Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-16 16:06:53

LOGOUT.hu

..:: Motorola Moto G ::..

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) caverinha válasza Maximum1 (#4748) üzenetére


caverinha
aktív tag

Yesss! Én is nyomtam egyet a frissítésre és igen végre ide is megérkezett! :)

(#4752) ghiottone válasza Schutyimatyi (#4750) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Na akkor nem is próbálom ki addig, amíg a flashelhető firmwarek között ki nem adják és majd ahhoz készítek egy új magyarítás csomagot. Várható volt. Az átszerkesztek appok nem patchelhetők mert nem egyeznek az eredeti alkalmazásokkal, tehát csak az alapromra megy fel a frissítés.
Vissza kell raknod a romot ha kell a frissítés.

Eladó Motorola Edge 50 Prok & OnepPlus 10 Pro: https://shorturl.at/5yzYU

(#4753) Benoe77 válasza ghiottone (#4749) üzenetére


Benoe77
őstag

Közben már tele van a net vele. Mindenki frissít, az XDA-ra is felrakták

(#4754) Lovi24 válasza ghiottone (#4752) üzenetére


Lovi24
senior tag

Rootolt telóra felmegy a frissítés? Vagy megint vissza kell mókolni?

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#4755) Sh4rk válasza Benoe77 (#4753) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

Remek, nekem nem jön...
A múltkor elsők közt voltam, aki megkapta...
Tesco rom, minden mókolás nélkül, most frissítésre azt írja, hogy adatkapcsolatra van szükségem...

Ötlet?

(#4756) mobilizmo válasza Sh4rk (#4755) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nemrég még nekem is ezt írta, most meg jön a frissítés.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#4757) Jaffa75 válasza Sh4rk (#4755) üzenetére


Jaffa75
őstag

nem vagy egyedül... :N neteztem 2 perce rajta, de most meg nincs adatkapcsolat! :DDD

mindegy, mert 28%-on van... :B

(#4758) Sh4rk válasza Jaffa75 (#4757) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

:-D

Köszi, akkor várok még...

(#4759) Sh4rk válasza Jaffa75 (#4757) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

Nekem még el sem kezdte... :D :P

(#4760) S-eye válasza Sh4rk (#4755) üzenetére


S-eye
senior tag

Nálam is ez a helyzet. Újraindítás után felajánlotta a frissítést, de csak 3 perccel később töltötte le.

(#4761) Jaffa75 válasza Sh4rk (#4759) üzenetére


Jaffa75
őstag

ja, az az akksi töltöttsége :DD !

most elkezdte ellenőrizni, de kilépett.. aztán megnézegettem a kit-kat logót :C , utána már megtalálta, de ekkora töltöttségnél nem állok neki :N

(#4762) Destr4ct


Destr4ct
aktív tag

Rootolt tescos rom. Nem sikerül frissíteni.
A cwm recovery először is azt írja, hogy "failed to verify whole file signature", ennek ellenére lehet választani, hogy folytassa-e.
Ekkor pedig azt írja, hogy
"This package is for "falcon_umts" devices; this is a xt1034.
E: Error in /cache/Blur_Version.174.44.9.falcon_umts.TescoSl.en.GB.zip
(Status 7)
Installation aborted."

What can change the nature of a man?

(#4763) Benoe77 válasza Destr4ct (#4762) üzenetére


Benoe77
őstag

Rootolt telóra nem is megy fel "magától". Van egy spec. Cwm ami viszi. De ha módosított a /system, akkor az sem.
Philz Recovery-nek hívják

[ Szerkesztve ]

(#4764) Destr4ct válasza Benoe77 (#4763) üzenetére


Destr4ct
aktív tag

Ok, köszi. Közben megtaláltam, fel is toltam. De valóban nem megy ezzel sem. A system-en csak pár apk-t cseréltem le arra a verzióra, ami a Play Store-ból frissült. (Azokat szerintem a frissítés nem érintené egyébként)
Ha visszamásolom az eredeti fájlokat, akkor szerinted jó lesz?

What can change the nature of a man?

(#4765) Benoe77 válasza Destr4ct (#4764) üzenetére


Benoe77
őstag

Nem tudom biztosan. Próbáld ki, hátha. Backup legyen azért.

(#4766) Sh4rk válasza Sh4rk (#4759) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

00:00 kor megjött a frissítés... :DDD

(#4767) architect26


architect26
aktív tag

mit tud az új frissítés? :)

Per aspera ad astra

(#4768) Sh4rk válasza architect26 (#4767) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

Teljes listát nem olvastam el, amit feldob, az a térerő probléma néhány usernél, wallpaper kivágásának javítása, meg OTG, meg a hívás közbeni hamgerő javítása...

(#4769) Destr4ct válasza Benoe77 (#4765) üzenetére


Destr4ct
aktív tag

Amikről tudtam, hogy manuálisan módosítottam, visszaállítottam.
Most ezt írja:
"/system/priv-app/ContextEngineClient.apk" has unexpected contents
error stb installation aborted.
Ehhez pedig biztosan nem nyúltam.

What can change the nature of a man?

(#4770) Tussky válasza Destr4ct (#4769) üzenetére


Tussky
tag

Sziatok,

Szükségem lenne egy kis segítségre. A telefon frissítette magát éjfél körül,azóta egyfolytába restartolja magát kb 2 percenként.

Amit próbáltam: Settingsen belül resetelni a telefont,de nem lehet. Hiába nyomogatom,nem történik semmi.

Bootloaderből Factory reset -> rámegyek és a telefon újra indul, Recovery esetén a telefon szintén újra indul.

Próbáltam azt is,hogy repülőgép módba teszem,de ez se segít,bekapcsoltam a wifit,mobilnetet,hátha rosszul szedte le a frissítést,de ugyan ez. Tehát 2 percenként restart és semmit se tudok csinálni.

Mivel a sima booton túljutok úgy gondolom,hogy ez nem boot loop,de nem tudom mi a franc lehet.

A telefon egyébként rootolt,ha ez számít.

Valakinek van arra ötlete,hogy mit tudnék ezzel csinálni ?

[ Szerkesztve ]

(#4771) Destr4ct válasza Tussky (#4770) üzenetére


Destr4ct
aktív tag

Ugyanez volt nálam is. /cache-ből töröld ki, vagy helyezd át a frissítő fájlt.
Valamiért nem sikerül a frissítés. De a fájl ottmarad a /cache-ben, a teló érzékeli, és ezért indítja újra magát.

Hogy a sikeres frissítés érdekében mit kellene pontosan csinálni, azt még nem tudom.

What can change the nature of a man?

(#4772) Benoe77 válasza Tussky (#4770) üzenetére


Benoe77
őstag

Vagy újra kell flashelni az alap romot és root nélkül rátenni az OTA-t, majd rootolni.

[ Szerkesztve ]

(#4773) Destr4ct válasza Destr4ct (#4769) üzenetére


Destr4ct
aktív tag

Jobban megnézve, hogy mi is ez a ContextEngineClient, lehet hogy mégiscsak módosítottam. Azt hiszem egyszer ez is frissülhetett a Play Store-ról. Ha ezt visszaállítanám az eredetire, akkor már lehet hogy sikerülne továbblépni.

What can change the nature of a man?

(#4774) Tussky válasza Benoe77 (#4772) üzenetére


Tussky
tag

Köszönöm a tippet,de nem tudom,hogy hogy töröljem vagy flasheljem,mert egyszerűen amire csinálni tudnék valamit,addig a telefon ugye újra indul. Leírnátok nekem pontosabban,hogy ezt hogyan is kéne kivitelezni ?

Esetleg úgy tudom megoldani,hogy a boatloaderbe belépek és úgy dugom rá a telót a gépre ? Illetve,most már nem indul újra,hanem lekapcsol és a tetején a fehér led hármat villan.

(#4775) caverinha


caverinha
aktív tag

Valaki használja rendszeresen az fm rádiót? Nekem mostanában nèha ooyanokat csinál,h random elhallgat ès amikor feloldom a kèpernyőzárat,akkor ismèt elindul,van hogy ezt eljátsza egymás után 3szor,elkèpzelhető,h a pattern lock zavar be? Mert amìg slide-on volt,addig nem volt ilyen vagy semmi köze nincs hozzá? Esetleg vki tapasztalt már ilyet? Ötletek?

(#4776) Lovi24 válasza caverinha (#4775) üzenetére


Lovi24
senior tag

Én használom,nekem még nem produkált ilyet. Slide-on van a képernyőzáram,ha ez lényeges.

(#4768) Sh4rk
Esetleg a fekete félképernyőt bejövő hívásnál javították-e? Vagy a Cast screen-t? Meg tudnád nézni?
Nálam a többivel nem volt baj. Otg nem probléma,mivel rootolt,térerő problémát sem vettem észre.

[ Szerkesztve ]

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#4777) Destr4ct válasza Tussky (#4774) üzenetére


Destr4ct
aktív tag

Recovery-vel próbáld meg elindítani, ott pedig wipe cache.
Ez a LED 3-at villan téma nem tudom, mi lehet.

What can change the nature of a man?

(#4778) Lovi24 válasza Tussky (#4774) üzenetére


Lovi24
senior tag

Én ezt úgy csináltam a legelső frissítésnél,hogy mielőtt magától újraindult volna,kikapcsoltam. Ezután tudtam bootloaderbe belépni és újraflasheltem a gyári romot. Figyelj az akku szintre!! A villanó led nem tudom,mit jelenthet. Nem tudom,hogy most 4.4.2-ről mit kellene felraknod,de ha 4.3-ra akarsz visszatérni,itt van _ghiottone leírása .

MÁS
Talán jó hírek,hogy q2-ben jön a MotoMaker Eu-ba, és nyáron egy új Moto x is :C

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#4779) roland091


roland091
senior tag

Sziasztok !

kezd egyre jobban szimpatikus lenni a készülék főleg a szoftver támogatás miatt :) meg az ára is nagyon jó

olvasgattam már a fórumot de nem nagyon láttam panaszt hibákra v hasonlókra, a kérdésem az lenne h honnan érdemes rendelni illetve a garancia most hogy is van ?:)

más még h valaki használja e ART módba, arról esetleg valami felhasználói vélemény :)

köszönöm :R

(#4780) Tussky válasza Destr4ct (#4777) üzenetére


Tussky
tag

Az a gond,hogyha a Recovery-re nyomok,akkor szintén újra indul a telefon.

(#4781) szabog74


szabog74
aktív tag

rootolt US Global-ra simán felment ma reggel a frissítés, root is megmaradt.

(#4782) caverinha válasza Lovi24 (#4776) üzenetére


caverinha
aktív tag

Köszi,visszaraktam slidera,megnèzem,h ìgy produkálja-e ezt a jelensèget.

(#4783) Lovi24 válasza szabog74 (#4781) üzenetére


Lovi24
senior tag

Módosítottál valamit? Mármint Cwm vagy más recoveryt raktál-e fel? Vagy csak simán rootolva van a teló és annyi?

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#4784) Upo válasza Tussky (#4780) üzenetére


Upo
addikt

Nekem is recovery gyanús, vissza kéne rakni a gyárit.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#4785) Tussky válasza Upo (#4784) üzenetére


Tussky
tag

Tehát ha jól sejtem,akkor az egyetlen esélyem újrarakni egy gyári ROM-ot ? :(

(#4786) Sh4rk válasza Lovi24 (#4776) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

szia cast screen nekem nem talal dlna kepes tvt pedig van. Hivasnal meg mindig takar a kijelzo... :-(

(#4787) Upo válasza Tussky (#4785) üzenetére


Upo
addikt

Nagyjából.
Első körben esetleg meg lehet próbálni csak a recoveryt.
mfastboot flash recovery recovery.img

Ha nem, akkor azt hogy a script-ből kiiktatni az erase userdata részt, akkor a beállítások megmaradnak és úgy flashelni a gyári romot.

Ha így sem jó akkor törölni kell, akkor az erase userdata résszel együtt.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#4788) lazlogogola válasza roland091 (#4779) üzenetére


lazlogogola
tag

Nekem pont az ellenkező véleményem alakult ki.
Venni akartam,de panaszkodnak az aksi miatt, a memória hely miatt, a magyar nyelv frissités miatt.
Mindenki csak "recoveryzik,rootol,telepítget,javithgat."
Tényleg ennyire babrás?
Kezdek kiábrándulni. :((

(#4789) Tussky válasza Upo (#4787) üzenetére


Tussky
tag

Erről van valahol egy részletes leírás,hogy pontosan hogyan kell csinálni ?

(#4790) KMT válasza lazlogogola (#4788) üzenetére


KMT
addikt

Miért, azt várod, hogy mindenki, akinek hibátlan, és elégedett, heti rendszerességgel írja le a fórumba? :U

(#4791) szabog74 válasza Lovi24 (#4783) üzenetére


szabog74
aktív tag

sima root, nincs cwm vagy egyéb.

(#4792) Lovi24 válasza lazlogogola (#4788) üzenetére


Lovi24
senior tag

Valóban panaszkodnak páran az akksi miatt,de szerintem ez elenyésző. Nálunk 2 moto g is van a családban,egyiknek sincs akksi baja.
Mindenki csak "recoveryzik,rootol,telepítget,javithgat."
Ezt nem értem részedről. Recoveryzés most azért van,mert a rootolt,cwm-es telót nem lehet OTA frissíteni,de már olvashattuk fentebb,hogy van akinek ment így is a frissítés. Túl "sok" a frissítés a telóra :DDD
Sokan nem rootolnak,mert nincs rá szükségük. Nem igazán kell mókolni a telót,hogy használni lehessen.
A belső tárhely meg mindenkinek egyéni,mennyire van szüksége. Magyar nyelv alapból valóban nincs,csak egyes romok által elérhető vagy a GPE változatban.

(#4791) szabog74
Köszi,ez bíztató. Nálam is csak rootolt a teló,semmi recovery vagy egyéb módosítás.

[ Szerkesztve ]

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#4793) Benoe77 válasza mazso26 (#4741) üzenetére


Benoe77
őstag

Én meg megerősítem, hogy ugyanez a headset átalakítóval >is< megy, tehát úgy néz ki érzékeli milyen szabványú a headset, és aszerint küldi rá a jelet.

(#4794) vilmos.nagy válasza lazlogogola (#4788) üzenetére


vilmos.nagy
tag

Nem recoveryzek, nem rootolok, nem babrálok, s teljesen elégedett vagyok vele.
(Az egyetlen, amit el tudok képzelni, hogy valakinek bassza a csőrét az az, hogy nincs benne magyar nyelv, de nekem nem is hiányzik, minden ilyen elektronikai kütyümet angolul használom.)

Na jó, ez nem igaz. Január eleje óta két kisebb hibába futottam bele:
- Egyrészt néha csinál ilyet a launcher. Nem tudom miért, mitől, néhány perc múlva megjavul. Alkalmazások ilyenkor is elindulnak, ha esetleg fejből tudom a helyüket.
- Másrészt ha sokszor kapcsolom ki-be (ez olyan három, öt ki-be kapcsolás 10 perc alatt) a GPS-t, egy idő után „megbolondul”, s nem talál jelet. Újraindítom, semmi baja...

De pozitívum, hogy a gyári rom gördülékeny, nagyon szépen fut, jönnek rá frissítések (én ma kaptam meg a 176-ot :-D ).

(#4795) Sh4rk válasza lazlogogola (#4788) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

Hát nézd, nekem mókolatlan a telo, veszett gyors,lekopogom de eddig semmi gondom az akksival 2 nap folyamatos wifi es 3g utan meg elment egy napig, igaz ott nem telefonaltam sokat mert melo. De sztem az akksi rendben van. Leginkabb appok miatt merultek a telok, ha elolvasod. Magyaritani a srácok inkabb a kihívás miatt foglalkoznak vele. Ennyit ami ehhez kell barki megtanulhat angolul. Relative olcson ilyen tudású készüléket nem kapsz.

Üdv JimmiTudeszki. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4796) acura13


acura13
aktív tag

hello

néztem az angol tesco-s oldalon a készüléket

megrendelés esetén még milyen plusz kltsg jönne rá??

Motorola Edge 40, Lexus GS 300, Asus ROG, Motorola Razr V8(retro)

(#4797) Lovi24 válasza acura13 (#4796) üzenetére


Lovi24
senior tag

Ha angol címre rendeled (máshova nem is tudod) :semmilyen plusz költsége nincs. Nekem is onnan van :D
Ja,csak a függetlenítése plusz ktg

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#4798) lazlogogola válasza Sh4rk (#4795) üzenetére


lazlogogola
tag

Kezdek reménykedni a pozitiv visszajelzések miatt,hogy jól választok, ha ilyet veszek.
Egy hónapja gyűrök egy Huawei G525-t,ami valóban jó és gyors,de bitang gyorsan merül. Ezért cserélném le az expansysnál.
A másik alternativa a Hongmi R. lett volna,de a barátomnak ilyen van és fél napos teló szerinte mint a Huawei.
Iphone 4S-m volt, ott megszoktam az "egy napos" telefon dolgot,de a fél nap az kiborit!

(#4799) Benoe77 válasza vilmos.nagy (#4794) üzenetére


Benoe77
őstag

Én is elégedett vagyok vele, nincs rootolva, de hamarosan mégis továbbpasszolom a feleségemnek, mert érkezik az X.

(#4800) caverinha válasza lazlogogola (#4788) üzenetére


caverinha
aktív tag

Ha szerinted itt sokan panaszkodnak az akksi miatt,akkor nèzz be mondjuk az s4 mini fórumába,hogy ott mennyien. :D Am rèszemről is nagyon rendben van a teló akksija úgy,h èn azèrt már elèggè hozzászoktam a razr maxx volt telóm bivaly akksijához,èn sem mókolgatok a telón,minden origi rajta ès ìgy is nagyon jó :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.