Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#244) negro


negro
őstag

Jo volt olvasni es raulni erra a nosztalgia vonatra, ugyan akkor ez a jo 10 oldalas beszamolo tul sok. Azoknak akiknek szolnia kene, legfobbkeppen a mai 20-on eves kiskutyaknak, kislanyoknak, akik DJ-ek meg influencerek akarnak lenni es elik alom vilagukat nagy arcal a semmire, nem fogjak vegig olvasni, szerintem. Jo magam 84-es vagyok es bar varosban szulettem a nagymamak, nagyapak, ded, falun eltek, ahogy sok rokon is. Illetve orszagunk sziveben is voltak csaladoz tartozok igy eleg vegyes gyerek korom volt. + ertelemben.

En hianyolom azert, hogy nem lett ki emelve egy ket dologrol mi is az illetve mi ertelme volt miert csinaltak az emberek. A "fóliasátor" pl. Ez is pl meghatarozo volt nagyon sok haztartasban. Hiszen a benne meg termelt zoldsegeken egy adott csalad eletszinvonala meg ugorhatott fuggetlen attol csak sajat reszre vagy akar eladasra is jutott belole. Hisz ha penz nem is volt belole de nem kellett a lecsohoz meg venni a hozzavalot hanem ott volt a kertben. En emlekszem, hogy legeltem le az epret akar besurranva, olyan volt mint egy szaunaban de nem erdekelt.

Hofi se veletlenul emliti vmelyik klasszikusaban, hogy "hala a folia satornak". Ez csak egy dolog, ugyanakkor igy is hosszu iras ez. Mi lett volna ha ehez hasonlo dolgokra tobb mondatot is szan...

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.