Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) capulet75


capulet75
addikt

Eztet mostan nem értem. :N

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#2) talmida


talmida
Közösségépítő

Köszönöm szépen a kiemelést! :B

capulet75 Mit nem értesz? Elolvastad? :B

IN GOD WE TRUST!

(#3) d@minator válasza capulet75 (#1) üzenetére


d@minator
addikt

Baloldalt piros alapon: tartalom/utazás cikkek...:)

(#4) #40731136


#40731136
törölt tag

Újabb szuper írás! :R

(#5) talmida válasza #40731136 (#4) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi gempula! :B

IN GOD WE TRUST!

(#6) Lenry


Lenry
félisten

nagyon tetszett ez az állam is, de Maine meg Iowa jobban tetszett

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) geprombolo


geprombolo
senior tag

Jujdeszép! :C
Nagy meló van egy ilyen cikk megírásában, összeollózásában. Minden elismerésem a tiéd. :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#8) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Jó kis írás, találtam egy elírást.

"Wilmington kikötővárosban élte gyermekkorát a híres kézilabdázó, Michael Jordan."

Ez nem stimmel. ;)

(#9) Matthewsz válasza 8nemesis8 (#8) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

Ez nekem is azonnal feltűnt, ilyet bűn leírni! :N
A cikk elég szépen bemutat mindent, de az írója vagy sosem olvasta át, vagy ennyire műveletlen... :(((

(#10) talmida


talmida
Közösségépítő

Sziasztok, Lenry, geprombolo köszi :R , tényleg sok melo van benne. :B

8nemesis8 Mi nem stimmel??? :F
Matthewsz sokszor átolvastam, (ezt is).
A műveletlenségemet viszont nem büszkén, de vállalom. :K Mit kellett volna észrevenem? :U

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#11) talmida válasza talmida (#10) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ok, látom, már, mit írtam el. Kosárlabda helyett kézit írtam. :DDD Elnézést!! :B Egy kedves PH!-s , Zolás súgta meg, :R mert valahogy sehogy sem tűnt föl nekem. De ez tényleg csak elírás volt, ennyire csak nem vagyok szőke! :DDD

Javítva. :D

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#12) Solten


Solten
addikt

Ohm, Raleigh varoskepe helyett Hong Kong-ot lathatjuk... :U ;)

Saor Alba

(#13) talmida válasza Solten (#12) üzenetére


talmida
Közösségépítő

ez komoly? :Y Így jár, aki a Google barátjában megbízik. :((

A későbbiekben is hálásan köszönöm az ilyen jellegű észrevételeiteket is!! :R .. és a bakikat igyekszem hamar orvosolni.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#14) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Nagyon jó írás és gyönyörű North Carolina. Ha meghívsz magadhoz (és az utat is fizeted :DDD ) megnézzük!
Az azálea említésének különösen örültem, mert a (volt) feleségem esküvői csokra is abból állt (olyan lilás, vöröses, rózsaszínes, kissé cirmos változat).

Viszont én is felhívnám a figyelmedet egy hibára! A kajak és a kenu nem ugyan az!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#15) talmida válasza Geri Bátyó (#14) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi bátyó! :R
BTW az azálea nagyon mérgező növény, akárcsak a leander, még véletlenül sem szabad szájba venni.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#16) talmida válasza Geri Bátyó (#14) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ja, és szeretettel várlak, de az utiköltséget nem állom. :DDD

IN GOD WE TRUST!

(#17) Geri Bátyó válasza talmida (#15) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Lehet, hogy mérgező, de gyönyörű!

kajak, kenu

Legalább az oda utat! (vissza meg nem jövök, ott maradok a nyakatokon :DDD )

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#18) potyautas válasza talmida (#15) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Legszembetűnőbb különbség, hogy a kenut egy tollú, míg a kajakot kéttollú lapáttal hajtják. A versenykenuban térdelnek. A kajakba beülnek. (közben eltűnt a kérdés, amire válaszoltam)

[ Szerkesztve ]

(#19) talmida válasza potyautas (#18) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Értem. ;) Köszi szépen a kiegészítést!! :R

Bátyó, neked is köszönöm! :C No $, de nagy szeretettel látunk, ha sikerül kijönnöd. :D

IN GOD WE TRUST!

(#20) Geri Bátyó válasza talmida (#19) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nekem sincs pénzem, de ha egyszer lesz, szavadon foglak, az biztos! :K
Drága nővérkém, jó lenne a valóságban is megölelni téged! :B

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Jó a cikk, mint mindig, gyönyörű képekkel! Washington államban voltatok / írsz róla?

(#22) talmida válasza Geri Bátyó (#20) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Most még nem is olyan nagy baj, hogy nincs pénzed kijönni, mert az olaj miatt csak nagyon lehangoló látvány fogadna. Remélem, hogy el tudják zárni a meghibásodott olajkutat és el tudják takarítani azt a rengeteg olajat, ami elárasztotta a Mexico-i Öbölt. :((

Egyébként majd Floridáról is fogok írni, csak előbb a kéréseiteket szeretném teljesíteni. :B Azt hiszem, Alaska, Nebraska, Louisiana, és NewYork van még a kívánságlistán. :B

Hogy el tudd képzelni, milyen komoly aggodalmaik vannak az itteineknek az olaj miatt, itt van néhány link: 1, 2, 3 Ez utóbbi egy kis videót is tartalmaz. A hang akadozik.

WonderCSabo Köszönöm szépen! :B Washington államban sajnos még nem voltunk, de természetesen szeretnék írni róla. Egyik barátunk nagyszülei ott élnek, sok szépet hallottam róla.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#23) Geri Bátyó válasza talmida (#22) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nagyon durva ez az olaj mizéria! Nem úgy volt, hogy már el tudták zárni?

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#24) talmida válasza Geri Bátyó (#23) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nem. :( Talán augusztus közepére el tudják zárni..

IN GOD WE TRUST!

(#25) WonderCSabo válasza talmida (#22) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Köszi a választ! A Twilight filmekből nagyon szép tájnak tűnik. (mondjuk a tájon kívül nincs sok jó a filmben ;] )

(#26) Tha Don


Tha Don
csendes tag

áááá de irigylem azokat akik kijutottak valamelyik USA államba...minden álmom hogy kimenjek :(((

(#27) Geri Bátyó válasza talmida (#24) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ba... az még nagyon soká lesz! :(

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#28) Csemike


Csemike
csendes tag

Úgy fáj a szívem, amikor ilyeneket olvasok. :( Nagyon megkedveltem az Egyesült Államokat, hiányzik az az utánozhatatlan légköre... És most még Ghánától is kikaptak. :(((

(#29) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Kezdtem azt hinni, hogy vége ennek a jó kis sorozatnak. De nem, hál' Istennek folytatódik.

Jó volt, köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30) talmida válasza Vakegérke (#29) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi Vakegérke! ;) Bocs, hogy ilyen lassan készült el NC! :B Rengeteg váratlan dolog akadályozta a befejezését, másrészt kevés jó anyag(OFF) (kis film)(/OFF) állt a rendelkezésemre. :U

Csemike, Tha Donremélem, hogy teljesül a vágyatok!! ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#31) Matthewsz válasza Tha Don (#26) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

Aki nagyon akar, úgyis kijut... Én szeptemberbe készülök. :P

(#32) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Gratulálok a remek íráshoz :R
Ha egyszer eljutok odáig akkor Raleigh-et biztos meglátogatom.

North Caroline nem csak csodaszép tájak gyűjtőhelye, de van 1-2 érdekes törvénye is
"While having sex, you must stay in the missionary position and have the shades pulled." ;]

Alig várom az írást Alaskáról :R

[ Szerkesztve ]

(#33) talmida válasza Darth_Revan (#32) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi! ;) Már elkezdtem Alaskát. Fantasztikusan szép!! Egyszer nagyon szeretnék eljutni oda is.

IN GOD WE TRUST!

(#34) venember83


venember83
nagyúr

Szép, szép, de nem egy Maine. :N

(#35) talmida válasza venember83 (#34) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Hát, igen, nem egyformák az államok, de mindegyiknek van szép oldala. NC-ról egyébként kicsit nehezebb volt írni, persze lehet, hogy ez csak az elfoglaltságom miatt volt. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#36) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszett :)

"There is nothing permanent except change"

(#37) talmida válasza JanFe (#36) üzenetére


talmida
Közösségépítő

;)

IN GOD WE TRUST!

(#38) vans?


vans?
őstag

Gyönyörű képek, és érdekes cikk. Melyik államban is élsz?

hábm bábm

(#39) #06658560


#06658560
törölt tag

Tudom, hogy nyelvtannáci leszek, de nem lehetett ovlna inkább Észak-Karolinát írni, ha már magyarul van a cikk?

(#40) talmida válasza vans? (#38) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi! :) Florida.

Kopi31415, ha Texast nem Texasznak, Californiát nem Kaliforniának, Iowat nem Ájovának stb írtam, akkor ezentúl is szeretnék következtes maradni :B , és az eredeti nevén nevezni az USA államokat. Ha Magyarországot Hungarynak írnám, az tényleg fura lenne, mert az eredeti neve az Magyarország.. :D

IN GOD WE TRUST!

(#41) Gergő_ válasza talmida (#40) üzenetére


Gergő_
őstag

Pedig ez tényleg olyan mintha Magyarországot Hungarynak írnád. :D
Sajnos a magyar nyelvtanban nincsen következetesség.
Én amúgy megértem hogy nem hallottad még magyarul, hiszen jóideje távol élsz. :R

[ Szerkesztve ]

(#42) talmida válasza Gergő_ (#41) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Én csak a logika miatt gondoltam, hogy, ha már USA államról van szó, akkor miért ne az eredeti elnevezést használjuk? :F De, ha azt mondjátok, hogy a magyar nyelvtan szabályai értelmében inkább Észak Karolinának kéne írnom North Carolina nevét, akkor szívesen átírom a címet! :B (...meg mindenütt, ahol említettem)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#43) Gergő_ válasza talmida (#42) üzenetére


Gergő_
őstag

Hát, nem akartalak zavarba hozni félre ne érts, de itthon jobban használatos az Észak-Karolina. Ez kb olyan mint Az Alföld vagy a Balaton, the Plain(?) és Plattensee, megvan a saját megfelelője a nyelvben.

(#44) talmida válasza Gergő_ (#43) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nagyon szépen köszönöm, hogy figyelmeztettetek a helyesírásra! Át fogom írni a címet Észak-Karolinára, meg a többi helyen is, ahol előfordul..., csak most nincs rá időm.

Kopi31415 Neked is köszönöm, hogy szóvá tetted!! :R

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#45) #06658560 válasza talmida (#44) üzenetére


#06658560
törölt tag

Köszönöm, hogy figyelsz ránk. Nem bántásból írtam, csak mert ha magyarul magyaroknak szánod, akkor célravezetőbb az itteni neveket hazsnálni, nem az eredetit.

(#46) Dale válasza talmida (#44) üzenetére


Dale
aktív tag

Nem feltétlen értek egyet, de ha az olyan államokat amik nevében égtájak vannak (vagymik) tehát észak, dél stb, le is fordítod valamennyire, azért ne ess túlzásba ezzel az Ájovával mert mérges leszek. :) Mik maradtak ki, Dél-Karolina (bár a K-t erősnek érzem), Nyugat-Virginia, Észak és Dél-Dakota, asszem ennyi. A többit kérlek ne magyarosítsd, annál is inkább mert NINCS magyar megfelelőjük. Az hogy "Texasz" meg "Tekszasz" az hülyeség, max a gyökér spanyolok írnak olyanokat hogy Nueva York. :) Szerintem aki nem tud legalább annyit hogy North Carolina az Észak-Karolina (is lehetne) annak kb mindegy, nem igazán célcsoport. (Mondjuk én megvetem az erőszakos magyarításokat meg a szinkront.)

Üdv Nyugat-Virginiából! :DDD

PS: Át kéne ugrani Pennszilvániába moziba, megnézni a Szorszeror eprentiszét. :)

[ Szerkesztve ]

https://enginedesigns.net

(#47) #06658560 válasza Dale (#46) üzenetére


#06658560
törölt tag

Elég lenne a magyar helyesírás szabályait használni, s tudni, x betű van a magyar ábécében is. :P A Többihez sem kell több.

(#48) Dale válasza #06658560 (#47) üzenetére


Dale
aktív tag

Van X, de azért Talmidát ne vezessétek félre. Eleinte szegény olyanokat alkotott az államnevekből hogy nézni is rossz volt, félek hogy félreérti aztán innentől minden kiejtés szerint lesz leírva. :) Maradjunk annyiban hogy az észak-dél stb dolgokat leírjuk úgy-ahogy (fenti példáim), a többi meg érintetlen, lefordítgatni meg fonetikusan átírni nem kell semmit, nem Szy György meg a domén.

https://enginedesigns.net

(#49) talmida válasza Dale (#46) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Teljesen egyetértek veled. :R ;) Még valamit, akkor Carolina vagy Karolina? :B

Kopi31415Természetesen figyelek rátok!! :K

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#50) Dale válasza talmida (#49) üzenetére


Dale
aktív tag

Ez már szerintem maradjon Karolina, végülis mindegy. Legalább nem Massachusetts volt. :D

https://enginedesigns.net

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.