Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5701) F_Gergely válasza Rickazoid (#5698) üzenetére


F_Gergely
őstag

Köszi, utána nézek, igen az lesz próbálgatok aztán valamelyik csak jó lesz.
Viszont ma voltam kocsival és próbálgattam a navigációt, hát én ezzel a MotoNav cuccal nem igazán jutottam dűlőre, meg én azt hittem ez teljes verziós navigáció, arról nem volt szó hogy csak próba verzió....
Ha már fizetek akkor inkább iGo (hiába MotoNav olyan mint az iGo). Navigációval kapcsolatban valakinek tapasztalata? Ti milyen programot használatok navigáláshoz?
Én legginkább olyan programot szeretek ahol nem feltétlenül kell pontos cimet megadni, hanem rábökök a térképen hogy nah wazze én ide akarok menni és akkor oda navigál. A pontos cimet azért utálom mert sokszor nem tudom a cimet, csak a környékre akarok menni onnantól meg tudom az utat.

(#5702) Phami válasza F_Gergely (#5696) üzenetére


Phami
tag

Én személy szerint az Ebuddy-t tudom ajánlani :) Az a legbiztosabb eddig, mert több klienst kezel egyszerre, nekem a Nimbuzz eléggé bugos volt :)

Cheap Rap Beats, Buy Beats Online - www.ThisIsPhami.com /Trium Mars - Alcatel OT 557 - Sagem My 411V - Samsung L700 - Motorola Milestone - Samsung Galaxy Note 2/

(#5703) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Na közben néztem ezt a navit, arra jutottam hogy ezt a gyári trial szotyvadékot le kell töröljem. Fórumban utána is olvastam azt irták root-olni kell a telefont hogy le lehessen szedni a motonav-ot, igy tudok felrakni helyette mást.
Visszaolvastam itt a 2.2-es root programot le is szedtem. Viszont kérdésem a következő:
Mit jelent ez a rootolás, garancia ugrik-e ha használom valamint vissza lehet-e csinálni?
Köszönöm!

(#5704) petipetya válasza Toobee (#5700) üzenetére


petipetya
nagyúr

Toobee:

A kérdőjelesek érdekelnek igazán, a többit nyugodt szívvel gyalulom:

3G mobile hotspot
android live wallpapers
?atcommand service
?audio effects
browser
?browser message
?certificate installer
com.motorola.worldclock
corporate directory
?dmservice
?fota
?google partner setup
help centre
home screen tips
live wallpaper picker
magic smoke wallpapers
moto car home
motonav
?mtlrdialog
music visualisation wallpaper
?pgm system
quickoffice
street view
?tts service

F_Gergely:
A root során ugrik a garancia, ám simán vissza lehet állítani az eredeti állapotba a telefont, ha az rdslite segítségével visszateszed a gyári 2.2-őt rá. A root rendszergazdai jogosultságot ad a telefonnak.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#5705) F_Gergely válasza petipetya (#5704) üzenetére


F_Gergely
őstag

Pórbáltam utána olvasni, az addig tiszta hogy a root rendszergazdai jogokat ad a telefonhoz és teljes hozzáférést a rejtett/system mappákhoz. Viszont akko ezt csak ugy tudom visszacsinálni ha a telefon teljes szoftverét ujra rakom? Nem nagyon szeretnék flashelni meg ilyenek, viszont a navigáció kéne és ez a 60 napos próbaverzió eléggé piszkálja a csőrőmet, viszont mást meg nem tudok felrakni amig a MotoNav fent van. (magával a programmal nem lenne bajom de ez a próbaverzió nevetséges....)

[ Szerkesztve ]

(#5706) fpatrik17 válasza Rickazoid (#5687) üzenetére


fpatrik17
senior tag

És ez a memehack müxik gyári 2.2-n??

• Honor Magic5 Pro •

(#5707) fpatrik17 válasza petipetya (#5704) üzenetére


fpatrik17
senior tag

Tyűűű ez hogy mit lehet törölgetni, mit nem, meg hogy mivel engem is érdekelne :D
Root explorer jó erre, vagy mással törölgettek?

• Honor Magic5 Pro •

(#5708) Seraf723


Seraf723
csendes tag

hihetetlen h ma elkezdtem hallgatni zenét új MIUI-n és kb 5perc múlva lépett is ki, gondoltam már csak megnézem a task killert nyomtam egy kill-t és egyböl el is hallgatott a zene mondtam érdekes mer music nincs kipipálva, még régebben low-ra állitottam securityt szal néztem ezeket a rendszer app-okat vagy miket és végül mikor a providers elöl kivettem a pipát és nyomtam egy killt ment tovább zene azóta nem is állt le :)

(#5709) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

üdv! A gyári 2.2-t honnan tudom lekapni? :) Biztos linkelték már, de hirtelen most nem találom :S
Ja meg kérdés.. Eza vulnerable recovery nemkell a 2.2-nél? Azt sose értettem, hogy mire jó, csak feltettem, valamint Memhackelni origi 2.2-t lehet?

• Honor Magic5 Pro •

(#5710) szőröscica


szőröscica
addikt

Nekem van nandroid backupom a gyári 2.2-ről, amit MSU-val tettem fel.
Vajon, ha csinálnék egy full wipe-ot, és úgy restore-olnám ezt a 2.2-es backupot, akkor gyors lenne?

Én tiszta romot fel nem fogok tenni, az biztos. Ez be van állítva, rajta vannak a programjaim, a launcher pro is össze van rakva, a widgetlocker is, stb....

(#5711) optikus


optikus
senior tag

Na feltettem a titanium backupot de nem akar menni, bekeri a su jogot megadom de kiirja hogy nincs meg. A su logban benne hogy meg van adva... nektek (hogy) mukodik?

Buy books not gear.

(#5712) Toobee válasza petipetya (#5704) üzenetére


Toobee
veterán

A fota és a tts van törölve ezek közül nálam (kérdőjelesek), viszont mtrldialogom sincs, de nem rémlik, hogy azt töröltem volna...vagy mégis?! De szerintem még egy párat nyugodt szívvel lehet törölni, viszont nem tudom mindről, hogy mi mit csinál. Pedig tuti van még egy két (számomra) haszontalan program, ami csak a helyet fogja.
audio effect simán törölhető, ha nem nagyon hallgatsz zenét, vagy csak alap beállításokkal.
A PGM-et szerintem ne töröld, mert gyanítom, hogy program menü system rövidítése, szerintem az fontos. Amik nem kérdőjelesek azokkal nem foglalkoztam, mert ha jól értem azokat törlöd.
Ha esetleg a többi kérdőjelesről tudod, hogy mi mit csinál, akkor én bevállalom a kísérleti nyúl szerepét.

https://barbieripnk.hu/

(#5713) Toobee


Toobee
veterán

Esetleg, ha tudja valaki, hogy ezek mit csinálnak, akkor azt megköszönném:
ArcPhotoworkshop, AtCmd, CertInstaller, DefaultContainerService, DMService, DownloadProvider, DrmProvider, GenieWidget, Gestures(smileyk?), LatinIME, LatinImeTurorial, MediaProvider, MediaUploader, MotoATCmdPlugin, MotoGAL, Mynet, OverlayProvider, PicoTts, Protips, Secclkd, SetupWizard (ez az lehet, ami első bekapcsoláskor előjön?), Stk, Vending, VsuiteApp, WapPushSI.
Ezekből tudnék még törölgetni, csak nem szeretnék semmi fontosat kiszedni.

https://barbieripnk.hu/

(#5714) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

És ha valaki megmondja, hogy honnan szedek le 2.2 hivatalos froyot, azt is sugja meg, hogy Service vagy sima kell-e :) Köszi!

• Honor Magic5 Pro •

(#5715) bwoay válasza Toobee (#5713) üzenetére


bwoay
nagyúr

genie widget
genie widget
genie widget

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5716) fpatrik17 válasza Toobee (#5697) üzenetére


fpatrik17
senior tag

Hali! Neked hivatalos 2.2 vann fenn?
Hol találok sbf filet hozzá? És memhack megoldható? Üdv!
Még 20 percig vagyok itthon azért irkálok ennyit bocsi :D

• Honor Magic5 Pro •

(#5717) petipetya


petipetya
nagyúr

Melyik a leg-erőforrásbarátabb biztonsági alkalmazás, amit használtok?

Nem szoktam, de ma belenéztem a januári számlámba, és ott volt egy nemzetközi sms egy orosz számra - nem pénz, az ára duplája a normál sms-nek és csak 1db volt. Vsz. egy alkalmazás lehetett a ludas, amelyet vagy én vagy a gugli távolított el a telefonról.

"nincs rá lezsóidő"

(#5718) Toobee válasza fpatrik17 (#5716) üzenetére


Toobee
veterán

Én MSU-val raktam fel. Memhack meg mi a szösz? :D

https://barbieripnk.hu/

(#5719) Phami válasza optikus (#5711) üzenetére


Phami
tag

Hogyan Rootoltad? Töröld telepítsd újra a progit

Cheap Rap Beats, Buy Beats Online - www.ThisIsPhami.com /Trium Mars - Alcatel OT 557 - Sagem My 411V - Samsung L700 - Motorola Milestone - Samsung Galaxy Note 2/

(#5720) Rickazoid válasza petipetya (#5717) üzenetére


Rickazoid
addikt

Én az AVG Anti-Virus Free-t és a Creative Antivirus Free-t használom egyszerre. Néha picit belassul, amikor épp egy aktív keresést csinál az AVG, de gyorsan végez, illetve inkább kettő lassítsa egy picit a telefont néha, mint egy se. Viszont alapállapotban nem fogják vissza az erőforrásokat, a futó folyamatok közt csak az AVG AV-t látom (a Creative AV is fut persze), 5 MB-ot fogyaszt el a RAM-ból. Gondolkodtam még az AVG Anti-Virus Pro-n, de nem nyújt annyi pluszt.
Az AVG AV root-ot igénylő programok telepítésénél is bejelez, illetve biztonsági kockázatként azonosítja a külső programok telepíthetőségének engedélyezését.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#5721) Phami


Phami
tag

Amúgy én vagyok az egyetlen aki a fülhallgatós problémával találkozott?

Cheap Rap Beats, Buy Beats Online - www.ThisIsPhami.com /Trium Mars - Alcatel OT 557 - Sagem My 411V - Samsung L700 - Motorola Milestone - Samsung Galaxy Note 2/

(#5722) Rickazoid válasza Phami (#5721) üzenetére


Rickazoid
addikt

Nem, ez már itt is felbukkant párszor, valószínűleg szériahibáról lehet szó, vagy csak szimplán nagyon rossz minőségűre sikerült a jack bemenet. Nekem is rossz, egy ideig még szenvedett, de pont ma nem tudtam már működésre bírni, hol a mikrofon nem működött, hogy nem hallottam semmit... nekem BT headset lesz a megoldás, amint találok olcsó hallójáratos példányt.
Ilyet tud valaki? Mármint "agybadugós" BT headsetet, ami beszerezhető és nem is túl drága. Már máshol is kérdeztem, de egyelőre semmi, gondoltam hátha vett már valaki innen egyet. Sajnos én nem találtam, webshopokban nem írják a fülhallgató párnák típusát, a képekről meg nem derül ki szinte soha.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#5723) addamka válasza F_Gergely (#5701) üzenetére


addamka
őstag

A motonav a hivatalos iGO alapú navigáció Milestone-ra, nem tudsz sima iGO-t venni rá. Lényegében ez is egy iGO más skinnel. A térképet kellett anno megvenni hozzá, de más ütemben frissítik, mint az iGO-s térképeket, plusz az idióta szoftverük véletlenszerűen ismeri fel a telefont.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#5724) Toobee válasza addamka (#5723) üzenetére


Toobee
veterán

Igo8 térképek csont nélkül futnak rajta! Viszont 2010 Q4 a legfrissebb.

https://barbieripnk.hu/

(#5725) optikus válasza Phami (#5719) üzenetére


optikus
senior tag

Universal androot es Superuser.

Buy books not gear.

(#5726) addamka válasza Toobee (#5724) üzenetére


addamka
őstag

Az eredeti Motonavval nekem nem mentek a sima iGO-s mapok.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#5727) optikus válasza optikus (#5725) üzenetére


optikus
senior tag

Na beindult. Nem tom mi hianyzott, ujrainditottam a gepet, felraktam a su updatert meg busyboxot.

Buy books not gear.

(#5728) optikus


optikus
senior tag

most nezem hogy a gyari akksi sarkan is van ilyen viz erzekelo cimke.

Buy books not gear.

(#5729) szőröscica válasza addamka (#5726) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem viszi.

(#5730) Vasziljev válasza Rickazoid (#5722) üzenetére


Vasziljev
csendes tag

én 2 napja vettem egy nokia bh214-es bluetooth headsetet. vaterán találtam 5500 pénzért. azonnal csatlakozik a milestonehoz, nem szakad a kapcsolat, 2 falon keresztül kb 6-7 méterről is simán ment a zenelejátszás. nem bántam meg, hogy megvettem.

rokikártyás merci? mér? nem láttál még gazdag, rokkant nyugdíjast?

(#5731) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Eddig nem volt különösebb bajom a telefonnal egy két apróságot meg a nvigációt leszámítva egészen ma reggelig...
Ott kezdődik hogy ez a nyomorult nem ébresztett hiába van beállítva, meg se nyikkant...
Másik hogy este 90%-al tettem le a telefont, most meg 40%-on van, és eddig csak 10%-ot ment le éjszakánként, mostmeg majd nem a fele lement.
Mi a túró történt vele? Nem lesz ez igy jó....

(#5732) Djuree válasza F_Gergely (#5731) üzenetére


Djuree
félisten

elvileg az ébresztővel valami gond van többeknél is. nekem működik rendesen.

egyszer nekem is volt ilyen, pár napra rá miután megvettem, este töltöttem fel fullra, másnap reggel 20% :Y de ezt csak egyszer csinálta, azóta jó :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5733) petipetya válasza F_Gergely (#5731) üzenetére


petipetya
nagyúr

2.1 van a telefonon...?

"nincs rá lezsóidő"

(#5734) danaudio válasza Phami (#5721) üzenetére


danaudio
aktív tag

jack problémára: nekem is ez volt, használtan vettem a telót még garival, cserélték a teljes jack bemenetet aztán fél évvel később(pár hónapja) újra elkezdett recsegni a végén szinte használhatatlan volt, legapróbb mozdulásra (vagy arra se) kontakt hiba volt.

aztán fogtam egy kis tűt, először kipiszkáltam minden piszkot belőle(nem volt sok) aztán jól megküldtem kontaktsprével (a lötty szinte majdnem kijött a jackből) megvártam amíg megszáradt, felszívódott (2 perc) és azóta jobb mint újkorában :D kb 1 hónapja volt ez de azóta egy kontakthiba nem volt (amíg csere után rögtön már néha volt)
biztos nem tart örökké de pár hónapig, fél évig tutira, amikor meg megint kontaktos, lesz újra besprézed :) ennyi.

(#5735) danaudio válasza petipetya (#5693) üzenetére


danaudio
aktív tag

én minden format vagy törlés nélkül raktam fel 2.2-t aztán rootoltam, igaz még soha nem rootolt gyári 2.1-re. gyorsan és teljesen bug mentesen fut, minden rajta maradt ami 2.1-en volt. nem kell tehát feltétlen formatálni se előtte se utána mert működhet jól.

igazából fel is merült bennem a kérdés hogy gyári 2.2 után mi szükség van a custom romokra? overclockolni ezt is lehet és nem nagyon tudok olyan fícsörről amit így ne tudna custom rommal meg igen (jó a státusz sáv stb színezésén kívül de ilyen csicsák nem érdekelnek : P), ugyanakkor azok tele vannak buggal, míg evvel a 2.2+roottal még egy buggal se találkoztam ami nagyon nagyon ígéretes! (tekintve hogy gyári 2.1 alatt tele volt, rendszeresen nem tudtam lerakni a hívásokat stb...)

(#5736) Rickazoid válasza Vasziljev (#5730) üzenetére


Rickazoid
addikt

Hm.. nem rossz ötlet, bár én kicsit mindig idegenkedtem az olyan headsetektől, aminek a nyakamnál van a mikrofonja és nem a szám közelében, vezetékes példányoknál eddig sosem vált be, utcán alig hallanak, vagy én szoktam túl halk lenni a másik oldalon, vagy minden más túl hangos. Ezzel nincs ilyen gond?

(#5731) F_Gergely: akkuhasználatot nem nézted? Settings - About phone - Battery use. Ha a Phone idle nagy százalékon van, akkor töltőről levéve indítsd újra (a korábbi béta kernelekben volt ilyen hiba, hogy nem lépett alvó módba a telefon töltés után és hamar merült - elvileg javították), ha más programnál látsz magasabb értéket, ami mondjuk nem egy játék, amivel fél órát játszottál, hanem valami indokolatlan, akkor töröld azt a programot. Az ébresztőre pedig azt tudom mondani, hogy próbáld ki az AlarmDroidot, remélhetőleg csak a beépített ébresztő szórakozott és nem egy kiújult alarm bugról van szó.

(#5737) Toobee: az újraindulásokat és fagyásokat a DSI hibák okozzák, kernelhibák, amiket a Motorola inkább bent hagyott, mert különben az elmúlt fél évben csinálniuk kellett volna valamit, tehát ez nem lesz javítva. De modderek dolgoznak rajta, a tegnapi CM7-be már épült is egy hack, ami a teljesítményt visszafogja picit (nem érezhető, csak nyers számadatok), de elvileg javít a helyzeten. Amióta felraktam még nem indult újra és nem fagyott, kikapcsolt JIT mellett pedig még szabad RAM is van, úgy 50-60 MB között (mialatt a futó folyamatok: Missed Reminder - 2,4 MB; Perfect Task Switcher - 2,7 MB; Widgetsoid - 3,4 MB; Network Monitor - 4,9 MB; AVG AV - 4,9 MB; Google Services - 12 MB; Android Keyboard - 4,7 MB).

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#5737) Toobee


Toobee
veterán

Tegnap del ota 3x indult ujra a telefon, eleg idegesito, mert 2.1update1-el soha nem volt ilyen gondomm bar ott rooton kivul mast nem piszkaltam a telefonban. Most gyari 2.2 van rootolva, 800 Mhz-re huzva. Kipucoltam belole par dolgot, lehet, hogy toroltem valamit, amit nem kellett volna?! Bar amekkora zsivany a Motorola (megerdemelne, hogy kisbetuvel irjam) siman meglehet, hogy nem en rontottam el a telefont, hanem ok...

https://barbieripnk.hu/

(#5738) F_Gergely válasza petipetya (#5733) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nem 2.2 van a telefonon gyárilag, tehát nem én raktam rá.

(#5739) Rickazoid


Rickazoid
addikt

CM7-nél ne használjatok nagyobb programokat, ha akartok SMS-t fogadni. Ugyanis nem fogadja ilyenkor őket, többségük szimplán elveszik. Először azt hittem a kikapcsolt JIT miatt lehet, de semmi köze hozzá, alapbeállításokkal sem fogad SMS-t a telefon, ha fut mondjuk egy Angry Birds.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#5740) F_Gergely válasza Toobee (#5737) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nekem eddig egy ujraindulásom/lefagyásom volt (lefagyott majd ujraindult) amikor BT-n akartam párosítani a számítógépet a telefonnal, és itt valami nem tetszett neki. Azóta párosítottam és működik is a szinkonizációt is ezen keresztül csinálom.

(#5741) F_Gergely válasza Rickazoid (#5736) üzenetére


F_Gergely
őstag

Most raktam fel tölteni a készüléket de az alábbi adatokat irja:
Display 44%
Phone idle 31%
Mobile stanby 25%
WiFi 3%

Hozzáteszem a wifi ki van kapcsolva, telefon pedig jelenleg töltőn. Ezek normális értékek vagy valami nem stimmel?

Egyébként nálatok mennyi a töltési idő? fél órája raktam fel tölteni és 20%-ról már 70%ra töltötte fel..... Oké hogy 800mA megy ki a töltőn de 1400-as az akksi. Nem tudom ennél a telefonnál mennyi a töltési idő mert még nem sikerült kitapasztalnom és most töltöm vásárlás óta harmadjára. HTC-t vagy 2-3 órán keresztül kellett töltenem és ott is 1400-as akksi volt.

[ Szerkesztve ]

(#5742) Rickazoid válasza F_Gergely (#5741) üzenetére


Rickazoid
addikt

Normálisak. Akkor nézd meg, amikor levetted töltőről és hosszabb időn keresztül ki volt kapcsolva a kijelző. Írtak valahol egy programot korábban, talán itt is, ami pont jó erre a célra, megmutatja kisebb intervallumokban a használatot. Nem jut eszembe a neve, mindenesetre ilyet lehetne keresni, azzal kiszűrhető, hogy mi okozza.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#5743) danaudio válasza F_Gergely (#5741) üzenetére


danaudio
aktív tag

a lithium ion akksik általában úgy működnek hogy a teljes töltés idejének a fele alatt érik el kb a 70-80 százalékot, és még egyszer annyit kell tölteni a 100%-ig...
messze nem lineárisan tölt (és merül) ezért is elég nagy bullshitek és használhatatlanok a lemerülésig hátralevő időt mutató appok...

[ Szerkesztve ]

(#5744) PenteleSC


PenteleSC
csendes tag

Sziasztok!

Lassan egy éve használok ilyen gépet, felvetődött két problémám, amikről nem olvastam itt:
Nyitott állapotban a kijelző hátoldalán van egy réteg fólia, ami elkezdett feljönni. Van ennek valami extra szerepe, vagy csak a szokásos karcvédő cucc, amit nyugodtan levehetek?
Másodsorban, úgy két-három havonta (most is) abbahagyja a rezgést; méginkább az "ingerküszöbe" lesz kisebb, pl.: csak akkor indul be a motor, ha már pár másodperce csörög (a házikó-nagyító... sor ilyenkor csak "ciripel" halkan). Pár nap múlva általában magától megjavul. Előjött ilyesmi valakinek?

Előre is kösz!

(#5745) F_Gergely válasza danaudio (#5743) üzenetére


F_Gergely
őstag

Köszönöm az infót, most feltöltöm teljesen az akkumlátort aztán meglátom mennyi idő alatt merül le, illetve utána mennyi idő alatt töltődik fel 100%-ra.
Egyébként ezeknél az akksiknál is ugy van hogy a tényleges, töltöttségi szintet (vagy hogy is mondjam) csak 3-5 töltés után éri el?
Volt olyan nokiám, első pár töltés alatt nagyon hamar lemerült, majd a 4-5 töltés után már birta rendesen, és nem volt vele gondom.
Litium akksinál van ilyen? Reménykedem hogy nem fél naponta kell majd töltenem.

(#5746) F_Gergely válasza PenteleSC (#5744) üzenetére


F_Gergely
őstag

A fólia az csak karcvédő, általában ami szétcsúsztatható készülék mindegyiknél van ilyen, HTC-n is van nekem ugyan ilyen. Elvileg arra van hogy ne magát a telefon hátlapját karcolja a nyitó mechanika, ahogy csusztatod és súrolódik, vagy valami ilyesmi. De a lényege ez.
Rezőgre nincsen tippem :(

(#5747) Hennet


Hennet
aktív tag

Szotyi!

Valaki nem tud eladó sorba kerültjó állapotú Milestone-t?

Ja és akkor most a 2.2-t gyárilag rá lehet rakni, vagy csak ügyeskedve?
(gyárilag= egy sült marha is fel bírja rakni)

Köszi! :R

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#5748) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Telefon feltöltött kb. 50-60 perc alatt, ez reális idő? Én inkább 90-110 perc körülire gondolnék mint feltöltési idő... Mivel mondtátok formázni nem kell a telefon akksiját levehetem nyugodtan, mert nem számítana ha rajta hagynám fél napig a töltön ugye?

(#5749) Rickazoid válasza F_Gergely (#5748) üzenetére


Rickazoid
addikt

Leveheted, ha elérte a 100%-ot, már lekapcsolt a töltés. Egyébként MOD-oknál szokott olyan gond lenni, hogy nem éri el a 100%-ot az akku, mégis ezt írja a telefon és lekapcsolja a töltést.
Rootolva van már? Ha igen, feltöltés után ne vedd le töltőről, nyiss egy terminált, majd írd be a következőket:
su
rm /data/system/batterystats.bin
exit

Majd lépj ki és kapcsold ki a telefont. Amikor megjelent a töltés jelzése és 100%-ot mutat, vedd ki az akkut, majd ha megjelent egy akku jel, benne egy kérdőjellel, tedd vissza az akkut és hagyd töltőn, amíg ismét el nem éri a 100%-ot. Közben végig legyen bedugva a töltő.
Ha nem akarod kikapcsolva tartani, akkor terminálban az exit parancs helyett vedd le az akkufedelet, majd írd írd be terminálba, hogy reboot, majd amint lekapcsol a kijelző, vedd ki az akkut. A telefon ekkor bekapcsol töltőről, SIM hibát fog kiírni, ekkor tedd vissza az akkut, eltűnik a SIM hiba és fellép a hálózatra. Töltsd 100%-ig. Megjegyzem lehet különbség a kettő hatékonysága közt, a kikapcsolós biztosabb, de ideális esetben ugye 1-2 percnél tovább sosem töltődhetne így, általában mégis töltődik egy darabig még.

Megjegyzem CM7-nél visszakapcsoltam a JIT-et (nem tapasztaltam komolyabb különbséget, úgy tűnik csak placebo hatás volt ez esetben, Cronos-nál hozott csak több RAM-ot), és sikerült megoldani az SMS-ek elvesztésének gondját, hála Feeyo-nak, aki a Cronos-t fejleszti.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#5750) F_Gergely válasza Rickazoid (#5749) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nincsen root-olva, sem máshogy belenyúlva a telefonba teljesen gyári 2.2 van rajta pénteken vettem, vadonat újonnan, fóliásan 2 év motorola garanciával.

Most megnéztem az about phone-ban a battery-t azt irja:
Display 97%
Mobile stanby 4%

Átállítottam a fényerőt takarékra de még mindig 97% a display, ez független egymástól? Tehát mindegy hogy a kijelző fényereje mekkora? Egyébként pedig én auton használom tehát a fényerőt a készülék állítsa be saját maga, hogy éppen jónak gondolja.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.