Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Def26


Def26
félisten

Hát nem is tudom, hogy az a 30% megéri e nekik. Tudvalevő, hogy a MS kémkedik de elég lett volna az is, hogy szépen kipaterolják a MS központot a fenébe az országból (hozzáteszem nem vagyunk messze mi sem ettől). :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2) bambano


bambano
titán

milyen igazuk van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) sh4d0w válasza Def26 (#1) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Miután a rendszereik hazabeszélnek, az nem elég.

https://www.coreinfinity.tech

(#4) Agostino


Agostino
addikt

"Putyin elnök akkor hirdette meg a szoftvercsere programját, amikor a krími konfliktust követően az amerikai IT-vállalatok leállították fizetős szolgáltatásaikat Oroszországban."

eltekintve attól, hogy mi történt az említett helyen, nem értem az it vállalatoknak ehhez mi közük. x pénzért adnak x szolgáltatást. amíg az x pénz adott, nekik szolgáltatniuk kell, nem pedig állást foglalni egy politikai döntés kapcsán.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#5) dajkopali válasza Agostino (#4) üzenetére


dajkopali
addikt

ez nem a vállalatok döntése volt, hanem az EU és az USA hirdetett gazdasági és kereskedelmi embargót - ők csak betartották saját kormányaik utasításait

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#6) bambano válasza Agostino (#4) üzenetére


bambano
titán

szankció szó mond valamit?
oda-vissza ütik egymást a politikusok.

poszthoz: érdekes lesz látni egy linuxos migrációt úgy, hogy nem lesz senkinek bátorsága szembemenni az ukázzal...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) Cefet


Cefet
aktív tag

A "fejlett nyugat" gazdaságilag és katonailag leírta Oroszországot. Súlyos tévedés volt!
Most persze beindult kelet-európa amerikai megszállása, és megy az uszítás az oroszok ellen.
Mindezek fényében teljesen érthető, hogy megpróbálnak függetlenedni IT területen is.
Kiváló orosz szoftver mérnökök vannak, nem is szabadna csak saját szoftvereket használniuk.

(#8) Zola007 válasza dajkopali (#5) üzenetére


Zola007
veterán

az embargót betartják azonnal, de adózni nem akaródzik otthon?
csak én érzek itt ellentmondást?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#9) nemlehet válasza Cefet (#7) üzenetére


nemlehet
őstag

Szegény oroszok ezek a fránya imperialisták folyton csak bántják őket amikor ők soha semmit rosszat nem csináltak, csak ülnek otthon és vodkázgatnak.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#10) wasorf válasza Cefet (#7) üzenetére


wasorf
csendes tag

Te milyen amerikai megszállásról beszélsz?
Egyelőre ott állunk hogy az oroszok voltak itt és kelet-európában vagy 40 évet szó szerint. Nem értem minek megy az oroszok majmolása megint, szerintem bőven elég volt belőlük. És azt hiszem orosz operációs rendszerekből sem kérnék, mert az is tele lenne kémkedéssel, propagandával, meg jelentésekkel.

(#11) Nyugis


Nyugis
senior tag

Az oroszoknak nem is kéne messzire menni a linuxbol tudnának csinálni bármit.
Ahogyan biztos vagyok benne hogy meritettek is belőle szépen!

(#12) Cifu válasza Cefet (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

A "fejlett nyugat" gazdaságilag és katonailag leírta Oroszországot. Súlyos tévedés volt!

Gazdaságilag Oroszország kisebb, mint egyenként Olaszország, Franciaország vagy Németország. Tehát az, hogy gazdaságilag leírták, talán valahol érthető. Az egyetlen dolog, ahol nem lehet leírni, az a nyersanyagforrás (első sorban kőolaj és földgáz) jelentősége.

Katonailag Oroszország első sorban a nukleáris kapacitása miatt tényező, csaknem minden más szempontokból középhatalomnak minősül. Lásd még a T-90 harckocsikon is francia Thales Catherina-FC éjjellátók lettek beépítve, mert a saját rendszereik nem versenyképesek. Az embargó óta egy Fehérorosz gyártmányú rendszert használnak, amely azonban egy teljes generációval jár a nyugati konkurensek mögött. Vagy például a mai napig nincs valóban életképes radaros önirányító levegő-levegő légiharc rakétája (mint az amerikai AIM-120 AMRAAM vagy a francia MICA-RF/EM), az R-77-et még az orosz légierő sem rendszeresítette.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13) Snoop-y válasza wasorf (#10) üzenetére


Snoop-y
veterán

Semmi kemkedes nem lenne abban. Nyiltan vallalnak hogy hat de ezt latjuk am mi is wasorf elvtars ;]

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#14) wasorf válasza Snoop-y (#13) üzenetére


wasorf
csendes tag

Ne mondj ilyet, már görcsbe is rándult a gyomrom :Y

(#15) Nyugis válasza wasorf (#14) üzenetére


Nyugis
senior tag

Kemkednek az oroszok meg az amcsik?
Na és ebben mi az újdonság?
Mást se csináltak az elmúlt 60 évben.

(#16) qwertly


qwertly
addikt

Teljesen jól csinálják :C,ezt nagyjából meglépték a Dél Amerikai országok is,most már csak a Ázsiaiak hiányozzak.

(#17) wasorf válasza Nyugis (#15) üzenetére


wasorf
csendes tag

Igen, én se mondtam mást.
Az "elvtárs"-tól ráz ki a hideg. :)

(#18) Def26 válasza qwertly (#16) üzenetére


Def26
félisten

Inkább Európa. :K

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#19) newgamer


newgamer
aktív tag

Emlékszek, hogy a német közigazgatásban valamikor a Linux irányába indultak el, azután szépen visszatértek a Windows használatára. Nem lehet most is ez lesz itt? Túlságosan elterjedt a Windows és az egyéb termékei, szolgáltatásai, hogy csak úgy leváltsák a rendszert. Ez az én véleményem. Szerintetek mi lesz a történet vége?

(#20) Gyuri27 válasza Cefet (#7) üzenetére


Gyuri27
félisten

Lol. Gazdaságilag, katonailag kb semmi. Aki azon a környéken játszik. Az india és kína (főleg kína). Az orosz medve már csak bocs. Lehet Putyinnak is és más vezetőknek is ábrándozni a régmúlton. De lássuk be felesleges.

Amd - Radeon - Ryzen

(#21) kevinium válasza newgamer (#19) üzenetére


kevinium
aktív tag

Linux. Vagy az oroszok lemásolják a linux-kódot és megváltoztatják kedvük szerint. (Utána a licensz szerint nem lehet kereskedelmi forgalomba hozni, de zárt forráskódnál bizonyítsd be, hogy lopott kódból lett fordítva...) Még az is lehet, hogy saját kémprogramot írnak bele, csinálnak hozzá angol nyelvű menüt és ők maguk kezdik el terjeszteni warezen nyugat felé... :C És окна lesz a neve (ejtsd: okna) - jelentése ablakok...

[ Szerkesztve ]

(#22) qwertly válasza Def26 (#18) üzenetére


qwertly
addikt

Sajnos,mi kicsik vagyunk tőlünk nyugatabbra levők meg megvannak véve kilóra.Nem érdekli őket a nemzet :o :B :W Most,hogy embargózták az oroszokat elkezdem a hazai mezőgazdaságuk szárnyalni,nem folytja meg a nyugati konkurencia pl:dömping ár felvásárlás és más mocskos trükk.Ez lesz a szoftver iparukkal is szépen kibontakoznak ember anyag meg van rá,és igazából ez nekünk is jó.

(#23) floatr


floatr
veterán

Cumi :)
Vicces az, amikor a gazdasági szankció instant visszaüt

(#24) Cefet válasza wasorf (#10) üzenetére


Cefet
aktív tag

Mivel bebizonyosodott, hogy a török puccskísérletet nagyrészt amerikai segítséggel szervezték, ezért NATO ide, vagy oda az amerikaiaknak az Incirlik bázisról laposkúszásban kellett távozni. Az ott tárolt atomfegyvereket romániába hozták. Miért? A fiam a vasútállomáson M1A2 tankokat fotózott, egy teljes szerelvényre valót, amik mentek ukrajnába. Lengyelországban ugyan ez a helyzet. Miért? Az oroszok melyik észak, vagy dél-amerikai államot árasztják el tankokkal? Nem sztárolom az oroszokat, és nem is kérek belőlük (mint megszállókból).
DE: azt látni kell, hogy kik a provokátorok. Kik azok akik a demokráciát erővel is exportálják? Kik azok, akik a világban mindenhol, mindenbe beleütik az orrukat? Kik azok, akik kormányokat döntenek meg? Kik azok, akik lázadásokat szítanak? Kik azok, akik még a szövetségeseik után is kémkednek? Nem az oroszok.
Az amerikaiak kitiltották néhány kínai IT cég termékeit a kormányhivatalok és a fontosabb infrastrukturális létesítmények rendszereiből kémkedés vádjával. Pedig ők ugyan ezt csinálják. Akkor talán jogos lehet az az orosz igény, hogy csak saját fejlesztésű szoftvereket használjanak a fontosabb helyeken. És ezt már sokkal előbb meg kellett volna lépni.

(#25) Boond válasza Agostino (#4) üzenetére


Boond
addikt

Pedig egyszerű, Európa meg vágta az Apple-t, mire az Usa, az egyik német bankot fenyítette meg/ hasonló összeg fizetésével. Milyen véletlenek vannak... Ezek az IT cégek annyira azért nem függetlenek, mint amennyire látszik.

"ez nem a vállalatok döntése volt, hanem az EU és az USA hirdetett gazdasági és kereskedelmi embargót -"

Ebben meg az a vicc, hogy mi betartjuk, vesztünk rajta, az usa meg továbbra is jól jár szépen kereskedik azért az oroszokkal, ahogy a Franciák is leszállították azért még a tengeralattjáróikat stb. Meg a németek is azért megegyeztek a vezeték építésben...

Jah egy másik jó poén, Putyin Bagóért majdhogy nem vette vissza az egykori orosz tulajdonú vállalatokat, amiktől a nyugatiak gyorsan szabadultak, a "vészmadárkofás" miatt. Csak ezt nem nagyon híresztelik, mert hatalmas baklövés volt - a nyugat részéről...

[ Szerkesztve ]

(#26) AxBattler


AxBattler
félisten

Az új MGB után most ez is... nem semmi, a Viktátor a kanyarban nincs ezekhez képest! :K

(#12) Cifu
+1, a NATO-hoz képest lemaradásban vannak egyrészt technológiai szempontból, másrészt az emberanyag sem olyan minőségi, mint a nyugati hadseregekben. Persze tankból, és atomból talán még mindig nekik van a legtöbb, de a mennyiség nem minden.
A gazdaság meg... ha nem kezdett volna újra emelkedni az olaj világpiaci ára, akkor nem tudom, mennyire vitézkednének Szíriában.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27) jerry311 válasza Zola007 (#8) üzenetére


jerry311
nagyúr

Adóznak is és embargót is betartanak, pont annyira amennyire kötelező (= amit nem lehet kiskapukkal megkerülni) és amekkora büntetés jár érte. Nyilván más a hozzáállás egy kisebb nagyobb adóbírsághoz, mint egy pár éves börtönhöz.

(#28) wasorf válasza qwertly (#22) üzenetére


wasorf
csendes tag

Szerinted a németeket, angolokat, franciákat nem érdekli a "nemzet"? Dehogynem, mindegyik büszke a saját országára.

De akkor szerinted a fellendülő orosz mezőgazdaság majd nekünk is jót tesz, mert nem lesz dömping ár, felvásárlás és mocskos trükk? Én tényleg nem értem mitől lettek az orszok ilyen "szentek" az elmúlt időszakban az emberek szemében?
De biztos a kolhoz, meg a tsz is nagyon jó volt akkor...

(#29) Gabás válasza Cefet (#24) üzenetére


Gabás
addikt

ühüm :U és hol vannak ezek a bizonyítékok, csak nem a török kormány kezében?:) és hol vannak az M1A2 harckocsik Ukrajnában? Valahogy egy sem bukkant fel belőlük.

(#30) Cefet válasza Cifu (#12) üzenetére


Cefet
aktív tag

Nincsennek annyira pontos és "friss" információim, mint Neked, ezért nem tudok vitába szállni.
Majd írok Vlagyimirovicsnak, hogy segítsen egy-két morzsával.

[ Szerkesztve ]

(#31) derive


derive
senior tag

Na ezek nem szarrak gurigaznak, ha sikerul meglepniuk, hatalmas gratula nekik.
Azert remelem a nagy allami szereplo atallasa dob valamit a linux okosziszteman. A muncheni probalkozas tul kicsi volt a sikerhez (a vegere egy tizeneves linuxot toldozgattak, mikor a problemak nagy reszet mar magatol is javitottak az ujabb linuxokon).

[ Szerkesztve ]

(#32) lev258 válasza newgamer (#19) üzenetére


lev258
veterán

A németeknél jelenleg elég vegyes, de jellemző a nyílt és zárt szoftverek együttes jelenléte is. München-t szokták nagyon emlegetni az utóbbi időben, főleg a Windows rajongók negatív értelemben, mert náluk volt fundamentális váltás.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33) Boond válasza wasorf (#10) üzenetére


Boond
addikt

Feltételezem a Romániába telepített/tendő Amerikai bázisról. Az eu/nato tervezett terjeszkedésről...

" Lehet Putyinnak is és más vezetőknek is ábrándozni a régmúlton. De lássuk be felesleges."
Elég jól el vannak ők egymással azért.

"Kik azok akik a demokráciát erővel is exportálják? "
Exportálják a francokat, ez csak szép máz :) Mint nálunk Európában a fékek és ellensúlyok, a különböző jogokra való hivatkozások, egy része. Mert mégis csak jobb indokot kell rá találniuk, mint a valóság...

(#34) Cifu válasza Cefet (#30) üzenetére


Cifu
nagyúr

Esetleg ne csak az orosz propaganda oldalakat olvasd... :U

@Boond: Feltételezem a Romániába telepített/tendő Amerikai bázisról. Az eu/nato tervezett terjeszkedésről...

Ezeket a bázisokat nem erőszakkal telepítették, hanem az adott országgal egyeztetve, lásd a Lengyelországba és Romániába épített rakétavédelmi rendszert. Ahogy a közös hadgyakorlatok is ilyenek, amelyeknél valóban voltak M1A2 Abrams-ok.

Ezt viszont megszállásnak aposztrofálni barokkos túlzás, hogy finomak és nőiesek legyünk...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#35) Cefet válasza Gabás (#29) üzenetére


Cefet
aktív tag

Egy dolog biztos: az amiknak menniük kellett. A tankok majd fel fognak bukkanni, biztos lehetsz benne, méghozzá közel az orosz határhoz.

(#36) Cefet válasza Cifu (#34) üzenetére


Cefet
aktív tag

Elolvasok én mindent. Szerintem Neked kellene szélesíteni a palettát!

[ Szerkesztve ]

(#37) Cifu válasza Cefet (#36) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha elolvasol mindent, akkor hogy kerülte el a figyelmedet, hogy Romániában zajlott a Saber Guardian hadgyakorlat? Merthogy az ezeken részt vevő az Abrams-okat láthatták vonatokon.

Nem értesz a témához, csak ostobaságokat hordasz össze-vissza, rálátás nélkül... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#38) fordfairlane válasza derive (#31) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egyelőre örüljenek, ha az Exchange meg Outlook szisztémáról tényleg simán átállnak valami saját felhős izére. Szerintem a Windows lesz az utolsó, amit lecserélnek, már ha egyáltalán eljutnak odáig.

Egyébként az Oracle cseréje Postrgre-re történet, hát el tudom képzelni, mennyire is egyszerű Oracle DB-ről átállni rá. A zsigerig ható fájdalom még visszafogott jelző arra, amikor egy Oracle DB szisztémát kellett MySQL-re adoptálnunk. Évekbe telt!

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#39) qwertly válasza wasorf (#28) üzenetére


qwertly
addikt

Másról sem szól az EU vízfejek ügyködése mint,hogy a nagy nemzetközi multikat kiszolgáljon.Amikor a politikus megtette a szívességet :W vissza vonul valamelyik általa támogatott igazgató tanácsba.És teljesen pofátlanul mint pl a baloldali Barozó.
Az oroszok sem szentek,de nyugat sem a földre szált angyal.Ezt látni kell nem fölsodrású média szalagcímeit szajkózni.

(#40) Crafter32


Crafter32
őstag

Jól teszik, ha van hazai minek az idegen? M.o. -n is így kellene sok más termékkel.

(#41) wasorf válasza Cefet (#24) üzenetére


wasorf
csendes tag

Talán az a baj, hogy a lengyeleket az oroszok megszállták rögtön a II. világháború kitörésekor.
A NATO tagoknak miért ne vihetnének egyébként tankokat?
Ukrajnát nem szállták meg az oroszok? Azt hagyni kéne nekik? Meg ott még azért lelőttek egy maláj gépet is gyorsan, ráadásként.
Szíriában is nagyon "ügyesek" több segélyszállítmányt találnak el, mint ellenséget.
De ők nem provokálnak, ugye?
A demokrácia az egy szitokszó, amit tilos "exportálni"? Mit kellene javasolni diktatúrát, tekintélyuralmi rendszereket?

MIért ne használhatnának, használjanak az oroszok saját szoftvereket, ilyet én nem mondtam. Sőt gondolom az a legolcsóbb (vagy legalábbis az országban marad a pénz (vagy sem)), legrugalmasabb, függetlenebb, saját igényekre szabott, biztonságosabb (nekik), stb, Ebben nincs is ellentmondás köztünk.
Sok sikert hozzá nekik, csak ide ne hozzák, mert abban se bízok jobban, mint a Microsoftban.

(#42) qwertly


qwertly
addikt

Nem védeni akkarom cifu de elég tájékozottnak tűnik haditechnikai témákban.Igaz,hogy nagyon leírta az orosz hagyományos erőket,ami csak szerintem részben igaz.Mert nézni kell azt az ember anyagot is ami mögötte van,és szerintem ebben az orosz bőségesen előrébb jár,mint a identitás zavaros nyugati.

(#43) Boond válasza Cifu (#34) üzenetére


Boond
addikt

Nem mondtam, hogy erőszakkal... Azért azt sem árt látni, tudni, hogy hogy a kedves, most elnök jelölt Hány Kelet Eu-s országban féltette a demokráciát, ennek nyomán azért történtek változások Romániában is, amik nem feltétlenül tiszta esetek, mindenben, és inkább nekik kedveznek.

Azért ezt a "beleegyezést" is fenntartásokkal kell kezelni, hirtelen nagy Amerika barátok lettek a románok igen... A lengyelek akikről tudom, hogy kértek védelmet, támogatást - történelmüket tekintve, ez érthető is, de azóta picit ők is elgondolkodtak 1 -1 dolgon + volt változás a kormányzatot illetően választások miatt...
Azóta már annyira nem kedvelik a lengyeleket... Legalábbis több politikust zavarnak ezek a változások...

no mind1 a dolgok nem fehérek, és feketék.

(#44) Boond válasza qwertly (#39) üzenetére


Boond
addikt

Jah most épp a migránsokat Muttival az élen... Már neki is tutira biztos helye van vhol..,

"Talán az a baj, hogy a lengyeleket az oroszok megszállták rögtön a II. világháború kitörésekor."
Én tudomásom szerint felosztották a németekkel..

Ez a nagy készülődés, végkifejlete, valószínüleg egy 3. vh... Komoly szakértők, azt mondják, ha lesz 3. vh annak már túl lehetünk az indítékán. Ezt pedig jó lenne elkerülni. Más sem hiányzik, mint Európa közepén (mindig itt nálunk csapódik le ugye), egy világháború. Ahol úgy tűnik ismét a vesztes oldalán lennénk.

Amerika bár világhatalom veszik az erejétől napról napra.
Európa már rég nem globális, szereplő, sőt regionális problémákkal sem tud, vagy nem is akar a lényeget tekintve nincs változás, megbirkózni.

Eközben Kína jön fel, igaz az oroszokra még szükségük van, és még van 1-2 ilyen ország.

Jó lenne ezt a változást, háború nélkül megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#45) doooo válasza wasorf (#10) üzenetére


doooo
veterán

" Nem értem minek megy az oroszok majmolása megint, szerintem bőven elég volt belőlük."

+1. Tönkretették Kelet-Európát, köztük ezt a "drága" országot is, és azóta se heverte ki senki se. Az egész társadalom alig-alig képes csak elszakadni a szocializmus által berögződött életviteltől, felfogástól, holott már 27 éve lenne rá lehetőségük. És akkor jönnek az ilyenek, akik ezek után is az oroszok pártjára állnak... :( Félreértés ne essék, nem védem a nyugatot, legalábbis az USÁ-t biztosan nem, de az oroszokban (persze mindig vannak kivételek, de lássuk be, a döntő többség ilyen) egyszerűen nem szabad hinni/bízni -ne adj' isten, követni őket-, mert mindig rossz a vége. Kivétel nélkül. Így volt 500 éve is, és most is pontosan így van.
És mellesleg az egyre sűrűbben megjelenő hidegháborús tevékenységek se valami örvendetesek, ez a szofveres lépés is olyannak tűnik számomra... Nagyon próbálgatják a szerencséjüket az utóbbi időben...

(#46) #06658560 válasza qwertly (#42) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hiába vezeti háromszor olyan jól Jura a ruszki tankot, ha Joe tankja hatékonyabb a megsemmisítésben.

(#47) Cefet válasza Cifu (#34) üzenetére


Cefet
aktív tag

Sajnos lejárt a szerkesztési időkorlát, és nem írom be újra az egészet.
Te irkálsz össze-vissza, mert nem az adott országgal egyeztetnek, hanem a kormányokkal, amiknek már a megválasztásában is aktívan közreműködnek, a későbbi nyomásgyakorlásról, meg lobbiról már nem is beszélve. Miért kell romániába rakétavédelmi rendszer? Ki akarja a románokat lerakétázni, és miért?
A tankokat láttuk kimenni, de nem láttuk visszajönni. Arról sem hallottunk, hogy a románok tankot vettek volna, tehát az amcsi személyzet is maradt. Az idegen haderő országban állomásozását akkor hogyan neveznéd?

(#48) Snoop-y válasza AxBattler (#26) üzenetére


Snoop-y
veterán

A mai vilagban a tankok rendkivul jok celtablanak plane ha jo sok hadosztalynyi van belole :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#49) wasorf válasza qwertly (#39) üzenetére


wasorf
csendes tag

Ha eddig még nem jött át, akkor nem a "nyugatról" beszéltem, nem mondtam, hogy azok angyalok. Az EU-t még ki sem ejtettem eddig.
Milyen szalagcímekről beszélsz? Szerintem pont a te hozzászolásaid tükrözik bizonyos médiák szalagcímeit:
EU-vízfej, multik, Barrosso. Már csak egy szó hiányzik innen...

(#50) Boond válasza wasorf (#41) üzenetére


Boond
addikt

"Ukrajnát nem szállták meg az oroszok? Azt hagyni kéne nekik?"

Ukrajna is zűrös úgy, volt ott amerikai beavatkozás nem kevés a zűr keltésében. Ha akarták volna elfoglalhatták volna Ukrajnát, semmilyen ellenállásba nem ütköztek volna, Ukrajna nincs bent sem a nato-ban sem az eu-ban. Ők mégis csak a Krímet vették vissza, ami amúgy is orosz többség.

Ha végig gondolod ez az egész csete paté, csak az usa érdeke lenne, egyszerre tudná gyengíteni 2 ellenfelét is Eu-t és az Oroszokat (hiába vagyunk szövetségesek, már az euró bevezetését nem nézték jó szemmel, mert könnyen a dollár ellenfele lehetett volna)

Most Kína Oroszország, India, és még pár állam létrehozott egy másik világbankot ha úgy tetszik. Ez ismét a dollár világpénz szerepét fenyegeti, ha annak vége az usa-nak is vége. Mint világhatalom biztosan...

"Meg ott még azért lelőttek egy maláj gépet is gyorsan, ráadásként."

Ezt sem hoznám fel érvnek, mai napig nem tudni az igazságot. A hollandok leszavazták az Ukránok csatlakozását, valószínüleg nem véletlenül történt az sem. Azért egy egy komoly sakkjátszma... a kommunikáció meg mindig is komoly tényező volt, felröppentetek ezt a hírt, de mai napig nincs rá korrekt válasz. Valószínüleg nem véletlenül.

"A demokrácia az egy szitokszó, amit tilos "exportálni"? Mit kellene javasolni diktatúrát, tekintélyuralmi rendszereket?"
Nekem csak egy kérdésem van, jobb lett? lett demokrácia, rend?
És előtte volt? Lehet nem volt demokratikus (sőt biztos), de rend volt.

1. 2. Ne legyünk már olyan naivak, hogy mi a demokráciát visszük oda, persze, mindig van valami hátsó szándék, ami nincs kimondva, olaj, vagy támogatott vkit (pl Kadafi sárközi kampányát - meg is ölték, ez votl a baj, nem a diktatúra), akit nem kellett volna, esetleg más politikai érdekek, mint a sita szunnita érdekek, Izrael érdekei stb... de ezt így nem lehet mondani, kell rá máz, fel kell öltöztetni, ez a demokrácia export ez is egy PR markating...

De közelítsünk más szemszögből, ha annyira a demokrácia export van, és ez annyira fontos, akkor miért barátkozik, miért van a legjobb haverságban Szaúd Arábiával az usa? Ja mert ott az olaj, és az kell? Vagy inkább azért mert megígérték nekik, hogy mindig az amerikai érdekeket szem előtt tartva fognak döntést hozni az olajjal kapcsolatban?

No csak, máris nem fontos a demokrácia, milyen érdekes nem?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.