Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) brumesz


brumesz
aktív tag

teljesen egyetértek veled.szomorú egy helyzet.persze hogy a dolgozó embereken élnek.hisz így a kényelmes.így le lehet vonni egy nagyon torz párhuzamot,összehasonlítást:
akik így szereznek pénzt,olyan mint a kedves "szakmabeli" hölgyek,a sarkon.kefélés-->pénz
de legalább akik a legősibb foglalkozást űzik, megdolgoznak a pénzükért...
én is próbálom a szememet-fülemet befogni.nem is akarok hallani róla.de néha eljut hozzám valami hír, akkor én is ideges leszek. a legutóbbi időkben az egyetlen okos ötletet sem a kormány találta ki(akik segélyen élnek,végezzenek közmunkát,azaz csak akkor kapják meg a pénzt ha dolgoznak),de az a rohadt ci**ny ombucmanus egyből jött hogy ez jogszerűtlen.ez van.de legalább ésszerű
respect neked,hogy itt ph-n egy ilyen írást bevállalsz :R

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#2) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, erről már hallottam... és hasonló dolgokat gondolok mint te.
Sajnos akik tehetnének valamit azok az életben nem láttak még cigót, és nem verte meg őket egy sem...

Mutogatni való hater díszpinty

(#3) Tomaaasz válasza hcl (#2) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

Sajnos akik tehetnének valamit azok az életben nem láttak még cigót, és nem verte meg őket egy sem...

Az biztos. Egyszer kapná el az utcán, egyedül, 3 cigány késsel:"Meg tudod mondani mennyi az idő?"

Oda mentem, ahol vagyok!

(#5) #06658560 válasza hcl (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

ertelmezes nem ment? A blogbejegyzes vegen ott van hatalmas betukkel, hogy nem egy kisebbseg ellen iranyul, mert legalabb ennyi magyar is van benne, mint cigany.

Bar ha a kommented utan erkezett...

(#6) #64791808


#64791808
törölt tag

Másfél éve egy neves politológust - nem írok nevet - megkérdeztek egy interjú végén, hogy hogyan látja magyarország jövőjét 50 év múlva. Közölte, hogy sehogy.

A riporter nem értette, és kérdezett tovább, milyen gazdasági jelenségek, mi várható 50 év múlva. Semmi, nincs miről tárgyalni, nincs mit válaszolni erre.

A riporter váltig nem értette, újból kérdezni akart, mire az alany azt mondta: értse meg, nem lesz magyarország 50 év múlva, tessék elfelejteni!

Az írásban a cikkíró leírja, hogy miért. Jelen pillanatban a dolgozó réteg utolsó részének a tönkretétele zajlik. A kitermelt pénz 2/3-át elveszik ettől a rétegtől, és odaadják a többinek. Adóemelések lesznek, ez fel fog menni 3/4-ig. Mikor ez eléri a 4/5-öt, akkor a dolgozó réteg egyik fele azt mondja, na itt van vége, a másik fele elmegy az országból. Abban a percben fogják behívni a térképészeket munkára: lekerül egy ország a térképről.

Ennyit kívánok ehhez hozzátenni.

(#7) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Szerintem az egyik leggyönyörüségesebb dolog kimaradt.

Ennek lényege, hogy az "áldott" állapotban lévő nő beszed 3 kapszulát aztán a gyerek sérült lesz. Sérült gyerek után több pénz jár és nem csak a 18éves koráig....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8) vosimo válasza #64791808 (#6) üzenetére


vosimo
aktív tag

És ezt Te hol hallottad? Nem hangzik valami jól.

(#9) #06658560 válasza vosimo (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

pedig sajna eselyes jovokep. Jelenleg ahogy tudom kb 3 millio ember adozik az orszagban. Es ez a mennyiseg egyre csokken. Ezek egy resze veszteseges vallalkozokent alig valamit, masik resze meg mint alkalmazott mindenet befizeti a joleti rendszerunkbe, hogy a kb 10 millio segget ki lehessen torolni. Es az utobbiak kozul is jelentos reteg az allam alkalmazottja, azaz termelo munkat nem vegez, GDP-t nem novel. Viszotn igenye lenne olyan ertektelen dolgokra, mint egeszsegugy, normalis szinvonalon, oktatas normalis szinvonalon, ido pihenesre, esely, hogy egy rohadt hasznalt autot ne hitelre kelljen megvennie, amivel meg jol at is verik visszatekert ora, meghamisitott szervizkonyv es egyebek formajaban, csaladi programokra penz, ido, energia. De ezt nagyon szepen folyamatosan elveszik, mikozben draga jo nyugdijasainknak mar lassan tizenszazadik havi nyugdijat is adnanak,mikozben a nyugdij melletti munka adokotelesse tetele ellen agalnak, gazartamogatast a milliomosoknak is adnanak, a munkaeropiacra visszaterest nem tamogatjak, osztonzik, hanem hagyjak a lehutoket semmitteni es faxt vakarni egesz nap valami segelyert, stb. Innen csak egyenes kovetkezmeny az, hogy a jelenlegi tendencia alapjan jo husz ev mulva kevesebb, mint 2,5 millio ember fogja eltartani az orszagot, ahhoz meg mar nem ekkora adok fognak kelleni, ergo ok meginkabb le lesznek rabolva, meg kevesbe fognak megelni, s meg par ev, mire eljutnak a ketmilliioig, akkor azt modnjak, koszontuk szepen, azert nem doglozunk, hogy ehendogoljunk a sajat orszagunkban. Keressetek lehutok mas rabszoglat magatoknak. Es majd lesznek szep, gazos, osszedolt gyarepuleteink az orszagban, amikel lesz negy karika, V betu tobb helyen is, tobbfele is, haromagu csillag, szenkefes motor, S betu, stb.

Es a legroszabb az egeszben, ez sajnos nem sci-fi. :(

(#10) vosimo válasza #06658560 (#9) üzenetére


vosimo
aktív tag

A francba. Tudod milyen jó nekem ezt 15 évesen hallgatni? Most törjem a fejem azon, hogy érdemes-e nekem tanulni, valamit is kezdeni magammal Magyarországon?

Mi lehet a megoldás? :O

(#11) tkazmer válasza Tomaaasz (#3) üzenetére


tkazmer
addikt

ez nem az említett nemzetiség alapvető tulajdonsága, felvett szokás. tegnap egy kis erdélyi faluban éltem át, hogy 4 roma egyén jött velem szembe, olyanok, akiktől Mo-n a többségnek feláll a szőr a hátán, és nem az jutott eszembe, hogy esetleg valami baj lehet.

Cerebellum
én azért, optimista emberként, bízom benne, hogy az említett arányok bekövetkezte előtt történik valami, amelynek pozitív hatása lesz, és a felvázolt jövőkép utópia marad csupán.

(#10) vosimo
azon ne törd a fejed, hogy érdemes e tanulni. azt mindenképpen érdemes. ha máshol nem, külföldön kamatoztathatod a tudásod. esetleg pl a jogász illetve nyelvész pályákat hanyagold.
a felvázolt kép csak egy lehetőség, ne keseredj el.

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#12) Speed® válasza vosimo (#10) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tanulni érdemes. Tenni érdemes. Mindegy hol, de magadért mindenekelőtt.

Azzal, hogy hasonló írások után feldühödve írogatnak páran, nem változik semmi.

Vasszigor kellene az országnak. Aki értékes a társadalom számára, dolgozzon és éljen jól, aki nem, ég vele. Vagy maradjon itthon de ne élősködjön, hanem haljon éhen szépen csendben, lehetőleg a saját kiásott sírjában fekve.

(#13) vosimo válasza tkazmer (#11) üzenetére


vosimo
aktív tag

Miért hanyagoljam a nyelvész és jogász pályákat? :F

(#14) Rossi


Rossi
addikt

Én egyszer fogom igazán felrántani magam, és megtanulok perfekt angolul, aztán pápá Hungary...

Mérnök diplomával egy év munkaviszony után annyit keresek, mint kb. egy munkás a szalag mellett éjszakai pótlékkal. Erre egy ismerős kölyke megunta apuci vállalkozását, és kimegy Skóciába pincérkedni 700k-ért havonta. :Y :Y :Y

Én azt mondom, aki teheti hagyja itt ezt a lepratelepet, és külföldről röhögjünk, amikor a Gy. F. vagy O. V. tárgyal majd az oroszokkal, hogy mennyiért veszik meg az országot...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#15) tkazmer válasza vosimo (#13) üzenetére


tkazmer
addikt

mert adott esetben, ha mégis beigazolódna a szóban forgó felettébb kellemetlen jövőkép, a magyar jogtudomány doktoraként adott esetben mondjuk angliában nem kaphatnál jobb állást egy mosogatóinál, illetve a magyar nyelvész sem lesz keresett szakma

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#16) #64791808 válasza tkazmer (#11) üzenetére


#64791808
törölt tag

Én ezt értem, de azt mondd meg nekem, hogy az elmúlt 20 évben melyik az a jel, jelenség, amelyik arra utal, hogy az ország fel tudja ismerni egy komoly társadalmi problémát, és ki akarja javítani?

Én is optimista vagyok, de nem minden határon túl. Én nem találok esetet a rendszerváltás óta, amikor a társadalom hajlandó lett volna áldozatot hozni egy probléma megoldásának céljából.

Azon túl, hogy vegyük számításba: ha a termelő réteg MINDEN tagja odaállna a megoldás mellé, az kevés lenne a másfél-kétszer annyi - politikailag korrekten megfogalmazva - nem-termelő szektorban lévő ellen. Naná...

Ezt tehát csak úgy lehet megoldani, hogy egy kormány hazugságokkal hatalomra kerül, és utána felvállalja azt, hogy rendet rak. Ezt viszont senki nem fogja felvállalni.

Ebből levonható a konzekvencia, hogy amíg nem lőnek, addig itt nem lesz változás. Én lőnék, csak a rendőrség állítólag nem szereti...

(#17) tkazmer válasza #64791808 (#16) üzenetére


tkazmer
addikt

nekem pl az oriens féle javaslatcsomag ilyen felismerés féle, még ha nem is valósítják meg. ha esetleg emögé, vagy a következő mögé beáll valamelyik médianagyhatalom, akkor az még jól jöhet ki. Ha komoly baj lesz, lesz olyan médianagyhatalom, amelyik nem szeretné, ha a piaca nagy része elveszne:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#18) Dare2Live válasza #64791808 (#16) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Ezt tehát csak úgy lehet megoldani, hogy egy kormány hazugságokkal hatalomra kerül, és utána felvállalja azt, hogy rendet rak. Ezt viszont senki nem fogja felvállalni."

Szerintem ebben lehet tévedsz. LD anno uez volt a helyzet Szlovákiában és ott is rendet raktak Dzurindáék.

btw ha ilyeneket irogatsz mingyá jön recam aztán lesz irgum burgum.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19) vosimo válasza #64791808 (#16) üzenetére


vosimo
aktív tag

Nemsoká lesz lövés is, remélem. (vagyis nem remélem :F )

(#20) vosimo válasza Rossi (#14) üzenetére


vosimo
aktív tag

700k havonta?????????????????...?

Najó, ilyenek hallatán Én sem vagyok biztos, hogy itt szeretnék maradni. :(

Lepratelep?? Itt születtél, nem? Semmi jót nem látsz itt?

(#21) #06658560 válasza vosimo (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

A nyelvész és jogi pályákkal van két bökkenő: egyik sem termelő, másrészt egyik sem elfogadott külföldön. ismerős feleségének a magyar jogi diplomával jó két évébe került munkát találnia. Mrt Németoban a magyar jogrendszerrel nem sokra megy az ember.

ha még úgy állsz, akkor most azt tudom ajánlani, hogy mateknak feküdj neki ezerrel, és melllé a fizika, kémia, történelem hármaból válassz egyet. És így a mérnök, közgazdász fizikus kémikus vonal működhet elég szépen. Vagy irány orvosnak, és akkor hat plusz hat évvel szopsz egy szépet, majd utána megitn irány nyugat, vagy kelet.

Ha a nyelvtanulást kérdezed, akkor három nyelvet tudok ajánlani: angol, német, orosz.utóbbi egy hihetetlenül nagy piac, a volt SZU,s midn gazdasági, mind tudományos területen elég komoly potenciál van bennük.Esetleg lehetne próbálkozni Kínával is, de az már európai embernek kissé necces világ. Szóval a három említett nyelv közül legalább egyet tanulj meg, mellé egy másik szabadon választottat, és utána lehet válogatni a célországok közül.

(#22) #06658560 válasza vosimo (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

valszeg bruttó, és valszeg elég keményen nem napi nyolc órázni kell érte, esetleg hétvégén is dolgozni, mondjuk heti hat nappal számolva.

(#23) vosimo válasza #06658560 (#21) üzenetére


vosimo
aktív tag

A matek nekem nem nagyon megy, most év végén 4-es leszek, fizikából általánosban végig dícséretes voltam :K , kémiából és töribből is ötös. Sajnos csak angolt tanulok, nyelvi előkészítőre mentem középsuliban és jövő évben le akarnak érettségíztetni belőle. :U

De ez akkora szar, minek dolgozzak, amikor egyesek ingyent megkapnak mindent? (nem fordult meg a fejemben, hogy ne dolgozzak)

(#24) #06658560 válasza vosimo (#23) üzenetére


#06658560
törölt tag

nem az érdemjegy a lénye,g hanem hogy tudd, értsd a dolgokat. Érettségivel duplázve is lehet menni felsőoktatásba, úgyhogy a jegyek másodlagosak legyenek.

Azért középsuliban kötelező két idegen nyelvet tanulni, plusz a másodikat elég akkor tudnod, ha nekivágsz a külföldnek. De pl németet ha Németoba jösz ki akár idekinn is lehet tanulni, az auslanderamtnak hála, igen jutányos, 1€/óra áron

(#25) vosimo válasza #06658560 (#24) üzenetére


vosimo
aktív tag

Kötelező két idegen nyelvet tanulni? Akkor Én miért csak egyet tanulok? :F

(#26) Zolaash válasza #64791808 (#16) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Ha mégis úgy alakul, hogy lesz lövölde, szólj, jövök én is! ;)

Rip and tear

(#27) #64791808 válasza tkazmer (#17) üzenetére


#64791808
törölt tag

Az egyik dolog, hogy "még ha nem is valósult meg". A helyzet az, hogy az eredmény számít. A rakétavédelem az USA-ban is azért volt gázos, mert 90%-ig működött. Hát... nem találta el a rakétát... Érted a problémát.

A másik: lesz olyan médianagyhatalom... gondolod? Ha ez igaz lenne, akkor az ország nem győzike show-n szocializálódna, de azt teszi. Amelyik médianagyhatalom nem elég nagy ahhoz, hogy akkor átmenjen más országba, az kicsi ahhoz, hogy hatékonyan besegítsen a rendteremtésben.

Dare: én remélem a legjobban, hogy tévedek, csak látnám már, hogy van alternatíva. De az a helyzet, hogy a jelenlegi politikusgárdából kire szavazzak? A két nagy párt közül egyikre sem fogok, a két kis párt meg elveszett. Kellene valami új, valami más. Alapítsak pártot, és induljak? Hülyének lehet nézni, de megfordult a fejemben a WC-n magányos szarások közben. De nézz körül, itt a PH-n is a többség utál, és meg van róla győződve, hogy baromságokat beszélek, és "libsi" vagyok. Namost akkor hol tartunk?

Megsúgom: magyarország azt kapja, amit társadalmi szinten megérdemel.

Lövöldéről: irónia volt, aki röhög, az jól teszi, senki ne vegye komolyan.

[ Szerkesztve ]

(#28) juliabrilke válasza #64791808 (#27) üzenetére


juliabrilke
addikt

Emlékszel, hogy volt valami ilyesmi, hogy Centrum párt. Ők is így gondolták, összeszedtek pár embert, idultak és bukás lett a vége. :U

Attól még neked sikerülhet. :DDD

(#29) #06658560 válasza vosimo (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

vannak olyan intézmények, mint pl a mezőberényi kéttannyelvű is, ahol van egy nulladik év, és ott egész héten egy nyelvet tanulnak. Aztán később, mikor ebből megvan a nyelvvizsga, jön a másik nyelv, talán első, vagy második évtől. Nem tudom ezt pontosan. De hivatalosan kettő iegen nyelv kötelező középiskolában, illetve pontosítok, gimnáziumban.

(#30) #06658560 válasza juliabrilke (#28) üzenetére


#06658560
törölt tag

Pedig anno még rájuk is szavaztam. :S

Egyébként Cerebellum ötlete már nekem is megfordult a fejemben. De szerintem nem lenne esélyünk semmilyen párttal, a két nagy oylan jól elszórakozik így, s kedvenc ellenzékünk már ki is modnta egyszer, hogy nem akartak 2006-ban választásokat nyerni. Azaz nekik is jó ellenzékben, mert a végén kiderülne, semmivel sem tudnának többet tenni az országért.

(#31) Rossi válasza vosimo (#20) üzenetére


Rossi
addikt

Kézbe 700k, de abban is lehet igazság, hogy keményen kell dolgozni érte. Viszont magas fizetésért nem kell messzire menni, minősített hegesztőként Ausztriában 1 000k körül keresnek, a kukások 300k-t kapnak.

Itt születtem, de sok jót nem kaptam az országtól. Max tandíjat nem kellet fizetnem, csak a diákhitelt fizethetem 20 évig... És az, hogy az én nyugdíj-járulékomból kapják a mostani nyugdíjasok a nyugdíjukat, tehát nem is az enyémre van "félretéve"...

Egy időben azt mondták, mindenki legyen vállakozó bátran. Most nem tudják milyen különadót találjanak még ki a vállalkozásoknak, de elég csak a havonta változó ÁFA-törvényre gondolni...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#32) #06658560 válasza Rossi (#31) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az Áfatörvények max évente változnak, és a legfontosabb szabályok a legutóbbi választások előtt egy jó ideig állandóak voltak.

Elvileg te már magadnak gyűjtöd a ynugdíjadra valót, a kötelező magánnyugdíjpénztári belépéssel. Csak éld meg amíg megkaphatod...

A vállalkozásokkal meg az a gond a sok különadót tekintve, hogy pl a vállalkozók jellemző jövedelme valahol a minimálbérnél van, és éveken keresztül veszteségesen veszik meg maguknak a midnenféle Mercedest, meg egyiptomi nyaralást...

(#33) vosimo válasza Rossi (#31) üzenetére


vosimo
aktív tag

Azta, najó, dolgozni sem itthon fogok. :DD :(((

(#34) #06658560 válasza vosimo (#33) üzenetére


#06658560
törölt tag

Kölnnél tudok nyilatkozni, a tecosim kezdő mérnöknek bruttó kb 3300€-t, azaz nettó kb 2100€-t ad, pár év után a fordnál már van lehetőség olyan 6000€ körüli bruttó bérre, ami ha van asszony plusz egy gyerek, már igen szép pénzt jelenthet. Családi adózás rulez.
De cserébe egy ház ára legalsóbb hangon 150k€, bérleti díjak két szoba esetében minimum 400€/hó, plusz minden rezsi, éa még sok esetben festeni, tapétázni, padlót lerakni is neked kell, mert nincs, de kölnben egy pár egy háromszobás lakást bérel 1000€ plusz rezsiért.
Ha házat akarsz venni a környéken, ami azért igen jó kis kéró, azok ált 300k€ szinten mozognak, de a 250k az is nagyon általános.
Gázolaj jelenleg az 1,5€ felett van, benzin drágább ált 20 centtel.

A brit szigeteken meg tudtommal az árak szintén nőnek, úgyhogy azért ne tekintsd fenékig tejfelnek a kintlétet.

Szintén német tapasztalatom, hogy ha normális új bútort akarsz keríteni a lakásodba, akkor egy hálószoba matrac nélkül alsóhangon lesz 1k€, néha akciósan lehet szerencséd olyan 5-600€-sokhoz, de ez elég ritka.A legolcsóbb dupla matrac, amit láttam 350€ volt, egy bútorboltban, ami elég jó minőségű holmikat árul, és nem is feltétlen drága a környéken pedig akár 1k€ / 90*200-as matrac is előferdül. Szóval berendezni a lakást időbe tellik, az E-bay pedig nem csodaszer e téren.

(#35) Dare2Live válasza #64791808 (#27) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

MOon én nem látom az alternatívát. Van két nagy baloldali pártunk. Jobboldal sehol. Eközben egyiktöl még a parlamentális demokráciánkat is féltem. (2hetenkénti ülésezés, 2éves költségvetés... minek ide parlament lehet rendeletekkel is kormányozni főleg ha 2/3 megvan...)

szvsz jobboldaliként MOon nincs kire szavazni. És szerintem ez nem azért van MOon mert nem volt rá párt (pl fidesz is probálkozott annó jobboldalinak lenni) hanem mert MOon az emberek körében a jobboldali támogatottsága minimális. Tetszik nemtetszik, akarom nemakarom MOon baloldali sokszor hazugságözönnel lehet szavazatokat szerezni. Ezt csinálja mind2 nagy pártunk, ez van: Jobboldal nincs, az ingyenélés a dolgozók kizsarolása pedig marad.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36) hcl válasza #64791808 (#6) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sajnos ez nem egyedi, kering pár "hoax" is erről... kérdés mi van ha nem hoax, hanem így is gondolják.

Amúgy a kissebbségis hozzászólásomról meg annyit, hogy igen, de melyik kisebbséggel szokott baj lenni?
Melyik kisebbség tagjai között van a legtöbb segélyből élő? Ezek nem "magyar" állampolgárok? Való igaz, magyarok között is van sok amelyik hasonlóan viselkedik; az is gáz, de még mekkora.

Mutogatni való hater díszpinty

(#37) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Nekem lenne lehetőségem külföldre menni, de eddig pár dolog visszatartott. Az egyik a család, barátok.
A másik: Ott (bárhol) sosem lehet az ember egy átlagos ember, "csak" egy Magyar. Viszont ahogy a mostani helyzet alakul, lassan itthon is ezt érzem.
Azzal, hogy kevesebb jogom és több kötelezettségem van, mit a léhűtőknek.
Azzal, hogy dohányosként több helyen ér negatív megkülönböztetés mint azt, aki elveszi más tulajdonát, amiért megdolgozott, esetleg aki elvette valakinek az életét.
Azzal, hogy lassan rettegnem kell, hogy mi lesz, ha megtámad valaki hazafelé: nem adhatom oda mindenem - ez szerintem triviális. De meg sem védhetem magam, mert hát ugye nálunk jogrendszer van (???) és nem igazság-szolgáltatás: tehát én lennék a rohadt szemét antiszociális (esetleg rasszista is), mert hát szegényeknek nincs miből élni. de ez már az államilag támogatott megélhetési bűnözés esete.

Szeretem ezt az országot, a hagyományait, a történelmét, az érzést. De amivé ma lett, az nem az igazi... Nekem jobb lesz valahol messze idegennek lenni egy idegen országban, mint idegennek lenni a saját hazámban. Félek. Bár még tartom magam, de ezek az érzések erősödnek bennem. Egyszerűen nincs jövőképem! Illetve van, csak nem akarom elfogadni. Még küzdök, de csak az ésszerűség határáig.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#38) Dare2Live válasza Rossi (#14) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én pincérkedtem Angliában egy egész jó helyen de 8hval 400Knál több nemjött össze. Ha 12ht melóztam úgy megvolt a 600K de a megélhetés ott más dimenzió, nem a ruha vagy a müszak cikk az uennyi, hanem a szoba!bérlés(heti 70Ł= havi 112K) az inga, a szórakozás.... Néztem ott a lakás árakat ami már korrekt volt az 40.000K fölött indult...

Szóval ott se fenékig tejfel az élet. Különösen szép, vicces volt, hogy a diplomámat nem ismerték el....

Ja akkor még 400Ft volt egy Ł, azse mind1 :D

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#39) hcl válasza Dare2Live (#35) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sajnálatos módon itt szerintem egyáltalán nincs kire szavazni. Én nem tudok olyan embert mondani a politikai elitben, akinek lenne még hitele, egyik pártban sem.

Centrum pártra szavaztam egyszer mondván, középút, nem ismerjük még, hátha... Erre leállnak a szadesszel... Na, ez óta nem voltam szavazni, csak önkormányzatin.
Majd ha lesz kire, akkor elmegyek, ilye OV, GYF, stb. emberkéket köszönöm, nem támogatok.

Mutogatni való hater díszpinty

(#40) Dare2Live válasza PhoenixK (#37) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hát ha az itthoni viszonyok miatt panaszkodsz dohányosként akkor kint sírdogálni fogsz egy sarokban... :D

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#41) #06658560 válasza hcl (#39) üzenetére


#06658560
törölt tag

Háát, spec nekem a Fideszben vannak olyan politikusok, akikben még mernék bízni. De ők okosan csak helyi siznten politizálnak, de ott amit látok tőlük jól teszik a dolgukat: Debrecen, Kaposvár, pl.Szóval ha a Fidesz kipakolná OV-t messzire, és Kósa lenne a miniszterelnökjelöltjük, akkor rohannék kopogtatócédulát adni, meg rájuk szavazni.

De eme esettől a következő tíz évben szerintem nem kell félnem. :(((

(#42) PhoenixK válasza Dare2Live (#40) üzenetére


PhoenixK
őstag

Németországban jártam, láttam az ottani viszonyokat (keleten és nyugaton is - bár "elvileg" nincs már különbség). Korlátozások vannak, de ésszel csinálják! Nem úgy, mint nálunk...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#43) PhoenixK válasza Dare2Live (#40) üzenetére


PhoenixK
őstag

Persze a dohányzás dolog egyébként is csak egy extrém példa volt...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#44) hcl válasza Dare2Live (#40) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát ez egy képmutató dolog amúgy az egész világon.
Errefelé a dohány az egyik legnagyobb jövedéki adót hozó termék. Ebből töltik fel jó részét az államkasszának.
És akkor jönnek itt az ilyenolyan dohányzásellenes kampányok... DOHÁNYGYÁRAK szponzorálásával, félgőzzel... witz...

Ha azt akarnánk hogy ne dohányozzanak az emberek, akkor be kellene tiltani. Nem még árulni cigit. Pont. Ez így képmutatás.

(Magam nem dohányzom, de pl. szüleim igen + sokhaver is. Osztom is őket folyamatosan :D )

Politika - téma : helyi szinten jól politizáló politikusok is lehet hogy megvadulnának ha arra kerülne a sor hogy beülhet a miniszterelnöki székbe :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#45) Rossi


Rossi
addikt

PhoenixK #37 és Kopi31415 #41 a szívemből szóltatok... :R

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#46) #64791808 válasza juliabrilke (#28) üzenetére


#64791808
törölt tag

Persze, volt egy centrum párt, Kupa Mihállyal, aki nem feddhetetlen, de zseniális pénzügyes, és ki mert állni a meggyőződése mellett. Azonnal az lett belőle, hogy ők csak az mszp egy ága, 3 perc alatt tűntek el.

Ezért nem sikerülne nekem sem.

(#47) #64791808 válasza Dare2Live (#35) üzenetére


#64791808
törölt tag

Így látom én is, csak én nem írnám, hogy baloldali, inkább populista. Ugyanis a "baloldali" egy elvcsoport leírása, itt meg már rééééégen nincsenek elvek.

Egyébként szerinted aki bal oldali, az most kire szavazna? Úgyhogy nem csak az értékközpontú konzervatívok vannak gondban. És őket meg ne vegyük egy kalap alá a hőbörgő, gárdázó, zászlót lengetőkkel, ők a csurkára szavaznának, ha létezne annál szélsőjobbosabb párt, akkor azokra. De végül megint kilyukadunk oda, hogy nem egy pártban rendült meg a bizalom, hanem az összesben.

Végül pedig: engem nem az zavar, ha egy politikus hazudik. Hazudjon, fene bánja... De a feladatát lássa el mellette. Nem szavaznék az mszp-re mégegyszer. De nem azért, mert hazudtak, nem, annak örültem. Azért, mert utána a népszerűséget és egy ország fiskális fegyelmét és gazdasági jövőjét feltették egy mérlegre.

(#48) 33as


33as
senior tag

Sziasztok a feleségemmel Leobenben (AT) élek már 3 éve, és azért itt se fenékig tejfel az élet. Persze meglehet élni normálisan de meggazdagodni itt sem lehet két fizetésből hidjétek el!

Rossi: A 700k az biztos bruttó vagy 12-14 órát dolgozott naponta érte akkor már elhiszem, de azt te sem gondolod komolyan, hogy ezt évekig lehet bírni!

Én 18 éves koromtól dolgozok külföldön Belgium, Hollandia, Spanyolország, Anglia, Németország után végül Auszriában kötöttem ki! De az biztos hogy a diplomát csaknagyon nehezen ismerik el külföldön, nem egy haverom járt úgy hogy nagy reményekkel kijött dolgozni, megváltani a világot és csak sofőr,felszolgáló,takarító,mosogató :( állást talált diplomával. Akinek viszont van egy jó szakmája az könnyebben talál állást külföldön.
Nekem ezek a tapasztalataim.

[ Szerkesztve ]

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#49) #06658560 válasza 33as (#48) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mernokbol hiany van Nemetoban, igy azt elismerik, barmilyen suliban is szerzed. Az kell. De pl logisztikat nem tudjak elismerni, mert iylen kepzes naluk nicns, nem tudjak hova tenni. Orvosit megitn elismerik, europai szinten is elismert a magyar orvoskepzes, kzulfoldi diakok jarnak nagy szamban a SOTE-ra, pl. Hentesbol, komuvesbol nem biztos, hogy kell kinn, de mondjuk asztalosbol, CNC esztergalyosbol, tarsaibol igenis kell a jo tudasu ember.viszton lp asztalsokent, neadjisten butorasztaloskent eleg nehez szerintem belevagni, mert ha vallalkozo akarna lenni, elobb valami toke kell, hogy az elso fel levet atveszelje, amig lesz munkaja a szakmaban. Az elso elkeszult butor utan vistzotn mar van eselye jol megelni a munkajabol. Havi harom butor elkeszitese mar szep netto penzt jelenthet.

(#50) 33as válasza #06658560 (#49) üzenetére


33as
senior tag

Ja-Ja én direkt nem boncoltam szét így a diplomás témát, és az igaz is ,hogy a mostani diplomás fiataloknak egy picit könnyebb az elhelyezkedés külföldön.
De például én 34 vagyok és nekem még az adott nyelv elsajátítása is problémát okozott, mivel akkoriban a középsuliba még keményen oroszt tanúltunk. De ahogy látom még most is probléma a nyelv sokaknak.

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.