Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Ciccuka válasza Ciccuka (#100) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mondjuk utóbbinál még RX6900XT-el azért kijöttek, de mintha valahol ezt olvastam volna, hogy befejezik a vga gyártást.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#102) Vigneau válasza tasiadam (#99) üzenetére


Vigneau
félisten

A BFG-től nem is láttam kártyát, csak tudtam a létezéséről. De idővel a TUL leányvállalata, a VTX3D is leköszönt, a PowerColor vette át a garanciális ügyintézést.

Az XFX honlapja szerint RX 500, RX 5000 (ha jól tudom, mindkettő RDNA) és RX 6000 szériájuk támogatott napjainkban is.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#103) #30604800


#30604800
törölt tag

Az ELSA is hiányzik a régiek közül.
(hogy az Abitot már ne is emlegessük)

(#104) Dragon3000 válasza Chaser (#95) üzenetére


Dragon3000
veterán

A 3080 FTW3 ULTRA GAMING elég nagy hűtést kapott, előtte 2080 superem volt, hát az elbújhat mellette. Annyival nehezebb és nagyobb a 3080, hogy alá kellett támasztani a vga-t, mert a vége 1cm-t lehajlott. Alacsony fordulaton lévő 140-es ventilátorok vannak a házban és korábban csak ssd volt benne, a cpu hűtés is halkra volt véve.

#96 tasiadam
Nem lehet, hogy 3060ti xc volt neki, mert arról olvastam, hogy panaszkodnak a hűtésre, a sima 3060 is ezt kapta, de kisebb tdp-vel dolgozik a kártya és oda bőven elég is.

(#105) proci985 válasza Vigneau (#102) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

TUL osszeolvadt a PowerColor alatt, a VTX3D es a Club3D is ok voltak. elvileg mas szegmenseket fedtek volna le, gyakorlatban egy ponton nulla kulonbseg volt.

egyebkent az ertheto is volt: elvileg a VTX3D lett volna az olcso verzio, gyakorlatban 290Xnel (aminel meg mindharom gyarto elerheto volt) kvazi harom eltero neven adtak ki ugyanazt a kartyat.

---

en a HISt sajnalom, 10 eve is eszmeletlenul csendes kartyakat gyartottak.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#106) yagami01


yagami01
aktív tag

Ha jól értem a cikket, Abu szerint csak jegelésről van szó, nem biztos, hogy végleg otthagyják a VGA piacot. Tehát lehet, hogy most még szarok a körülmények, de lehet a 4xxx vagy 5xxx-re már javulnak annyit, hogy visszatérjenek. Meglátjuk.

(#107) Balu77


Balu77
őstag

Érdekes helyzet, amiről eszembe jut az Elsa márka, amely a maga idején úgyszintén a jobb féle NVidia kártyáiról volt ismert, aztán szépen eltűnt. Ha jól emlékszem, Tatabányán is gyártották anno.

izé

(#108) Inhuman01 válasza Dragon3000 (#94) üzenetére


Inhuman01
tag

A 3080-nal nincs tapasztalatom , de nekem a terhelés alatti 30-33db a normális zajszint. Ami fölötte van nekem már hangos. Az MSI Gaming szériája kifejezetten halk, és hűvös.

"felhasználónak 17 pozitív és 0 negativ értékelése van" WOT nick: Inhuman82

(#109) ricsi99


ricsi99
addikt

Túl éhes sz Nvidia.
Egy kiskerlánc fentartása sem 2 fillér..
Persze a profit mindenek felett..
Ez addig műxik amig a max kapacitás ki van használva....
Ha viszont ez visszaesik akkor ki fogja eladni a cuccot?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#110) tasiadam válasza proci985 (#105) üzenetére


tasiadam
veterán

Gondolom hasonlóan működnek, mint a manli/palit/gainward/PNY. Ez a 4 ugyan az, más piacra szánva, itthon pl több is van belőlük, mert van hogy az ázsiai piacost hozzák be, van, hogy az USA piacost. Persze mindegyiknek akad egyedi megoldása, de az olcsóbb alap modellek kondira pontosan stimmelnek.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#111) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Nevet nem változtatnak? NukuVGA :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#112) #72042496


#72042496
törölt tag

(#113) Zanik


Zanik
addikt

Nem tudom mit hitt az EVGA CEO-ja, hogy majd a jóságos Nvidia valóban meghallgatja a panaszát? Eddig tartott a jó világ, nem kell VGA-t gyártani ha nem tetszenek a feltételek. És lám, a CEO így is döntött.
Szar ügy, az élet megy tovább, az Nvidia meglesz az EVGA nélkül, kérdés az EVGA hogy boldogul hosszú távon VGA-gyártás nélkül.
Meglátjuk...

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#114) Graphics válasza Zanik (#113) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mondjuk az Nvidia hasznát látva lehet nem jó irány a partnervesztés.

En inkabb abban remenykedek, hogy az Nvidia is elgondolkozik kicsit...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#115) Dark Archon válasza Chaser (#55) üzenetére


Dark Archon
addikt

Szerintem ez egy normális hozzáállás egy cég részéről, de azért nem ők az egyetlenek. Nekem a Kingstonnal volt jó élményem, volt egy belassuló SSD-m, amit megreklamáltam. Vissza kellett küldenem UK-ba (a PK nyilván az enyém volt), s küldtek helyette egy generációval jobbat, ingyen.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#116) Chaser válasza Dragon3000 (#104) üzenetére


Chaser
titán

a 3080 picikét többet is eszik : )
alacsony fordulat mit takar? 5-600 rpm felett a legjobb ventiknek is van hangja általában, a csodás sw3 ventiknek is - a motorjuk "cincog" -

yagami01
4xxx off, ez a cikk lényege

E.Kaufmann
nem kell, EndofVGA

Dark Archon
de náluk ez mellett a support is extra gyors
és egy filléres ssd az nem akár több százezer ft-os vga - vagy akár millió mint volt rá példa -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#117) icp1970


icp1970
senior tag

Kár érte.

(#118) korner83 válasza #30604800 (#4) üzenetére


korner83
tag

babázhatsz, attól még nem lesz igaz amit írsz. Max nem zöld gpukat fog gyártani. Hidd el nem ma kezdték és nem kell félteni a tulajdonosokat, kriptó és a zöldek nélkül is van élet.

(#119) Dragon3000 válasza Chaser (#116) üzenetére


Dragon3000
veterán

A pillanatnyi nem izgat, az mindnek magasabb, mint amit megadnak. 320W tdp-s opción van a BIOS, így 350W a folyamatos teljesítmény felvétele, a 370W tdp-s opciót inkább meg se néztem.

(#120) fatpingvin


fatpingvin
őstag

érdekes fejlemény. kíváncsi vagyok meddig fogják tartani.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#121) Vigneau válasza proci985 (#105) üzenetére


Vigneau
félisten

Club3D és HIS... Ilyenkor kezd el az ember nosztalgiázni. Utóbbiból még volt várólistás VGA-m is, csak sajnos nem jött össze a vétel. :B :U

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#122) Cassi


Cassi
senior tag

Jó eséllyel az összes gyártó sokat bukott a 3080+-os kártyákkal, sőt AMD oldalon is ugyanez történhetett a 6800+ vonalon. A sok lábon álló nagy cégek kibírhatják és tovább léphetnek, de a kicsik valószínűleg mind szorult helyzetben vannak. Még maga az NV is veszthetett a saját Founders kártyáival.

(#123) Ermac válasza nonsen5e (#6) üzenetére


Ermac
tag

Énis nagyon szerettem és most is az van ha válatanék is az kéne :)

We are Many You are but One

(#124) PCProfessor válasza Dragon3000 (#119) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Undervolt megoldás ha túl sokat eszik valami.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#125) #30604800 válasza PCProfessor (#124) üzenetére


#30604800
törölt tag

Túl sok macera, és nem igazi megoldás.
350-ről lemész 300-ra nagyon maximum, és mire kitalálod mennyi az alja amin stabil, hetekig elszórakozol vele.

(#126) Fred23 válasza Chaser (#51) üzenetére


Fred23
nagyúr

"személy szerint nagyon remélem, hogy nem fognak később sem amd vagy intel vga-t gyártani, ők nv exkluzívak voltak mindig"

Én azt remélem, fognak AMD-t és Intelt is, sőt, idővel Nvidia-t is megint. Sajna egyelőre nem tűnik úgy, hogy megalapozott a reményem.

(#127) PCProfessor válasza #30604800 (#125) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Jah, 1 óra max a stressz teszttel együtt olyannak aki nem ért hozzá. Megkérdezdék, nagyjából elmondtam, nekiálltak és sikerült. Igaz, hogy nem 3080 hanem 3060 volt.

Amd-t kicsit nehezebb, számtalan kártyát undervoltoltam így nekem már gyorsabban megy. Átlagosan - 60-70W simán elérhető úgy, hogy teljesítményben max 3-4%-al lesz kevesebb.

Igen, benchmarkoltam a fogyasztást és fps értékeket előtte/utána mert kíváncsi vagyok ilyenekre.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#128) ricsi99 válasza PCProfessor (#124) üzenetére


ricsi99
addikt

Mezei user ha már kiad egy vagyont a csúcs kártyáért akkor 99% nem játszik a beállításokkal... betolja a gépbe 8k/60fps meglegyen s csók.
Második fele , nem szeret RMA-zni (pár hét a postával) ,hanem max felhívja a shop-ot ahol vette és max 3 nap múlva csere kártyával tolni újra a játékot

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#129) PCProfessor válasza ricsi99 (#128) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

A második fele teljesen igaz. Az első is, csak hozzá kell tenni, hogy a mezei usert nem fogja érdekelni mi mennyit fogyaszt ha csúcskártyáról van szó.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#130) proci985 válasza Vigneau (#121) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

egy HIS 6950 2GB mai napig megvan a csaladban, igaz kb "szamlafelados" gepnek hasznalva az utobbi 5 evben.

VTX3D 290X meg a polc disze full-cover blokkban, ha esetleg az 5700XT meghalna :DDD.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#131) #30604800 válasza PCProfessor (#127) üzenetére


#30604800
törölt tag

Ne haragudj, de ez, amit leírsz, hogy egy óra telefonon elmagyarázva, ez fércmunka, kontár munka, stb.
Ehelyett jobb a gyári érték.
Ez egy hosszú folyamat, hogy tényleg jó legyen egy optimalizálás, ne csak elműködgessen valahogy. Az utolsó 1% addig tart, ameddig előtte a 99.

Mondjuk ezzel a névvel nem tudom, hogy mersz bármit is megnyilvánulni.

ON

[ Szerkesztve ]

(#132) b.


b.
félisten

Egy überszuper cikk Igor tollából erről a dologról. [link]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#133) Dragon3000 válasza PCProfessor (#129) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem is a fogyasztás volt a lényeg, hanem a nagy fogyasztás mellett is halk hűtés. Fogyasztás csökkentésre egyszerűbb megoldás a tdp csökkentése, azzal is lehet játszogatni, hogy még ne változzon a teljesítmény, viszont nem lesz instabil egy rossz beállítás esetében.

[ Szerkesztve ]

(#134) PCProfessor válasza #30604800 (#131) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Nem 1 óráig magyaráztam, hanem azalatt kész volt az egész folyamat. Nem kontár hanem kész munka. Felesleges 5hz-ként 1mv különbséggel finontuningot csinálni a nem hardcore emberkének.

Értem én, hogy ha nem megy az érvelés személyeskedni kell a nevemmel. Sokan így vannak vele, np. :R

[ Szerkesztve ]

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#135) PCProfessor válasza Dragon3000 (#133) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Evga kártyában amiatt nem csalódtam.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#136) Dragon3000 válasza PCProfessor (#135) üzenetére


Dragon3000
veterán

Én sem, teljesen megvagyok vele elégedve.

(#137) Solten válasza b. (#132) üzenetére


Solten
addikt

Oke, szoval hogy fenntartsak az imidzset /piacvezeto szerepuket, no. 1 costumer supportot, eddig is eleg szuk profittal operaltak, csak hat jott a covid, orosz invazio, stb, elszallo inflacio, fuvardijak emelkedese, nem fenntarthato a biznisz. Tapokon meg van kb 30% hasznuk.

Saor Alba

(#138) Duree


Duree
veterán

Kár, hogy így döntöttek, de azt hiszem teljesen érthető.

duree54

(#139) sfefe


sfefe
őstag

1060 6gb EVGA-m van fasza kis kártya....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#140) Locutus válasza b. (#132) üzenetére


Locutus
veterán

Tűpontos.
Csak ugye user szempontból az (olykor) kiemelkedő support marad meg, nem az, hogy az valójában fenntarthatatlan volt pénzügyileg.

Amúgy ki volt nekik a bérgyártójuk, azt lehet tudni?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#141) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Gondolom csak ezt az egy szériát kerülik ki ,RTX 5xxx ugyanúgy lesz ,nem kell temetni őket.

(#142) Graphics válasza TechN7ne (#141) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem valószínű, kihátráltak a GPU piacról. Erről szól a cikk nagyvonalakban.

Nincs sok értelme egy szériát kihagyni, mi a logika benne?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#143) TechN7ne válasza Graphics (#142) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Feltételezem csak ,nagyon remélem maga az EVGA megmarad mert nagyon jó gyártó volt. :F

(#144) Graphics válasza TechN7ne (#143) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vannak olyan termékei, amiken megfelelő profitot tudnak összerakni, de a VGA nem érte meg nekik, az NVIDIA árazása miatt.

Nem tűnnek el, de a VGA-kat hanyagolni fogják.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#145) TechN7ne válasza Graphics (#144) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Hát ez nem jó hír :F

(#146) fatpingvin válasza Graphics (#144) üzenetére


fatpingvin
őstag

legalábbis a NV vidikarikat.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#147) Graphics válasza fatpingvin (#146) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

"Végül felmerülhet az a kérdés is, hogy a vállalat szeretne-e AMD vagy Intel grafikus vezérlőkre épülő VGA-kat gyártani. Nos, ezt egyelőre a cég elutasítja, vagyis a VGA-piacot általánosan jegelik'"

Szerintem kár reménykedni.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#148) Chaser válasza fatpingvin (#146) üzenetére


Chaser
titán

az intel még 1-2 genig nem lesz életképes - ilyenhez az evga nem adja a nevét -
az amd-nek van exkluzív partnere
a kör bezárult
részemről bénának is hatna ha mostantól amd kártyákat csinálnának, arra már megvannak a cégek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#149) Tibor_560sec


Tibor_560sec
aktív tag

Az igazi fanok majd főznek BIOS-t meg nyomtatnak matricát. ;] neksztgenevga

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#150) sixpak válasza Tibor_560sec (#149) üzenetére


sixpak
nagyúr

Felrobban az EVGA használtpiac....kezdem én:
megkímélt EVGA matrica, első tulajdonostól eladó, csak komoly érdeklődők jelentkezését várom. :D :DD

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.