Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) tasiadam válasza Vigneau (#197) üzenetére


tasiadam
veterán

Akkor a palit, manli, kfa2, galax, gainward, pny, az mind ugyan az? Eddig a palit-manli-pny-gainwardot tudtam csak

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#202) TechN7ne válasza tasiadam (#201) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ez így két bázis:
Gainward ,Palit ,Pny -ugyanaz
Galaxy ,Kfa - ugyanaz

Manli egy a különálló kínai gyártó.

(#203) Vigneau válasza tasiadam (#201) üzenetére


Vigneau
félisten

Amiről én tudtam:

PC Partner: Zotac, Manli és Inno3D.

Palit Microsystems: Palit, Gainward, Galax és KFA2.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#204) tasiadam válasza TechN7ne (#202) üzenetére


tasiadam
veterán

A kfa es galaxy az stimm

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#205) tasiadam válasza Vigneau (#203) üzenetére


tasiadam
veterán

Palit, manli, gain es pny nyakra pontosan ugyan az, megis kulon tartozik? Pasztaztam parat beloluk, a hutonboritasaban volt kulonbseg csak

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#206) Vigneau válasza tasiadam (#205) üzenetére


Vigneau
félisten

Jó kérdés, de a jelek szerint simán lehetnek további összefonódások. Vagy szimplán referencia PCB volt mind.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#207) Trailblazer válasza Vigneau (#203) üzenetére


Trailblazer
addikt

Régebben a Sapphire kártyákra is PC Partnert írt a GPU-Z, ami meg ugye ATI/AMD.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#208) Vigneau válasza Trailblazer (#207) üzenetére


Vigneau
félisten

Ha minden igaz, a Sapphire és a Zotac anno egy tőről fakadt. Hogy most mi a helyzet...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#209) Chaser válasza Vigneau (#197) üzenetére


Chaser
titán

ahhan :R
gw és palit 3070-ek voltak nálam, mindkét kártya koppra ugyanaz volt, kivéve a külső designt
az rgb-t vezérlő sw is ugyanaz

PuMbA
pedig pont arra tart az ember tartalék vga-t, vagy ha cserélni akar de egyben nincs pénze az újra és a régit el kell adni az újhoz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#210) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Kíváncsi lennék, hogy a bányász láz alatt az a haszonkulcs mennyi volt mert biztosan nem 5% :U
De nyilván előtte is megéltek valahogy, furcsa hogy most nem tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#211) Dragon3000 válasza Steve_Brown (#210) üzenetére


Dragon3000
veterán

Minden drágult, így az alkatrészek is és a többi, a bányászláz alatt megérte, de amikor az nvidia csak úgy lecsökkentette a csúcs kártyák árát, akkor az aib partnereknek is követnie kellett különben rájuk rohad, így már nem biztos, hogy nyereségben maradtak az adott vga-k esetében, mivel már az előállítás is jóval drágább lett, mint a széria megjelenésekor.

(#212) ricsi99 válasza Steve_Brown (#210) üzenetére


ricsi99
addikt

Nem pártolom a "bányászatot" de azt igen ,hogy fogytak a kártyák... igy talán a gyártónak is érdeke volt a fejlesztés....Viszont ,hogy csökken a piac akkor nem a jó a viszonteladókkal kicseszni költségoptimizálás címén... Egy jó kiskerlánc kiesése a fogyasztóknak lesz rosszabb hosszab távon...üzlet az üzlet... ha nem éri meg minek forgalmazzák? Ha kiesik a többi mi lessz? Vagy rendelsz a gyártótól fix áron vagy nem lesz... lásd példának a "nemzeti" monopol szolgáltatókat... köll benzin/gáz/áram/cigi vagy nem? Nincs más... úgy gondolod ez megfelelő?

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#213) Ustix


Ustix
csendes tag

Mindenki mennyit gariztatott EVGA-t. Én még egy darab vga-t nem gariztattam, ami saját volt (valójában másét se, pedig nem egy gépet szervizeltem már), és csak "szutyok" Gainward-jaim voltak, azok is használtan, mert kinek van új normális kártyákra fölösleges pénze? 😃

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!"

(#214) Chaser válasza Ustix (#213) üzenetére


Chaser
titán

attól hogy te nem garoztattál, még meg tudnak hibásodni - mint minden -
de szép is lenne a világ ha ilyen alapon működne : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#216) NandoXXL válasza ricsi99 (#212) üzenetére


NandoXXL
senior tag

'Nem pártolom a "bányászatot" de azt igen ,hogy fogytak a kártyák... igy talán a gyártónak is érdeke volt a fejlesztés..'
290-et veszel így 2022 végén :) Haladsz a korral nem mondom.

Milyen lánc? Se engem se sok más vevőt nem szolgált ki ez a cég, csak váró listára tett :(

Mindig jön a nosztalgia, meg a fejlődés. 3-400W-os kártyák egy energia válságban, klímaváltozás rekord hőségek idején.

(#217) ricsi99 válasza NandoXXL (#216) üzenetére


ricsi99
addikt

Ja-ja... nekem elég az a kari.
Várólista meg azért volt mert nem volt raktáron...de valószínű pikkeltek is rád soros miatt :D ,vesszenek meg.
Klímaváltozás :D biztos a gépek fűtenek ennyit...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#218) Steve_Brown válasza ricsi99 (#217) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Egyébként BIG UP jó ízlésed van :B
Év elején cseréltem le a 290-et, azóta is bánom.

(#219) abutykoss


abutykoss
csendes tag

Majd az AMD-vel összebútoroznak, aztán jönnek az FTW3 radeonok :P

(#220) Kansas válasza abutykoss (#219) üzenetére


Kansas
addikt

Write-only?
Az összes cikkben és videóban kiemelik, hogy az EVGA nem akar más cégeknek sem VGA-t gyártani, se AMD, se Intel VGA-ja nem lesz.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#221) abutykoss válasza Kansas (#220) üzenetére


abutykoss
csendes tag

Az, hogy mit kommunikálnak és hogy mi lesz, két külön dolog. Szerintem nem fogják a kútba dobni amit eddig elértek a VGA részleggel és előbb vagy utóbb újra látni fogjuk az EVGA kártyákat.

(#222) PCProfessor válasza abutykoss (#221) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Ha tényleg megengedhetik, hogy kb.50%-ot bukjanak és nvidia ennyire köcsög volt akkor érhető, hogy nem akarnak vga-val foglalkozni. Intel/amd-nek nagyon csábító ajánlatot kell tennie, hogy ez változzon.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#223) ollie válasza abutykoss (#221) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nyilván olyan ostobák, hogy mindenkivel elhitetik, nem lesz többé EVGA márkájú vga, aztán mégis...

***

(#224) Kansas válasza PCProfessor (#222) üzenetére


Kansas
addikt

Miből gondolod, hogy 50%-ot buknak? A megjelent információkból számomra nyilvánvaló, hogy bár a bevételnek a nagyobb hányada a VGA-kból jött, ez korántsem jelenti azt, hogy a nyereségnek a nagyobb hányada is onnan származik. Sőt, nagyon úgy tűnik, hogy fajlagosan nyereségesebbek lesznek a VGA részleg nélkül, mint vele voltak.

Ráadásul elég egyértelműen és világosan kommunikálták, hogy elegük van a VGA-bizniszből, különös tekintettel Jen-Hsun Huang power-tripjére...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#225) PCProfessor válasza Kansas (#224) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Pontosan ezért gondolom, hogy 50-60%-ot buknak(már ha a közzétett adatok megközelítőleg is pontosak). Tápokon 300%-al nyereségesebbek mint vga-kon voltak, ahol 5%-ot mondtak a különböző források. A közzétett adatok szerint 78%vga 20%tápok voltak maradék 2 pedig minden más. Nem akarok matekba belemenni, mert valaki okos beugat majd.

Amúgy igen, úriemberünknek mindegy mennyit fogyaszt a vga, hisz nem ő fizeti majd ki az árát meg az áramot amit fogyaszt.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#226) Steve_Brown válasza PCProfessor (#225) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Marha nagy off de előfordulnak olyan albérleti szerződések amik fix összegűek és tartalmazzák a rezsit :) Ilyenkor tökmindegy mennyit fogyaszt a gép.

(#227) Dragon3000 válasza PCProfessor (#225) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akit annyira érdekel a nagy fogyasztás, az úgy sem ebből a kategóriából fog vásárolni, ha mégis és utána sír az meg így járt.

(#228) ollie válasza Kansas (#224) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem, 5% nyereségük volt a vga-kon átlagban, minden más hardveren jóval többet kerestek. Pl a tápegységeken 15%-os hasznuk van, és most ki fognak jönni alaplappal is az új Intel generációhoz. Ezek az adatok amúgy egy Games Nexus videóból vannak, akiknek személyes találkozójuk volt az EVGA CEO-val.

***

(#229) Kansas válasza ollie (#228) üzenetére


Kansas
addikt

Tudom, én is azt láttam először. Azon kívül Linuséktól jött még egy adag infó a WAN Show-ból.
Itt nekem csak az nem jött át elsőre, hogy az 50%-ot bukást már a nyereségből gondolta PCProfessor, mert GN-éknél még 80% szerepelt, ha jól emlékszek, de az forgalomra(bevételre) nézve. De a #225-ben egyértelművé tette, hogy a nyereségre gondolt, nem a forgalomra.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#230) PCProfessor válasza Steve_Brown (#226) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Ez egy kétélű kard, valakinek átok míg másoknak áldás. Ha sok ilyen vga menne a lakásban elég jó deal lehet.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#231) Chaser válasza abutykoss (#221) üzenetére


Chaser
titán

az intel még nem életképes, kell nekik egy-két gen
az amd-nek bőven van exkluzív partnere
az hogy mit kommunikálnak és mi a realitás, jelen helyzetben sajnos fedi egymást

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#232) Ciccuka válasza Balu77 (#107) üzenetére


Ciccuka
veterán

Creative is volt még

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#233) Ciccuka válasza Chaser (#162) üzenetére


Ciccuka
veterán

porszívókat 1 héten kb. 1x használsz kb. 20 percet

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#234) PCProfessor válasza Ciccuka (#233) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Nagyban függ a lakás/ház mértetétől, állatoktól stb...

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#235) Chaser válasza Ciccuka (#233) üzenetére


Chaser
titán

pontosan ez az - tételezzük fel hogy nincs 20 macska a lakásban : ) -
mégis azt bekorlátozták, vga, cpu meg zabál amennyit akar

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#236) Kansas válasza Chaser (#235) üzenetére


Kansas
addikt

Nem gondolom, hogy a VGA-k fogyasztásnövekedésére bármilyen szinten állami vagy uniós jogszabályi korlátozás lenne a megoldás, vagy akár csak a válasz is.
Nem vagyunk akkora piac, legfeljebb nem hoznának ide csúcskategóriás VGA-kat, meghagynák azokat a világ többi részének(DIY piacot USA-ban sem korlátozzák, csak pár helyen a készre szerelt konfigokat).
Nem mintha 2-3%-nál többet tennének ki a 350+ W-os VGA-k a teljes VGA-forgalomból... na jó, max 5%... ;]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#237) Chaser válasza Kansas (#236) üzenetére


Chaser
titán

már 200w is rengeteg egy vga-nak
globális szinten kellene ezt szabályozni, annyi történne hogy végre érdemben fejlesztenének a kedves gyártók
én pedig azt gondolom, ez lenne az egyetlen megoldás, a vevők birkák - tisztelet a kivételnek -, nem fogják bestopolni a vásárlást mert valami többet eszik - még most sem, max a nagy magyar valóságban kicsit jobban átgondolják -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#238) GAI válasza Chaser (#237) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Kicsit túl van pörögve ez a fogyasztás dolog szerintem. Ez csak az elméleti maximális fogyasztás, amit megadnak. Nem futtatsz állandóan Furmarkot és prime95-öt a gépen, sőt még csak nem is játszol vele állandóan. Az üresjárati fogyasztás sokkal kevesebb, de még játékok alatt sincs maximumra hajtva se a CPU, se a GPU az esetek nagy részében, pláne nem egyszerre mind a kettő. A gond itt nem a fogyasztással, hanem az árakkal van. Azok lettek a valóságtól elrugaszkodottak, és amiatt nem fogják esetleg megvenni jópáran, nem pedig a fogyasztás miatt.

(#239) Chaser válasza GAI (#238) üzenetére


Chaser
titán

játékok alatt a vga közel csúcson jár, és nem elméleti szinten : ) mértem eleget - és nem csak sw-esen -
akkor nem jár csúcson ha valaki pl fps-t limitál, alapesetben egy 250w-os kártya az benyalja a 250w-ot nagyságrendileg - nyilván ha annyira hitvány cpu van mellette ami nem tudja eléggé etetni akkor kevesebbet eszik valamivel -
játék függvénye, de bőven van már olyan ami a cpu-t is pörgeti szépen
és minő csoda, nagyon sok dolog van primeon és szintetikus teszteken kvül ami darálja a cpu-t
az üresjárati fogyasztás szép meg jó, de nyilván erősen felhasználás függvénye kinél mennyit megy üresben a gép és mennyit nem
az egyetlen irány az érdemi fejlesztésre az, ha limitálnák a maximális fogyasztást
a jelenlegi trend az, mindegy milyen áron csak gyorsabb legyen a vga vagy cpu, ez a mencsükmegavilágot' korszakban azért elég röhejes sztem
az árak meg olyanok amilyenek, láss csodát, felemelkedtek az energia árak és mindenhonnan az folyik hogy lehet spórolni
mért most? mért nem már 10 vagy 20 éve? jahhh, mert most rákényszerültek az emberek az ár miatt...lol
ezért mondtam és tartom, a vevők nagy része birka, a birkákat meg terelni kell és akkor "rájönnek" mi a helyes irány

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#240) GAI válasza Chaser (#239) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ott kezdődik, hogy kapcsol az ember v-syncet, vagy modernebb monitor esetén adaptive sync-et, és rögtön azt látja, hogy nem jár csúcson a GPU szinte soha (nyilván nem alsókategóriás kártyáról beszélünk). Ezzel egyszerre kíméli a kártyát, és az áramszámláját is. Minek rendereljen ki a GPU olyan frame-eket, amit a monitor nem tud megjeleníteni? Egy 3070Ti-t hajtok, 70%-nál nagyobb GPU terhelést még nemigen láttam rajta (8 magos i7 mellett, tehát nem Celeron mellé raktam, mielőtt megkérdezed :DDD ). A CPU terhelés még ennél is jóval alacsonyabb. Persze játéka válogatja. De az ember a gépen többnyire dolgozik, netezik, filmet néz... Max pár órát ha játszik egy nap, nem az akkori fogyasztás fog földhöz vágni senkit. Főleg nem azokat, akik ezeket a kártyákat megengedhetik maguknak.

(#241) Chaser válasza GAI (#240) üzenetére


Chaser
titán

ok, mert te ilyen meg olyan felbontáson/fps-sel játszol
rajtad kívül vannak mások is
én is belimitáltam a 3070-et 60-ra olyan játéknál aminél 120-150-et tud, nyilván töredékét ette
de mikor nincs limitálva bekéri az ebédet, és a manapság elterjedt 1440p/120+ fps-nél és 4k-nál annyira azért nem kell visszafogni a kártyát : ) főleg ha még rtx is ott van
"De az ember a gépen többnyire dolgozik, netezik, filmet néz.." - te biztosan így csinálod, más meg másként, más pedig szintén másként
én pl filmet egyáltalán nem néztem asztaliról, netezni is csak akkor mikor teszteltem és kellett net, de amúgy nem görnyedek ott
van aki meg játszik 6-10 órát - igen, vannak ifjoncok is -
engem nem a fogyasztás földhözvágása érdekel, pont lesz@rnám ha 3x ennyibe kerülne a villany
a fogyasztás magában, mivel sok kicsi sokra megy
és igen, megoldhatnák ezt jóval kisebb fogyasztással is, HA akarnák

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#242) Kansas válasza Chaser (#241) üzenetére


Kansas
addikt

"HA akarnák"
Ez a vevőiken múlik.
Ha a vásárló nem teljesítményre hanem fogyasztásra menne mikor kiadja a nagy lóvét , akkor a gyártók is abba az irányba fejlesztenének.
Amerre az energiaárak mennek, hamarosan ez is összejöhet, de a múltban és jelenleg is a teljesítmény és a feature-ök adják el a kártyákat, nem a takarékosság.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#243) Chaser válasza Kansas (#242) üzenetére


Chaser
titán

itt jön vissza a birka effekt, onnantól hogy nincs más a kedves vevő nem tud mást venni
egy kicsit félreértesz, nem azért kellene a gyártóknak "takarékos" kártyát produkálni mert az kell a vevőnek
hanem azért, mert az fenntartható(bb) vonal és nemes egyszerűséggel nem lehetne mást kapni, tehát a vevő mindenképp megveszi
és de, HA érdemben fejlesztenének akkor kisebb fogyasztású kártya is lehetne erős
nézd meg a cpu-kat, végletekig kimaxolva, de ha lekorlátozod 100w-ra a zeneket, %-osan alig romlik a teljesítményük, miközben a fogyasztásuk drasztikusan csökken...de ugye verseny van
vga-nál is mértem, ott már számottevőbb, de látszik ogy bőven meg lehetne oldani kisebb foyasztással is
minek törjék magukat, ha a birkákat csak a teljestmény érdekli
na erre kellene szabályzás, globális szinten
és onnantól a birka eszik tovább, azt amit kap
a kedves gyártó pedig tényleg fejleszt, mert ha azt mondják neki hogy a cpu-d/vga-d max x w-ot -ot ehet akkor abból hozzák ki a maximumot, és nem az van hogy elhanyagolható gyorsaságért bezabál még +10-20-30% kraftot valami
persze ezt számtalan területen lehetne alkalmazni
HA akarnák
ott az m1, a maga módján zseniális, ott akartak érdemben fejleszteni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#244) Dragon3000 válasza Chaser (#243) üzenetére


Dragon3000
veterán

Utána meg azért jönne a sírás, mert még drágább lenne, de a teljesítmény előrelépés nem lenne akkora, mint amit elvárnak a felhasználók.

(#245) Chaser válasza Dragon3000 (#244) üzenetére


Chaser
titán

megvennék ugyanúgy? igen
: )
a fejlesztés az, amikor ugyanakkora energiafelvételhez képest számottevően jobb a teljesítmény, a mostani irány a bohóckodás kategória sok esetben
nem féltem az intelt/amd-t/nv-t hogy a másik irányba nem tudnának menni
és visszakanyarodunk oda, HA rá lennének kényszerítve

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#246) PCProfessor válasza GAI (#238) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Néha túl van gondolva, máskor nincs. Egy háztartásban 3 gép 500W helyett ha 300-at eszik 6-8 órán keresztül mert azon melóznak szerintem jelentős mennyiség. Ez nem mindenkire vonatkozik, mostanában pedig egyre gyakrabban van ilyenhez szerencsém.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#247) Dragon3000 válasza Chaser (#245) üzenetére


Dragon3000
veterán

Csak nem lenne akkora előrelépés, hogy ezért az emberek cseréljenek, illetve sokkal drágább is lenne a fejlesztés is többe kerülne..... Ha nagyon kicsi az előrelépés, akkor mi késztetné az embert a fejlesztésre? A kisebb fogyasztás? A többség ez miatt nem cserél.

(#248) Chaser válasza PCProfessor (#246) üzenetére


Chaser
titán

igen, ez a lényeg, sok kicsi sokra megy

Dragon3000
lehetne érdemi előrelépés ugyanolyan fogyasztás mellett, akarni kell
drágább lenne a gyártónak? lehet
eddig is drágák voltak a hw-ek
a kisebb fogyasztás bizosan nem késztetne senkit semmire, mert az adott fogyasztási keretet biztos kimaxolnák a gyártók : ) DE! nem mehetnének tovább, ergo minden genben kénytelenek lennének tényleg fejleszteni
és hogy mennyire birka a vevő, lásd intel vonal
évekig mi ment? tik-tak-tök
vették az emberek az 5-10%-kal gyorsabb cpu-t? vették - 10-zel sztem sokat mondtam -
lásd amd meglódult, intelnél is elkezdtek fejleszteni - a fogyasztástól most tekintsünk el -
itt a motiváció hiánya a baj, az pedig globális szabályzás lenne jelen esetben
szerencsére a desktop szegmens egyre zsugorodik, notebookban meg kénytelenek kisebb fogyasztásra törekedni, ott megvan a motiváció külső szabályzás nélkül is : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#249) Kansas válasza Chaser (#243) üzenetére


Kansas
addikt

Tehát szerinted most azért akarnak az emberek erősebb kártyát, mert birkák, és még véletlenül sem azért, mert van olyan feature(konkrétan az RT, illetve a VR) ami jelenleg még a 350W+ fogyasztású kártyákon sem használható kompromisszummentesen(igen, a FSR/DLSS erős kompromisszum).
Az emberek a megfizethető árú és szolid fogyasztású középkategóriában szeretnének olyan kártyát venni, amivel ha nem is magas frissítéssel, de legalább stabil 60(VR-ben 90) fps mellett tudnának játszani úgy hogy nem kell minden más szempontból lepusztítani a látványt. Ehhez kellenek az elszállt teljesítményű csúcskártyák, és jelenleg azt a teljesítményt - legalább is az NVidia - csak ilyen fogyasztás mellet tudja biztosítani.

Azért sírni, mert a gamerek elenyésző kisebbsége által vásárolt csúcs-VGA-k sokat esznek, mutat némi diszkonnektet a valóságtól... úgy csinálsz, mintha mindenki minimum RTX3080Ti meg RX6900XT kártyákkal tömné ki a gépét... a tömegkártyák 200W körül vagy az alatt(RX6600XT 160W, RTX3060 170W, RTX3060Ti 200W) fogyasztanak jelenleg is és leadnak annyi teljesítményt, mint a korábbi generációk csúcskártyái.

Nem mellesleg egy kis undervolttal most is pont ugyanazt el tudod érni, ha nem fontos a csúcsteljesítmény.

De egy kis gondolatkísérlet erejéig tegyük fel, összejönne, amit szeretnél... gondolod, hogy azok, akik most a 400+W-os kártyákat veszik, nem OC-znák fel a határig a takarékos kártyáikat, hogy azok így is-úgy is 400W fölött egyenek? Dehogynem...
A technológiának megvannak a sajátosságai, ha egy VGA X teljesítményt tud 200W-on, az esélyesen fog tudni X+20-30%-ot 300W-on és kb. X+50-60%-ot 450W-on(óvatos becslések).
Ha a fogyasztást korlátozod, hirtelen megjelenik egy jelentős OC potenciál a kártyákon, amit csak a hülyék nem fognak kihasználni, és rögtön ott tartasz ahol most vagyunk... azt ne gondold, hogy a kártyák bármivel is olcsóbbak lennének tőle.

"ott az m1, a maga módján zseniális, ott akartak érdemben fejleszteni"
Aha, fejleszteni... ok, hidd azt... még véletlenül se az volt, hogy már senki se akar együtt dolgozni az Apple-lel, mert görényebb control freak cég, mint az NVidia meg az Intel együtt véve... félreértés ne essék, az önmagában szerintem is egy kivételesen jól sikerült fejlesztés, de a világot nem fogja megváltani, amíg csak az Apple design-vezérelt kütyüiben kap helyet.
Drágák a VGA-k? Nézz meg egy olyan gépet, amiben a csúcs Apple silicon chipek kapnak helyet...

Én a magam részéről megvárom, míg kijönnek az AMD RX7xxx chipletes VGA-k, és meglesem, azoknak mennyi a perf/W mutatója...
Venni ebben a generációban úgyse fogok semmit, még vagy 2 évig biztos elleszek a 65W-os procimmal meg a 230W-os VGA-mmal...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#250) Dragon3000 válasza Chaser (#248) üzenetére


Dragon3000
veterán

vették az emberek az 5-10%-kal gyorsabb cpu-t? vették - 10-zel sztem sokat mondtam -

Biztos, hogy ugyanazok cseréltek? Vagy az is lehet, hogy a régebbi gépet cserélték az emberek eltoltan, vagyis nem a 2. genről váltottak 3-ra, hanem még a 2. előttről 3-ra, majd később 2. előttről 4-re és így tovább, legalábbis a többség, persze mindig vannak elvetemültek, akik évente cseréltek, de nem hiszem, hogy ők lettek volna többségben.

lásd amd meglódult, intelnél is elkezdtek fejleszteni

Azért ehhez hozzátartozik az amd bénázása is, mert ryzen előtt, így sem tudta utolérni az intelt, ami évenként pár % javulást hozott.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.