Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oldman2


Oldman2
veterán

Érdekes probléma. :F

Kíváncsi vagyok, jutsz-e valami megoldásra?

(#2) Picco


Picco
addikt

ez a bejegyzes eleg volt hozza hogy rakeressek mi is az az SMR. jo messzirol probalom majd kerulni a jovoben

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#3) dugo_


dugo_
veterán

4 éve használok csak SMR lemezeket, de az biztos, hogy ez a lassulás nem csak a technológiából adódik. Valami nálad vagy ezzel a konkrét HDD-vel nem kerek.

(#4) domos


domos
senior tag

Az összes laptopvinyó retek. ;]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#5) #90088192 válasza domos (#4) üzenetére


#90088192
törölt tag

Minden vinyó retek amiben nincs Raid 0 alapbol és nem forog 16k-t
:C

(#6) #89309696 válasza Picco (#2) üzenetére


#89309696
törölt tag

Hát nekem is, ember nem tud ennyi három betűs szart megjegyezni.
Nekem PMR van, előtte meg LMR volt a régi vinyók. Szóval többet én se tudok segíteni.

Illetve annyit, hogy az SMR a működését elnézve folyamatos lassabb írást eredményez egy PMR vinyóhoz képest, tehát utólagos belassulást nem kellene okoznia, az elejétől kezdve úgy kéne mennie lassabban.
Máshol keresném a hibát.
Ez majdnem olyan tünetre, mint az olcsóbb SSD-knél ahol nincs gyorstár és a Nandból kivett hely megtelik, ott is megzuhan a másolási teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

(#7) domos válasza #90088192 (#5) üzenetére


domos
senior tag

Melyik vinyóban van raid 0? ;]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#8) #90088192 válasza domos (#7) üzenetére


#90088192
törölt tag

Valahol olvastam a 90'es evekben mar letezett ilyen, de nem talalom, csak az uj verziot

[ Szerkesztve ]

(#9) Murphistic válasza dugo_ (#3) üzenetére


Murphistic
aktív tag

+ (#6) Fehér Farkas
Én is először az USB házra gyanakodtam, mert USB-vel már van rossz tapasztalatom. Eddig semmi más tünetet nem produkál, csak egy idő után belassul, szóval még reménykedem... Még most az asztali gépben tesztelem, hátha más tünete is jelentkezik...

(#8) Agyturbina: Nem erre gondoltál? https://www.tomshardware.com/news/seagate-hdd-harddrive,8279.html
vagy ez
https://mydatarecoverylab.com/history-repeating-multi-actuator-technology/

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#10) Gdi


Gdi
senior tag

SMR-ből van több fajta.. drive managed, host managed, host aware, mind máshogy kezeli a háttérfolyamatait...
Illetve az SMR lemezeknek van egy "nem SMR"-re konfigurált területe (mind xLC-s SSDknél az SLC-ként használt "cache"), ahova először az adatírást intézi, és onnan mozgatja az átlapolt területre amikor van rá ideje (vagy amikor megtelt).

Írásodban említetted, hogy külső usb-s keretben használod.
Kérdés tehát, hogy amikor másoltál rá előtte, online hagytad-e elég ideig, hogy legyen ideje felszabadítani ezt az adatterületet és kipakolni mindent SMR-re?!
Vagy host managed drive esetén a host tudja-e, hogy ezt meg kell tenni? (mivel USB-SATA bridge esetén nem biztos, hogy ez az attribútum rendesen felismerésre kerül ha régi a vezérlő)

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#11) Murphistic válasza Gdi (#10) üzenetére


Murphistic
aktív tag

A másolást végül megszakítottam. Kb. 2 MB/s-mal nem láttam értelmét megvárni. Az hiszem közvetlenül a törlés után sem vártam sokat, és kikapcsoltam a gépet.
Viszont utána még a másolás előtt több napon át lett volna alkalma takarítani.

Most megint megpróbáltam ugyanazokkal a fájlokkal és szerintem vállalható volt a sebesség - bár ez még mindig a tegnap trimmelt üres helyre ment, azóta semmit se töröltem a lemezről:

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#12) Gdi


Gdi
senior tag

Hát, sajna ez egy ilyen bicikli :)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#13) #90088192 válasza Murphistic (#9) üzenetére


#90088192
törölt tag

Köszönöm, az az :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.