Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Nem rossz. Az ár lesz itt a kérdés.
Itt egy video a miniről: [link]

[ Szerkesztve ]

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#2) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Egy col-t kellene még faragni, a sikert kovetően. És akkor még több rendelés folyhatna be nekik.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3) Draun01


Draun01
tag

Kár hogy a sima nyolcasba makró kamera került, lehetne valami hasznosabb.

Pixel 6a

(#4) roli543


roli543
őstag

Az a 12MP-es makró ugye egy szèles látó lesz? :F

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#5) novinyul válasza roli543 (#4) üzenetére


novinyul
veterán

Úgy lenne értelme :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#6) Noukoum


Noukoum
veterán

[link]

Vezeték nélküli töltés sincs úgy néz ki.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#7) Polarstar válasza Noukoum (#6) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez speciel nem igaz így!
Minden mobil tölthető vezeték nélkül mikroba téve. :R :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#8) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Kár hogy a "mini" csak két kamerát kap.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#9) GreenGoblin válasza MrPetya19 (#8) üzenetére


GreenGoblin
tag

3 van ugyanúgy mint a simán.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#10) roli543


roli543
őstag

2 kamera van rajta, egy 64Mpx-es egység és egy 12mp-es makro. A cikkben is írják :R

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#11) szekra


szekra
őstag

Hát ez valami nagyon ronda. :)

(#12) zkosaras


zkosaras
aktív tag

Az ötlet nagyon jó, szerintem sokan ellennének ~6"-on (többek között én is).
Viszont ezzel a speckóval biztos drága lesz, e mellett a kamera kiosztás is fura és még ronda is. Kár :O

(#13) GreenGoblin válasza zkosaras (#12) üzenetére


GreenGoblin
tag

Ha a korábbi árazásait nézzük az Asus-nak akkor nem lesz vészes az ára. Ja és sokszor akcióznak is.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#14) bordi10


bordi10
senior tag

FHD+ és csúcsmobil?! :W :W :W
Pedig vártam így viszont erre sem cserélem a mostani keszülékem, konkrétan nincs a piacon mire, ami legalább hozná az OP7pro szintjét így 2 év után :C mindnek keresztüllőtték a kijelzőjét :(((

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#15) janeszgol válasza bordi10 (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

Iden (es tavaly) divat a felbontas csokkentes. Szazezetig egyre tobb a HD+ felbontas, mig a felsoben a FHD+.

A mini lehetne 5 colos. XZ2c forever.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#16) Jozsist


Jozsist
csendes újonc

Remélem hogy a sztereó hangzást ki balanszolták ;)
Amúgy meg szimpatikus telók(nekem)

[ Szerkesztve ]

(#17) #16820480 válasza janeszgol (#15) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lehet, hogy kiderült senki nem lát különbsége a 400-500-600ppi között :)

Nekem inkább a kamerák downgrade-je fáj jobban. Normális három látószög helyett újra elkezdték (főleg a kínaiak) behozni a semmire kell makró meg dof modulokat :U

(#18) Segal


Segal
veterán

Akkor így végigolvasva a hozzászólásokat valami olyan kéne nektek ami kisebb mint 6 col, de inkább az öthöz közelítsen.
Nagyobb legyen a felbontás mint FullHD.
Mivel kijelző alatt legyen a kamera ezért OLED is legyen a kijelző (mert különben meg nem vízálló)
Legyen minimum 3 kamera hátul.
Gondolom valami bika akksi is, mert ha 5000 alattival érkezne abba is bele lehetne kötni.
Ne legyen benne csúcshardver mert akkor drága, de azért felsőkategóriás legyen.
Persze ha a 3 kamera belekerülne meg valami bika akksi akkor meg a vastagság lenne a gond... Mert ugye szép is legyen.
Tulajdonképpen akármit bejelenthetnek az úgysem lesz jó mert valamit elcsesznek...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#19) doooo válasza bordi10 (#14) üzenetére


doooo
veterán

Biztos másik piacot nézel, mert az, amelyiket én szoktam követni napi szinten, tele van (W)QHD+-os képernyőkkel... és amúgy is bőven elérték, és lehagyták az OP7 szintjét...

(#20) helixP válasza Segal (#18) üzenetére


helixP
nagyúr

Igen, nekem is ez a megfigyelésem.

"Csak 6 környékén legyen." Aztán: "Azért bemehetne 5,5-alá". De: "Igazából mindig is 5 coll volt az ideális". ;)

És persze tudjon mindent IS, mert bezzeg a "tepsik" tudják.

[ Szerkesztve ]

(#21) Sgr_A válasza Segal (#18) üzenetére


Sgr_A
addikt

Évek óta ez megy sokan akarnak kicsi telót, gyártanak aztán megy a sopánkodás hogy nem elég erős vagy kevesebb a kamera vagy kicsi az akku
én már ezt elengedtem nincs olyan telefon amilyen igények vannak
ha mindent belepakolnak akkor vagy nagy lesz a teló vagy kicsi az akku vagy ha minden jó akkor miért ilyen drága
ráadásul ezek a vágyak eu-s rétegigények ázsiában ahol az emberiség kb fele lakik a nagy telót szeretik
melyik az a hülye gyártó aki nem a milliárdos igényt hanem a pár milliósat akarja kielégíteni

[ Szerkesztve ]

(#23) fm15


fm15
csendes tag

"Télen nagyon hideg van,
nyáron nagyon meleg van,
soha nincs jó idő,
mindig esik az eső. " :DD

Tökéletes telefon nincs és talán sosem lesz. Kompakt telefont vártak sokan (pl. én is), itt van, de nem jó, mert ez, meg az. Valamit valamiért. Poco F3 bemutató alatt is kommentek: de fosch a kamera, meg ez, meg az. Valamit valamiért.

(#24) gery2123


gery2123
őstag

Nekem a "mini" bejön, ha nem vettem volna OP 8T akkor lehet beneveznék rá, de már megszoktam a méretet ☺️

-- PSN_ID: GerY2123

(#25) Lami66 válasza Segal (#18) üzenetére


Lami66
őstag

Aki követi valamennyire a mini kisebb telefonok híreit, mindegyiknél ez megy, hogy miért nem ez miért nem az. Aztán mindegyik kistelefonvágyó addig fanyalog míg végül vesz egy péklapátot, mert abban minden megvan amit akar, csak épp a kis méret nem...aztán keseregnek, hogy senki nem gyárt minit. Lásd Sony Compact sorozat. Az XZ2C szerintem zseniális készülék. Az eladásai mégis azt mutatják, hogy nem kell a compact telefon senkinek

(#26) pepe792 válasza roli543 (#10) üzenetére


pepe792
tag

3 kamera... 2 hátul, 1 elöl. A másikon ugyanígy, csak ha akarom elöl van a 3 vagy hátul.

(#27) Aljasvip válasza bordi10 (#14) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Nem is baj, hogy kisebb a felbontás, így nem fogyaszt annyit a kijelző (felbontással arányosan többet) és tovább bírja az akku.
Semmi szükség alap használathoz élesebb kijelzőre. Régen mondták hogy a VR-hoz kell, de az a kis számú felhasználó talál a piacon más telefont is.

(#28) DDA40X válasza GreenGoblin (#1) üzenetére


DDA40X
aktív tag

Fake.

Noukoum: :B Bocsi! Nem neked címeztem az előzőt!

(#29) csakany2001


csakany2001
senior tag

Zenfone 8 egész vállalható így hogy elég keskeny is.
Korrekt felszereltség és azért nem spóroltak az akkumulátorral sem.
Szerintem teljesen rendben van, persze lehetne kicsit kisebb mondjuk fél cm-vel...
Minden esetre 10 III mellett újabb opció, több mint a semmi. Bár szerintem ez nem lesz számomra megfizethető de jó hogy vannak kisebb telefonok is a piacon azért.
Viszont úgy látom nem akarnak 12 Mini méretű telefont kiadni normális akkumulátorral, szóval a tökéletes telefonra várni kell vagy álom marad.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#30) bordi10 válasza doooo (#19) üzenetére


bordi10
senior tag

??? Írjál már pls 1-2 példát, kíváncsi vagyok rohadtul, hogy Te milyen piacot nézel...

Olyat keress, amelyik kijelzője (qhd+) nincs átlőve, nincs semmilyen nocccs, se "belogó", se semmi :R

[ Szerkesztve ]

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#31) doooo válasza bordi10 (#30) üzenetére


doooo
veterán

Ja hogy neked a notch az igazi problémád, nem csak a felbontás... hát akkor egy darabig még nem lesz új mobilod.

(#32) Luck Dragon

Flip tetszene , szinte névjegye lett a Zenfone szériának.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#33) lecsokolbi válasza csakany2001 (#29) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Az a "baj", hogy az XZ1C-nknek semmi baja csak már nincs rá támogatás :) Engem lehet, hogy meg fog győzni és Karácsonykor meglepem magam.

Aki szerint sose volt olyan amiben minden meg van, amire egy compact mániás vágyik az vessen rá egy pillantást [erre] Csak az akarat hiányzik a gyártóból manapság...

- Mindenki hazudik! -

(#34) #16820480 válasza csakany2001 (#29) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hova férne el egy 12 Miniben nagyobb akksi? Talán ha kétszer olyan vaskos lenne, de ugye az akkunál azért gond lehet, ha nem széltében növeled, hanem vastagítod, és úgy akarnád gyorstölteni, mert a töltés során termelődő hő nem nagyon tudna hova menni a belsejéből. Mondjuk eleve nem nagyon lehetne manapság eladni szerintem egy 10mm-nél vastagabb telefont sem, nem hogy 15mm körülit, tök mindegy milyen kicsi széltében meg hosszában.

(#35) csakany2001 válasza lecsokolbi (#33) üzenetére


csakany2001
senior tag

Nálam már az üzemidő ami botrányos , de az a helyzet így is többet hoz mint egy SE2020 ezért sem bátorkodtam váltani...(3-4 óra SoT megvan még de azért így is fele mint fénykorában)
Meg persze elhasználódott rendesen, Jack kontakthibás, a hangszóró kicsit recsegős.
Egyelőre még a régi OS hátrányait nem érzékelem, most is elég fürge.
Én még várok vele 1 évet, mert hátha beesik a 10 III vagy a Zenfone 8 ára annyira hogy meg is tudom venni. IOS-re nem akarok váltani, meg fontos a bővíthetőség és a legalább 2 napos üzemidő.
Amúgy olyan jó telefonom még egyszer nem lesz mint ez, ezt már beláttam.

sheratan
Nekem mondjuk eleve nem gond ha kicsit vaskos, úgy is tok megy rá az meg vastagít rajta. Így kicsit több is nekem mint 10mm. Persze nem 4k-s telepre gondolok, egy 3000 körülivel már nagyon jó üzemidőt tudna futni.
A gyors töltéssel mondjuk valóban nem számoltam, azt a hőt is lehetne valamilyen szinten csökkenteni kisebb teljesítménnyel. Lehet valamelyest lassabb de cserébe hosszabb lenne az élettartama is, könnyebb is elvezetni.
Azzal tisztában vagyok hogy egy szűk réteg venne ilyen telefont, de 1-t azért összerakhatnának kisebb példányszámban akár...(XZ1C-ből ha nem is fogyott sok de 1-t sem találni a HA-n, ha mégis akkor azonnal veszik is szóval igény biztos lenne rá)

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#36) janeszgol válasza csakany2001 (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem egy X Compactom van. Eszméletlen jó kézben (és zsebben) tartani, hordani.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#37) Sgr_A válasza janeszgol (#36) üzenetére


Sgr_A
addikt

Neked hány telefonod van?

(#38) janeszgol válasza Sgr_A (#37) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem tudom. Sok. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#40) 7Heads Drago válasza #16820480 (#34) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez erős túlzás. A teljes telo méretéhez képest az akku elég picike. Pl az 12 minihez plusz 1mm nagyon sokat dobna az akku méreten és teljesen rendben lenne még a vastagsága is. Szerintem közel 50% nőne a kapacitása ezen esetben.
A melegedés meg pont ott nem tétel mivel alapból eléggé lassan tölt az egész. Illetve ezt nagyon jól lehet szabályozni szoftveresen.

Témához: Nekem tetszik a telo. Ha nem lesz benne szoftveres hiba és a kamera is értékelhető jó esélyei lesznek nálam.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#41) Button


Button
aktív tag

Kár, hogy belementek a lyukas játékba, a zenfone különlegessége pont a flip volt, szóval én a másiknak adtam volna valami kiegészítő nevet (ha már szükségét érezték megteremteni), de persze nem értek a marketinghez.
Szerencse, hogy a flip maradt így is, tetszik, ahogy az előző kettő is tetszett, a lyukas verzió nekem szóra sem érdemes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.