Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) predakon


predakon
őstag

Túl jól ment az értékesítés, bekapcsolt az apple lobbi :(

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#2) Ricardo


Ricardo
félisten

Ennyit arról, hogy a Xiaomit nem fogják piszkálni, mer nem foglalkoznak hálózatépítéssel. :U

(#3) danielrevesz


danielrevesz
kezdő

Én nem bánom, hogy a kínai cégeket szankcionálják picit, csak basszus a többi telefon gyártó ezt fogná fel lehetőségként, ne pedig elkényelmesedne.
Én tényleg reménykedtem, hogy a Huawei kiesésvél kicsit az állóvíz felpzsdül, na majd a Nokia, na majd a Sony, esetleg a Samsung robbant, de hát... Talán a Sonynál látszik az igyekezet...
Az androidos piac paródiája önmagának, és most mégjobban beszűkül az egész ( persze nem biztos, de lehet, hogy teljesen bannolva lesz a Xiaomi is előbb utóbb). Mindenestre nem túl jó hír ez.
/Egyébként az Apple-nek szerintem nem konkurenciája a Xiaomi, teljesen más kategóriákban termelik a bevételük nagy részét. /

(#4) atike


atike
nagyúr

Na vajon megállnak itt, vagy durvítanak majd még...? :U

(#5) Ricardo válasza atike (#4) üzenetére


Ricardo
félisten

Szerinted?
Amikor a Huaweit elővették, már várható volt. Aztán jött a duma, hogy a Huaweeit csak az 5 G hálózat miatt vették elő, és a mobilrészlege csak járulékos veszteség. Most a Xiaomi jön.

(#6) Tschubi válasza danielrevesz (#3) üzenetére


Tschubi
tag

"Egyébként az Apple-nek szerintem nem konkurenciája a Xiaomi, teljesen más kategóriákban termelik a bevételük nagy részét. "
Szerintem a Mi 11 Pro már az a homokozó, ahol az IPhone is játszik. :R
És sajnos tényleg várható volt, hogy a Huawei után ők jönnek.

(#7) #40047616


#40047616
törölt tag

Mindeközben az almánál meg a samunál már hűtik a pezsgőt. :F

(#8) joey04 válasza predakon (#1) üzenetére


joey04
titán

:DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) GreenGoblin válasza atike (#4) üzenetére


GreenGoblin
tag

Következő majd OnePlus, Oppo lesznek.
:DDD

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#10) judas13


judas13
addikt

Hogy lehetett tudni.
A lázító, hivatali kötelességszegő még bemutat egyet, mielőtt végleg a történelem szemétdombjára kerül....persze ebben a maradék pár napban sorra kerülhetnek még mások is, pld HMD Global felkészül!
Reméljük az új vezetés ezt is alapjaiban fogja majd átértékelni mint annyi minden mást az elkövetkező időszakban.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#11) Sys85 válasza Tschubi (#6) üzenetére


Sys85
veterán

Ha ne adj isten kilövik a Xiaomit is ki lesz a következő célpont?BBK?
Oppo,Vivo,Oneplus,Realme...
2 szereplősre szűkítik a piacot,az meg nekünk vevőknek sose jó!
A Sony-t,LG-t,Nokiát nem számítom a jelentős piaci szereplők közé,az eladásaik csepp a tengerben.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#12) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha még sokáig trumpi maradt volna az elnők, a pelenkagyártokról is kiderült volna, h összeszűrik a levet a hadsereggel. :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#13) pocokmz válasza Tschubi (#6) üzenetére


pocokmz
csendes tag

Amerikában nincs sziamiau, szóval az a piac nem számít. Kínában lehet konkurensek, de azt meg nem egy ilyen szaknció fogja megváltoztatni mert arra nincs hatással, sőt ha jól tudom a huawei botrány inkább hátráltatta az applet kínában.
Europában megint csak nem mutatsz nekem embert aki ilyen dilemmában lenne. Az vesz iphonet aki használni akarja a telefonját meg instagramozni. Az vesz csúcs androidot aki techmániás és szeretné méregetné a férfiasságát.

Ezt meg hogy ezeket a szankciókat az Apple védelmére hozzák :D Persze

Lehet csak tényleg nem szimpi egyes helyeken hogy összedolgoznak a kínai hadsereggel, meg sumákban megy sokminden. Sok embernek elképzelhetetlen hogy tényleg vannak itt biztonságtechnikai aggályok a kínai gyártókkal. Valami oka azért csak van hogy ezek a gyártók a mobilpiacra törnek be nem pedig a száz másik elektronikai cikk piacára... (persze tudom, a mobilpiac új, bővül stb de akkor is)

(#14) andor80 válasza pocokmz (#13) üzenetére


andor80
senior tag

" Az vesz iphonet aki használni akarja a telefonját meg instagramozni."

"Az vesz csúcs androidot aki techmániás és szeretné méregetné a férfiasságát."

Jobb lett volna ha csendes tag maradsz.
Ekkora butaságot sarkított végleges kijelentést régen láttam..

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#15) Tschubi válasza pocokmz (#13) üzenetére


Tschubi
tag

"Europában megint csak nem mutatsz nekem embert aki ilyen dilemmában lenne. Az vesz iphonet aki használni akarja a telefonját meg instagramozni. Az vesz csúcs androidot aki techmániás és szeretné méregetné a férfiasságát."
Ezzel mondjuk nem értek egyet, de hát nem vagyunk egyformák.
Lehet, sőt szerintem is úgy van, hogy a csúnya kínai cégek összedolgoznak a csúnya kínai állambácsival. De remélem azt te sem gondolod, hogy Amerikában minden tech cég makulátlan. :R

(#16) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

ápdét: a Xaomi kiadott egy nyilatkozatot, benne van a cikk végén. Nem mintha ettől okosabbak lennénk, mert természetesen tagadnak mindent (mi mást csinálnának? ismernék el, hogy robotporszívókkal ijesztgetik a kínai katonák az ujgurokat?), szóval ezt pont meg tudtam volna írni helyettük (csak kiszámláztam volna egy látható összeget).

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#17) atike válasza pocokmz (#13) üzenetére


atike
nagyúr

"Az vesz iphonet aki használni akarja a telefonját meg instagramozni. Az vesz csúcs androidot aki techmániás és szeretné méregetné a férfiasságát."

:DDD

Nekem is ez a rész tetszik... :D

Érdekes meglátás.

És egyben szerintem is elég nagy butaság.

(#18) Segal


Segal
veterán

Ez rövid távon nyereség lehet Amerikának, de hosszú távon ebből nagyon sz*rul fog kijönni.
Ha összefognak a Kínai mobilgyártók (pl a Harmony OS-re) akkor hosszabb távon konkurenciája lehet az Androidnak.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#19) Persie12 válasza Tschubi (#6) üzenetére


Persie12
aktív tag

Az iPhone-nak senki nem állít és jelent konkurenciát. Sem globális sem lokális szinten véleményem szerint,függetlenül attól hogy más is tud nagyon komoly telefont gyártani és zsíros árcédulát rakni a készüléke mellé, ettől az még nem Apple. Lehetne a legújjabb telefon egy 8 bit-es tégla (nyilván most szarkasztikus vagyok picit), és a droid vonal meg onthatná magából a legnagyobb vívmányokat akkor sem. Erre a magyarázat annyiból áll hogy az iPhone az Apple termék. Az Apple termék az jó, divat, mindeki aki menő annak az van, szimbólikus jelentősségel bír a mai társadalomban, és ezen egy generáció nőtt fel. Apple-ék pedig ezzel nagyon is tisztában vannak és szépen meg is lovagolják az őrületet. Teszem hozzá mindeki, köztük én is ezt tenném. Nézz meg egy kamaszt az Instagramon vagy vloggert vagy influencer-t milyen telefon van a kezében, és máris megérted az irományomat. Amíg közösségi média ezt nyomja addig nincs mitől félni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max - PlayStation 5 - Nintendo Switch Oled - TCL 50C805 - Harman/Kardon Onyx Studio 6

(#20) GreenGoblin válasza Persie12 (#19) üzenetére


GreenGoblin
tag

Az Apple termék az jó, divat, mindeki aki menő annak az van, szimbólikus jelentősségel bír a mai társadalomban

Na itt a baj, hogy sok ember itt még így tekint az Apple-re, holott ez már rég a múlt.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#21) xhege válasza pocokmz (#13) üzenetére


xhege
addikt

Én korábban felső kategóriás android telefonokat vettem. Miután ezzel elég nagyra növeltem a férfiasságom váltottam iPhonera, mert már csak használni akarom a telefont. Insta profilom még nincs.... :U :D :D :D .

(#22) Schuler888 válasza judas13 (#10) üzenetére


Schuler888
senior tag

"HMD Global felkészül"
Igen valoszinu... :DDD :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#23) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Pont azon gondolkodtam én is mikor jön a többi sikeres kínai cég a huawei után. Főleg, h mostanában elég jó kis telefonokat gyárt a sziaomi, úgy láttam. Ha majd váltanom kéne akkor ők lettek volna az egyik kiszemelt a oneplus mellett. Mondjuk azért nem féltem őket csak megint a felhasználók fognak szívni ha mondjuk kötelezően le kell majd mondaniuk az androidról stb. Ez főleg akkor tud szar lenni ha az ember nem 1-2 évre tervez a telefonnal hanem próbálna többre is. P30pro-m van és nem tervezem a cserét jó ideig, viszont az androidhoz ragaszkodom. Apple-t meg soha többé az életben.

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#24) Ricardo válasza pocokmz (#13) üzenetére


Ricardo
félisten

"Valami oka azért csak van hogy ezek a gyártók a mobilpiacra törnek be nem pedig a száz másik elektronikai cikk piacára... "

Kicsit nézz utána a xiaomi termékeknek. ;)

(#25) Persie12 válasza GreenGoblin (#20) üzenetére


Persie12
aktív tag

Baj vagy nem baj, attól függetlenül a jelenség létezik és valóságos. Például karácsonyi fotózásnál az asszony azt mondta ne az én telefonommal csináljunk képet, mert nem csinál jó képet (Huawei mate 10 pro), hanem az övével (iPhone 7), mert az iPhone csinálja a legjobb képeket. Ha nekem egy Huawei Mate 40 Pro húzná a zsebem, neki meg egy iPhone 6, akkor is ezt mondta volna hiába tudod te mint hozzaértő hogy nem egy liga a kettő, csak azért mert iPhone. Hiába van a két telefon között 6 év. Az emberekkel ez be lett kajáltatva minden fajta felületen. Erről ennyit. :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max - PlayStation 5 - Nintendo Switch Oled - TCL 50C805 - Harman/Kardon Onyx Studio 6

(#26) Ricardo válasza Persie12 (#25) üzenetére


Ricardo
félisten

Azért kattintottam volna vele párat, csak hogy lássa :DDD

(#27) altecsóka


altecsóka
tag

A zusa piaca az Apple ,Samu,Lg,Lenovomotorola kezében van(45%,25,%,15%,5% a 10% resztli a többi kinaié)
Nem egészen értem a dolgot,legfeljebb a trendbe illeszkedik,a Xiaomi nem igazán az USA-ban nyomul.

DIN 14 040

(#28) Persie12 válasza Ricardo (#26) üzenetére


Persie12
aktív tag

Felesleges mint kútba a víz! :D

iPhone 14 Pro Max - PlayStation 5 - Nintendo Switch Oled - TCL 50C805 - Harman/Kardon Onyx Studio 6

(#29) #40047616 válasza pocokmz (#13) üzenetére


#40047616
törölt tag

Kicsit sok akciófilmet nézel nem? :W A légből kapott összeesküvés elméleted helyett inkább linkelj egy cikket amiben hivatalos bizonyítékok vannak erre. Nem mondom hogy nincs de már páran kezdenek átesni a ló túloldalára ezzel a sok légbőlkapott agymenéssel.

[ Szerkesztve ]

(#30) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Érdemes volna kiütni ehhez hasonló módon a Google-t is vagy a Dell-t, hiszen ők is katonai beszállítók. Számunkra európaiakra az USA éppen olyan biztonsági fenyegetés mint mondjuk Kína... per pillanat nagyságrendekkel komolyabb. Milyen szövetséges az, aki lehallgat, beleavatkozik a másik belügyeibe?! A birodalmi USA éppen hanyatlóban van és felkészül Kína. Nyilván a birodalom kapálózik ahogyan csak tud, a ki nem kerülhető végzete ellen. Trump érthető módon menteni akarta a menthetőt azzal, hogy legalább az USA mint mondvacsinált nemzetállam fennmaradjon. Tökéletlenül és durr bele módon mint ahogyan a személyiségéből adódik. Butaság lenne azt gondolni, hogy az új rezsim majd nem folytatja ezt a politikát. A demokrata rezsim éppen a birodalmi Amerika képviselőre. Én inkább óvatos de fokozódó konfrontációra számítok. Nyilván nem fognak megállni a Xiaomi-nál. A kínaiak éppen felvásárolják Afrikát, amit könnyen és olcsón meg is tudnak tenni, hiszen Európa és az USA is régóta leszarja azt a kontinenst. A kínaiak nem hülyék, sorra nyitják a bányákat, bérlik a kikötőket és gyárakat építenek. Lehet felfújni a pofát és durcáskodni, de a kínai nem hülye... megoldja. Egyénként meg messze nem is olyan expanzív és konfrontatív mint a "Nemlétező Birodalom". A pofonra mindenki válaszol...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#31) xhege válasza Persie12 (#25) üzenetére


xhege
addikt

Azért tegyük hozzá azt is, hogy bár sok igazság van abban amit írtál, de mindezek mellett az Apple jó telefonokat is csinál. Én hosszú évek droidozása után (Xiaomi Mi 8, P30 Pro, Galaxy Note 10+, Pixel 4 XL, OnePlus 7t többek között) találtam meg a számításom az iPhone -ban. Nem akarok vallási háborút kirobbantani ezzel, csak gondoltam leírom, hogy a sznobokon és a rajoskodó gangszta gyerekeken túl is sokan használják elégedetten az Apple telefonjait.

(#32) GreenGoblin válasza Fritz Teufel (#30) üzenetére


GreenGoblin
tag

Ezt jól megfogalmaztad.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#33) janeszgol válasza Fritz Teufel (#30) üzenetére


janeszgol
félisten

+1

(#34) Telda


Telda
addikt

A Huawei esetéből tanulva, szerintem számítottak ők erre, hogy ez a nagyra nőtt csecsemő utolsó leheletéből vergődik még egyet. Csak nehogy az utódja még "jobb" legyen.

(#35) GreatL válasza andor80 (#14) üzenetére


GreatL
őstag

Óriási hülyeség. Még az ellenkezője sem igaz annak amit leírtál.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#36) Fred23


Fred23
nagyúr

Én örülök, hogy az USA segít dönteni a potenciális befektetőknek, ha már önerőből nem egyértelmű a helyes irány.
Remélem, Biden se változtat ezen a kormányzati hozzáálláson!

Amúgy ja, a vásárlóknak ez nem a legjobb rövid távon, de tágabb kontextusban nézve szerintem a Nyugat nyer azzal, ha Kínát sikerül meggyengíteni.

(#37) Yeffy


Yeffy
veterán

ez van.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#38) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

Ha az USA nagyon szívózik, és kizárja a legnagyobb Kínai szereplőket, akkor azok összefogva szerintem már meg tudják csinálni a saját ARM és Google verő technológiájukat.
Az Apple ugyanúgy kémkedik, mint a Windows, de ezt a "demokrácia" nevében.

Decepticon +1
Fred23 -1

[ Szerkesztve ]

(#39) Persie12 válasza xhege (#31) üzenetére


Persie12
aktív tag

Kedves barátom, senki nem vitatja hogy az Apple jó telefonokat gyárt, sőt nagyon is jókat! Én a társadalomra gyakorolt hatását fejtegettem és leírtam a véleményem. 8 éve fejeztem be a közepiskolát és már az előtt is (14-18 éves korom között) bőven meg lehetett figyelni ezt a jelenséget. Ha az egyik csaj bejött az apuci pénzén vásárolt aktuális iPhone-nal mindenki ment bekapni a hölgy nemlétező férfiasságát hogy milyen menő már meg ez ilyeneket tud,azta kutya fáját. Én ezzel nem fikázni és lealacsonyítani akartam bárkit vagy bármit is, és tudom hogy létezik komoly oldala is a "kultusznak". Remélem így jók leszünk! És én sem akarok vallási háborút indítani, mert mindeki tudja hogy a PlayStation jobb mint az Xbox! :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max - PlayStation 5 - Nintendo Switch Oled - TCL 50C805 - Harman/Kardon Onyx Studio 6

(#40) janeszgol válasza GreatL (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

Ő idézett.

(#41) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Szerencsére trampli megy nyugdíjba aztán ezek el fognak csitulni. Ők is tudják, hogy nem ez a megoldás erre. Amíg sd proci és amcsi alkatrészeket használhat a xiaomi addig rohadtul mindegy milyen listára teszik fel őket. Nálam pl kedvenc listán vannak, de ettől nektek nem lesz jobb... :D

(#42) pusszycat válasza Fred23 (#36) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Korán örülsz, Biden nem rasszista igy első dolga lesz visszacsinálni a hülyeségeket. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#43) #95462144


#95462144
törölt tag

#42pusszycat

Ez óriási tévedés, a geopolitikai látásmódja még keményebb Bidennek, mint Trumpnak volt, itt nem lesz változás ezen a téren ez 100%...

[ Szerkesztve ]

(#44) esoember


esoember
csendes tag

Kicsit már itt is ideológiai harc kezd kialakulni, mint a politikában USA vs Kína, (Kelet vs nyugat)! Nem jó ez így. Én speciel kicsit mindkét oldal érveit megértem, de nem kell nagy konteó hívőnek lenni ahhoz, hogy belássuk, a kínai állam (hadsereg) erősen belefolyik a gazdaság minden szegletébe, sőt, elég megnézni, hogy mi lett a leggazdagabb kínaival, Jack Ma-val, az Alibaba alapítójával, aki picit beszólogatott a Kínai kommunista Pártnak: eléggé eltüntették (finoman fogalmazva)! Na mindebből azt akartam kihozni, hogy az amerikai gazdasági érdekeket is nyilván figyelve hozhatták meg ezt a döntést, de úgy, hogy azért meglehetett rá az okuk biztonságtechnikai szempontból is!

(#45) altecsóka válasza Fritz Teufel (#30) üzenetére


altecsóka
tag

Te is inkább tartoznál szived szerint a putyini vagy han
birodalomhoz.
Lelked rajta.
Az USA még mindig a kisebbik sz@r hozzájuk képest ,trumpostól-bidenestől.
Majd jön még a duma a halódó nyugatról...meg a hasonlók :)
Neked az USA "rezsim" bezzeg Putyinsztán+Kina a demokrácia csúcsa .

DIN 14 040

(#46) atikó


atikó
őstag

még most katonai lista aztán meg teljes elzásár jö nteljesen. érdekes!

(#47) juuzer


juuzer
addikt

Elkezdődött. :D

Tim bácsi ment egy kicsit sírni Biden bácsihoz. Most már a fillérb*szásnak is vége lesz nemsokára. :( :DDD

Vamos a la playa.

(#48) janeszgol válasza altecsóka (#45) üzenetére


janeszgol
félisten

U facom, már megint a hol akarsz élni. Ne. Engem ezzel lehet a sírba kergetni.

(#49) Noukoum


Noukoum
veterán

Ha annyi ezresem lenne ahányszor megkaptam hogy “hülye vagy, ennek semmi köze az applehöz csak a hálózatokhoz”.
Pontosan a Xiaomi-t nem fogják “bántani”, ahogy ezek a nagy fórumozók megmondták szintén. Persze többségük ide sem mer írni, mert ugye az embernek mindig igaza van..

Nem tudom ki lepődik meg ezen amúgy, nem a demokrácia a lényeg hanem hogy usa diktáljon. Ez eddig is így volt.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#50) Schuler888 válasza altecsóka (#45) üzenetére


Schuler888
senior tag

En ugy latom vannak itt boven akiknek majd be lehet adatni a kinai vakcinat is, ami millios tetelben elerheto :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.