Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nemma


nemma
addikt

Ha valaki tudna segíteni, nagyon hálás lennék! :R

(#2) #72042496 válasza nemma (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Segíteni sajnos nem tudok, de remélem, hamar jön valaki, aki igen!
Kitartás!

(#3) nemma válasza #72042496 (#2) üzenetére


nemma
addikt

Szia
Köszönöm szépen, az ilyen hozzászólások is jól jönnek!

(#4) bublee


bublee
csendes tag

Sajnos nagyon jó helyről küldték el anyudat! :( Ne számítsatok jóra, ami épp elfogadható ajánlat van azt el kell fogadni ha minimál bérért is de muszáj! :( Sajnos kezd fordulni a kocka... A jó szakmunkásoknak kezd áldozni a jövő, itthon is némileg de külföldön is jelen ez van számukra! Egyre több a diplomás és nincs igény rájuk! :( Szar MO...

[ Szerkesztve ]

''Utáltam mindig az iskolát,el*****a az ember kiskorát!''

(#5) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Nos, ha én pöpecül tudnám a franciát, ilyen helyzetben megpróbálnék ideiglenesen kivándorolni, ha nagyon kell a pénz. :\ Vagy utazási irodákban, esetleg egyéb turisztikai cégeknél (francia illetőségűeknél is) megnézném, ajánlanak-e valamit. Egy tanár ismeretanyaga nyilván igen nagy, ez jó pont lehet. És a turisztika (és a szórakoztatóipar) legalább stabilabb, és nagyobb jövő előtt is áll, mint az állami szektor.

(#6) Crystalheart válasza bublee (#4) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A legnagyobb probléma az, hogy a vezetés nem ismerte még föl - vagy én nem tudom mire vélni -, milyen irányba kellene mozdítani a munkaerőpiacot egy kis ráhatással, tájékoztatással, kampánnyal. Meg felújításokkal, ha már a turisztikánál tartunk...

(#7) nemma


nemma
addikt

Bocsi, bublee, véletlenül privátba ment, nem is egyszer...
Szóval, amit írtam:
Minimálbér? Aha, abból kijön két havi fűtésszámla, úgy, hogy nem is fűtünk, csak a nappaliban, ott is csak 2-esen van az 5-ös skálán.
Az oké, hogy mégis több, mint a semmi, de hát mégis mire gondolsz?
Ilyen végzettséghez tartozik egy minimális "fizetési szint"(nem tudom szebben megfogalmazni), emiatt nem veszik fel pl középiskolába nyelvet tanítani, mert senki nem hajlandó kifizetni a doktoriját...

Crystalheart: Köszi, a turisztika nem rossz ötlet, most mondtam is neki, de azt mondta, hogy már próbálkozott ilyen helyeken is. Mindenesetre még utánanéz, és én is.

[ Szerkesztve ]

(#8) Crystalheart válasza nemma (#7) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Persze, de ez természetesen egy olyan dolog, hogy abban a pillanatban (pár napban-hétben), amikor elkezdünk munkát keresni, általában úgysincs rögtön alkalmas hely, kivétel talán, ha esztergályosnak vagy hasonlónak állunk :)

Egyébként van egy ismerősöm, akinek a szülei kétnyelvűek, dán+magyar, itt élt, de szinte anyanyelvi szinten nyomja a dánt. OKJ után egyetem helyett vállalkozást alapított, feltüntette az idegenvezetést meg ami kell, és maga szervez csoportot magának Dániában Magyarországra. Ez persze csak időszakos meló, fene akarna télen hálidéjezni Közép-Európába... De lényeg a lényeg, ha jól tud az ember szervezni, magas szinten tud egy nyelvet, nagy ismeretei is vannak hozzá, akkor lehet, hogy egy hasonló válallkozás jobban megéri, mint elmenni valahova fixért dolgozni. Egy nagybusznyi nyugdíjast akár szórólapokkal is össze lehet szedni külföldön, akit érdekelnek a szép bécsi stílusú városok, a bécsi árak töredékéért.

Csak ötlet :)

(#9) bublee válasza nemma (#7) üzenetére


bublee
csendes tag

Az édesanyám is doktor (jogi) és nem jelenleg egy irodában dolgozik a nem (!!) diplomás minimálbérért! A szükség törvényt bont! Sajnos ez az MO által nyújtott élet halál harc! És a kollega sztem jót írt, ezen a nyelvterületen próbálkozzon anyukád munkát keresni! Nem lehet mit tenni be kell vállalni azt ami van!! És am még a fentiekhez hozzátévén ez a tendencia a szakmunka javára csak nőni fog nem tudnak és nem is akarnak egy középutat megteremteni! Euró itthon? F*szomat! Romániában hamarabb lesz, mint itt... Jómagam is a főiskola helyett a fizikai munkát és külföldöt választom...

''Utáltam mindig az iskolát,el*****a az ember kiskorát!''

(#10) Jancsi válasza nemma (#1) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Próbálkozzon nagy francia cégek itteni kirendeltségeinél, leányvállalatainál, egy nyelvtanár ismerősöm vezetőitapasztalat nélkül is csípett már meg magsabb vezetői állást, csak azért mert értette mit mond a német főnöke, és tudta tartani az anyavállalattal a kapcsolatot.

(#11) bublee válasza Crystalheart (#8) üzenetére


bublee
csendes tag

Esztergályos mindig kell valóban! Te véletlen nem vagy vendég a helyi CNC topikban? :) Az is jó szakma, tapasztalat és tanulás kell és lehet benne fejlődni!

''Utáltam mindig az iskolát,el*****a az ember kiskorát!''

(#12) nemma válasza Crystalheart (#8) üzenetére


nemma
addikt

Hát ha még csak hetek teltek volna el így. De már fél éve nincs semmi komoly! Ismétlem, fél éve!

Igen, persze, ha az ember valamennyire agilis, és el tudja adni magát, akkor könnyebben meg tud élni. Anyám nem ilyen. Nagyon karizmatikus és magabiztos, de a pénzügyekkel annyira már nem bánik jól.

A másik meg az, hogy ha nem lenne gyereke, meg hitele, nyilván könnyebben vágna bele valami újba, vagy húzna ki külföldre...

bublee: Én értem, amit mondasz, de kitaláltam, hogy anyukád nem egyedül él, és nem csak abból a minimálbérből?

Jancsi: Köszi, az ötlet jó, minden ilyesmit nézegetett már, de a legtöbbhöz kapcsolatok kellenek. Ami pedig ki volt írva, azt mind megpályázta már...

[ Szerkesztve ]

(#13) Crystalheart válasza nemma (#12) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nos igen, gyerekkel már nem olyan egyszerű... :\ A pénzügyes dolgot még meg lehetne oldani, általában úgyis érdemes összeállni egy könyvelővel, akinek meg értenie kell a jogi és pénzügyi részekhez is.

Ezesetben viszont érdemes bepróbálkozni Jancsi javaslatával is. Lehet, hogy nem szakos részre, de a nyelvtudás itt is jól jöhet, pláne, ha bemondja, hogy tanszékvezető volt, és egy vezetői fizetés már jó is lehet.

(#14) Crystalheart válasza bublee (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Öhh, nem éppen, programozónak tanultam eddig, és a SZFE-re akarok bejutni filmrendezőnek :DDD

(#15) nemma válasza Crystalheart (#13) üzenetére


nemma
addikt

Hát persze, jó lenne...úgyhogy ha tudsz ilyet, szólj!:)

(#16) sNORh válasza nemma (#15) üzenetére


sNORh
addikt

Sajnálatos a helyzet.. és nem kötekedni akarok, és valószínűleg nem is rosszindulatból írtad de ez a "ő nem gyári munkás" kicsit erős, lealacsonyító.. sokónk, és sokak szülei dolgoznak gyárban..
Remélem talál munkát édesanyád.. :)

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#17) nemma válasza sNORh (#16) üzenetére


nemma
addikt

Jajj, nem annak szántam, eszembe sem jutott, hogy ezt bárki lenézőnek fogná fel.
Én ezt a szó szoros értelmében gondoltam, minden hátsó szándék nélkül.
Köszi a jókívánságot!

(#18) ABE


ABE
őstag

Sajnos segíteni én sem tudok, de a mi történetünket le tudom írni, hátha kis reményt sikerül meríteni belőle:

1995-ben történt velünk, hogy apum (gépészmérnök) nyáron elvesztette az állását, majd rá fél évre anyum (kohómérnök) szintén. Mindketten saját hibájukon kívül vesztették el az állásukat, ráadásul éppen költözés után voltunk, tehát családi tartalékok kimerülve. 45 éves kor felé közeledve már nehezebb volt megfelelő munkát találniuk, így megpróbálkoztak olyan ideiglenes munkákkal, ami egyáltalán nem nekik való volt (pl. biztosítási üzletkötő). Apum 97 végén kapott végre normális, stabil állást, s most is a cégnél van. Anyum 99-ben tudott elhelyezkedni rendesen, s habár nem a szakmájába vágó munkakörbe került, végül nagyon megszerette amit csinál, és apumhoz hasonlóan ő sem váltott azóta munkahelyet.

Most már csak távoli emlék az egész időszak, de akkor elég tragikusan élték meg szüleim.

Amit viszont mondani tudok saját példánk alapján, hogy a legrosszabb az, ha egyáltalán nincs mit dolgozni, mert az ember beleőrül, hogy nem tud mit tenni. Nem sok pénz folyt be azokból a munkákból, amiket rövidebb ideig csináltak, de legalább nem otthon ültek. Anyum majdnem abban ment tönkre teljesen, amikor nem tudott mit tenni, s csak a kertben tevékenykedhetett. Bele kell vágni olyan munkába is, ami esetleg elsőre nem testhezálló, vagy ki kell menni külföldre, ha nincs más megoldás. Apum 4 hónapot kint töltött Ausztriában, hogy nyelvet tanuljon, addig anyummal "tartottuk a frontot" itthon. Az egy kemény tél volt, kevés pénzből, de megérte az áldozatvállalás. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) sNORh válasza nemma (#17) üzenetére


sNORh
addikt

:R

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#20) FPéter


FPéter
aktív tag

Ha szeretne franciát tanítani az 5. kerületben kis csoportnak, akkor írj privátot!

(#21) adalbert1 válasza FPéter (#20) üzenetére


adalbert1
veterán

Pont hasonlót akartam feldobni én is, de gondoltam csak végignézem addig a fórumot... Szvsz magántanárként felsőfokra vagy szakmai vizsgákra való felkészítéssel, kialakult diákkörrel is lehet hogy tudna egy normális jövedelmet hozni.

(#22) petakpa1


petakpa1
őstag

ez a francia magyar kereskedelmi és iparkamara honlapja: http://ccifh.hu/
gondolom a tagok listája is rajta van valahol. érdemes a cégek saját honlapjaira egyenként felmenni és megnézni az aktuális állásajánlatokat.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#23) nemma válasza ABE (#18) üzenetére


nemma
addikt

Szia

Köszönöm, hogy megosztottad velem a saját történetedet! Nagy vonalakban tényleg hasonló a helyzet, és jó hallani, hogy ki tudtatok belőle kerülni. Hát mi is spórolunk, mondom, én már nem fűtök a szobámban, inkább még egy vastag takaró és tökre ki lehet bírni.
De egyszer költözik az ember panelba, és onnan már nem szabadulhat. Ennél nagyobb pofátlan lenyúlást nem csinál senki, mint a Főtáv. 30k fölött volt egy picivel a számla, semmi fűtés mellett, de azt hiszem, hogy ezt már írtam....

Mindenesetre köszönöm mindenkinek, mégis csak jó csapat van itt, ezért is gondoltam, hogy megéri megírni ezt az írást!

FPéter: Köszi, ment egy pü

adalbert1: Igen, szóval nem rossz ötlet, és végül is csak kis szervezést igényel. Ma mondjuk épp elment megnézni egy nyelvvizsgát, hogy minden rendben megy-e. Gondolom ezt azért nem bízzák rá akárkire, és talán ott is lehet ismeretséget szerezni..

petakpa1: Okés, köszi, megpróbáljuk ezt is!

[ Szerkesztve ]

(#24) ladybug


ladybug
őstag

Emlékszem, amikor édesanyám lett munkanélküli. Pénzügyi végzettséggel, vám-és pénzügyi ellenőr vizsgával és főiskolával, mellette mérlegképes könyvelői főiskolát végzett éppen. És bizony kirakták. Kb 1,5 évig nem talált munkát, alkalmi munkákat vállalt el. Aztán vállalkozó lett. Azt kb 2 évig csinálta, és azt is be kellett fejeznie, mert az meg nagyon stresszes volt neki, többször is idegkimerültség miatt táppénzen volt.

Nehéz helyzetben van édesanyád. Megértem. Nagyon nehéz munkát találni, és sajnos sokszor nem számít, hogy micsoda végzettséggel is bír valaki. Több tényező is közrejátszik, amikor valaki megkap egy munkát, és kiszámíthatlan, hogy mik ezek. Túl öreg, túl képzett, túl ambíciózus.... mindig van valami kifogás.

Drukkolok nektek, remélem édesanyád talál magának munkát. Fejvadász céghez adjátok be az önéletrajzát és nézzetek körül hírdetésekben. Mást nem tudok javasolni.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#25) adalbert1 válasza nemma (#23) üzenetére


adalbert1
veterán

Abból kiindulva hogy mikor olyan 7 éve angol középfokúra készültem simán volt 1k körül egy óra, legalább egy 2-4k-t el lehet kérni egyéin foglalkozásért óránként ha felsőfokra vagy valami komolyabbra készít fel valakit (persze nem ártana friss és biztos infót szerezni az árakról). Persze az más kérdés hogy a legtöbben ezt feketén csinálják bejelentett állás mellett, legális formája nem tudom lehetséges-e (mondjuk valahogy biztos, egyéni vállalkozóként v. valamilyen formában, az állam csak örül a pénznek :) ), mert hosszú távon ha nincs bejelentve biztos nem megoldás.

ABE : ez se egyszerű story... A mai világban szinte csak állom az ami anyámmal is történt: 2 diplomával több mint 40 év munkaviszony után ment nyugdíjba arról a munkahelyről ahol elkezdett annak idején dolgozni. :)

[ Szerkesztve ]

(#26) nemma válasza ladybug (#24) üzenetére


nemma
addikt

Szia
Köszi! Érdekes módon a fejvadász cégek totál megbízhatatlanok, legtöbbször csak bekerülsz a rendszerbe, de nem nagyon foglalkoznak veled. Személyesen meg alig lehet beszélni valakivel. A hirdetéseket nézzük, köszi.

adalbert1: Ja, valószínűleg ez lesz, mert tanításból is jöhet be valamennyi pénz, 2-3k-ért egyetemisták tartanak nyelvórákat, úgyhogy ezt azért lelkileg is nehéz lehet feldolgozni, hogy honnan kerültél ide...de persze a szükség nagy úr.

Nagymamám egyébként dettó, 40 évig dolgozott egy helyen, két diplomával, de azért azok más idők voltak :)

[ Szerkesztve ]

(#27) ABE válasza adalbert1 (#25) üzenetére


ABE
őstag

Szüleim a privatizációs ügyletek "áldozatai" lettek, előtte közel 20 évig dolgoztak a munkahelyükön. :) Aztán persze munkakereséskor az életkor és a nyelvismeret hiánya is hátrány volt, a tapasztalatot meg lesz@rták a munkáltatók. Manapság felvesznek valakit, pár év alatt kizsákmányolják, aztán mehet Isten hírével, ha nem tetszik a hajtás. :(

(#28) nemma válasza ABE (#27) üzenetére


nemma
addikt

Egyébként anyámnál is hátrány, hogy nem tud rendesen angolul. Csak alapfokon beszélget, viszont sok helyre legalább a középszint lenne a beugró. Sajnálhatja, hogy nem tanult meg régebben... :U

(#29) dabadab válasza nemma (#26) üzenetére


dabadab
titán

"2-3k-ért egyetemisták tartanak nyelvórákat"

Nem igazan, a nyelviskolai tanarok se nagyon kapnak 3k-t.

DRM is theft

(#30) nemma válasza dabadab (#29) üzenetére


nemma
addikt

Persze, nyelviskolában. Én a "feketére" gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#31) ABE válasza nemma (#28) üzenetére


ABE
őstag

Ha éppen nincs munkahelye, akkor nekiállhatna fejleszteni az angol tudását, hogy elfoglalja magát valamivel; szerintem megtérülne a belefektetett munka. :K Édesanyám 45 éves kora után állt neki a nulláról, és elég hamar szerzett egy angol alapfokút, ami később tényleg jól jött neki.

[ Szerkesztve ]

(#32) nemma válasza ABE (#31) üzenetére


nemma
addikt

Ja, az jó lenne, de szvsz erről már lekésett, mivel most már nagyon sürgősen pénzt kéne keresnie. Mellette egyébként a harmadik könyvét fordítja, de hát sajnos ezért nem fizetnek túl sokat... :(
Ha viszont lesz hamarosan munkája(remélem), akkor rábeszélem, hogy kezdje el, mert tényleg fontos lenne!

(#33) Crystalheart válasza nemma (#26) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ha emellett dönt - legalább ideiglenesen -, akkor a legolcsóbb marketing azt hiszem néhány egyetem/középiskola faliújságainak a megszórása nyomtatott hirdetésekkel. Kívánom, hogy egy normál kereset azért összejöjjön.

Egyébként az angol tényleg akadály tud lenni, ha nem tudja valaki, a cégek nagy részében nem érdekel senkit, ha kiválóan tudunk franciául/spanyolul/olaszul. Németet esetleg még néhány német illetőségű vagy gyártással, gépekkel foglalkozó helyen kérhetnek, de az általános mégis az angol. A helyében, bármennyi idős is vagyok, elkezdeném tanulni, legalább szabadidőmben, mert akárhova jól jöhet. Aki ilyen szinten művel már egy nyelvet, annak rossz nyelvérzéke nem lehet, minimum egy középfok könnyen összejöhet :)

(#34) nemma válasza Crystalheart (#33) üzenetére


nemma
addikt

Jaja, igen, meg én is ki tudom rakni a sulimban. Ezt ma megbeszélem vele, ha valamikor hazaér.
Igen, én is ahogy nézegettem az álláshirdetéseket, sokkal többet keresnek németesből, mint franciásból, olasz/spanyolról már nem is beszélve.

Persze, nyelvérzékkel nincs baj, max a kiejtés okozhat majd kisebb-nagyobb nehézségeket :)

(#35) nemma


nemma
addikt

Hát, köszönöm az eddigi hozzászólásokat, viszont hátha jön még jobb is!
Egyébként ez egy rejtett UP. Remélem senki nem jött rá.

(#36) Eastman


Eastman
őstag

Szia Nemma!

Annyit tudok segíteni, hogy kitehetek pár sort az iwiw-es üzenőfalamra, hátha...

Írja le Édesanyád röviden, hogy mik az elképzelései, milyen munkát szeretne, milyen munkatapasztalatai (divatosan: referenciái) vannak + egy e-mail címet és talán az 500 ember valamelyike, vagy az ő ismerőseik közül valakinek a valakije pont Anyud keresi.

Rakjatok össze pár frappáns mondatot és teszem is ki.

Jöhet privátba is.

Üdv: Eastman

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#37) nemma válasza Eastman (#36) üzenetére


nemma
addikt

Köszönöm szépen, nagyon kedves tőled, és jó ötletnek is tartom, végül is lehet belőle bármi... Nemsokára írok egy privátot, mert vele is szeretnék egyeztetni...

(#38) tildy


tildy
nagyúr

Anyukám egy főiskolán volt a Francia tanszék vezetője, mindaddig, míg meg nem szűnt a tanszék és ki nem rúgtak mindenkit. Talán a diák is kevés volt, de hogy valamit nagyon elba**tak a fejesek, az biztos.
gonosz énem azt mondja ez van, ez van a demokráciában, hogy nem 20-30 évig dolgozunk egy munkahelyen, hanem sajnos kirakhatnak.

De van jó énem :sok sikert kívánok anyukádnak a munkakereséshez , bár tényleg nem lesz egyszerű dolga.
Szét kell nézni francia cégeknél , Auchanról tudok, hogy szoktak kapkodni francia nyelvtudású emberek után (vezetőség az...) , viszont szerintem arra ne nagyon számítson, hogy hasonló tanszékvezetői állást talál, sajnos tényleg "váltani" kell, és szétnézni más területeken is.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39) nemma válasza tildy (#38) üzenetére


nemma
addikt

Mi ebben a demokrácia? Hogy mindenki minden mocsokságot megtehet?
Én nem azt mondom, hogy 20-30 évig kell egy helyen dolgozni, de ilyen szemét módon kirakni valakit, illetve valakiket, szerintem nem a demokrácia szép oldala.

Azért köszi a jókívánságokat, persze, nem egy ugyan ilyen állást keres, csak másik főiskolán, másfelé is nézelődik, az Auchan-hoz is beadta már több fokozatra is a CV-jét, de szarnak a fejére. Gondolom már rég le van zsírozva előre, ki kapja azokat a posztokat...

(#40) tildy válasza nemma (#39) üzenetére


tildy
nagyúr

Te tudod mi a háttér, és miért szűnt meg az egész tanszék. Sajnos ez elbocsájtásokkal is jár :(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#41) nemma válasza tildy (#40) üzenetére


nemma
addikt

Ja, de ez hosszú történet. Szép példa egyébként erre, hogy inkább 15 vadi új Hondát lízingeltek a felsővezetőknek a 3 éves Fabiák helyett. Persze, ez biztos nem ilyen belső biznisz volt... :(((

(#42) nemma


nemma
addikt

Utálom, ha UP-olnak, mégis ezt teszem, elnézést attól, aki szintén utálja...

(#43) nemma


nemma
addikt

Company Nyelviskola...
Meg kell kötni a szerződést az érdeklődőkkel. 13 megkötött szerződés után kapsz havi 30k-t. A munkanélküli segély épp ennyi. Beszélve azokkal, akik ezt akár egy év is csinálják, kiderült, hogy van, hogy semmi pénzt nem keresnek egy hónapban, van hogy 30k-t, esetleg valaki 60-at. Nem is értem, hogy ez hogy működik!!! Egy titkárnő többet keres...

Fogalmam sincs, hogy mi lesz :(

[ Szerkesztve ]

(#44) nemma


nemma
addikt

Anya holnap megy egy meghallgatásra, ami elég jónak ígérkezik, nagyon reménykedünk!
Akinek van erre felesleges energiája, az gondoljon rá délelőtt, és küldje a pozitív hullámokat, hátha segít neki! :)
Köszi

(#45) Vakegérke válasza nemma (#44) üzenetére


Vakegérke
veterán

Drukkolni fogok! :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#46) Crystalheart válasza nemma (#44) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Drukk. :)

(#47) nemma


nemma
addikt

Vakegérke, Crystalheart----> :R

(#48) Eastman válasza nemma (#44) üzenetére


Eastman
őstag

Meglesz! :K

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#49) talmida válasza nemma (#44) üzenetére


talmida
Közösségépítő

;)

IN GOD WE TRUST!

(#50) Eastman


Eastman
őstag

No, mi a helyzet? :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#51) nemma válasza Eastman (#50) üzenetére


nemma
addikt

Szia!

Ment pü.

És köszi nektek!

(#52) NoLF


NoLF
addikt

magán franciaórák, korrepetálás, eseti fordítások? expressz, apronet, stbstb...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#53) nemma válasza NoLF (#52) üzenetére


nemma
addikt

Szia

Igen, igen, ezeket meg lehet szervezni, csak most jónak tűnt ez az állás, és még mindig nem tudni, hogy mi lesz a vége...
Viszont ha ez nem jön be, biztos, hogy tanítványokat kell fogadnia. A fordítás az működik, most fejezett be egy könyvet, egy másiknak pedig a felénél tart, de ebből sajnos nem lehet megélni. Az apronetet átnézem még, köszi.

(#54) NoLF válasza nemma (#53) üzenetére


NoLF
addikt

esetleg nézhettek speckó fordításokat, pc játék, hasonlók, bár nem tudom, milyen francia programokat lehet lefordítani itthon manapság, de valamire tuti van igény. és az biz jól fizet :K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#55) nemma válasza NoLF (#54) üzenetére


nemma
addikt

Az ötlet nem rossz, csak ezek az ajánlatok sosem kerülnek kiírásra, így ilyesfélét csak az tud megkapni, akinek az ismerőse hasonló körökben mozog. De ha tudsz ilyet, feltétlenül szólj, légyszi! :)

(#56) nemma válasza NoLF (#54) üzenetére


nemma
addikt

Végigböngésztem az apronetet, de tele van szeméttel, semmi érdekeset nem találtam, az expressz ezerszer jobb...

(#57) adalbert1 válasza nemma (#53) üzenetére


adalbert1
veterán

Esetleg szinkrontolmács? Mondjuk rohadt fárasztó meló, de állítólag jól fizet (legalábbis alkalmilag biztos, fixen nem tudom).

(#58) nemma válasza adalbert1 (#57) üzenetére


nemma
addikt

Jaja, persze, csak nincs sehol meghirdetve ilyesmi. Jók az ötletek, természetesen szívesen fogadom azokat is, de valami konkrét ajánlat lenne igazán jó. Tehát ha pl pont szinkrontolmácsot keresel, akkor írj pü-t! :)

(#59) nemma


nemma
addikt

Most úgy néz ki, hogy lesz egy tanítvány valami minisztériumban heti kétszer, meg szakértősködik nyelvvizsgákon. Alkalminak nem rossz, de még mindig jó lenne valami fix munka. Valakinek valami ajánlata? :)

(#60) Vakegérke válasza nemma (#59) üzenetére


Vakegérke
veterán

Bár alkalmi meló, szép kilátásokkal kecsegtet. Egy tanítvány, aztán jön a haverja, meg annak a haverja...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#61) nemma válasza Vakegérke (#60) üzenetére


nemma
addikt

Hát, úgy legyen, ahogy mondod! Mellékkeresetnek mindenesetre nem rossz!

(#62) nemma


nemma
addikt

Up-olnék egyet, ha nem baj, hátha most jön be álmaink munkája :U

(#63) adalbert1 válasza nemma (#62) üzenetére


adalbert1
veterán

Semmi jó eddig? :( Vagy most mi a helyzet, hogy álltok a témával?

(#64) nemma válasza adalbert1 (#63) üzenetére


nemma
addikt

Köszönöm a kérdésedet!
A helyzet kb ugyanaz, most leadta a harmadik könyvfordítását, és asszem most kap egy újat, ha minden úgy alakul, ahogy kell... Meg hát van néha ez a szakértősködés nyelvvizsgákon. De ezekből sajna nem nagyon lehet megélni, viszont alkalminak nem rossz...

(#65) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Mi 2003-2005-ben voltunk hasonló helyzetben. Anyám évek óta leszázalékolt Parkinson-beteg, apám pedig akkoriban tartós munkanélküli volt, de segély nélkül. El lehet képzelni, hogy mennyire kemény volt. Én alkalmi munkákból éltem/élek, mert túl nagy a szám és túl sokat kritizálok, és kevesen bírják kies hazánkban az éles elmét.
Visszatérve a múltra, nagyon kemény volt. A mélypontot sosem felejtem el. A szekrényben már csak egy zacskó tészta és egy kevés nagy szemű száraz bab volt. Semmi fűszer, csak só. A kettő együtt megfőzve borzalmas volt. Nem tudtam megenni, pedig éhes voltam. Akkor csak bámultam ki a fejemből, és hitetlenkedtem, hogy ilyen az élet... Ugyanakkor feltámadt bennem a küzdelem vágya. Tudtam, hogy itt a mélypont, és innen kell elindulnom. Persze apám is érezte és ő is cselekedett.
Azóta minden másabb. Apám megtanult angolul és szoftvereket ír. Anyám ugyanolyan maradt, csak még zizisebb. Én újrakezdtem a sulit és most elvégzem, pluszba végre megtanulok angolul, mert kötelező érettségi tárgy. :)) Van jobb alkalmi munkám, mint a takarítás, ráadásul egyezik az érdeklődési körömmel. És régóta nem éheztem. Sőt, átestem a másik oldalra. Fogynom kellene. Végül is, igaz a mondás, hogy minden rosszban van valami jó és minden jóban van valami rossz.

Tehát. Fel a fejjel! Ha elértétek a mélypontot, onnan minden megváltozik és hirtelen előkerül a megoldás.

Furák az élet forduló pontjai. Amit annak hiszünk, pl. egy munkahely elvesztése, nem annak számít, az csak egy figyelmeztető jel, a fordulat bennünk zajlik le, és ekkor látjuk meg az élet prizmájának újabb oldalát.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#66) eastsider


eastsider
nagyúr

szakfordító, szaktolmács?
mondjuk ehhez ismerettség kell, meg valami féle szakmai ismeretség....

(#67) 5xl válasza Algieba (#65) üzenetére


5xl
tag

Neked aztán kijutott rendesen. :(

maffiozo nick: morr

(#68) adalbert1 válasza nemma (#64) üzenetére


adalbert1
veterán

Mindenesetre már az hogy ilyen alkalmi munkák vannak jobb mint a semmi...
Nem akarom még jobban elrontani a hangulatod, de szomorú hogy egy ilyen szinten képzett ember állás nélkül van... Nem csak az ember (tehát édesanyád) hanem a társadalom szempontjából is...

(#69) nemma


nemma
addikt

:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.