Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) angyalpc2 válasza Dany007 (#23) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Nekem is rokon kiment nem is olyan rég, már lakást vett, bár itthoni minden dolgát eladta meg már dolgozott kint egy másik országban.
Büdös életbe nem jön vissza.

Cégnél is mondogatnak fel szépen sorjában. Vicces a mérnöki fizetés feladat és stressz arány.

Több osztálytársról csoporttársról is már csak facebookról tudom hogy nincs is már itthon.

némelyik "szaros" segédmunkás állsból jobban él mint én..

persze csodák nincsenek...

(#52) Lauda válasza angyalpc2 (#51) üzenetére


Lauda
félisten

Azt is szamold bele, hogy a kint elok erosen sarkitanak az itthon eloknek. :K Nem tudni miert, de sokan erre izgulnak. Csak azt hidd el, amit a sajat szemeddel latsz, nem vicc.

[ Szerkesztve ]

(#53) Kiki18 válasza Lauda (#52) üzenetére


Kiki18
őstag

Ezentúl kérlek írj a nevemben is. :DDD
Ezek tények,akinek valamilyen szinten bejött,az szeret sarkítani. ezzel részben magukat (is) tudják nyugtatni,hogy jó döntést hoztak. :K
Amúgy erről nem beszéltünk,de vannak itthon is szép karrieristák! :K Itthon is meg vannak a lehetőségek,csak fel kell ismerni és rá kell csapni. Vannak szerencsés esetek,hogy nem csak kapcsolatokkal lehet előrébb lépni. :)

[ Szerkesztve ]

(#54) HuMarc válasza Kiki18 (#49) üzenetére


HuMarc
addikt

Minden országra vonatkozóan vannak sztereotípiák, meglepődnék, ha Mo.-nak nagyobb híre lenne más országoknál. Nyugaton pedig egyáltalán nem jellemző, hogy ellenszenvet táplálnának a magyarok iránt. De nemcsak a magyarok, semmilyen más nemzet kiutasítása sem jellemző. Persze nacionalista mozgalmak mindenhol vannak, de akkor sem jellemző a diszkrimináció. És ez saját, illetve ismerősök tapasztalata.

Persze ha valaki bunkó paraszt, akkor nem fogják szeretni, de ez nem a nemzetiségtől függ.

(#55) Polllen válasza aero. (#25) üzenetére


Polllen
nagyúr

A szüleim olyan szegények voltak, mint a templom egere, amikor elkezdtem a főiskolát. 2 bátyám van még, nekem van egyedül diplomám a közvetlen családon belül. Benne volt a pakliban, hogy bármikor abba kell hagynom és elmenni dolgozni. Tanultam, hogy legyen ösztöndíjam+kaptam a sulitól támogatást és elvégeztem úgy, hogy pénzt nem kértem tőlük. Ofc otthon laktam, ez 2x2 óra utazást jelentett naponta, meg nem sok túl bulit és fesztivált.

Azt gondolom, hogy aki el akarja végezni a főiskolát/egyetemet itthon az el tudja. Csak a képességeinek és lehetőségeinek megfelelőt kell választani.

Ezt csak a félbehagyott egyetemekre írtam. Amúgy azt vallom, hogy aki ki szeretne menni, menjen. Ott is dolgozni kell, de ott jobban fizet az egyszerűbb meló is. Jobb életszínvonalat lehet kiharcolni egy érettségivel, mint itthon.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#56) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Nyilván a normális emberek nem olyan elképzeléssel mennek ki, hogy a csirkepucolásból összehozott minimálbérből családot fognak ott eltartani.
Volt osztályfőnököm is kiment Londonba, mikor itt volt látogatóba úgy fogalmazott, hogy ott sincs kolbászból a kerítés, de legalább megfizetik a munkát. Akinek itthon nincs semmilyen szakmája, vagy értelmes végzettsége az úgy fog járni ahogy azt noxwill megírta: 30 évesen is otthon fog tenglődni, mert nem tud össze kuporgatni semennyi pénzt. Ezzel ellenben kint még minimálból is jut a perselybe amiből aztán képezheti magát tovább ha kell.

[ Szerkesztve ]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#57) Entryy


Entryy
aktív tag

Viszlát!

De csak odakint, itthon soha többé.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#58) aero. válasza Entryy (#57) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

ezzel aztán megmutattad neki, csak igy tovabb

(#59) total90


total90
veterán

Menj és nem kell ám a hülyeséget hallgatni, hogy végzettség zéró és majd ott sem lesz jó melód, mert attól lehet.
Az otthagyni mindent, annó engem is foglalkoztatott, de végül is jl sült el. Hamar rájöttem, hogy a sok barátból a legtöbb egy gyökér... volt is, csak nem vettem észre. Amúgy meg Skype, 3-4 havonta hazalátogatni... nekem nem volt vészes, sőt :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#60) Infinight válasza Lauda (#43) üzenetére


Infinight
csendes tag

Ezzel egyetértek. Arra akartam kilyukadni, hogy otthon erőltetik a felsőoktatást (a szakmunkás meg csúszik egyre lejjebb) és túl sokan mennek egyetemre, még olyanok is akiket egyáltalán nem érdekel az adott szak. Ne adj Isten még el is végzik egy bikaerős 2-es átlaggal. Naná, hogy utána nem tud elhelyezkedni, mire rájön hogy esetleg a lemezvágó olló vagy a péklapát jobban áll a kezében, már késő.
Pár éve már itt vagyok és sikerült megismernem az itteni oktatási rendszert és fényévekkel jobb, mint ami otthon van. Már általános iskolában megy az erős szelektáció, gimibe is már csak a megfelelő képességekkel rendelkező diák mehet, hát még egyetemre. Sokkal több szakmunkást képeznek, mint felsőoktatásbelit és a csapból is munka folyik. :)

Impossible is just a big word thrown around by small men...Impossible is nothing.

(#61) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Hali!

Nos én is azt mondom az általad leírtak alapján, hogy jól teszed ha kimész.

(#41) Jhonny06:

"London talány annyiból jobb, hogy a végzettség nélküliek is el tudnak helyezkedni, mert van nekik megfelelő munka. Itthon ez már elég esélytelen. Akinek viszont kint jól megy, az valószínűleg itthon sem éhezett."

Az emberek azért mennek ki általában hogy megelőzzék azt, hogy itthon, a saját országukban éhezzenek. Az azért mindenkiben realizálódik, ha nem is azonnal, de legalább a repülőre felszálláskor, hogy nem lesz könnyű, és nem gondolja azt hogy külföldiként, keletről jöttként, kint habzsi-dőzsi lesz egy idegen országban.

Egyébként elég érdekes hogy itt páran mennyire ellenzik a külföldre költözést. Főleg, mert a legtöbb ember biztos hogy itthon maradna a családjával, és barátai között, mintsem hogy kimegy egy idegen országba, eldobva az itt töltött 20+ évet.

Persze az könnyen beszél aki jól él, mert eltartják, vagy megvan a megfelelő képzettsége és bejött az élet aminek persze örülünk, de nem kéne bíráskodni azokon akiknek ez nem sikerült és mégis szeretnének diploma nélkül úgy élni, hogy ne kelljen nélkülözniük. :U

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#62) Lauda válasza Infinight (#60) üzenetére


Lauda
félisten

;) :R

(#63) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Köszönöm mindenki hozzászólását :)
A nap folyamán mind átböngészem, és levonom belőlük a tanulságokat :)

All→M8

(#64) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Én mennék, így sokkal könnyebb a dolog, hogy van kire támaszkodni, amíg egyenesbe nem jön az ember ott kint. Persze nem egy könnyű döntés mindent itt hagyni, és nulláról kezdeni valahol messze.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#65) petipetya válasza callmeakos (#63) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nézzük logikusan. Odakint van egy biztos lakás, ahol el tudsz tölteni bizonyos időt. A nyelvtanulás/gyakorlás éles környezetben már biztosítva van, így ezzel mindenképpen gazdagabb leszel.

Ha pedig idehaza nyitva marad egy kiskapu és a kinti helyzettől függetlenül haza tudsz jönni valakinek a lakásába, akkor merj kockáztatni.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#66) Polllen válasza petipetya (#65) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez így lényegében nem is kockázat. Szerintem. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#67) Syl válasza total90 (#59) üzenetére


Syl
nagyúr

Igazán leírhatnád egy blogbejegyzésben a történetedet. Milyen képzettséggel, hogyan sikerült kijutnod, boldogulnod :R (csak azt tudom honnan indultál)

(#61) Iscariah

+1
A hivatásos károgók minden ilyen topicban hallatják hangjukat. Mintha fájna nekik ha valaki meg merészeli próbálni a boldogulást :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#68) Dany007 válasza Cthulhu Dawn (#56) üzenetére


Dany007
veterán

Ez a legnagyobb probléma itthon. A szakadék ami bizonyos szakmák és munkakörök között van.
Itthon ha nem vagy mérnök vagy jogász vagy valami hasonló végzettségű akkor mélységesen le vagy nézve és mégjobban alulfizetve! És ez a legnagyobb probléma itthon. Hogy amíg egy mérnök vígan jómódban megél, addig egy mezei pénztárosa az éhhalál ellen küzd havi szinten a havi 70-80 ezer forintos nettó fizetésből...

És itt jönnek a szokásos közhelyek... Már válaszolok is rá, mielőtt valaki elkezdené sorolni.

Nem, nem sajnálom a mérnököktől a 4-5-700 ezres nettó fizetést. Nyilván megérdemlik. Szó sincs erről.

És nem nem akarom, hogy egy pénztáros is annyit keressen mint egy mérnök. Szó sincs erről.

Az viszont illő lenne, hogy akár egy mezei pénztáros is megtudjon élni normális körülmények között a havi fizetéséből! És igen, ez itt a lényeg! Hogy mindenki aki 8 órás munkát végez megtudjon élni a fizetéséből! Ennyi. Aztán, hogy ehhez viszonyítva egy mérnök a 10x-esét keresi engem nem érdekel, mert megérdemli. A lényeg azon van, hogy aki hajlandó rendesen tisztességesen dolgozni az igenis kapjon annyi pénzt, hogy normál körülmények között megtudjon belőle élni! Mert a 70-80ezer nettó az nem az a szint!

És az a szomorú, hogy még egy rakás ilyen szakma van, amit mindenképpen meg kell csinálnia valakinek, de annyira lenézett és annyira alulfizetett hogy nem lehet belőle megélni.
Itt a topikban is feltűnő, hogy mindenki azt mondja, hogy csak keresett szakmát érdemes tanulni... Tehát aki nem mérnök az ne is várjon jó fizetést és ez a baj! Hogy a világ és az ország nem ebből áll! Irreális és baromság elvárás az, hogy aki jól akar élni az mérnöknek menjen, vagy szerezzen két diplomát legalább stb.... Mert ezek a szakmák csak töredékét teszik ki a valós igényeknek! Lásd egy random gyárban van 10-20 mérnök és 4-600 szalagmunkás. Tehát szükség az van mindegyikre.
A szomorú az, hogy amíg az egyik vígan él, addig a másik hónapról hónapra. Ez a probléma, hogy az alsó küszöb fizetésben annyira alul van, hogy abból nem lehet normálisan megélni! Na ezt kéne valahogy feljebb vinni, hogy az egyszeri melós is megtudjon élni. Semmi több nem kell. Nem kell milliós fizetés egy szalagmunkásnak vagy pénztárosnak, de legalább annyi legyen hogy normálisan megtudjon élni belőle!

És itt jön képbe az az orbitális különbség amit írtál:
"Ezzel ellenben kint még minimálból is jut a perselybe amiből aztán képezheti magát tovább ha kell."

Ennyi. Ezen van a hangsúly. Itthon a minimál nettóból megélni sem tudsz, nemhogy félretenni vagy bármit is kezdeni vele...

(#69) kmisi99 válasza Kiki18 (#7) üzenetére


kmisi99
addikt

Ebben van valami a magyarokat sokan nem szeretik gondolom jó okkal. Amerikában van olyan mondás, hogy If you have a Hungarian friend, you don't need an enemy. A magyar eljöhet Magyarországról de a magyar mentalitás nem jöhet ki az emberből csak a normálisabbaknál.

(#70) kraftxld válasza kmisi99 (#69) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem egy és nem kettő ameriakaival melóztam, és ezt még sose említették :)
Gondolom olyan mint a néhány magyar cucc ami Magyarországon világhírű :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#71) kmisi99 válasza kraftxld (#70) üzenetére


kmisi99
addikt

Valószínű :D Van egy amerikai magyar aki youtube on videózik és ő is említette illetve szinte csak magyarok verték át Amerikába még a kezdetekkor.

(#72) petipetya válasza kmisi99 (#71) üzenetére


petipetya
nagyúr

Valami parkettacsiszoló, nem? Egyszer belebotlottam, de ugyanúgy nem szólt semmiről, mint a hazai YouTube bajnokok videói.

Nálam Dancsó Péter jelenti a színvonalat.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#73) kmisi99 válasza petipetya (#72) üzenetére


kmisi99
addikt

Igen az. Én nagyon kedvelem érdekes a videói főleg mert Amerika rajongó vagyok, a színvonal meg nálam pont taszító ha valaki "műsorokat" csinál.

(#74) Coccolino_O válasza callmeakos (#63) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Ne hallgass senkire (ebben a dologban sem), tedd azt, amit jónak látsz. Nem veszíthetsz semmit, és bármikor visszajöhetsz, ha akarsz.

(#75) keIdor válasza Dany007 (#29) üzenetére


keIdor
titán

Van azért olyan ország is, ahol nem feltétlen kell beszélned a hivatalos nyelvét, de egy angollal mégis mész valamire, mivel a lakosság nagy része beszéli az angolt, ilyen pl. Hollandia.

noxwill: Szerintem menj, pláne ilyen feltételekkel. Nekem is bejött, igaz ez Ausztria. Nem könnyű eleinte, de otthon könnyebb volt valaha is? Kicsit sem.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#76) total90 válasza Syl (#67) üzenetére


total90
veterán

Okey, majd írok róla :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#77) Syl válasza total90 (#76) üzenetére


Syl
nagyúr

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78) dabadab


dabadab
titán

Egyébként szerintem egy kicsit rossz helyre helyezed a hangsúlyt. Nem az a legfontosabb, hogy hol vállalsz munkát, hanem az hogy milyen képzettséged van. Nem az az érdekes, hogy rövidtávon hol tudsz többet keresni, hanem az, hogy hol és hogyan tudsz hasznosítható tudást szerezni és ennek kellene bármiféle terv központi céljának lennie.

DRM is theft

(#79) Apollyon válasza dabadab (#78) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az írásból nekem az derült ki, hogy itthon kb esélye sincs se rövid se hosszú távon érvényesülni. A rokonokhoz kiutazás azért kezdetnek elég jó szerintem, és valszeg nem fog örökre a nyakukon maradni.
Feltételezem neki is elsődleges célja, hogy előbb kijusson innen, aztán majd meglátja hogyan lesz tovább.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#80) dabadab válasza Apollyon (#79) üzenetére


dabadab
titán

"Feltételezem neki is elsődleges célja, hogy előbb kijusson innen, aztán majd meglátja hogyan lesz tovább."

Igen, nekem is ez jött le, és ezért írtam, hogy ne ezt csinálja. Mert a "csak lesz valami" nem túl komoly jövőkép. Legyen célja (szerény javaslatom szerint az, hogy tanuljon), és ehhez a célhoz igazítsa a dolgait (az "el innen" nem egy valódi cél).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#81) Apollyon válasza dabadab (#80) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Mert a "csak lesz valami" nem túl komoly jövőkép."

Igen, ezzel egyetértek, de itt most az a szitu, hogy "a külföldön lesz valami" még mindig komolyabb jövőkép, mint az itthon maradni és biztos nem lesz semmi.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#82) dabadab válasza Apollyon (#81) üzenetére


dabadab
titán

Őszintén szólva ezt nem látom ilyen egyértelműnek, egyáltalán nem tűnik úgy, hogy könnyebb lenne mondjuk az EK-ban elvégezni egy főiskolát (angolul, az ottani tandíjakkal), mint itthon (magyarul, itteni tandíjakkal, akár diákkölcsönnel).

DRM is theft

(#83) Apollyon válasza dabadab (#82) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szvsz itthon, a jelenlegi gazdasági körülmények között nem hiszem hogy be mernék vállalni bármilyen kondíciójú hitelt ahhoz, hogy tanuljak, és majd itthon jól elleszek miután megszereztem a szükséges képzettséget.

Ha meg arra gondolsz, hogy itthon szerez diplomát és majd jól megél a diplomával külföldön... huhh azért még ez sem biztosíték ahhoz hogy kiváltsuk a jegyünket a jó életbe...

Viszont én azt sem tartom fairnek hogy mindenképpen diploma, vagyis valamilyen felsőoktatási intézmény elvégzése kelljen ahhoz, hogy az ember úgy élhessen hogy ne kelljen nélkülöznie. Erre nyújt lehetőséget (esélyt) külföld, hogy még proletár melóval is lehessen annyit keresni, hogy az ember azon is tudjon gondolkodni mihez kezdjen hogy feljebb lépjen, és nem csak azon remegni, hogy vajon a számlák után marad-e még pénz rendes kajára...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#84) Lauda válasza dabadab (#80) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, kellene lennie igazi celnak, hogy mit szeretne az eletben, ahhoz mar tudni fogja mi szukseges, mi hianyzik most es gozerovel csak abba az iranyba menni, mert az eledegelek rokonnal, tingli tangli munkakbol ellebecolok londonban az max arra jo, hogy itt blogoljon, masra nem nagyon.

(#85) dabadab válasza Apollyon (#83) üzenetére


dabadab
titán

"Ha meg arra gondolsz, hogy itthon szerez diplomát és majd jól megél a diplomával külföldön... huhh azért még ez sem biztosíték ahhoz hogy kiváltsuk a jegyünket a jó életbe..."

Az eletben semmi sem biztos, de mondjuk pont ez egy hatarozottan mukodokepes tervnek tunik.

DRM is theft

(#86) callmeakos válasza dabadab (#78) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ebben a kommentben leírtam mi a helyzet velem. Szeretnék felsőfokú végzettséget szerezni, de ahogy azt ecseteltem, jelenleg erre vajmi kevés az esélyem. Itthon. Pontosan azért megyek ki, hogy legyen valami, mert itthon 2 éve nincs semmi. Rosszabbul nem járhatok, mert amíg nem rázódok kint helyre, szinte ingyen lakhatok a testvéreméknél, és ráérek csak akkor elmenni, ha már olyan munkám van, amiből fedezni tudok magamnak egy szobát, amiben elindulhatok a magam útján. Amint olyan helyzetbe kerülök mindenképpen keresni fogom a lehetőségeket egy felsőfokú képzés elkezdésére, de csakis külföldön. Nem látok rációt abban, hogy itthon bármi érdemlegeset tudjak kezdeni magammal. Ez az egyik. A másik pedig, hogy utánam folyamatosan jönnek ki a családtagok, mire oda jutunk hogy az egész család már kint fog élni. Akkor pedig végképp értelmetlen hazajönni.

Mint mondtam, nem csinálok az itthon maradásból elvi kérdést. Olyan alternatívák után kutatok, amik egy jobb életet biztosítanak, mint ami most van. Ez itthon jelenleg nem elérhető, viszont kaptam egy lehetőséget külföldön amit nem hagyok veszni. Az meg hogy mi lesz 5-10 év múlva, ráérek akkor agyalni, ha már helyrerázódtam. Ennyi.

All→M8

(#87) Dany007 válasza dabadab (#85) üzenetére


Dany007
veterán

"Az eletben semmi sem biztos, de mondjuk pont ez egy hatarozottan mukodokepes tervnek tunik."

cöcöcö... és mi a helyzet a halállal? Az már az életben is 100%-ig biztos! ;]

(#88) Syl válasza callmeakos (#86) üzenetére


Syl
nagyúr

Ne hallgass a károgóra, vágj bele! Sok sikert!!!
A lányomat is erre buzdítom.

(#87) Dany007

Arra gondolsz, hogy az élet egy szexuális úton terjedő halálos betegség? :DDD

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#89) callmeakos válasza Syl (#88) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

:R
Sok sikert a lányodnak :)

(#87) Dany007
Micsoda meglátás :D

All→M8

(#90) Infinight válasza dabadab (#85) üzenetére


Infinight
csendes tag

Azért ennyire nem egyszerű a történet. Az angol viszonyokat diploma terén nem ismerem, de például nálunk, a magyarországon megszerzett diplomádat "honosítani" kell. Ahhoz egy ezt megtehesd nem elég a 90 napos "turista" vízum, tartózkodási engedély kell. Engedélyhez szállás kell, szálláshoz meg munka. Ergo nem gurítják eléd a vörös szőnyeget, hacsak nem agysebész vagy. :U

Impossible is just a big word thrown around by small men...Impossible is nothing.

(#91) dabadab válasza Infinight (#90) üzenetére


dabadab
titán

Nem tudom, hogy a "nalunk" hol van, de Angliaban siman elfogadjak a mostani magyar diplomakat, a bolognai rendszernek tobbek kozt ez az egyik ertelme, hogy az egesz EU-ban egysegesek legyenek a diplomak.

DRM is theft

(#92) Infinight válasza dabadab (#91) üzenetére


Infinight
csendes tag

A nálunk az svájcban van. Tudom-tudom, nem eu-s ország. Nem vonom kétségbe az ismereteidet az angliai elfogadással kapcsolatban. Mint célkitűzés, tökéletes, de sajnos a tapasztalat nem azt mutatja, hogy tuti recept. Szinte mindenhol a helybéli embereket részesítik előnyben, így a helyi iskolákat is. (kivétel a hiány szakma, itt ilyen az orvostudomány és az it) Nyilván az otthon megszerzett tudást senki nem veheti el tőled, így alacsonyabb pozícióból is feljebb lehet jutni.
Csupán az otthon megszerzett diploma=külföldi aranyélet sztereotípiára akartam reagálni. :R

Impossible is just a big word thrown around by small men...Impossible is nothing.

(#93) dabadab válasza Infinight (#92) üzenetére


dabadab
titán

Mindjuk a svajci Google-nel tobb ismerosom is dolgozik, a kutya se kerte toluk, hogy honositsak a diplomajukat.

"Csupán az otthon megszerzett diploma=külföldi aranyélet sztereotípiára akartam reagálni."

En ilyet nem is mondtam, de az teljesen biztos, hogy normalis kepzettseggel minden valoszinuseg szerint jobb elete lesz, mint anelkul.

DRM is theft

(#94) letepem válasza upsyka (#13) üzenetére


letepem
aktív tag

Szánalmasnak tartom azt, ha valaki így beszél arról az országról, ahol\ahova született! Nem az ország maga a szemétdomb! A politika az politika marad, na ez az ami szemétdomb! De nem csak nálunk, bárhol a világban! Egy ember itt Magyarországon is megtalálhatja a számítását és bárhol máshol is elbukhat!

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.