Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6951) joc-cod


joc-cod
tag

Lenne egy kérdésem, most frissítettem a szoftot, és kezdem a progik telepítését, és hogy ti szerintetek hova érdemes pakolni őket? Telefon mem-re vagy a mem.karira?

[ Szerkesztve ]

(#6952) chatran válasza Napfénysüti (#6919) üzenetére


chatran
őstag

Köszi szépen a tippet, de már megrendeltem a Photo Hall-nál egy ezüst színűt. Volt egy fekete raktáron, dehát az a kiállított példány, gondolom jópáran megfogdozták, gyötörték. Remélem nem fogok ki egy selejtes darabot.

(#6953) RandomGosu válasza joc-cod (#6951) üzenetére


RandomGosu
senior tag

attól függ, ha nem veszedki egyfolytába a memkártyát akkor arra de ha folyton kiveszed a kártyát akkor inkább teló.

(#6954) joc-cod válasza RandomGosu (#6953) üzenetére


joc-cod
tag

Kb, sose veszem ki. Csak nem tudom, hogy melyik progi melyiket szereti jobban... Mert hallottam, hogy valamelyik teló memről jobban megy. :F

(#6955) RandomGosu válasza joc-cod (#6954) üzenetére


RandomGosu
senior tag

hát mondjuk igaz, de ha megtelik a teló saját memóriá az nem lesz annyira jó!

(#6956) joc-cod válasza RandomGosu (#6955) üzenetére


joc-cod
tag

Hát most feltettem a tel-be amik kellenek, és még szabad 113mb, és nem nagyon fogok még több progit feltenni, a játékokat a mem.karira fogom, mert azoknak darabja 2-3-5 mb körül van... :)

(#6957) danaudio


danaudio
aktív tag

cháá, reset generation-ben benne vagyok top 100-ban : D

(#6958) enddav válasza old rocker (#6938) üzenetére


enddav
aktív tag

De miért nem csinálsz a telóról egy biztonsági mentést és akkor talán nem kéne annyi progit újrarakni. ;)

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#6959) old rocker válasza enddav (#6958) üzenetére


old rocker
veterán

Csináltam, de az a programokat nem mentette. Sőt, érdekes módon még a névjegyeket és a naptárt se mentette; szerencsém q 6120-ról volt.
De a probléma ott kezdődött, hogy a szoftver frissítésbe is belefagyott... Leállítottam, x#7370# kombináció: delete és csoda történt: újra telepítette magát a teló... Igaz, azóta a beállításokkal és program visszaállításokkal szórakozom, tele a műszerem vele...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#6960) RandomGosu válasza old rocker (#6959) üzenetére


RandomGosu
senior tag

szerintem vidd be a szervizbe, és nézesd meg velünk hátha úgy már mondanak rá valamit.

(#6961) old rocker válasza RandomGosu (#6960) üzenetére


old rocker
veterán

Attól megkíméltem magam ... mostanra végeztem az újratelepítéssel, beállításokkal, új mappa, áthelyezések... az ujjaim görcsöt kaptak.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#6962) HKorn


HKorn
addikt

Hi!

Hogy tudom azt beállítani, hogy képernyővédőként ne jelenjen meg az a szokásos csík az idővel?
Tettem fel egy jó kis képernyőkímélő swf-et, de ez a csík mindig elnyomja.
Köszi!

Run&Ride

(#6963) RandomGosu válasza HKorn (#6962) üzenetére


RandomGosu
senior tag

hali

témáknál kell ezt beállítani dátum és idő helyett válaszd az animációt és akkor készen is vagy :)

(#6964) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Hy!

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy a progikat milyen tematika szerint telepíti a telóra a gép? Ha a telepítések közül a progit eltávolítom, akkor a vele kapcsolatos minden fájlt kivesz a gépről? (teszem azt nem úgy mint néha a windowsban megmarad pár szemét)

Illetve azt tudja valaki, hogy a kijelzőn a pixelhiba garos dolog?

Kösz előre is.

(#6965) RandomGosu válasza Mr. Teddy (#6964) üzenetére


RandomGosu
senior tag

elvileg kijelző hiba nem garanciális, de próbáld meg hátha,

1. kérdésre: ha gépről telepíted a progit a telcsire(ill. játékot) a .sis vagy .sisx vagy jar fájl nem törlödik amikor a telefonról letörlöd a progi.

(#6966) old rocker


old rocker
veterán

Hát, emberek, úgy tűnik, véget ért a kálváriám az E51-el... Mindent sikerült újra beállítanom rajta, semmilyen korábbi üzemzavar, fagyás, ikoneltűnés nem mutatkozik (lekopogom), pedig annyit nyomkodtam, hogy az ujjaim már olyan görcsben állnak, mint amikor az anyós belép két nagy bőrönddel az ajtón: néhány napig maradok.
Szeretnék néhány jó tanáccsal szolgálni, ami nem azt jelenti, a csalhatatlan jóisten hangja szól hozzátok...
Tehát SZERINTEM:
Van egy myPhone alkalmazás, ami iPhone szerű arculatot ad a telefonnak. Nem olyan rossz dolog, igaz, hogy egy alkalmazás billentyűt "kilő" az ember vele, de helyette van egy 3X4 ikonos kijelzője - aminek az alsó sorában az üzenetek, hívás,névjegyzék ikon fix, a felette levő 3x3 ikont pedig a jobb és bal választógombbal cserélgetheted. Az egyes ikonokra rá is lehet "gyalogolni", de ha az elfoglalt pozíciójuk szerinti számbillentyűt lenyomod, kinyílik az adott menü.Eredetileg a kollégám bosszantására raktam fel, akinek iPhone-ja van.
De: mivel második hét végén fordult elő, hogy a 6120C vasárnap is szombatnál tartott, -amióta feltelepítettem a myPhone-t - és az E51-nél a normál menüben a korábban leírt ikoneltűnések voltak, releváns összefüggést látok és ezért szerintem a myPhone alkalmazás nem biztonságos a 6120 és az E51 esetében. Hogy az E51 durva lefagyásában mennyire játszott közre ... merészség lenne ezt is rásütni, de amióta nincs rajta, hibajelenség, fagyás nélkül telepít minden programot, míg előtte elég sűrűn előfordult.
Meglepő módon egy mobilszervizes mondta, hogy rakott a telefonjára egy hangfelvevőt, mert az nem csak egy percet vesz fel, a "törlés" gombra lehet paraméterezni az indítást és hívás beszélgetést is fel tud venni vele. Felvilágosítottam róla, hogy az E51 nem 1, hanem 60 perc hangot tud rögzíteni egyszerre. Viszont elgondolkoztam azon, hogyan lehet úgy kiosztani a billentyűket, hogy egy beszélgetést is fel lehessen vele venni; vannak helyzetek, amikor jól jöhet. Én arra a következtetésre jutottam, hogy a bal választó gombbal a zenelejátszót, a jobbal a kamerát, az üzenet egyérintős gyorsgomb hosszabb nyomva tartásával pedig a hangrögzítőt indítom - mivel a saját gombja a bal oldalon kissé merev, nehezen kezelhető és nálam rögtön a felvételt is indítja - többnyire.
Összességében véve viszont az E51 nagyon jó telefon, jobb, mint a 6120C.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#6967) pinkypinky válasza Mr. Teddy (#6964) üzenetére


pinkypinky
tag

Beállítások, mentések néha megmaradnak. Ha aggódsz miatta, private mappából törölheted kézzel.

(#6968) Tboy0001


Tboy0001
csendes tag

Sziasztok! Tudja valaki, hogy lehet flash(swf)-et háttérnek, vagy képernyőkímélőnek kitenni?

(#6969) HKorn válasza RandomGosu (#6963) üzenetére


HKorn
addikt

Igen ezt beállítottam én is, de ennek ellenére is megjeleník a csík. :F

Run&Ride

(#6970) asadasad22 válasza old rocker (#6966) üzenetére


asadasad22
őstag

igen, ez a nyílt oprendszer átka, elég egy program, hogy az egész telefon belassuljon, egyes esetekben akár használhatatlan legyen, érdemes mások által letesztelt, ismert programokat próbálni, megbízható helyekről beszerezve. és előfordulhatnak összeakadások is programok között, szerencsére ez elég ritka..
az a szervízes érthette a dolgát :) biztos még 6600-val vagy 3650-el kezdte, aztán bennemaradt az a beidegződés, hogy 1 percet rögzít.

(#6971) Tibro5


Tibro5
senior tag

Sziasztok,
Nemrég vettem én is ilyen telefont a pannonnál.
A telefonon már a legújabb fw van, viszont több problémába ütköztem a használat közben.
A beépített email kliens csak wifin keresztül hajlandó kommunikálni, ha az előre beállított pannonos mobil internetet használom csak homokórázik és nem történik semmi, valamiért nem tud csatlakozni a szerverhez. Ez azért furcsa mert a böngésző működik, és villám gyorsan tudok netezni. (feltelepítettem a gmail klienst azzal megy...)
Hasonló gondom van az összes üzenetküldő programmal, se msn, fring, gizmo5, nokia chat nem akar csatlakozni a szerverhez, ám ezek még wifivel sem működnek. :(
Mit csinálok rosszul? Kérlek segítsetek!

(#6972) Tibro5 válasza Tibro5 (#6971) üzenetére


Tibro5
senior tag

Másik kérdés: valakinek sikerült már vpn hálózathoz kapcsolódnia?
Feltelepítettem a klienst de nem sikerült rendesen bekonfigurálni.
Nem tudok mit kezdeni a vpn-irányelvek és vpn-irányelvszerver beállításokkal.

(#6973) old rocker válasza asadasad22 (#6970) üzenetére


old rocker
veterán

Teljesen igazad van. Az is biztos, hogy minden "szart", csak azért, hogy legyen, nem rakok fel rá. Jó lecke volt ez a myPhone... Öregem, amióta reseteltem és mellőztem ennek a visszatelepítését, úgy működik az E51, mint egy svájci óra.Most már én is ráfizetnék 10-12 ezer Ft-ot a 6120-ra. Tényleg sokoldalúbban használható.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#6974) old rocker válasza Tibro5 (#6971) üzenetére


old rocker
veterán

Nem tudok mit mondani, nekem t-mobile-os van, a net előfizetésem meg t-online-os. Van vagy 3 postafiokom, + egy t-emailos; utóbbi beállítása szinte adott. A t-online-os címeknél pop3-ra kellett beállítani, be és kijövő levelek kiszolgálójának a mail.t-online.hu, természetesen tudnom kell a felhasználó nevem és a jelszavam. Úgy állítottam be a telefont,hogy mindig rákérdezzen, mivel csatlakozzon. A szolgáltatódtól kellene (pl. ügyfélszolgálat) telefonon megkérdezni, akár SMS-ben is le tudják küldeni a beállítást.A gizmot és társait én meg sempróbáltam, egyelőre nincs rá szükségem.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#6975) RandomGosu válasza HKorn (#6969) üzenetére


RandomGosu
senior tag

akkr inkább néz körül itt ott minden megvan írva amit csak szeretnél :)

(#6976) gpatrik


gpatrik
tag

Sziasztok! Az E51 hogy viszonyul a 8 gigás micro sd kártyákhoz? Elvileg gyáriak szerint 4 giga a max, de hátha valaki próbálta már a 8 gigás kártyát.

"A világ tele van készséges emberekkel. Az egyik fele kész dolgozni, a másik fele kész hagyni őket dolgozni."

(#6977) vicces válasza gpatrik (#6976) üzenetére


vicces
addikt

én úgy tudom, hogy megy vele

:)

(#6978) RandomGosu válasza gpatrik (#6976) üzenetére


RandomGosu
senior tag

elvileg megy a 8gb-s én már kipróbáltam de csak az újabb szoftverrel úgy tudom!

(#6979) Joe bácsi válasza gpatrik (#6976) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Ő (asadasad22) ilyet használ. Szal megy vele.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#6980) visionbp válasza RandomGosu (#6965) üzenetére


visionbp
tag

Help, pls... A telefonmemóriában maradó jar, jad, sis, sisx fájlokra hogy lehet rábukkanni? Valszeg én vagyok a hülye, de se windowsszal,se pc suite-tal nem sikerült még...
Thx.

(#6981) Joe bácsi válasza visionbp (#6980) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Xplore.....

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#6982) asadasad22 válasza RandomGosu (#6978) üzenetére


asadasad22
őstag

ki lett már párszor tárgyalva.. akármilyen szoftverrel megy. 16 gigásat is vinni fogja, sőt, valószínűleg bármekkora microSDHC-t kiadnak, vinni fogja. (az elméleti határ 2 terabyte=2048GB)

[ Szerkesztve ]

(#6983) Evo50


Evo50
tag

Sziasztok.
A halk E51-esekben nem a hangszóró a "bűnös", hanem az előtte elhelyezett hangszóróselyem! Csere vagy eltávolítás után még a legzajosabb helyeken is tökéletesen hallható a másik fél.

(#6984) Joe bácsi válasza Evo50 (#6983) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Az meg mi?
Gyárilag akkor miért raknak bele? Vagy miért sz*rt? :F
Honnan tudod/gondolod, hogy az a baj?

[ Szerkesztve ]

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#6985) Evo50 válasza Joe bácsi (#6984) üzenetére


Evo50
tag

Kipróbálva, tesztelve 3 készüléken..
Az enyémen is. Eredetileg nem volt feltűnően halk, csak kb fél év után lett zavaróan halk. Zsebben hordom tok nélkül. Valószínűleg túl sűrűre sikeredet a háló és egy idő után eltömődik a kosztól.

(#6986) Joe bácsi válasza Evo50 (#6985) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Hogy bírtad kiszedni? A műanyag plexit nem bírom kipattintani.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#6987) danaudio


danaudio
aktív tag

sztem se lehet hibás maga a hangszóró hiába gyakori eset, a nyílás eltömődése meggyőzőnek tűnik. Max hangerőn nem is használom soha, egyedül ha valamilyen buli van. Múltkor zöldpardonban beszéltem koncert közbe a tömeg közepén, és tisztán hallottam a másik felet, simán jó volt...pedig ott durva a hangzavar.

(#6988) visionbp válasza Joe bácsi (#6981) üzenetére


visionbp
tag

Joe bácsi, kösz:)

(#6989) RandomGosu válasza asadasad22 (#6982) üzenetére


RandomGosu
senior tag

? nekem az előző szoftal akkor miért nem vitte? akkor a memória kártya a hibás? :S

(#6990) old rocker


old rocker
veterán

Valaki írta az adatforgalmi díjakat. Csak tanulságképen: az E51 előfizetéshez nem rendeltem semmi extrát, minek. ECO díjcsomag, NetStart. Most, amikor volt ez az ominózus újra telepítésem, már nem emlékszem, melyik programnál, nem engedett wifivel dolgozni. Az eredmény katasztrofális: tegnapelőtt még 900 Ft körül mozgott a forgalmam (rendszeresen csekkolom, hogy csak a lebeszélhetőt lőjem ki). Ma reggel azt hittem, hanyatt esek: az egyenlegem 10212 Ft. Mit mondjak, azóta csak hörögni tudok... Ennyit jelent a10 kB/12.50 Ft-os tarifa...Konklúzió: aki csak egy kicsit is akar netezni wlan nélkül, (és témobilos), rendeljen NET30 csomagot. Én egyáltalán nem akartam róla, de most megszívtam.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#6991) Napfénysüti válasza old rocker (#6990) üzenetére

Baszki ez azért durva :(

Én kilőttem minden szolgáltatós lehetőséget hogy véletlenül se akarjon onnan netforgalmat bonyolítani a telefon.Kész legatyásodás lenne...

Más:
Amúgy nézem ezt a hangszóró előtti selyembigyót,hát tényleg elég koszos.De hogyan lehetne kiszedni,ugye nem kell szétkapni a telefont hozzá?

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#6992) Joe bácsi válasza Napfénysüti (#6991) üzenetére


Joe bácsi
őstag

De bizony szét kell kapni.(kell egy 6 szögletű csavarhúzót venni és kész, 450 Ft) Amúgy én nem bírtam kiszedni szétkapott állapotban sem. A szerviz meg tuti nem fogja nekem cserélni, mert fix, h. nem lehet ilyen selyem bigyót cseréni külön, csak az előlappal együtt.

A legegyszerűbb, ha a szolgáltatód felhívod és kikapcsoltatod a netet. Így nem lesz horribilis számla. Én is így tettem.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#6993) Napfénysüti válasza Joe bácsi (#6992) üzenetére

Akkor hanyagolom még.Szétkapni nem szándékozom még egy ideig. :)

Neked mozgott a hátlapja?

Més que un club!

(#6994) old rocker


old rocker
veterán

Az, durva. És én még az a kategória vagyok, aki talán nem annyira tájékozatlan. Képzeld el, akinek ez, vagy hasonló az első telefonja. Beálligatja az e-mail kliens-t, letölti az operát wap-ról, esetleg 1-2 kérdésre gyanútlanul rábólint: oké, frissítse. Csatlakozik a szerverhez? Hát persze... Én úgy állítottam be,hogy minden esetben rákérdezzen, hogyan akarok csatlakozni. Mégis becsúszott valami. (Mellesleg a web'n walk nem is kapcsolódik wlanon, csak az Opera...) Ha nem nézem naponta, túl ne lépjen a lebeszélhetőt, még most is használnám azt az előfizetést. Egy új mobiltulajdonos ezt valószínű nem csinálná. Boldogan telefonálgatna, időnként kicsit szétnézne a web and walkon; közben kapna ugyan egy SMS-t, volt tegnap 4 MB forgalma, jobb lenne NET 30-ra befizetni... De az átlag kezdő júzer nem sokat vergődne vele. Aztán, amikor megkapná az első havi számlát, mehetne a neurológiára, mentőben szállítva, agyvérzéssel. Egyébként szerintem a Nokia map beállításánál szívtam meg. Vagy a Google. Szerintem lerántotta a tartózkodási helyem térképét, mire észbe kaptam volna, mobilnettel.

Más. Természetesen most már én is letiltattam erről a számról minden net szolgáltatást.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#6995) Joe bácsi válasza Napfénysüti (#6993) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Igen. Pár db Post-It-et betettem és már majdnem teljesen jó. Csak 4 csavar tartja és simán össze lehet rakni. Olyan lesz, mint új korában. :)

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#6996) danaudio válasza Joe bácsi (#6992) üzenetére


danaudio
aktív tag

szerintem nem jó kikapcsoltatni a netet, mert történhet bármi, amikor rögtön net elérésre van szükséged és a pénz nem számít, olyankor jól jöhet. Kezdő wlanos teló userként óvatosabbnak kell lenni, és ha már eléggé ismered a telefonod, véletlenül se fogsz szolgáltató netet használni.

és egy kis off: nekem is eco-val van, de én nem kérdezgetem le max havi 1*, hogy mennyi lebeszélhetőm van, mert 40 forint a lekérdező sms...van ennek vmi ingyenes megoldása is? Amúgy azt annyira bírom hogy a lebeszélhető forintot áfával határozzák meg, amikor meg lekérdezed áfa nélkül írják meg, mondjuk ez undorító, mert biztos sokan benézik hogy jajdejó, 1600 ft-ot beszéltem le, nem kell pluszba fizetni, aztán jön a 2000 ft-os számla...esetleg csak amiatt beszél többet mert még maradt lebeszélhető ideje...naszóval ez így nem korrekt, és igen, jobban meg kéne oldania a szolgáltatónak hogy a júzer kiismerje magát hogy mikor fizet nekik...nade a szolgáltatók első számú feladata a lehúzás...

[ Szerkesztve ]

(#6997) Joe bácsi válasza danaudio (#6996) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Én ismerem a telefonom és még véletlenül sem neteztem rajta. Csak egy tipp volt a net kikapcsolás, mindenki döntsön a saját belátása szerint.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#6998) Napfénysüti válasza old rocker (#6994) üzenetére

Igen sajnos megeshet ilyen dolog. Én vodafonos vagyok és szétbarmoltam minden vodás netes beállítást hogy ne tudjon csatlakozni. :DDD

Egyenlőre működik ez a kamikaze taktika.

Més que un club!

(#6999) old rocker válasza danaudio (#6996) üzenetére


old rocker
veterán

Sosem kérek sms-t. Interneten belépek, megadom a tel. számot, jelszót. My T-mobile vagy mi a túró a neve.
Kikapcsolás. A törzs előfizetésem tartalmaz egy net 50-et. Mint írtam, még egy előfizetésem csak a telefonvásárlás miatt van. Úgy voltam vele, ledumálom a 60(?) percet és kész. Mivel gondosan ügyeltem arra, hogy mind a két telefonban azonos adatok legyenek; ha új bejegyzés, névjegy stb. van, azt átmásolom a másikba is, így tulajdonképp tök mindegy, melyik telefon van nálam - csak az átirányításra kell ügyelnem. Nem találtam viszont szükségszerűnek, hogy az új előfizetés is mobilnetes legyen. Ha az új SIM kártyát a 6120-ba rakom bele, akkor nincs ez a ziccer. De az E51-el voltak (remélem, csak voltak) gubancok, ezért a 6120 maradt a "fő készülék".

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#7000) old rocker válasza old rocker (#6999) üzenetére


old rocker
veterán

... mármint laptopon lépek be az Internetbe...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.