Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dergander


dergander
addikt

Akkor az AMD APU-k is sokat fognak fejlődni, mármint az IGP részére gondoltam. Ha igazak a hírek akkor az AMD nagyon elkapta a fonalat. De ne igyunk előre a medve bőrére.

(#2) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Ferdítés, ferdítés hátán… Szerintem megint kikapnak majd az inteltől játékokban meg alap progikban… Aztán lehet mutogatni hogy de hát Cinebench-ben milyen jól megy...

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#3) rodrigez válasza SaGaIn (#2) üzenetére


rodrigez
senior tag

Pontosan mi is a bajod? Mi a ferdítés? Vagy csak rosszul érintett a hír és kellett gyorsan körmölni valamit?

(#4) Törzsúr válasza SaGaIn (#2) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Megint kikapnak? Te mit nézel? :P
Örülj neki, hogy van verseny. Egy szálas teljesítményben lassabb a Ryzen, de hol kapsz 50-60k-ért 6 magot és 12 szálat a kéketől? :U

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#5) 69Raizen69 válasza dergander (#1) üzenetére


69Raizen69
tag

Engem is ez érdekelne mert eddig Ryzen-es Laptopot terveztem venni,de mos erősen gondolkodok hogy meg kéne várni a Picasso APU-s gépeket.
Esetleg lehet sejteni,hogy mikor jelentik be őket?

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#6) [CsuCsu] válasza SaGaIn (#2) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Faszan kikapnak Inteltol, ha kulonbozo aru procikat hasonlitgatunk. 5% fps-ert nem fogok 30%-kal tobbet fizetni.

Ez is csak 1080p gaming eseten esedekes, ott meg nem erdekel, hogy 118 vagy 126 fps a jatek. 1440p (amit en hasznalok) mellett nincsen kulonbseg. Most meg Intel procim van mert nem kellett csere, de ilyen fejlemenyek mellett a kovetkezo AMD lesz. Rohadjon ra az Intelre az osszes tularazott sz@r.

[ Szerkesztve ]

(#7) Silεncε válasza SaGaIn (#2) üzenetére


Silεncε
őstag

Hát akkor te vedd továbbra is az Intel csodaCPU-ját, én meg veszem a 6/12-es Ryzent 50k-ért... :W Az intelnek milyen procija is van ebben az árkategóriában? i3? :D

(#8) MSI.Navi válasza SaGaIn (#2) üzenetére


MSI.Navi
tag

Neked csúnyán elgurult a gyógyszered!

[ Szerkesztve ]

(#9) #45997568 válasza rodrigez (#3) üzenetére


#45997568
törölt tag

fizetett intel berencek! :DDD

(#10) solfilo válasza 69Raizen69 (#5) üzenetére


solfilo
veterán

2 hónapja még ez volt a helyzet:

"A tervekben egyfajta kakukktojás a Raven Ridge-et leváltó, Picasso kódnevű lapka, amely igazából csak abból a szempontból tekinthető újnak, hogy tartalmaz némi változást, de az alapokat tekintve nem kapja meg a legújabb architektúrákat, vagyis marad a legelső Zen mag módosítása, illetve a Vega IGP. Ez jön mobilba és Socket AM4-es foglalatba, előbbi esetben természetesen lábkompatibilis a Raven Ridge SoC APU-t használó notebookokkal. A különböző apróságok mellett az egyetlen lényeges fejlesztése az energiamenedzsment javítása lesz, amiből természetesen teljesítményt is nyer. Maga a Picasso nem 7 nm-es node-on készül, arra nem lenne elég gyártókapacitás.

A mobil fronton a Raven Ridge utódjának mintáit ősszel kezdi meg szállítani az AMD, ami lehetőséget ad a gyártók számára, hogy a következő év elejére már előálljanak a frissített notebookokkal. A megegyező, FP5-ös BGA tokozás miatt ezzel nem lesz jelentős munka. A Picasso asztali verziója majd csak tavasszal futhat be."
forrás

Ha ez igaz, nyárig nem sok lesz nálunk, Ravenes notiból se kielégítő a kínálat 1 évvel a megjelenés után.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#11) Frigo


Frigo
őstag

Ez a Zen-2 bele fog menni a mostani Zen alaplapokba ?

(#12) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Erre lesz majd a jól bevált "up to 29%" és le van tudva... :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#13) paprobert


paprobert
senior tag

Ez a cikk azt jelenti hogy nem fog 29%-ot gyorsulni azonos órajelen a hagyományos programokban.

Ettől még nagyon biztató a dolog.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#14) 69Raizen69 válasza solfilo (#10) üzenetére


69Raizen69
tag

A fr@ncba ez mekkora kiszúrás :Y :O ....
jó tudom hogy az asztali és mobil procikon nincs akkora haszon,de az új gyártási eljárással amiről múlthéten volt szó hogy csak a magokat gyártják 7nm-en az I/O lapkát meg 14nm-en ez is megoldhatnák :W :R
Amúgy Ivy Bridge i5-3210M -ről akarok váltani szóval a Ryzen 5 2500U is hatalmas ugrás ;]
Na mindegy úgyis leghamarabb csak tavasszal vagy nyáron akarok gépet venni,addig figyelem a híreket hátha mégis lesz 7nm-es Picasso :DDD

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#15) paprobert válasza Frigo (#11) üzenetére


paprobert
senior tag

BIOS frissítés után mindenképp.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#16) Petykemano


Petykemano
veterán

az eseményen ez a dia jelent meg:

A pletykák azt mondják, hogy a zen backendje eddig is elég erős volt, a front end volt kicsikét gyengébb a kelleténél. Ezért tapasztaltuk azt, hogy 1 szálon gyengébb, de két szálon legalább olyan erős egy mag, mint az intelé, vagy akár erősebb is. Pongyolán fogalmazva, hogy az AMD SMT-je jobb, mint az intel HT. Ehhez ugyanis nem csak az szükséges, hogy két szálat ügyesen kavarjon 1 mag erőforrásain, hanem annak az 1 magnak is rendelkeznie kell a két szál számítási igényeinek kiszolgálásához szükséges kapacitásokkal.

Namost a pletykák szerint ez eddig is megvolt és ha a csatolt kép alapján a frontendet csiszolták, akkor azt fogjuk tapasztalni, hogy a zen2 egy szálas teljesítménye jelentékenyebb mértékben javulhat, míg sokszálas teljesítmény csak kisebb mértékben (pl 256bites FP) Vagyis az egy magra vetített throughput nem vagy alig változik (nem számolva most persze frekvenciákkal, a 7nm miatti kisebb fogyasztás miatt elérhető sokszálas használat közbeni magasabb frekvenciával, stb)

A 29% ezzel együtt persze biztosan túlzó. (Illetve hát az se mindegy, hogy mi a bázis. Mert a zen és a zen+ között is volt pár százalék differencia már.)

Egyébként volt már itt híradás iparági pletykák alapján: átlagos 13% vs zen+

Illetve átttanulmányozni ezt pdf-et, ahol Agner Fog összefoglalja a Zen (Ryzen) működését és szűk keresztmetszeteit (20.21)

Ezt a videót érdemes megnézni a témában

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#17) ncc1701 válasza SaGaIn (#2) üzenetére


ncc1701
veterán

Ár/teljesítményben nem nevezném "kikapásnak" a történetet.

(#18) arn


arn
félisten

az elozo fogyasztasahoz kepest... ez baromi tag fogalom, foleg alacsonyabb csikszelessegen. ezt ugy illene:
* azonos magszam
* orajel

amugy szezont hasonlitunk a fazonnal. szvsz ha 5-10%ot fejlodnek, mar az is baromi sok. ehhez hozzaadodik az orajel, turbo, magszam ,etc

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#19) arn válasza SaGaIn (#2) üzenetére


arn
félisten

a cinebench az skalazodik, a jateknal meg nem a proci a szuk keresztmetszet, plane, ha toredeket hasznalja.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#20) paprobert válasza arn (#18) üzenetére


paprobert
senior tag

Ha csak az 13%-os pletyka igaznak bizonyul, már öröm-bódottá lesz.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#21) Lacc válasza SaGaIn (#2) üzenetére


Lacc
aktív tag

Melyik alkalmazas alatt verzett el a Ryzen nalad? :).

Nekem van egy asztali Ryzen 2700-am (X nelkul) es laptopban egy i7 6700HQ. (Asztaliban gyorsabb RAM, SSD is van) Tenyleg volt es van olyan alkalmazas ahol az i7 6700HQ gyorsabb mint a Ryzen 2700 ezen en is pislogtam, igaz en nem jatekra hasznalom, hanem munkara.

Egyik ilyen vicces dolog, hogy a linux disztrokat gyorsabban bootolja be a "lassabb" laptop (UEFI-ben, legacy boot-ot nem hasznalok mar evek ota)

(#22) #16939776 válasza Petykemano (#16) üzenetére


#16939776
törölt tag

Erre kapsz egy Köszönöm!-öt. :R

(#23) Petykemano válasza Petykemano (#16) üzenetére


Petykemano
veterán

Itt egy usecase arra, hogy milyen workloadok esetén lesz hasznos a duplázott L3$ (főleg ha 1 mag egyben láthatja)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#24) Erdei88 válasza #45997568 (#9) üzenetére


Erdei88
veterán

Nevetséges...
Legalább proci fronton számíthatunk újabb versenyre és választékra :K

(#25) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Rosszmáj ON:
Nem mindegy az IPC, az órajel, ha 16 magot és vele 32 szálat kapsz 499$-ért :F :F :F
Rosszmáj OFF!

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#26) MongolZ válasza Vitamincsiga (#25) üzenetére


MongolZ
addikt

Najó, de a zájemdé melegszik!!!44!

(#27) Petykemano válasza MongolZ (#26) üzenetére


Petykemano
veterán

?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#28) Televan74


Televan74
nagyúr

Én aki a Zen1 után a Zen+ kihagytam,nekem biztos hoz valamit majd a konyhára majd a Zen2. ;)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#29) Obliterátor válasza Petykemano (#27) üzenetére


Obliterátor
tag

Tök igaza van ! Tegnap beszéltem egy ismerőssel és szóba került a gépcsere. Mondtam neki hogy most nevetségesen drága az intel , nézzen körül a ryzenek között. Első reakció ? de az amd fűt mint a kályha és sokat fogyaszt ! :S Tudatlanság a köbön... nem értem hogy lassan 2 éve itt az új széria és még mindig az Fx-re emlékeznek az emberek...

(#30) dchard válasza Petykemano (#16) üzenetére


dchard
veterán

Ez azt jelenti, hogy jön az órajelenként 256bites AVX2?

Abutól már kérdeztem korábban, de akkor ezek az infók még nem voltak elérhetők, így más volt a konklúzió.

Nekem nagyon kéne a 256bites AVX2, és jó lenne ezt egy sima proci cserével megoldani (2600x-van jelenleg).

Egyébként én is megköszönöm az infót, lehetne több ilyen hozzászólás és cikk is: kevesebb spekuláció, több konkrétum, magyarázattal és főként méréssel :)

MOD: végre megvilágosodtam a doksiból amit linkeltél:

20.11 AVX instructions

The Ryzen supports the AVX2 instruction set. 256-bit AVX and AVX2 instructions are split
into two µops that do 128 bits each. The throughput for most 256-bit instructions is one
instruction per clock cycle because there are two multiplication units and two addition units.
The 256-bit instructions are decoded at a rate of four instructions per clock cycle. Therefore,
it is more efficient to use 256-bit instructions than 128-bit instructions when instruction fetch
and decoding is a bottleneck.

The maximum throughput for floating point calculations in a single thread is one 256-bit
vector multiplication or FMA instruction and one 256-bit vector addition per clock cycle.
There is no penalty for mixing AVX and non-AVX vector instructions on this processor.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#31) füles_ válasza Obliterátor (#29) üzenetére


füles_
őstag

de az amd fűt mint a kályha és sokat fogyaszt

Legalább mondott valamit, ha hülyeséget akkor is.
Nálam ez így volt pár hónapja (egyik haver gépet vett):
Én: A helyedben én megfontolnám az AMD-t, olcsóbb és sok esetben többet kapsz a pénzedért.
Haver: Nem érdekel, nem kell AMD.
Én: Miért?
Haver: Mert nem kell.

(#32) Puma K válasza SaGaIn (#2) üzenetére


Puma K
veterán

(#33) BiP válasza paprobert (#20) üzenetére


BiP
nagyúr

Jaja, ráadásul az a 2-es szériához, a Zen+-hoz mérve.
A 29%-ot az első Zen-hez képest mondják, de ha átlagosan feleannyit javul (15%), az már bőven jó.

(#34) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez szép és jó, várjuk a konkrét teszteket, hogy teljesítenek <6-8 szálon, illetve 1-2 szálon. Ideje lenne a végső KO-t bevinni az intelnek kevés szálon is, mert a gyakorlatban az i7-ek még mindíg jobbak a hétköznapi ember számára, mint a Ryzen dinnyék.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) body007 válasza füles_ (#31) üzenetére


body007
addikt

Rám az első gen. ryzen megjelenésekor nézett a "rendszergazda", h én amd-t akarok a melós gépbe. Az csak játékra való - mondja. Jó lesz az nekem - mondom én. Azóta 3 grafikus gép van ryzen-nel szerelve, a grafikusok legnagyobb megelégedettségére (bár azt se tudják mi van a gépbe, de tökéletes amire használják :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#36) arn válasza Puma K (#32) üzenetére


arn
félisten

ezekben a tesztekben inkabb az a durva, hogy azt se tudtak, hogy mit es hogyan tesztelnek... :(

de a 2700x tesztekrol is el lehetne ugyanezt mondani. szinte laborkorulmenyek kellenenek, hogy pontosan ugyanugy fussanak a processzorok minden helyzetben - amugy a xfr van olyan okos, hogy mindenre reagal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#37) dokanin


dokanin
aktív tag

Mióta Ryzen 2700 van a laptopomban én már AMD fan lettem.
Ettől függetlenül nagyon várom már mit gurítanak ezzel.

(#38) #25954560 válasza #16939776 (#22) üzenetére


#25954560
törölt tag

olyan vagy mint a kiselefant :D
mar sok evvel ezelott Balala2007 mar probalta felhivni a figyelmedet erre a doksira :P

[ Szerkesztve ]

(#39) Tyrel


Tyrel
őstag

Ebbe a 13% meg 29% meg hasonló IPC növekedésekbe amikről pletykálnak, ebbe tisztán csak az architektúrális fejlődést kell beleérteni, vagy már a (egyébként ismeretlen, de várható) magasabb órajelek is bele vannak kalkulálva??

Me' tegyük fel a fele igaz, hozzon mondjuk azonos órajelen kb. 10% előrelépést a 2000-es Ryzen családhoz képest, az már önmagában egész jó eredmény lenne... de ha mellette még pár száz MHz-el feljebb is tudna menni?! :U :))

Turenkarn

(#40) Kvg válasza Televan74 (#28) üzenetére


Kvg
senior tag

Nekem is Zen 2 lesz a 5775C utódja. VGA fronton is számítok majd az AMD re. :K

[ Szerkesztve ]

(#41) Petykemano válasza Tyrel (#39) üzenetére


Petykemano
veterán

Instructions Per Clock
Ebben az órajel nincs benne. Persze a végeredményben az is számít.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#42) #06658560 válasza Vitamincsiga (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nekem olyan szempontból nem, hogy amire használnám, az egy szálon létezik, és eleve a géphasználati tevékenységem 99%-a során üresjárat van, a maradékban is két mag elviszi a komplett gépet. (a munkagépet)

(#43) Petykemano válasza #06658560 (#42) üzenetére


Petykemano
veterán

Ez egészen különös. Te esetleg text alapú böngészőt használsz? Vagy letiltottad a js-t?
Én azt tapasztalom, hogy a Google böngészőben futó alkalmazásai is kinyírnak egy 2c/4t gépet arra a jópár másodpercre, amíg betöltődik az oldal. Egy oldal.
Nem kibírhatatlan, nem elviselhetetlen, de nem is fürge. Én gyakran érzem, h az irodai desktop is kinőtt már a cerkából

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#44) Remus389 válasza Törzsúr (#4) üzenetére


Remus389
veterán

Itt: [link]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#45) wsanyi válasza Obliterátor (#29) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Ez így azért nem igaz. Volt nálam FX, csak megfelelő hűtő kell rá. Ráadásul a "melegszik probléma" is csak a túlzottan túlhajtott processzorokra igaz. Akik 5 GHz-en hajtják a 8350-et/8370-et, azok biztos panaszkodnak, de az a 32 nm ennyit tudott. A 2600K sem volt hűvösebb, max 1-2 fokkal, de arra eleve bivaly hűtőt vettek a tulajok, mert nem volt hozzá gyári hűtő. Nálam 4320-as volt, és 4,4-4,5 GHz-en sem ment 50 fok fölé az eggyel nagyobb gyári hűtővel (FX8350-hez adottra gondolok). És az még nem is egy profi hűtő, csak egy vadiúj cserélt darab, olyan adta el, aki vett rá a gyárinál nagyobbat. Aki azóta használja, az az illető Q6600-ról cserélt FX 4320-ra, és óriási a különbség hőfokban is, fogyasztásban is, és még erősebb is annál talán 4 szálon. Tehát az sem mindegy, miről mire vált valaki, milyen céllal, és azt mire használja. ;) (1280*1024-ben játszik...)

@ fules:))

1. Ráhagyod, gondolod magadban, hogy "te is h.... vagy", és röhögsz rajta.
2. Megkérdezed, mire szeretné használni a gépet, mennyi pénze van rá, játéknál milyen felbonát, shány hertzes monitor, majd mutatsz neki egy összehasonlító tesztet (kitakarva a márkát és típust), majd megmutatotd mellé az árat (esetleg a spectre, meltdown es egyéb sbezhetőségeket is - ebben is van különbség), és megkérdezed, melyiket választaná. Kérdés lehet még előtte, hogy mennyire fontos neki, hogy ajövőben tudjunk processzort cserélni az alaplapban. (Ez pl. lehet fontos szempont.)

@Általában:

Ha azonos fogyazstás mellett 25% teljesítménynövekedést ígérnek, és 15% az IPC növekedés, akkor az nagyjából 8-10% órajelnövekedést jelent azonos fogyazstás mellett. Viszont ez a kijelentés feltételezi, hogy sikerült valamit úgy megcsinálni, hogy magasabb fogyasztás mellett a max. eredmény elérhető legyen, mint most az intelnél, így nagy az esély rá, hogy ahogy az i9 9900K képes magas órajelen üzemelni, cserébe viszont nagyon sokat fogyaszt, valmai hasonló jöhet ki a ZEN2-ből is, azaz a felső határértéket sikerült kitolni.

Egyébiránt a bemutatón beszámoltak egy AMD alaplapban üzemelő (tesztalaplap) ZEN2 processzorról, amely 4,5 GHz-en üzemelt. Ez egy nagyon early deploy eredmény, de ha már ezt tudja egy prototípus, az nagyon jó eredményekkel kecsegtet. Ha 8/16-on gyárilag tud 4,5 GHz-et, az valószínűleg 4,7-4,9 között tudhat 1 magon, és ha tényleg megvan a +15% IPC, akkor bizony az i9 9900K bőven meg van verve, sőt, talán még a 10 nm-en gyártott intel is, mivel a 14 nm-en gyártott processzorokat nagyon sokáig csiszolták, azoknak már közel 10 nm-es jellemzői vannak, tehát ha meg is jelenik az intel 10 nm-en, én olyan nagyon sokat nem várok túlük. Ami az elmúlt néhány évben ment, az lesz rájuk jellemző, max. 5% IPC növekedés, esetleg pár 100 MHz plusz, tehát kb. jó esetben is kb. pariban lesznek a ZEN2-vel. ;)

@Játékok

Itt már 1 CCX-ben lesz a 8 mag, bevezetésre kerül a PCI-e 4.0, ami mind az Infinity Fabric-ot, mind a magok közötti kommunikációt gyorsítja (CCX-en belül nem megy keresztül semmi az IF-en...). Ezeknek tudatában nagyjából kijelenthető, hogy nagyon erős megoldás lesz, és valószínűsíthetőleg 105W TDP-n hozza is a +25%-ot, ami azért érdekes, mert az intel a +15-19%-ot csak lényegesen magasabb fogyasztás mellet éri el. Tehát ha lehetésges lesz 4,9-5GHz-re tuningolni a ZEN2-t, akkor további 10% várható tőle, ami már 35% növekedés az i9 9900K-val kb. azonos fogyasztás mellett. Ha ez igaz, és hasonló áron kerül a polcokra, mint az i9 9900K, akkor is biztos lesz a vezető hely, mert átveszik a csúcsot, ráadásul a 65W TDP osztályban biztos, hogy lesz olcsóbb megoldásuk, és egy sima 3700 szerű példány 65W TDP-n többet fog tudni, mint a 2700X a 105W TDP-vel. Az előre borítékolható, hogy az egy nagyon népszerű processzor lesz, ha marad 8/16-os, a középosztályban pedig szointén érdekes lesza helyzet, mert ott is verni fogja az intel (6 mag/12 szál). gyakorlatilag a mostani i5 árában várom az R5 3600/X-et, ami biztosan gyorsabb lesz 1 szálon is a mostani i5-üknél, ráadásul SMT-vel nem kérdés, melyik ér többet... ;) Várhatóan az R5 3600/X duo szintén nagyon népszerű lesz, ha ez lesz a nevük. gyakrolatilag világ szinten ebből a kettőből fogy összesen a legtöbb, R5 2600 van most az első helyen, de van, ahol az R7 2700X. A többit nehéz megomdani, mert mindenütt eltérnek az árak. Az 1. generáció pl. már 150 USD alati áron van 6mag/12szál. gyakorlatilag lassan pentium árban kapni 6/12-es AMD-t, de legalább az 1500X-et, ami 4/8-as. ;) XD

A legjobbakat mindenkinek! ;)

U.i.: Az intellel nem lenen bajom, ha tiszteségesebb lenne... De ezzel a 30-40 éve tartó hazudozással, meg mindnkei lefizetésével, hogy csk tőlük vegyen processzort, eléggé elrettentett. Akinek van rá pénze, és támogatja az efféle paici viselkedést, hajrá! ;) Kevés munka, nagy nyeeség jó dolog... ;) (Nekem a tisztesség áll az első helyen az értékrendemben ilyen szempontból. ;) )

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#46) Tyrel válasza Petykemano (#41) üzenetére


Tyrel
őstag

Azt tudom mit jelent, de az ilyen előzetes teljesítménymérésekben előszeretettel összekeverik, ill. gyakran azt írják hogy lesz X% IPC növekedés és mire a termék megjelenik addigra az IPC növekedéssel és az órajel többlettel együtt is alig-alig éri el az X% sebességelőnyt...

Igazán az érdekelt volna hogy mennyire szabad elhinni hogy maga az architektúra tényleg ennyivel jobb a mostaninál, mert ha igen, és mellé a 7nm miatt még a szokásos 100-200MHz-nél nagyobb órajelbéli előrelépés is történik, akkor rendesen felmossák Intel-el a padlót...

...mondjuk nézőpont kérdése, ha az árakat számításba vesszük már most is jó alternatíva, legalább is én a 2600X-ből csak az X-et bántam meg... :U

Turenkarn

(#47) wsanyi


wsanyi
aktív tag

Egy kis érdekesség (intel FAN-ok ne nézzék meg, mert szívrohamot kapnak, főleg az első 2 link kapcsán ;) ).

Amazon Anglia

Amazon Németo.

Amazon.com

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#48) #38075904


#38075904
törölt tag

(#49) schwartz válasza Törzsúr (#4) üzenetére


schwartz
addikt

Azonos orajelen mar egyszalas teljesitmenyben sem lassabb. (IPC-ben kb mar most egyenlo a helyzet, az orajelen kellene kicsit dolgozni meg)

If he dies, he dies.

(#50) arn válasza wsanyi (#47) üzenetére


arn
félisten

mashol is hasonloan all a sorrend... de igazabol nincs is min csodalkozni, hasonlo aron az intel egyszeruen nem versenykepes.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.