Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Csak a szokásos :D :U

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2) energy4ever válasza Scholes9 (#1) üzenetére


energy4ever
addikt

Szerintem ez tenyleg karcsu, es egyalltalan nem mondhato szokasosnak. 10 egyedi gyarto, a tobbi referencia. :(

(#3) VGNGR


VGNGR
senior tag

"hazánknak viszont nem jutott egyetlen tesztkártya sem - egyelőre"
Fogalmazzunk úgy, hogy Ti nem kaptatok. Van olyan magyar youtuber, akinél már majd' egy hete ott van tesztelésre. :K

[ Szerkesztve ]

(#4) #45185024


#45185024
törölt tag

Tetszik a cím :) Hát nincs rajtuk nagy nyomáás az Amdtől ez biztos... :D és ez sajnos látszik is a kiadásban
Én azért megvárnám a helyetekben az MSI Gaming X-es custom kártyáját az stabil minőség.

(#5) Chrys_ válasza VGNGR (#3) üzenetére


Chrys_
addikt

Magyar forgalmazótól, vagy külföldről kapta? A PH! szerintem a hivatalos magyar forgalmazásra érti ezt.

(#6) Daywalker válasza Chrys_ (#5) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem, úgy értettem, ahogy ő is érti. Közbe leinformáltam a dolgokat és valóban, de más csatornáról kaphatták. Kummantós NVIDIA...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7) AxBattler


AxBattler
félisten

Hát, ebből a felhozatalból a Zotac rakott csk le értékelhetőt az asztalra, az az AMP Edition jónak tűnik, mint a 1070 Mini-jük. Elekeseredni viszont egy pillanatra sem kell:
MSI teases GeForce GTX 1080 Ti GAMING X

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Tudásban kb. a Titan X szintjét hozza +- pár %. Nem rossz, főleg, hogy a Titan X felébe kerül "csak".

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) Góliát


Góliát
senior tag

Az EVGA-nak elég ütős a felhozatala, szerintem. A GeForce GTX 1080 Ti FTW3 Gaming lenne az első három ventillátoros videókártyájuk, mert nem emékszem ilyenre tőlük!

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#10) Scholes9 válasza AxBattler (#7) üzenetére


Scholes9
nagyúr

1080 Ti-ből is tuti ezt az MSI Gaminget venném, ez a hűtés üt mindent kb, ami ezeken a kártyákon van :) :K

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#11) qantum


qantum
senior tag

Nekem bármelyik jó lenne. :)

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#12) gege547


gege547
tag

Kiadás előtt még egy részvényesi gyűlésen meg kell beszélni hogy hány RGB ledet rakjanak és hova a kártyákra. Nem lehet csak így ad-hoc módon ledek nélkül kiadogatni GÉMÖR dolgokat.

(#13) Fred23


Fred23
nagyúr

Kell egy kávé a hír után, mert majdnem elaludtam rajta! :D

(#14) AxBattler válasza Scholes9 (#10) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, és nincs is túlárazva, csak ITX-be ne akard tenni! ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15) ribizly


ribizly
veterán

Ez egy módfelett túlárazott kártya, ráadásul mindig döcög a kiadás.
Én "kipróbáltam" a GTX980 - GTX980Ti váltást, de nem érte meg.
A Ti mindig egy nagyon jó kártya, ám túlárazott, magas fogyasztású és teljesítményét tekintve csúcs-kártya, de nem éri meg megvenni, mert sokkal nagyobbat zuhan az ára a következő generáció megjelenésekor, mint bármelyik másik kártyának. Gyakorlatilag a 4K VR megjelenéséig csak annak éri meg beruháznia rá, akinek G-Sync nélküli 4K-s monitora van, mert minden más esetben "csak" a high-end életérzés lesz meg... ;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#16) #54625216 válasza ribizly (#15) üzenetére


#54625216
törölt tag

Feltéve, hogy csak játékban gondolkodsz. Én pl. erősen elcsábultam, hogy beruházok 2-3 db.-ra Octane rendereléshez, ha pedig valaki kihozna 1 slotos, aio vízhűtéses modelt, azzal minden vágyam teljesülne.
+1000 cuda core bőven megéri a felárat a 1080-hoz képest.
(Már csak olyan melót kellene szereznem, ami ki is termelné az árát. :DD )

(#17) ribizly válasza #54625216 (#16) üzenetére


ribizly
veterán

Na jó, azért azt lássuk be, hogy nem Te vagy a célcsoport. Aki ilyenben gondolkodott az már megvette a Titan X-eit, mert hiába van ebben ugyanannyi, meg olcsóbb is, de ott már nem ezen múlik a boldogság... :)
De azért jó tudni, hogy van aki nem csak gaming-re nézi ezeket a cuccokat. Mi is gondolkodtunk már rajta, hogy a fejlesztőinket meg a manager-eket meggyőzzük, hogy ebben lenne érdemes gondolkodni a high-end HP XEON CPU-s serverek helyett... :U

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#18) Bandi995


Bandi995
aktív tag

Nem túl combos eddig. Sebaj, nyilván ennek is idő kell.

(#19) ribizly válasza Bandi995 (#18) üzenetére


ribizly
veterán

Ahogyan leírtam: kétlem, hogy ezért fejvesztve rohannának az emberek. Még a custom kártyák sem tudnak majd akkora lukat ütni, mint a sima 1080 tette. Akkor volt ami eladja: 144+Hz, 4K, VR. Ezek a 1080-al révbe is értek kb. Aki persze nagyon nem bír magával (van ilyen haverom) az rászaladhat a 1080Ti-ra, de olyan sok értelme nincs.
Ezt gondolom a gyártók is látják. Nem hiszem, hogy elvárható a piactól, hogy 1 éven belül 2 ilyen drága kártyát tudjanak értékesíteni olyan mértékben, hogy minden gyártó olyan nagy mértékben részesülhessen.
Persze ne legyen igazam... :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#20) KAMELOT válasza ribizly (#19) üzenetére


KAMELOT
titán

4k-ra pont jó ez a 1080Ti.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#21) stratova válasza AxBattler (#7) üzenetére


stratova
veterán

Viszont nem hallom még ezt:

[ Szerkesztve ]

(#22) AxBattler válasza stratova (#21) üzenetére


AxBattler
félisten

Az már lecsengett brand, a GamingX most a nyerő!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23) stratova válasza AxBattler (#22) üzenetére


stratova
veterán

Hát nem tudom, mert pl. 980 Ti-ből volt Gaming és felette Lightning kártyájuk is.

(#24) AxBattler válasza stratova (#23) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, látom. Hát, nekem annyira nem hiányzik...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25) stratova válasza stratova (#23) üzenetére


stratova
veterán

Szemléltetésképp:
Gaming
Lightning

Nekem sem, csak megemlítettem, hogy igen jó a Gaming csak nem a TOP sorozatuk, ami egyébként enneke a kártyának/kategóriának jár.

[ Szerkesztve ]

(#26) #54625216 válasza ribizly (#17) üzenetére


#54625216
törölt tag

Mondjuk úgy, hogy nem _csak_ én vagyok a célcsoport. Az viszont elég egyértelmű trend, hogy egyre több nagy számításigényű feladatot terhelnek rá a GPU-kra. A grafikában ez az átállás már legalább 4-5 éve zajlik.
A TitanX és a Ti közötti árkülönbség pedig ebben a szegmensben is számít, ahol meg nem, ott a quadrokat veszik nem a Titant.
A Ti számomra legszimpatikusabb újítása (a több cuda mag mellett) egyébként a DVI port lehagyása, így nem kell ilyen szörnyűségeket elkövetni ha valaki GPU renderfarmot akar építeni: [link]

(#27) Puma K válasza stratova (#23) üzenetére


Puma K
veterán

Gondolom az Nvidia GPU Boost 3.0 tehetett keresztbe a Lightning-nak MSI-nél.

EVGA-nál sincs K|NGP|N top kártya, mint ahogy Asus-nál sincs Matrix és a többi gyártó maxi tuningos verziójú kártyáik.

BIOS-t nem lehet babrálni és a feszültséggel sem lehet variálni akár egy EVGA Precision vagy MSI Afterburner-ben a csúszka tologatásával.

GTX 970-980-980 Ti-nél még lehetett a referencia órajelekhez képest nagyjából +200/300Mhz-cet tuningolni (ha jól emlékszem) addig az 1070 és 1080-nál meg nagyjából 50-150Mhz-nél megáll a történet.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#28) pengwin válasza stratova (#25) üzenetére


pengwin
addikt

Az összes eddigi három slotos GTX 1080 tesztből ait Techpowerup-on olvastam az jött le, hogy igazából teljesen felesleges ekkora hűtés ezekre a kártyákra, mert nem is voltak halkabbak és hűvösebbek sem, mint a sima Gaming X hűtésű kártyák, ráadásul tuningban is ugyanazt tudták hozni.
Persze nagyon látványosak és masszívak, de hasznuk nem sok van.

Üdv, pengwin

(#29) stratova válasza pengwin (#28) üzenetére


stratova
veterán

Értem, jó ezt tudni, nem néztem utána. Nekem, nem fognak hiányozni. Csak meglepődtem, hogy ilyen már nincs a tier1-ben. Az én gépházamban (nem frissítettem még az adatlapom, Node 202) legfeljebb egy R9 Nanohoz hasonló hűtésű (vapor) és méretű kártya érezné jól magát.
A Zotac AMP! Extreme tesztre gondolsz ha jól sejtem.

[ Szerkesztve ]

(#30) pengwin válasza stratova (#29) üzenetére


pengwin
addikt

Meg volt 3 slotos Giga (Aorus Xtreme) és Palit (GameRock) is tesztelve. Aztán mindegyik kártyát visszafogta az alatta lévő GPU, mert már egy jó két slotos hűtés alatt is kifutja magát.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#31) Bandi995 válasza ribizly (#19) üzenetére


Bandi995
aktív tag

Nekem van haverom aki "rászalad" és én teljesen értelmesnek tartom ezt a kártyát, igenis van akinek nem kell titan, számozott kártyákat "szereti".

[ Szerkesztve ]

(#32) Góliát válasza pengwin (#30) üzenetére


Góliát
senior tag

Az aorus Xtreme kártyával szemezgettem, de megvárom a TI változatot.

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#33) pengwin válasza Góliát (#32) üzenetére


pengwin
addikt

Oké, hogy szemeztél vele, de minek? :D
Nézd meg azokat a teszteket, egy ilyen monstrum gyakorlatilag csak a helyet foglalja, és tipikusan jóval drágább, mint a sima hűtéssel szerelt kistestvérei.

Üdv, pengwin

(#34) leviske


leviske
veterán

Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy az ASUS-nak miért éri meg olcsón adni a Turbo variánst, ha ugyanazt tudja, mint a FE. :F

(#35) Dr. Akula válasza AxBattler (#7) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

1080 nemTi-ből ilyenem van, tényleg jó a hűtése, hangja. Hiányoltam is a cikkből, már azt hittem leszarják a Ti-t, vegyél alap FE-t ha nagyon akarsz, de hálistennek mégse.

(#36) carl18


carl18
addikt

Chh! Ez elég vér szegény lett! A fele legalább founders edidön :DDD! Van pár custom kártya is köztük ez örömmel látom. :) Azt hittem MSI a 980Ti után, ebből is kidob a piacra valami brutál kártyát. :))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#37) Televan74


Televan74
nagyúr

Tudják,hogy réteg termék! Egy szűk rétegé! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#38) Drizzt válasza pengwin (#28) üzenetére


Drizzt
nagyúr

GTX1080-ra lehet. De ez átlag terhelve 90 wattal többet fogaszt. Itt létkérdés lehet az extra hővezető felület.

I am having fun staying poor.

(#39) ribizly válasza Bandi995 (#31) üzenetére


ribizly
veterán

Nekem is van ilyen haverom. Egyből kettő is... :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#40) Baryka007


Baryka007
őstag

Talán kicsit off... De komolyan, annyira rossz hogy ezekre a vga-kra nem lehet vga kábelt dugni :DDD Tudoom, ki használna olyan monitort egy ilyen vga-hoz... De amikor szereltem össze egy GTX 1070 el felszerelt Z270 es gépet... Hát win telepítéshez monitort kellett kunyerálnom a szomszédból :DDD

(#41) Lord Dion


Lord Dion
csendes tag

Én már terveztem kosárba rakni a 1080-at, amikor láttam jön a Ti. A 1080 ára szépen ment le. Ha most valahol 250 környékén lehet kapni itthon a nagyobbik testvért, akkor lehet ő lesz a nyerő helyette. Nem rossz alternatíva szerintem. Jó kis MSI Gaming kiszerelésben. ^_^

(#42) GreatL válasza Lord Dion (#41) üzenetére


GreatL
őstag

Mindig ez van... jön az új kártya, jó szívvel már senki nem akar kisebbet - ha megteheti.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#43) #54625216 válasza Baryka007 (#40) üzenetére


#54625216
törölt tag

Mondjuk 7 dollárért veszel egy display port átalakítót. [link]

(#44) adler741


adler741
tag

Egyébbként ugyanazt a képminőséget produkálja ha ezzel az átalakítóval használja,mintha eredetileg dp porttal vagy hdmi-vel használja?

(#45) GreatL válasza adler741 (#44) üzenetére


GreatL
őstag

Szerintem nem. Egy 7 dolcsis átalakítóban igen egyszerű aktív elektronika lehet... gondolom hibázik vagy egyszerűsít ezerrel.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#46) zozoz1 válasza GreatL (#45) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Nem igazán. Van ilyen a cégnél és tök jól hozzák a kötelezőt.... :K

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#47) #54625216 válasza adler741 (#44) üzenetére


#54625216
törölt tag

Maga az analog vga önmagában többet ront a képminőségen, mint az átalakító, így aki mindenképpen analog vga-val akar használni egy 1080Ti-t az vagy szervizel és nem a képminőséget nézi, vagy rosszul költi a pénzét és előbb monitort kellene vennie és csak utána csúcskártyát.

(#48) Scholes9 válasza #54625216 (#47) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ennyi :K

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#49) RainyDagger


RainyDagger
újonc

Kezdetnek nem rossz! :C
Bár azt kell mondjam, hogy az 1060 és az 1070 tudása is erősen az átlag felhasználók igényei felett teljesítenek. Ez a kártya már csak hab a tortán.

Rainy.

(#50) Baryka007 válasza RainyDagger (#49) üzenetére


Baryka007
őstag

Az ismerősöm panaszkodott hogy az i7 6700k és GTX 1070 Strix OC alatt néha 55 fps re szaggat a GTA V.... :U :U :U :U :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.