Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) boost


boost
addikt

Miért nem írják bele az androidos cikkekbe, hogy a telefonra csak átlagban 140-150MB-nyi programokat lehet feltörés, tehát a gari elvesztése nélkül telepíteni?`Ezért nincsenek komoly programok. Pl Apple-nél egy komolyabb te´rképprogram, vagy játék elfoglal ennyi helyet.
:W

Mellesleg nagyon összeszedett írás, kevés tévedéssel.

[ Szerkesztve ]

(#2) boost


boost
addikt

"Végre megvalósítható lehet, hogy zenét hallgassunk úgy, hogy közben például netezünk "

Ez eddig is mu"ködött. Látom "sokat" használtál iPhone-t. :C

(#3) infectedmann válasza boost (#2) üzenetére


infectedmann
őstag

Ezzel egyet kell értsek :)

(#4) stevve válasza boost (#2) üzenetére


stevve
nagyúr

Igaz, keveset... csak párszor volt a kezemben, komolyabban nem teszteltem, de akkor kiveszem :B

[ Szerkesztve ]

(#5) boost válasza stevve (#4) üzenetére


boost
addikt

Korrekt hozzáállás. :C

(#6) stevve válasza boost (#5) üzenetére


stevve
nagyúr

Én köszönöm a helyesbítést. Ebből is tanul az ember. :R

(#7) luw2win


luw2win
őstag

Azt valaki tudja hogy van egy BB Bold 9700-am, akkor az OS 6.0 elfut majd rajta? vagy majd csak az új modellek tudják csak futtatni?

Amúgy a színvonal ugyanaz, tökéletes írás ismét, köszönjuk :R

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#8) stevve válasza luw2win (#7) üzenetére


stevve
nagyúr

Erre nehéz válaszolni, mert semmi hivatalos infó nem kering arról, melyik telefonon melyik verzió mehet. Biztosat csak akkor lehet tudni, ha kiadás előtt leszünk, nyár eleje körül, ahogy ígérik.

köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#9) eldiablo válasza boost (#1) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Meg lehet oldani gari vesztés nélkül is.
Pl. az iGO is a memória kártyán tartja a térképeket. :U

(#10) deaks


deaks
csendes tag

Windows Mobile-nál van egy ilyen mondat: " Multitasking nincs benne külső alkalmazások számára és a Microsoft nem is tervezi engedélyezni a 7-es verzióban sem." Ez ott sántít, hogy 6.5 ig teljes multitask van, a majd év vége felé megjelenő WP7-ben már nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#11) stevve válasza deaks (#10) üzenetére


stevve
nagyúr

Persze. :W Itt valami olyasmit akartam írni, hogy eltörlik, csak nem jött össze. Javítom. Pedig még fejlesztek is WinMo-ra. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12) GBX


GBX
aktív tag

na majd az iphone tapifone őrületnek is vége lesz, és majd mások jobb/olcsóbb/DRM mentesebb megoldásokkal állnak elő...

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#13) Karma válasza eldiablo (#9) üzenetére


Karma
félisten

Az remek. De az alkalmazás attól még a /data partíción figyel :U
És igen, fel lehet tölteni alkalmazásokkal a belső területet.

“All nothings are not equal.”

(#14) eldiablo válasza Karma (#13) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Biztosan különböznek a felhasználási szokásaink. Nekem anno 60Mb-os belső memória is bőven elég volt. Ami nem kellett, azt letöröltem.

[ Szerkesztve ]

(#15) Lenry


Lenry
félisten

ennél itt valami nem tiszta:
"Operációs rendszerként WinCE6.0, Linux2.6.24, Android vagy Ubuntu telepíthető."

a 2.6.24 egy kernelverzió, amire ez felmegy, arra felmegy valószínűleg minden 2.6-os kernelű Linux op.rendszer amit lefordítottak ARM-re, mint pl az Android (vagy pl a Debian, mert az szerintem még kenyérpirítóra is van)...

úgy lenne helyes, hogy "Operációs rendszerként WinCE6.0, vagy ARM rendszert támogató Linux telepíthető, 2.6.24 vagy annál újabb kernellel, pl Android vagy Debian"

Ubuntu biztosan nem, az csak x86-ra és x64-re van

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16) cqr


cqr
aktív tag

Grat a cikk(sorozat)hoz!

A CA8/gpu-s részekkel kapcsolatban megjegyzés (de véletlenül sem hibajavítás : )

A grafikus teljesítményről a Samsung csak annyit mondott, hogy elérték a 90 millió TPS (Triangle Per Second) álomhatárt. Hogy ez mennyire igaz, nem tudni, de összehasonlításként a Snapdragon platform (QSD8×50) mindössze 22 milliót ért el a tesztekben és az iPhone 3G S is 28 millió körül teljesít

Van rá esély, hogy az a 90m nem összevethető a 22m-el. Az sgx540 triangle throughput-ban nagyon közel van sgx 535-höz (ami 28m), vmi 35m körüli számokat lehetett látni (nem tudok most hivatalos forrást ami ezt megerősítené) ami nem is lenne meglepő figyelembe véve, hogy az 540-ben tulképpen ugyanannyi pipe van mint az 535-ben csak kicsit magasabb a frek, és van néhány "slight" változtatás a magon, ami miatt egyébként árnyalásban tényleg "jóval" erősebb az sgx535-nél (arányokat figyelembe véve elvileg up-to 2.5 ször).

mindössze 22 milliót ért el a tesztekben és az iPhone 3G S is 28 millió körül teljesít
Tesztekben mindkettő csak a töredékét : )) Sőt ha azt vesszük tesztekben kb. kétszer (de gyakran többször) erősebb az sgx535 a z430 nál (bár ezt persze a driverek is befolyásolják..)
pl.: flat shaded +color -> 6m vs 2m. és még textúrakkal is 5m vs 1.8m triangle/s.

Ne vedd szőrszálhasogatásnak (ki ne javítsd a cikkben vagy ilyesmi : D ), kizárólag információ/vélemyény.

[ Szerkesztve ]

(#17) norbx válasza Karma (#13) üzenetére


norbx
aktív tag

egyetertek.foleg winmonal szuk a hely ha a belsore telepitesz es neha kenytelen az ember mert memoria kartyarol nem fut el minden program barhogyan is szeretned......

(#18) atike


atike
nagyúr

Szerintem korrektre sikerült a cikk! Jó kis meló lehetett így összehozni... Gratulálok!

Aki nem dolgozik az nem is hibázik - simán belefér, hogy becsúszik egy apróság... :)

(#19) stevve


stevve
nagyúr

Köszi mindenkinek. :R

Jól jön minden infó, kiegészítés, javítás. Mindenben nem vagyok járatos - ami gondolom látszik is - ezért külön örülök, ha van plusz infó. :)

Lenry:
átírom azt a rész, köszi :R

cqr:
Igen, az összehasonlítás nem egészen releváns, inkább csak amolyan érdekesség, hogy kb. mekkora teljesítményt érnek már el a mobilok területén is. :)

norbx:
Néha bizony kevés a WinMo-nál is, de azért régebben is megoldottam a Dell Aximnál, 64 MB-on :) Persze ma már valóban kicsit mások az igények.

[ Szerkesztve ]

(#20) ClioRS


ClioRS
őstag

Csak gyorsan átfutottam, jó kis írásnak tűnik, ha lesz időm akkor elolvasom az egészet.

Gratula :C

(#21) Karma válasza eldiablo (#14) üzenetére


Karma
félisten

Nem azért mondom, nekem sincsen igazából semmi se telepítve, csak egy Nimbuzz és a Wireless Tether for Android. A felhasználói szokásoktól függetlenül ez egy létező és komoly tervezési hiba.

“All nothings are not equal.”

(#22) BloodRay válasza boost (#1) üzenetére


BloodRay
veterán

Komolyabb térképprogram(pl az igo) is simán települ androidra, a nagyobb adatmennyiséget a kártyára menti. Mondjuk nem tudom felfogni miért hiányzik egyeseknek, hogy 200 program egyidejű telepítésével szemeteljék tele a telefont... :) Aztán csodálkoznak, ha érdekeseket produkál a készülék. :D

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#23) aram01


aram01
nagyúr

nekem jól jött,köszi

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#24) ClioRS válasza BloodRay (#22) üzenetére


ClioRS
őstag

Azért OP rendszer, hogy lehessen rá telepíteni :U
Itt nem a felesleges dolgokra gondolok természetesen.

(#25) BloodRay válasza ClioRS (#24) üzenetére


BloodRay
veterán

Mi az ami neked nem fért fel Android rendszerre?

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#26) ClioRS válasza BloodRay (#25) üzenetére


ClioRS
őstag

Nincs androidom, symbianom van. Valakinek biztos van igénye több programra, nekem olyan 50megányi szokott telepítve lenni, kevés játékkal (azok általában a memkarira mennek).

Azért egy-két komolyabb játékkal gyorsan túl lehet szárnyalni a tárhelyet (lásd iPhone játékok).

Nem ismerem az Andorid rendszert (még), és a hozzá tartozó programok méretét sem, de szerintem nem a semmiért igénylik az emberek a memkarira telepítést :U

(#27) BloodRay válasza ClioRS (#26) üzenetére


BloodRay
veterán

Átlag programok androidon olyan 0,5MB körüliek. Igazán nagy programok max 1-5MB-osak.
Szóval azért igen sokminden felfér a belső memóriába is.
Másrészt meg rootolt telefonon meg lehet oldani a memóriakártyára telepítést.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#28) sekli


sekli
addikt

Érdekes írás, köszi.

Bár szerintem attól, hogy GPS vevő van a telefonban, nem lesz nagyobb a sugárzás, mint ahogy az FM-rádiótól sem.

(#29) bokrosolajos


bokrosolajos
őstag

Jelen pillanatban egy OMAP Ti processzoros HTC-t használom WM 5-tel, teljes megelégedettségemre. SPB Mobile Shell fut rajta, SD kártyáról. Sőt, minden SD kártyáról fut, talán csak az IGO szoftver nem,de a térképek természetesen igen

Eddig gondolkoztam egy Androidos készüléken (Samsung Spica Galaxy - ár/teljesítményben verhetetlen), de miután elolvastam a cikket, csak annyit tudok, hogy az Androidon minden marhára lassú, meg lefagy, meg csak trükkel lehet telepíteni, kevés a hely stb.

Most akkor merjek Androidra váltani???

(#30) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Ha már sokat írtál a multitasking-ról akkor a Maemo-nál ezt külön kiemelhetett volna.
Nekem volt már a kezemben N900 elég meggyőző.
Kár hogy nem sok jóra számíthat, de majd az utód :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31) domi007 válasza bokrosolajos (#29) üzenetére


domi007
őstag

Az OMAP-os WM5hoz kepest az Android maga lesz az elengedett kormannyal es padlogazzal uvolto Ferrari.

A hely pedig nem keves, hanem az Android belseo memoriaba szereti a programokat telepiteni. Ha a gepedben van jo sok ROM akkor soha nem lesz "keves hely" gondod. Ha nincs sok ROM-od es az SD kartyara telepitenel, akkor rootolni kell a keszuleket, ami nem egy ordongosseg, es tudtommal visszaallithato, ha netan gariztatnad a gepet.

Android Linux alapu ergo nem fagy le (jo ez erosen Linux-hivo kijelentes volt, de tenyleg nekem egyaltalan nem fagyott meg le, pedig nem is gyarilag Androidos gepet hasznalok).

Amugy milyen PDAd van? Lehet, hogy van ra Android, szoval ki tudod probalni mielott valtanal (bar a nem hivatalos Androidok altalaban csak kicsit gyorsabbak mint a Windows, de ez a nem-hivatalos mivoltuknak koszonheto).

stevee: nem olvastam vegig, de az elozo alapjan gondolom ez is tokeletes :DD :DD :R

DOMy

mod: Jah, es milyen cikkeket olvastal? Mert ha pl. felmesz MobilArenara, akkor akar a HTC Hero akar a HTC Legend tesztjet elolvasva csak annyi van leirva, hogy Android az KIRAAALY :DD :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#32) ClioRS válasza BloodRay (#27) üzenetére


ClioRS
őstag

Hát az kb symbian méret. Köszönöm az infót :R

Tudom, hogy ki lehet kerülni ezt is a rootolással, csak ezt nem minden felhasználó tudja/meri megcsinálni. :U

(#33) kpal


kpal
veterán

Szép irás főleg a Symbian rész volt számomra érdekes mivel Nokia N80 , N95 8GB -om van.

(#34) stevve válasza Cyberpunk (#30) üzenetére


stevve
nagyúr

Köszi. Írok hozzá akkor arról is a Maemo-nál. :)

domi007:
Csak be kell írni google-be, hogy Android error fail disadvantage vagy ilyesmiket.. :) Tudom, hogy mindenhol istenítik, de azért van még baja, mint az iPhone OS-nek is. Bár mindkettőnél csökken ezek száma azért.

[ Szerkesztve ]

(#35) Sunzi


Sunzi
aktív tag

Szia,

olyan, hogy Novell Lotus Domino nem nagyon van. a Lotust az IBM vette meg jó régen.
A Lotus Domino a szerver, a Lotus Notes pedig a kliens, azaz a mobil minden esetben Lotus Domino-hoz csatlakozik. Ezt a részt kicsit át lehetne fogalmazni.

Egyébként, hiánypótló cikk.

S.

[ Szerkesztve ]

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#36) macilaci78 válasza stevve (#4) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A 9-es oldal Trernek helyett Trendek. A többihez nem értek ilyen mélységben.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#37) easy...rider


easy...rider
őstag

Szia!

Átböngésztem a cikksorozatot, és nagyon tetszik :)
Pont ilyenre vadásztam mostanában, hogy valamennyire képbe kerüljek okostelefon CPU - GPU téren. Köszönet érte!

Egy kérdést szeretnék feltenni.
Van arról információd hogy a közeljövőben jelennek e meg kisebb csíkkészlettel készülő chipek?

Mert nyár végén gondoltam lecserélem a jó kis Galaxy Spica-mat, és olyan telefonra vadásznék aminél jó a fogyasztás, és üzemidő. A nagy teljesítmény annyira nem szempont nekem, mert leginkább navigáció és pár egyéb szoftverek miatt van okostelefonom. A lényeg hogy a kezelhetőség folyamatos legyen.
Játszani nem szoktam rajta, néha Angry Birds kicsit de ennyi :)

[ Szerkesztve ]

(#38) easy...rider válasza easy...rider (#37) üzenetére


easy...rider
őstag

Első nekifutásra ezek a szimpatikusak:

Cortex-A8 - Hummingbird

OMAP 3 - OMAP36xx (3610-3620-3630-3640)

OMAP 4 - Cortex-A9 egy magos ha lesz belőle :)

Melyik típusokra érdemes még odafigyelni?

(#39) easy...rider válasza easy...rider (#38) üzenetére


easy...rider
őstag

(#40) futo001 válasza boost (#1) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Azért, mert mikor a hozzászólást írtad sem volt igaz ez az állítás. ;]

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.