Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ForRedGlory válasza #65577472 (#45) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Marques Brownlee említette a színtorzulást: [link]

(#52) K82 válasza tovgab (#43) üzenetére


K82
őstag

Csak pontosításképpen: a Power Delivery a szabvány, minden más az azt előállító/kifejlesztő cég találmánya/terméke. PD-t használ pont ezért a Google és az Apple is (és milyen jó is volt h az iPhone-hoz nem kellett csilliárdokért megvenni a 18W-os töltőfejet, jó volt hozzá a Pixelek töltője, pedig hardveresen messze vannak mint Makó Jeruzsálemtől); a Qualcomm Quickcharge töltése is a 4-es verziószámmal ért össze a PD szabvánnyal, a QC gyk. "megtanult" PD-ül - plusz ami QC4-et használ, a PD-n felül részesül a QC által nyújtott pluszból (már ha van ilyen).

bollokcs80: este kipróbálom a PD-s töltővel a 7T-t, de úgy emlékszem azzal már megy a 18W.

Pixel / OnePlus Pad

(#53) #65577472 válasza ForRedGlory (#51) üzenetére


#65577472
törölt tag

Köszi a linket, nem néztem még a 8T-ről hands-on videót.

(#54) ghiottone válasza ForRedGlory (#51) üzenetére


ghiottone
nagyúr

+ Barkin: igen, erre gondoltam én is.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#55) bollokcs80 válasza K82 (#52) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én kipróbáltam két másik töltővel is, mindkettő jóval gyengébb volt mint a sajátja (23W): [kép]

18W-os Blitzwolf PD töltő + 3 amperes Blitzwolf kábel (7.8W): [kép]

Huawei SuperCharge töltő + gyári kábel (5.9W): [kép]

24%-os töltöttségről indultam, csak 1-2 percig néztem őket, nem biztos hogy így a legprecízebb.

Kíváncsi vagyok, neked mi jön ki.

B.Cs.

(#56) berek21


berek21
senior tag

Ahogy elnézem, nem bízzák a véletlenre.

LG Velvet eladó!

(#57) Drp81


Drp81
aktív tag

Jól néz ki a 8T. De miért mindig nálunk a legdrágább minden?

#58 AS:
Én igazából ezt nem értem:
"667 euróért lehet hazánkba rendelni (242 ezer forint), 12/256-os kiszerelésben pedig 778 euróért (282 ezer forint), ami feláras más EU-s piac 600/700 eurós árához képest"

[ Szerkesztve ]

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#58) AS válasza Drp81 (#57) üzenetére


AS
félisten

Magas áfa

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#59) Th3Ac3 válasza ghiottone (#9) üzenetére


Th3Ac3
aktív tag

Pontosan így van ahogy írtad, a fejlődés messze nem olyan markáns hogy bármilyen szinten elgondolkodtasson a 7T-m cseréjén (egyébként sem régen vettem).

(#60) K82 válasza AS (#58) üzenetére


K82
őstag

Külföldről kapod, semmit nem adózik sztem itthon az eladott telefonok után. Látott már vki nemhogy áfás, hanem sima, OP által kiállított számlát? ;]

Pixel / OnePlus Pad

(#61) enginev3.0 válasza Drp81 (#57) üzenetére


enginev3.0
félisten

Magas fizetések

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#62) Rick4 válasza Drp81 (#57) üzenetére


Rick4
félisten

Azért, mert az össz gazdasághoz képest nagyarányú feketegazdaságból szerzett pénz a fogyasztás során befizetett áfa tartalom formájában a költségvetésbe áramlik, aki viszont dolgozik, az adók formájában jóval kevesebbet fizet be, támogatások formájában jóval többet kap vissza.
Emellé társul az, hogy egy ideje külföldi webáruházak a címzettnek megfelelő áfát kell felszámítsanak, kiszámlázzanak, vagyis hiába rendelsz német- angol, spanyol webáruházból, a német címre küldött termékhez képest más lesz a termék ára.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#63) Rick4 válasza *Mukeey* (#34) üzenetére


Rick4
félisten

Jól eltalálták, hogy nincs benne fizikai proximity szenzor, ezért telefonhívás közben nekifog felnyitogatni, a fókuszproblémákról ne is beszéljünk....
Annál még a 6-os is jobban öszerakott készülék volt, ami a maga idejében mindent tudott, és mondhatni mindent jól tudott.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#64) K82 válasza bollokcs80 (#55) üzenetére


K82
őstag

És rosszul emlékeztem, egyedül a 7 Pro tudta eddig a PD-t, abból is csak az 5V/3A-t. Nekem egy BW-S11 van valamint a Pixelek 18W-os gyári töltőfeje (rögtön kettő is, egy US és egy EU dugós), kábelből van Blitzwolf, Anker és a Google-félék. Az értékek hasonlóak, C-s kábellel nem ment 2100 mA fölé a töltőáram, P4XL-en ugyanezekkel 3300-3400 mA a max.

Ennek fényében örvendetes h meglépték a 8T-nél végre a normális PD támogatást. Nem fog kelleni még egy külön Warp töltő és kábel, egy combosabb PD is elég lesz.

Pixel / OnePlus Pad

(#65) bollokcs80 válasza K82 (#64) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Köszi, akkor egyre jutottunk. Én csak azért aggódom, hogyha az eredeti töltő vagy kábel elveszik/elromlik, akkor fújhatja az ember..... :U

B.Cs.

(#66) *Mukeey* válasza Rick4 (#63) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Hát én nem tudom...Volt 6t-m, a 7pro mindenben más szint sztem...
Persze vannak gyengéi, de melyik készülék tökéletes?

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#67) Shyciii válasza ForRedGlory (#44) üzenetére


Shyciii
veterán

8-as szériában van a piac egyik legjobb kijelzője...

https://www.displaymate.com/OnePlus_8_ShootOut_1S.htm
https://www.androidauthority.com/oneplus-8-pro-display-test-1103787/
https://www.xda-developers.com/oneplus-8-pro-display-analysis-premium-hardware-at-a-cost/ (még itt sem említik szarnak, pedig a csóka kifejezetten grafikus szemszögből nézi, tehát többet lát, mint te vagy én...)

(#68) ForRedGlory válasza Shyciii (#67) üzenetére


ForRedGlory
félisten

[link]

Nem mellesleg még csak véletlenül sem a OnePlus 8-ról vagy a 8 Pro-ról van szó.

(#69) Rick4 válasza ForRedGlory (#68) üzenetére


Rick4
félisten

8 pro-n ilyen nincs, soha nem láttam egy készüléken sem ilyet, ellenben a videot készítő eszköz optikai rendszer simán okozhat ilyen torzulást.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#70) ForRedGlory válasza Rick4 (#69) üzenetére


ForRedGlory
félisten

:F ha tudsz angolul, hallgasd már meg mit mond a linken Marques... nyilván nem arról van szó, hogy a rögzítés után látszódik az elszíneződés (mert az kit érdekel?). Ennyire ne nézz már se engem, se Marquest madárnak.

Érthetően mondja, hogy nem egészen flagship kijelző van benne, mert színtorzulás látható és a kép nem olyan éles, mint kellene.

[ Szerkesztve ]

(#71) Rick4 válasza ForRedGlory (#70) üzenetére


Rick4
félisten

Ez z ő szeme, és kb ennyi, nyilván a samsung modelleknél nem veszi észre, érthető.. :D . A valóságban már a 8 pro-ban is egy generációval előrébb járt a kijelző, mint az S20-as széria, de mindegy is. Egy ember szeme neked kész tény. Oké.

Amúgy ha az embered a color shiftről beszél, olvass utána, mi az, és milyen készülékekben, mekkora %-ban van jelen, mert objektív és labosztintű mérések még ha erről említést is tesznek, teljesen más kategória, mint hogy a sok sok dolog közül te ezt az egy negatívumot megemlíted.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#72) ForRedGlory válasza Rick4 (#71) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Volt már a kezedben? Na látod. Inkább annak hiszek, akinek volt. Részemről lezárva.

(#73) daver88


daver88
aktív tag

Üdv!

Másnak is megérkezett már?? én "alap" szállítással rendeltem, mégis szerdán meghozta az UPS...

Eddigi két nap alatt nagyon-nagyon tetszik, MIUI után nekem ez felüdülés, az egy szenvedés volt...

Pörgős a rendszer, a 120hz-es kijelző paradés, nem is gondolná az ember, milyen élményt tesz hozzá, főleg aki még nem látott ilyet (pl. én :)) )

(#74) *Mukeey* válasza daver88 (#73) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Miui után biztos tetszeni fog ;]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#75) Schuler888 válasza *Mukeey* (#74) üzenetére


Schuler888
senior tag

Sose ertettem hogy letezik, hogy vki vagy az egekbe magasztalja, vagy gyuloli a miuit, marmint nem kivulallokent, hanem userkent, ekkora lenne a szoras?

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#76) K82 válasza Schuler888 (#75) üzenetére


K82
őstag

Ekkora bizony. Anno vettem egy MI8-at mert árban és hardverben nagyon jó (volt), de egy hét után már a hajamat tépkedtem a MIUI miatt. Amint lehetett nyitni a bootloadert már pakoltam is fel vmi custom romot, rögtön "kezesebb" lett a teló.

Pixel / OnePlus Pad

(#77) Schuler888 válasza K82 (#76) üzenetére


Schuler888
senior tag

Vegulis az emui is igy indult, sokaig tipikus vacakkinai ui volt, mara kinotte a betegsegeit nagyjabol, valszeg a xiaominal is javulo a tendencia(?), ha elni akarnak az elozo versenyzo kiesesevel keletkezo lehetosegre

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#78) *Mukeey* válasza Schuler888 (#75) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Használtam sokáig, most is van a családban több is. Jó ár-érték arányú a Xiaomi, lehet élni miuival is. Csak az OOS nekem sokkal jobban tetszik, grafikára is komolyabb, sebességben főleg.
Ha rangsorolnom kéne, akkor nálam android vonalon így nézne ki:
1.OOS
2.Stock
3.OneUi
4.Miui
5.Emui

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#79) mjani1172


mjani1172
addikt

Úgy látom, nem tépik szét a vásárlók.
Van valakinek ilyen?

(#80) eddie17 válasza mjani1172 (#79) üzenetére


eddie17
addikt

Már szemezek vele, Xperia 5 II lett volna a befutó vagy a 12-es iPhone, aztán került szem elé ez, 239-ért E-ből nem rossz ár érte, biztos megy lejjebb is. A másik kettő horroráron van sajnos ehhez képest. Persze megvan a pro-kontra.
Szóval lehet még idén én benevezek egyre. :)

(#81) undercover


undercover
senior tag

Lehet nálunk annyira nem veszik, de szerintem külföldön jobban megy.

Szerintem nincs vele semmilyen gond ez egy korrekt középkategóriás telefon. Nem flagship.

Ha lejebb megy az ára mondjuk 200 ezer alá kerül ebben az árkategóriában szerintem best deal lesz.

Ha jövő tavasszal jön is új OnePlus az inkább lesz 300 körül.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#82) mongoose66


mongoose66
tag

Nem flaghship?
De bizony az! Ez egy zászlós hajó. Lehet nem a csúcskategória élén van, de attól még flaghship. Annyi hogy nincs vezetéknélküli töltés, na puff. Az IP-t nem mondom mert hivatalosan a mi10 és a sima o+ 8 sem vízálló. Bár biztos bírná mind2 az esőt, a vízbe vagy a hóba esést, úgy mint a 8pro is csak nincs papírja.
Ezek számomra nem számítanak! Árukeresőn nézem, most még drágább a oneplus 8-nál kicsivel. De lentebb megy úgy is az ára és ezt fogom megvenni. 120hz, 65w- os töltés és lapos kijelző.
Bár a sima 8-al sincs bajom. Ha nagyobb lenne az árkülönbség akkor sima 8. Karácsonyi akciókat és blackfriday-t megvárom.
Ha ez lesz, márpedig tudom hogy ez lesz a kiválasztott, akkor írok tapasztalatot.

[ Szerkesztve ]

I have spooken!

(#83) Schuler888 válasza mongoose66 (#82) üzenetére


Schuler888
senior tag

"Nem flaghship?"
Nem. Erdemes megnezni Tech2 Laci videojat, aki egyebkent kemenyvonalas 1+ user, es a legobjektivebb reviewer, itthon mindenkeppen, de relative is, es o is ezt allitja. Ettol fuggetlenul nagyon jo ar/ertek aranyu keszulek annak, akik kompromisszumot tudnak kotni.

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#84) mongoose66


mongoose66
tag

Néztem a Laci videóját! Rögtön megnézem ahogy felrak egy számomra érdekes kütyüről videót, akár 2x egymás után. És nem kell ilyen szuperlatívuszokban beszélni róla. (Mint pl "kemenyvonalas 1+ user, es a legobjektivebb reviewer" :D :U ) Ő is csak egy ember, itt lakik tőlem 30 km-re. Ő csak egy vélemény. Nem kell felülni azért a tech2 Laci vonatra. Ettől függetlenül jó teszteket csinál.
Na! A oneplus 8t egy jó ár/érték arányú flaghship készülék! Jobb mint az agyon ajnározott mi10 vagy galaxy s20 család.
Mondd meg miben nem az.

[ Szerkesztve ]

I have spooken!

(#85) Schuler888 válasza mongoose66 (#84) üzenetére


Schuler888
senior tag

Semmi szuperlativuszt nem irtam, csak a tenyeket. Tolem meg par km-re lakik egyebkent ;) mondjuk a s20 fe 5G jobb ajanlat, de ahogy irtam ettol fuggetlenul jo ar-ertek aranyu cucc

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#86) tovgab


tovgab
aktív tag

Én is arra szavazok, hogy nem flagship.
Flagship akkor lenne, ha a 8T lenne a cég csúcsterméke, de az a 8 Pro.
A kamera csak közepes, nincs hivatalos IP rating, wireless charging, a kijelző felbontás is "csak" FullHD+, nem kapta meg a Snapi 865+-t, szóval egy kurva jó teló lett, de nem flagship.

És én ennek nagyon örülök, mert ez lesz a következő telefonom.
Számomra tökéletes a közepes kamera, sokkal jobban szeretem a lapos kijelzőt, nem érdekel a vezetékmentes töltés hiánya, ellenben üdvözlöm a 65W-os vezetékes töltést, nekem mindenre is bőven elég a sima Snapi 865 és cserébe nem szálltak el az árral.
Szóval ha engem kérdezett volna meg a O+, hogy milyen legyen a 8T, én pont ilyen konfigot kívántam volna magamnak... :C

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#87) joey04 válasza mongoose66 (#82) üzenetére


joey04
titán

téged nagyon felizgatott a téma. pedig nem flagship. törődj bele.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#88) undercover


undercover
senior tag

Várni kell pár hónapot, hogy olcsóbb legyen, de szerintem ez a best deal nem a Nord mint ahogyan a OnePlus akarta :D

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#89) mongoose66


mongoose66
tag

De az :R

I have spooken!

(#90) joey04 válasza mongoose66 (#89) üzenetére


joey04
titán

:DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#91) Schuler888 válasza mongoose66 (#89) üzenetére


Schuler888
senior tag

Aki hangosabban/tobbszor mondja az nyer, mint az oviban?! :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#92) mongoose66


mongoose66
tag

Nem értem. Az eddigi összes oneplus készülék csúcskategóriás. Kivéve az x meg most a nordok.
Az egész 8-as sorozat is az. Még mindig nem írta le senki hogy miben nem az. :N
Ja Laci aszonta. Mint az oviban, ok. Más?

[ Szerkesztve ]

I have spooken!

(#93) mjani1172 válasza mongoose66 (#92) üzenetére


mjani1172
addikt

Azért nem érted, mert az olvasás már általános iskolás szint, te meg az ovinál leragadtál.
Pl: #86

(#94) mongoose66


mongoose66
tag

Kultúrált hozzászólás. Elmúltál már 16?

I have spooken!

(#95) mjani1172 válasza mongoose66 (#94) üzenetére


mjani1172
addikt

Ja Laci aszonta. Mint az oviban, ok. Más?

Szeretem az ilyet. Furcsa stílusban megnyilvánulsz, de ha emlékeztetnek rá nem is érted miről van szó.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.