Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Depression


Depression
veterán

Mindig is csodálkoztam, hogy ki vesz ilyen márkájú gépet. Látszik is, hogy nem sokan, ha 6-8 fő elég az egész folyamatra.
Egy névváltoztatás rengeteget segítene.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#2) deicide


deicide
veterán

Még szerencse, hogy jól hazudnak...ahhoz képest, hogy nem veszélyezteti a dolgozók állását az átszervezés, a múlt héten szólt egy ismerősöm, hogy kirakták a notebook-szereldéből, nem tudok-e neki melót... :(((

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#3) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Egyik ismerősöm vett Albacomp PCt, 60k-val került többe, mintha megvettem volna kiskerben az alkatrészeket, és összerakta volna neki...

(#4) Retro11 válasza Depression (#1) üzenetére


Retro11
senior tag

Te miről beszélsz? Használtál már ilyen márkájú, de "drágább" gépet?

Leírnád, hogy milyen szempontból rosszabb, mint egy Asus?

[ Szerkesztve ]

(#5) Napfénysüti

Anno majdnem Albacomp gépet vettem de hála égnek mégsem. Túl sok jót nem hallottam róluk. :(
Eléggé vissza is szorulhattak ha 6-8 fő elég volt nekik az összeszereléshez. :U

Més que un club!

(#6) golyani


golyani
addikt

most minek kéne száz ember összerakni egy bizonyos fajta PC-t? ott vannak az alkatrészek, csavar egy-egy dobozzal, egy berakja a lapot, egy a procit, ramot, egy a VGA-t ha van + a kábeleket, egy a HDD-ODD egy lezárja ellenőrzi és kész, egy meg csomagolja. nem kell ezt túlspirázni. ha más féle gépeket akarnak összerakni mást rakna ka dolgozók elé és kész. vagy több ilyen "gyártósort" használnak.

(#7) Márti1981 válasza deicide (#2) üzenetére


Márti1981
csendes tag

Az én ismerősömet is kirakták az Albacomptól... tömeges létszámleépítés miatt... A sajtó felé egy "kicsit" színezik a történetet!!!!

(#8) Napfénysüti válasza Márti1981 (#7) üzenetére

Akkor ez egy "korrekt" cég. :W Mondjuk én a szervizükkel szívtam anno... :(((

Més que un club!

(#9) Depression válasza Retro11 (#4) üzenetére


Depression
veterán

Arról, hogy ráférne valami ütős kis név, vagy óriási reklámkampány. Nem ismerem a minőségét, attól függetlenül írtam amit írtam.
Ez kb. olyan, mint ahogyan Orion-t se vennék Samsung, Lg, vagy Sony helyett. ((vagy vargáné és tsa-t corsair helyett)).

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#10) Hartmann válasza deicide (#2) üzenetére


Hartmann
csendes tag

Kedves Deicide!
tudtommal nem létezik olyan hogy notebook szerelde az albacompnál. Egy szerelde van, ami szereli a PC-ket is és a notebookokat is.
Esetleg nem a notebook szervízt emlegette az ismerősöd? Ott valószínább a dolog.

(#11) Hartmann válasza WonderCSabo (#3) üzenetére


Hartmann
csendes tag

milyen konfigot vett?
mert a legtöbb árlistás konfig 60-100K között mozog. ne mondd nekem, hogy megvennéd ugyanazokat a cuccokat 0-40K között

(#12) Hartmann válasza Márti1981 (#7) üzenetére


Hartmann
csendes tag

sehol nem volt szó a cikkben, hogy korábbna nem volt leépítés
a jelenlegi gyártás átszervezése nem fog járni további leépítéssel a gyártás területén.
csakis erről szólt. az ha a kereskedelemből küldenek el még embert, vagy a szervízből, annak ehhez a cikkhez semmi köze.

(#13) Hartmann válasza Napfénysüti (#5) üzenetére


Hartmann
csendes tag

A fénykorban sem volt sokkal több szerelő ember 8-10. Ha valami nagyobb, vagy sürgős projekt akadt be akkor vettek fel külsősöket, munkaerő kölcsönzés stb.

és mégis képesek voltak egy hét alatt 1000 gépet megfelelő minőségben leszerelni, tesztelni, és eljuttatni az ügyfélhez

(#14) deicide válasza Hartmann (#10) üzenetére


deicide
veterán

Véded a mundér becsületét, ez becsülendő dolog...a pontos munkakörét nem tudom, lehet hogy én értettem rosszul, te biztos tudod kiről van szó, ha azt mondom, hogy Sz. Zoli...meg aztán nem akartam én igazából beszólni, mert még a végén nem vesztek tőlünk több samsung-ot...:)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15) Hartmann válasza deicide (#14) üzenetére


Hartmann
csendes tag

igy igen, tudom kiről van szó :) notebook szervízben (is) volt.
samsungot meg venni kell, szóval... :D:D

(#16) Dr_Syrex


Dr_Syrex
senior tag

nem is lenne semmi gond az Albacomp-al, még talán szimpatikus is. Csak hát a szervíz :(
konkrétan a szerelést végzőknek piros pontokat osztanék ki. rajta volt a szervízlapon, hogy kb fél órát vett igénybe az egész javítás: akkucsere + 1-2 elem cseréje.
De mire visszaért pestre majdnem 2 hétbe telt + még jól ki is fizettettek velem mindent. :U
az akkura már nem volt gar, de a többit igazán megcsinálhatták volna ingyen is + még a munkadíjat is fekszámolták. vagyis a garanciával kitörölhettem :)
MSI volt az alany. remélem nem kell visszavinnem jóideig. :)

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.