Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Daneee14


Daneee14
tag

Helló! 4 napja vagyok büszke tulajdonosa a telefonnak, a wifi tökéletesen működik a leírt beállatásokkal. Az igaz hogy lehetne gyorsabb, de remélem szoftverfrissítés után ez a probléma is megoldódik. Ismerőseim azt tanácsolták, hogy kapcsoljam ki a telefonon a 3g-t, hogy ne húzza az aksit, de nem találom, hogy hol tudnám. Illetve valaki tudna mondani egy boltot ahol biztosan van hozzá adatkábel jó áron?

(#652) dorika87 válasza Daneee14 (#651) üzenetére


dorika87
őstag

Helló! Szoftverfrissítéssel sokkal gyorsabb lesz a telefonod is és wifi kapcsolattal a böngészés is egyaránt elég észrevehetően. 3G-t ne is keresd, azért nem találtad eddig sem, mert a telefon nem 3G-s, így azt nem is tudod kikapcsolni. Csak GSM hálózatokon működik. Adatkábelt (micro usb) szerintem bármelyik telefonos boltban kapsz illetve bármelyik szolgáltatónál 1500-2000ft kb az ára. illetve tudom még ajánlani a webshopokat ha interneten szeretnél rendelni (pl: speedshop.hu).

(#653) gblasius


gblasius
csendes tag

Próbálgatom én is beállítani hogy kérdezzen rá a Wifinél,de nem történik semmi.
Megcsináltam azokat amiket leírtatok.
Konfigurációban létrehoztam egy saját konfigot,majd ezt állítottam be alapnak.
Utána felléptem a böngészőbe.de nem kérdezett rá hogy mivel csatlakozzon.
Valaki említette hogy legyen kikapcsolva a Web'n walk. Azt hogy tudom kikapcsolni?
Mert két variáció van a web'n walk,vagy a wap. Csak ezek közül lehet választani.
Tudna valaki segíteni?

(#654) hepitty77


hepitty77
csendes tag

Sziasztok!

Először is köszönök mindent, mert kb. két hete van meg a készülékem és a mailen kívül minden flottul ment rajta. Egyébként T-mobilos a kütyü, de csodálkozásomra semmi nincs rajta még egy T-mobilos logó sem és téma sem, mondjuk nem is nagyon hiányzik a magnetta szín :K
A mail-t meg itt olvasottak alapján sikerült beállítani, és minden megy.
Viszont tanácsot kérnék. Létezik e JAVA alapú navigációs program ami offline?
Mert akkor nem kellene megtartani a régi telómat. igaz az windowsos és lehet visszalépés, de meguntam a tapi képernyőt :(
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Alcatel One Touch easy - Ericsson a2618s - Nokia 3310 - Nokia 7110 - Nokia 6610i - Siemens ME45 - HP iPAQ h6340 - HTC Magician - Nokia C3-00

(#655) hepitty77


hepitty77
csendes tag

Egyébként lenne még egy kérdésem.
Ha be van állítva az mail, nem lehet valahogy lelőni a GPRS-t?
Mert időnként frissít és én kézire állítottam nem automatára.

Alcatel One Touch easy - Ericsson a2618s - Nokia 3310 - Nokia 7110 - Nokia 6610i - Siemens ME45 - HP iPAQ h6340 - HTC Magician - Nokia C3-00

(#656) ferkope77 válasza dorika87 (#652) üzenetére


ferkope77
csendes tag

Tudom hülye kérdés de tényleg nem 3G-s? Mert nekem n70-em van és az 3G-s (legalábbis a térerő alatt azt írja h 3G :B ). Pedig nem mai csirke, egy új telefonnál pedig azért elvárható lenne.

(#657) dorika87 válasza ferkope77 (#656) üzenetére


dorika87
őstag

Tényleg nem 3G-s a teló. Az N70 valóban nem mai telefon de kategóriáját tekintve okostelefon és a legtöbben már van 3G. Az újabb symbianosokban meg szinte már alap felszereltség. C3-nak azért is nagyobb az akksi teljesítménye, mert nincs ami leszívja. A kijelzője szintén nem 16millió színű és ez is dob kicsit az akksin.

(#658) Mindy-Lee


Mindy-Lee
tag

Én kb. két hete vettem Telenorosan, és beletettem egy djuice-os kártyát.
Wifivel nincs gond, ahol érzékeli, ott fel is tudok rá csatlakozni. Adatkábelem meg van is hozzá, anno a másik telóhoz kaptam... :DD
Annyi, hogy a Facebook és Twitter-klienseket csak alkalmanként használom és inkább az Opera Minin keresztül érem el őket, nekem azok is nagyon jók.
Tök jó, hogy a fejhallgatómat is rá tudom csatlakoztatni. :DD
Tudtok rá esetleg office dokumentum és/vagy pdf-olvasó progit? Eddig én nem találtam, pedig kerestem rá. És igen, tudom, hogy a google a barátom, de eddig nem volt olyan találat, aminél le tudtam volna tölteni normálisat. :)
Köszönöm a segítséget, ja és a témákat meglesem mindjárt... :)

(#659) tbajusz


tbajusz
tag

Most rendeltem meg a C3- at! Ahhoz szeretnék segítséget kérni, hogy hol tudok jó minőségű tokot venni, amit övre tudnék akasztani! Ha valaki tud sima tokot, pl. amibe csak azért rakja az ember, hogy ne karcolódjon annak válaszát megköszönném!

(#660) AronQuercus válasza tbajusz (#659) üzenetére


AronQuercus
csendes tag

(#661) tbajusz


tbajusz
tag

köszi a két linket! olyat tokot is szeretnék, melyet övre tudok rakni! akinek van már ilyen és bevált írjon egy linket, köszi!

(#662) AronQuercus válasza tbajusz (#661) üzenetére


AronQuercus
csendes tag

Szerintem egy ilyen relatíve nagy telefont nem szokás övön hordani.

(#663) Alex91 válasza AronQuercus (#662) üzenetére


Alex91
félisten

Dehogynem :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#664) tbajusz


tbajusz
tag

Akkor akinél mégis szokás hordani övön hol vett övre tehető tokot?

[ Szerkesztve ]

(#665) joelke HU válasza tbajusz (#664) üzenetére


joelke HU
senior tag

Hali. Nekem is olyan van, ami övön hordható. Tökéletesen passzol bele mégsem bumfordi. Én még ott a Vodafone üzletben vettem, ahol magát a telefont is. Tök jól néz ki és nem is volt drága. 890 forint volt mindössze. dreim a márkája. Ő az: tok Persze élőben sokkal-sokkal jobban néz ki.

[ Szerkesztve ]

Motorola G51

(#666) tbajusz válasza joelke HU (#665) üzenetére


tbajusz
tag

köszi a gyors választ! ennyiért megéri.. megyek meg is nézem a vodában!

(#667) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

nokia C3-at lehet valahogy függetleníteni/függetlenítettni vagy Turbo SIM-el használni?

(#668) Daneee14


Daneee14
tag

Helló! Ma sikerült frissítenem a szoftvert, el nem hiszem, ég és föld a különbség szerintem. Az Ovi áruházzal kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy pontosan hogy működik? Kiválasztom ami kell, elküldöm telefonra, ott belépek és letöltöm és kész is, és ingyenes???

(#669) Mindy-Lee válasza Daneee14 (#668) üzenetére


Mindy-Lee
tag

Vagy akár a telón keresztül is beléphetsz az Ovi-áruházba, és letöltheted, amit szeretnél.
Amúgy 4.45-ös verzióra frissítettél te is?
Valaki, aki Telenornál vette, tud infót arról, hogy elérhető-e már a 3.36-osnál frissebb verzió?

(#670) Daneee14 válasza Mindy-Lee (#669) üzenetére


Daneee14
tag

Igen, a 4.45-ösre. Ha telefonról wifi-vel kapcsolódok, akkor azt írja ki, hogy nem tud kapcsolódni, ennek az okát sajnos nem tudom. Pdf-t hogy tudok megnyitni? Valamilyen program van hozzá?

(#671) Mindy-Lee válasza Daneee14 (#670) üzenetére


Mindy-Lee
tag

Pdf-olvasót találtam, de telepítettem, és nem csinált semmit fájllal, úgyhogy egyelőre én is keresgélek.

Viszont, ha már szóba került az OVI Store: erősen ajánlom, hogy ne töltsétek le a Finndesign Amethyst-témát, mert nekem utána meggajdult a telefonom, és majdnem el is szállt, mivel helyre akartam állítani a szoftvert, de az OVI Suite is elkezdett szórakozni, úgyhogy majdnem nagy baj lett belőle, de aztán mégsem. :(

Egyébként van olyan erős az a wifi kapcsolat, hogy csatlakozni is tudj a netre? (Bocs, ha hülye a kérdés, mert pl. a saját wifidről van szó). Nekem buszmegállóban volt olyan, hogy bár látta a kapcsolatot, csatlakozott is, de nem volt elég a netezéshez.

(#672) Daneee14 válasza Mindy-Lee (#671) üzenetére


Daneee14
tag

Igen, elég erős, e-mail-ezgetek, netezek vele. Azt írja ki, hogy ovi áruház eléréséhez internet kapcsolat szükséges, és hogy próbáljam újból. Meg kiír 2 dolgot amit ellenőrizzek, de azok meg jók, szóval nem értem. Maradok akkor úgy hogy elküldöm, telefonra jön sms-ben a link és úgy töltöm le.

(#673) Mindy-Lee válasza Daneee14 (#672) üzenetére


Mindy-Lee
tag

Ez érdekes, most is kipróbáltam és én wifivel is elérem az OVI Store-t, remélem, egy frissítés ebbe nem rondít bele...

(#674) tibike999


tibike999
csendes tag

Nem értem a telefonom!
Beállítottam wifinél, a személyes beállításokat (persze előtte újat csináltam ahogy írták)
felmentem a böngészőre, és semmi :s
Egyetlen valahol, hozza be az a Nokia.mobi de ha ott rámegyek hogy: Opciók -> Internetböngészők behozza ugye az operát, de ha megyek valahova már hibát ír ki :s
A Facebook az viszont jó (ugye a Közösségeknél léptem bele)
És az MSN is jó, ha ott megyek bele, hogy Csevegések.

Most akkor az Operámmal van a baj?
Kértem egy letöltést az ovitól a netről de még nem küldték (azt írták elhúzódhat és 1 óra múlva ha nem jön meg próbálkozzak újra)

Vagy esetleg telefonon lehet valamit állítani?

(#675) tbajusz


tbajusz
tag

Egy gyors kérdés:
Ha összekötöm PC- vel ( fent van gépen a Nokia Suite ) és frissíteni szeretnék magától megkeresi a legújabb verziót? vagy nekem kell letöltenem a Nokia oldaláról és úgy frissíteni?

(#676) gblasius válasza tbajusz (#675) üzenetére


gblasius
csendes tag

Magától fogja felkinálni az új szoftvert!
Nem kell letöltened semmit sem.

(#677) somogyi23


somogyi23
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap óta vagyok egy ilyen készülék tulajdonosa. Telenornál vettük, ergo még nem érhető el csak a 3.36-os verzió, ennek ellenére nagyon tetszik a készülék. Wifi működik nagyon jól, bár annak ellenére, hogy belépésnél rákérdez, ha megszakad a kapcsolat, akkor nincs vari automatice felmegy az edge-re.... Ez így szomorú, mert ennek nem lesz más vége, csak a mobilnet lemondása.
Másik ennél sokkal súlyosabb problémám, amit nem értek. A cikkben még volt olyanról szó, hogy a enyhén ívelt üveg ront a betekintési szögön. na most nálam ez nagyon fura módon van jelen.... csak a BAL OLDALRÓL tekintve. Míg itt totál eltorzulnak a színek, a jobb oldalról vígan lehet tovább látni mindent tökéletesen. Márpedig ezt nem okozhatja az üveg, ezért kérdezném, hogy másnál is így van-e, vagy nem.
Egyébként tényleg jó a mobil és jók a témák, amiket joelke csinált. CSak így tovább, szívesen látnék esetleg valami Iphone vagy htc ikonos témát...

(#678) Rickson G.


Rickson G.
csendes tag

Szerintem nagyon baró a telefon... Most frissítettem a legújabb sw-t, hibátlan.
De előtte is majdnem az volt. Nekem nem is lassú... :P
Egy dolog hiányzik belőle, a dokumentumkezelő. Ha tud valaki ilyet, az elmondhatná, h hogy tudom beszerezni, letölteni. Köszi

A gázóra ráesett a csávóra!

(#679) dzsozefo válasza Rickson G. (#678) üzenetére


dzsozefo
aktív tag

Most kaptam sms-t a NOKIA-tól, hogy elérhető az új frissités. Nekem már 1 hónapja 4.45 van - lemaradtak, vagy talán van valami új bevetni valójuk? :C :C :DD

(#680) tbajusz


tbajusz
tag

Ma megvettem a telefont a Vodánál. 3.36- os szoftv. volt rajta, nekem így sem tűnt lassúnak.
összedugtam PC- vel, majd azonnal jelezte a Nokia Updater, hogy elérhető a 4.60- as! 5 perc és kész volt a frissítés.. ;)
korábban is Nokiám volt és nagyon tetszik, hogy a gyorsgombokat hasonlóan be tudtam ezen is állítani, így minden kéznél van! A WLAN- ra vagyok még kíváncsi, itthon sajnos nem tudom kipróbálni.
remélem az akksi jól fogja bírni, ahogy ezt többen is írták már!

Csak egy dolog zavar, hogy a számológépen a 3 gomb hibája megmaradt... valaki tud megoldást? nem akarom az Y- t nyomogatni helyette... :((

(#681) tibike999 válasza tbajusz (#680) üzenetére


tibike999
csendes tag

Nekem a Nokia boltba aztmondták, hogy otthon ne firssítsem az új szoftvert, mert 10/8 teló "bele is hal" és hogy 2 óra ott a frissítés, ha minden jólmegy akkor szombaton viszem vissza és frissítik.
De ha ingyenes, akkort miért mondanak ezek 2 órát?

(#682) dorika87 válasza tibike999 (#681) üzenetére


dorika87
őstag

Én előzőleg is adatkábellel frissítettem és semmi probléma nem volt, amikor a 4.45-ös verzióra frissült a készülék. és 5perccel ezelőtt sem lépett fel semmi hiba amikor a vodafone-s készülékem frissítettem a legújabb 4.60-as verzióra és kb 5perc alatt meg is történt a frissítés. Azt nem tudom, hogy mennyi időbe telhet a nokiánál ezt megcsinálni. Lehet nekik valami spéci eszközük van. Mi már frissítettünk Nokiánál telót, igaz pár órával később kellett visszamenni érte, de nem mondták, hogy azért mert annyi időbe telik, vagy csak azért, mert volt még előttünk más munkájuk is. Viszont lehet csak azért mondják, hogy ne frissíts otthon, mert így kevesebb munka jut nekik:) de tényleg nem tudom csak találgatok. nincsen semmi gond az otthoni frissítéssel Nokia Pc Suite-val nagyon szépen lehet frissíteni. Magyarul érthetően leírja, hogy mit kell tenned. Tehát ha valaki egy kicsit is ért a számítógéphez vagy telefonokhoz nyugodtan próbálja meg, de előtte mindenképp készítsen biztonsági másolatot, csak is azzal szabad kezdeni, de nem lesz gond:) én még nem hallottam olyanról, hogy szoftverfrissítés közben behal a készülék. Természetesn mindent a leírás szerint kell csinálni, tehát nem érkezhet hívás a telóra, nem használhatod közben, nem kapcsolhatod ki, mert az kockázatos lehet. Ha leírtak alapján cselekszel úgy nem lesz gond.

(#683) dorika87


dorika87
őstag

Viszont szomorúan tapasztalom, hogy a 4.60-as szoftver nem egyezik meg a külföldi 4.60-as szoftverrel, mert nem javították itt még ki a 3-as gombot a számológépben. Pedig a külfödi oldalon ez szerepel: This software release brings improvements to the device display and to the calculator.It also includes general performance and usability improvements.This software release is available through the Nokia Software Updater.
Read more
Na mindegy, talán majd egy következő sw-ben. Addig is várjuk az újításokat, és hogy végre Telenorosok és T-mobile-sok is élvezhessék az új frissítéseket. Előbb-utóbb remélem mindegyik készüléknél ugyanaz a szoftver verzió lesz elérhető.

(#684) Daneee14


Daneee14
tag

Helló! Én is frissítettem a szoftver kétszer is, és mind a kétszer frissítés alatt elvesztette a kapcsolatot a telefonnal a gép... De először simán lehúztam, bekapcsol és újraindít, de ma már azt írta ki hogy test mode, akkut kellett kivenni és úgy újraindulni de szerencsére folytatta a program. Nem tudjátok miért veszíti el frissítés közben? Illetve ha nem lenne ilyen szerencsém, akkor mit lehet tenni? Vinni szervizbe?

(#685) Rickson G.


Rickson G.
csendes tag

Nyugodtan lehet otthon frissíteni, sőt maga a NOKIA mondja,h frissíts otthon interneten keresztül. Nekem is kétszer, háromszor elakadt, kikapcsolt a teló, utána megint próbálkoztam, és teljesen tuti volt. Most a 4.45-ös van rajta, tudtommal ez a legújabb.
De még mindig a dokumentum kezelő progit várom... :((( ;)
Ave

A gázóra ráesett a csávóra!

(#686) fateless


fateless
veterán

Nem látok sok esélyt a pozitív válaszra az első kérdést illetően, de azért megkérdem:

Lehet ezen a telefonon használni a google sync szolgáltatást? (Tudom, hogy alapesetben okostelefonok tudják csak ezt).
Esetleg más Exchange sync szolgáltatást, vagy egyéb push-mail szolgáltatást?
Az e-mail kliensben esetleg van push mail lehetőség?
Állítható, hogy a leveleknek csak a fejlécét töltse le, vagy csak bizonyos méretet, pl 5kb-ot töltsön le?
A symbian lehetőségeti ismerem, de az S40-ét nem igazán...

Köszi a válaszokat.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#687) tbajusz


tbajusz
tag

Most beszéltem egy illetékessel, azt mondta, hogy érdemesebb üzletben, ( vagy aki ezzel foglalkozik ) frissíteni a szoftvert, mert azok előtte letörölnek mindent a készülékről és egy "tiszta" szoftvert kap a telefon..

nekem is gyorsabb lett az itthoni frissítés után, de a számológépes hiba zavar! szerintem elviszem haverhoz és rak fel nekem egy szoftvert, ami állítása szerint valóban nem 5 perc...

(#688) Mindy-Lee válasza dorika87 (#682) üzenetére


Mindy-Lee
tag

Sztem sincs gond az otthoni szoftverfrissítéssel. Eléggé ellentmondásos olvasni, hogy bent a márkaképviseletben azt mondják, vidd be hozzájuk, miközben a HIVATALOS oldalukon hirdetik az otthoni frissítés lehetőségét, megadják hozzá a szoftvert, részletesen taglalják, hogyan kell. Nem hinném, hogy a képviseleten sokkal többet csinálnak a készülékkel, mint hogy csatlakoztatják és várnak.

Pár hónapja egy SE V640-it frissítettem itthon, mert már nagyon ráfért, és az is új, tiszta szoftvert kapott.

Ha nincs igazam, akkor elnézést.

(#689) fateless válasza Mindy-Lee (#688) üzenetére


fateless
veterán

A szervíznek igazolnia kell a létjogosultságát, hogy az embereknek igenis szükségük van a meglétére, különben átszervezi a cég, és akkor ugrott a munkahely. Érthető, ha nekik jobb, hogy beviszed a telefont frissíteni.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#690) tbajusz


tbajusz
tag

Valaki tud jó témát a C3- hoz? Amúgy bármelyik S40- es téma jó ehhez a telefonhoz?

(#691) Ricardo válasza tbajusz (#690) üzenetére


Ricardo
félisten

A fektetet kijelző miatt nem jó bármelyik téma. Sajnos kevés van hozzá, mert jelenleg ez az egyetlen ilyen felbontású S40 készülék. :(

(#692) tbajusz


tbajusz
tag

Bocsi tudom, hogy volt szó róla már valahol ,de már nem találom a következőre a megoldást:

Valamilyen progi kell ahhoz, hogy videót lejátsszon a telefon? mondjuk youtube- on ??

(#693) joelke HU válasza tbajusz (#690) üzenetére


joelke HU
senior tag

Nem sokkal feljebb a téma kérdést alaposan kitárgyaltuk. Én csináltam már hozzá párat, meg majd még fogok is.

Itt megtalálod őket:

Eseth

vagy itt:

m9

Motorola G51

(#694) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok!

Most gondolkozom egy ilyen mobil vásárlásán! Mit tudtok elmondani, róla Ti kik minden nap használjátok? Nekem se fényképezésre, zenehallgatásra nem kéne, a lényeg, hogy netezni, wifi-zni jól és könnyedén tudja rajta, leveleket fogadni és netezni! Ez mind működik hibátlanul a telefonnal?

:R

(#695) somogyi23 válasza Hoffer (#694) üzenetére


somogyi23
csendes tag

A wifi megy, csak be kell állítani a pár oldallal korábbi leírás alapján. E-mail kliens nagyon jó. A böngésző picit lassúcska de nem vészes. Ha Vodánál veszed, akkor jól jársz, mert ott 4.60-as szoftver már elérhető, és ott már jó gyors a mobil. Telenornál és T-mobilenál még 3.36-os az elérhető, ott kicsit lassúcska. Fényképező nem nagy ász, a hangszóró kicsit magas beállítású. DE: ez egy nagyon jó mobil, ilyen áron. MIndenféleképpen ajánlom

(#696) somogyi23


somogyi23
csendes tag

Egyébként még mindig kérdezném, hogy mindenkinek olyan a C3-masa, hogy egyik oldalra fordítva tökéletesek maradnak a színek, másik oldalra fordítva viszont eltorzul nagyon csúnyán. Remélem, hogy ez csak nálam ilyen, mert akkor gondolom javítható.

(#697) tbajusz válasza somogyi23 (#696) üzenetére


tbajusz
tag

Igen! balról nézve torzul a kép! De ezt csak akkor vettem észre amikor írtad! mivel megnéztem, amúgy soha nem vettem volna észre...
szerintem midenenki szemből nézi a telefont, nem? :DDD

és igen, ennyiért ( én 18.000- ért vettem a Vodánál ) nagyon megérte!
többet kaptam, mint amire számítottam! 1 nap alatt megszoktam!

(#698) Praetor7


Praetor7
csendes tag

Hi!
Lenne egy gyors kérdés - ott ahol a legtöbbet használnám a wifi-t VPN-en keresztül kell csatlakozni, ám egyelőre ezt nem tudtam megoldani a C3-on. Van valami program / beállítás amivel mehet a dolog? Remélem nem hiába adtam ki rá a pénzt ha nem tudok netezni...

(#699) Hoffer válasza somogyi23 (#695) üzenetére


Hoffer
őstag

Vodánál veszem, most rendeltem meg 2 nap mulva hozza is a futár!
14K-t nagyon megért!
Valami egyéb tudnivaló még a telefonról? Beállítás ilyesmi?

:R

(#700) sokahtemen


sokahtemen
csendes tag

ugye azt mindenki tudja, hogy vodánál nincs EDGE?!
A telefonon a net épp annyira lesz gyors, mint 7-8 éve a gprs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.