Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Nekem tetszik a telefon, a szoftver miatt pedig így lehúzni :F Az egészet egy frissítéssel tudják javítani...sztem nem kéne még leírni a telefont...és az ára is rendben lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2) papi77


papi77
addikt

Hát igen,ezt profin összefoglaltad...Nálam még többször újra is indult mire visszavittem,és visszakaptam a pénzt!
Ez van;majd egy szoft frissítés talán +oldja a problémát!

Az első: NOKIA 1611

(#3) vigipeer válasza Lotusomega (#1) üzenetére


vigipeer
csendes tag

Én is ebben reménykedem, kár lenne érte. :(((
Soksok fantázia van benne.:)

http://vigipeer.wordpress.com/

(#4) Rusi válasza Lotusomega (#1) üzenetére


Rusi
senior tag

A telefont nem is írtam le, hiszen tetszik külsőre és alapvetően a hardver is rendben van, jó a billentyűzet, össze van rakva, szóval okés, csak a szoftver hazavágja az egészet. Nyilván ha frissítik és eltűntetik a hibákat, klassz kis mobil lesz belőle.
Nem várom el, hogy hibátlan szoftvere legyen (ez manapság amúgy is ritka, a Nokiánál meg még inkább), de ilyen hibákkal épp azok a funkciók nem működnek normálisan, amikre ezt a telefont kitalálták.

Mobilaréna (2010-2017)

(#5) AS


AS
félisten

Ez nem jó...
:))
WLAN-t, ami kárpótolna minket. A menüben még be is állítható, hogy internetre csatlakozásnál a telefon megkérdezze, mobilhálózatot vagy WLAN-t használjon. Igen ám, csak hogy a telefon ezt nem veszi figyelembe. A böngésző és az Ovi áruháznál tényleg felteszi a kérdést, ám mindenhol máshol szó nélkül a mobilinternetre csatlakozik. Nekem van előfizetésem erre, de akinek nincs, annál csúnya meglepetést okozhat a számlában. Átállítani meg nem is lehet, az egyes programokban nincs ilyen opció.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#6) papi77 válasza Rusi (#4) üzenetére


papi77
addikt

Szvsz ezzel a tellel a nokia nem fog nagyon sokat foglalkozni,mivel alap készülék...de majd meglátjuk.
Egyébként még annyit,h nálam minden nagyon lassú volt főleg a java alkalmazások...

Az első: NOKIA 1611

(#7) Magnum_


Magnum_
nagyúr

nincs képlopó a telefonon?

a netre való csatlakozást prioritás állítással se lehet befolyásolni?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#8) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

N97 szindrómában szenved a készülék. Lassan Nokia szindróma is lehetne, nevetséges, hogy a piacra lépéskor ilyen hibák benne maradnak.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#9) Bog válasza Magnum_ (#7) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nincs, ez nem Symbian.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#10) Rusi válasza papi77 (#6) üzenetére


Rusi
senior tag

Nekem a menü többi része (telefonkönyv, üzenetek, naptár és a többiek) rendben volt sebesség terén. Viszont az említett három rész (böngésző, email, Facebook) borzalmas, és számomra külön idegesítő volt, hogy ezeket a funkciókat napi szinten használom.
Kicsit beleszoktam a jóba, amióta Milestone-om van, de itt az email és a Facebook még nagy nehezen ment, a böngésző viszont úgy kuka, ahogy van, az ember megőrül, mire akár csak bejelentkezik mondjuk ide a fórumba. :(

[ Szerkesztve ]

Mobilaréna (2010-2017)

(#11) Rusi válasza Magnum_ (#7) üzenetére


Rusi
senior tag

Nincs, mert ez S40 teló, úgyhogy nekem kellett fotózni a kijelzőt.

A netre csatlakozásnál nincs prioritás, de van egy külön menüpont, ahol be lehet állítani, hogy fixen WLAN-on, fixen mobilneten csatlakozzon vagy kérdezzen rá előtte. Ehhez képest a böngésző rákérdez, az Ovi Store rákérdez, a többi meg tudomást se vesz a WLAN-ról (és ugye a WLAN legalább gyorsabb lenne, mint az EDGE, de megsúgom, hogy a böngésző WLAN-on is nagyon lassú).

Mobilaréna (2010-2017)

(#12) plus44


plus44
veterán

Grat Nokia újabb telefon megy a kukába a szoft. miatt... Esély van rá, hogy javítják, vagy nem is fogalkoznak majd vele?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#13) ^Clown válasza Lotusomega (#1) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ez rendben van, ha egy kínai dzsunka művekből kikerült telefon csinálja ezt. De egy Nokiától ekkora hibákat...

(#14) Sztif


Sztif
aktív tag

Az nem lehet, hogy a Wlan-os problémák, az adott szolgáltató szoftware-es belenyúlásai miatt léteznek? A vodás készülékek is mobilinternettel kapcsolódnak a wifi helyett... :S
Tán egy független megoldás, vagy az is kuka?!

- Kérsz egy rágót? - Milyen ízű? - Formalinos. - Utálom a formalint.

(#15) PierNight


PierNight
aktív tag

hát ez így elég gáz...pedig külsőre 10/10...mind1 van 1 hónapjuk h megcsinálják, ha nem akkor elvesztenek egy potenciális vevőt (nagy veszteség...:D)
komolyan mondom semmi jó teló nincs a piacon :( (de 100x ezerért akad pár...hurrá)

(#16) Elpresidente


Elpresidente
tag

Grat a teszthez! A Nokiát nem értem. Barátnőmnek van egy E63-as telója, amit tavaly október-november környékén függetlenül, hivatalos forrásból 60k környékén lehetett megvenni. Abban a telefonban most hétvégén kellett az email beállításokat átállítani és ott nem okozott gondot, nem kellett teljesen új profilt létrehozni (igaz, hogy a menürendszer legmélyebb bugyraiba kellett elnavigálni hozzá). A telefont barátnőm nagyon szereti, semmilyen hibát nem talált még benne (lassulás, fagyás stb). Talán jobb megoldás lett volna, ha az E63-at adják ki újra, átdolgozva a célcsoport igényeihez.

Xbox gamertag: goserHU

(#17) fateless


fateless
veterán

Hmm, nem ezt vártam ettől a készüléktől.
Akkor most egy ideig tovább szolgál a régi mobil, míg nem javítják ezt vagy az Acer E130 ki nem jön és pozitív érzésekt csikar ki sokakból.

Az SNS lassúsága nem zavar, nem használom őket, de a mail és böngésző problémája aggasztó. Bár reménykedem, hogy lesz egy frissítés, ami megoldja a problémákat. Alsós készülékekre is vannak frissítések, elég csak a 3120-ra gondolni, amivel javult a sw és pl VGA felbontást kapott a kamera.

Rusi: Nem próbáltál esetleg feltenni egy másik Opera minit? Gondoltam, hátha az a baja.
A programozható gombokról van vmi infód? (Programok társítása egy-egy bill-hez)
Dokumentum-kezelő elérhető a készülékhez? Akár csak olvasó? Vagy inkább ne a Nokiánál keressek ilyen java alapú progit... Txt-t legalább megnyit? PDF-et?
Csoportos sms-küldés milyen vele? Régen volt nálam rendszeres használatra S40-es készülék, csak tartalék telefonként pihen egy 3120 itthon

Ha esetleg erre találsz választ, azért hálás leszek. :R
Valamint kösz a tesztet. :C

MOD
PierNight Ha nem frissítik, én is inkább máshol találom meg "álmaim készülékét".

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#18) sagesz93


sagesz93
addikt

Hát igen, nagyjából egyetértek Rusival, tényleg ilyenre sikerült a telefon...
Nekem a wifi-n kívül mással különösebb problémám nem akadt...
Vodás C3 van itthon, és egyedül az opera mini-t tudom wifivel használni, a többi cuccnál sír a csomagkapcsolt átvitelért...
Én felraktam az opera mini 5-t, ezzel egész tűrhetően lehet böngészni.
Normális szoftver jöhetne rá. :U

[ Szerkesztve ]

(#19) Matthu válasza Lotusomega (#1) üzenetére


Matthu
aktív tag

Hali!
Hol ebbe a fantázia? 35-40ért kapsz e71-et ami okosabb szebb és minden téren frankóbb :)

(#20) kaller1 válasza Sztif (#14) üzenetére


kaller1
veterán

a szoftver teljes mértékben gyári volt, semmilyen T-Mobile módosítás nem volt benne, még egy háttérkép vagy csengőhang képében sem.

Ezek szerint nem. Elq...ták, ennyi. :)

.::> <::.

(#22) Elpresidente válasza Matthu (#19) üzenetére


Elpresidente
tag

annyi pénzért sajnos csak használtat kapsz, annak hátrányaival együtt.

Xbox gamertag: goserHU

(#23) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszik a telefon, kar hogy software -esen elbarmoltak.
Jo a teszt is. :)

"There is nothing permanent except change"

(#24) BiP


BiP
nagyúr

Idáig olvastam a cikket:
"hiszen kihagyták a 3G-t és a HSDPA. Cserében a GPRS és EDGE mellé bepakolták a WLAN-t, ami kárpótolna minket."
+
"A menüben még be is állítható, hogy internetre csatlakozásnál a telefon megkérdezze, mobilhálózatot vagy WLAN-t használjon. Igen ám, csak hogy a telefon ezt nem veszi figyelembe. A böngésző és az Ovi áruháznál tényleg felteszi a kérdést, ám mindenhol máshol szó nélkül a mobilinternetre csatlakozik. "

[ Szerkesztve ]

(#25) MuzikJunkie


MuzikJunkie
aktív tag

Szerintem korrigálja ezt a Nokia majd izibe, nem kell itt világvégét kiáltani. :K
Bejövős a cucc amúgy. Második kagylónak bevállalnám. :DDD

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#26) skajwa


skajwa
senior tag

Kár érte...

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#27) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Szerintem nem rossz,csak adják majd jó áron.Rusi,tetszik a stílusod

(#28) TheSaw


TheSaw
csendes tag

Nekem valahogy nem tetszik. Ha már "okos" telefon, akkor az alapvető dolgok legyenek már meg benne! És a hangzás... hát az nekem tényleg kéne.

I wanna play a game...

(#29) V.Zoltán112


V.Zoltán112
tag

Hát hogy a wifit nem lehet használni, az is csak a szolgáltató malmára tereli a vizet.

(#30) FRENK1988 válasza MuzikJunkie (#25) üzenetére


FRENK1988
veterán

Egyetértek. Legalább a Nokiánál van support :DDD (Mondom én akinek szinte csak Nokiája volt)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#31) Karma válasza FRENK1988 (#30) üzenetére


Karma
félisten

LOL persze.

“All nothings are not equal.”

(#32) hackeeeee válasza Karma (#31) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem sem volt bajom eddig a helyi szervizes support-tal, telefonost meg sosem próbáltam.. :U

Véleményem szubjektív...

(#33) BloodRay


BloodRay
veterán

Ez így elég fostalicska már bocsánat. Nem tudom lesz a frissítés, javítás hozzá, de jelen állapotában akkor is tényleg csak arra nem jó amire való elvileg. Teljesen igaza van Rusinak.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#34) total90


total90
veterán

Hm... kicsit mint ha zajosak lennének a képek a telefonról és ez mondjuk eddig nem nagyon volt jellemző :U

A teszt egyébként tetszett, de a telefon nem :P

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#35) FRENK1988 válasza Karma (#31) üzenetére


FRENK1988
veterán

Hát mondj egy olyan telefont (ez elmúlt 5 évből) amire nem jött volna ki egy akármilyen sw frissités.
Másik meg amikor vittem a telóm Nyíregyházára mondván h dobálja a hívást (közben meg nem) akkor is egy teljes generált kapott (új hátlap és stylus) természetesen ingyen (ja és nem volt független a teló)

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#36) Karma válasza FRENK1988 (#35) üzenetére


Karma
félisten

A szerviz témához: nem mindenki ennyire szerencsés. Gyakran adják elő a "beázott/fizikailag sérült/lusták vagyunk, ezért nincs garancia" történetet, a fórumon többször előkerült már.

Szoftveres support: hány iteráció kellett, amíg az 5800 nagynehezen megtanult kétkarakteres betűkre keresni? Vagy hogy nem omlik össze spontán a böngészője?

“All nothings are not equal.”

(#37) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

Az e-mailnél, ha változik a jelszó és úgy akarsz csatlakozni, akkor automatikusan nem ajánlja fel, hogy írd át a jelszót, amit aztán meg is jegyez?

(#38) hackeeeee válasza Karma (#36) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát sztem ettől függetlenül szinte minden "csúcs?" telónak az elején van valamilyen gondja.. (lásd pl. az iPhone start gondjait is..meg azért ált. winmo-s v android-os telókhoz is jönnek frissítések.)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#39) FRENK1988 válasza Karma (#36) üzenetére


FRENK1988
veterán

Mostmár talán az új 50-es swvel (nem követem mert nincs olyan telóm) már nem lépked ki a böngésző. Igaz kellet hozzá egy kis idő de végül is megcsinálták :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#40) hemaka


hemaka
nagyúr

Az elütő színű hátlap valami írtózatosan ronda, a symbian még elmegy, a kamera meg kínai bóvli szintet hozzá. nem kéne...

[ Szerkesztve ]

(#41) Karma válasza hemaka (#40) üzenetére


Karma
félisten

S40 ez, nem Symbian.

“All nothings are not equal.”

(#42) Rusi válasza hemaka (#40) üzenetére


Rusi
senior tag

Szerintem a sötétszürke műanyag és az acélkék fém párosítása egész jó, a másik két szín még a gyári képeken is elég rémisztően néz ki, de ez persze egyéni ízlés kérdése.
Viszont újfent leírnám, hogy ezen a telefonon NEM Symbian fut, a cikk elején írtam is, hogy S40 van rajta, tehát ugyanaz a rendszer, mint pl, a 6300-n, persze újabb verzióban.

Mobilaréna (2010-2017)

(#43) PierNight válasza Karma (#41) üzenetére


PierNight
aktív tag

symbian 40 ez, a másik meg a symbian 60 (S40, S60)
ergó ez is symbian :)

(#44) Jadro


Jadro
veterán

Ez a törés a képernyőn szerintem elég felesleges dolog. Pl biztos macerás fóliázásnál is. A Wlan-t meg egyszerűen minősíteni sem tudom. Ezt így hogy? :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#45) Bog válasza PierNight (#43) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

jaj, ne már. ez NEM Symbian. Ez S40 platform. A másik pedig Symbian S60, oké?

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#46) PierNight válasza Bog (#45) üzenetére


PierNight
aktív tag

...

szerk: jéh és télleg... series 40...fura, régen is így volt? :D

[ Szerkesztve ]

(#47) Rusi válasza kaller1 (#20) üzenetére


Rusi
senior tag

Bizony, a cikkben említett hibákért nem a T-Mobile a felelős, mert a szoftver teljesen érintetlen, ami egyébként dicséretes, csak hát...

Mobilaréna (2010-2017)

(#48) kaller1 válasza PierNight (#46) üzenetére


kaller1
veterán

LOL. :DDD

Kitenném aláírásnak, de sajna nem fér több. ;]

[ Szerkesztve ]

.::> <::.

(#49) PierNight válasza kaller1 (#48) üzenetére


PierNight
aktív tag

mit is? :DDD (a 3 pont még kiférne nem? :D)

(#50) spammer


spammer
veterán

Hát ez így :( Nagy kár érte, vártam ezt a telót és persze a tesztet. Ha nem javítják a hibákat, akkor tényleg kukába való az egész.. akkor fizetek többet és inkább E63..

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.