Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Én egyszer jártam hasonlóan. Tekertem és a bicajtól megijedt a macska (pont jött át az úttesten tőlem balról), majd visszaszaladt és egy autó elütötte. Az autós készült rá, lassan ment. A cica beütötte a fejét, de látszólag nem esett baja. Az eset után kis idővel (nem tudom megmondani pontosan, de hetekben kell gondolkodni) láttam, szóval nem lett baja.

Bár nem tudom te falun vagy egy város falusi (kül)környezetében élsz, de én a belvárosban megbüntetném azt, aki kiengedi a macskáját. Azokat is kéne chippeltetni.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#2) Mokó válasza janeszgol (#1) üzenetére


Mokó
aktív tag

Külváros.

Amúgy volt olyan is (sajnos) 40-50-el elütötték a "szomszéddal közös" (nappal nálunk este náluk vannak) cicát és hála az égnek megúszta pár letört karommal és egy megpörkölt füllel.Összesündörödött és valahogy kibekkelte a kocsialváza és aszfalt közte,ott én is azthittem szívrohamot kapok.

De hogy az embert a mentő vitte volna az boritékolható.

Belvárosban szerintem sem érdemes kiengedi,túlságosan ingergazdag a környezet.

(#3) Lauda válasza janeszgol (#1) üzenetére


Lauda
félisten

Egy felelos gazdinak eleve erdekeben kellene hogy legyen a chip beultetese. De fontosabb a 10 ezer forint/kg-os whiskas eledel es a tobbi marhasag amit megvesznek az allatnak.

[ Szerkesztve ]

(#4) d@vee


d@vee
őstag

"Nah fasza mehetek megint ásni..."
Netán bérgyilkos tetszik lenni? :DDD
Felénk nem igazán ütnek el se macskát, se kutyát, nagyon ritka ha mégis. Viszont vadnyulat, őzet, rókát sokszor gázolnak, mert rengeteg van belőle a környéken és a félénk kis jószágok ha kocsit látnak az útpadkáról, inkább az útra ugranak, mint vissza az erdőbe :W

Ja

(#5) Mokó válasza d@vee (#4) üzenetére


Mokó
aktív tag

Nemrég ástam fel a kertünk,meg fákat ültettünk-nem vagyok bérgyilok. :DD

Chip ide vagy oda,nem az fogja megmenteni a "vasmobiltól".

(#6) Narxis


Narxis
nagyúr

A chip nem védi meg az autótól vagy kutyától a macskát. Az arra jó, hogy ha messzire elkóborol és nem jön haza és valaki megtalálja akkor vissza tudják juttatni a gazdának.

Nekem kertes övezetből 2 macskám tűnt el pedig ivartalanítva voltak. Most villanypásztor van a fal kerítés tetején bár nem láttam, hogy próbálkozott volna kimenni.

Sajnos ez ellen nem lehet mit tenni, néha nagyon bután reagálnak az autókra a macskák. Az mondjuk nekem is kérdéses, hogy panelban, társasházban hogy engedik ki-be a macskát ha van. Még talán az ilyen belső udvarral rendelkezőnél el tudom képzelni de ott is necces.

Thanos was right.

(#7) XtremLor


XtremLor
őstag

Nem egyszer szaladt mar kutya/macska az auto fele, merlegelni kell, de van hogy csak az a megoldas jatszik hogy elcsapod. Jobb mint 2 autot lezuzni a te esetedben, vagy esetleg belemenni valakibe frontalisan.

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#8) Mokó válasza Narxis (#6) üzenetére


Mokó
aktív tag

Amíg nem irtad az eltűnést,nem jutott eszembe volt 2 gyönyörű cicánk is.Az egyik kiköpött Garfield másik gyönyörű hamuszurke kékszemekkel.Kicsik voltak <6 hónap világéletükben kint voltak,és egyszerűen eltűntek.

Aki bérgyilkosnak hitt,mondom;holttest vagy egyéb tárgyi bizonyíték nem került elő az eltűntekről egyéb információ derült ki,remélem valaki "csak hazavitte" őket. :D

(#7) XtremLor;

Nyilván mérlegelni kell,hogy okozza legkisebb kárt.Nem hibáztatjuk az autóst egyébként.

Lauda

Nyilván lehet ez is,de nem okozott balesetet.Asszonynak az "ijedtség" volt a legrosszabb.Amugy tippre tudjuk merre lakhatott a cirmos,de nem érdekünk mindenkit ismerni a környéken.

[ Szerkesztve ]

(#9) Lauda válasza Narxis (#6) üzenetére


Lauda
félisten

A chip nem védi meg az autótól vagy kutyától a macskát.

Viszont meg lehet belole allapitani a gazdat es ha baleset kovetkezik be, van kinel csengetni a rendorsegnek.

(#10) Armahun


Armahun
addikt

Látjátok a dohányzás öl.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#11) Mokó válasza Armahun (#10) üzenetére


Mokó
aktív tag

Fhú ember fékezd magad

Amúgy egynek jó volt.

(#12) XtremLor válasza Mokó (#8) üzenetére


XtremLor
őstag

Kerulgetem en is ha tehetem, az utolso kamikaze multheten volt, az kis zsebraketa tacsko indult meg a kocsi fele, utannam egy rendorauo jott meglepodhetett miert is mentem at a masik savba, de rajott amikor egyik pillanatrol a masikra mar o elotte volt az ut kozepen. :DDD

"Legen...Wait for it...Dary"

(#13) Narxis válasza Lauda (#9) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ha csak elcsapják a macskát akkor senki nem foglalkozik ezzel. Nem is hallottam még ilyenről, hogy valaki ellenőrizte volna főleg mivel csak állatorvosnak meg gyepmesternek van leolvasója. Amikor kutya támadt emberre ott hallottam egyszer ilyenről, hogy chip alapján találták meg a gazdát a rendőrök. Bár ez is érdekes mert itt meg a közeli kisebbségi negyedből kutyafalkák ijesztgetik a bicikliseket és meg merek rá esküdni, hogy nincs chippelve egyik se, rendőrök se foglalkoznak vele, majd ha már széttépnek valakit akkor esetleg.

Thanos was right.

(#14) Csapoati válasza Lauda (#3) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A Whiskas speciel pont a tizede ennek, szóval a legközelebbi kinyilatkoztatás előtt legalább használd a Google-t. ;]

Egyébként én is jártam már így. Az utcánkban lehet 50-nel menni, de én 30- al szoktam (kertváros, kis utca), erre a macska konkrétan nekiugrott a lökhárítómnak oldalról. Szerencsére túlélte, csak megszédült, én viszont eléggé megijedtem.
Kint tartott macskánál nem nagyon látom a chip értelmét. Nem ismerem az ide vonatkozó törvényeket, de ha balesetet okoz a kint tartott macska, akkor kétlem, hogy felelősségre vonható lenne a gazdája. Szerencsére a mi macskánk csak a szomszédos kertekben mászkál a miénken kívül.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#15) Mokó válasza Narxis (#13) üzenetére


Mokó
aktív tag

Szerintem itt nincs mit jogi útra terelni,kérek mindenkit tartózkodjunk ettől.szerk;ez nem neked konkrétan Narxis,te csak válaszoltál-úgy unblock mindenkinek.

" Bár ez is érdekes mert itt meg a közeli kisebbségi negyedből kutyafalkák ijesztgetik a bicikliseket és meg merek rá esküdni, hogy nincs chippelve egyik se, rendőrök se foglalkoznak vele, majd ha már széttépnek valakit akkor esetleg."

Ez amit leirtál egyébként teljesen helytálló.Nálunk is vannak speciális egyének és rendszeresen csapódnak melléjük mindenféle jött-ment kóborkutyák,amit a többi rendesentartott ebbe úgy ugat,borzalom.Szerencsére idővel azok is eltűnnek. ;]

[ Szerkesztve ]

(#16) Lauda válasza Narxis (#13) üzenetére


Lauda
félisten

A macska kiszaladasa miatt anyagi kara keletkezik valakinek/megserul valaki stb.

(#17) Mokó válasza Lauda (#16) üzenetére


Mokó
aktív tag

Tény hogy benne van a pakliban,de maradjunk annyiban ennek csekély a valószínűsége.

Komoly balesetet elkerülendő szerintem ha nincs hely kitérésre,mindenki marad,a hogy is fogalmazzak-"egyenes" útnál.

Jó étvágyat-vagy egészségére ha megvolt az ebéd- is kellemes pihit mindenkinek a vasárnap délutánhoz egyébként.

(#18) d@vee válasza Armahun (#10) üzenetére


d@vee
őstag

Fűűűű ez ütött :C

Ja

(#19) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Sajnos ilyenben nekem is volt részem, a házam előtt ütötték el a szomszédét. Ami sokkolt (pedig azthittem kemény vagyok) hogy a nagyon súlyos sérülés ellenére még élt és síró nyávogást hallatott. A gazdinak kellett a kegyelemdöfést megadnia egy szögbelövővel a fejbe. Az udvar hátsó részén temettük el.

(#20) Narxis válasza Lauda (#16) üzenetére


Narxis
nagyúr

Bármi megtörténhet ettől még a tény, hogy senki nem ellenőrzi még kutyában se, hogy van-e chip pedig ott kötelező. Amíg meg nincs ellenőrizve addig felesleges azon filozofálni, hogy kell-e macskába. Enyémbe sincs, inkább gondoskodtam arról, hogy ne tudjon kimenni.

Thanos was right.

(#21) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Sajnálom szegény cirmost. :(

Nekünk elég sok szuicid macskánk volt és elég sokat auto küldött át a cica mennyországba. Régen egy nyári estén történt az egyik eset, pont a Mesék a kriptából sorozat egyik filmjét néztem mikor drága anyám szolt, hogy az egyik macskánk szanaszét hever az úton. Kimentem összeszedni a földi maradványait szegénykének amihez egy vödröt és egy lapátot vittem segítség gyanánt. Miközben szegényt próbáltam végső nyughelyére vinni az esti film hatására egy gondolat fogalmazódott meg bennem, ha felkel a macska a kezemben lévő lapáttal én küldöm át ijedtemben a másvilágra egerészni. Remélem van fekete humorotok.

(#22) Kisgépkezelő válasza DarthSun (#19) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Egyszer nekem is át kellett segíteni a másvilágra egy törött gerincű kölyök macskát. Nehéz volt napirendre térni a dolog felett, de azért remélem, hogy így volt része kevesebb szenvedésben.

(#23) sutykuru válasza Lauda (#3) üzenetére


sutykuru
tag

És a gázoló menjen egeret fogni vagy doromboljon a kanapén?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.