Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) csendes válasza Oldman2 (#48) üzenetére


csendes
őstag

Nem, az Orphan mindenképpen árvasor. Szerintem a Widow-ra szerencsésebb fordítás az özvegysor, de valóban szokták fattyúsornak is nevezni a szövegszerkesztőknél.
Ha egy oldal legutolsó sorában kezdődik egy bekezdés, azt árvasornak nevezik. Ha egy oldal egy bekezdés utolsó sorával kezdődik, azt özvegysornak nevezik. [link]

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#52) Oldman2 válasza csendes (#51) üzenetére


Oldman2
veterán

Legyen!

Köszi.
:R

(#53) totron


totron
addikt

Háttér- és a szöveg szabadon választott színe megoldott? RGB kóddal vagy teljes színpalettáról, nem előre definiáltakból. Emlékszem mennyit kísérleteztem egy olvasónál a megfelelő színekkel, végül egy padlizsán-szerű háttér és betűszínben annak felharmonikusa - tehát ugyanaz az árnyalat, de egy jóval magasabb világosságértékkel - törtfehérbe hajló lila lett. Ez volt a leghosszabb ideig olvasható sötétben. IPS LCD, teljes DC vezérléssel, zéró villogás. Tudom, itt most e-book olvasók a fő téma, csak megemlítettem.

(#54) Oldman2


Oldman2
veterán

Lapozási területek haladó definiálása

Ismét egy érdekes megoldás LittleBiG007 kolléga fiókjából.

Kérdés: lehet-e olyan módon beállítani a KOReader-t, hogy az alapértelmezett lapozási területeket tetszőlegesen módosítsuk, pl. a kijelző jobb és bal oldalán is legyen egy előre és egy hátra lapozási terület?

Válasz: természetesen lehet, de ehhez a Haladó beállítások alatt kell turkálni.

1. A kijelző felső "harmada" (gyakorlatilag a kijelző mindkét oldalán a felső kétharmad) lapoz előre az alsó egyharmad pedig vissza, hogy bal kézzel tartva is könnyen lehessen előre lapozni.

Indítsuk el a Fájlkezelőt, majd a menüből a Settings/Beállítások menüpontot (Szerszámok) kiválasztva, a 2. lapon More tools/További eszközök -> Advanced Settings/Haladó beállítások.

Itt nyolc oldalnyi beállítás van, keressük meg a DTAP_ZONE_FORWARD és DTAP_ZONE_BACKWARDS.

Ezeket állítsuk be:

Backward:

h=0.4
w=1
x=0
y=0.5

Forward:

h=0.6
w=1
x=0
y=0

2. Ha azt szeretnénk, hogy a Kijelző jobb oldala előre, a bal oldala pedig visszafelé lapozzon, akkor ezeket az értékeket állítsuk be:

Backward:

h=1
w=0.25
x=0
y=0

Forward:

h=1
w=0.75
x=0.25
y=0

Ezek a paraméterek téglalapokat definiálnak a kijelzőn egy sajátos szabály szerint.
h magasság
w szélesség
x és y a koordináták, ahol a téglalapok kezdődnek

A fenti értékek azt jelentik, hogy magasság=1, azaz a képernyő teljes magassága,
viszont a szélesség csak a kijelző szélesség 1/4-ed része, és ez a 0,0 koordinátán (bal felül) kezdődik.
Ez gyakorlatilag egy keskeny téglalap a képernyő bal oldalán.
EZ vissza lapoz.

A másiknál a magasság egyenlő 1, de a téglalap szélessége csak 3/4-ed rész,
ami az Y tengelyen (azaz vízszintesen) eltolva 1/4 képernyő szélességgel kezdődik.
EZ ez elsőhöz képest vastagabb téglalap a kijelző jobb oldalán, előre lapoz.

E két téglalap teljesen lefedi a kijelzőt érintésileg.

3. Ha pl. azt akarjuk, hogy pontosan(!) a kijelző bal fele lapozzon vissza, a jobb pedig előre, akkor pedig ezeket állítsuk be:

Backward:

h=1
w=0.5
x=0
y=0

Forward:

h=1
w=0.5
x=0.5
y=0

Félelmetes lehet ez a nyakatekert logika, de ha egyszer megértjük, akkor már nincs számunkra akadály...

Kapcsolódó mobileread.com topik

[ Szerkesztve ]

(#55) Oldman2


Oldman2
veterán

Megjelent a KOReader 2020.07 "Tumbleweed" kiadása!

(#56) csendes


csendes
őstag

Úgy néz ki, hogy hamarosan megoldódik a több Pocketbook típust érintő bug és újra menni fog rajtuk a KOReader. Akinek nagyon sürgős annak csak egy sort kell átírni egy Lua script-ben [link] :
/mnt/ext1/applications/koreader/ffi/framebuffer_mxcfb.lua:
- self.mech_wait_update_complete = pocketbook_mxc_wait_for_update_complete
+ self.mech_wait_update_complete = remarkable_mxc_wait_for_update_complete

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#57) Bozek válasza csendes (#56) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mondjuk érdekes a hibajelentés, mivel a Touch HD 2 nem a 632-es, az a 3-as. Én mondjuk még ez utóbbin nem találkoztam ezzel a hibával.

Az a SIGSEGV meg minden programozó rémálma, bárhol előjöhet és nehéz kideríteni, hogy mi okozza.

(#58) csendes válasza Bozek (#57) üzenetére


csendes
őstag

Több típust is érint, például a Touch Lux 4-et is (627), ami az egyik legnépszerűbb típus.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#59) Oldman2


Oldman2
veterán

Tegnap megjelent a KOReader 2020.09 "Peanut Butter" kiadása!

(#60) Bozek válasza csendes (#58) üzenetére


Bozek
nagyúr

Értem én, csak a hibajelentésben a Touch HD 3 szerepel, amin én nem tapasztaltam. Ezért írtam azt, amit.

(#61) csendes válasza csendes (#56) üzenetére


csendes
őstag

Úgy néz ki, hogy a 2020.10 kiadásban benne lesz a Pocketbook bug javítása, ami miatt több típuson egyáltalán nem indult el a KOReader: [link] (&6000 és #6669 bug)

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#62) csendes válasza csendes (#61) üzenetére


csendes
őstag

A "nightly build"-ből telepítve mindenesetre már (újra) működik PB-n: [link]

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63) Oldman2


Oldman2
veterán

Érdekes gondom van...

Sigil segítségével szerkesztek epub fájlokat.
Létrehozva egy új könyvet, és egyén Stílusfájl nélkül betéve ennyit a szövegtörzsbe:

<ul>
<li>első<br/></li>
<li>második<br/></li>
<li>harmadik<br/></li>
</ul>

<ol>
<li>első<br/></li>
<li>második<br/></li>
<li>harmadik<br/></li>
</ol>

Az epub a Calibre Viewer-ben így jelenik meg:

• első
• második
• harmadik

1. első
2. második
3. harmadik

viszont a KOreader-ben így:

• első
• második
• harmadik

1 első
2 második
3 harmadik

Az eltérés (a számjegyek utáni pont hiánya/megléte) egyértelműen a megjelenítő motor (engine) különbözősége miatt van, kérdés hogy melyik a helyes?
Van-e arra lehetőség, hogy ezt valahogy CSS segítségével azonossá tegye az ember?

[ Szerkesztve ]

(#64) csendes válasza Oldman2 (#63) üzenetére


csendes
őstag

Alapból a ponttal történő megjelenítés a helyes, ha nincs egyéb beállítás valahol.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#65) Oldman2 válasza csendes (#64) üzenetére


Oldman2
veterán

Mint írtam teljesen "szűz" az epub, csak a megjelenítő motorok alapértelmezései lehetnek eltérőek.

Akkor ez értelmezhető KOreader bug-ként?

(#66) fattyu válasza Oldman2 (#65) üzenetére


fattyu
veterán

Biztos az én ingerküszöbom emberfeletti de nekem azért ez nem üti meg a bug címkét :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#67) Oldman2 válasza fattyu (#66) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem vagyunk egyformák...
:R

(#68) Oldman2


Oldman2
veterán

Év elején már kérdeztem, hogy KOReader alatt hogyan lehet Screenshot-ot készíteni.

Akkor (még Kindle alatt) működött, most Kobo Aura H2O alatt bármit bűvészkedek, nem megy.

Nézzetek már rá, hogy nálatok megy-e?

Fura, hogy külön nincs ilyen "mozdulat" a Gesztuskezelő alatt.

(#69) Mike76 válasza Oldman2 (#68) üzenetére


Mike76
tag

Kipróbáltam: 1. generációs H2O, legújabb KOReader, a diagonális "swipe" (bal felső sarokból a jobb alsóba) tökéletesen működik, a KOReader .screenshots mappájába menti a .png formátumú screenshotokat.

(#70) Oldman2 válasza Mike76 (#69) üzenetére


Oldman2
veterán

Próbáltam minden mozdulatot eddig (ehhez hasonlóakat is), de nem ment.

Most megy, köszi!

Öregszem?
:W :C

(#71) rewonka


rewonka
tag

Sziasztok,
Friss tulaja lettem egy pocketbook color-nak, ez az első ebook olvasóm. Ki is próbáltam a KOReadert, működni látszik, viszont nem színes, pedig elvileg tudnia kéne. Van valakinek ilyen tapasztalata? (menűjében színes be van pipálva, ha esetleg valaki kérdezné :B )

(#72) Oldman2


Oldman2
veterán

Egy Oasis 3 került a háztartásunkba, JB-nek köszönhetően a KOReader szépen fut rajta.

Könyveket a Calibre alól szépen tudok Wireless módon rátenni, viszont kellene valami hasonló távoli fájlelérési mód is.

Van SSH modul, el is indul, de milyen username/password párossal érhető ez el?

(#73) Oldman2 válasza csendes (#64) üzenetére


Oldman2
veterán

Ennyit találtam (most) ehhez kapcsolódóan (KOReader alapértelmezések):

title = _("List items"),
{
id = "ul_li_type_disc";
title = _("Force bullets with unordered lists"),
css = [[ul > li { list-style-type: disc !important; }]],
},
{
id = "ol_li_type_decimal";
title = _("Force decimal numbers with ordered lists"),
css = [[ol > li { list-style-type: decimal !important; }]],
}

Azt a megjelenési módot, amikor nincs pont a sorszámok után mivel lehet CSS-ből bekapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#74) Oldman2 válasza Oldman2 (#18) üzenetére


Oldman2
veterán

Ezzel kapcsolatosan találtam egy beállítási lehetőséget:

Fogaskerék / Kijelző / Forgatás / Maradjon meg az aktuális kijelző nézet

angolul „Lock auto rotation to current orientation”

Kapcsolódó Súgószöveg:

Ha be van jelölve, akkor a kijelző aktuális állása megmarad a fájlböngésző és az olvasó közötti váltáskor bármely irányban, függetlenül attól, hogy a dokumentum elmentett elforgatása, vagy az alapértelmezett olvasó vagy fájlböngésző elforgatása milyen.
Ez azt jelenti, hogy soha semmi sem fog elfordulni a hátérben, ön dönti el az eszköz forgatását, és ez megmarad.
Ha nincs bejelölve, akkor a fájlböngésző alapértelmezett állása és az olvasó alapértelmezett / mentett állása nem fogja befolyásolni egymást (vagyis tiszteletben tartják egymás beállításait), és ezek eltérőek is lehetnek.

(#75) Oldman2


Oldman2
veterán

Unger Szabolcsnak köszönhetően a KOReader magyar nyelvű honosítása rövidesen 100%-ossá válik!

Lesz még vele egy kis teendő, de ez határozott haladás!
:C

Köszönet Szabolcsnak!
:R :R :R

(#76) Oldman2


Oldman2
veterán

A KOReader Github-on egy friss (és érdekes) probléma egy vásárolt könyv kapcsán:

A crengine (az epub megjelenítő) nem támogatja az rgb(a,b,c) -vel kifejezett színeket.

span.shade-bg-magenta {
background-color: magenta;
}
span.shade-bg-cyan {
background-color: cyan;
}
span.shade-bg-light {
background-color: rgb(220,220,180);
}
span.shade-bg-dark {
background-color: rgb(50,50,100);
}

Az első 2 működik, a 2 utolsó nem.

Válasz:

Amíg meg nem kapja a kellő támogatást (nem ígérem, nem tudom, milyen bonyolult lehet az elemzés), segíthet a felhasználói stílus módosítása, ha módosítja az rgb() # megfelelőjükre:

span.shade-bg-light {
background-color: #323264;
}
span.shade-bg-dark {
background-color: #DCDCB4;
}

(#77) totasenior


totasenior
tag

Szervusztok!
Most telepítettem a KoReader 2022.02 verzióját, egyelőre Pocketbook Touch HD3-ra.
Néhány dolgot már sikerült felfedeznem, azonban azt még nem sikerült megállapítani, miként lehet az éppen olvasott könyvet bezárni, és Új könyvet megnyitni. Pontosabban a megnyitás nem gond, de a bezárás számomra ismeretlen módon történik.
A beüzemelés óta már többször lefagyott, miközben próbáltam felfedezni a további rejtelmeket. Ez mennyire normális, illetve lehet-e ellene tenni valamit?
Ugyancsak lefagyásokba futottam, amikor a gyári főképernyőről próbáltam dolgokat törölni. Van-e ennek megelőzésére valamilyen lehetőség?
Inkpad Color, illetve Pocketbook Color esetében a színeket megjeleníti? Pl. képregények esetében.
Első nekifutásra ennyi kérdésem lenne, remélem fordulhatok hozzátok további kérdésekkel is, amennyiben lennének.

(#78) Oldman2 válasza totasenior (#77) üzenetére


Oldman2
veterán

Szia,

A PocketBook KOReader téren (a Github-on követem az Issue-kat), elég mostohán van kezelve, oka egyszerű, jelenleg nincs komoly fejlesztő akinek ilyen lenne. Még csak most gyűlnek a felhasználók is, akik ilyen eszközzel rendelkeznek.

Írhatsz ide is ilyen kérdéseket, nem tudom itt hányan vannak akiknek ilyen (pláne színes) készülékük van!?

De ha már előjött a kérdés, hátha beindul egy "válaszroham"... kinek milyen készüléke van?

Nálunk most kettő Oasis 3-as van.

***

Olvasott könyv "bezárása".

1. Miért akarod bezárni?
2. Ha csak egy másikat akarsz olvasni, akkor a felső menüben (Iratszekrény ikon), kiválasztod az újat és azt megnyitod.
3. Ha kilépsz a KOReader-ből, akkor mivel megjegyzi mi volt a legutóbb olvasott könyv, és mivel az hogy milyen módon induljon újra az beállítható, akár a legutóbbi könyv legutóbb olvasott oldalával is meg tud nyílni.

Nálunk mindkét olvasón az van beállítva, hogy az Iratszekrénnyel induljon. Mondjuk mi nem lépünk ki az alkalmazásból (sohasem).

A "lefagyás" nálunk is előjött már többször, én erre eddig úgy tűnik azt a megoldást találtam ki (eddig úgy látszik megfelelő), hogy a Bővítmények kezelése alatt kikapcsoltam ezeket:

Automatikus lapozás
Calibre
Editor
Felfogás bővítő
Hírletöltő
Japán támogatás
Kijelölések exportálása
Olvasási állapot szinkronizálása
Profilok
QR a vágólapról
SSH
Terminál emulátor
Wallabag

a többit használom...

Mit értesz, azon hogy gyári főképernyő? Ha a Pocketbook felület főképernyőjét, akkor arra nincs ötletem.

(#79) Oldman2


Oldman2
veterán

A KOReader GitHUB repó bejegyzései alapján úgy tűnik „készülőben” egy PW5 Jailbreak, mert már van aki futtatja a KOReader-t 2021-es Paperwhite készüléken.
:C :C :C

Az egyik hozzászólásban írja is valaki, hogy ennek tudatában illene „betárazni” olyan kiadást, amin még nincs frissítve a firmware.

Az első típusok elvileg 5.14.0 fw-el kerültek kiadásra.

Ezt meg tudja valaki erősíteni?

(#80) paolinho


paolinho
őstag

Nem pörög ugyan az oldal, de megkérdezném, PW5-ón tapasztalt valaki bármiféle problémát az olvasó használata kapcsán?
Köszi

(#81) Oldman2


Oldman2
veterán

Egy kis infó (pusztán az archívum kedvéért), hogy az újabb Kindle PW5-ös és (a régebbi olvasók is), max. 5.14.2-es firmware-ig bezárólag ismét Jalbreak -elhetőek.

Részletek itt, ha valakinek magyar nyelvű instrukciókra lenne szüksége, szóljon...

Kindle készülékeken a KOReader-hez ugyebár szükséges a jb.

(#82) Oldman2 válasza paolinho (#80) üzenetére


Oldman2
veterán

Én nem, bár végül én visszatértem Oasis 3-ra.
:C

(#83) paolinho válasza Oldman2 (#82) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi szépen az infót, azt hiszem a hétvégén belevágok. :R
Az lenne a kérdésem még, hogy a könyveket újra kell tölteni ilyenkor, vagy a KOReader automatikusan érzékeli, és kezeli azokat?

(#84) matti70 válasza paolinho (#83) üzenetére


matti70
tag

A jb eleve egy gyári reset-tel kezdődik, tehát eltűnnek a könyvek (és a regisztráció). Utána persze újra beregisztrálva letöltheted a felhőből a könyveidet, de azokat a DRM miatt nem tudja a KOReader olvasni. És bár a DRM mentes mobi-val megbirkózik, a legjobban akkor jársz, ha a számára kijelölt mappába epub-okat teszel, vagy ami esetleg csak pdf-ben volt meg azt pdf-ben, sokkal jobban kezeli azt is, mint a gyári rendszer.

Ha használod a Calibre-t, akkor javaslom, hogy majd a KOReader Calibre wifi átvitellel tedd rá a könyveket. Ez a legkényelmesebb, a beállított Calibre szabály szerint létrehozza az almappákat és jól nevezi el a fájlokat, és használható lesz az olvasón a Calibre metaadat keresés, ami tudja majd listázni a sorozatokat és cimkéket is.

(#85) paolinho válasza matti70 (#84) üzenetére


paolinho
őstag

Nem felhőben, hanem NAS-on tárolom a könyveket, és többnyire asztali PC-vel kezelem Calibre útján (kábelesen). A WiFi ki van kapcsolva, nehogy frissüljön a gyári rendszer.
Az még nem lenne gond, hogy újra kell visszarakni az eszközre, de annak nem örülök, hogy újra kell konvertálni mindent, ugyanis én eddig mindent prc-be formáztam át. Szóval a KOReader az epub-ot kedveli? Borítót tesz alá, vagy azzal is bíbelődni kell majd?
A Calibrében kell valami speciális beállítás, hogy kommunkáljon (de ne WiFi-n) az eszközzel?
Bocs a kérdésekért, de ez még teljesen új világ nekem.

(#86) matti70 válasza paolinho (#85) üzenetére


matti70
tag

A prc szerintem eddig sem volt túl jó választás, mert könyv formázása terén kevesebbet tud, mint az epub vagy az újabb mobi (Amazonnál azw3). Nekem epub-ban vannak meg a könyveim, így nem is próbáltam más formátumot KOReader-ben. Nyilván megpróbálhatod majd, hogy odateszel egy prc-t a KOReader-nek és megnézed, mit tud vele (esetleg mobi kiterjesztéssel, mert a prc-t nem sorolják fel). Nem tudom, hogy a prc metaadatokat mennyire támogat.
A jb után ha felteszed a renameotabin-t, akkor utána nyugodtan kaphat wifit, nem fog frissülni a fw. Ha eddig is Calibre-t használtál, akkor sok újdonság nem lesz, annyit kell tudni, ha fut a KOReader, akkor nem dughatod rá az olvasót USB-vel a gépre. De a wifi amúgy is kényelmesebb és ugyanazt tudja majd. A Calibre-ben elindítod a vezeték nélküli kapcsolódást, a KOReader-ben a Calibre kapcsolódást és látja a Calibre az olvasódat.
A borító epub esetén metaadatként tárolódik, a KOReader mutatja a mappastruktúrában és külön megnézhető nagyban a metaadatokban is.

(#87) paolinho válasza matti70 (#86) üzenetére


paolinho
őstag

Nagy marhaságot írtam ezzel a prc-vel, mert azw3-ra convertálok a Calibrével. Nem tudom honnan jött ez a gondolat a fejembe.
Szóval akkor az azw3-mal nem tud megbírkózni a KOReader? Na mindegy, akkor játszom egy kicsit vele. Azt viszont sajnálom, hogy a kábeles kapcsolatot nem fogadja a rendszer, mert a PC-ben nincs WiFi. Na mindegy, akkor majd kiatalálon, hogy mit tudok tenni, legfeljebb a laptopra is élesítek egy Calibre-t.

Mindenesetre köszi a tippeket, remélem sikerül megbírkózni a feladattal! :R

(#88) matti70 válasza paolinho (#87) üzenetére


matti70
tag

Ha azw3 a gépeden, akkor az DRM mentes és legalább megfelelő tudású formátum. Próbáld meg mobi kiterjesztéssel odatenni, de szerintem tegyél epub-ot is, hogy lásd, mik az esetleges különbségek a kezelésben. De miből konvertálod őket azw3-ra? Mert ha epub-ból, akkor már meg is van. Amúgy meg a Calibre könnyedén átkonvertálja tömegesen az azw3-t epub-ra.
A wifi nem úgy értendő, hogy a gépedben is kell lennie wifinek, ha az kábelen csatlakozik a wifi router-re, az persze ugyanúgy jó.

(#89) paolinho válasza matti70 (#88) üzenetére


paolinho
őstag

Általában epub, vagy mobi az alap, amelyet lekonvertált azw3-ra a Calibre.
Oksa, tesztelgetem ezeket is, aztán meglátjuk, hogy mi a különbség.
Ja, már értem. A Kindle kell, hogy WiFi-n legyen!? Így már tiszta.

(#90) janisjoplin1 válasza Oldman2 (#81) üzenetére


janisjoplin1
tag

Szia..
PW5-re szeretném felrakni a KOReader-t.
Ha lenne hozzá magyar leírás,azt nagyon megköszönném..
Janis Joplin

(#91) paolinho


paolinho
őstag

PW5-re INNEN a koreader-kindle-v2022.05.1.zip-et kell gondolom, letölteni!? Vagy netán mást?

(#92) matti70 válasza paolinho (#91) üzenetére


matti70
tag

Onnan, de ezt.

(#93) paolinho válasza matti70 (#92) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi :R

(#94) paolinho válasza matti70 (#92) üzenetére


paolinho
őstag

Egyébként ez a PW2-es verzió jó a PW5-re is?

(#95) matti70 válasza paolinho (#94) üzenetére


matti70
tag

KOReader Kindle verziók: :)
- Legacy: K2, DX, K3 (and all their variants)
- Kindle: K4, K5, PW1
- PW2: Everything else, starting from the PW2 (i.e., PW2, KV, KT2, PW3, KOA, KT3, KOA2, PW4, KT4)

(#96) paolinho válasza Oldman2 (#81) üzenetére


paolinho
őstag

Hát nálam valahogy ez nem akar működni.
1. Factory reset - megvolt - United Kingdom kiválasztva
2. type ;enter_demo - megtörtént bár ekkor semmi nem látszódott a képernyőn (valószínűleg semmi nem is változott)
3. reboot - és visszakaptam a kezdő képernyőt, ami azt jelenti, hogy semmi demo módot nem értem el
.....és itt el is akadtam, mert, ha nincs demó mód, akkor nincs is tovább.

Mit rontok el?

[ Szerkesztve ]

(#97) dabadab válasza paolinho (#96) üzenetére


dabadab
titán

Bénán van megírva az instrukció, a 2-8 lépések és a 9-10 nem egymás után következnek, hanem két alternatív útvonal.

Ha nem megy az ;enter_demo (gondolom ez eszközfüggő, hogy melyik firmware-ében melyik varázsszó kell) akkor simán csak annyit kell beírni, hogy ;demo és máris ott vagy, reboot se kell.

Ja, és ha megvan a jailbreak, utána se kapcsold be a wifit, mert a jailbreak önmagában nem véd az OTA update ellen, a Kindle meg csendben, user megkérdezése nélkül update-eli magát és ezután egyrészt eltűnik a jailbreak, másrészt az 5.15 már védett ez ellen a sérülékenység ellen. (Ne kérdezd, honnan tudom :((( )

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#98) paolinho válasza dabadab (#97) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi, tényleg pontatlan a leírás. A ;demo beírással ugyan tovább jutottam, de a .demo mappát nem tudom se megalkotni, se rámásolni az eszközre. Szóval megint elakadtam.

(#99) dabadab válasza paolinho (#98) üzenetére


dabadab
titán

Mi a konkrét probléma? Amikor rádugod PC-re a Kindle-t, akkor látja drive-ként? Ha igen, akkor mi történik, amikor megpróbálod megcsinálni a .demo könyvtárat? Ad valami hibaüzenetet? (Illetve a "Sideload Content"-re rányomtál előtte?)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#100) paolinho válasza dabadab (#99) üzenetére


paolinho
őstag

Igen, mindent úgy csináltam, ahogy kellett. A PC látja a Kindle-t. Megalkottam a .demo mappát, aztán belemásoltam a szükséges dolgokat. Ezt leginkább ITT lestem el. De még mindig nem vagyok a végén sajna.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.