Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gyiku


gyiku
nagyúr

Videokártya Radeon X1900 XT CrossFire
Catalyst 8.2
:))

hüllő

(#2) zuchy válasza gyiku (#1) üzenetére


zuchy
őstag

Igazi kazán. :DDD

Amúgy jó tesz lett! :R

Nagy kár hogy még mindig ilyen drágák ezek az SSD-k.

PC-STYLE.hu

(#3) 14adam


14adam
addikt

Azt hittem,hogy a Raptor valamivel gyorsabb,de nagyot csalódtam benne

(#4) Hebry


Hebry
senior tag

A vertex igazán jót alakított, meglepődtem.
De még mindig marha drága, sajnos.

(#5) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Abszolút egyetértek a konklúzióval. A Vertex baromi jó, de még mindíg nagyon drága. Egy notiba a Corsair-t el tudom képzelni, jó ára van, teljesítménye is elfogadható. Az Apex pedig kilóg a sorból: túl drága a tudásához képest.

(#6) Cs_Laci


Cs_Laci
senior tag

Ha jól tudom, a Vertexből a 120-as rendelkezik a legjobb paraméterekkel, mert abban 2x akkora gyorsítótár van, mint a 60-as modellben, de még mindig fele annyi, mint a 240-es árban. Persze már így is nagyon drága...

(#7) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

A grafikonokat elnézegetve gyakorlatban még mindig az Intel SSD-je a legjobb választás

sweetlou6.wordpress.com

(#8) robyeger válasza Hebry (#4) üzenetére


robyeger
addikt

az OCZ következő dobásai a Agility vagy a Summit, ha nem is lesznek olcsóbbak teljesítményben növekedni fognak.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#9) Killing


Killing
addikt

Ezeket még mindig aranyárban mérik. :(

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#10) Alchemist


Alchemist
addikt

Ami a sok kisebb fájl rendszeres mozgatását illeti (nálam ez aktuális), az SSD technológiának még van mit fejlődnie...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#11) SirRasor


SirRasor
őstag

És az egész cikkből mit szűrtem le? Jó vétel volt pár hete a SprintPoint F1 :DD

Make Love not war!

(#12) priti


priti
addikt

Akkor a High-End-ben egy csatlakozóváltással felejtsük is el a HDD-ket seekeljenek csak valami külső rack-ben, amit forrón ki-be lehet dugni menet közben, mint a pendrive-ot és egy év alatt a felére csökken az ssd-k ára. Az external sata csatit tartsuk meg az új lapokon, hogy egy filléres külső rack beszerzésével megtömhessük a 20 rongyos 1TB-os HDD-t cuccal azt kész, bőven elég a rendszernek meg az éppen telepített cuccoknak egy 100GB-os háttértár, ami egyáltalán nem elérhetetlen méret ha már most 60GB körül tartunk. Mit tökölünk? :))

Hardverlesen

(#13) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

OCZ Vertex - Ajánlott
És különösen ajánlott lenne, ha harmadannyiba kerülne.
Sajnos még mindig nem lehet mást reagálni egy SSD-s hírre/tesztre, minthogy drágák (nagyon). Ha még belegondolok, hogy annyi pénzért ráadásul csak 60GB tárhelyet kapok, akkor meg főleg. :(((

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#14) bolvar


bolvar
senior tag

azért az az intel x25 ssd egész jó:).ha ilyen ssd bolondlásom lenne megis venném:Dde még feleslegesnek látom ssd használatát.a 36gb raptor szépen teszi a dolgát:)

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#15) WiZARD válasza Ricco_hun (#13) üzenetére


WiZARD
addikt

ezek ilyen tipikus balkáni, magyar lehúzós árak, amik a cikkben szerepelnek :(

usaban 200-230$ a 60as vertex (40-46ezer ft)
a 120 gigás meg 380$ (76ezer ft) - aprók közt is találni 90ért...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#16) Metalfan


Metalfan
senior tag

A tesztben szereplő vinyók közül szerintem F1-esem lesz leghamarabb, ezek az SSD-k még mindig nagyon drágák :O

(#17) Ijk


Ijk
nagyúr

80 gigás intel x-25m-ért hajlandó lennék max 30k-t adni, a többi nem kellene.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#18) Charybdis


Charybdis
csendes tag

Egy helyen láttam a 30GB-os OCZ Vertexet 40-ért: [link]. Na ez már megérheti, akinek nem kell sok tárterület. Ez a linkelt ugye ugyanaz, mint a tesztben szereplő, csak 30GB-os?

És ez az OCZ Vertex akkor is megtartja a sebességét, ha már majdnem tele van adattal? Mert az Intel akkor is gyors marad, de vmelyik SSD lelassul ilyenkor.

A konklúziót nem értettem:

OCZ Vertex 60 GB – nagyteljesítményű asztali gépekbe
Corsair M64 64 GB (és a többi jelenlegi MLC-alapú SSD) – notebookba

Mért ne tehetném notebookba az OCZ-t? Pont hogy a notebookba jobb az SSD: alacsonyabb fogyasztás, kisebb melegedés, rázkódás nem baj neki, továbbá notebookban mindig lassú vinyó van, ezért még jobban kijön a sebességkülönbség.

Vettem vízport, de nem tudom mit kell hozzáadni.

(#19) [HUN]Tyson


[HUN]Tyson
senior tag

"...a Corsair 100+ évet állapított meg; hogy ebből mi igaz, azt sajnos nem áll módunkban kideríteni."

Felháborító a tesztelők slendriánsága. Ilyen nagyvonalúan átsiklani egy ennyire fontos részleten. :(

:D

(#20) sz0k3e_ válasza Charybdis (#18) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

Na, azért az alacsonyabb fogyasztással kicsit óvatosabban :B [link]
Bár már egy éves a cikk, azóta fejlődhettek fogyasztás terén is, de azért ez nem egy szigorúan igaz "törvény", hogy az SSD-k kevesebbet esznek :U
szerk: talán hozhatom azt a példát is, hogy pl a notimban a zárt helyen (és nem az asztalon a szabad levegőn ugye) a vinyóm még nem ment 40'C fölé huzamosabb terhelés hatására se, itt meg mértek 50'C körüli értékeket is. Ez általában összefüggésben van az energiaigénnyel)

Egy pár kivételtől eltekintve pedig szerintem egy notebook jelentősen kisebb teljesítményű mint egy asztali gép, felesleges bele ilyen háttértár, főleg ilyen áron.

A teleírt SSD sebessége viszont nekem is eszembe jutott, az még érdekes lehetett volna.

[ Szerkesztve ]

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#21) Champipi válasza [HUN]Tyson (#19) üzenetére


Champipi
senior tag

Igenis teszteljék ki. Várom a cikket olyan 100 év múlva, hogy megéri-e megvenni. Én csak akkor veszem meg, ha tényleg működik hibamentesen 100 évet, mert nem fogom csak azért 20-30 évente lecserélni a vinyómat :D mert egy béna gyártó nem tud rendesen SSD-t gyártani.

[ Szerkesztve ]

(#22) deicide


deicide
veterán

Én személyes okokból hiányolom a 2-3db-os RAID-es nagyon olcsó SSD-ket a tesztből, már csak azért is, mert jobb megítélése lenne és nem biztos el lenne maradva a samsung F1eitől. Legalábbis saját méréseim alapján (SSD vs HDD másolás), ugyanazon partícióra másoláskor nagyságrendekkel jobb, mint a HDD...

ui: nem mellékesen a 3db 30GB-s SSD kevesebb mint 60k-ba került és 500/280 írás/olvasást tud tesztek szerint, raid pedig szinte mindegyik mai alaplapon van.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23) #65675776


#65675776
törölt tag

Aki sokat másolgat a lemezen belűl, annak még mindig a hagyományos HDD a legjobb vétel. A teszt számomra csak ennyit mutat.

(#24) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Am egy érdekesség, hogy sok helyütt szerepel a merevlemez szó, pedig az SSD-ben egy darab lemez sincs, főleg nem merev. :)
Akinek van pénze, annak megéri, akinek nem, marad a winyó, számomra még mindig ez jön le.

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#25) Ijk válasza deicide (#22) üzenetére


Ijk
nagyúr

Leginkább rendszer alá érdemes SSD-t venni, ott pedig az IO/sec érték a mérvadó. A nagyon olcsó ssd-knek pedig rendkívül gyenge az IO teljesítményük, hiába kötöd őket raidbe. Ezért is sajnos számomra az intelt, és még esetleg a vertexet leszámítva az összes többi felejtős.:(

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26) szab.tam


szab.tam
nagyúr

még nem időszerű a kérdés, (legalábbis nálam), de 1 év múlva már az lehet.
jelen pillanatban a mindenes, (htpc, letöltő, munka - kivéve játék), gépemben egy 250-es hdd van. 24/7, egy év alatt irdatlan, (sok-sok tb), megfordult rajta. és úgy néz ki, hogy idáig bírja.

ha elérheő áron lenne, (lesz), egy ekkora ssd, az hogy tűrné ezt a strapát. 24/7-ben, egyfolytában olvas, ír, felülír, stb. mert hogy a gyártók megadnak mindenféle élettartamot, az ok, de valójában mi lenne? bírná, jobban bírná, vagy egy idő után elfáradnának a chipek? és az írást hogy csinálja? inteligensen elosztja a terhelést, azaz optimalizája, hogy egységesen fáradjanak a chipek, vagy lesznek részek, amiket agyonír, mások meg kevésbé használódnak?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#27) Ősember válasza Sweet Lou 6 (#7) üzenetére


Ősember
őstag

a mondatod igy szol helyesen:
A grafikonokat elnézegetve gyakorlatban még mindig az Intel SSD-je a legjobb választás, ha a pénz nem szempont
a teljesitményt mindig meg kellett fizetni és mindig volt egy nyávogo ellenzék :D most nem rád gondolok, ezt csak ugy sunyiban megjegyeztem ;)

szab.tam: amire gondolsz az a wear leveling

[ Szerkesztve ]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#28) szab.tam válasza Ősember (#27) üzenetére


szab.tam
nagyúr

thx, de az angolom ennél jóval hiányosabb... :B

valami egyszerű igen, nem jobban jött volna. :)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#29) szki


szki
őstag

Drága-drága. Nekem akkor is tetszik ez a Vertex 60 kiloért is az asztali gépembe.
Bár kellene a laptopomba is...

24/7 torrentet hogy szereti az MLC SSD?

(#30) AMD_ok válasza Ősember (#27) üzenetére


AMD_ok
őstag

Szia!

Ment egy privát üzi....

(#31) deicide válasza Ijk (#25) üzenetére


deicide
veterán

De mégis sokkal gyorsabb a rendszer a mindennapi felhasználás során nálam, mióta SSD-n van... :F

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32) deicide válasza #65675776 (#23) üzenetére


deicide
veterán

Pont feletted linkeltem a saját mérésemet SSD-SSD vs HDD-HDD másolásról, az nem ezt igazolja.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#33) Ősember válasza szab.tam (#28) üzenetére


Ősember
őstag

van :K aez a wear leveling pont hogy egyenletesen terheli a chipeket, ezzel meghosszabbitva az élettartamot.

szki: az ssd-ket igazán csak az irás terheli meg, ami az élettartamot illeti, ezért nem ajánlanám a torrenteket.... elviseli, de ezzel csak magad alatt vágnáda fát ;) ha sokat töltesz le, akkor vinyod ugy is van, én arra intézném.

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#34) Ottoka


Ottoka
őstag

A g.skill falcon ssd-i még jobbak mint a vertex, és egy 10k-val drágább.

Mezőhegyes

(#35) Male válasza #65675776 (#23) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, sajnos pont ez az MLC-s SSD-k gyengéje is :(

deicide: Azért egy SSD tömböt HDD tömbbel kéne összevetni inkább, úgy lenne korrekt. (Bár ahogy elnézem a te SSD tömböd nagyon jól teljesít, ezt nem hinném, hogy verné a HDD-s megoldás.)

(#36) deicide válasza Male (#35) üzenetére


deicide
veterán

Igen, a reális az lenne, én igazából azért küldtem 1 vinyó ellenében, mert a tesztben szereplő 60K-s SSD is 1db vinyó ellen ment és árban ugyanott vagyok a 3db olcsóval...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#37) Male válasza deicide (#36) üzenetére


Male
nagyúr

Ahogy 3db 1TB-os F1 is kijön ennyiből :D

Ha van időd rá kis fileokkal (1-5MB) is megmérnéd mit tud az SSD tömböd?

(#38) P00By


P00By
nagyúr

Teljesen egyetértek a konklúzióval :)
Köszi a tesztet! :R

(#39) twollah


twollah
nagyúr

Meg fel, egy ev es normalis aruk lesz az SSD-knek.

(#40) szab.tam válasza Ősember (#33) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#41) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Én csak arra lettem figyelmes, hogy a saját Samu F1 1 Terás merevlemezemnek újabb a firmware-je; rev. 1AA01107 vs. rev. 1AA01113 .
Ez egy fontos megjegyzés volt részemről. :D

<-ƘƘ->

(#42) Dr. Akula válasza deicide (#22) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az lehet, de ez csak szekvenciális írás, ami max adattárolásnál számít. Valós használatot, főleg boot vinyónak (SSD-t inkább ezért vesz az ember) a random read / write jobban jellemzi, ott meg már nagyon nem mindegy milyen vezérlővel van szerelve a cucc. A jmicronosokat (az olcsó cuccok mind ilyen) gyakorlatilag a floppy lemez is megelőzi. Amikor az emberek arra panaszkodnak hogy lagol a gép az SSD-vel, az pont emiatt van. Hiába tud a vinyó sorosan gyorsan másolni, ha 2 másodpercenként megfagy a kép.

Charybdis:
Mindegyik belassul ha tele van írva. A cellatörlés a leglassabb művelet, ezért is van blokkosítva az SSD-kben. Törölni csak blokkot lehet. Ha félig tele egy blokk de még kell bele írni, akkor azt ki kell olvasni, cacheban eltárolni, blokkot törölni, régi adatot + újat visszaírni. Minél inkább tele a vinyó, annál többször kell törölni. Kevés a szabad blokk, ahova az elektronika írhatna - SSD-kben ugyebár az egyenletes használat miatt igyekszik úgy írni a vezérlő hogy minden blokk kb. azonos mértékben legyen használva. Ha tele van, kevés a variácó hova lehet írni, ezért azok a blokkok jobban elhasználódnak mint a többi, így jóval hamarabb eléri az SSD az újraírhatóság határát, jönnek a bad sectorok.

[ Szerkesztve ]

(#43) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

a Vertex egyértelműen az eddigi leggyorsabb szekvenciálisan író SSD, amivel mi valaha találkoztunk (az Intel X25-M 75-80 MB/s-ra képes)

Biztos?

Az Apex szerintünk csalódást okozott, az átlag MLC-s típusoknál alig volt gyorsabb

Nem csoda, ugyanaz a JMicron JMF602B van bennük.

Hiányolom a tesztből a random read / write méréseket, az jobban visszaadja a mindennapi bootvinyós használatot, mint a szekvenciális, ami max adattárolásnál számít. Arra viszont nem k. drága SSD-t vesz az ember. Tudom hogy az Iometerrel nem sikerült tesztelnetek, viszont az azzal készült eredmények megmagyarázzák a jmicronos SSD-k lagolását, ezért fontos információval bírnak.

Érdemes elolvasni, tanulságos.

[ Szerkesztve ]

(#45) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Egyrészt nagyon drágák valóban...

Másrészt, a 32GB-os Samsung SLC egyenesen méregdrága a többihez képest.

Harmadrészt, én egy OCZ Solid szériás 30GB-os SSD-t használok most. Korábban RAID-0 formációban, most egy a notiban, egy a nagygépben. Win7-nek untig elég a 30GB, két játék is melléfér. A tesztek alapján nem kellene gyorsnak lennie egy F1 Samsunghoz viszonyítva, mégis, ég és föld a különbség az SSD javára. Mind boot, mind általános használat terén.

Nagyon új technika még az SSD, nagyon érdekes mérési eredmények születnek sorra, de én akkor is azt érzem, hogy a rendszer k**vagyors. És ezen érzésem nem tudja csökkenteni az a grafikon, amin a Samsung F1 jobb általános merevlemezhasználatban az SSD mezőnynél.

MOD.: Ezen utolsó bekezdésemet a korábbi hozzászólások egyikében deicide is megerősítette!

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#46) Dr. Akula válasza proof88 (#44) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Itt is tanulságos a random write. :)

(#47) proof88 válasza Dr. Akula (#46) üzenetére


proof88
addikt

Na de az UltraDrive-oké azért nem olyan rossz, azé' mondom. :)

(#48) greeneye166 válasza Ősember (#33) üzenetére


greeneye166
aktív tag

Nem ismerem mélyrehatóan az SSDket és lehet azért nem értem az okfejtésed és nem tudom mire gondoltál amikor ezt írtad:"az ssd-ket igazán csak az irás terheli meg, ami az élettartamot illeti, ezért nem ajánlanám a torrenteket"

Amit nem értek: torrentnél 700 mega mondjuk 700 fájldarabkából is simán állhat, de végső soron letöltéskor ezeket a program ugyanúgy csak 1x írja a winyóra, mintha 1db önmagában 700 megás fájlt másolnék az adott winyórészre. Ezek szerint utána is írogat a torrentfájlokon vmit?
Az jutott eszembe, hogy esetleg arra gondoltál, hogy a torrentfájlokat hamarabb törölgeted és íratsz új adatokat a helyükre, de ez ilyenformán nem konkrétan a torrent SSD károsító hatását igazolja, hanem a felhasználó szokását, mert ugyanígy az egyben felrakott 700 megát is cserélgetheti.

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#49) Dr. Akula válasza proof88 (#47) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mert abban is Indilinx vezérlő van. Nagyságrendileg hasonló a Vertexhez, de azért a Vertex vagy 20%-kal veri.

[ Szerkesztve ]

(#50) Dr. Akula válasza greeneye166 (#48) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az ilyen eprom jellegű adattárolóknál az írás nagyobb árammal történik mint az olvasás. Írásnál állapotot kell váltani, olvasásnál nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.