetére


szkutyi
őstag

:R :R :R Köszönöm, így el is engedem :)

[ Szerkesztve ]

(#248) fecus


fecus
őstag

Kindle 3 Wifi 3.4.3-ra fel tudom tenni? Esetleg egy biztosan működő jailbreak linket kaphatok. Néztem a Neten, de elég sok jailbreaknél már nincs fenn a a Kindle 3W mint kompatibilis eszköz.
A másik kérdés: ha felteszem, a Calibre könyvtáram elveszik? Tudom a Calibre-n keresztül használni? Most USB kábellel csatlakozom. Linuxon.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#249) Oldman2 válasza fecus (#248) üzenetére


Oldman2
veterán

Mivel ez egy régi készülék a régebbi jb-k is működnek rajta.

Ha megmondod a készülék alábbi adatait:

Settings / Device Info / Serial Number

és

Settings / Device Info / Firmware Version

akkor tudok keresni ezen is működő törést.

(#250) fecus válasza Oldman2 (#249) üzenetére


fecus
őstag

Serial Number: B008 A0A0 0522 3349
Version Kindle 3.4.3 (3543620001)

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.