Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Egy korszak zárul le ezzel. :(

Live-Die-Respawn

(#2) #30604800


#30604800
törölt tag

- Kár, jó cuccokat csináltak.

vagy

- Bedőlni látszik a kriptó, az első patkány meg már el is hagyta a hajót?

Mindenki válassza a neki szimpatikust.

(#3) korner83 válasza #30604800 (#2) üzenetére


korner83
tag

jaja kripto előtt nem is volt EVGA igaz?

(#4) #30604800 válasza korner83 (#3) üzenetére


#30604800
törölt tag

Nélküle viszont nem lesz, babám.

(#5) b.


b.
félisten

Közben kiderült azért [link] hogy a JPR grafikon több éves és a 2020-2022 közötti időszakot megbecsülték nem valós adatok alapján dolgoztak, nem lehetett volna erre felhasználni. Az átlag árrés 10 és 25 % között mozog. Asus pl 25 % kot kap.

Following EVGA news, lot of FUD on AIBs low profit based on old JPR graph. Truth is that GPU profit exploded in 2021 due to AIB overprice and up QTY. Example, PCPartner / ZOTAC which GPU revenue is 88% of turnover, 2021 gross profit was +429% vs 2020!
During same period, Nvidia had stable ~60% gross margin (with increased revenue of course).
It's very clear that AIBs, retailers and scalpers got the main benefit of this mining craze, not Nvidia. Too easy to forget the insane profits during the crypto boom. AIBs are baby crying.

Sajnálom az EVGA-t , nagyon fognak hiányoznia piacról. :(

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#6) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Kár érte, szerintem toronymagasan a legjobb nvidia gyártó volt. :(

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#7) 1dude


1dude
aktív tag

Végül is a csúcson hagyták abba :DDD

(#8) #65537792 válasza #30604800 (#2) üzenetére


#65537792
törölt tag

Huh egy igazi szakértővel van dolgunk.
Vagy egy dühös kis babával? :U

(#9) Zoltn


Zoltn
senior tag

Johetnek az EVGA Radeonok. :DD

"Music is your only friend. Until the end!"

(#10) Locutus válasza nonsen5e (#6) üzenetére


Locutus
veterán

Valamikor lehet, csak nem a 30-as szériával...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#11) #65537792 válasza Zoltn (#9) üzenetére


#65537792
törölt tag

Semmilyen VGA-t nem fognak csinálni.
Én abba bízom, hogy jobban ráfekszenek a többi alkatrészre.
Mert az alaplapjaik is egészen jóra sikeredtek csak ugye eléggé korlátozz volt a hozzáférés.
Aztán pár év múlva, ha rendeződik a helyzet lehet visszatérnek.
Ki tudja.

(#12) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"A legfőbb indok a VGA-kkal manapság elérhető rendkívül alacsony haszonkulcs lehet"

Hát, amikor a 4-500k-ért megszokott csúcs VGA-t 750-re emelik, majd még ezt is megduplázzák 1.5 millára, aztán pedig a gyártó is bejelenti hogy árat emel, mert ők is szeretnének nyerészkedni rajta, nem csak a skalperek, akkor valahogy pont nem érzem hogy olyan tré lenne a haszonkulcs a kártyákon...

"Bizonyos hardvereket már veszteséggel tudnak csak eladni, főleg az erősebb, drágább GeForce-okat."

Pont azokat? :DDD

"Végül felmerülhet az a kérdés is, hogy a vállalat szeretne-e AMD vagy Intel grafikus vezérlőkre épülő VGA-kat gyártani."

Ha épp azt sérelmezik hogy VIP-ből leminősültek mezei viszonteladónak, az lenne a logikus, hogy egyből kiadnának AMD konkurrenciát is, érezze az Nvidia, hogy ők is leminősültek az Evga-nál.

[ Szerkesztve ]

(#13) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor átnevezik magukat arra, hogy noVGA?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) Dr. Akula válasza #30604800 (#4) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Miért ne lenne? Bányászok nélkül már nem is lehet játszani?

(#15) KISDUCK válasza Dr. Akula (#14) üzenetére


KISDUCK
addikt

Mi az more, te nem emlékszel hogy a crypto előtt mindenki hangkártyára dugta a monitort? ;]

(#16) lemusz


lemusz
addikt

Valahogy nekem úgy alakult hogy sosem volt EVGA kártyám, de még csak arra se emlékszem hogy bármikor is komolyan felmerült volna, hogy olyan márkájút válasszak.

(#17) Lacok válasza Zoltn (#9) üzenetére


Lacok
őstag

Pont erre gondoltam én is.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#18) Egon válasza Lacok (#17) üzenetére


Egon
nagyúr

Mondjuk nem árt végigolvasni a cikket, vagy legalább elugrani a végére olvasás közben... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19) olymind1 válasza lemusz (#16) üzenetére


olymind1
senior tag

Nekem se, mikor egy 3060 12GB kártyáért a mai napig még mindig nettó 380€-t kérnek a honlapjuk, így/addig teljesen hidegen hagy mi történik a vga részlegükkel.

(#20) PCProfessor válasza olymind1 (#19) üzenetére


PCProfessor
tag

EVGA b stock szerdánként megoldás lehet a problémádra.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#21) 1dude válasza KISDUCK (#15) üzenetére


1dude
aktív tag

Lehet arra fogák dugni, amikor meglátják, hogy 500€ a középkategória :))

(#22) nonsen5e válasza Locutus (#10) üzenetére


nonsen5e
addikt

A 30-as szériáról nem tudok sokat, végig agyament áron ment minden, így totál nem követtem.
Mit csináltak benne rosszul? Mi akkor most a "legjobb" gyártó NV oldalon?

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#23) Dragon3000 válasza #30604800 (#2) üzenetére


Dragon3000
veterán

Máshol írták, hogy a bevételeik 75-80%-a vga eladásból van, szerinted a kriptó bezuhanással ez 0 lenne, hogy ez miatt dobták az egészet?

(#24) GAI válasza nonsen5e (#22) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Én úgy tudom, hogy inkább a 10-es szériában nem voltak annyira jók, ott voltak melegedési gondok.

(#25) Dragon3000 válasza GAI (#24) üzenetére


Dragon3000
veterán

3090-nél is voltak gondok valamelyik játék menüjében tudtak leégni.

(#27) proci985 válasza GAI (#24) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

a 970juk is nagyon rosszul sikerult, az a szeria nem volt ajanlott itt a forumon toluk. alulmeretezett (pontosabban hivatalos TDPre meretezett) komponensek, ami miatt reszben gyenge/hangos volt a hutes es reszben coil whineoltak.

csucskartyaik persze mindig rendben voltak, de azokra egy gamernek egyszeruen sose volt szuksege

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28) TOM-202


TOM-202
senior tag

Remélem, hogy idővel az AMD térfelére áttérnek és gyarapítják majd az ottani választékot.

(#29) Picco válasza Dragon3000 (#25) üzenetére


Picco
addikt

az talan nem csak EVGAnal jott elo, de lehet rosszul emlekszem

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#30) b.


b.
félisten

Úgy néz ki érkezik a Lenovo AIB -ként.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#31) Seirei válasza lezso6 (#13) üzenetére


Seirei
tag

:D

[ Szerkesztve ]

(#32) Abu85 válasza b. (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem, ők csak saját maguknak csinálják a gépeikbe.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#33) PCProfessor válasza Dragon3000 (#25) üzenetére


PCProfessor
tag

Az nem csak evga gond volt.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#34) PCProfessor válasza Picco (#29) üzenetére


PCProfessor
tag

Jól emlékszel.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#35) Solten


Solten
addikt

Gondolom a dontesukben kozrejatszik hogy az Nvidia visszatartja a 40-et mert tonnanyi 30-as porosodik naluk... :D

Saor Alba

(#36) Kotomicuki válasza Solten (#35) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

...és a kereskedők sem törik magukat, hogy csökkentség "normális" szintre az árakat profitjukat, amivel e fölös készlettől hamarabb megszabadulhatnának.

...

Amúgy AMD oldalon foglalva vannak a kiemelt helyek, így ott nem várnám, hogy folytassák a VGA-gyártást.
Gondolom, megkérdezték a ződeket, hogy mi van, azok meg inkább a részvényeseikbe fektetnék a hasznukat, mintsem egy stratégiai partnerüket fenntartsák a víz fölött...

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#37) Victorio


Victorio
aktív tag

Most, hogy bezuhant a bányászláz és nem lehet ötszörös áron adni a kártyákat rögtön előadja mindenki a hattyú halálát.

Amikor elindult a krypto őrület, és a kártya árak felcsűrtek az égbe akkor a gémerek panaszaira a gyártók csak széttárták a kezüket, és azt mondták: ilyen a piac, nem lehet csinálni semmit. Aztán kamionszám vitték egyenesen a bányákba a cuccot.

Most meg amikor végre normalizálódni látszik a helyzet, megy a sírásrívás, jaj, veszteséges a dolog. Dehogy veszteséges, csak visszaáll a normális trendre és megszűnik a hiper-haszonkulcs.

Nagyon tanulságos vetni egy pillantást az nvidia részvényárfolyamára, hogy követte le a krypto árfolyamot. Ha nem lett volna bányászláz akkor most is kb a 2017-es szinten lenne, amikor érdekes módon mindenki elégedett volt, és nem ment jajveszékelés. Csak hát ugye könnyen hozzá lehet szokni a jóhoz - és fáj amikor elmúlik.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#38) lezso6 válasza Victorio (#37) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egyébként azért bukott be a GPU bányászat, mert nemrég pedig megjött az Ethereum 2.0, ami annyit jelent, hogy átállt a hálózat PoW helyett PoS-ra, azaz számítási kapacitás helyett befektetett pénzzel tudsz bányászni. Szóval pár napja semmilyen VGA-val nem lehet már Ethereumot bányászni.

A többi kriptót meg nem éri meg GPU-val bányászni, szóval jelenleg úgy néz ki, hogy a komplett GPU bányászat halott jelenleg. De ez nem zárja ki azt, hogy valamelyik GPU-val bányászható kripto értéke előbb-utóbb kilő, rommá optimalizálják hozzá a bányász-szoftvereket és gyakorlatilag átveszi a régi Ethereum helyét, azaz ugyanott leszünk mint 1-2 éve.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#39) Solten válasza Kotomicuki (#36) üzenetére


Solten
addikt

Amúgy AMD oldalon foglalva vannak a kiemelt helyek, így ott nem várnám, hogy folytassák a VGA-gyártást.

Igen, minimalis ra az esely Nvidia szuper-exkluziv leven, volt valaha AMD-s kartyajuk??? Azt hiszem volt AMD chipsetes alaplapjuk azt ennyi.

#37 Victorio: van benne valami, szerintem a fo sirasuk hogy rajtuk ragadt iszonyat mennyiseg a regebbi vasakbol amit minimalis haszonkulccsal lehet ertekesiteni. Megerdemlik a disznok, anno szepen arcon koptek a gemereket.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#40) Dragon3000 válasza PCProfessor (#33) üzenetére


Dragon3000
veterán

Főleg evga-kal jött elő a gond.

(#41) Dragon3000 válasza lezso6 (#38) üzenetére


Dragon3000
veterán

Arra leszek kíváncsi, hogy most is elfog telni pár év, mire valami átveszi a helyét, vagy sokkal kevesebb idő kell, mint az előző bányászláz után, tekintve, hogy most kb 1000x több alt coin van.

(#42) PCProfessor válasza Dragon3000 (#40) üzenetére


PCProfessor
tag

Igen, így helyesebb az állítás. Akivel pedig megesett az örült, hogy evga kártya volt, mert a support legendás náluk ami másik vga gyártóról nem mondható el. A termékeik jók(giga, asus, msi stb...) de a support mindegyiknél nagyon trágya. Sajnos nem csak velem fordult elő hanem sok ismerősnél és nem csak vga téren. EVGA-t kivéve mindegyik szánalmasan rossz volt.

[ Szerkesztve ]

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#43) Solten válasza Dragon3000 (#40) üzenetére


Solten
addikt

Nem csoda, az evga kartyak tobbsege szejjel volt huzva.

Saor Alba

(#44) tomcat78 válasza lezso6 (#38) üzenetére


tomcat78
őstag

Ebben benne lehet az is, hogy új kártyák nem lévén, nem akarnak a saját használt kártyáikkal versenyezni árban. Az Nvidia meg megéhezett az elmúlt évek jóléte után. Kíváncsi leszek, hogy a VGA gyártóknak van/lesz e valami a tarsolyukban, ha (remélhetőleg) a bányászat földbe állásával a használt VGA piac is túltelitődik, árversenyt generálva.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#45) lezso6 válasza tomcat78 (#44) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na igen. Habár a chiplet dizájn segíthet ezen, hisz azzal jelentősen olcsóbb a csúcs GPU-k gyártása.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#46) Dragon3000 válasza Solten (#43) üzenetére


Dragon3000
veterán

Miért lennének? A 3090 esetében inkább a nem megfelelő védelem volt a gond, különben nem éget volna le a vrm rész.

(#47) tomcat78 válasza lezso6 (#45) üzenetére


tomcat78
őstag

Ha a piac nem kényszeríti rá őket, mindegy mennyibe kerül az előállítás. A profit a lényeg. Ami persze valahol normális. Ugyanakkor az előző eladásokkal- a többi történés mellett- beszűkítették a saját lehetőségeiket. Ha semmi nem változik bányászat téren, akkor el fog jönni az a pillanat, mikor rá öntik a piacra a mostani csúcs kártyákat, sz@ré-hugyé, mert már rég kitermelték az árukat. Papírnehezéknek meg nem fogják tartani. Onnantól meg mehet a matekozás- új generációt nézve-, hogy adott pénzért, mekkora teljesítményt kapsz. Azt azért nem szabad kifelejteni a képletből, hogy sokaknak a mostani generációs kártyák simán kimaradtak.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#48) #30604800 válasza Victorio (#37) üzenetére


#30604800
törölt tag

Ennyi, pontosan így van.
Az első, aki elhagyta a süllyedő extraprofit hajót, az az evga.

Egyúttal gombapaprikást is alkotunk.

(#49) sixpak válasza lemusz (#16) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nekem sem volt soha, 2 hónapja vettem életem első EVGA kártyáját....a legjobbkor, úgy tűnik. :D
340.000 wupiupi volt, szerintem nemsokára 200 környékén fogják dobálni, de ez ilyen szakma.... :D
De nem bántam meg, pompás darab.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#50) MaraTóni válasza lezso6 (#13) üzenetére


MaraTóni
tag

vagy arra h EndVGA... ez így tényleg elég fura egy olyan cégtől, ami a T&L-es hardveres gyorsítású VGA-k óta a piacon volt, és már a neve is árulkodott az elsődleges termékükről

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.