Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#228) Tengri válasza #89309696 (#224) üzenetére


Tengri
senior tag

"Egyébként mondta valaki, hogy a finn, dán, svéd fiatalok örömmel vonulnak be? Ha már példálózunk velük. Mert kötve hiszem, hogy életük legszebb napjaiként élnék meg."
2009-ben a feleségemmel és a barátaimmal Svácjban voltunk. Kiutazásunk oka a svájci rendezésű jégkorongvilágbajnokság volt. Szállásunk feleségem unakatestvérénél Lausanne-ba volt a Genfi-tó partjánál. Minden egyes mérkőzésre vonattal mentünk Zürich-Kloten-ba, ugyanis a jegy biztosította ingyenesen az utazást a mérkőzés helyszínére (a második képen jobban látszik).


Nos utazásaink során találkoztunk bevonuló katonákkal a vonaton és valahogy egyik sem sírt amiatt, hogy a kötelező időszakos kiképzésre kellett mennie (sőt jónéhányan igencsak megörültek egymásnak a vonaton). Persze nem azt mondom, hogy ott is mindenki ugyanúgy állt a dologhoz, de ahogy ott sem, így itthon sem hallottam, hogy "népességszabályozásra" használnák a sorkatonai szolgálatott. Továbbá azt sem tudom, hogy náluk és annak idején nálunk minden egyes kiképzőközpontban, illetve laktanyában hogy bántak az egyes emberekkel, de ahogy írtam az ismeretségi körömben senki nem járt terápiás kezelésre a kötelező katonaság után.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.