Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8451) #95847296


#95847296
törölt tag

Az általam tapasztalt furcsaságra a fórumon nem találtam semmilyen orvoslást. A kamera nyílás nyitott állapotban enyhén változó erősségű sípoló hangot ad, ami videó készítés közben kellemetlen, mert belehallatszik a felvételbe. Ha bárki tudna erre valami gyógymódot azt megköszönném.

(#8452) Francia91 válasza #95847296 (#8451) üzenetére


Francia91
veterán

A sípoló hang az optikai képstabilizátor hangja, ez anno garanciás hiba volt, kameramodult cseréltek benne. Most ezt gondolom nem kis pénzért tudod cseréltetni, nemtudom, megéri-e. Maga a stabilizátor működése marad a régi, tehát teszi a dolgát, viszont adja a sípoló hangot

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#8453) garambe válasza #95847296 (#8451) üzenetére


garambe
tag

Nálam ez csak w10 alatt jött elő. Amint vissza raktam a 8.1-et megszűnt ez a hang.

(#8454) Francia91 válasza garambe (#8453) üzenetére


Francia91
veterán

Akinek eladtam az 1020-ast, észrevette ezt a hangot, de nagyon gyengán szól.
8.1-essel adtam el az 1020-ast

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#8455) garambe válasza Francia91 (#8454) üzenetére


garambe
tag

Lehet hallani minimális, ami nem is biztos, hogy baj. Viszont 8.1-en a videoban nem hallatszik vissza. 10-nél viszont már rendesen hallani ott is.

(#8456) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
Van arra mód, hogy telefonon ne érjenek el, de adatfogalmam legyen?
Mert ugye a repülési üzemmódban a Messenger sem működik... :B :F

(#8457) garambe válasza Kbhont (#8456) üzenetére


garambe
tag

Simán vissza kapcsolod a wifit vagy az adatforgalmat.

(#8458) #95847296


#95847296
törölt tag

Sajnos nem vigasztaltatok meg, de köszönöm a segítséget.

(#8459) Kbhont válasza garambe (#8457) üzenetére


Kbhont
senior tag

Na ez az, hogy így nekem nem működik!
A wifit vissza bírom kapcsolni, de a mobil adatátvítelt nem...

(#8460) laccy88 válasza Kbhont (#8459) üzenetére


laccy88
senior tag

ha minden bejövő hívást átirányítasz pl hangposára?

[ Szerkesztve ]

(#8461) sniper112


sniper112
aktív tag

valaki esetleg nem ad el egy megkímélt 1020 telefont ?

(#8462) csucsu54 válasza sniper112 (#8461) üzenetére


csucsu54
tag

A hardveraprón hirdetnek egyet,nézd meg!

(#8463) meszi16


meszi16
tag

Sziasztok!

Most vettem egy ilyen témában szereplő telcsit és az lenne a kérdésem hogy win XP-hez milyen programot kellene telepítenem hogy lehessen a telefon és pc között zenéket-képeket másolgatni? Egy Nokia suite-t raktam fel de azzal nem megy így pedig csak fényképezőgépnek ismeri fel az xp. Köszönöm!

(#8464) sniper112 válasza csucsu54 (#8462) üzenetére


sniper112
aktív tag

néztem de nem ír vissza :(

(#8465) csucsu54 válasza sniper112 (#8464) üzenetére


csucsu54
tag

Ez szomorú!Láthatod.még új itt,a lényeget úgy kellett kihúzni belőle!A jófogásra átnéztél már,ott is láttam!?

(#8466) csabicska


csabicska
senior tag

Üdv.
Eladó telefonja valakinek esetleg?
Köszi.

-Galaxy S20 - The best-

(#8467) sphe


sphe
senior tag

Sziasztok! Ilyen telefon vásárlásán gondolkodtam, csak azt nem tudom, vannak e hozzá megfelelő alkalmazások, mint pl instagram, shazam, opera mini, hdr program? (ez utóbbi gondolom van 😁)

Olyan is érdekelne, ami a lejátszott hang magasságát tudja változtatni, illetve tudja az alkalmazások automatikus elindulását megakadályozni.

Tud wifi hotspot - ként működni ez a telefon, mint az androidosok?

Tudom, hogy megvannak a korlátai de a fotós képességei bámulatosak.

(#8468) T. I. válasza sphe (#8467) üzenetére


T. I.
senior tag

Internetmegosztás wifivel az megy neki.
Az automatikusan induló appok kérdésen jót derültem. Látszik, hogy androidot használsz. WP-n ilyen problem nincs.

(#8469) sphe válasza T. I. (#8468) üzenetére


sphe
senior tag

Jaja :D Pedig milyen jó lenne azoknak az embereknek, akiknek merül erősen a telefon, hogy a beragadt wakelockokat letilthassák!

(#8470) K.Tamas89


K.Tamas89
aktív tag

Sziasztok,

Fel lehet még rakni a Win 10-et erre a telóre? Vagyis ha jól olvastam hivatalos nincsen? Csak Insideren keresztül?

(#8471) Francia91 válasza K.Tamas89 (#8470) üzenetére


Francia91
veterán

Insideren keresztül sem tudod már felrakni, az a lehetőség augusztus 8-adikától nem él. Ha addig nem tetted fel Insiderrel, akkor már nem fogod sehogysem

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#8472) palfitom


palfitom
félisten

Sziasztok!

PC-kapcsolódási problémám van, tudnátok segíteni?
Néhány hete egyszerűen nem ismeri fel a PC-m (W10) a Lumia1020-amat, de előtte semmi gond nem volt.
Gyanítom, hogy valami Win-frissítés és kompatibilitási probléma lehet a háttérben, de nem jöttem még rá. :(

Van valakinek valami ötlete, javaslata?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#8473) T. I. válasza palfitom (#8472) üzenetére


T. I.
senior tag

Windows 10 szakmai topicban tárgyalják. Állítólag az utolsó win10 frissítéssel jött a "feature".

(#8474) palfitom válasza T. I. (#8473) üzenetére


palfitom
félisten

Gondoltam, hogy valami ilyesmi lesz.
Köszi az infót!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#8475) palfitom válasza T. I. (#8473) üzenetére


palfitom
félisten

Meg is van a megoldás, nagyon köszi!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#8476) csabicska


csabicska
senior tag

Sziasztok.
Végre tulajdonosa lettem ennek a telefonnak.
Független készülék,de Vodafonos logóval,egyebekkel.
(Olasz import)
Lehet erre vmi független szoftvert tenni ,hogy a vodás dolgok eltűnjenek?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

-Galaxy S20 - The best-

(#8477) csabicska


csabicska
senior tag

Üdv.
Valakinek felesleges fólia nincsen?
Megvenném.
Gyorsabb lenne mint az E-bayen.

Köszi előre is.

-Galaxy S20 - The best-

(#8478) Wuk07


Wuk07
tag

Hello!

Bocsi a lustaságért de ma értesültem erröl: [link] - szóval ez szívás.

Valaki tud jó linket, leírást,hogy lehet updateleni a 1020-s telot windows 10-re? Köszönöm, bocsi,hogy nem keresgéltem visszafele

N8 -> 1020 -> P10-> P30

(#8479) Wuk07 válasza Wuk07 (#8478) üzenetére


Wuk07
tag

van ez a Windows Insider ezzel próbálnám, le is fut, de mikor jön az a rész,hogy telefonra frissítések keresése, akkor nekem simán kiírja,hogy "naprakész" - ötlet vki?

Köszönöm!

N8 -> 1020 -> P10-> P30

(#8480) Kbhont válasza Wuk07 (#8479) üzenetére


Kbhont
senior tag

Elvileg én úgy tudom, hogy már nem lehet úgy sem felrakni... :(

(#8481) T. I. válasza Wuk07 (#8478) üzenetére


T. I.
senior tag

m.facebook.com, én úgy tudom, már csak az explorerrel lehet róla üzizni, persze értesítések nélkül. Hát ez van, most megint kicsit olcsóbbak lesznek a wp8.1-es telók. Bosszantó, mert nehezen találok alternatívát az asszonynak.

(#8482) Osiris


Osiris
őstag

Mostanában kedvet kaptam én is, hogy feltegyem megint a WP10 végleges verzióját a jó öreg 1020-ra. Viszont nem olyan egyszerű a dolog így mielőtt nekiállnék leírom ide a tervezett forgatókönyvet, hogy mit kellene csinálni hátha van valakinek tapasztalata és egyből kiszúrja ha valami így nem lesz jó.

Az infókat innen és innen szedtem össze.

Szóval Lumia 1020 frissítése WP10-re a támogatás megszűnése után:

1, Windows Device Recovery Tool telepítése a PC-re.
2, Windows Phone Internals telepítése szintén PC-re.
3, Windows Phone Internals-t (mostantól csak WPI) el kell indítani és megnézni a leírását a kezdőképernyőn.
4, A WPI-ben meg kell adni a telefon szoftverének megfelelő FFU fájlt. Ezek a fájlok itt vannak: C:\ProgramData\Microsoft\Packages\<Your Device Revision>\
5, Emergency Flash Loader firmware letöltés (Az én készülékemhez, ami telekomos, elvileg ez való) (Ebben egy .HEX fájlnak kell lennie.)
6, Le kell tölteni ezt az Engineering-SBL3s.zip fájlt amit meg kell adni a WPI-ben (a rootoláshoz).
7, "Continue"-ra kell a WPI-ben kattintani és megvárni a folyamatot és ezek után meg van a ROOT hozzáférés a telefonhoz.
8, El kell indítani a regedit-et a windowsban (PC-n) és a "HKEY_LOCAL_MACHINE" elemet ki kell jelölni, majd a "Fájl" menüben a "Struktúra betöltése" menü pontot kell választani.
9, ...a dialógus ablakban a elvileg a "MainOS"-re kell navigálni (én itt nem nagyon értem mit akar az eredeti leírás, talán ez már a telefon regisztrije kell hogy legyen) és a "Windows/system32/config" könyvtárból a "SYSTEM" elemet megnyitni. Ekkor kérni fog a rendszer egy nevet, aminek bármit adhatunk.
10, Itt kell átírni néhány registry bejegyzést (Mindent fel kell írni mielőtt átírjuk, hogy később visszaírhassuk az eredeti 1020-as értékeket!):
Irány a "Platform"-->"DeviceTargetingInfo" és az alábbi változtatások:
PhoneManufacturer = NOKIA,
PhoneManufacturerModelName = RM-1045,
PhoneModelName = Lumia 930,
PhoneHardwareVariant. = RM-1045

(Ezzel a Windows Internals app később Lumia 930-nak fogja hinni a telefont és szépen ráteszi a WP10 végleges kiadását, működni a fog a Lumia Camera program, de a default kamera app nem mert a 930 nem teljesen kompatibilis a 1020-al)
11, Regeditben a "Struktúra eltávolítása"-ra kattinva menteni kell az új beállításokat.
12, WPI-ben Disable Root Access majd soft resetelni kell a készüléket: power gombot + hangerő le nyomvatart amíg újra nem indul a telefon.
13, Windows Insider appot áruházból fel kell telepíteni a telefonra és most menni fog vele a frissítés a WP10-re.
14, A hiányzó rendszer alkalmazásokat innen QR kód segítségével lehet visszatenni.
15, Glance screen beüzemelése ez alapján.

Szóval elvileg ezek után lesz egy teljes mértékben működő végleges WP10-est futtató 1020-as készülék.
Ha valaki esetleg végigcsinálta már a fentieket akkor várom a tapasztalatait! :R

[ Szerkesztve ]

(#8483) Francia91 válasza Osiris (#8482) üzenetére


Francia91
veterán

Végre egy magyar leírás! Köszönjük!
Bár nekem már nincs 1020-asom, cseréltem egy 950-esre, de kamerában annyival előrébb van, hogy mindenképpen szerezni fogok még egy 1020-ast, hiányzik
Én Insiderrel használtam Win10-et az 1020-ason, amíg élt ez a lehetőség, nekem konkrétan semmi bajom nem volt vele, nagyon szépen tette a dolgát. Egyedüli háttrányként azt tudom felhozni, hogy videóban csak mono hangot vett fel a sztereó helyett

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#8484) Wuk07 válasza Osiris (#8482) üzenetére


Wuk07
tag

Szuper , köszi!

Már csak valakinek le kéne tesztelnie, mert én szarok, hogy elrontom a telom, akkor kapok szívrohamot :D

N8 -> 1020 -> P10-> P30

(#8485) Osiris válasza Francia91 (#8483) üzenetére


Osiris
őstag

Majd még kiderül, hogy valóban működik e a dolog és jó lenne tudni, hogy egy visszaállítás miből állhat. Létezik egy hard reset: megnyom power gomb + hangerő le, elenged power gomb ha rezgett egyet a készülék, de hangerő le nyomvatart amíg megjelenik egy felkiáltójel, ekkor töltőre kell csatlakoztatni a telefont, meg nyomni a hangerő fel-t majd hangerő le-t, majd power és utána hangerő le megint.
...lehet, h ez visszateszi a telefont az első gyári rendszerre. (tesztelni kell, mert nem próbáltam)

(#8486) Osiris válasza Wuk07 (#8484) üzenetére


Osiris
őstag

Ha lesz időm én belevágok, mert a WP8.1 már nagyon nem jó semmire.

[ Szerkesztve ]

(#8487) palfitom válasza Osiris (#8486) üzenetére


palfitom
félisten

Gondolom többen is kíváncsian várjuk az eredményeket! :R

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#8488) T. I. válasza Osiris (#8486) üzenetére


T. I.
senior tag

Hajrá-hajrá! Kíváncsi vagyok, és persze jó lenne újra működésre bírni a Messengert (bár azért enélkül is jó még egy-két dologra a teló).

(#8489) memphis88


memphis88
csendes tag

Szevasztok!! Nekem is a win 8.1 van fenn ezért megszűnt kb a messenger-em. Két hete erősen gondolkodok a 1020 leváltásán. Mennyit ér kb.?? Fekete, gyárilag független, karcmentes elöl, hátul. Eddigi életét egy tokban élte le. És ki, mit tudna ajánlani?? Kiszemeltjeim: Iphone SE vagy Huawei P10. Más??
Köszönöm!!

(#8490) Francia91 válasza memphis88 (#8489) üzenetére


Francia91
veterán

Én Camera Grip-pel 35-ért adtam el októberben az 1020-ast (bár hiányzik, fogok egyszer venni idén)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#8491) this is life válasza memphis88 (#8489) üzenetére


this is life
Ármester

Ha a stabilitas , sw support sokat szamit akkor iphone se , ha a droid nyujtotta nagyobb szabadsagra vagysz akkor p10 , esetleg xiaomi mi5,one+3t,vagy bevarod hogy a hmd mit hoz ,hozott ossze a nokia nev alatt., s vegul de nem utolso sorban ranezhetnel az androidos blackberrykre is .

De a kamerat vsz vissza fogod sirni ...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#8492) a.hosszu


a.hosszu
csendes tag

És akkor egy naiv kérdés: Megtetszett a Win10 Upgrade ötlete! Csak kártyafüggetlen készülékeknél alkalmazható?

(#8493) a.hosszu


a.hosszu
csendes tag

Bocs, hajnal van. Részemről a hülyeség..

(#8494) memphis88 válasza this is life (#8491) üzenetére


memphis88
csendes tag

Szóval azt mondod, hogy egy P10 vagy Google pixel nincs a majdnem 4 éves 1020 szintjén képek terén??
Ez szomorú és elbizonytalanító. :(((

(#8495) this is life válasza memphis88 (#8494) üzenetére


this is life
Ármester

Az 1020 szenzora kamera rendszere kimagaslik a mezőnyből,azért azt nem könnyű megugrani persze sok minden függ a kamerat vezérlő szofvertol ...ha be is erik az 1020 az a kamera sw-nek köszönhető, de akkor is bukja az ember a pw előnyeit . A zte axonra is érdemes ránézni ,arról se irnak rosszat a p10,pixel mellett az is lehet alternativa .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#8496) Wuk07


Wuk07
tag

Na nézzétek mit találtam - [link]

1020 Update WIN 10-re. Ez az amit kolléga korábban is leírt.

N8 -> 1020 -> P10-> P30

(#8497) Francia91 válasza this is life (#8495) üzenetére


Francia91
veterán

A probléma a fizikával kezdődik, és végződik...
Az 1020-asnak böszme nagy, 1/1,5"-os szenzora van. Nos, jelenleg a kompakt és Bridge gépekben is 1/2,3" az átlagos szenzorméret, tehát meglehetősen kisebb szenzor van még ezekben a gépekben is...
Márpedig a fizikát szoftverrel (sem) tudod megerőszakolni, a fénymennyiség az mindig is fénymennyiség, a szenzor fizikia mérete az mindig is fizikai méret marad, és ezt nem lehet semmivel sem legyőzni, csak megközelíteni
Volt 1020-asom, minden képet RAW-ban is mentettem, és valami eszméletlen, hogy még a 38 MPixeles képek is milyen jók! A 950-es Lumia csak közelít hozzá, valamint hiányzik a Xenon vaku. Ezért is fogok venni idén egy 1020-ast, mert egyszerűen hiányzik, remeg gép, ha fotózni akarsz, és nekem amúgy is megvan vásárolva a Sygic WP-re, navinak is tudom használni

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#8498) this is life válasza Francia91 (#8497) üzenetére


this is life
Ármester

Ezert is irtam, hogy szinte barmire is valt az ember , kameraban befogni a 1020 eleg necces feladat , hatalmas keperzekelo lapka , a lencsesor se 2mm-be van bepaszirozva igy az is kello mennyisegu fenyt tud osszegyujteni.
Mas a 950 kamera appja vegre ismet rendesen mukodik az us mar nem rontja el a kepeket , vagy meg mindig rawba kell menteni es otthon pc befejezni a kepet ?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#8499) Francia91 válasza this is life (#8498) üzenetére


Francia91
veterán

Van még eltérés a RAW és a JPG képek közt színekben, de szerintem ez már csak a tömörítés miatt lehet, mert minimális. Tehát már javították

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#8500) this is life válasza Francia91 (#8499) üzenetére


this is life
Ármester

Köszi az infót :R

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.