Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MK VII


MK VII
veterán

Mindig is tettszettek ezek a hűtők.. Ha VGA-t cserélek egy komolyabbra akkor biztos, hogy a gyárit ezzel fogom helyettesíteni...

(#2) Televan74


Televan74
nagyúr

Szép! Nagy! :K

De én fizessek még vagy 20.000Ft -t,mert a gyártó elfelejtette megtervezni a hűtést a 100.000+ kártyáján.Pofátlanság! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) MK VII válasza Televan74 (#2) üzenetére


MK VII
veterán

Az a szép benne, hogy nem kell.. Csak, ha akarsz. :D

(#4) r4z


r4z
nagyúr

Ha meglenne még az asztali gépem az Ereboss Core-ral, ez must have lenne hozzá.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#5) tailor74 válasza Televan74 (#2) üzenetére


tailor74
őstag

A 20k nem is lenne elég, még ventik is kellenek. Így már 25-28k-nál járunk. :)
Szerintem jó cucc, járt már az elődje a kezemben, tudja amit ráirtak.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#6) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Emlékszek én csak kétszer cseréltem vga hűtőt. Első alkalommal egy ATI 9500-ön, amire egy Zalman ment fel, már akkor hőcsöves volt! és az ominózus Omega driverrel telepítettem fel, így bekapcsoltam rajta a letiltott +4 futószalagot (9500 --> 9700 tuning) :) . Szakított is rendesen.
A második esetben meg egy 8800GTX-re tettem fel egy Arctic coolig hőtőt, na az bírta is, míg a sajátom a gyári szarral szépen elmelegedett gar idő előtt 2 nappal, baszhattam is....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) proci985 válasza Televan74 (#2) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hat, a 290X/390X gyari hutok se feltetlenul kisebbek ennel. es azok is olyan 300-350Wig meg elegek.

igazabol ennel is az a baj, hogy nagy, nehez, meg majdnem fullcover blokk araban megy. (amire meg kell pumpa es radiator, viszont ugy meg a viz mar sokkal jobban skalazodik).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8) Milka 78 válasza tailor74 (#5) üzenetére


Milka 78
nagyúr

És anyiért már a Frostflow 240g is ott van ami azért odaver mindent, igaz ott meg kell hely a radinak.

(#9) tailor74 válasza Milka 78 (#8) üzenetére


tailor74
őstag

Igaz. :)
Ahhoz adnak vrm bordát?

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#10) 04ahgy válasza Televan74 (#2) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Amik nálam jártak 100k+ kártyák, egyiknek sem volt komolyabb gond a hűtésével. Ez pluszt ad: többet tuningolhatsz, kisebb hőfokot tudsz tartani, esetleg halkabb. Vagy ezek kombinációja.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#11) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szvsz ennek semmi értelme, max a csúcs Titánnál, ahol ugye eleve csak ref hűtés van, azt tényleg megérheti erre cserélni.

Sokkal kevesebb macerával jár megvenni a legjobb gyári hűtős modellt, mint barkácsolni és ezáltal a garanciát is érvényteleníteni, arról nem is beszélve, hogy ezeknek a custom cuccoknak a VRM szekciója nem szokott a helyzet magaslatán állni...

J.

(#12) 04ahgy válasza joysefke (#11) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A referencia TitanX VRM-je épp nem túl izmos a tuninghoz.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13) darkarthur válasza joysefke (#11) üzenetére


darkarthur
senior tag

Tapasztalataim szerint eléggé rendben szoktak lenni azok is. ;)

Samsung S23 Ultra 5G

(#14) Televan74 válasza 04ahgy (#10) üzenetére


Televan74
nagyúr

Elnézést nagyon egy oldalúan gondolkodtam(Hawaii/Grenada) Ott azért vannak gyárilag forró fejű darabok,Néhány gyártó termékével meg is cumiztattam magam.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#15) #16939776


#16939776
törölt tag

Gyorsan szomorú, majd bga-s lesz a kártya, ha nincs megfelelően kipányvázva a hűtő.
A csupasz pcb/csatlakozó nem örül a + mechanikai igénybevételnek, nem erre van kitalálva.

Ez olyan 1/2 megoldás, GPU-t hűteni biztos jól hűt, de a mechanikailag nem egy életbiztosítás...

[ Szerkesztve ]

(#16) 04ahgy válasza Televan74 (#14) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A Hawaii például a gyári hűtésével direkt 95 °C-ra szabályoz (így van beállítva, ezt igyekszik tartani), ezt sokan nem tudják, és a hűtés számlájára írják. Ha felülbírálod a hűtési profilt, akkor 73-78 °C fölé nem megy, persze akkor nem halk.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17) Televan74 válasza 04ahgy (#16) üzenetére


Televan74
nagyúr

Pont ez a problémám a mostani Asus DC2 290X OC -val. Finomhangolnom kellett a kártyát AB -vel,úgy hogy még a hő és hang sem zavarjon,de azért a teljesítmény rovására sem menjen.De most már kibírom a következő generációig.Hátha ott már nem kell ilyen és ehhez hasonló hűtőhöz folyamodni.
Még ha vennék is a 290X -hez Morpheus II -t,akkor ott a garancia kérdése.MSI,ASUS matricáz,nehogy már tegyen rá jobb megoldást a felhasználó. :)

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18) MK VII válasza Televan74 (#17) üzenetére


MK VII
veterán

EVGA ;)

(#19) tailor74 válasza MK VII (#18) üzenetére


tailor74
őstag

Sapphire, Gigabyte. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#20) MK VII válasza tailor74 (#19) üzenetére


MK VII
veterán

Sapphire és a Gigabyte is engedi a garancia időn belüli hűtéscserét, garancia vesztés nélkül? Ezt még nem hallottam..

(#21) Avicularia válasza 04ahgy (#16) üzenetére


Avicularia
veterán

290x-en ezért cseréltem le a gyári hűtőt ennek az elődjére, mert nem lehetett mellette megmaradni még fejhallgatóban sem játék közben. Most van rajta 2 noctua 12centis venti és jóval kellemesebb a hang is meg a hőmérséklet is.

(#22) tailor74 válasza MK VII (#20) üzenetére


tailor74
őstag

Nem engedi, csak megoldható, matrica eltávolító varázslatok nélkül. :)
Ebből az aspektusból nézve valóban csak az evga marad.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#23) Avicularia válasza MK VII (#20) üzenetére


Avicularia
veterán

Gigabyte 290x-en nincs matrica, szóval lehet cserélni a hűtést.

(#24) Televan74 válasza MK VII (#18) üzenetére


Televan74
nagyúr

EVGA only Nvidia. ;)

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#25) TTomax válasza 04ahgy (#12) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ez nem egészen igy van,400W-ig biztosan bírja mert nálam éppen kettő is úgy megy nap mint nap.Az más kérdés,hogy a TitanX be tud kajálni többet is,de ettől még az a VRM bizony elég izmos.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#26) 04ahgy válasza tailor74 (#19) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az újabb Sapphire-ek is matricásak, ha jól emlékszem. :(

(#25) TTomax: Természetesen tuningolható, csak nem túl izmos. Nem abszolút, hanem relatív tekintetben. A vele egy kategóriában nevező custom PCB-s GTX 980 Ti-k VRM-jéhez képest.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#27) tailor74 válasza 04ahgy (#26) üzenetére


tailor74
őstag

Lehet, én októberben vettem a nitro 390-et,azon tuti nincs még.
Azóta változhatott.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#28) MK VII válasza Televan74 (#24) üzenetére


MK VII
veterán

Jogos. :D :B

(#29) maán


maán
csendes tag

Ennek kb mekkora lehet a passzív tdp-je?

(#30) jerry311


jerry311
nagyúr

Tudom ősi topik...
Valaki esetleg meg tudná mondani, hogy mi a különbség ennek a hűtőnek az altípusai közt?
Ránézésre kb. egyformák. Más csavarokat adnak hozzá, más a lefogató formája/mérete? Vagy csak a lefogató furatai vannak más helyen?
Utóbbi esetben ugye megvehetném bármelyik még kaphatót és beizzítom a fúrógépet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.