Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-17 15:57:29

LOGOUT.hu

Nokia Lumia 520 - gyakran feltett kérdések, hasznos tudnivalók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) desolator


desolator
senior tag

Nekem most talált 11 frissítést a beállításoktól kezdve a hálózatig mindent. Nem hozzáértőként már megörültem, hogy ez az amber de ahogy látom az nem az áruházon keresztül menne fel :)

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#4903) old rocker válasza mukibuci (#4899) üzenetére


old rocker
veterán

Ha Joe bácsi itt lenne, ő már 3878-szor beírta volna: "megmondtam, hogy ez a telefon egy fostalicska!"

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4904) desolator


desolator
senior tag

Akkor megosztom én is az 520-as, wp-s eddigi tapasztalataim így 3 nap használat után:
pozitívumok:
- A teló sebessége számomra hihetetlen gyorsnak tűnik a szintén 512mb-os sony sola után, aminél azt hittem, hogy az egy természetes dolog ennyi ramnál, hogy egy hd youtube videóba állandóan belefagy a telefon :D

-ami továbbá nekem fontos volt az a viber, de lekopogom és hiba nélkül jönnek eddig azonnal az üzik és hívások

-a kijelző gyönyörű és éles

-eddig minden általam andoridon használt appot megtaláltam vagy az alternatíváját

negatívumok:

-sajnos sokkal több appért kell fizetni mint androidnál

-a zenékbe nem lehet a lejátszóban a csúszkán beletekerni

-automatikus fényerő semmire sem jó mert szinte alig lehet látni

Összességében engem már a sebességével megvett a telefon így fel tudom dolgozni azokat az apróbb negatívumokat. :)

[ Szerkesztve ]

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#4905) kitzz válasza diegho (#4896) üzenetére


kitzz
tag

pont ugyanezt vettem meg én is.

(Első paypalos és ebay-es vásárlásom. Fejlődöm. :D )

(#4906) badrian250


badrian250
tag

Hello!

Skype, és hasonló üzenetek érkezésének a hangját hogy tudom átállítani ( ha egyáltalán lehet ) ?
Be van állítva egy sms/csevegőüzenet hang, de nem azon szól, az miért van?

(#4907) kovaripeti válasza kovaripeti (#4829) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Esetleg az én kérdésemre valaki egy választ nem tud?

(#4908) ViTToRe válasza badrian250 (#4906) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

Szerintem Skype és Viber(és a többi app) esetén nem állítható az üzenetek / hívások hangja. Megnéztem és Én nem találtam erre utaló lehetőséget sem.

(#4909) schumy1 válasza kovaripeti (#4829) üzenetére


schumy1
aktív tag

Én csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy vedd ki és rakd vissza. Idő mire megjelenik.
Ilyen nekem még nem volt, csak olyan hogy mikor először raktam be akkor nem látta, kivettem vissza raktam és jó lett. Rádugtam gépre 1 napra rá, eltűnt, de másnap újra lett, és azóta is van.
Okát nem tudom.

(#4910) schumy1


schumy1
aktív tag

Én azt hittem, hogy amit csinálok cinemagraph-al és lementem és pc-n megnyitom akkor mozgó kép lesz, de nem az, vagy én vagyok a hülye.

(#4911) thomson9505


thomson9505
csendes tag

Valaki nem tudja ,hogy a T-s facebook zerot hogyan lehet használni ?

Előre is bocsi, ha néha összeszavakat a keverem !

(#4912) mukibuci válasza thomson9505 (#4911) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nem nagyon erőltetném, ha nincs mellette valamilyen adatopciód

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4913) old rocker válasza kovaripeti (#4829) üzenetére


old rocker
veterán

számomra nem egészen érthető, amit írtál... mit akarsz telepíteni a telefonra sd kártyáról?

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4914) mnorbert90


mnorbert90
csendes tag

Sziasztok. Lenne egy kérdésem nem rég vettem egy Nokia L 520 at és kb 1 hete a photosynthel szórakozva a kamera be bugzot és zöld képernyőzött míg újra nem indítottam de utána ha fényhez tartom akkor ilyen félköríves lila folt keletkezik. Valakinek volt ilyenje és szerintetek vigyem ezzel szervizbe ??? Válaszokat előre is köszönöm.
Minta kép : [link]

" De úgye nem felejted el feltelepíteni a Google-t ?" /

(#4915) realee


realee
tag

Adatforgalom mérő appot tud valaki linkelni? Az lenne a legjobb, ha az adatforgalmat illetve az eltelefonált perceket is mérné. Lehet akár fizetős is (jó lenne az 1 dolláros árnál maradni :D)

(#4916) mukibuci válasza realee (#4915) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nincs ilyen (még)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4917) Milka 78 válasza realee (#4915) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Jön az Amber frissítésel,de a tegnapi h.sz-ek között van szó bővebben róla.

(#4919) old rocker


old rocker
veterán

Használ valaki valamilyen internetes rádió programot? Én a Tunnel Radio-t használnám, de kb. 7-8 sec után nyekk, utána bufferel... vagy: a kapcsolódással játszik az örökkévalóságig. (Általában reggel a Kossuthon a 168 órát, híreket hallgatnám.)

Aztán van még a MindigTV progi, a tévék kisebb akadozással, de működnek (a román - magyar meccset is ezen néztem; kicsiben is elég volt, amit láttam, még sok is...); a rádióadók rögtön indulnak és egy percig remekül szólnak. 1 perc után, amikor a kijelző lezár - nyekk. (Ezt jeleztem is írásban a fejlesztőiknek.)

Valami 5let?

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4920) old rocker válasza #40993792 (#4918) üzenetére


old rocker
veterán

Zsolt, te könnyen beszélsz, már megámberesedtél...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4921) Laslow


Laslow
senior tag

Tud valaki olyan appot, ami hangfájlba rögzíti a beszélgetéseket?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#4922) St3ven válasza mnorbert90 (#4914) üzenetére


St3ven
addikt

Egy gyári beállítások visszaállítását érdemes lenne csinálni, de ha az sem segít, akkor valóban szerviz.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#4923) mnorbert90 válasza St3ven (#4922) üzenetére


mnorbert90
csendes tag

Az már megvolt. És maradt ugyan olyan. Az lenne a plusz kérdelésem mellé, hogy mindegy hol vettem ha számlával megyek be a Nokia Carehez akkor is beveszik szervizbe????

" De úgye nem felejted el feltelepíteni a Google-t ?" /

(#4925) St3ven válasza mnorbert90 (#4923) üzenetére


St3ven
addikt

Beveszik a Nokia Care-nél is, persze nem árt, ha megvan a garijegy is.

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#4926) desolator


desolator
senior tag

Nekem is a gariztatással kapcsolatban merült fel egy kérdésem. Magánszemélytől vettem a telefont aki azt mondta, hogy céges kedvezményben kapták, viszont csak egy nokia garipapír volt a dobozában számla nem. A forgalmazó pecsétje egyébként rajta van a garin. Ez így elég ha gariztatnom kell vagy mindenképpen kell hozzá a számla is?

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#4927) Lall válasza desolator (#4926) üzenetére


Lall
veterán

Nem kell számla, elég lesz a garijegy is.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#4928) AMD Power válasza desolator (#4926) üzenetére


AMD Power
titán

Nálam jó fejek voltak a szervizesek. Kaptam tőlük egy csont új hátlapot!:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#4929) old rocker válasza #40993792 (#4924) üzenetére


old rocker
veterán

Ez nagy előny. Én csak az ún. "jól képzett user" vagyok, bár ez még inkább az E52-es időszakomra vonatkozik. Micsoda sláger volt az E51, majd az E52... Hozzáteszem és most is állítom: TELEFONÁLÁSRA az egyik legjobb Nokia volt. (Kivéve a dzsóbácsiét...) Azzal ment a félkezes telefonálás, a gyorsbillentyűk és a predektív bevitel miatt jóval hamarabb tudtam előcsalni a hívott felet; és azért mellesleg lehetett rajta zenét, rádiót, netrádiót hallgatni, filmet nézni és navigálni (bár az nem volt nagy élmény a 2.4-es kijelzővel), "megjárja" kategóriájú képeket lőni, dokumentumot nézni, sőt, szerkeszteni, a profimail programmal kiválóan lehetett e-mailt fogadni, az akkumulátora meg hajlamos volt 4-5-6 napig bírni. Néha határozottan sajnálom.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4930) retroid


retroid
senior tag

Viber miert nem megy mobilnet mellett?
vodafone vitamax tuning csomagba vagyok

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#4931) ViTToRe válasza retroid (#4930) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

Nem lehet egész véletlenül, hogy szolgáltatói oldalon tiltva van? :K

(#4932) MK VII


MK VII
veterán

Üdv all! ;)
2 napja vagyok boldog tulajdonosa egy sárga példánynak sok év Galaxy és android mizéria után..

Nagyon baba ez a windows 8 :) Teljsen rendben van.

Talán egy zavaró jelenség van amit meg tudnék jegyezni, az pedig az,hogy csak rendszer szinten lehet hangerőt állítani... Azért ez nem egy okos dolog.. Na mindegy. Reméljük,hogy frissítésekkel megoldódik ez a gond majd.

Kamerája nincs a helyzet magaslatán,de nem is várom el. Hisz A legolcsóbb win8 nokia.
Akinek meg fontos a kamera az meg majd vesz egy Lumia 1000-et :D

Kijelzője nem egy Super AMOLED,de nagyon rendben van így is! :) Jól teljesít ez az IPS.

És ami a legjobb,hogy Függetlenül két év garival 45k. Aki teheti szerezzen be hozzá sárga hátlapot... Nagyon rendben van ez a szín :)

Nem bánom,hogy váltottam fosdroidról win8-ra...
:R :R

(#4933) Outlander válasza ViTToRe (#4931) üzenetére


Outlander
őstag

Sajnos a vad kapitalista világban.... januártól az összes szolgáltató tiltja, majd az alsóbb csomagokban..

Iletve már most is ha új előfizető vagy...

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#4934) kreg válasza duo (#4831) üzenetére


kreg
tag

Na ezt megvettem én is.Van vagy 2-300 mb-nyi epub az sd-én,látja a kártyát,a mappákat de magát az epub fájlokat nem...hát ezt egyáltalán nem értem,pláne úgy hogy ugyanezeket a fájlokat a skydrive-on látja,le is tölti,megnyitja,szóval oké.Esetleg v.mi ötlet?Elöre is köszi!

(#4935) ViTToRe válasza Outlander (#4933) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

Én tudom jól, hogy tiltva van a legtöbb esetben már most, amiről megvan a véleményem de sajnos hamar tiltást kapnék érte :))

(#4936) Outlander válasza ViTToRe (#4935) üzenetére


Outlander
őstag

Egyébként már ideje volt.... nehogy már elessenek a bevételtől... :U ;]

Egyébíránt még a voip tiltást meg is értem, de hogy a szöveges oldalt is... :F

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#4937) Morris


Morris
veterán

Lehet, hogy elnéztem, de a 3 érintőgombnak ott alul, nem kéne világítania?
Mert sötétben nem nagyon találom sokszor a gombokat. :F

(#4938) Outlander válasza Morris (#4937) üzenetére


Outlander
őstag

De kéne világítania, csak nem tud. :(

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#4939) ViTToRe válasza Morris (#4937) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

Nincs sajnos háttérvilágítása a gomboknak. :N

(#4940) Morris válasza Outlander (#4938) üzenetére


Morris
veterán

Francba. :W
Egyik nokián sem világít vagy csak ezt tisztelték meg a mérnökök ezzel a feature-rel?

(#4941) #36819456


#36819456
törölt tag

Nekem is megvan már vagy 2 hete. Mióta volt ez a teszt, azóta van könyvjelzőzve a fórum, olvasom mindennap. :)
Akinek volt okostelefonja valaha, az sztem egy pillanat alatt átlátja, nagyon egyszerű ezt is kezelni.
Ugyanaz a titka mint egy droidosnak...egy szépen megcsinált, karbantartott MS fiók. (ott Google)
Nem sok minden van ami nem tetszik benne..talán az eq hiánya...de akkor se kellett szappan alakú 620-as. :DDD
Na meg a hagyományos Nokia profilok..azok tényleg hiányoznak...sebaj, aki fontos annak van saját csengőhangja, estére meg beállítva egy "nagy semmi.mp3" :)
Wifi jó, BT szintén..csak kicsit körülményes, kábel + Windows Phone alkalmazással szintén semmi probléma.
Ha meg nagyon hiányzik Total Commander-el fájl kezelek. :DDD
Nekem a kamera is pont jó, megnyomom, exponál..nem késik...egy orra és két füle van a gyereknek...ez az előző S5610 Primo-nál közel se volt így, pedig magasztalták rendesen. :(
Újraindulás is volt már nemegyszer...de rájöttem..akkor mikor netezek, és olyan elb@szott helyen vagyok (cég) ahol van 3G, de már 2 centivel arrébb csak 2G...szerencsétlen teló feladja.
Mióta erre vigyázok nem volt reboot.
Akksija lehet erősebb is, de ez van.
Nnna..ennyi, ha 2 hét után még törölgetem a kijelzőjét, mert piszkos, akkor beváltnak, és szeretettnek mondható. :D

(#4942) #00875520 válasza #36819456 (#4941) üzenetére


#00875520
törölt tag

Nekem Droid után nagyon szokatlan volt, de segített, hogy elég sok videót megnéztem róla korábban, így nem ért meglepetésként nagyon semmi. A kameragombnál először azt hittem, hogy laza, mert furcsán kellett benyomni, erre kiírta a WP, hogy tartsam félig benyomva a gombot a fókuszhoz. Ez például baromira tetszik, és az is, hogy a Droidos telefonok után van kamera gomb, és nem kell a kijelzőt taperolnom.
Az USB kábel hossza egy vicc, de szerencsére olcsón megtoldottam 1,5 méter kábellel :)
Újraindulás *kopp-kopp* egyszer sem volt mióta megvan, pedig aztán mindenfélét telepítek rá, próbálgatok (amúgy független telefon).

Én az Amber-t várom nagyon, de a Nokia nem nagyon frissítette a listáját az elmúlt 1 hétben, szóval nem tudom, mikor várható kb. (jó, 2 hónapon belül).

(#4944) badrian250


badrian250
tag

A tárterület ellenőrzés menüponthoz szükséges frissítést hol találom meg a store-ban? Gyárilag nincs rajt, manuálisan meg nem találtam...

(#4947) retroid


retroid
senior tag

Mobilnettel akkor hogy lehet viberezni?
van barmi lehetoseg?

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#4948) Tim82 válasza retroid (#4947) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ott valami egyedi probléma lesz, nekem gond nélkül megy a Viber Telenor-os mobilnettel.

Esetleg töröld, majd telepítsd újra az app-ot.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4949) desolator


desolator
senior tag

Nekem is megy a viber telenoros mobilnettel, mondjuk céges előfizu van, nem tudom ez számít-e.

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#4950) desolator


desolator
senior tag

Egyébként a HERE drive-ban úgy emlékszem, hogy amikor először elindítottam be tudtam állítani gyalogos módot is de ezt most sehol nem találom. Vagy rosszul emlékszem?

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.