Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nane. Akkor most kb 2-3 évig nem lesz verseny?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) Segal válasza lezso6 (#1) üzenetére


Segal
veterán

En az asztali verzioba vartam az ice lake-t de iden feladtam. Jo lesz nekem a 9700k is szeptemberben:)
Most boritekolom hogy asztali verzioba sem jon jovore az ice lake:(

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#4) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Az AMD szar, bezzeg az nvidia rekord negyedévet zárt 3...2...1...

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#5) lezso6 válasza Segal (#2) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, hát nálam még egy Haswell pöfög. Négy mag 3.3 GHz még elég. Inkább több RAM kéne, csak a lapom nem tud 16 GB-nál többet, de idén szinte biztos, hogy nem váltok, mert az árak nem kicsit elmásztak. Ha váltok, akkor az már nagy valószínűséggel 7nm-es Zen 2 lesz, főleg ennek a hírnek a tudatában. A 8 magos kávénak is már kint kéne lennie, de egyelőre sehol.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#6) lezso6 válasza Carlos Padre (#4) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az NV az új Apple. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) pengwin válasza lezso6 (#1) üzenetére


pengwin
addikt

Pont, hogy így van esély tényleges versenyre.

Így talán több helyen fogják megfontolni az AMD termékeit az Intelével szemben, pedig az Intel már bizonyított™.

Üdv, pengwin

(#8) Petykemano


Petykemano
veterán

Melyik céget nyírta ki az Intel a 10nm késésével?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#9) ->Raizen<- válasza #68686080 (#3) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Mindenben intel van gyakorlatilag, nem fognak sehova se elesni 😎

(#10) FlashLed válasza ->Raizen<- (#9) üzenetére


FlashLed
senior tag

Igen. De pont ezen kellene valtoztatni egy rivalis cegnek. Nem rosszak a Ryzenek de nem iagazn latom, hogy Amd fele fordulna a vilag. Igy az intel marad kb egyeduralkodo.

The Mechanic

(#11) lezso6 válasza pengwin (#7) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az AMD most elég jól felzárkózott, sőt. Ha az AMD elhúz, az ugyanúgy nem lesz jó nekünk, mint amikor az Intel csinálta ugyanezt. Persze az AMD-nek most igen nagy szüksége van arra, hogy összeszedjen egy kis pénzt, szóval ez hosszútávon azért jobb. De a versenyhiányból következő magas áraknak kb annyi értelme van tapsolni, mint az NV aktuális rekordbevételének. Ezek nem focicsapatok, hanem cégek.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12) Depression válasza Petykemano (#8) üzenetére


Depression
veterán

Na, melyiket? :F

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#13) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Kiváncsi lennék kiderül-e valaha,hogy mi az ami,(aki) ennyire megakasztott egy ekkora céget.Vagy már tényleg elérkezett az x86 a teljesítmény felső határához?

Wasabi...

(#14) troviko


troviko
senior tag

2 év csúszás az már a "kva ciki" kategória.

https://www.oldtech.hu/

(#15) lezso6 válasza Kronos3000 (#13) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A nemrég lemondott Intel vezérigazgató, Brian Krzanich volt a hunyó. A linken ott van minden.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) opr válasza lezso6 (#11) üzenetére


opr
veterán

Pontosan. Akik emlekeznek az Athlon x2-es idok elejere, azok nagyon is ertik, hogy most mirol beszelsz!
Drukkolni kell az AMD-nek, de nem azert, hogy elhuzzon, hanem hogy partiban legyen az Intellel folyamatosan, eveken at, az a legjobb mindenkinek. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#17) Carlos Padre válasza Petykemano (#8) üzenetére


Carlos Padre
veterán

És ez már hányadik a sorban :(((

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#18) hokuszpk válasza lezso6 (#5) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Ha váltok, akkor az már nagy valószínűséggel 7nm-es Zen 2 lesz, főleg ennek a hírnek a tudatában."

kivancsi leszek arra a Zen2 -re, a 12nm -es Polaris 30 pletykak azt vetitik elore, hogy a Glofo 7nm is problemas lehet.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#19) Fücsök007 válasza lezso6 (#15) üzenetére


Fücsök007
őstag

Szerintem már tavaly ősszel le kellett volna mondania, mivel a Ryzen/Threadripper az Intel korábbi (2016 év vége) számításaihoz képest sokkal több vásárlót vett el tőlük, és ár/érték arányban minden kategóriában verik is az inteles riválisokat. Ehhez hozzájön pluszba a legfontosabb szerverpiac, ahol szintén tarolhat az AMD a 7nm-rel, mivel olcsóbban adja ugyanazt/kicsit nagyobb teljesítményt mint az inteles rivális termékek, mindezt jobb fogyasztás és kisebb hőtermelés mellett. :C

(#20) keIdor


keIdor
titán

Az AMD jövőre nagyon odaverhet a 7nm Zen 2-vel.
Asztali és szerver fronton is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21) Cathulhu válasza hokuszpk (#18) üzenetére


Cathulhu
addikt

Meg jo, hogy akkor a TSMC fogja gyartani.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#22) laposonly11 válasza hokuszpk (#18) üzenetére


laposonly11
senior tag

7 nanón, gyakorlatilag majd laptop teljesítményt várok el tablet méretben, nem tudom hol tartanak a GPU-k de az lesz az igazi amikor egy tabletben lesz olyan tár + teljesítmény, mint a mai laposokban! :)

Ordo est anima rerum.

(#23) lezso6 válasza Cathulhu (#21) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja. Lisa Su szerintem jó stratégiát folytat, eléggé a biztosra játszik, keveset kockáztat. Ez kell most az AMD-nek.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#24) hokuszpk válasza Cathulhu (#21) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

lehet, viszont ha rendbenvan a 7nm, akkor inkabb arra vinnem at a Polarist.
tobbet lehetne vele nyerni orajelben, fogyasztasban, tobb CU -t lehet belehegeszteni, stb. a 12nm Polarisnak sok ertelme nincs, csak az, ha szukos a 7 nm gyartokapacitas, +15% performansszal nem fogjak meg az NVidiat, bar mintha ujabban ez nem is lenne celja az AMDnek.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25) Abu85 válasza hokuszpk (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Polarist felesleges vinni akárhova. A Vega sokkal hatékonyabb.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) Cathulhu válasza hokuszpk (#24) üzenetére


Cathulhu
addikt

az a 12 az inkabb 14+, emiatt nem kell attervezni a Polarist, a folos 12-es gyartokapacitast meg ki lehet vele tolteni. Egyelore 7 nanora csak Zen es Vega design van, es nincs is ertelme masnak.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#27) hokuszpk válasza Cathulhu (#26) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ne zavarj ossze, a TMSCnek tudtommal nincs 14nm -e, 16 meg 12 van.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#28) lezso6 válasza Abu85 (#25) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De az hun' e' van mááá'? Volt szó valami Vega Mobile-ról. Jöhetne már a Polaris helyére rendes 28-32 CU-s VGA, ha nem baltázzák el úgy a fogyasztást mint nagy zöldségevőnél, akkor jó lesz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#29) pengwin válasza lezso6 (#11) üzenetére


pengwin
addikt

Teljes mértékben igazad van, nem is az egyoldalú piacnak tapsolok, hanem annak, hogy így talán lesz esélye az AMD-nek felzárkózni az Intelhez.

Itt a fórumon is nagyon jól megfigyelhető a hozzáállás, hogy sokaknak csak az Intel a processzor, és állítólag a helyzet még rosszabb ilyen téren a nagyobb cégeknél. Vagyis az Intelnek valami oltári nagy bakit kell vétenie, hogy a piac tekintélyes része egyáltalán fontolóra vegye az AMD termékeinek vásárlását.

Amiatt végképp nem aggódnék, hogy az AMD elhúz az Inteltől. Még ha 2021-ig le is tarolnák a piacot, akkor is legfeljebb felzárkóznának az Intelhez pénzügyileg. Nem elfelejtendő, hogy az Intel fölözte le az elmúlt kb. 7-8 évben a CPU piac hasznát, szóval szerintem vannak ott pénzügyi tartalékok.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#30) Fücsök007 válasza hokuszpk (#24) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ez attól függ 7nm-en milyen órajeleket tudnak majd elérni. Ha 7nm-en 2GHz-et stabilan fogják tartani az új kártyák, akkor a felsőkategóriában is versenyképesek lehetnek a polarisok. Ha erre nem képesek, akkor a generációváltás (Navi 10 később 20) előtt a 12nm-es jó árasított változatok jobban megtérülhetnek szerintem. Valószínűleg nem készítenek Vega 20 kártyát 16GB HBM2 memóriával, mivel túl drága lenne az asztali piacra, és csak szerver/munkaállomás változat várható biztosan belőle.

(#31) lezso6 válasza hokuszpk (#27) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem is TSMC-ről beszél, hanem a GloFo-ról.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#32) Carlos Padre válasza hokuszpk (#24) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ez elő sem fordulhat, hogy esetleg nem is fektetnek sok energiát abba, hogy egy kifutóban lévő API alatt legyen nagy a teljesítménye? ;) :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#33) hokuszpk válasza lezso6 (#31) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

azer mondom,hogy ne zavarjon ossze

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#34) Egon


Egon
nagyúr

Csak a tisztánlátás érdekében, némi alternatív infó, amit nem divat errefelé megírni, nyilván véletlenül, no meg a sportszerűség jegyében: [link]

A galibát tehát a már említett 10 nanométeres gyártástechnológia jelenti. A technológia papíron kimagasló értékekkel kecsegtet, például tranzisztorsűrűséget tekintve nagyjából 10 százalékkal jobb, mint a TSMC 7 nanométere. A tetemes előrelépésért ugyanakkor most komoly árat fizet az Intel, a gyártósorok ugyanis pocsék kihozatallal dolgoznak, még a rendkívül kis lapkaméretű kétmagos Cannon Lake processzorok kihozatala is rossz

Az eljáráshoz párosított elvárások túl agresszívnek bizonyultak, amelyeket a fejlesztőcsapat továbbra is képtelen teljesíteni. Krzanich elmondása szerint a 10 nanométerhez 2,7-es skálázódási tényezőt határozott meg a cég, vagyis ennyivel nő a tranzisztorsűrűség a 14 nanométerhez képest. Ez agresszívabb, mint korábban, a 14 nanométer például csak 2,4-es tényezőt hozott, a versenytársak pedig sokkal lazább, 1,5-2 körüli tényezőkkel dolgoznak.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#35) lezso6 válasza pengwin (#29) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, hát marketinges agymosás, a fanatizáció egy elég nehezen megállítható valami, s versenyellenes. Ez ellen egyedül az alacsony árral lehet harcolni. S az is fontos, hogy ne legyen túl olcsó, mert akkor meg azért nem fogják vinni, hisz a magas ár segíti a kognitív disszonancia redukciót, azaz hogy biztos azért drága mert jó, meg hát van így egy kis elit érzés. S lehetne még tovább is menni, de az már NV-erkölcs. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36) pengwin válasza Egon (#34) üzenetére


pengwin
addikt

És ez miért releváns az adott hírhez?
Hamarabb lesz tőle az Intelnek 10nm-es terméke?
Tudtommal az AMD is többet tud kihozni adott gyártástechnológiából a saját dizájn könyvtáraik(?) miatt, de nyilván mindig előnyben lesznek az olyan cégek, akik maguk tervezik és gyártják is a chipjaiket.

Egyébként ezt csak magának köszönheti az Intel: elkezdték eröltetni a nanométer-marketinget, mert azt elég egyszerű volt megérteni, hogy kisebb=jobb... még a tudatlanabb vásárlóknak is. A konkurencia átvette, és most egyszerűbb gyártástechnológiákkal beelőzték az Intelt, marketing szempontból meg ott az előny a kisebb nm miatt.

(#35) lezso6
Pontosan! :))

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#37) Fücsök007 válasza Egon (#34) üzenetére


Fücsök007
őstag

Erről már volt szó régebben, és saját magát szúrta tökön az inteles vezetés ezzel a lépéssel anno. Ha kb. 2-szeres növekedést céloznak csak meg, akkor sokkal jobb helyzetben lennének. Ennek fényében én nem várok ilyen drasztikus változást a 7nm-es leendő gyártósoruktól, mivel csillagászati áron nem fogják venni az asztali/mobil procikat, túl sokat meg már nem tökölhetnek a 7nm-el sem.

[ Szerkesztve ]

(#38) Kronos3000 válasza lezso6 (#15) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Brian Krzanich-ról már régebben olvastam az idevágó cikkeket,de kétlem hogy mindez egy ember műve lenne.Amennyiben mégis,ő csak a végrehejtó?Esetleg egy szimpla két bal kezes?Sok Helyen ezt olvastam.Akkor sem gondolom hogy akár rossz szándékkal,akár ostobaságból,csak rossz döntésekkel ezt egy ember nyakába lehet varrni.

Wasabi...

(#39) Cathulhu válasza hokuszpk (#33) üzenetére


Cathulhu
addikt

Szerintem inkabb magadat zavarod ossze. Azt mondod baj van a GloFo 7 nanojaval a Zen2-hoz, azert jon a Polaris 12-n. Erre mondom Zen2-t a TSMC (is) fogja gyartani. Erre mondod, hogy akkor miert nem a Polarist viszik 7-re. Erre mondom mert GloFo 12-re nem kell attervezni a chipet, mig 7-re mar at kellene. Nem tudom mi ebben a zavaros.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#40) Carlos Padre válasza Egon (#34) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Mennyiben segíti ez a tisztánlátást? Önmagában értelmezhetetlen számok. Te mit szűkszavú le belőlük? Csak a tisztánlátás végett.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#41) hokuszpk válasza Cathulhu (#39) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nem mondtam, hogy baj van, csak azt, hogy ha elerheto 7nm helyett 12-re tervez egy Polarist az AMD, akkor lehet, hogy nem lesz zokkenomentes.
A megjegyzesedet ugy ertelmeztem, hogy a Polarist fogja a TMSC gyartani, bar ha a Zen2 -t is, akkor megiscsak problema lesz a Glofo 7nm -el.
ha meg ket technologian keszul az uj Zen, akkor majd lehet ugy fogjuk vadaszni, mint anno a Malay Sandokan P2 -t, hogyaszondja Glofo Zen2 -t cserelnek rafizetessel TMSC Zen2 -re :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#42) Sinesol válasza lezso6 (#11) üzenetére


Sinesol
veterán

Messze van az még, hogy elhúzzon, most is épp csak fej-fej mellett vannak clock to clock, bár inkább még mindig az Intel erősebb valamivel, plusz jobban húzható. Ha találnak valami értelmes architekturális újitást, lehet kibekkelik 14 nanon is azt az 1-2 évet. Elég megnézni, hogy pl Vga-k terén is mekkora különbségek vannak azonos csíkszélességen is egy jó architektúra miatt.
Egyszóval várjuk ki a végét, egyelőre épp csak sikerült beérni a konkurrenciát erőben, árat vágni meg bármikor tud az intel is.

Ahhoz, hogy az AMD elhúzzon ahhoz az kéne, hogy jelentősen erősebb legyen, az meg még nincs meg egyelőre. Oké hogy árban alávág mostanában az Intelnek, de a mainstream felhasználásban elég a 4-6 mag, ott meg nincs akkora különbség hogy túl sokakat váltásra sarkalljon. A threadrippert persze nagy árelőnnyel adja, de kérdés, hogy ki vesz abból sokat? A nagy beruházásoknál szerintem nem indul túl nagy eséllyel árvágással együtt sem, a kisebb felhasználók meg nem váltják meg a világot.

[ Szerkesztve ]

(#43) lezso6 válasza Egon (#34) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Forrás? Vagy az nyilván véletlenül nincs? :D

Ez alapján pl az Intel 10 nm annyira nem jó.

Intel 10nm: 103 MTr/mm²
TSMC 7nm: 116.7 MTr/mm²
Glofo 7nm: 127.3 MTr/mm²

De 14 nm esetén durván vezet az Intel:

Intel 14nm: 43.5 MTr/mm²
TSMC 16m: 28.2 MTr/mm²
Glofo 14nm: 32.5 MTr/mm²

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#44) janeszgol válasza Egon (#34) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezt már én is linkeltem 1-2 hónapja. Én a HWSW-ről hoztam az infót. Igen itt hibázott az Intel. Még nem tudni, mekkora árat fizet érte és hogy megérte-e.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#45) Petykemano válasza Egon (#34) üzenetére


Petykemano
veterán

Ez pont annyit számít, mint a vegában a teraflopsok.😃

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#46) Petykemano válasza lezso6 (#43) üzenetére


Petykemano
veterán

ezt még nem törölte Oliverda a zen topikból.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#47) Petykemano válasza Depression (#12) üzenetére


Petykemano
veterán

Ha az Alterára gondolsz, azt az Intel felvásárolta. Persze a foundry biznisszel rántották be, ez stimmel. Volt termékbejelentés (Arria 10 GX FPGA ) még tavaly. De a felvásárlást követően ezzel már magát herélte az Intel. Ha erre kell gondolni, Értem, csak azt hittem, ezen kívül még kivégzett egy tech céget

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#48) lezso6 válasza Petykemano (#46) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

:R

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#49) Dandris


Dandris
tag

Abu, ugye ennek a hírnek nem az általad is lenézett wccftech az alapja? :))
Mert csak hasonló kaliberű oldalakon van fent. ;) reddit.com, fool.com

[link]

Azt mondtad meg nem erősített pletykákat nem hozol le, vagy ez csak akkor igaz ha nv/intel pozitív a hír?

Valószínű az jön, hogy megkérdezted, és neked mondták. Felmerült már bennem máskor is ezeknek a "forrásoknak" a megbízhatósága. Mert ugye azt is mondták neked, hogy az nvidia a gddr6 ramra a hynex-el szerződött. Aztán micron volt a napokban a képen. :DDD [link]

Gondolom ezeket nem "erősítette" meg egyik "forrásod" sem:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#50) Abu85 válasza Dandris (#49) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Saját forrásból dolgozom. Az Intel esetében mindig attól az embertől származnak ezek a hírek, aki másfél évvel korábban elárulta, hogy mi lesz az Intel Gen9-ben, lehoztuk, és az is lett.

Multi chip dolgokról nem is írtam a hírben. Szóba sem kerültek.

Egyébként az Intel útitervei elég sok területre eljutnak. Nagyon sok helyen szivárognak ki, szóval ha máshoz is eljutott az nem lenne meglepő. Csak az NV az, akinél a szivárgás nagyon korlátozott. Meg ugye a mostani NDA-val már azt is levédték, ha valaki véletlenül meg is szerzi az adatokat. Nem hozhatja nyilvánosságra, különben elbukja az NV termékek tesztelési lehetőségét. Még át sem veheti máshonnan a pletykát. Jogilag iszonyatosan levédték magukat.
Az AMD-t és az Intelt sokkal kevésbé érdekli, ha az információ kijut, ezért is küldik el több tucat partnerüknek az anyagokat. Ők ezeket nem kommentálják, de egyfajta sajtómegjelenésnek fogják fel. Az NV ezeket a sajtómegjelenéseket nagyon károsnak tartja, így küzdenek ellenük. Az újságírókat az új NDA-val nagyon szépen megfogják.

A GDDR6-os RAM-ra a Hynix mondta, hogy velük szerződött. Semmiféle forrásnak nem kellett megerősítenie. [link]

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.