Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nem_tom


nem_tom
őstag

Esetleg én gondolom rosszul?

(#2) Armahun


Armahun
addikt

Lovas nemzet a magyar, így mindig átesik a túloldalára.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#3) sz4blya válasza Armahun (#2) üzenetére


sz4blya
csendes tag

ez nem volt poén

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#4) nem_tom válasza Armahun (#2) üzenetére


nem_tom
őstag

:D Ez sajnos így van.

(#5) Mr X válasza sz4blya (#3) üzenetére


Mr X
veterán

De, az volt. :)

(#6) #51736960


#51736960
törölt tag

szvsz annak a készülékében van a hiba, aki az autómentes napon a lezárt belvároson keresztül próbál átmenni autóval...

amúgy, én egyetértek az autómentesség törekvésével, pedig van kocsim.

(#7) nem_tom válasza #51736960 (#6) üzenetére


nem_tom
őstag

Nos, akiknek kézenfekvőbb lett volna tömegközlekedéssel menni, annak tényleg azzal kellett volna. Nekünk viszont kocsival volt csak jó. Gondolom nem mi voltunk az egyetlenek.

Én is egyetértek, de ezt nem így kéne kivitelezni. Így csak még jobban szennyezték a várost.

(#8) DeFranco válasza sz4blya (#3) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerintem találó és vicces :) önironikus, de nem bántó.

(#9) hoffman_ válasza DeFranco (#8) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Osztom én is, nekem bejött.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10) keIdor válasza DeFranco (#8) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem is jó volt.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Milyen érdekes dolog. Eddig hülye voltam neked, mert elítéltem a város lezárását különféle rendezvények miatt. Most meg Te szitkozódsz? :((

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#12) nem_tom válasza JetiRulez (#11) üzenetére


nem_tom
őstag

Az más volt. Amiről Te beszélsz, az az egészséges életmódról szólt és nem a környezetszennyezésről.

(#13) sz4blya válasza DeFranco (#8) üzenetére


sz4blya
csendes tag

önironikus
a lovas nemzet nekem ezt, ezt, ezt, ezt és max ezt jelenti.
Kétlem, hogy ma lovas nemzetnek számítanánk, már nem kötekedésből :R Akkoriban jellemzően még volt becsülete a magyarnak és talán nem csinált ennyi fa'sságot, tehát nem kellene a kifejezésre semmilyen pejoratív értelmet húzni :R

[ Szerkesztve ]

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#14) Mr X válasza sz4blya (#13) üzenetére


Mr X
veterán

A nagy magyarkodásaid közepette hol hagytad a humorérzéked? Nem volt bántó, amit írt. Felesleges ugranod rá.

(#15) DeFranco válasza Mr X (#14) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Be is rakom aranyköpésnek...

(#16) Peethy


Peethy
őstag

Egyre inkább azt érzem, hogy az országban gyakorlatilag bárhol vezető pozícióban lévő emberek képtelenek rendszerekben gondolkozni. Szerintem ez a kommunizmus hagyatéka. Ilyenekkel akarunk környezettudatosak lenni? :F Na nemár. Mondjuk azzal kéne kezdeni, hogy csinálunk egy hatástanulmányt BP belvárosáról: hogyan tudnánk alternatívát nyújtani az autósok számára? De nem, a betiltás, az mindig megoldás. Remélem megélem, hogy ez a hozzáállás változik majd. :(

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#17) DeFranco válasza Peethy (#16) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ha nem lenne para-státusszimbólum az autóval járás, már nyernénk. Bp tömegközlekedése több mint kielégítő, ha a járatok számát és sűrűségét nézzük. Ettől függetlenül persze koszos-mocskos-büdös, ami nagy hátrány, de van egy nagyon jó alap.

Moszkvától Bosnyákig, Móricztól Határ útig körzeten belül 40, max 50 perc alatt ott vagy, ami kocsival vasárnap dél körül megverhető, értelmes időpontokban nem nagyon.

Kosz-mocsokra visszatérve: meg lehet nézni a metróvonalakat, ahol már a bejáratnál nézik a jegyed-bérleted. Elenyésző a csöves, elenyésző a buckalakó, és éppen ezért sokkal kevesebb a kosz, és napi 2x30 perc hering időszakot leszámítva még le is tudsz ülni.

Igen is életképes alternatíva lenne a tömegközlekedés, ha ki lehetne szűrni azt a réteget, aki jegyet amúgy sem vesz, csak koszol-rongál, és növeli a tumultust. Már ha nem zsebezik éppen.

(#18) Peethy válasza DeFranco (#17) üzenetére


Peethy
őstag

Én ezt nem is vonom kétségbe. Leginkább innen is a rendszert hiányolom, mégpedig azt, hogy az emberek értelmes módon rá legyenek szoktatva, idővel pedig kényszerítve a tömegközlekedés használatára.

A koszt pedig szerintem elég egyszerűen meg lehetne oldani: azt a pénzt, amit a katamaránok vásárlására fordítottak, inkább a buszok/metrókocsik/villamosok rendberakására kellett volna fordítani (a legalsó bekezdésben egy szakértő is erről beszél).

Az alap megvan, de a rendszer szerintem abszolút hiányzik belőle, leginkább hirtelen intézkedések vannak, de 4-6-8-10évre előre elkészített stratégiák nincsenek. Pedig ez kell egy vállalat/ország/közösség normális működéséhez szvsz.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#19) JetiRulez válasza Peethy (#18) üzenetére


JetiRulez
őstag

Azért a kényszeríteni már csak nem kéne. Akinek pl. lételeme a mindennapokban a jármű, mint apámnak munkája révén.

(#12) nem_tom
Veled meg természetesen most se tudom megértetni magamat, mint máskor sem. Volt nekünk valami másik vitánk valahol valamilyen másik témában itt a fórumon. Aztán leírtam veled kétszer is ugyanazt a kört, mire észrevettem, hogy talán nem is akarod elfogadni azt az álláspontot, amit helyesnek láttam. Emlékszem, hogy te irreális véleményen voltál arról a témáról. Tényleg nem emlékszem már mi volt az. De nem! Nem megyek bele megint. Itt fejeztem be.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#20) Peethy válasza JetiRulez (#19) üzenetére


Peethy
őstag

Nyilván aki számára nem lehet alternatíva a tömegközlekedés, azok számára más alternatíva kell. Ami viszont BPnél jóval nagyobb nyugati városokban működik, nem hiszem el, hogy nálunk idővel ne működhetne :)

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#21) JetiRulez válasza Peethy (#20) üzenetére


JetiRulez
őstag

Az alternatívát egy ilyen háromkerekes kis platós motorban (nem tudom mi a neve hivatalosan) láttam meg. Nem rossz ötlet.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.