Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

ennyiért van 10-22 meg 10-24is. Tokina 11-16meg olcsobban, az pedig 2.8 és fulfém

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#2) t72killer válasza Dare2Live (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nekem a 4-5.6-os fényerejű kistesója van, és nagyon elégedett vagyok vele. Amikor vettem, megfontoltam a 11-16os tokinát, de a tesztek szerint a színihibája kicsit sok, ráadásul 100grammal nehezebb.

Másik dolog: mire használja az ember:

1. tájképekhez-> süt a nap, amúgy se kell a nagy fényerő, itt mindig f/7-22 között dolgozom.
2. nagy épületek(múzeum, templom) besejében ->itt még az 1.4-es rekesz se volna elég, mindenképp állvány kell, v le kell tenni valamire a gépet.

Amire használnám még: csillagászati fotók - de itt uaz érvényes, mint a 2. pontban, az a 0.5-nyi rekesz 10mm-en (ez lenne a poén pl meteorfotózáshoz) semmit nem hoz. (emiatt merült fel anno egyáltalán a tokina, és hogy az jóval kevésbbé vinnegtál, lévén full framre van tervezve)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) Carsee


Carsee
tag

Picit elszálltak az árak.... :(

(#4) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ez most csak APS-C vagy FF is...?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5) Carsee válasza philoxenia (#4) üzenetére


Carsee
tag

Ez APS-C szerintem. Ilyen árban már van DX-re 12-24 f4 Nikon is....ami azért nem rossz obi.

(#6) KTTech válasza Dare2Live (#1) üzenetére


KTTech
veterán

A Tokina 11-16 mióta Fullframe? Tudtommal az is APS modell... (AT-X)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#7) KTTech válasza philoxenia (#4) üzenetére


KTTech
veterán

APS-C, bár FF-en is jó kb. 14mm-től. Legalábbis az előddel ez volt a tapasztalat.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#8) Dare2Live válasza KTTech (#6) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

tudni kéne olvasni.....

fulfém.... nem fulfrém... :P

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Pentaxra a legolcsóbb, ha az enyémet veszi meg valaki :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10) KTTech válasza Dare2Live (#8) üzenetére


KTTech
veterán

Jogos, másik szemüveg kellene :) (vagy nem hajnalban kéne gép előtt ülni :D)

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#11) menin


menin
tag

Ebben az árkategóriában milyen nagylátó zoomok vannak Nikon vázra amelyek full frame-re is jók?

(#12) Flow válasza menin (#11) üzenetére


Flow
senior tag

A teljesség igénye nélkül:

Nikkor AF-S 17-35mm f/2.8 ED (sokkal több :) )

Nikon 14-24 mm 1/2.8 AF-S G ED (sokkal több, + 50k :D )

Nikkor AF 18-35mm f/3.5-4.5 ED ( 150 'körül')

Nikkor AF 20-35mm f/2.8 (már nem gyártják, árát sem tudom)

Sigma 12-24 F4.5-5.6 EX DG (240 000 körül)

Sigma 15-30 F3.5-4.5 EX DG (már nem gyártják)

Tokina 19-35 F3.5-4.5 passz

Tokina 20-35 F2.8 passz

Egyéb ötleteket én is szívesen várok... :))

[ Módosította: MLaca ]

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#13) Kapanyél válasza Flow (#12) üzenetére


Kapanyél
őstag

A 18-135 az DX-es, nem jó FX-en.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#14) Flow válasza Kapanyél (#13) üzenetére


Flow
senior tag

Jááj, igen. Sec, és törlöm a listából. (gyanús volt így hétfőn reggel... :)) )

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#15) t72killer válasza menin (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ITT találsz egy összefoglalást, tesztekkel - sajna a full-frame tesztek elég ritkák, de ha valami DX-en se ad jó képet, azt érdemes kizárni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) menin válasza t72killer (#15) üzenetére


menin
tag

Köszi, megnézegetem.
Flownak is köszi a listát, ebből a Sigma 12-24 az ami szimpatikus.

(#17) Kapanyél válasza t72killer (#15) üzenetére


Kapanyél
őstag

Ez rossz tanács. Ami DX-en nem rajzol szépen - ám a teljes "kockára" való képkört kivetíti - az FX-en sokkal jobb képet ad. Több ilyen obim is van, amit csak az FX-ért tartottam meg és megérte.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#18) t72killer válasza Kapanyél (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igazságod lehet, pl a nikon 1.4/50 csapnivaló DX-en, míg FX-en jó. a kutya a pixelméretben lehet elásva, az FX gépeknek jóval nagyobbak a pixelei, kevésbbé érzékenyek a finomabb CA-ra és egyéb lencsehibákra. Tartok tőle, hogy a sokpixeles FX-ek eljövetelével (D3x, D700s, stb) ez +változik, és FX-en is rossz lesz a képük:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) Szten Márs válasza t72killer (#18) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Igazságod lehet, pl a nikon 1.4/50 csapnivaló DX-en, míg FX-en jó."

Szerintem meg abszolúte nincs igazsága (és nem is kéne ilyesmiket hangoztatnia, mert a végén még lesz, aki elhiszi), de nem is ez érdekelne most, hanem hogy ezt, hogy a Nikon 1,4/50 rossz DX-en és jó FX-en, honnan vetted?

Mert ha a photozone-s, dpreview-es MTF eredményekből, akkor valamiről eléggé megfeledkeztél. Be is idézem a dpreview oldaláról, kiemelve a lényeget:

"Eagle-eyed viewers will no doubt have noticed that the MTF50 sharpness data at any particular focal length/aperture combination is distinctly higher on FX when compared to DX. This may at first sight appear unexpected, but in fact is an inevitable consequence of our presentation of the sharpness data in terms of line pairs per picture height (and thus independent of format size).

Quite simply, at any given focal length and aperture, the lens will have a fixed MTF50 profile when expressed in terms of line pairs per millimeter. In order to convert to lp/ph, we have to multiply by the sensor height (in mm); as the full-frame sensor is 1.5x larger, MTF50 should therefore be 1.5x higher."

Magyarán csak óvatosan a tesztolvasgatással és az MTF adatok hasonlítgatásával, mert könnyen átvághatja az ember magát.

Az érved már ott nem jó, hogy APS-C-ben is találhatsz kis pixelsűrűségű modelleket - Nikon D70, Pentax K100D, meg még ezer más, míg fullframben is vannak kellően szép nagy pixelsűrűségű gépek, pl. Nikon D3X, Sony A900... a kollega meg nemes egyszerűséggel azt állította, hogy bizonyos obik DX-en (nem bizonyos DX-eken, hanem generel DX-en) rondán rajzolnak, FX-en meg (nem bizonyos FX-eken, hanem generel FX-en) teljesen jól - ez pedig ebben a formában abszolúte zöldség, gondolom ezt nem kell magyaráznom, bárki józan ésszel belátja, hogy miért.

[ Szerkesztve ]

(#20) t72killer válasza Szten Márs (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az 1.4/50-re utalás saját tapasztalat eredménye, csillagfotózáskor 1.4-es rekesznél kritikán aluli sagittal coma-t (elnézést, nem tudom, a magyar kifejezést) produkál DX-en, míg filmen anno szép kerek csillagkorongokat kaptam. Persze az is lehet, h ezt az obit még filmre optimalizálták és nem CCD/CMOS-ra, mint az újakat. (ill beleszólhat a szenzor/film eltérő spektrális érzékenysége)

A nagy pixelsűrűség, ami inkább a DX-ek sajátossága(OK, nem mindig) ami igenis jobb optikát(=nagyobb felbontást) kíván. A dolog másik oldala, az FX nagyobb területre igényel minőségi képet ->az FX objektívek leggyengébben kirajzolt, vinnegtálós, torzításokkal terhelt zónái DX szenzor esetében kimaradnak a képből.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) Szten Márs válasza t72killer (#20) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, ott a film és a digitális képérzékelő különbözőségeinek köszönhetted a tapasztaltakat.

(#22) Mercutio_ válasza t72killer (#20) üzenetére


Mercutio_
félisten

Te most ugye nem egy filmes gépen használt obi tapasztalatait akarod 1:1-ben adaptálni FX-re?
Mert a film és érzékelő között - még ha a méret esetleg azonos is - hatalmas különbségek vannak.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23) t72killer válasza Mercutio_ (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Senki nem mondta, h 1-az-1ben :B . 1xerűen leírtam, hogy túlságosan is nagy volt a különbség a kétféle teljesítmény között. Azzal tisztában vagyok, hogy a szenzor másképp reagál, mint a film (CCD-vel először a 90es években találkoztam, még csillagászati felhasználásra, szval lekopott már a tojáshéj:))) Amúgy ahhoz képest, hogy már elég régóta "digitális korszakban" élünk, sok lencsét gyártanak még a régi tervek szerint .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) Mercutio_ válasza t72killer (#23) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az érzékelőre beeső és onnan visszaverődő fény és az abból eredő, az obi hátsó lencsetagján történő becsillanás volt az egyik lényeges különbség a digi átállásnál, és az ellen megfelelő bevonat is jó lehet, ha jól emlékszem.
Emiatt bizonyos felbontásik szvsz nem nagyon kell áttervezni a jólbevált lecserendszereket.

Persze biztos van még néhány dolog ami a képminőséget befolyásolja, és a tervezésnél, különösen olcsóbb lencsék esetén figyelembe kell venni, de ehhez nem értek, majd Roboter vagy KTTech leírja :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25) t72killer válasza Mercutio_ (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Másik különbség, hogy a CCD/CMOS pixel szereti, ha közel merőlegesen esik rá a fény, ezért a nagylátó obikkal FX gépen gond lehet. (ezt a problémát 2 oldalról lehet +közelíteni, a szenzoron is lehet fiomítani, lásd mikrolencse technológia). Az érzékelő reflexiójáról nem tudtam, kenhetnének rá vmi jó kis antireflex bevonatot, nem szép dolog...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) Mercutio_ válasza t72killer (#25) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja igen, meg az is :K
Ezért is inkább az 50mm és afölötti tartományban találni több digin is korrekt obit.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.