Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) nemma válasza Eastman (#50) üzenetére


nemma
addikt

Szia!

Ment pü.

És köszi nektek!

(#52) NoLF


NoLF
addikt

magán franciaórák, korrepetálás, eseti fordítások? expressz, apronet, stbstb...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#53) nemma válasza NoLF (#52) üzenetére


nemma
addikt

Szia

Igen, igen, ezeket meg lehet szervezni, csak most jónak tűnt ez az állás, és még mindig nem tudni, hogy mi lesz a vége...
Viszont ha ez nem jön be, biztos, hogy tanítványokat kell fogadnia. A fordítás az működik, most fejezett be egy könyvet, egy másiknak pedig a felénél tart, de ebből sajnos nem lehet megélni. Az apronetet átnézem még, köszi.

(#54) NoLF válasza nemma (#53) üzenetére


NoLF
addikt

esetleg nézhettek speckó fordításokat, pc játék, hasonlók, bár nem tudom, milyen francia programokat lehet lefordítani itthon manapság, de valamire tuti van igény. és az biz jól fizet :K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#55) nemma válasza NoLF (#54) üzenetére


nemma
addikt

Az ötlet nem rossz, csak ezek az ajánlatok sosem kerülnek kiírásra, így ilyesfélét csak az tud megkapni, akinek az ismerőse hasonló körökben mozog. De ha tudsz ilyet, feltétlenül szólj, légyszi! :)

(#56) nemma válasza NoLF (#54) üzenetére


nemma
addikt

Végigböngésztem az apronetet, de tele van szeméttel, semmi érdekeset nem találtam, az expressz ezerszer jobb...

(#57) adalbert1 válasza nemma (#53) üzenetére


adalbert1
veterán

Esetleg szinkrontolmács? Mondjuk rohadt fárasztó meló, de állítólag jól fizet (legalábbis alkalmilag biztos, fixen nem tudom).

(#58) nemma válasza adalbert1 (#57) üzenetére


nemma
addikt

Jaja, persze, csak nincs sehol meghirdetve ilyesmi. Jók az ötletek, természetesen szívesen fogadom azokat is, de valami konkrét ajánlat lenne igazán jó. Tehát ha pl pont szinkrontolmácsot keresel, akkor írj pü-t! :)

(#59) nemma


nemma
addikt

Most úgy néz ki, hogy lesz egy tanítvány valami minisztériumban heti kétszer, meg szakértősködik nyelvvizsgákon. Alkalminak nem rossz, de még mindig jó lenne valami fix munka. Valakinek valami ajánlata? :)

(#60) Vakegérke válasza nemma (#59) üzenetére


Vakegérke
veterán

Bár alkalmi meló, szép kilátásokkal kecsegtet. Egy tanítvány, aztán jön a haverja, meg annak a haverja...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#61) nemma válasza Vakegérke (#60) üzenetére


nemma
addikt

Hát, úgy legyen, ahogy mondod! Mellékkeresetnek mindenesetre nem rossz!

(#62) nemma


nemma
addikt

Up-olnék egyet, ha nem baj, hátha most jön be álmaink munkája :U

(#63) adalbert1 válasza nemma (#62) üzenetére


adalbert1
veterán

Semmi jó eddig? :( Vagy most mi a helyzet, hogy álltok a témával?

(#64) nemma válasza adalbert1 (#63) üzenetére


nemma
addikt

Köszönöm a kérdésedet!
A helyzet kb ugyanaz, most leadta a harmadik könyvfordítását, és asszem most kap egy újat, ha minden úgy alakul, ahogy kell... Meg hát van néha ez a szakértősködés nyelvvizsgákon. De ezekből sajna nem nagyon lehet megélni, viszont alkalminak nem rossz...

(#65) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Mi 2003-2005-ben voltunk hasonló helyzetben. Anyám évek óta leszázalékolt Parkinson-beteg, apám pedig akkoriban tartós munkanélküli volt, de segély nélkül. El lehet képzelni, hogy mennyire kemény volt. Én alkalmi munkákból éltem/élek, mert túl nagy a szám és túl sokat kritizálok, és kevesen bírják kies hazánkban az éles elmét.
Visszatérve a múltra, nagyon kemény volt. A mélypontot sosem felejtem el. A szekrényben már csak egy zacskó tészta és egy kevés nagy szemű száraz bab volt. Semmi fűszer, csak só. A kettő együtt megfőzve borzalmas volt. Nem tudtam megenni, pedig éhes voltam. Akkor csak bámultam ki a fejemből, és hitetlenkedtem, hogy ilyen az élet... Ugyanakkor feltámadt bennem a küzdelem vágya. Tudtam, hogy itt a mélypont, és innen kell elindulnom. Persze apám is érezte és ő is cselekedett.
Azóta minden másabb. Apám megtanult angolul és szoftvereket ír. Anyám ugyanolyan maradt, csak még zizisebb. Én újrakezdtem a sulit és most elvégzem, pluszba végre megtanulok angolul, mert kötelező érettségi tárgy. :)) Van jobb alkalmi munkám, mint a takarítás, ráadásul egyezik az érdeklődési körömmel. És régóta nem éheztem. Sőt, átestem a másik oldalra. Fogynom kellene. Végül is, igaz a mondás, hogy minden rosszban van valami jó és minden jóban van valami rossz.

Tehát. Fel a fejjel! Ha elértétek a mélypontot, onnan minden megváltozik és hirtelen előkerül a megoldás.

Furák az élet forduló pontjai. Amit annak hiszünk, pl. egy munkahely elvesztése, nem annak számít, az csak egy figyelmeztető jel, a fordulat bennünk zajlik le, és ekkor látjuk meg az élet prizmájának újabb oldalát.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#66) eastsider


eastsider
nagyúr

szakfordító, szaktolmács?
mondjuk ehhez ismerettség kell, meg valami féle szakmai ismeretség....

(#67) 5xl válasza Algieba (#65) üzenetére


5xl
tag

Neked aztán kijutott rendesen. :(

maffiozo nick: morr

(#68) adalbert1 válasza nemma (#64) üzenetére


adalbert1
veterán

Mindenesetre már az hogy ilyen alkalmi munkák vannak jobb mint a semmi...
Nem akarom még jobban elrontani a hangulatod, de szomorú hogy egy ilyen szinten képzett ember állás nélkül van... Nem csak az ember (tehát édesanyád) hanem a társadalom szempontjából is...

(#69) nemma


nemma
addikt

:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.