Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Alogonomus


Alogonomus
őstag

"A Vállalat minden országban, ahol üzleti tevékenységet folytat törvényesen, a helyi jogszabályoknak megfelelően működik."
Vagyis minden országban a helyi jogszabályokat követi. Kínában pedig a helyi jogszabályok nem igazodnak a nyugati jogszabályokhoz. Aki elmegy Hollandiába vagy az USA egyes államaiba legálisan drogozni, vagy Thaiföldre gyereklányokat hajkurászni, az az ottani törvényeket nem szegi meg, de attól még hazatérése után megbüntetik a külföldi viselkedése miatt.
Attól, hogy a Xiaomi nem a nyugati országokban szeg jogszabályt, hanem esetleg otthon Kínában végez a nyugati jogszabályok szerint törvénytelenséget, attól még bűnt követett el. Kenderesi cselekedete Koreában sem volt a magyar jogszabályok alapján bűn, mégis megbüntették Koreában.

(#102) #06658560 válasza RubbishBin (#95) üzenetére


#06658560
törölt tag

mondjuk Obama is marha nagyon bombáztatott. cserébe a szöszi Észak-Szíriában rengeteg szövetségest öletett meg a törökökkel a kivnoulásával.

(#103) Persie12 válasza Tschubi (#97) üzenetére


Persie12
aktív tag

Mindig van kivétel! ;)

iPhone 14 Pro Max - PlayStation 5 - Nintendo Switch Oled - TCL 50C805 - Harman/Kardon Onyx Studio 6

(#104) GreenGoblin válasza wintikek (#99) üzenetére


GreenGoblin
tag

Nálam egy Apple termékkel sem volt bajom pedig volt pár meg van is.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#105) Sanya válasza #06658560 (#88) üzenetére


Sanya
nagyúr

Taiwani cég. Ebben nehéz a kínai hadseregnek bármit szerezni.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#106) Lami66 válasza pocokmz (#81) üzenetére


Lami66
őstag

Persze volt más oka is, azok aztán tényleg differenciáltak. Sorolom (nem biztos hogy időrendben) de az utóbbi 10 évben ezekkel szembesültem, amikor akár iphone-t is vehettem volna.
Nem volt copy/paste (nem diplomához kellett volna)
Nem volt sd foglalat
Nem volt bluetooth fájlküldés
Nem volt Otg
Nem volt pc kapcsolat kábelen, csak itunes
Nem volt widget
Épp hülyének nézték a népet (rosszul fogod)
Nem volt dual sim
Nem volt amoled
Megint hülyének nézték a népet (azért lassítjuk, hogy neked jó legyen)
Hogy most éppen mi nincs, már nem is érdekel. Én mindent megkapok egy felső kategóriás droidban.

(#107) RubbishBin válasza #06658560 (#102) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Igen, Obama marha nagyon bombáztatott.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#108) wintikek válasza GreenGoblin (#104) üzenetére


wintikek
tag

Ezzel nincs is semmi gond.
Sőt mellékesen megemlítem, hosszas utánanézés után karácsonyi ajándékba ipadet vásároltam valakimnek idén.
Nem is jelentettem ki, hogy az apple termékek fabatkát sem érnek, hamar tönkremennek, csupán megosztottam az én személyes tapasztalataimat.
Ettől még lehet valaki másnak olyan tapasztalata, hogy az androidos telefonok hamar tönkremennek, az apple meg bírja n+ évig. Viszont tényként közölni, hogy "az alma az sose romlik el öt éven belül, bezzeg az android 2 év után kuka, aki ezt nem ismeri be az bolond", szerintem erős.
Nem kell általánosítani, nem minden fekete és fehér, ennyire szerettem volna rámutatni :)

(#110) Yeffy válasza GoldhandRent (#79) üzenetére


Yeffy
veterán

eleg gaz, ha ez tenyleg igaz :U

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#111) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Mindjárt új elnök lesz, és majd kiderül hogy folytatódik

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#112) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Befektetni nem akartam, de ha beledöglök is Xiaomim lesz :D mert vérfan vagyok...

Amúgy nem, de nem fogok ezért egy csomó jó terméket mellőzni az életemből, amikkel pl. kevesebbet kell otthon takarítással foglalkoznom, vagy pl. a mobiljaikat sem, amik hatékonyan végzik el a mindennapos feladatokat.

Értem, hogy van pro és kontra minden esetben, de azért a hatalmi harcok miatt ne a userek szívjanak...

És persze mindig felmerül, hogy Apple meg minden más. Nekem nem jön be az a szisztéma, nem áll a kezemre, és emiatt nem azt használom.

Anno Lenovoval kezdtem, csak az átment szarba, mert az egyre növekvő okospiacon nem találták a helyüket.

A Xiaominak is volt egy jó szar éve, kijöttek belőle szerencsére, azóta szerintem konstans növekvő pályán vannak. De a piac folyamatosan változik, és amelyik gyártó nem jól sakkozik gyorsan kispadra kerülhet.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#113) Noukoum válasza Graphics (#112) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem kell mellőznöd, meg tudod venni ugyanúgy csak amerikai lesz a gyártó. Meg persze 3x-szor annyiba fog kerülni, és fele olyan jó lesz kb. De legalább támogatod az amerikai demokráciát.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#114) Fritz Teufel válasza nevemfel (#74) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ugyan arról beszélünk: az új rezsimnél az új elnök új minisztereire utaltam.

Egyébként meg nem az "új elnök" dönt a dolgokról, nem véletlenül egy beteges sérült ember lett/lest az USA elnöke. Most a "nem létező világhatalom" közvetlenül beavatkozott a birodalmi politikába. Ez a vén jampi csak báb, ne ő fog diktálni. Teszi amit hátulról mondanak. Mint mondtam, a feladat most a birodalmi Amerika víz fölött tartása akár konfrontálódások által is. Szinte mérget vennék rá, hogy 4 éven belül megint hadba vonulnak... ha máshol nem, hát határokon belül. Nem kell hozzá sok, előbb-utóbb a keresztény-fehér ma még jó pozícióban lévő (nekik köszönhető a mai életünk színvonala és az emberiség jelenlegi intelligenciája) középosztály megelégel azt, hogy láthatóan meg akarják őket semmisíteni. Dögivel vásárolják a fegyvereket az amcsik és a németek is magánzóban...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#115) Ricardo válasza Lami66 (#106) üzenetére


Ricardo
félisten

Szép felsorolás.

Most úgy néz ki , hogy a MageSafe mágnesei okoznak problémát.

Leállíthatja a szívritmus-szabályozó működését az iPhone 12

(#116) beastars


beastars
tag

Sokkal előbb kellet volna. Obama óta megy a pangás szép lassan. Bár az is igaz a mostani elnök ( még) nem háboruzott ,ami az amcsi történelemben elég ritka. Vagy inkább fogalmazok így. Itt van a covid ügy. Egész Európa a kinaiakra szorult. Egy szaros maszkot nem voltunk képesek gyártani A mi drága hazánk különösen.. rájuk szorul.. igaz az is hogy Kína szép lassan átveszi a elsö helyet, ha az amcsik tovább szarakodnak.. mert lesz háború ez nem kétséges. Viszont abban esélye sincs Kínának egyedül. Ez is igaz..

(#117) Graphics válasza beastars (#116) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mondjuk az utóbbit, hogy mire alapozod ilyen biztosan... :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#118) INGJOKE válasza beastars (#116) üzenetére


INGJOKE
veterán

MO a rabok is meg minden jött ment maszkot csinál/csinált... :D

És mivel egy átlag magyar az egyszer használatos maszkot minimum 3 hónapig hordja, így simán el tudjuk látni az országot Kínától függetlenül. :)

[ Szerkesztve ]

(#119) Cassi válasza pocokmz (#81) üzenetére


Cassi
senior tag

Sokaknak ez csak választási lehetőség, nekem messze nem csak ez. Az Apple már jóval az iPhone előtt a legellenszenvesebb cégek egyike volt a sznob árazásával, a verseny mesterséges korlátozásával, az információ teljes lekorlátozásával. Maces géphez csak maces billentyűzet-egér-ram-monitor-akármi. Minden egyes termékükre és szolgáltatásukra igaz ez továbbra is.

(#120) RubbishBin válasza pocokmz (#81) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Nekem ugyan eddig csak három iPhone-om volt, de mindegyik másfél éven belül napi 3x töltős lett. Nem mertem vele hosszabb távra elindulni, mert 80-ról leugrott 50 százalékra, satöbbi. A kemény 4 fokos angol télben meg sokszor kikapcsolt a "hideg" miatt...
Cserébe a Samsungok addig mentek, amíg szét nem törtek. Azoknál meg mondjuk a képernyő szeretett beégni. Csili-vili technológiája volt a képernyőnek, csak kevesebb mint 1 év alatt kettőbe is beleégett a Youtube. Jelenleg egy olcsó Redmi Note 9s-t használok, és hiába voltak korábban flagship Samu meg Ájfónjaim, most érzem úgy hogy hazaértem.

[ Szerkesztve ]

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#121) beastars válasza INGJOKE (#118) üzenetére


beastars
tag

Ne a fidesz maszlagot ird. kinábol vettünk maszkot vetünk masz gyárto gépet, aztán vetünk jo drágan a szar kinai lélegeztetö gépeket. Ok ? Ezeket szorozd milliárdokal. És most itt tartunk... enyit hogy mi elátjuk magunkat

(#122) Graphics válasza beastars (#121) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Súgok a politika itt nagyon off... Ne is folytasd itt!

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#123) beastars válasza Graphics (#117) üzenetére


beastars
tag

Az amcsik a fegyverzetre annyit költenek mint együtesen a utána kövkezö országok együtt sem költenek, és szerinted mely országok következnek? Kina, orosz. 2. Légi fölény megint ott van. 3. Tengeri fölény szintén a amcsiknál van. 3. Amit senki nem nagyon hangoztatt hogy a kinaiak mikor is háboruztak utoljára?? Ha jol emlékszem a vietnámiak ellen de akkor sem nyertek. Amcsi gazdaság meg akkor fog igazán dübörögni. És a Natot mint haderöt most nem is irtam.

[ Szerkesztve ]

(#124) Boxi88 válasza beastars (#116) üzenetére


Boxi88
őstag

Magyar maszk. ;)

[ Szerkesztve ]

(#125) xhege válasza Cassi (#119) üzenetére


xhege
addikt

Ez sem fekete meg fehér. Zárt a rendszer? Igen az , DE: közel sem annyira mint egyesek hiszik. Az iPhone telefonomat egy régi Pebble Time Steel órával használom (tökéletes összhangban), Baseus lightning kábel vettem mert masszívabb mint a gyári, a gyorstöltőm Blitzwolf. IPadhoz Logitech egér és billentyűzet, Ugreen stylus. Barátom tökéletes elégedettséggel használja a droidos dolgait iPhone- on, úgymint Gmail, Google Drive, Google fotók, Google térkép, mert szerinte stabilabb mint a Samu S9-én volt. Szóvalt zártabb a rendszer, de azért na....

(#126) beastars válasza Boxi88 (#124) üzenetére


beastars
tag

Mint irtam kinátol vettünk masz gyártó gépet ,gépeket gyártó sorokat. Ok?? Mert mint a videobol azért kitünik nem egy ős öreg gyár ez, még érezni a friss festéket :O ja és Graphiics mi ez ha nem politika?? És lehet gondolkozni talán nekünk sem kellene a kinaiak seggét nyalni. Mindenáron. De ez csak az én véleményem

[ Szerkesztve ]

(#127) INGJOKE válasza xhege (#125) üzenetére


INGJOKE
veterán

Most egy céges telefonnal (I6) hívom naponta az ügyfeleket. Be van kapcsolva a ne zavarj mód, hogy ne tudjanak visszahívni, mert akkor nem haladnék sehova. Ugye erről jön egy jelzés a telefonra, hogy kerestek és jön egy sms is a szolgáltatótól. Az normális, hogy 2021-ben nem tudom a nap végén egybe kijelölni a 100 sms-t és kitörölni, csak olvasottnak jelölni? Megkérdeztem a főnököt is akinek egy I11 a céges és I12 a saját telefonja van,(mert ugye dualsimes, de neki egy voda és egy Telenor simje van... hagyok időt erre is...) hogy azon lehet-e egyszerre törölni, mert újabb rajta az ios. Remélem sejted a választ. :D

(#128) #40047616 válasza Alogonomus (#101) üzenetére


#40047616
törölt tag

Egy cikket vagy valami hivatalos infóról légyszi dobj már egy linket! Kiváncsi vagyok milyen jogszabályokat szegtek meg. Köszi előre is!

(#129) RubbishBin válasza INGJOKE (#127) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Az iPhone 6 alkalmatlan nagy forgalmú céges használatra. Fuvarszervezésben nekem napi 40-50 hívásom volt. Hirtelen kellett volna egy telefonszám, amivel pár nappal korábban beszéltem. Nem lehetett visszagörgetni odáig a híváslistát. :DDD Visszaadtam a telefont a főnöknek, és inkább a saját Androidomba raktam át a céges SIM-et.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#130) #06658560 válasza Sanya (#105) üzenetére


#06658560
törölt tag

Kínában gyárt. Plusz mindenféle áttétekkel nem olyan lehetetlen, éljenek az offshore cégek alapon.

(#131) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Végigolvastam ezt a rengeteg hozzászólást. :(
IOS vs. Droid
Apple vs. Xiaomi
...

Szerintem inkább annak kellene örülni, hogy van választási lehetőségünk és eldönthetjük, hogy mit teszünk be a kosarunkba, van egészséges verseny. Amennyiben az USA határozná meg, hogy mit vehetek európában, akkor Apple és IOS lenne és pont. Ez az irány nekem nem tetszik, szeretem, hogy van lehetőségem választani és ez jó. Tetszik, hogy van robotporszívóm, mert ki tudom fizetni és nem vagyok köteles az iRobot Corporation termékét választanom. Ide most még rengeteg terméket le tudnék írni, a végső konklúzió, hogy a Xiaomi elérhető áron kínál minőséget. A jövőképem is úgy néz ki, hogy megvan a lehetőségem a választásra. A nyugat egyszerűen nem tudja megemészteni, hogy Kína meghatározó tényező. Azt is el tudom fogadni, hogy vásároljuk nyugati termékeket, de számomra is elérhető legyen árban, a fizetésemhez mérten.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#132) velizare válasza Bog (#16) üzenetére


velizare
nagyúr

én a feléért is megcsináltam volna. ;]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#133) Noukoum válasza tranceplanet (#131) üzenetére


Noukoum
veterán

Amennyiben az USA határozná meg, hogy mit vehetek európában, akkor Apple és IOS lenne és pont.
Nem csak az apple eszközök élvezik az usa "türelmét". Azt meg jól láthatod, ha valami konkurenciát jelent akkor megy rá a tiltás.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#134) collecting


collecting
tag

Kevés.
Kína egész egyszerűen az emberiség, a globális gazdaság fejére nőtt, veszélyessé vált, természetes, hogy ilyen-olyan eszközökkel próbálják visszaszorítani őket, de egy-egy cég ellehetetlenítése csak csepp a tengerben, nemzeteken átívelő összehangolt szankciók kellenének, mert amíg az USA erősködik, addig az EU csak néhány országa offolja Kíná stb. addig gyökeres változások nem történnek...

(#135) xhege válasza INGJOKE (#127) üzenetére


xhege
addikt

Akkor neked az IOS nem jó. Ennyi. Sehol nem írtam, hogy hibátlan. Annyit írtam, hogy számomra jobb mint a droid, és felhívtam a figyelmet hogy nem fekete-fehér a kérdés.Droid fronton engem a MIUI- val lehet kikergetni a világból, de elfogadom hogy sokan meg szeretik, és nem akarom meggyőzni őket arról hogy szar. Nekem az, de másnak meg pont nem az. Egyébként meg ezek csak eszközök. Millió fontosabb dolog van ennél.

(#136) xhege válasza tranceplanet (#131) üzenetére


xhege
addikt

Egyetértünk legyen meg a választás lehetősége. Mindig ez a jó a vevőnek. Ha az USA-n múlna azért a Google sem halna éhen szerintem és nem lenne kötelező az IOS. :)

(#137) aquark válasza tranceplanet (#131) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

+1

(#138) Goxi


Goxi
tag

20as évek: hidegháború 2.0

(#139) tranceplanet válasza xhege (#136) üzenetére


tranceplanet
addikt

Tudtommal az antitröszt kivédésére jelenleg a google feldarabolására készülnek... A piacon az nem jó, ha túl sok minden egy kézben van. Az a jó nekünk, ha a piacon verseny van. Verseny van, akkor pedig fejlődés és innováció is van... az egész piacgazdaság mozgatórugója!

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#140) hroberto


hroberto
veterán

Addig fogja az USA húzgálni Kína bajszát, míg megunják, és kitiltanak pár amerikai cuccot a piacukról. :W

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#141) xhege válasza tranceplanet (#139) üzenetére


xhege
addikt

Igen egyetértek, de nyilván ha az USA-n múlna nem hagynák monopol helyzetbe az Apple-t és hagynák kimúlni a Google-t.

(#142) Yeffy válasza collecting (#134) üzenetére


Yeffy
veterán

+1

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#143) NemMo válasza INGJOKE (#127) üzenetére


NemMo
őstag

Pedig ki lehet jelölni több sms-t. Szerkesztés-több üzenet kiválasztása. Lehet kérdezned kellett volna a fórumban és akkor nem terjesztenél fals információkat

(#144) INGJOKE válasza NemMo (#143) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nincs ilyen gomb az I6-on. Szerkesztés-mind olvasotnak jelölve vagy valami ilyen van, de majd hétfőn ránézek csak miattad, hétvégén úgy is lesz rajta még egy csomó. :)

(#145) xhege válasza INGJOKE (#144) üzenetére


xhege
addikt

Nekem nem igazán van sok SMS a telefonomban, de megnéztem. IOS 14.3 alatt iPhone 11-en működik, amit NemMo fórumtárs irt. :K

(#146) Noukoum válasza xhege (#145) üzenetére


Noukoum
veterán

Nálam is működik. Valószínűleg régebbi ios fut a kolléga i6-ján :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#147) janeszgol válasza Fred23 (#56) üzenetére


janeszgol
félisten

Így leírva azért igaz ez. Most a Huawei kurzust hozott ide Magyarországra. Én ennek örülök. Új techonlógiák, versenyképes képzések. Azért a Huawei benne van a sűrűjében. [link]
Viszont az ideológiájukat tartsák meg, arra nem vagyok kíváncsi. Mi nem kínaiak vagyunk, ne is kezeljenek minket úgy. Más a történelmünk, más a kultúránk.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#148) INGJOKE válasza Noukoum (#146) üzenetére


INGJOKE
veterán

Azt hiszem a 12,5-s van rajta ha jól rémlik. :)

(#149) Noukoum válasza INGJOKE (#148) üzenetére


Noukoum
veterán

Ez egy nagy hátránya az ios-nek, nagyon lassan kap funkciókat az androidhoz képest.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#150) NemMo válasza INGJOKE (#148) üzenetére


NemMo
őstag

Azt az ios verziót nem ismerem én 13-nál szálltam be az iphone világába. Mea culpa :R :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.